Dyskusja wikipedystki:Salicyna


Dyskusja wikipedystki:Salicyna w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Edycjeedytuj kod

30000 edycji, szanuję :^) SebastianGałecki (dyskusja) 23:16, 24 kwi 2020 (CEST)

@SebastianGałecki Dziękuję, to dopiero początek ;) Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 09:30, 25 kwi 2020 (CEST)

Hasło Konferansjeredytuj kod

Witam serdecznie,

Pod hasłem 'konferansjer' pozwoliłem sobie dodać link do słownika pojęć eventowych, który rozszerza nico pojęcie. Mogę zmodyfikować również samo hasło, jeżeli są takie oczekiwania, bo moim zdaniem nie spełnia ono wszystkich kryteriów dotyczących zawodu. Pod dodanym linkiem znajduje się ustawicznie rozwijany słownik, który jest źródłem wiedzy, a nie reklamy w odróżnieniu do linku, który jest zaakceptowany i znajduje się pod hasłem. Na stronie znajduje się bezpośrednia oferta, w odróżnieniu do tego umieszczonego przeze mnie. Będę wdzięczny za informację, dlaczego jeden link jest mniej reklamowy od drugiego ;-) Tymczasem życzę słonecznego dnia i pozdrawiam.

Szymon

Masz zupełną rację, że tamten link, który pozostał w haśle, był czystą reklamą, przeoczyłam go wcześniej, a teraz też usunęłam. Hasło z pewnością wymaga rozbudowy, ale przede wszystkim uźródłowienia zgodnie z zasadą opisaną tu: Wikipedia:Weryfikowalność. Nie powinno być jednak zbiorem linków zewnętrznych związanych z tematem, linki zewnętrzne służą na Wikipedii zasadniczo jako przypisy do źródeł podawanych w hasłach informacji (jak dodawać przypisy, opisane jest tu: Pomoc:Przypisy). Link dodany przez ciebie usunęłam, bo oprócz tego że prowadził do strony agencji konferansjerskiej, to moim zdaniem nie uźródławiał treści hasła. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 13:45, 25 kwi 2020 (CEST)

Odp:Ad:Bejcowanie (gastronomia)edytuj kod

Odp:Ad:Bejcowanie (gastronomia)

Widać jeszcze jeden gdzieś stał na parkingu... ;) Pzdr. MOs810 (dyskusja) 18:09, 25 kwi 2020 (CEST)

Dorothy Thompsonedytuj kod

Dzień dobry. Nie wydaje mi się, by ten element tabelki w haśle był jakiś niezbędny, a może rodzić sporo nieporozumień (acz się nie upieram). Wstępny element hasła ("amerykańska dziennikarka") wydaje mi się, że jest traktowany bliżej pojęcia obywatelstwa lub państwa centrum życiowego. Pozdrawiam serdecznie. KristoffZZ (dyskusja) 23:26, 30 kwi 2020 (CEST)

Re: Cleopusedytuj kod

Brak źródeł. Ten czwarty jest z krainy etiopskiej, a tamtejsza fauna nie była rewidowana. Nie byłem w stanie znaleźć jego nazwy w zdigitalizowanej literaturze. P.S. Dzięki za niezliczone poprawki w artach o stawonogach :) Carabus (dyskusja) 12:45, 1 maj 2020 (CEST)

Szlaki turystyczne w polskich Tatrachedytuj kod

Widzę, że dobrałaś się do jednego z moich najstarszych artykułów. Kiedyś będę musiał się nim poważnie zająć, ale na razie rozmiar i forma mnie odstrasza. Dziękuję za tę drobną cegiełkę w procesie doprowadzania go do rozsądnego kształtu. Marcowy Człowiek (dyskusja) 22:17, 1 maj 2020 (CEST)

@Marcowy Człowiek Więcej w nim raczej nie pomogę, bo to nie moja tematyka (mogę jeszcze naprawić martwe linki). Zabrałam się po prostu do odciekawiania Wikipedii, a to hasło znalazło się pomiędzy wieloma innymi z tą frazą (nie ze wszystkich ją usuwam, czasem hasło okazuje się tak ciekawie napisane, że się poddaję, bo wymagałoby znacznego przeredagowania lub odchudzenia). Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 22:22, 1 maj 2020 (CEST) Spodziewam się, że nie planujesz tam większej przebudowy. Napisałem do Ciebie, bo aż się sam zdziwiłem, że w początkach swojej przygody z Wikipedią używałem tak nieencyklopedycznych sformułowań — a Ty to spostrzegłaś. Marcowy Człowiek (dyskusja) 23:53, 1 maj 2020 (CEST)

Odp:Martwe linki do "Życia zakonnego"edytuj kod

"Życia_zakonnego" Odp:Martwe linki do "Życia zakonnego"

Hej! Dziękuję za uwagę. Zasadniczo masz rację, choć w przypadku newsów/artykułów/pdfów wolę wstawić od razu zarchiwizowaną wersję, aby zmniejszyć ryzyko, że martwica powróci za jakiś czas (np. gdy adres ponownie ulegnie zmianie). Co innego przy aktualizowanych profilach czy stronach głównych. Na marginesie – wszystkie edycje bota są najpierw przygotowywane ręcznie przeze mnie, więc to w pełni świadomy wybór. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:11, 2 maj 2020 (CEST)

Ambasada Mołdawii w Polsce i inneedytuj kod

Jedną z zasad języka polskiego jest nie używanie wyrazu w jednym zdaniu dwukrotnie, np. Polska, Polski, jest to jeden z błędów stylistycznych. Pozdrawiam, --MZM (dyskusja) 10:17, 4 maj 2020 (CEST)

Podaję link do źródła które wymienia jako jeden z błędów stylistycznych np. powtarzanie wyrazów w obrębie zdania > http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/Biuletyn_2004_01_E-gh.pdf --MZM (dyskusja) 11:24, 4 maj 2020 (CEST)

zmianyedytuj kod

Hej Dziękuję za zainteresowanie moją stroną, rzeczywiście przydałaby mi się pomoc aby tę stronę opublikować, ale zmieniłaś mi przypisy które były poprawione zgodnie z zaleceniem innego wikipedysty (poświęciłam na to bardzo dużo czasu. Teraz nie wiem jak do tego wrócić. Czy muszę wszystko robić jeszcze raz?

Hejedytuj kod

Próbowałam, ale nie mogłam znaleźć nigdzie przycisku "Edytuj" bądź "Zapisz" :) Gdybyś była tak uprzejma przywrócić ją ???

Superedytuj kod

Dziękuję bardzo. A czy mogłabyś mi dać wskazówki co zrobić aby strona była widoczna ?

Loza masonskaedytuj kod

Dzien dobry, czy moge uprzejmie poprosic o recenzje aktualizacji wprowadzonych przeze mnie wczoraj do tego tematu? Obie zniany (wieksza merytoryczna i drobna formatowa) pochodza ode mnie.

Z gory dziekuje i w razie czego sluze wyjasnieniami.

Zalaczam link https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Loża_wolnomularska&stable=0&redirect=no

Celina Celina Detlaf (dyskusja) 20:17, 27 maj 2020 (CEST)

Serdecznie prosze o przegląd i akceptacjeedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Pawe%C5%82_Lucewicz&stable=0&redirect=no

Uprzejmie prsze o przeglad i akceptacjeedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=%C5%9Apiew&oldid=59708669&diff=cur

indonezyjska piosenkarkaedytuj kod

Hej, dzięki za pomoc :) Dobrze, że kogoś jeszcze interesują standardy wikipedyjne. 83.21.161.197 (dyskusja) 16:17, 31 maj 2020 (CEST)

To akurat szablon, który wzbudzał sporo kontrowersji – dwa razy trafiał do poczekalni, a ostatnim razem, w 2015 roku, zadecydowano o jego pozostawieniu. Przy tym jest używany na kilku tysiącach stron, więc nie powinien być wycofywany jak wandalizm, a jeśli ktoś jest bardzo przeciwny jego stosowaniu (choć mi osobiście wydaje się bardzo przydatny i wygodny), to w takiej sytuacji powinien raczej rozpocząć kolejną dyskusję nad nim, a nie walczyć z pojedynczymi wywołaniami. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 16:23, 31 maj 2020 (CEST)

przeglądanie edycjiedytuj kod

Dziękuję za przeglądanie edycji ujednolicających skrót językowy. Wydaje mi się jednak, że bardziej istotne są te edycje, w których standaryzuję infoboksy (zamieniam szablon od narodów na ten od grup etnicznych). Gdy tworzyłem część tych haseł jako IP-ek, to nie miałem pojęcia o istnieniu tego drugiego, bardziej właściwego (choć później zacząłem stosować właśnie ten drugi, stąd zrobiła się brzydka niekonsekwencja). Pozdrawiam. Poslsoek (dyskusja) 19:17, 5 cze 2020 (CEST)

@Poslsoek Zrobione. :) Czasem coś mi umknie, a czasem, zwłaszcza jak się gorzej czuję, omijam wszystko co nie jest oczywiste na pierwsze mgnienie oka, bo przy zmęczeniu łatwo o pomyłkę. W razie jakbyś długo czekał na przejrzenie jakichś zmian, możesz mi je oczywiście podrzucać, przejrzę przy okazji. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 20:11, 5 cze 2020 (CEST)

Bitwyedytuj kod

Dziękuję za edytorskie poprawki. Wstydzę się za te błędy, ale...czuję, że jest ich więcej;)--Kerim44 (dyskusja) 13:03, 27 cze 2020 (CEST)

@Kerim44 Nie ma za co. Ja tam lubię, jak inni robią błędy, bo wtedy czuję się do czegoś potrzebna :D Salicyna (dyskusja) 13:11, 27 cze 2020 (CEST) Nie ma sprawy;) - rzuć okiem na moje edycje i zawsze cos znajdziesz:)... To sprawa wyboru - jeśli będę dokładniejszy - dużo mniej napiszę merytorycznie (tak się sam przed samym sobą usprawiedliwiam:()--Kerim44 (dyskusja) 13:16, 27 cze 2020 (CEST)

Platonedytuj kod

Witam, czemu moja edycja artykułu "Platon" nie została opublikowana?

Re: Podbródekedytuj kod

Dzięki, oba poprawione. Miło wiedzieć, że ktoś w ogóle te wszystkie moje artykuły czyta ;) Carabus (dyskusja) 08:53, 29 cze 2020 (CEST)

Odp: Alice N’ Chainsedytuj kod

Witam i serdecznie dziękuję za głos :) Tak, faktycznie. Zmieniłem już, aczkolwiek artykuł o Alice N’ Chains pisałem dawno temu i muszę go w wolnej chwili przeredagować, zaktualizować o nowe źródła i ogólnie poprawić :) Mike89 (dyskusja) 17:08, 3 lip 2020 (CEST)

Re: Spiculum gastraleedytuj kod

W pracy Chińczyków, z której pochodzi grafika, niepoprawnie potraktowano spiculum gastrale jak synonim spiculum ventrale, stąd zamieszanie. Wyjaśniłem sprawę w obu artach przy użyciu dodatkowych źródeł. Jak zwykle wielkie dzięki za spostrzegawczość :) Carabus (dyskusja) 10:31, 4 lip 2020 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Hej, zauważyłem, że stosunkowo często przeglądasz różne edycje na Wikipedii i pomyślałem, że mogłabyś pomóc. Od 27 maja na przejrzenie oczekują dwie edycje artykułu Agnieszka Stelmaszyk. Czy może mogłabyś tam zerknąć i oznaczyć jako przejrzane? Chciałbym dokonać kilku dodatkowych edycji przez zauważone błędy, ale nawet te poprzednie edycje nie są nadal przejrzane. Będę wdzięczny za pomoc. --Fanowaty (dyskusja) 17:31, 4 lip 2020 (CEST)

Wyspa Totalnej Porażkiedytuj kod

Nadal czekam na zapisanie mojej zmiany.

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wyspa_Totalnej_Pora%C5%BCki&stable=0&redirect=no --41.92.82.154 (dyskusja) 18:57, 4 lip 2020 (CEST)

Gdyby była uźródłowiona (patrz: Wikipedia:Weryfikowalność i Pomoc:Przypisy), to pewnie czekałbyś na to krócej... A ja generalnie omijam edycje (poza oczywistymi np. poprawkami językowymi czy technicznymi) w hasłach o serialach telewizyjnych – telewizji nie oglądam, nie interesuje mnie to zupełnie i nie mam ochoty tracić czasu na dochodzenie, czy edycja była poprawna i uźródławianie jej... Salicyna (dyskusja) 19:08, 4 lip 2020 (CEST)

Właśnie dodałem te do dystrybucji w Kanadzie i USA. --41.92.82.154 (dyskusja) 19:25, 4 lip 2020 (CEST)

Krążek stawowyedytuj kod

Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 19:06, 6 lip 2020 (CEST)

Róż Davida Austinaedytuj kod

Witaj Salicyna, mam nadzieję, że masz się dobrze i jesteś zdrowy. Na Commons wrzuciłem dwa zdjęcia róż Davida Austina:
(, )
Może przydasz się ich w polskiej Wikipedii. Zawsze widzę twoje piękne zdjęcia róż na Commons. Pozdrawiam, Wilrooij (dyskusja) 12:36, 21 lip 2020 (CEST)
Ten tekst został przetłumaczony za pomocą Deepl.

@Wilrooij Hi! Thank you very much for these photos, it was lacking! Thanks :) Salicyna (dyskusja) 14:48, 21 lip 2020 (CEST) See also:

Wilrooij (dyskusja) 01:04, 27 lip 2020 (CEST)

@Wilrooij Thanks!!! <3 Salicyna (dyskusja) 08:12, 27 lip 2020 (CEST)

Sławomir Nowakedytuj kod

Rzeczywiście jest więcej, ale strona „Sławomir Nowak” nie jest ujednoznacznieniem, więc bez sensu, żeby była przekierowaniem do hasła o innej nazwie. Pawmak (dyskusja) 21:33, 21 lip 2020 (CEST)

Infoboxedytuj kod

Witaj! Dzięki za Twoją poprawkę. Nie mogłem zrozumieć, czemu szablon nie działa. Teraz zrozumiałem. Pozdrawiam. --Puszczanin (dyskusja) 08:58, 4 sie 2020 (CEST)

@Puszczanin Ja też się długo przyglądałam, zanim to zauważyłam :) Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 08:59, 4 sie 2020 (CEST)

Miejskie szkoły średnie, szkoły wyższe i prywatne w latach 1908–1918 w Poznaniuedytuj kod

Cześć, właśnie napisałem do autora zmian w haśle (jak w tytule) nie wiedząc o Twoim trochę wcześniejszym wpisie. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 11:41, 8 sie 2020 (CEST)

Miejskie szkoły średnie, szkoły wyższe i prywatne w latach 1908–1918 w Poznaniuedytuj kod

Witaj! Nie jesteś jedyną osobą, która to zauważyła: zwrócił mi na to również uwagę Four.mg. Rzeczywiście, jest to po prostu wynik mojego przeoczenia: nie zauważyłem, że w szablonach są numery stron. Wykonałem już edycję, która to poprawiła: w tej chwili numery stron się wyświetlają. Sprawdziłem je dokładnie ze starszą wersją hasła i moim zdaniem wszystko się zgadza. Zastosowałem jednak tradycyjną metodę, a nie sposób z szablonem "odn", bo po prostu w tej chwili nie umiem się nim posługiwać, a chciałem poprawić błąd jak najszybciej. Poczytam sobie o szablonie "odn" i nauczę się nim posługiwać, bo wydaje się bardzo przydatny. Ogromne dzięki za zwrócenie uwagi i za informację o tym szablonie. Pozdrawiam. Laked98 (dyskusja) 14:27, 8 sie 2020 (CEST)

Ludwik Skrzyńskiedytuj kod

Cześć, dzięki za uwagę - faktycznie jest rozbieżność - w artykule o Władysławie zasugerowałem się datą umieszczoną u Miniakowskiego gdzie jest data około 1810. Ale z analizy innych tekstów m.in. Almanachu Błękitnego oraz innych materiałów genealogicznych wynika, że najbardziej prawdopodobną datą jest 1804. W związku z tym poprawiam hasło dot. Władysława. Pozdrawiam --Wodnik11 (dyskusja) 15:27, 9 sie 2020 (CEST)

Dworzecedytuj kod

Cześć. Tak, to prawda, zostawiam te kategorie w tym artykule, bo ów dworzec jest siedzibą przewoźnika kolejowego Arriva RP--Mateuszgdynia (dyskusja) 09:33, 11 sie 2020 (CEST)

PUAedytuj kod

Czy byłabyś chętna w najbliższym czasie na kandydowanie Na Administratora lub checkusera? --Tomek320 (dyskusja) 16:24, 29 sie 2020 (CEST)

@Tomek320 Nie. Salicyna (dyskusja) 18:22, 29 sie 2020 (CEST)

Szkoda,ale rozumiem twoja decyzje. --Tomek320 (dyskusja) 20:23, 29 sie 2020 (CEST) To w takim razie proponowałbym wstawienie sobie do babla tego userboksa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Userboksy/nieadmin aby takie pytania się nie powtórzyły. --Tomek320 (dyskusja) 14:23, 5 wrz 2020 (CEST)

@Tomek320 Dziękuję za radę, ale nie jestem aż tak nękana prośbami o kandydowanie do PUA, żebym aż musiała interweniować ;) Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 14:55, 5 wrz 2020 (CEST)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2020-09/Nominacjeedytuj kod

Pozwoliłem sobie poczynić tam zgłoszenie, gdybyś mogła się ustosunkować do niego Mpn (dyskusja) 21:37, 3 wrz 2020 (CEST)

Wandalizmedytuj kod

Dzięki za info. Mogor (dyskusja) 16:23, 16 wrz 2020 (CEST)

Poprawkiedytuj kod

Witaj. Serdecznie dziękuję za poprawę. Niestety zdarzają mi się. Pozdrawiam serdecznie u życzę miłego dnia Vivuld (dyskusja) 04:52, 18 wrz 2020 (CEST)

@Vivuld Błędy zdarzają się każdemu, cały urok wiki w tym właśnie, że każdy błąd możemy w każdej chwili poprawić. :) Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 11:10, 18 wrz 2020 (CEST) Weź sobie mnie na celownik :) Będzie miło mając świadomość, że jakby co poprawisz to co źle napiszę Vivuld (dyskusja) 16:38, 20 wrz 2020 (CEST)

Jan Kratochvíledytuj kod

Witaj. Dane te są zawarte w książce opisanej w bibliografii. Jest to książka wydana przez czeskie ministerstwo obrony, a co do tego on w chwili zajęcia Czechosłowacji przebywał na terenie Słowacji, a wojska tam stacjonujące weszły w skład nowej armii słowackiej z której on wystąpił. Smat (dyskusja) 11:39, 22 wrz 2020 (CEST) Masz rację, mój błąd powinno być 30 marca 1939 roku, poprawiłem. Smat (dyskusja) 12:32, 22 wrz 2020 (CEST)

Craig znad Potokuedytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Nie mam pojęcia jakim cudem coś takiego przepuściłem, ale z rejestrów wynika, że najwyraźniej to zrobiłem. Przepraszam za błąd. Będę ostrożniejszy na przyszłość. Lord Ya (dyskusja) 20:31, 27 wrz 2020 (CEST)

Mord rytualny (obraz)edytuj kod

Dzięki - chyba masz rację - zdaję się na Ciebie. Kwestia kategorii jest dla mnie mętna i często niezrozumiała, nie wspominając o kategoriach, które są zabronione/niedozwolone/"nieprzyjęte" w WP. Pozdrawiam - M.Tomma (dyskusja) 09:57, 8 paź 2020 (CEST)

Co do Pansy będącym anagramem słowa "bratek" w DB filmie 1edytuj kod

Imię dziewczynki jest pisane パンジ (pa·n·ji), "bratki" po japońsku to パンジー (pa·n·ji·i), oto mi chodziło83.21.91.240 (dyskusja) 07:36, 14 paź 2020 (CEST)

Sala porodowaedytuj kod

Nie pamiętam, kto się zajmuje położnictwem, ale trudno mi to przepuścić, gdy nie ma źródeł. Sławek Borewicz, → odbiór 16:18, 17 paź 2020 (CEST)

@Sławek Borewicz Niestety nie mam do tego źródeł. Salicyna (dyskusja) 17:31, 17 paź 2020 (CEST) No, źródła w haśle już są. Przyglądając się obecnej jego postaci, uzmysłowiłem sobie, że brakuje hasła Jeżus. Sławek Borewicz, → odbiór 07:55, 20 paź 2020 (CEST)

Iwan Wiszniewskiedytuj kod

Hej. Dziękuję za spostrzeżenie. Już to poprawiłem. Pozdrawiam:) Lowdown (dyskusja) 14:57, 19 paź 2020 (CEST) I dziękuję Ci za inne poprawki moich niedociągnięć w hasłach;) Lowdown (dyskusja) 14:59, 19 paź 2020 (CEST)

Wikiprojekt:Botanikaedytuj kod

Witam! Przyjmujecie może jeszcze osoby chętne do uczestnictwa w Wikiprojekcie: Botanika? Jeśli tak to chciałbym do niego dołączyć. Specjalizuję się głównie w pisaniu artykułów na temat roślin wodnych oraz roślin doniczkowych. (Muzyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyk (dyskusja) 20:57, 20 paź 2020 (CEST))

@Muzyyyyk Oczywiście, w każdej chwili możesz się do wikiprojektu dopisać :) Salicyna (dyskusja) 21:17, 20 paź 2020 (CEST)

Polityczna poprawnośćedytuj kod

To jest więcej niż wygłup, to wandalizm: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=W%C5%82adys%C5%82aw_Dajczak&type=revision&diff=61153081&oldid=61153051, prawda? Pozdrawiam, Kggucwa (dyskusja) 06:48, 22 paź 2020 (CEST)


Pandemia COVID-19 według państwedytuj kod

Ad:Pandemia COVID-19 według państw

Dzień dobry, zaakceptowałaś poprawkę (zaznaczyłaś jako przejrzaną) zmieniającą
"w tym 1 134 716 zgonów" na
"w tym 1 134 716 zgonów". W uzasadnieniu zmiany było "Niezrozumiałe podwójne spacje (??), wbrew standardom Wikipedii, gryzie to w oczy". Chodzi tu o nieco dłuższą spację przed początkiem liczby.

  1. spacja półfiretowa nie jest podwójną spacją tylko nieco dłuższą spacją użytą w celu wizualnemu zgropowaniu wszystkich cyfr liczby, wewnątrz której znajdują się jeszcze twarde spacje,
  2. zamianę tej spacji na twardą powoduje, że sekcje trzycyfrowe wydają się osobnymi liczbami,
  3. użycie w tym miejscu spacji twardej jest niezgodne z zasadami/standardami Wikipedii - spacja niełamliwa (twarda).

Jeżeli nie masz ważnych argumentów za tezą z uzasadnienia poprawki proszę, cofnij swoją decyzję. W zależności od monitora ta nieco większa spacja istotnie zwiększa czytelność a gryźć w oczy może tych, którzy nie czytają liczb - przy ich czytaniu nie czują jak duża jest to liczba. Krzysztof Pałucha (dyskusja) 18:06, 23 paź 2020 (CEST)

@Krzysztof Pałucha Cześć! Zgodzę się z tobą, że twardych spacji w tym miejscu nie powinno być – i już je usunęłam. Zmieniłam je jednak na zwykłe spacje, bo wstawianie wydłużonych spacji i sugerowanie że ktoś może nie umieć odczytać prawidłowo liczby jeżeli będzie przed nią normalna spacja wydaje mi się zbytnim kombinowaniem. Nie spotkałam się zresztą z taką praktyką nigdzie indziej na Wikipedii. Nie będę się jednak przy mojej wersji upierać, jeżeli uważasz ją za nieprawidłową, możesz ją oczywiście wycofać. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 18:37, 23 paź 2020 (CEST)
  • dzięki. Choć nie jest to jedyne takie miejsce - poprawię w ten sam sposób w pozostałych. Krzysztof Pałucha (dyskusja) 19:12, 23 paź 2020 (CEST)

Pomnik ks. Kazimierza Michalskiego w Zielonej Górzeedytuj kod

Cześć, widzę, że edytowałaś ostatnio to hasło (jak w tytule). Mam wątpliwość i w związku z tym pytanie do Ciebie. Czy w tytule hasła powinien być umieszczony skrót "ks.". Wg mnie dopiero w tekście umieszczamy taką informację, a w tytule samo imię i nazwisko danej osoby. Proszę o potwierdzenie, bądź w przypadku jego braku o komentarz. Four.mg (dyskusja) 13:52, 31 paź 2020 (CET)

@Four.mg Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czy (i gdzie) są jakieś ustalenia odnośnie nazewnictwa haseł o pomnikach. Osobiście również uważam, że nie powinno być tego "ks." w tytule. Salicyna (dyskusja) 14:25, 31 paź 2020 (CET) Nazwy własnej nie można zmieniać, nawet jeżeli jest niezgodna z zasadami ortografii. Krzysztof Pałucha (dyskusja) 18:19, 31 paź 2020 (CET)

Parafia Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczejedytuj kod

Witaj! Dziękuję za reakcję, moja pomyłka. Pozdrawiam Rrudzik (dyskusja) 17:21, 1 lis 2020 (CET)

Odp:100 000edytuj kod

Odp:100 000

Dziękuję bardzo! Dostałem dziś komunikat automatyczny i niezmiernie mnie to zdziwiło! :-) Pozdrawiam serdecznie, Michał Sobkowski dyskusja 13:47, 13 lis 2020 (CET)

Implant zębowyedytuj kod

Cześć, nowy użytkownik poprosił mnie o przejrzenie i wstawienie do przestrzeni głównej jego artykułu. Nie znam się wystarczająco na stomatologii, by określić, czy ten artykuł powinien być odrębnie od tego artykułu. Przypisy wydają się porządne, ja bym przeniósł do maina, ale wolę jeszcze dopytać kogoś, kto się na tym zna :)

Dzięki za pomoc :) Tom Ja (dyskusja) 13:38, 18 lis 2020 (CET)

@Tom Ja Cześć! Ja też specjalistką od stomatologii nie jestem, ale w mojej ocenie faktycznie te artykuły powinny być zintegrowane. Pytanie tylko jak to zrobić technicznie by nie namieszać. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby zrobić w takiej kolejności: przenieść Implanty stomatologiczne pod Implant zębowy, a następnie uzupełnić/zastąpić jego treść treścią z brudnopisu (przy czym najlepiej by zrobił to sam jego autor @Jarosław Podbielski, żeby w historii został jego wkład). Ewentualnie przenieść brudnopis pod Implant zębowy a potem połączyć historie obu haseł, tylko to (połączenie historii) już może zrobić tylko administrator. Salicyna (dyskusja) 14:02, 18 lis 2020 (CET) Warto wcześniej zastanowić się czy zamiast „odbudowy utraconego” powinno być „zastąpienie utraconego” uzębienia. Artykuł Implant zębowy kłóci się z terminem „implant stomatologiczny”. Brak źródeł nie dla nowego artykułu! Proponuję uzupełnić treść artykułu Implant zębowy. Zdjęcie - czyje prawa autorskie? Warto docenić pracę autora i wykorzystać treść artykułu Implanty stomatologiczne. Krzysztof Pałucha (dyskusja) 00:13, 19 lis 2020 (CET) @Krzysztof Pałucha Dziękuję za zainteresowanie tematem. W tej chwili mamy sytuację taką: stary, nieuźródłowiony od lat artykuł Implanty stomatologiczne i nowy, przeniesiony wczoraj przez @Tom Ja z brudnopisu nowego użytkownika artykuł Implant zębowy (też nie do końca uźródłowiony). Jeżeli czujesz się pewnie w temacie i masz dostęp do źródeł, byoby fajnie gdybyś zajął się ich połączeniem. Ilustracje dostępne do ewentualnego wykorzystania w haśle znajdują się w odpowiedniej kategorii na Wikimedia Commons. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 08:25, 19 lis 2020 (CET) i skończyło się przekierowaniem na Implant zębowy - szybko, bez ostrzeżenia i bez ewentualnego przeniesienia treści. Nie jest to zachęcające dla nowego użytkownika. Krzysztof Pałucha (dyskusja) 11:30, 20 lis 2020 (CET)

Zofia Palowaedytuj kod

Oczywiście, mam taki zamiar. Poprosiłem nawet lokalny portal, żeby opublikował tę informację, jak tylko to się stanie, to natychmiast dodaję źródło. TR (dyskusja) 17:51, 18 lis 2020 (CET)

Igrzyska Europejskieedytuj kod

Hej, Nie chcę "żebrać", ale miło mi będzie, kiedy mi przejrzysz edycje w pozostałych artykułach z kategorii o Igrzyskach Europejskich 2015. Pozdrawiam! StasiekSkiJumping (dyskusja) 10:16, 24 lis 2020 (CET)

@StasiekSkiJumping Większość przejrzałam, z wyjątkiem tej. Możesz podać źródło liczb wpisanych w infoboksie? Podałeś liczbę zawodników 203, podczas gdy w treści hasła jest 213, nie ma także źródła na to, że polscy zawodnicy startowali w 20 konkurencjach i w 9 dyscyplinach (w artykule jest mowa tylko o liczbie medali i do tej liczby źródło). Podpowiem też, że jeśli chcesz dać link do kategorii, jak przed chwilą w mojej dyskusji, na początku linku dodaj dwukropek: [[:Kategoria:Państwa uczestniczące w Igrzyskach Europejskich 2015]], co da taki efekt: Kategoria:Państwa uczestniczące w Igrzyskach Europejskich 2015. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 10:30, 24 lis 2020 (CET) @Salicyna No cóż, poprawię już zaraz. Błędy się zdarzają :). Pozdrawiam! StasiekSkiJumping (dyskusja) 10:33, 24 lis 2020 (CET) @Salicyna Gotowe! StasiekSkiJumping (dyskusja) 10:35, 24 lis 2020 (CET)

Parafieedytuj kod

Cześć! Ponieważ zatwierdzałeś moje edycje w hasłach o parafiach, jako administratora proszę Cię o interwencję przy haśle Parafia w Odelsku ponieważ twórca tegoż hasła nie pozwala mi wprowadzić w nim tych poprawek ([1]). Nawet po mojej argumentacji zamieszczonej na jego stronie dyskusji, cytuję: Cześć! Przypominam że ani ulice, ani wsie, ani miasta nie należą do parafii. Do parafii należą wierni. Nadmieniam również, że nie umieszczamy w hasłach o parafiach, informacji iż ksiądz z tej parafii siedział w więzieniu, albo gwałcił dzieci - ponieważ są to informacje nie na temat. Proszę o nie wycofywanie moich poprawek. Proszę na spokojnie przemyśleć podane przeze mnie argumenty i przywrócić moje edycje. Anulowaniem moich poprawek zablokowałeś moją pracę dla Wikipedii. Prowadzę z Tobą dyskusje która jak widzę do niczego nie doprowadzi, ponieważ już odrzuciłeś argumenty: że do parafii należą wierni a nie ulice, wsie i miasta, że w haśle o parafii nie powinno być informacji o tym iż jakiś ksiądz z parafii siedział w więzieniu lub że gwałcił dzieci - ponieważ są to informacje nie na temat parafii i powinny się znaleźć tam gdzie ich miejsce, czyli w hasłach o tych księżach których one dotyczą. Proszę jeszcze raz, na spokojnie przemyśl podane przeze mnie argumenty i przywrócić moje edycje.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.--O.marian.fso (dyskusja) 09:51, 28 lis 2020 (CET)

MWA 2020edytuj kod

Złoty Sherlock w podziękowaniu za sprawdzanie haseł podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2020

Na chwilkę opuściwszy przejrzane i różane ogrody z dociekliwością i skrupulatnością godną detektywa przyglądałaś się hasłom kandydującym do wyróżnień podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu, dzięki czemu społeczność mogła przyznać im odznaczenia spokojna o ich jakość. Wszystko dla jeszcze lepszej Wikipedii! Dlatego też z radością prezentuję Ci tę oto odznakę Sherlocka w uznaniu Twojej pracy. Dziękujemy! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 16:34, 23 gru 2020 (CET)

PetScanedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Zauważyłem też ten problem z doklejaniem ®exp_filter (nie mam jeszcze odpowiedzi). Chyba można go obejść, ale nie wiem, czy tu zadziała. Na swojej podstronie (w brudnopisie) wyciągasz wszystkie strony z drzewa kategorii medycyna utworzone od danego dnia. Zapisujesz je jako linki. Następnie wyszukujesz wszystkie artykuły z drzewa biografii, które linkują z tej podstrony – w PetScanie w trzeciej zakładce wpisujesz nazwę podstrony (brudnopisu) w polu "Linkują tutaj wszystkie te strony". Nie pamiętam, czy w górnym, czy w dolnym. Uzyskujesz w ten sposób wszystkie biografie, które są na twojej podstronie. Biografie doklejasz do podstrony z biografiami medycznymi i zostawiasz je na podstronie zamiast wcześniejszego spisu. Teraz powtarzasz operację z wyciąganiem ostatnio utworzonych, ale w trzeciej zakładce PetScana wpisujesz podstronę w pole "Nie linkuje tutaj żadna z tych stron" (górne albo dolne). Czyli wszystkie bez biografii medycznych. Ten problem z PetScanem zauważono też w wersji angielskiej: en:Wikipedia:Request a query#Medicine pages by protection level. Ewentualnie tam można zapytać o jego rozwiązanie. Jak mnie zrozumiałaś? → Odbiór 08:27, 14 sty 2021 (CET)

To powinny być górne pola, ale mogą nie odpalić za pierwszym razem. Sławek Borewicz, → odbiór 08:35, 14 sty 2021 (CET) @Sławek Borewicz Dzięki za podpowiedź, na razie jednak chyba nie mam potrzeby aż tak kombinować. Zapytanie dla nowych biografii mi działa, a dla nie-biografii daję samo "Nauki medyczne" bez "negative categories" (wtedy działa) i z jego wyników wybieram hasła omijając biografie, co jest łatwe o tyle że widać po nazwie od razu co jest biografią, a co nie. Problem zostaje taki, że dołączają się wtedy też hasła z innych "negative categories", które wcześniej wykluczałam, ale nie ma ich aż tak dużo i jest to jeszcze do zniesienia. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 08:35, 14 sty 2021 (CET) Też zauważyłem problem, gdy się odfiltrowuje biografie. Prawdopodobnie dlatego, że biografii jest bardzo dużo, tak jak i samych podkategorii biograficznych i wtedy się coś tnie. Możesz też wyciąć "negative categories" i wkleić Wikiprojekt:Nauki medyczne/Biografie do tego pola "Nie linkuje tutaj żadna z tych stron" (górnego). Powinno zadziałać. A jak zadziała, wpisać z palca wszystkie "negative categories" bez biografii i przefiltrować raz jeszcze. Sławek Borewicz, → odbiór 08:45, 14 sty 2021 (CET) @Sławek Borewicz Działa, dzięki! :) Salicyna (dyskusja) 09:17, 14 sty 2021 (CET)

Podziękowanie, prośbaedytuj kod

Witaj. Chciałem podziękować za przejrzenie stron w moich hasłach, nadto byłbym wdzięczny za przejrzenie tego hasła Florian Bogacki, powinno być ok, są przypisy, wikizacja, jęz. meryt. itd., z góry dzięki:) Keres 40 (dyskusja) 09:50, 15 sty 2021 (CET)

Dzięki za Florian Bogacki, nadto bardzo Cię proszę o przejrzenie Jerzy Baranowski (generał), Zdzisław Wijas, Zygmunt Skuza, w tych hasłach również powinno być ok, są przypisy, wikizacja, jęz. meryt. kat. infobox itd., z góry serdeczne dzięki:) Keres 40 (dyskusja) 10:44, 16 sty 2021 (CET) Byłbym Ci bardzo wdzięczny za kolejne przejrzenie: Piotr Trytek, Spójnia – zestawienia (1953–2021), Kalendarium, wydarzenia Spójni Stargard (2018–2021), 43 Pułk Piechoty (LWP), Jan Szałaj, Zdzisław Wijas, hasła zostały zaktualizowane, dodano info na podstawie źródeł, wszystko powinno być ok, z góry serdeczne dzięki, miłego dnia:) Keres 40 (dyskusja) 13:22, 20 sty 2021 (CET) @Keres 40 W tej edycji nie widzę podanych źródeł aktualizacji – aktualizacje obejmują rok 2021, podczas gdy w źródłach podanych w przypisach najnowsze daty dostępu to rok 2017... Jeżeli aktualizujesz hasło na podstawie źródeł już podanych w artykule, aktualizuj jednocześnie ich daty dostępu, bo taki stan jaki jest obecnie wskazuje na to, że wszystkie zmiany wykonane po 2017 nie są uźródłowione (nie wiadomo na podstawie czego są wprowadzane). Salicyna (dyskusja) 20:17, 20 sty 2021 (CET) Uporządkowałem przypisy, jest aktualizacja dat dostępu. Mam nadzieję, że taraz jest ok. Pozdrawiam. Keres 40 (dyskusja) 09:32, 21 sty 2021 (CET) @Keres 40 Wybacz, ale od wczoraj leżę w szpitalu, a z telefonu nie edytuję. Musisz zwrócić się o pomoc do kogoś innego, najlepiej do osób zajmujących się daną tematyką (możesz ich szukać np. na Wikiprojektach). Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 09:26, 22 sty 2021 (CET)

Odp. Europejski Instytut Onkologiiedytuj kod

Cześć, oczywiście źródła uzupełnię. Mam nadzieję, że tylko problemem nie jest jedno źródło - czyli strona własna Instytutu. Dopisywanie innych, które zapewne same czerpią z ich treści, musiałoby być bez sensu. Pozdrawiam, --IjonNieTichy (dyskusja) 19:50, 16 sty 2021 (CET)

Krótkie, nieuźródłowione hasła z anatomii człowiekaedytuj kod

Po niewielkim rekonesansie zauważyłem, że uźródłowienia haseł z zakresu anatomii człowieka szły z twojej klawiatury. Żeby już nie zawalać projektu medycznego, te kilkadziesiąt zamieszczam poniżej. Od najstarszych: Kości różnokształtneZginaczKłąb (człowiek)PodeszwaPunkt kostnieniaPalec środkowyNić końcowa (embriologia)KinetocyliumŚródsierdzieOlisbosMiedniczka nerkowaPlecyMięsień piramidowyAutostereogramDifiodontyzmBłona podstawowaNefrostomPowięź przedramieniaWięzadło przeponowo-okrężniczeGładziznaGórne drogi oddechoweZadzierzgnięcie prąciaKość przedczołowaObwódka ZinnaDół czaszki tylnyOpuszka dwunastnicyPola HeadaNefrotomBiegun naczyniowy (ciałka nerkowego)AkrocefaliaBrodawki liściastePunkt Dandy'ego. Przy okazji odkryłem, że pod anatomią człowieka są też Kategoria:Fryzury. Chyba bliżej by im było do kategorii Kategoria:Modyfikacja ciała, ale problematyczna jest kategoria Kategoria:Włosy ludzkie, bo analogicznie Kategoria:Depilacja to również modyfikacja ciała. Sławek Borewicz, → odbiór 19:36, 18 sty 2021 (CET)

@Sławek Borewicz Dzięki za listę! Jednak sugerowałabym, by nadal wrzucać takie listy na dyskusję wikiprojektu medycznego, ja i tak tam zaglądam, a będzie większa szansa że może ktoś inny też któreś hasła poprawi. Mam w planach tym hasłom się przyglądać i uźródławiać to, co mogę, ale nic obiecać nie mogę (a w szczególności określić czasu, w jakim to zrobię) – jak zawsze masa innych zajęć na różnych zakamarkach wiki, do tego muszę ponadrabiać zaległości i sił mi jeszcze brak (jestem po ciężkiej operacji i prawie miesiącu leżenia w szpitalu). W każdym razie mam dobre chęci, ale wiadomo co nimi jest wybrukowane ;) Salicyna (dyskusja) 14:52, 19 sty 2021 (CET) W porządku. Dorzuciłem do projektu medycznego. Sławek Borewicz, → odbiór 16:29, 19 sty 2021 (CET)

Cześćedytuj kod

Dzieńdoberek, za długo! Ludzie nicki zmieniają, nie wiem kto jest kto! O_O Ale fajnie Was widzieć ponownie :) Mintho (dyskusja) 23:08, 19 sty 2021 (CET)

@Mintho No tak, zapomniałam że zmieniałam "nazwisko" i już mnie starzy znajomi nie poznają :D Salicyna (dyskusja) 23:12, 19 sty 2021 (CET) Ale jakie ładne. I odmładzające. Same zalety :D Mintho (dyskusja) 23:13, 19 sty 2021 (CET)

Zietek E, Matyja G, Kawczynski M. Stenosis of the larynx and trachea: diagnostics and treatment. Otolaryngol Pol 2001 ;55(5):5 15-20.edytuj kod

Tak zapytam, czy dalej tego poszukujesz? :) Mintho (dyskusja) 08:46, 22 sty 2021 (CET)

@Mintho Tak, jak najbardziej! Ale bez pośpiechu, od wczoraj znowu leżę w szpitalu, a z telefonu nie ryzykuję edytowania, więc i tak w tej chwili tego nie wykorzystam. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 09:20, 22 sty 2021 (CET) @Salicyna To rzuć mailem na mintho(maupa)gazeta.pl, to jeszcze nie domena publiczna by na commonsy wrzucać. Mintho (dyskusja) 09:30, 22 sty 2021 (CET) No i zapomniałem poprosić, żebyś mnie pacnęła jak napiszesz, bo ostatnio ta poczta jest strasznie kapryśna, ale jeszcze nie jestem sfrustrowany na tyle, żeby się migrować. W każdym bądź razie, skan czeka. Szybkiego powrotu do domu :) Mintho (dyskusja) 09:49, 22 sty 2021 (CET) @Mintho Wysłałam maila, wielkie dzięki! Salicyna (dyskusja) 19:54, 22 sty 2021 (CET) Pofrunęło na skrzydłach bitów. Czy co tam jest w kablach ^_^ Mintho (dyskusja) 19:58, 22 sty 2021 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Salicyna" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy