Dominic Storey


Dominic Storey w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dominic Storey (ur. 15 października 1989 roku) – nowozelandzki kierowca wyścigowy.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Po zakończeniu startów w kartingu, Dominic postanowił rozpocząć poważną karierę wyścigową, debiutując w Azjatyckiej Formule BMW. Storey pięciokrotnie stanął na podium, ostatecznie kończąc zmagania na 5. miejscu. W przerwie zimowej wziął udział w jednej rundzie serii Toyota Racing. Zdobyte punkty sklasyfikowały go na 21. pozycji.

W sezonie 2007 zaliczył udział w rundzie na torze Oulton Park Brytyjskiej Formuły BMW. Dzięki piątemu oraz dwunastemu miejscu Nowozelandczyk uzyskał punkty, które uplasowały go na przedostatniej 21. lokacie. Dominic ponownie zaangażował się w serię Toyoty, tym razem jednak startując w pełnym wymiarze. Najwyższą pozycją Storey'a była trzecia pozycja, a w ogólnej punktacji znalazł się na 7. miejscu. W roku 2008 wystartował w rundzie zachodnioeuropejskiej Formuły Renault na portugalskim obiekcie Estoril (nie był liczony do klasyfikacji). Pierwszego wyścigu nie ukończył, natomiast drugi zakończył na dwudziestej lokacie.

Sezon 2009 ponownie spędził na pojedynczych startach, co było związane z problemami finansowymi Nowozelandczyka. Dominic wziął udział w dwóch rundach zachodnioeuropejskiej oraz europejskiej Formuły Renault. Zdobyte punkty uplasowały go odpowiednio na odpowiednio na 26. i 14. miejscu. Storey pojawił się na starcie również w Brytyjskiej Formule 3, na angielskim torze Donington Park. Nie zdobył jednak punktów, dojeżdżając w jednym z wyścigów do mety na czternastej lokacie.

Po roku przerwy, Nowozelandczyk podpisał kontrakt z hiszpańskim ekipą Pons Racing na starty w Formule Renault 3.5. Współpraca z zespołem trwała jednak zaledwie jedną rundę, po której zastąpił go Francuz Jean-Karl Vernay. Na hiszpańskim torze Alcanaz uplasował się w dolnej części stawki. Dominic przeniósł się do Serii GP3, gdzie ścigał się w innej hiszpańskiej stajni – Barwa Addax. I tu jednak okupował jedne z najniższych pozycji. Po zaledwie czterech wyścigach jego miejsce zajął kolejny z Francuzów Tom Dillmann.

Statystyki | edytuj kod

† – Storey nie był liczony do klasyfikacji.

Wyniki w GP3 | edytuj kod

Wyniki w Formule Renault 3.5 | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dominic Storey" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy