Doom Patrol (serial)


Doom Patrol (serial) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Doom Patrolamerykański internetowy serial science fiction wyprodukowany przez Jeremy Carver Productions, Berlanti Productions, DC Entertainment oraz Warner Bros. Television, który jest spin-offem serialu Titans (serial). „Doom Patrol” jest udostępniony od 15 lutego 2019 roku na platformie DC Universe[1]. Powstał na bazie komiksów o zespole bohaterów o tej samej nazwie, co tytuł serialu.

W Polsce serial był emitowany od 15 lipca 2019 przez HBO[2].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Cliff Steele bierze udział w wyścigach samochodowych. Od lat nie dogaduje się jednak ze swoją żoną, zapominając o tym, jak ważna jest dla niego kilkuletnia córka. Wkrótce później w wypadku samochodowym traci swoją rodzinę. Sam nie wychodzi z katastrofy cało. Wypadek przetrwał tylko jego mózg. Naukowiec, dr Niles Caulder, tworzy dla niego zmechanizowane ciało, dzięki czemu Cliff może w dalszym ciągu żyć. Steele budzi się jednak dopiero po kilku latach, odkrywając, że przebywa w Doom Mansion: posiadłości naukowca, w której przebywają inne osoby z niezwykłymi umiejętnościami, dotknięte przez swoją przeszłość.

Steele żyje wraz z Ritą, Larry'm i Crazy Jane pod jednym dachem przez wiele lat. Pewnego dnia Caulder musi opuścić ich na kilka dni, wyruszając w podróż. Wtedy Crazy Jane wpada na pomysł, by odwiedzić okoliczne miasteczko. Grupa nie jest jednak gotowa na spotkanie ze światem zewnętrznym, demolując główną ulicę miejscowości. W ten sposób o istnieniu Doom Patrolu dowiaduje się wróg Cauldera, Mr. Nobody. The Chief natychmiast wraca do posiadłości, próbując uciekać. Cliff się jednak z nim nie zgadza, wyruszając, aby samotnie bronić miasto.

W trakcie ucieczki Crazy Jane uznaje, że nie zostawi Robotmana samego i wraz z pozostałymi wyrusza, aby pomóc mężczyźnie. W trakcie, w której grupa mierzy się z niebezpieczeństwem, Mr. Nobody porywa Cauldera. Wkrótce do Doom Patrolu dołącza Cyborg i razem z pozostałymi próbuje odnaleźć naukowca.

Obsada | edytuj kod

Obsada główna | edytuj kod

Obsada drugoplanowa | edytuj kod

Gościnne występy | edytuj kod

Odcinki | edytuj kod

Sezon 1 (2019) | edytuj kod

Produkcja | edytuj kod

14 maja 2018 roku Warner Bros. Television i DC Entertainment ogłosiły zamówienie serialu na podstawie komiksów[25]. W lipcu 2018 roku ogłoszono, że April Bowlby otrzymała rolę jako Rita Farr / Elasti-Woman oraz Diane Guerrero jako Kay Challis / Crazy Jane[3][4]. W kolejnym miesiącu do obsady dołączyli: Joivan Wade, Brendan Fraser i Alan Tudyk [5][6][8]. Na początku września 2018 roku ogłoszono, że Timothy Dalton wcieli się w rolę jako dr Nilesa Cauldera / the Chief[9]. W październiku 2018 roku poinformowano, że Matt Bomer zagra w serialu[7].

W lipcu 2019 roku poinformowano, że DC Universe we współpracy z HBO Max przedłużyli serial o drugi sezon[26].

Przypisy | edytuj kod

 1. DC’s ‘Doom Patrol’ Rolls Out Trailer, Sets Premiere Date (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-12-21].
 2. „Doom Patro” i „Krypton 2” od czerwca w HBO GO, w lipcu w HBO (wideo) (pol.). W: naekranie.pl [on-line]. [dostęp 2019-06-04].
 3. a b Diane Guerrero To Play Crazy Jane In DC Universe Live-Action Series (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-07-30].
 4. a b April Bowlby To Play Elasti-Woman In DC Universe Live-Action Series (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-07-13].
 5. a b Joivan Wade To Star as Cyborg In DC Universe Live-Action Series (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-08-09].
 6. a b Alan Tudyk Cast As Mr. Nobody In DC Universe TV Series (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-08-31].
 7. a b Matt Bomer To Star As Negative Man In DC Universe TV Series (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-10-03].
 8. a b Brendan Fraser To Star As Robotman In DC Universe TV Series (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-08-21].
 9. a b Timothy Dalton To Star As The Chief In DC Universe TV Series (ang.). W: deadline.com [on-line]. [dostęp 2018-09-05].
 10. Doom Patrol - Pilot (ang.). IMDb.com.
 11. Doom Patrol - Donkey Patrol (ang.). IMDb.com.
 12. Doom Patrol - Puppet Patrol (ang.). IMDb.com.
 13. Doom Patrol - Cult Patrol (ang.). IMDb.com.
 14. Doom Patrol - Paw Patrol (ang.). IMDb.com.
 15. Doom Patrol - Doom Patrol Patrol (ang.). IMDb.com.
 16. Doom Patrol - Therapy Patrol (ang.). IMDb.com.
 17. Doom Patrol - Danny Patrol (ang.). IMDb.com.
 18. Doom Patrol - Jane Patrol (ang.). IMDb.com.
 19. Doom Patrol - Hair Patrol (ang.). IMDb.com.
 20. Doom Patrol - Frances Patrol (ang.). IMDb.com.
 21. Doom Patrol - Cyborg Patrol (ang.). IMDb.com.
 22. Doom Patrol - Flex Patrol (ang.). IMDb.com.
 23. Doom Patrol - Penultimate Patrol (ang.). IMDb.com.
 24. Doom Patrol - Ezekiel Patrol (ang.). IMDb.com.
 25. Doom Patrol - Live-Action Series from Supernatural Writer & Greg Berlanti Ordered by DC Universe (ang.). W: spoilertv.com [on-line]. [dostęp 2018-05-14].
 26. Doom Patrol - będzie 2. sezon serialu DC Universe [SDCC 2019 (pol.). W: naekranie.pl [on-line]. [dostęp 2019-07-21].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Doom Patrol (serial)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy