Dyskusja wikipedysty:Andrzei111


Dyskusja wikipedysty:Andrzei111 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Tutaj możesz zostawić wiadomość jako nowy nagłówek (temat).

Spis treści

Ad:Tomasz Sikorskiedytuj kod

Ad:Tomasz Sikorski

Cześć. Dodaj proszę przypisy do czerwonych linków, zgodnie z zaleceniem na Wikipedia:Strona ujednoznaczniająca. Dla profesorów najprościej pewnie skorzystać z {{Ludzie nauki}}. Popraw też proszę linkujące, bo nikt się tym nie zajął, a to raptem kilka haseł. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:39, 7 maj 2021 (CEST)

Przypisy dodałem. Michał Sobkowski dyskusja 08:55, 9 maj 2021 (CEST) Linkujące poprawiłem. Michał Sobkowski dyskusja 08:57, 9 maj 2021 (CEST)

dieriewnie: wojna edycyjnaedytuj kod

Moje strony miejscowości aktualnie są poddane – w mojej ocenie wandalizmom – przez użytkowników: Kerim44, AndrzejBełżyński, Pierre_L'iserois (i pewnie za chwilę znajdują się inni z grupy „białoruskich militarystów”). Pozwoliłem sobie do Ciebie napisać z powodu tego, że masz swój udział w akceptowaniu niektórych zmian (Żar´), a wcześniej czy później oprze się to o jakiegoś administratora. Nie przemawia do nich to, że od takich spraw jest Kawiarenka:Nazewnictwo. Ten zmówiony atak trwa od wczoraj i rujnuje logikę nazewniczą tych miejscowości. Stanowisko wikipedysty Khan Tengri ThWiki1910 (dyskusja) 23:25, 8 maj 2021 (CEST)

Jako, że zostałem wywołany. Nie wiem co to za grupa „białoruskich militarystów”, ale do rzeczy. Podważam możliwość określenia wsi w Rosji mianem nieistniejącym w języku polskim - czyli słowem „dierewnia”. (Dla nieznających rosyjskiego to nic nie znaczące słowo. Dopiero przy pomocy tłumaczenia wiemy co oznacza). To jak inni zauważyli jest zaśmiecaniem języka polskiego. Słowo „dierewnia” nie występuje w słowniku języka polskiego, słowniku wyrazów obcych etc, etc. Nie powstanie definicja dierewni na Wikipedii - z oczywistego powodu - brak źródeł. Idąc tym tokiem rozumowania ThWiki - zamiast słowa miasto na określenie angielskich miejscowości zaczniemy używać „city” i „town” a na francuskie miejscowości „village” lub „campagne”? Proponowana Kawiarenka powinna być pierwszym krokiem ThWiki by uzyskać konsensus na niezrozumiałe określenie dla wsi. Jeśli poczytasz dyskusję, nie uzyskasz odpowiedzi merytorycznej co zacz „dierewnia”, a jedynie odpowiedź, iż „nie pojmujesz”, „nie znasz się”, „zmieniacie coś czego zwyczajnie nie ogarniacie”, chyba to nie tak dyskutujemy. Podkreślę jeszcze, że stanowisko Khana jest w swej wymowie zupełnie inne niż wmawia nam ThWiki. Pozdrawiam Pierre L'iserois (dyskusja) 23:42, 8 maj 2021 (CEST)

A rozstrzygaj:

Tu [1] początek dziecinady - bez reakcji Tu [2] jest środek dziecinady - z reakcją Tu: [3] - moje zapytanie o dierewnię (2 miesiące temu?) bez odpowiedzi. Moje pytanie oczywiście ponowione w dyskusji skarżącego - bez odpowiedzi ... to dopiero hipokryzja, stygmatyzowanie wikipedystów, brak szacunku: nie ogarniacie tematu itp--Kerim44 (dyskusja) 23:52, 8 maj 2021 (CEST)

Wioski w Rosjiedytuj kod

dyskusja AB (dyskusja) 13:10, 9 maj 2021 (CEST)

Ad:Demokratyczna Partia Narodowa (Malta, 1921–1926)edytuj kod

Witaj. Sprawdzam i porównuję nazwy w innych językach, dopasowuję do najbliższych oryginałowi. Nie spotkałem niestety polskich tekstów na ten temat. W końcu ktoś musi kiedyś być pierwszy ;) (ale, jak widać, nie jest łatwo prekursorom ;)) Pygar1954 (dyskusja) 09:08, 24 maj 2021 (CEST)

Diablo (seria) -> Diablo (seria gier komputerowych)edytuj kod

Cześć. Nie rozumiem tego przeniesienia. Hasło opisuje przecież nie tylko same gry, ale też książki bazujące na serii. Dookreślenie (seria) było jak najbardziej poprawne. Pozdr. Sir Lothar (dyskusja) 23:19, 24 maj 2021 (CEST)

Moim zdaniem seria książek jako osobne hasło encyklopedyczna nie będzie. To zupełnie inny casus niż Wiedźmin - cykl książek, Wiedźmin - seria gier, gdzie oba przypadki bronią się niezależnie jako encyklopedyczne hasła. W tym przypadku mamy do czynienia z listą książek różnych autorów, które były pisane niejako jako element marketingu kolejnych gier Blizzarda. Stąd wg mnie umieszczenie tego w haśle zbiorczym, w postaci sekcji jest zasadne. Sir Lothar (dyskusja) 11:01, 25 maj 2021 (CEST) Poruszę temat w wikiprojekcie i poczekam na opinie innych wikipedystów zainteresowanych tematem. Sir Lothar (dyskusja) 11:08, 25 maj 2021 (CEST) OK, publikacja naukowa to już jest b. mocny argument. Zwracam honor (chyba już drugi raz w ostatnim czasie ;). Pytanie co z innymi franczyzami Blizzarda - Warcraftem, StarCraftem - być może tu też należałoby zrobić podobny manewr? Ale to już pewnie temat do rozważenia i pogrzebania w źródłach. Pozdr. Sir Lothar (dyskusja) 11:37, 25 maj 2021 (CEST)

Ad:Rafał Ziemkiewiczedytuj kod

Ad:Rafał Ziemkiewicz

czołem, co to znaczy "dawniej były działacz" ? tadam (dyskusja) 12:41, 25 maj 2021 (CEST)

It’s Okay to Not Be Okayedytuj kod

Tytuł w Polsce jest angielski. Na pewno. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 13:33, 28 maj 2021 (CEST)

Tygodnie Tematyczneedytuj kod

Złota gwiazdka za zdobycie pierwszego miejsca wśród najbardziej aktywnych uczestników Wikiprojektu Tygodnie Tematyczne w 2015 roku.

Drogi Andrzeju,

w roku 10-lecia Tygodni Tematycznych przyglądamy się historii tego wikiprojektu i doceniamy osoby najbardziej w niego zaangażowane! W podziękowaniu za Twój wkład zostawiam na Twojej stronie dyskusji tę personalizowaną gwiazdkę. Dziękujemy!

PS – jeśli chciałbyś otrzymać pamiątkowy kubek, skontaktuj się proszę ze mną w celu przekazania danych do wysyłki ;) Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 09:07, 4 cze 2021 (CEST)

Przenoszenie artykułówedytuj kod

Witaj

Mam taką prośbę, by jak przenosisz artykuł zmieniając jego wyróżnik nazwy byś zmienił przynajmniej link na stronie ujednoznaczniającej. Ułatwi to znacznie kontrolowanie porządku na stronach ujednoznaczniających. Spójrz na stronę Wikiprojekt:Sprzątanie disambigów i redirectów/artykuł z nawiasem, bez linkowań, bot wskazuje tak wiele niezgodności, że pamięć mu się wyczerpała. Wile z nich wynika z przenosin wykonaych przez Ciebie. Stok (dyskusja) 07:13, 7 cze 2021 (CEST)

To widocznie przypadkowo trafiłem na Twoje, przepraszam za zamieszanie. Stok (dyskusja) 15:01, 7 cze 2021 (CEST)

Odp:Armia BATUTY – uczestnicyedytuj kod

Odp:Armia BATUTY – uczestnicy

6 lat temu dołączyłeś do mojej armii. Czy i w tym roku chciałbyś wesprzeć akcję uźródławiania artykułów? Zapraszam! Akcja, choć zbliża się do połowy, to jednak trwa do końca czerwca. H. Batuta (dyskusja) 15:15, 13 cze 2021 (CEST)

Hutniczy Potokedytuj kod

Tego trzeciego podane źródło nie potwierdza. Sławek Borewicz, → odbiór 18:46, 22 cze 2021 (CEST)

de:Herrenhaus Reichwaldeedytuj kod

Hallo Andrzei

can you find out the polish Name of this place? Bahnmoeller (dyskusja) 15:40, 30 cze 2021 (CEST)

Ad vocem w kwestii usunięcia strony Dariusz Olewińskiedytuj kod

Brak jakichkolwiek merytorycznych zastrzeżeń do strony tylko potwierdza jej zgodność z zasadami. "Walka z błędami modernizmu" nie brzmi "nieencyklopedycznie", tak samo jak nie brzmi "nieencyklopedycznie" stwierdzenie, że Ojcowie Kościoła zwalczali błędy heretyków pierwszych wieków. Zwykła faktografia. Zastrzeżenie co do linków i odnośników do bloga jest śmieszne. To właśnie tam należy nawiązać, mówiąc o poglądach danej osoby, skoro tam te poglądy są wyrażane. Powód wyrzucenia artykułu nie ma jakichkolwiek naukowych pobudek, wręcz przeciwnie: jest on napisany lepiej od pozostałych artykułów niekiedy postaci tego pokroju, czego dowodem podanie nawet oryginalnych tytułów prac naukowych. Rok skończenia liceum podać można, choć to nieistotna informacja zupełnie co do kontekstu. Bezczelnością jest oskarżanie o jakąś "łasiczość" i "wodolejstwo", gdy ani tego się udowodnić nie potrafi, ani udowodnić się nie da. Faktografia wodolejstwem nie jest. Artykuł przedstawia jasne fakty i jest dobrze napisany.

Barbara Z. Kielaredytuj kod

Cześć. Czemu usunąłeś zarchiwizowaną wersję strony z źródłem? Myślę, że lepiej archiwizować na zapas. bartovx (dyskusja) 14:04, 15 lip 2021 (CEST)

Izraelscy kolarzeedytuj kod

Hej! To już z rozpędu daj znać kogo jeszcze i jak trzeba poprawić z kolarzy podlinkowanych w Israel Start-Up Nation - przez analogię pewnie z Sagivem będzie tak samo, ale może więcej ich tam jeszcze jest do poprawy. 99kerob (dyskusja) 14:48, 15 lip 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Andrzei111" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy