Domowe przedszkole


Domowe przedszkole w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Domowe przedszkole – program dla dzieci nadawany w TVP1 w latach 80 i 90. Emitowany był od poniedziałku do piątku. 21 czerwca 2000 roku program został zdjęty z anteny z powodu zbyt niskiej oglądalności.[potrzebny przypis] Po ponad sześciu latach nieobecności został wznowiony, lecz utrzymał się na antenie niewiele ponad rok. Czołówkową piosenkę programu Domowe przedszkole w pierwszej wersji śpiewał Piotr Szewczyk, a w ostatniej Ewelina Aleksiewicz i Fasolki.

Bohaterem programu był wesoły krasnal Hałabała oraz cztery przedszkolanki jako prowadzące. Krasnal Hałabała przybliżał małym widzom nieznane dla nich miejsca oraz mieszkających w nich ludzi i panujące tam zwyczaje. Dzieci mogły m.in. czytać książki, poznawać tajniki matematyki, uczyć się dobrego wychowania, itp.

Oprócz wymienionego powyżej powstał program – Bajki Domowego Przedszkola, który był emitowany w latach 1996-1997 w Wieczorynce na antenie TVP1.

Spis treści

Domowe Przedszkole w latach 2006-2007 | edytuj kod

Domowe Przedszkole w nowej odsłonie emitowane było od 4 października 2006 do 18 grudnia 2007 roku. W pierwszym sezonie emisja odbywała się we wtorki i w czwartki, a w drugim już tylko we wtorki. Zrealizowano 89 odcinków. Obok znanego z poprzednich lat krasnala Hałabały, nową maskotką programu była Myszka Franciszka. Twórcą programu była Regina Sawicka, a prowadzącymi Barbara Mazur, Jolanta Rychel, Sylwia Ciesielska-Kozarzeska i Tomasz Mazurek. Od 18 lutego 2014 roku program jest powtarzany na kanale TVP ABC.

Spis odcinków | edytuj kod

W Internecie | edytuj kod

Wybrane odcinki Domowego przedszkola są dostępne w serwisie TVP.PL. Są to odcinki 7 oraz od 15, oprócz 16, 22, 23, 32, 35, 39, 42, 70, 74 i 87.

Uwagi | edytuj kod

  1. Numeracja zgodna z kolejnością emisji (w nawiasie numer, pod którym odcinek jest zarejestrowany w systemie TVP).
  2. Odcinek początkowo planowano wyemitować 13.03.2007.
  3. Odcinek początkowo planowano wyemitować 08.03.2007.

Przypisy | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Domowe przedszkole" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy