Dwie kobiety (film 2017)


Dwie kobiety (film 2017) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dwie kobiety (fr. Sage femme) – francuski film dramatyczny z 2017 roku w reżyserii Martina Provosta, wyprodukowany przez wytwórnię Memento Films. Główne role w filmie zagrały Catherine Frot i Catherine Deneuve.

Premiera filmu odbyła się 22 marca 2017 we Francji. W Polsce premiera filmu odbyła się 25 sierpnia 2017.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Claire Breton (Catherine Frot) dobiega pięćdziesiątki i prowadzi nudne życie na przedmieściach Paryża. Kobieta jest szefową położnych w niewielkiej klinice. Nocami dyżuruje, a w dzień odsypia. Jej syn niedawno się wyprowadził, wkrótce Claire może stracić pracę – mały szpital nie wytrzymuje konkurencji z pobliskim, nowoczesnym molochem. Jej świat staje na głowie, kiedy pojawia się dawna kochanka ojca Claire, Béatrice Sobolevski (Catherine Deneuve). Pod wpływem tej pełnej energii, spontanicznej siedemdziesięciolatki Claire zaczyna odkrywać uroki życia.

Obsada | edytuj kod

Produkcja | edytuj kod

Zdjęcia do filmu kręcono w Paryżu, Mantes-la-Jolie, Villiers-sur-Marne, Villeneuve-Saint-Georges, Éragny, Bondy i Limay we Francji oraz w Verviers i Liège w Belgii.

Odbiór | edytuj kod

Film Dwie kobiety spotkał się z pozytywnymi recenzjami od krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes średnia ocen filmu wyniosła 94% ze średnią oceną 7,3 na 10[2]. Na portalu Metacritic średnia ocen wyniosła 67 punktów na 100[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. The Midwife (2017). Box Office Mojo. [dostęp 2017-08-22].
  2. The Midwife (Sage femme) (ang.). Rotten Tomatoes. [dostęp 2017-08-22].
  3. The Midwife (Sage femme) reviews. Metacritic. [dostęp 2017-08-22].

Bibliografia | edytuj kod

Filmy w reżyserii Martina Provosta
Na podstawie artykułu: "Dwie kobiety (film 2017)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy