Dyskusja wikipedysty:1000MHz


Dyskusja wikipedysty:1000MHz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w gronie Wikipedystów!edytuj kod

Helo! Bardzo ładnie rozwinąłęś artykuł o zespole H. Johsona i kolegów. Pamiętaj, proszę, o podawaniu źródeł zamieszczanych przez Ciebie informacji. Ale przede wszystkim...

Witaj w gronie Wikipedystów!

Wstawianie podpisu

Jeżeli chodzi o komunikację, to tu jest jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku, który pojawia się nad polem edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data. Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek

Aby szybko dostać odpowiedź na nurtujące Cię problemy związane z działaniem w Wikipedii, możesz też zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy, zapytać któregoś z aktywnych administratorów. Możesz też zgłosić się po przewodnika.

A poza tym śmiało edytuj strony! Nie zapomnij też skonfigurować preferencji własnego konta. Polecamy szczególnie przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania stron.

Paterm >Odpisz< 20:22, 28 maj 2009 (CEST)

Glory (singel), Charlie, Charlieedytuj kod

W infoboxie nazwę wykonawcy należy podać w mianowniku, dopełniacze dodajemy automagicznie stąd: Szablon:Album muzyczny infobox/dopełniacz. Pozdrawiam.Plushy (dyskusja) 20:33, 23 cze 2009 (CEST)

Dobry wieczór :)edytuj kod

Proszę, zapoznaj się ze stroną Pomoc:Zmiana nazwy strony#Ręczne przenoszenie stron i rozważ to w kontekście swojego przeniesienia hasła synth pop do synthpop. Zauważ również, że mimo poprawności obu form, przyjęło się używać w Wikipedii wersję ze spacją. Miłego wieczoru, ... bo to da ćma co dać ma! 19:01, 24 cze 2009 (CEST)

Dobra robotaedytuj kod

Dobra robota w tych artykułach o Ani Dąbrowskiej czy 2+1. Tak trzymać. W razie jakichkolwiek pytań - po prostu kliknij plus po mojej nazwie. Warto także edytować stronę Wikipedysta:1000MHz aby powiedzieć nam kim jesteś. Pozdrawiam.--Verwolff + 12:26, 25 cze 2009 (CEST)

Stwórz stronę Wikipedysty!...edytuj kod

Od Lukaszqa za dobrą robotę przy dyskografii Kraftwerk

...żebym miał gdzie wkleić Ci medal za Dyskografia Kraftwerk :) Dobra Robota!!! LukaszeqCHITCHAT 11:59, 31 lip 2009 (CEST)

2+1edytuj kod

nie zmieniaj nazw gatunków na duze litery, jest to bład, nie mam ochoty poprawiac za kazdym razem po tobie DingirXul Dyskusja 17:25, 21 sie 2009 (CEST)

KIK przekierowanie: stowarzyszenie czy seria ksiazek?edytuj kod

KIK (Klub Inteligencji Katolickiej) powstal w 1956 roku, istnieje do dzis. Kluby powstaly w wielu miastach w Polsce. Natomiast seria ksiazkowa Panstwowego Instytutu Wydawniczego, ktorej nadano nazwe KIK (Klub Interesujacej Ksiazki) powstala w latach 60. i byla publikowana do 90.

Proponuje by glowne przekierowanie hasla "KIK" pozostalo jednak do Klubu Inteligencji Katolickiej, jako czegos o wiekszym i dluzszym czasowo dzialaniu.

Poza tym w hasle Klub Inteligencji Katolickiej znajduje sie na gorze krotkie disamb odsylajace do Kiku-przysiolka jak i do serii PIW-u.

Dlatego tez, 1000MHz, prosze o nie poprawianie ponowne na swoja wersje. Dziekuje.

Lantuszka 00:31, 9 wrze 2009 (CEST)

Blog 27edytuj kod

za usuwanie przypisów grozi blokada, wiec tego nie rob, nie umiesz edytowac to tego tez nie rob, bo nie mam ochoty po tobie poprawiac DingirXul Dyskusja 16:14, 15 wrz 2009 (CEST)

Przepraszam, ale myślałem, że informacja tak oczywista jak gatunek wykonywany przez danego wykonawcę nie potrzebuje przypisu. Co do nazw gatunków w infoboxach, to nie wiedziałem, że pisze się je tam wyłącznie małą literą. Dziękuję za zwrócenie uwagi. 1000MHz (dyskusja) 10:43, 16 wrz 2009 (CEST)

co do gatunkow wrecz nalezy dodawac przypisy, bo jest to przedmiot czestych wojen edycyjnych DingirXul Dyskusja 10:51, 16 wrz 2009 (CEST)

redaktor?edytuj kod

Masz ponad 250 edycji w przestrzeni głównej. Oznacza to, że możesz ubiegać się o status redaktora. Wystarczy złożyć swniosek, do czego namawiam. Zwiadowca21 20:46, 4 paź 2009 (CEST)

Ad:Historia edycji „Hanky Panky (singel)”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Hanky Panky (singel)”

Cześć! A linkujące? Wiktoryn <odpowiedź> 12:15, 12 paź 2009 (CEST)

Nie zauważyłem żadnych linkujących, a jeśli takie są, to będzie w nich wszystko poprawione, bo przeglądam wszystkie artykuły związane z Madonną. 1000MHz (dyskusja) 12:20, 12 paź 2009 (CEST)

No dobrze. Ale najpierw proszę popraw linkujące, a dopiero potem zgłoś niepotrzebne przekierowanie do usunięcia. Inaczej może tak się stać, że nieuważny administrator usunie hasło i utracimy linkowanie. Wiktoryn <odpowiedź> 12:31, 12 paź 2009 (CEST)

Wikipedysta:Mintho/artnawedytuj kod

[1] Dzięki za poprawkę, ale... Ale ta lista z założenia zawiera część przekierowań. Służy bowiem do pobieżnego wyszukiwania przekierowań z nawiasami i usuwania ich :) Pozdrawiam. Mintho (dyskusja) 15:03, 12 paź 2009 (CEST)

ekedytuj kod

ad Who's that Girl (singel): Nie kasuj proszę treści artykułu wstawiając szablon EK. Utrudnia to pracę administratorom. Wystarczy sam szablon (najlepiej z opisem przyczyny) na górze artykułu. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:05, 16 paź 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 10:16, 16 paź 2009 (CEST)

Re: Kategoria:Albumy debiutanckieedytuj kod

Dlaczego powyższa kategoria została usunięta?!... Była bardzo ważna. W innych krajach przecież ta kategoria nadal istnieje. Proszę o odpowiedź. 1000MHz (dyskusja) 13:25, 19 paź 2009 (CEST)

Decyzja o usunięciu kategorii została podjęta w wyniku dyskusji w poczekalni [2]. Tak też były opisywane wszystkie edycje robota, który odlinkował kategorie w hasłach oraz taki był powód usunięcia zapisany w logach (12:37, 4 paź 2009 Patrol110 (dyskusja | edycje | zablokuj) usunął Kategoria:Albumy debiutanckie (usunięcie kategorii, decyzja DNU)). W związku z powyższym nie rozumiem pytania. Patrol110 dyskusja 21:18, 19 paź 2009 (CEST)

Kissing to Be Cleveredytuj kod

Zamiast dodawać linki zewnętrzne do notowań (wbrew zaleceniom wikipedii nielinkowania zewnętrznego w przestrzeni artykułu) lepiej zrób to przypisem, stosując szablon

<ref>{{cytuj stronę| url = | tytuł = | data dostępu = | autor = | opublikowany = | data = | język = }}</ref>

Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 07:08, 23 paź 2009 (CEST) Proszę jeszcze raz, nie dodawaj linków zewnętrznych w przestrzeni głównej artykułu. Poprzednią płytę poprawiłem, mam nadzieję że tę zrobisz sam. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 07:29, 23 paź 2009 (CEST)

Bardzo przepraszam, dopiero teraz to przeczytałem. Dziękuję za sugestię i pozdrawiam. 1000MHz (dyskusja) 07:36, 23 paź 2009 (CEST)

Drugą pytę też poprawiłem, ale nie chce mi się w Guinnesie już sprawdzać pozycji singli :) Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 07:40, 23 paź 2009 (CEST)

W porządku, ale to nieprawda, że żaden z singli z płyty Kissing to Be Clever nie pojawił się na brytyjskiej liście przebojów... Zobacz artykuł Dyskografia Culture Club. 1000MHz (dyskusja) 07:43, 23 paź 2009 (CEST)

Zaiste ciekawe. Guinness, który rzadko się myli - nie podaje... wywal to więc :) kićor wrzuć jakiś txt! 07:49, 23 paź 2009 (CEST)

Another Place and Time i inneedytuj kod

Wykonawcę do infoboxu wpisujemy w mianowniku natomiast dopełniacz na tę listę. Pozwala to utrzymać w miarę porządek więc proszę rób tak w przyszłości. Pozdrawiam.Plushy (dyskusja) 20:57, 27 paź 2009 (CET)

Mandaryna.comedytuj kod

Cześć. Mam pytanie odnośnie tej edycji. Skąd masz takie informacje, że album Mandaryny to techno? Pozdrawiam, Shape Dyskusja 03:15, 18 lis 2009 (CET)

Smutek mam we krwiedytuj kod

Witaj! "Nagranie spotkało się z niewielkim sukcesem na listach przebojów." – to tak nie za bardzo po polsku jest ;) No i przydałoby się źródło co do tego, że miał to być początkowo pierwszy singiel. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 13:12, 25 lis 2009 (CET) Bierz na poważnie sugestie innych wikipedystów, widzę, że w przeszłości bywało z tym różnie :/ Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 15:24, 26 lis 2009 (CET)

Witaj, poprawię to zdanie, choć według mnie brzmi w porządku. Pamiętam, że czytałem latem 2008 wywiad z Anią w jakimś magazynie i tam właśnie powiedziała, że "Smutek..." miał być pierwszym singlem. Nie mogę dodać przypisu, bo nie pamiętam nawet, gdzie to czytałem (albo Cogito albo Machina). W internecie też nie znalazłem żadnej strony, która mogłaby służyć jako źródło - i co teraz zrobić? Usunąć tą informację? Zapewniam, że jest autentyczna. Pozdrawiam. 1000MHz (dyskusja) 07:00, 27 lis 2009 (CET)

Dodałem szablon i chyba już jest ok ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 11:23, 27 lis 2009 (CET)

Janne Ahonenedytuj kod

Witam. Zgłosiłem ten artykuł do wyróżnienia. Są ogólne zastrzeżenia dotyczące stylu i interpunkcji. Miałbyś może chwilkę, żeby przejrzeć i poprawić te błędy? Pozdrawiam Alfons6669 (dyskusja) 21:52, 9 sty 2010 (CET)

Third Time: Mandaryna4Youedytuj kod

Witam. Proszę nie zaśmiecaj Wikipedii nieencyklopedycznymi wpisami. Uszanuj czas wikipedystów. Oni są tu, aby pisać i poszerzać hasła, które kiedyś mogą ci się przydać, a nie po to, aby po tobie sprzątać!  --Pablo000 (dyskusja) 11:01, 15 sty 2010 (CET)

Przepraszam, ale według mnie nie jest to wpis nieencyklopedyczny. W Wikipedii istnieją artykuły na temat albumów, które naprawdę powstały, choć nie zostały nigdy wydane, jak choćby Techno Pop zespołu Kraftwerk. Może Twój sprzeciw wzbudził fakt, że to album Mandaryny, a nie "poważnego" artysty? To raczej Ty nie uszanowałeś mojego czasu, kasując artykuł, a przecież mogłeś zorganizować nad nim głosowanie i dopiero usunąć! Chcę, aby został przywrócony! 1000MHz (dyskusja) 11:24, 15 sty 2010 (CET)

Proszę spokojnie. Hasło zostało zgłoszone do EK, po sprawdzeniu, że nie ma takiego wydawnictwa w dyskografii Mandaryny usunąłem. Jeżeli są inne hasła podobne to zgłoś je do Poczekalni. A czy to Mandaryna czy Madonna czy The Doors mało mnie interesuje. --Pablo000 (dyskusja) 11:30, 15 sty 2010 (CET)

Precious (singel Annie Lennox)edytuj kod

Witaj!

Doceniam Twoją dotychczasową pracę włożoną w napisanie hasła Precious (singel Annie Lennox). Proszę Cię, dodaj jeszcze w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie napisane. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu hasła proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Dla pełności informacji napiszę jeszcze, że o ile w haśle występują tezy kontrowersyjne, dyskusyjne lub drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także danych liczbowych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, H. Batuta (dyskusja) 15:01, 10 lut 2010 (CET)

edycjeedytuj kod

decyzją poczekalni zostały usunięte strony Euro 200 i Polish National Top 50, powtórne wprowadzanie informacji poprzez usuniecie nazwy listy i zastąpienie jej nazwą państwa to manipulacja i działanie na szkodę Wikipedii, to jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie z mojej strony, zawiadomiona została administracja, uporczywe przywracanie usuniętych informacji jest wandalizmem, a myślę że rozumiesz do czego się to sprowadza DX Dyskusja 23:52, 30 kwi 2010 (CEST)

Witaj, obie powyzsze listy to nie tworczosc wlasna, lecz zestawienia kompilowane na podstawie popularnosci piosenek w stacjach radiowych. Podobnie jest z lista Airplay 100, ktora za nieencyklopedyczna nie zostala uznana. Nie rozumiem zatem, dlaczego te 2 artykuly usunieto. Czy nie mozna pozostawic tych informacji na Wikipedii? Kosztowalo mnie sporo czasu, by umiescic tam te pozycje w tylu artykulach... 1000MHz (dyskusja) 11:34, 1 maj 2010 (CEST)

już ci wyjaśniłem że nie można przywrócić tych infomacji, w poczekalni mógł wypowiedzieć się każdy, dyskusje znajdziesz w archiwum DNU DX Dyskusja 11:39, 1 maj 2010 (CEST)

Got a Songedytuj kod

twoja edycja została wycofana, nie po to zapadła decyzja w poczekalni żebyś samowolnie przywracał artykuł DX Dyskusja 16:24, 24 sie 2010 (CEST)

Nie dodałeś do artykułu żadnych nowych faktów, które pozwoliłyby chociażby ponownie zastanowić się nad jego zostawieniem. SpiderMum (dyskusja) 17:50, 24 sie 2010 (CEST)

Katy Perryedytuj kod

Czy Ty zawsze musisz niszczyc moja prace?! Co zlego bylo w artykule Dyskografia Katy Perry, ze zostal usuniety? Jej dorobek jest na tyle bogaty, ze mozna przedstawic go w osobnym hasle. Czekam na Twoje uzasadnienie i nie przekona mnie to, jesli powiesz, ze zasady Wikipedii sa takie - uznam to za bzdure. 1000MHz (dyskusja) 14:41, 30 wrz 2010 (CEST)

jeżeli łamanie licencji i przywłaszczenie sobie autorstwa to dla ciebie bzdura zawsze możesz zwrócić się do administracji DX Dyskusja 14:46, 30 wrz 2010 (CEST)

Dobrze, w takim razie napisze ten artykul od nowa, sam. 1000MHz (dyskusja) 15:05, 1 paź 2010 (CEST)

Przekopiowywanie treści bez zezwolenia i wklejanie ich do artykułów jest łamaniem jednej z podstawowych zasad projektu. W ostatniej edycji artykułu Katy Perry przekopiowałeś słowo w słowo fragment z tej strony [3]. Uprzedzam, że jeśli jeszcze raz zrobisz to samo to zakończy się to blokadą.--Astromp (dyskusja) 14:54, 30 wrz 2010 (CEST)

To polecam Ci wglebic sie w historie artykulu Katy Perry, bo oskarzasz mnie o cos, czego nie zrobilem. To zdanie, ktore faktycznie jest przekopiowanie z viva-tv.pl, zostalo napisane przez kogos jeszcze wczesniej. Ja tylko przenioslem dyskografie do osobnego artykulu i poprawilem czas w artykule z przyszlego na przeszly. 1000MHz (dyskusja) 15:01, 1 paź 2010 (CEST)

zastanawia mnie tylko po co, skoro artykuł o Perry nie ma 150 k, żeby wydzielać z niego cokolwiek DX Dyskusja 15:08, 1 paź 2010 (CEST)

Szablon:Blog 27edytuj kod

Nie prawdą jest że brak jest stron dołączających ten album, są trzy w których teraz straszy szablon ek. Proszę popraw linkujące.Plushy (dyskusja) 18:20, 21 gru 2010 (CET)

Ale jaki album? Wszystko, co trzeba było, usunąłem. To, że do przekierowania linkują strony typu "dyskusja wikipedysty", nie liczę, bo to nie artykuły. 1000MHz (dyskusja) 22:26, 21 gru 2010 (CET)

Szablon pozostał w hasłach Tola Szlagowska, Alicja Boratyn, Jan Szlagowski Adamt wywalił szablon z tych stron później. A na stronach dyskusji (nie generowanych przez boty) czy stronach Wikipedysty też warto pozmieniać.Plushy (dyskusja) 22:39, 21 gru 2010 (CET)

Sprzedaż płytedytuj kod

Mam do Ciebie pytanie: Dlaczego wyrzucasz moje dane na temat sprzedaży płyt polskich artystów (robisz to w artykułach poświęconych dyskografiom m.in. Kayah)? Zamiast podawanych przeze mnie informacji, popartych rzetelnymi źródłami, wpisujesz minimalne progi sprzedaży dla statusu, jaki osiągnęła dana płyta. Musze powiedzieć, że bardzo mnie tym irytujesz, bo 1) poświęcam mój prywatny czas na redagowanie artykułów, często znalezienie jednego tylko źródła, które nadawałoby się na przypis to kwestia długich poszukiwań 2) tworzysz nieprawdziwy obraz na temat sprzedaży płyt. Na przykład: wspólna płyta Kayah z Bregoviciem sprzedała się w ilości ponad 700 tys. egzemplarzy - Ty wpisujesz progowe 350 000. Jest to oczywiście nieprawdą. Czekam na Twoją odpowiedź, ale nie chcę, żebyś mnie krótko zbył. Oczekuję konkretnej wypowiedzi i nie przekonają mnie argumenty typu "trzeba stosować się do zaleceń Wikipedii", bo to, co ja robię, jak najbardziej wymagania edycyjne spełnia. Czekam! 1000MHz (dyskusja) 18:14, 27 gru 2010 (CET)

no tak w końcu mi płacą za edytowanie, no i fakt ty wiesz lepiej jakie źródła są wiarygodne DX Dyskusja 18:50, 27 gru 2010 (CET)

Twoja odpowiedź jest na tak niskim poziomie jak artykuły początkujących wikipedystów. Wiedz tylko, że je będę te dane po tobie poprawiać - nawet w kółko. I nie możesz mi tego zabronić. Wikipedię redagują LUDZIE, a nie automaty. 1000MHz (dyskusja) 21:38, 27 gru 2010 (CET)

odpowiedź dostałeś godną swojego wpisu DX Dyskusja 22:44, 27 gru 2010 (CET) PS. napisałeś nie przekonają mnie argumenty typu "trzeba stosować się do zaleceń Wikipedii" powiedz jak się ma twoje rozumowanie do wszystkich zaleceń i zasad wypracowanych przez społeczność, poza tym tak trudno wyciągnąć wnioski że jeżeli płyta sprzedała by się w nakładach które wpisałeś byłaby kilkukrotnie wyróżniona, a nie jest, nie jest też moim problemem ani winą fakt że na oślep wstawiasz wszystko co się pojawi w internecie, po to są niezależne instytucje aby informacje były wiarygodne DX Dyskusja 23:10, 27 gru 2010 (CET)

Słodkiego miłego życia, Nie ma zyskuedytuj kod

Witaj! Cofnąłem eka, bo to przecież nazwa singla, powinno zostać co najmniej przekierowanie. Nie podejmuję się oceny pod jaką nazwą powinno znajdować się hasło, ale przekierowania powinny zostać. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 00:07, 27 lut 2011 (CET)

Ania Movieedytuj kod

Dlaczego usuwasz sekcję "Sprzedaż" w tym artykule, podczas gdy nie przeszkadza ona w innych? Moim zdaniem jest pomocna, pokazuje przejrzyście kolejne pozycje płyty na OLiS. 1000MHz (dyskusja) 01:13, 12 kwi 2011 (CEST)

Z bardzo prostej przyczyny, wystarczy najwyższa pozycja. Ponadto jest to niczym nieuzasadniona praktyka służąca jedynie zapychaniu artykułów tabelkami. Występuje zresztą tylko w przypadku polskich wykonawców których albumy były notowane na OLiSie. Fakt że coś istnieje w innych artykułach jeszcze nie znaczy że jest poprawne. Piszesz z błędami ortograficznymi bo są w innych artykułach ? DX Dyskusja 14:56, 12 kwi 2011 (CEST)

To niemądre porównanie. Błędy ortograficzne są z założenia złe, natomiast taka tableka może być rozważana za pomocną. 1000MHz (dyskusja) 23:14, 15 kwi 2012 (CEST)

Basiaedytuj kod

Witam serdecznie. Bardzo proszę o wyjaśnienie, na jakiej podstawie została przeprowadzona ta edycja, usuwająca najnowsze single wokalistki z ostatniej płyty oraz wszystkie notowania listy LP3, wskazujące na popularność notowanych singli w Polsce. Z poważaniem, Zsuetam (dyskusja) 11:20, 15 kwi 2012 (CEST)

Witam. Owe "najnowsze single wokalistki z ostatniej płyty" to w rzeczywistości nie single, a jedynie utwory wybrane przez didżejów Trójki do odtwarzania na antenie i promowania na ich liście. Notowania LP3 usunąłem z dwóch przyczyn. Nie jest to oficjalna lista sprzedaży singli, tak jak inne podana w tabelce, dlatego nie powinna stać obok reszty. Poza tym, to tylko odzwierciedlenie popularności piosenek na antenie Trójki, nie w całej Polsce. 1000MHz (dyskusja) 23:20, 15 kwi 2012 (CEST)

OK, w takim razie proszę o udowodnienie, iż na przykład utwory "Perfect Mother", "Clear Horizon" czy ostatni "If Not Now Then When" są faktycznie singlami (skoro przyjmujemy że "From Newport..." i "Wandering" nie są). I poprosiłbym najlepiej o jakieś źródła do tego. Bo na tę chwilę równie dobrze można twierdzić, że i te przeboje są tutaj przypadkowo (a wybrałem losowe trzy, być może takich tytułów jest w liście "singli" więcej). Zsuetam (dyskusja) 08:31, 16 kwi 2012 (CEST)

Tabelkę z singlami stworzyłem dla Wikipedii polskiej i angielskiej dwa lata temu i oparłem się o portale Discogs i Rate Your Music, a także o inne źródła dla pojedynczych przypadków. Dowód na to, że piosenka "If Not Now Then When" była singlem znajduje się tu. Poza tym, baza RYM została niedawno uaktualniona i wynika z niej, że "From Newport to London" także zostało singlem. 1000MHz (dyskusja) 12:24, 16 kwi 2012 (CEST)

Super, takiej odpowiedzi oczekiwałem. Chociaż single w tabeli możnaby bardziej uźródłowić, żeby nie było innych wątpliwości w tej kwestii. Natomiast pozostaje kwestia artykułu "Wandering", na który się wczoraj przypadkowo natknąłem. Nie wiem w zasadzie dlaczego on powstał, gdyż nie ma żadnych innych artykułów o singlach Basi na wiki (a jednak są, przeoczyłem "A Gift" oraz "Blame It on the Summer" za co przepraszam), jednakże na tę chwilę wprowadza on w takim razie w błąd. Ale tak czy inaczej, wielkie dzięki za odpowiedź! Z serdecznymi pozdrowieniami, Zsuetam (dyskusja) 19:09, 16 kwi 2012 (CEST)

Karin Stanekedytuj kod

Cześć, usunąłem w Twoim artykule o Karin Stanek informację, że była ona lesbijką. W przypisie który podałeś nie było nic na ten temat... Zdanie "Nigdy na stałe nie związała się z żadnym mężczyzną" nie oznacza, że w ogóle nie wiązała się z mężczyznami, a tym bardziej, że jest orientacji homoseksualnej. Poza tym: Czy jesteś pewien, że Super Express to dobre źródło? --Ginnx (dyskusja) 03:57, 2 lip 2012 (CEST)

Ad:Sweet_Dreams_(Are_Made_of_This)edytuj kod

Ad:Sweet_Dreams_(Are_Made_of_This)

Hej. Co z linkującymi? Openbk (dyskusja) 15:38, 21 lut 2013 (CET)

Hej. Uważam, że powyższa strona powinna dotyczyć singla o tym tytule. Aktualnie dotyczy albumu, dlatego przekierowałem stronę albumu, a tu chcę przekierować singel. Bardzo proszę o usunięcie. Dziękuję. 1000MHz (dyskusja) 09:44, 22 lut 2013 (CET)

Usunięcie jest do wykonania, tylko trzeba poprawić linkujące. Np. w haśle Touch (album Eurythmics) pojawia się link do Sweet Dreams (Are Made of This); jeśli na miejsce obecnego przekierowania przeniesiemy artykuł o singlu, to wtedy link w podanym wyżej haśle nie będzie prowadził do albumu, lecz singla. Przed usunięciem przekierowania trzeba sprawdzić i poprawić linki z Specjalna:Linkujące/Sweet Dreams (Are Made of This). Openbk (dyskusja) 17:46, 22 lut 2013 (CET)

Chciałem poprawić linkujące dopiero po wykonaniu usunięcia i przekierowania. 1000MHz (dyskusja) 11:40, 23 lut 2013 (CET)

Ok, usunięte, przenieść we właściwe miejsce. Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 15:44, 23 lut 2013 (CET)

Ania Dąbrowskaedytuj kod

Mam pytanie co do anulowania mojej wersji artykułu Dyskografia Ani Dąbrowskiej. Jaki był tego powód? Na pewno nie wandalizmy - uaktualniłem artykuł, usunąwszy niepotrzebne przypisy (nie trzeba potwierdzać przypisem tytułu każdego singla). Proszę o wyjaśnienie.1000MHz (dyskusja) 15:42, 29 mar 2013 (CET)

Powód znajduje się w opisie edycji co wyczerpuje WP:Wandalizm. Jerzy68 (dyskusja) 15:43, 29 mar 2013 (CET)

To może to rozwiniesz, bo zasłanianie się hasłem "Wandalizm" nic mi za bardzo nie mówi. Uważam, że moja wersja hasła była bardziej informatywna i aktualna niż poprzednia, a wciąż prawidłowo poparta źródłami. Starałem się uporządkować twórczość Ani Dąbrowskiej i ciągle pracuję nad tym artykułem. Wkrótce i tak opublikuję moją wersję, a ty następnym razem udziel mi nieco bardziej szczegółowej i konstruktywnej opini.1000MHz (dyskusja) 20:54, 29 mar 2013 (CET)

Twoje ek-iedytuj kod

Cześć. Nie wstawiamy szablonu ek do starych artykułów, edytowanych przez wielu innych wikipedystów. Zamiast tego możesz zgłosić stronę do Poczekalni. Poza tym odpowiadając innemu użytkownikowi robisz to na jego stronie, nie na własnej. PG (dyskusja) 16:47, 14 wrz 2014 (CEST)

Odp:Def Leppardedytuj kod

Odp:Def Leppard

Przywrócona przeze mnie wersja zajmowała mniej miejsca i nie było w niej pustych rubryk. Częściowe informacje ("pozycje w takich krajach jak np. Finlandia czy Francja") są lepsze, niż brak informacji. Jeśli przejrzysz informacje o innych zespołach czy też ich albumach/singlach, to zauważysz, że w większości z nich brakuje jakichś danych w tabelach z listami przebojów. Natomiast z aktualnymi certyfikatami nie wiem, o co ci chodzi, możesz podać przykład, gdzie są różnice? PG (dyskusja) 10:48, 4 kwi 2016 (CEST)

Np. Hysteria uzyskała 12-krotną platynę w USA, a tabela podaje, że tylko pojedynczą... Wciąż nie wiem o jakich pustych rubrykach mowa. Ja po prostu zastąpiłem niektóre z poprzednich pozycji nowymi i dodałem kilka nowych, nie powstawiałem tam żadnych pustych rubryk. 1000MHz (dyskusja) 10:57, 4 kwi 2016 (CEST)
  • Pusta była kolumna "Certyfikat" w sekcji "Albumy koncertowe". Co do albumu Hysteria, wygląda na to, że masz rację, nie tylko podane są nieaktualne dane, ale w dodatku przypis wskazuje na nieistniejącą stronę. Trzeba to niestety przejrzeć i poprawić, album po albumie. PG (dyskusja) 11:26, 4 kwi 2016 (CEST)

Ad:Szablon:Katy_Bedytuj kod

Ad:Szablon:Katy_B

Cześć. Wycofałem Twojego ek-a. Szablon nie kwalifikuje się do usunięcia w tym trybie - nie jest wandalizmem, nie jest też błędny z technicznego punktu widzenia. Sugeruję zainicjowanie dyskusji nad usunięciem. Pozdrawiam! Pawel Niemczuk (dyskusja) 04:25, 20 maj 2016 (CEST)

Ad:Dług (film)edytuj kod

Ad:Dług (film)

Cześć. Po takich przenosinach powinieneś był poprawić hasła linkujące do Dług (film) – samodzielnie, lub zgłaszając prośbę w WP:ZdB. Tym razem nie trzeba, już poprawiam (79 linkujących). Andrzei111 (dyskusja) 12:49, 14 sty 2017 (CET)

Ad: Peckhamiaedytuj kod

Skąd pomysł, że ujednoznacznienie niepotrzebne? Peckhamia to przede wszystkim rodzaj pająków skakunowatych i to do niego wzięło nazwę czasopismo. Pod Peckhamia powinna być strona ujednoznaczniająca lub art o rodzaju. Ten o czasopiśmie na pewno wymaga nawiasu. Carabus (dyskusja) 08:07, 1 lut 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:05, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:10, 10 cze 2017 (CEST) 

Ad:I Promised Myselfedytuj kod

Ad:I Promised Myself

Cześć. Wycofałem Twoje zgłoszenie do usunięcia w trybie EK ze względu na fakt, że to hasło ujednoznaczniające nie podpada pod żadne z kryteriów usuwania w tym trybie. Jeśli uważasz, że artykuł należy przeredagować, zintegrować itp, to omów sprawę z innymi ewentualnie zainteresowanymi wikipedystami, a następnie dokonaj uzgodnionych zmian. Dobrego popołudnia Pawel Niemczuk (dyskusja) 19:10, 13 sie 2017 (CEST)

Podziękowanie - Widok z sypialniedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:36, 11 wrz 2017 (CEST)

I Seeedytuj kod

Maattik (dyskusja) 23:49, 27 gru 2017 (CET)

Nie ma nic w co mógłbyś wierzyćedytuj kod

Maattik (dyskusja) 16:31, 1 sty 2018 (CET)

Kategoria:Filmy z udziałem Madonnyedytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 15:50, 1 mar 2018 (CET)

Co to takiego?edytuj kod

Witaj, co oznacza ta edycja [4], usunąłeś całą treść hasła, dając przekierowanie do strony ujednoznaczniającej gdzie zapętliłeś przekierowania. Strona ujednoznaczniająca hasła Last Christmas (singel Cascady) prowadziła...z powrotem do samej siebie? Dlaczego to zrobiłeś i czemu to miało służyć? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:47, 11 cze 2020 (CEST)

Witaj. Nie tworzymy na Wikipedii osobnych artykułów każdemu coverowi tej samej piosenki. Dodałem redirect w artykule singla Cascady. W międzyczasie poprosiłem o usunięcie strony ujednoznaczniającej Last Christmas, na którą powinien trafić artykuł piosenki pod tym samym tytułem. Nie mam uprawnień by zrobić to sam, więc zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Przepraszam jeśli wygląda to wszystko chaotycznie, ale mam nadzieję, że wiesz jaki efekt końcowy miałem na myśli. 1000MHz (dyskusja) 12:40, 12 cze 2020 (CEST)
  • Witaj, nie znam się na muzyce i nie edytuje muzycznych haseł, zatem nie mam pojęcia jaka jest encyklopedyczność coverów. Czy mógłbyś mi przesłąć jakiś link do dyskusji lub zaleceń na temat coverów? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 13:22, 13 cze 2020 (CEST)
Nie moglem znalezc zadnych wytycznych, ktore by to potwierdzaly, ale tak sie to robi na anglojezycznej Wikipedii: [5]. 1000MHz (dyskusja) 22:34, 13 cze 2020 (CEST)
  • Witaj, ok. Niestety na polskojęzycznej Wikipedii kierujemy się wytycznymi/zasadami/regułami opisanymi na (owej) polskojęzycznej Wikipedii (wiem, masło maślane). Tutaj procedura jest taka, iż jeśli uważasz, że dane hasło jest nieencyklopedyczne możesz je spróbować usunąć w trybie ek lub poprzez poczekalnie. Hasło zgłoszone do usunięcia w trybie ek, musi spełniać określone kryteria, opisane są one tutaj Wikipedia:Zasady ekspresowego kasowania. Cover owej piosenki ich nie spełnia, zatem pozostaje poczekalnia. Możesz je tam zgłosić. Co więcej, jeśli uważasz, że edytorzy nie powinni opisywać coverów znanych utworów w osobnych hasłach, możesz zgłosić swoją propozycję w kawiarence w celu przedyskutowania. Jeśli propozycja spotka się z przychylnym przyjęciem, zostanie opisana jako zalecenie lub zasada. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:53, 13 cze 2020 (CEST)
    • Witaj, ponownie, na polskojęzycznej Wikipedii kierujemy się zasadami z polskojęzycznej Wikipedii. Jeśli uważasz, że powinniśmy coś zmodyfikować, nic nie stoi na przeszkodzie abyś zapytał o zdanie społeczności w kawiarence, tak jak Ci sugerowałem powyżej. Nie forsuj zmian siłowo. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 15:38, 18 cze 2020 (CEST)

Ad:Music & Mediaedytuj kod

Ad:Music & Media

Hej. Kruca bomba. Wyprzedziłeś mnie o włos z napisaniem artykułu o tym czasopiśmie :-D Miałem go spisać wczoraj albo dziś ;-P …ajajaj, No nic. Dzięki :-)) Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 23:57, 22 sie 2020 (CEST)

Jak dla mnie zupełnie wystarczająca ilość treści. (Miałem wcześniej napisać, że) sam był lepiej nie ujął tych danych. Drobiazgi później poprawię. Zająłem się Twoimi wcześniejszymi przenosinami „Last Christmas”. Teraz powinno być już dobrze. Ten przypadek był szczególny: b. mało treści (~2KB), treść (w całości) powtórzona w haśle docelowym, a i w tym usuniętym brakowało części podstawowych informacji, do tego LZ błędne. Trochę wyjątkowa sytuacja, bo w podobnych przypadkach zgłaszamy do Poczekalni, ale tym razem byłoby to – z uwagi na powyższe – zupełne kuriozum i protokolaryzm (szczególnie w dobie „kryzysu” tejże Poczekalni – brak rąk do działań decyzyjnych). --Pit rock (dyskusja) 01:34, 23 sie 2020 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:1000MHz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy