Dyskusja portalu:Japonia


Dyskusja portalu:Japonia w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W miejscu gdzie jest artykul do redagowania wkradł się błąd. Znani japończycy jest sokaku takeda a poszperałem troche i pisze się sokkaku takeda. pozdrwaiam.

Spis treści

Porządki...edytuj kod

...w kategorii Japończycy - dyskusja dostępna tu. - Seval 23:03, 22 gru 2005 (CET)

Geografia i historiaedytuj kod

Można by dodać do tych ramek kilka dodatkowych kategorii. W geografii przydały by się obiekty geograficzne (rzeki, góry, etc.), w historii np.: ważniejsze wydażenia (np.: Rewolucja Meiji) czy bitwy (Kawanakajima, Sekigahara... trochę było ;-)) --Sir iwan 19:04, 1 lut 2006 (CET) PS.: Kyudo już nie jest stubem. :-)

Zgadzam się, ale na razie jest za mało artykułów w tych kategoriach, żeby miało to większy sens. Proponuję przez kilka tygodni powiększać zasoby i jednocześnie ustalić zadowalający większość zainteresowanych układ. Proponowany przeze mnie układ kategorii znajduje się tutaj. Poszczególne kategorie tworzę, gdy jest przynajmniej kilka artykułów z danej dziedziny. Od przyszłego tygodnia planuję porządki w kategorii Historia, uzupełnienie okresów, wprowadzenie szablonów (przykład tutaj, komentarze mile widziane), itd. Myślałam też o projekcie podobnym do tych dotyczących Włoch, Francji i ostatnio Polski - automatycznego tworzenia artykułów o miejscowościach danego kraju na podstawie danych statystycznych. To jednak będzie musiało poczekać. Seval 21:55, 1 lut 2006 (CET) Z Kyudo to była szybka akcja :-) Zostawię to jeszcze na stronie przez parę dni, może ktoś coś doda. Zaproponujesz coś nowego w to miejsce? Seval 21:55, 1 lut 2006 (CET) Źle się wyraziłem - chodziło mi o ramki "Geografia Japonii" i "Historia Japonii", a nie o ramkę "Kategorie artykułów". Jutro zobaczę co dało by się przetłumaczyć z angielskiej wikipedii. Szablon z okresami jest dobry, ale wrzuciłbym go jako poziomy szablon, do umieszczenia pod artykułem (tak jak podział administracyjny). Ale boczny (tak jak przy prefekturach) też by się przydał. Można by do niego wrzucić np.: nazwy (polska, japońska, transkrypcja) datę rozpoczęcia/zakończenia okresu, dynastię, władcę (shogun/cesarz), etc. Z tymi danymi statystycznymi może być problem, bo nie wiem czy bot przetrawi kanji... Chyba że japoński urząd statystyczny (czy coś takiego...) ma też angielską wersję językową strony. Z kyudo faktycznie szybko poszło. :-) Ale faktycznie, lepiej zostawić, bo jest tam jeszcze parę rzeczy do dopisania. Jako nowego stuba dał bym Musashiego Miyamoto. Bo tak. ;P Ewentualnie, żeby nie było, że tu tylko biograficzno-historyczne stuby (w zeszłym miesiącu był Ieyasu) może być yoroi. --Sir iwan 01:42, 2 lut 2006 (CET)

Nazywam się Mateusz i uwielbiam Japonię juz od wielu lat. Wartoby uzupełnić brakujące epoki oraz wzbogacić geografię {faunę, florę, hydrosferę itp.} Mógłbym coś przygotować {nienawidze przepisywać} z przewodnika NG; podać jakieś ciekawostki}

Geografiaedytuj kod

Rozsądnie byłoby dodać w kategorii geografia wszystkie dotychczas dodane prefektury. Oczywiście w skróconej formie, tj. zamiast Prefektura Aomori, samo Aomori. Jitsu-kun 23:34, 15 maja 2006 (CEST)

Nazwy własneedytuj kod

Nie wiem czy zmieniły sie zasady pisowni nazw własnych ale sądzę że powinny być one z wielkich liter. Chodzi mi o nazwy gatunków zwierząt i roślin w prefekturach.

A PROPOS OPRAWY GRAFICZNEJedytuj kod

Uważam że powinna być zmieniona z obecnej w stylu gg, na biało-czerwoną albo biało-różową.pozdrawiam

Może podasz przykład proponowanej kolorystyki w swoim Brudnopisie? -- Seval 09:30, 28 lis 2006 (CET) Myślę, że obecnie kolor jest już OK. siwulek 12:35, 9 kwi 2008 (CEST)

Japońskie nazwiskaedytuj kod

Witam.

Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby ustosunkować się do pytania z kawiarenki? Z góry dzięki. Red_81 (Dyskusja) 17:25, 14 lis 2007 (CET)

Osaka - linki do dzielnicedytuj kod

Wszystkie są czerwone.Xx236 (dyskusja) 12:36, 1 lip 2011 (CEST) Usunąłem cudzysłowy i widać linki do dzielnic. Nie znam składni.Xx236 (dyskusja) 12:42, 1 lip 2011 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja portalu:Japonia" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy