Discovery Communications


Discovery (nadawca) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Discovery Communications)
To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 22 lis 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Discovery, oficjalnie Discovery, Inc., do 6 marca 2018 Discovery Communications, Inc., też Discovery Communications – jeden z największych nadawców programów edukacyjnych i dokumentalnych. Jego siedziba znajduje się w Silver Spring w amerykańskim stanie Maryland. Korporacja zatrudnia około 4600 pracowników, natomiast jej programy są oglądane w ponad 180 krajach świata w 39 językach. Posiada ponad 100 stacji telewizyjnych. Pierwszy kanał, Discovery Channel, został uruchomiony 17 czerwca 1985 roku.

Spis treści

Stacje telewizyjne firmy | edytuj kod

Inne branże i projekty | edytuj kod

Discovery Education | edytuj kod

Discovery Education to zbiór materiałów dydaktycznych, udostępnianych i używanych w amerykańskich szkołach. W ramach projektu organizowane są także zawody naukowe dla młodzieży np. Young Scientist Challenge. Jest także właścicielem portali: Discovery School i Cosmeo.

Discovery Commerce | edytuj kod

Wydawnictwo książkowe i elektroniczne, a także producent sprzętu naukowego i zabawek edukacyjnych. Do Commerce należy sieć sklepów Discovery Store.

Inne | edytuj kod

Przedstawiciele | edytuj kod

Discovery Communications nadaje swoje programy bezpośrednio jedynie w Stanach Zjednoczonych. W pozostałych krajach stacje są nadawane przez przedstawicieli, m.in. Discovery Networks Europe, który transmituje programy do krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki poprzez kwaterę główną w Londynie oraz biura obsługujące kraje Beneluksu, Zachodnią Europę oraz kraje nordyckie; ten oddział nadaje programy Discovery również w Polsce.

Pozostali przedstawiciele to np. Discovery Networks Asia, Discovery Networks Latin America lub Discovery Networks Canada.

Przejęcie Scripps Networks Interactive | edytuj kod

31 lipca 2017 roku firma Discovery Communications ogłosiła, że kupi amerykański Scripps Networks Interactive za 14,6 miliarda dolarów w ramach transakcji gotówkowej i akcyjnej[3][4]. 6 lutego 2018 roku Komisja Europejska wydała warunkową zgodę na tę transakcję oraz odrzuciła wniosek Polski żeby decyzję w tej sprawie podjął krajowy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów[5]. Warunkiem jaki postawiła Komisja Europejska jest udostępnianie przez Discovery Communications operatorom telewizyjnym stacje telewizyjne TVN24 i TVN24 BiS za "rozsądną cenę"[5][6]. 26 lutego 2018 roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zakończył postępowanie dotyczące kupna Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications i nie zgłosił zastrzeżeń do tej transakcji[7]. 6 marca 2018 roku Discovery Communication poinformowało o zakończeniu transakcji i tym samym przejęciu firmy Scripps Networks Interactive[8][9]. Firma ogłosiła też, że będzie działać pod nazwą Discovery, a do rady nadzorczej dołączył prezes i CEO Scripps Networks Interactive Kenneth W. Lowe[8].

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. AnitaA. Kaźmierska AnitaA., Metro już pod skrzydłami Discovery | Polonica - SATKurier.pl, SATKurier.pl, 1 września 2017 [dostęp 2017-09-08] .
  2. TVN już w rękach Discovery - przejęcie Scripps staje się faktem [wideo] | Biznes - SATKurier.pl, „SATKurier.pl” [dostęp 2018-03-08]  (pol.).
  3. Discovery to Acquire Scripps Networks for $14.6 Billion, „The Hollywood Reporter” [dostęp 2017-07-31]  (ang.).
  4. Discovery kupuje amerykańskiego właściciela TVN, „Business Insider”, 31 lipca 2017 [dostęp 2018-01-09]  (pol.).
  5. a b Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Scripps przez Discovery, warunkiem TVN24 i TVN24 BiS dla operatorów „za rozsądną cenę”, wirtualnemedia.pl, 7 lutego 2018 [dostęp 2018-02-26] .
  6. European Commission Clears Discovery Deal to Buy Scripps, „The Hollywood Reporter” [dostęp 2018-03-02]  (ang.).
  7. Władze USA zgadzają się na przejęcie Scripps przez Discovery, finalizacja transakcji w marcu, wirtualnemedia.pl, 27 lutego 2018 [dostęp 2018-02-27] .
  8. a b Discovery przejęło Scripps Networks Interactive, powołało prezesa SNI do swoich władz, wirtualnemedia.pl, 7 marca 2018 [dostęp 2018-03-07] .
  9. Discovery Closes Scripps Acquisition, Creating Nonscripted Content Giant, „The Hollywood Reporter” [dostęp 2018-03-07]  (ang.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (biznes):
Na podstawie artykułu: "Discovery Communications" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy