Dyskusja wikipedysty:Alessandro


Dyskusja wikipedysty:Ales sandro w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Alessandro) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:05, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:11, 10 cze 2017 (CEST) 

Linia Obołonśko-Teremkiwśkaedytuj kod

Cześć. Możesz podać źródło dla nowej nazwy? Dostępny w artykule link dalej wskazuje poprzednią, więc jeśli źródło na nową nazwę się nie pojawi w artykule, to trzeba będzie wrócić do starej. Wostr (dyskusja) 22:50, 11 lut 2018 (CET)

  • To samo z Poczajna. Wostr (dyskusja) 22:54, 11 lut 2018 (CET)
    • Dzięki za podrzucenie linków, zajrzę tam jak znajdę chwilę czasu, bo w tym momencie jestem zabiegany, w każdym razie nic nie zamierzam rewertować na szybko, więc być może jak już znajdę chwilę czasu, to się wszystko wyklaruje oficjalnie. Wostr (dyskusja) 17:25, 13 lut 2018 (CET)
      • Dzięki, dodałem info do artykułów. Wostr (dyskusja) 01:27, 25 lut 2018 (CET)

Re: Kościół Prawosławny Ukrainyedytuj kod

Oczywiście, przyłączam się. Pozdrawiam. Roman Miller (dyskusja) 08:06, 16 gru 2018 (CET).

Też uważam, że teraz trzeba będzie przebudować (ściśle biorąc, znacznie zredukować) artykuły o – w tej chwili już historycznych – Cerkwiach: UKP PK i UAKP. Poza tym, rys historyczny prawosławia na dzisiejszych ziemiach ukraińskich jest przedstawiony w artykule Prawosławie na Ukrainie. Pozdrawiam – Roman Miller (dyskusja) 17:36, 16 gru 2018 (CET).

Piszemy encyklopedięedytuj kod

Ad. edycji poprzedzającej tę: [1]. W zasadzie wszystkie informacje w hasłach wiki powinny mieć wiarygodne źródła, a informacje i dane liczbowe, zwłaszcza w kontrowersyjnych tematach wręcz muszą. W tej sytuacji pisanie "prawdopodobnie największa pod względem liczby wiernych Cerkiew prawosławna na Ukrainie i jednocześnie największa wspólnota religijna Ukrainy" bez jakiegokolwiek źródła łamie standardy i dlatego usunąłem te info. Jeśli podasz wiarygodne źródła - można przywrócić. Przy czym źródła powinny informować, czy wyliczenia bazują dla całej Ukrainy (z Krymem i republikami separatystycznymi, to jest ok. 5,5 mln ludzi), czy tylko dla obszaru będącego pod realną kontrolą rządu ukraińskiego. --Piotr967 podyskutujmy 16:32, 17 gru 2018 (CET)

Jeszcze jedna kwestia - widzę, że zacząłeś dodawać do różnych cerkwi kategorię z nową Cerkwią. To jest oczywiście konieczne i ważne. Problem jednak w tym, że w samym haśle o niej są dwie nazwy polskie, obie w dodatku bazujące na niezbyt kompetentnych w dziedzinie terminologii kościelnej źródłach. By więc uniknąć konieczności późniejszych zmian może dobrze by trochę poczekać, by zobaczyć jaka nazwa w polskim tłumaczeniu się ugruntuje w źródłach kościelnych? Ewentualnie przedyskutować, która z dwóch istniejących w haśle nazw powinna być tą główną do kategorii i do nazwy hasła. Nie ze mną, ja nie jestem ekspertem od tej tematyki, ale może @Roman Miller, @Loraine? Źle by było, gdyby polska wikipedia upowszechniła polską nazwę nowej Cerkwi - bo my powinniśmy powielać uzus już istniejący, a nie wyznaczać nowe standardy nazewnicze. Z drugiej strony trudno nie pisać o tej nowej, ale b. istotnej Cerkwi. A jak pisać, to musi mieć jakąś nazwę. --Piotr967 podyskutujmy 18:43, 17 gru 2018 (CET) --Piotr967 podyskutujmy 18:44, 17 gru 2018 (CET) hej, jak komentujesz czyjąś niepodpisaną wypowiedź, to zaznacz proszę, że w/w frazy są cudzego autorstwa, bo inaczej czytający ma wrażeni, że całość jest Twego autorstwa. To szczególnie istotne w takim przypadku jak w UPC, gdzie komentujesz opozycyjnie - w efekcie powstaje wrażenie, jakbyś sam ze sobą toczył spory na stronach wiki:) --Piotr967 podyskutujmy 15:07, 28 sty 2019 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Alessandro" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy