Dyskusja wikipedysty:Andreypl


Dyskusja wikipedysty:Andreypl w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

kauczuk (dyskusja) 12:46, 28 wrz 2008 (CEST)

Spis treści

Linkedytuj kod

Witam, sam nie zajmuję się linkami zewnętrznymi (a zrewertowałem, bo był czerwony). Sprawę skonsultowałem z administratorem. Taka jest jego odpowiedź „Co do strony tej strony – jest to blog, więc nie nadaje się jako źródło. Można ew. dać jako link zewnętrzny, choć nie widzę szczerze mówiąc powodu”. ~KillFighter Speak? 20:36, 6 wrz 2014 (CEST)

Odp: Tricanasedytuj kod

Aby skopiować treść ze swojego bloga, musisz najpierw przesłać zgodę na jego publikację w Wikipedii. Przy tak niewielkiej ilości treści prościej i szybciej będzie napisać artykuł od nowa w taki sposób, żeby nie stanowił kopii tego na blogu. Poza tym artykuł musi być poprawnie sformatowany (zob. zalecenia edycyjne) i mieć podane wiarygodne źródła (blog nie może być źródłem) wszystkich zamieszczonych w nim informacji. PG (dyskusja) 12:29, 7 wrz 2014 (CEST)

Tricanaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Andreypl/Tricana, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • źródła
 • formatowanie tekstu

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Rybulo7 (dyskusja) 13:09, 7 wrz 2014 (CEST)

 • Hej ;-) Przed przeniesieniem hasła z brudnopisu należy najpierw poprawić wypunktowane wyżej braki. Przede wszystkim, zgodnie z zasadą weryfikowalności należy uzupełnić źródła. Robimy to za pomocą przypisów lub bibliografii. Wszystko jest napisane w wymienionych powyżej stronach pomocy. Swoje hasło znajdziesz tutaj → Wikipedysta:Andreypl/Tricana, proszę dodaj źródła i wtedy napisz do mnie i dalej wspólnie zastanowimy się nad hasłem i pomyślimy co dalej z nim robić, ok? ;-) W razie pytań pisz na mojej stronie dyskusji (na górze jest link "zostaw nową wiadomość"). Pozdrawiam, tufor (dyskusja) 13:54, 7 wrz 2014 (CEST)
  • Niestety blog na blogspocie nie jest wiarygodnym źródłem. Podałeś też link do portugalskiej wersji Wikipedii - niestety tego też nie możemy uznać, ponieważ podchodziłoby to pod twórczość własną, której nie akceptujemy. Bez porządnych źródeł niestety nie możemy zaakceptować hasła. Proszę, poszukaj źródeł lub, jeśli ich nie znajdziesz, to możesz wybrać jakiś inny temat artykułu, do którego masz źródła ;-) Z chęcią pomogę Ci w przygotowywaniu takiego porządnego, uźródłowionego artykułu. Kłaniam się, tufor (dyskusja) 15:03, 7 wrz 2014 (CEST)

dodałem źródło: Octaviano do Carmo e Sá, A tricana no folcore Coimbrão, Wyd. COMISSÂO MUNICIPAL DE TURISMO, 1942 andreypl (dyskusja)

 • Okej, fajnie ;-) Pozwoliłem sobie zedytować brudnopis i co nieco poprawiłem. Teraz przechodzimy do kwestii stylu. Przede wszystkim zdanie wprowadzające, tzw. definicja, jest niejasna. Napisano „Tricana to kobieta z Coimbra”. To niezbyt wiele wyjaśnia. Ja np. jestem mężczyzną z Polski, a to chyba na mój temat niezbyt wiele Ci mówi ;-) trzeba jakoś to inaczej ubrać w słowa. Może: „Tricana – mitologiczna kobieta zamieszkująca portugalskie miasto Coimbra”? Luźna propozycja. Dalej mamy: "Sukienka z czarnej spódnicy, mały fartuch, bluzka, chusta i szal przewiązany przez ramię". W tym zdaniu brakuje orzeczenia. Ponadto sformułowanie "sukienka z czarnej spódnicy" jest kompletnie nielogczne. Może chodziło o czarny materiał? Ta narazie poprawiamy styl, a następnie trzeba będzie poprawić formatowanie, ok? Pzdr! tufor (dyskusja) 16:12, 7 wrz 2014 (CEST)
 • Cześć! Dopiero zauważyłem Twój wpis:), pamiętaj by nowy temat w dyskusji dodawać na dole, by opisać temat oraz by zawsze podpisać się czterema tyldami:) To bardzo ważne i ułatwia porozumiewanie się na Wiki. Jakiej pomocy potrzebujesz? Merytorycznie nie potrafię Ci pomóc, co do spraw technicznych możesz na mnie liczyć. Widzę, że Tufor już pomógł Ci w formatowaniu. Zatem dodaj źródła potwierdzające treść, która dodałeś. Już dodałeś jedno źródło:) Co do blogspotu i inny wersji Wikipedii nie mogą być uznane za wiarygodne źródło. Więcej o zasadach dot. źródeł: WP:WER, WP:Źródła. Choć en.wiki nie może być źródłem, to warto się przyjrzeć o czym jeszcze można napisać i przyjrzeć się wykorzystanym źródło - mogą być również Tobie pomocne, bo są dostępne w sieci. Przed publikacją popraw trochę definicje, dla mnie nie jest do końca zrozumiała:). Może warto jeszcze rozwinąć Twój artykuł? Wygląda, że można jeszcze troszkę więcej napisać jak wygląda ten strój, o jego znaczeniu kolorowym, opisać krótko jego historie, możesz dodać parę współczesnych zdjęć z Commons. Podkreśli to WP:encyklopedyczność Twojego hasła:) Mam nadzieje, że pomogłem Ci. Pozdrawiam, miłego edytowania Rybulo7 (dyskusja) 10:02, 8 wrz 2014 (CEST)
  • Poprawiłem formatowanie. Linki to innych wersji językowych troszkę inaczej się dodaje, można to zrobić dopiero po przeniesieniu hasła do przestrzeni głównej:) Może Ci pomorze: WP:podpis, podpisuj się dodając ~~~~, a kod sam przekształci w Twój podpis, link do dyskusji i doda datę. Przeredaguj definicje:) Jeden z linków nie działa. Pozdrawiam Rybulo7 (dyskusja) 10:50, 9 wrz 2014 (CEST)
  • poprawiłem, i co dalej ? Andreypl (dyskusja) 11:05, 9 wrz 2014 (CEST)
  • coś pokombinowałem... Bez pomocy nie dam rady... Andreypl (dyskusja) 11:11, 9 wrz 2014 (CEST)
 • Hej Andrzeju ;-) Wybacz, że nie odpisywałem ale miałem mnóstwo spraw na głowie i teraz znalazłem trochę czasu. Wikipedystka Tremendo poprawiła nieco artykuł i pod względem technicznym nadawał się do publikacji ;-) Znajdziesz go na stronie Tricana. Po przenosinach hasła pozostało zbędne, zerwane przekierowanie z Twojego brudnopisu (User:Andreypl/brudnopis), usunąłem je i teraz możesz tworzyć od nowa w brudnopisie kolejne hasła ;-) W razie pytań/problemów zawsze możesz się do mnie zwracać, postaram się pomóc w miarę możliwości. Pozdrawiam, tufor (dyskusja) 19:33, 9 wrz 2014 (CEST)

RE: Obóz jeniecki w Błotkowieedytuj kod

Niestety w książkach, którymi dysponuję brak informacji o tym obozie. W internecie znalazłem natomiast te dwa linki [1][2]. Może się przydadzą? Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 19:03, 28 wrz 2014 (CEST) --grzes1966 A może Pan ma jakieś informacje na temat tego obozu ? Andreypl (dyskusja) 21:09, 25 lut 2019 (CET)

Odp:Władysław Jaskólskiedytuj kod

Odp:Władysław Jaskólski

Plik, do którego są ograniczone prawa, powinien być zgłoszony do OTRS. Sposób postępowania opisany jest na stronie Pozwolenia na wykorzystanie. PawełMM (dyskusja) 13:33, 12 sty 2018 (CET) == Dzięki!, i jeszcze jedno pytanie - dlaczego wyszukiwarka wikipedii nie odnajduje majora Władysława Jaskólskiego po wpisaniu nazwiska nie pojawia się tenże ? Andreypl (dyskusja) 18:58, 12 sty 2018 (CET)andreypl

Zobacz stronę ujednoznaczniającą Jaskólski. Jeśli brakuje, to dodaj. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 21:53, 12 sty 2018 (CET)

Odp:Władysław Jaskólski, jan Frąckowiakedytuj kod

Odp:Władysław Jaskólski

Hasło Jan Frąckowiak powinno jeszcze być sformatowane i podzielone na sekcje podobnie do innych biogramów. Konieczne jest też dodanie źródeł w postaci przypisów. Można do tegowykorzystać podaną przez Ciebie bibliografię. PawełMM (dyskusja) 16:26, 31 lip 2018 (CEST)

Jan Frąckowiakedytuj kod

Masz prawo samodzielnie utworzyć to hasło. Przed przeniesieniem hasła z brudnopisu do przestrzeni głównej musisz zlikwidować dwukropek w każdej z wymienionych kategorii. Jednak, zanim utworzysz artykuł, moim zdaniem musisz jeszcze dodać parę przypisów np. do informacji o służbie Jana F. w armii niemieckiej, czy jego losach w czasie okupacji oraz działalności po zakończeniu II wojny światowej. Na stronie Lista odznaczonych Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym podano, że matka miała na imię Maria, a Jan zakończył służbę w 1938 roku. Podałem numer strony taki, jaki jest w oryginale pracy Siudy, a nie skanu, łącznie z okładką.

Maria - Marianna są/były uzywane zamiennieAndreypl (dyskusja) 21:36, 31 lip 2018 (CEST)usunąłem dwukropki i niestety haslo nadal w brundopisieAndreypl (dyskusja)

Usuwasz dwukropek przed nazwą kategorii [:Kategoria, kopiujesz cały tekst, tworzysz nowe hasło Jan Frąckowiak i wklejasz. --grzes1966 (dyskusja) 22:40, 31 lip 2018 (CEST) cały tekst - kategorii czy hasła ? Czy możesz to zrobić za mnie ? Andreypl (dyskusja)

Dziękuję !Andreypl (dyskusja)

Andrzej Bajedytuj kod

Przykro mi ale nie posiadam wiedzy nt Andrzeja Baj. Jeżeli chodzi o odznaczenia to, Andrzejowi Baj 1 sierpnia 1919 została nadana odznaka pamiątkowa Dywizji Podlaskiej „Za męstwo”. 34 pp wchodził skład Dywizji Podlaskiej. Nie wiem, z jakiego źródła pochodzi ta informacja. Numer „8” może być numerem odznaki, ale może też być numerem rozkazu, którym przyznano odznakę. Sposób, w jaki przedstawiłeś zapis, wskazuje na to, że Andrzejowi Baj w zamian za otrzymaną w 1919 roku odznakę „Za męstwo” nadano później Krzyż Walecznych. --grzes1966 (dyskusja) 20:05, 5 sie 2018 (CEST)

Dzięki, zaglądnij w brudnopis,nowe informacje...Może coś to ułatwiAndreypl (dyskusja) Gdzie szukać jeszcze nadania Virtuti Militari ? U Stankiewicza nie ma, ale ta lista nie jest pełna.... Andreypl (dyskusja)

Artykuł wymaga jeszcze poprawy. Przede wszystkim musisz dodać przypisy do źródeł, z których czerpałeś wiedzę, na wzór tych które już zostały umieszczone. Potwierdzenia wymaga mianowanie na stopień majora i odznaczenie VM. --grzes1966 (dyskusja) 22:07, 21 lut 2019 (CET)

a możesz mi wstawic na powrót do brudnopisu bo może zostać skasowany: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedysta:Andreypl/brudnopis&redirect=no Andreypl (dyskusja) 22:12, 21 lut 2019 (CET)

Poprosiłem o to admina Tokyotown8. Badż spokojny. Twój brudnopis nie zostanie utracony. --grzes1966 (dyskusja) 22:21, 21 lut 2019 (CET) Dziekuję ! Andreypl (dyskusja) 08:22, 22 lut 2019 (CET)

grzes1966 (dyskusja) dodalem foto dokumemtów - czy to choć w części cos daje ? Pozdrawiam Andreypl (dyskusja) 12:24, 22 lut 2019 (CET)

Daje dużo nowych informacji. Czy będziesz kontynuował? --grzes1966 (dyskusja) 20:33, 22 lut 2019 (CET)

Tak, chciałbym jeszcze zobaczć teczkę w Arch. Wojskowym (mam zgodę na przegladanie), ale nie mogę się jakos wybrać Andreypl (dyskusja) 09:44, 23 lut 2019 (CET)

Na tym etapie można wstawić artykuł do przestrzeni głównej, ale w wersji „okrojonej” o duże fragmenty tekstu opatrzone przeze mnie szablonem „potrzebny przypis”. Dotychczasowa wersja może pozostać w brudnopisie. Decyzja należy do Ciebie. Jeżeli mam ci udzielić rady to, powiedziałbym poczekaj. Poczekaj, aż uzyskasz wgląd w akta w CAW. Jeżeli nie masz czasu na osobistą wycieczkę możesz zwrócić się do wykonanie kopii dokumentów. Wiem, że to kosztuje, ale chyba mniej niż wycieczka do archiwum. W pierwszej kolejności wystapiłbym o kopie dokumentów z Komisji Krzyża i Medalu Niepodległości. Objętościowo nie byłby to duży pakiet, ale ... jak ważny. W pigułce, czyli w uzasadnieniu wniosku o nadanie Krzyża Niepodległości znajdzie się opis całej „pracy w dziele odzyskania niepodległości”. --grzes1966 (dyskusja) 21:19, 25 lut 2019 (CET) Radziłbym Ci byś występował o kopie dokumentów na nazwisko Andrzej Baj (Bay), a nie o konkrektne dokumenty, które posiadasz. Możesz przesłać skany tych dokumentów jako załączniki do swojego wniosku. Nie byłbym zdziwiony, gdyby się okazało, że jesteś jedynym posiadaczem tych dokumentów. Owszem w aktach Andrzeja Baj (Bay) może być wzmianka o tym, że jeden z czterech Krzyzy Walecznych otrzymał w zamian za nadaną wcześniej odznakę Dywizji Podlaskiej „Za męstwo”, ale niekoniecznie będzie w nich dyplom nadania tejże odznaki. --grzes1966 (dyskusja) 21:59, 25 lut 2019 (CET) Zgodnie z życzeniem zamieściłem biogram Andrzej Baj w przestrzeni głównej Wiki. Jakie były powody usunięcia zdjęć? Życzę powodzenia w poszukiwaniu dalszych źródeł, szczególnie tego o nadaniu VM. Wzajemnie. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt. --grzes1966 (dyskusja) 21:27, 17 kwi 2019 (CEST) PS. Horodyszcze. Spróbuj napisać hasło na podstawie Horodyszcze Zobacz, jak wygląda edycja hasła Dubaje. Wzór dla hasła Horodyszcze. Utworzyłem nową stronę Wikipedysta:Andreypl/brudnopis/Horodyszcze. --grzes1966 (dyskusja) 22:45, 17 kwi 2019 (CEST) Dziękuję za życzenia. Wzajemnie. Wszytkiego najlepszego! --grzes1966 (dyskusja) 19:37, 19 kwi 2019 (CEST)

Cole Porteredytuj kod

zmarł w szpitalu Santa Monica, pochowany między ojcem a żoną w rodzinnym Peru, w Indianie.

Santa Monica i stan Indiana są w USA, a nie w Peru. Więc gdzie go pochowano ???

Odp:Cole Porteredytuj kod

Odp:Cole Porter

Peru – proszę umieścić wskaźnik (kursor) na której z czterech niebieskich liter pierwszego słowa w tym zdaniu i kliknąć, a wszystko będzie jasne (to samo można zrobić przy słowie Peru w odnośnym haśle). Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 19:21, 24 lut 2019 (CET)

Obóz jeniecki w Błotkowieedytuj kod

Wiem tyle ile jest w Internecie [3]. --grzes1966 (dyskusja) 21:35, 25 lut 2019 (CET)

płk dypl. Ignacy Kazimierz Banach (1897–1966)edytuj kod

Ciekawa postać [4]. Na pewno zasługuje na biogram w Wikipedii. Też kawaler Krzyża Niepodległości i Krzyża Walecznych (dwukrotnie). Na pewno ta sama osoba. Urodzony w Krzeszowicach. --grzes1966 (dyskusja) 22:03, 25 lut 2019 (CET)

Odpowiedźedytuj kod

Napisz do jednego z administratorów Masur na stronie jego dyskusji. Poproś o wyjaśnienie sprawy i pomoc, w szczególności tych plików, które pochodzą z twoich zasobów (dokumenty rodzinne). Poproś o wyjaśnienie, czy postępowanie EugeneZelenko jest właściwe. --grzes1966 (dyskusja) 21:10, 14 mar 2019 (CET)

Sorry, I don't know Polish enough to write on it :-( See Commons:Copyright rules by territory/Poland, especially Poland-specific copyrights tags. --EugeneZelenko (dyskusja) 16:18, 15 mar 2019 (CET)

Prośba o pomocedytuj kod

Nie jest żaden sabotaż, a normalna akcja. Załadowałeś zdjęcia-reprodukcje, bo tak należy traktować skany itp., ale nie wskazałeś oryginalnego autora, źródła i licencji. A w oczywisty sposób to nie ty jesteś posiadaczem majątkowych praw autorskich. Musisz uzupełnić te braki, by móc ustalić licencje tych zdjęć i określić czy są "wolne". Masur juhu? 17:03, 16 mar 2019 (CET)

Potrzebujemy opinii na temat komunikacji użytkowników Wikipediiedytuj kod

Witaj!

Jestem Trizek. Pracuję dla Wikimedia Foundation, organizacji utrzymującej Wikipedię.

Prosimy ludzi o opowiedzenie nam, jak komunikują się na wiki. Naszym celem jest ulepszenie narzędzi do komunikacji.

Skorzystałeś ze strony dyskusji na Wikipedii, aby zacząć dyskusję lub zostawić wiadomość. Chcemy się dowiedzieć, jak wyglądały Twoje doświadczenia z tym związane.

Czy chciałbyś przejść na stronę konsultacji? Pięć pytań znajduje się tutaj. Czy mógłbyś odpowiedzieć na te pytania? Chcemy wiedzieć, co jest dobrze, a co źle w obecnych systemach dyskusji. Potrzebujemy Twojej opinii aby wiedzieć, co możemy poprawic albo zostawić takie jak jest.

Bardzo cenimy Twoją opinię.

Za pomoc dziękujemy! Trizek (WMF) 16:09, 25 mar 2019 (CET)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Andreypl -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 22:13, 23 wrz 2019 (CEST)

Jan Frąckowiakedytuj kod

W którym miejscu chciałbyś dodać to nazwisko? Zauważ, ze widnieje ono wśród odznaczonych za wojnę polsko-bolszewicką w artykule o 56 pp. Jak rozumiem, właśnie w składzie tego pułku walczył w 1920. --Kerim44 (dyskusja) 13:30, 16 paź 2019 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 23:15, 11 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Andreypl" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy