Dyskusja:Dominik Broniek


Dyskusja:Dominik Broniek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykuleedytuj kod

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

Witam, nie mam pojęcia jak redaguje się teksty na Wikipedii więc nie jestem w stanie samodzielnie dokonać poprawek. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na kilka niedopatrzeń w artykule o Dominiku Brońku. Pierwszy to literówka w zdaniu "Wybrane książki z ilustracjami Domina Brońka" gdzie zamiast Domina powinno być Dominika. Po drugie jest on autorem ilustracji nie do kilkudziesięciu ale kilkuset książek, autor tekstu nie wspomina też o okładkach, które od wielu lat przeważają w pracach Brońka. Po trzecie liczba wydawnictw, z jakimi ten grafik współpracuje powinna być znacznie bardziej rozwinięta: Fabryka Słów i Gorgona to jedyne wspomniane, podczas gdy do jego klientów należą także: MAG (PL), Uroboros (PL), SQN (PL), Fantom Press (Cz), Beletris (Cz), Luitingh-Sijthof (NL), (Celtica Publishing (NL), HarperCollins (UK), Saida de Emergencia (PT), Dragonsteel Entertainment (USA), Monkey Farmacy (USA). Artykuł nie oddaje więc pełnego dorobku autora, aż prosi się o uzupełnienie tych danych :) Pozdrawiam. Zgłasza: Anna Maria 81.205.148.172 (dyskusja) 12:03, 12 paź 2016 (CEST)

Literówkę poprawił Wikipedysta:Andrzei111. Co do uzupełnienia informacji to jest jedno zastrzeżenie: Wikipedia wymaga oparcia się na opublikowanych źródłach. Jeżeli dostaniemy namiar na jakąś publikację wymieniającą te setki książek (lub choć zawierającą ich liczbę) oraz listę wydawnictw, możemy uzupełnić. Niestety, "na wiarę" nie można, nawet, jeżeli jest to wierutna prawda. mulat(napisz) 11:54, 18 paź 2016 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Dominik Broniek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy