Dyskusja:Renault F1


Dyskusja:Renault F1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

WP:PANDAedytuj kod

Wypadalo by coś więcej napisać o ekipie jedynego polaka w F1(może dzoczeka się tytułu,jak Robert go zdobędzie) Wito2403 (dyskusja) 10:31, 27 mar 2010 (CET) Dostrzeżone błędy.

  • 0.zespół Formuły 1, który został założony pod koniec lat 70. XX w.- dokładna data
  • 1.Wycofał się ze sportu po sezonie 1985, aby powrócić w sezonie 2002. - wycofali się i planowali powrót po prawie 20 latach?
  • 2.Nowy zespół powstał na bazie stajni Benetton - niezbyt rozumiem o co chodzi jest sobie zespół który postanawia wrócić i jakiś inny zespół, który nie wiadomo co robi.
  • 3.Siedziba stajni znajduje się w Enstone, gdzie projektowane i budowane są samochody, z tego miejsca koordynowane są także wszystkie prace. - Jakie prace i co jest jeszcze potrzebne oprócz samochodu?
  • 4.Francuska część zespołu jest odpowiedzialna za projektowanie silników. Kto jest z Francji i co dokładnie robi?

Dostrzeżone braki:

  • 0. Brak historii przed 2006. - przydało by się opisać sezon po sezonie.
  • 1. Afera powinna być opisana w osobnym akapicie wraz z mainem. Przydało by się pokrótce opisać o co chodziło.
  • 2. Przydało by się opisać wyniki (miejsca) w poszczególnych wyścigach. W raz z mainami do sezonów.

To chyba na tyle ogólnie artykuł jest bardzo krótki i czeka go jeszcze wiele pracyYusek (dyskusja) 15:00, 27 mar 2010 (CET)

Artykuł jest horrendalnie krótki. Ani słowa o Jabouille'u, Arnoux, Proście, turbo (zapoczątkowanym przez Renault!), konflikcie FISA-FOCA, wszystko jest do rozbudowy... Jeśli chodzi o zespoły F1, to po poprawkach prędzej do statusu DA może kandydować Brawn GP. W przypadku Renault - obecnie nie ma szans. Yurek88 (dyskusja) 20:50, 27 mar 2010 (CET)
  • Należy także napisać coś o aktualnych i byłych sponsorach.--Basshuntersw (dyskusja) 12:59, 2 kwi 2010 (CEST)

Nazwaedytuj kod

Konsekwencji! Konsekwencji! Drodzy wikipedyści... Piszecie o zespole z Enstone, czy o Renault F1 Team? Co to ma znaczyć? Mieszacie Lotus-Renault GP z Renault F1 Team! Tego drugiego już nie ma. Skoro Benneton Formula jest osobno, to dlaczego Lotusa pakujecie do jednego garnka z Renault? Uprzejmie proszę kogoś o wyjaśnienie takiego stanu rzeczy, bądź jego zmienienie. Pozdrawiam - anonim i fan ekipy z Enstone.

  • Teraz można by już jednak nad tym się ponownie zastanowić. Od sezonu 2012 LRGP przestaje być oznaczane przez FIA jako Renault, a zaczyna być oznaczane jako Lotus. Renault też nie ma żadnego związku z tym zespołem. Nie jest ani właścicielem, ani sponsorem. Ogólnie, od kiedy Caterham przestał być Lotusem, zniknęła ostatnia przeszkoda i Renault zniknęło ostatecznie. Spór o nazwę między zespołami zakończony. Można powiedzieć, że w tym sezonie był on zespołem widmo. By było zabawniej, sam koncern Renault popiera zmianę nazwy, zaznaczając iż nie spodziewali się, że jeszcze w 2011 zespół z Enstone będzie identyfikowany z RF1T (Renault F1 Team), zaś Eric Boullier powiedział, że zaczyna się nowy rozdział historii ekipy. Tak więc zespół oficjalnie przestał istnieć w papierach jako Renault. Myślę, że nic się nie stanie, jeśli dodam dwa źródła do tych wypowiedzi. "Zespół otwiera nową stronę swej historii" "Koncern Renault popiera cheć zmiany nazwy przez Lotus-Renault GP
Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Renault F1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy