Diamentowa Liga 2017


Diamentowa Liga 2017 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Samsung Diamentowa Liga 2017 – ósma edycja prestiżowych zawodów Diamentowej Ligi na świecie. W 2017 roku pierwszy mityng odbył się 5 maja, tradycyjnie w stolicy Kataru, Doha, na stadionie Qatar SC Stadium, a cykl zakończył się 1 września podczas Memorial Van Damme w Brukseli. Cykl w tym roku składał się z 14 mityngów.

Spis treści

Zasady | edytuj kod

Od edycji 2017 zmieniono reguły. Cykl Diamentowej Ligi składa się z 14 zawodów z czego 12 pierwszych jest zawodami kwalifikacyjnymi w których zawodnicy zdobywają punkty według zasady: 1 miejsce – 8 punktów, 2 miejsce – 7 punktów, 3 miejsce – 6 punktów, 4 miejsce – 5 punktów, 5 miejsce – 4 punkty, 6 miejsce – 3 punkty, 7 miejsce – 2 punkty, 8 miejsce – 1 punkt. W zależności od konkurencji 8 lub 12 zawodników z najwyższą ilością punktów kwalifikuje się do zawodów finałowych w Zurychu lub Brukseli. Zwycięzcą cyklu zostaje zawodnik, który wygra zawody finałowe.

Kalendarz | edytuj kod

Zwycięzcy | edytuj kod

Polacy | edytuj kod

Poniższa tabela przedstawia reprezentantów Polski, którzy punktowali w dwunastu mityngach kwalifikacyjnych. Pogrubioną czcionką zostali zaznaczeni zawodnicy, którzy wystartowali w zawodach finałowych w Zurychu lub Brukseli. Sylwester Bednarek i Anna Jagaciak-Michalska zakwalifikowali się do zawodów finałowych z listy rezerwowej.

Lokaty Polaków w zawodach finałowych:

Bibliografia | edytuj kod

Diamentowa Liga ←2016 Zawody lekkoatletyczne z kalendarza IAAF w sezonie 2017 2018→

Na podstawie artykułu: "Diamentowa Liga 2017" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy