Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum3


Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum3 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Andrzei111 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum dyskusji styczeń-październik 2014, Archiwum dyskusji listopad-grudzień 2014

Tutaj możesz zostawić wiadomość jako nowy nagłówek (temat).

Spis treści

Odp:Tydzień Artykułu Izraelskiego II

Odp:Tydzień Artykułu Izraelskiego II

Niestety jestem czasowo nieaktywny, więc nie pomogę, ale ogólnie jestem za. Pzdr. Jakub Kaja () 19:42, 1 sty 2015 (CET)

Sobieskiego 100

Hej, w moim brudnopisie mam zamiar od paru tygodni napisać artykuł o budynku który stoi na ul. Sobieskiego 100 w Warszawie. Przed napisaniem artykułu chciałbym się upewnić czy budynek jest ency. Co ty na to? W brudnopisie znajdziesz podstawowe info i odnośniki do kilku stron internetowych. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. --ThePolish 20:27, 1 sty 2015 (CET)

Tomasz Wróblewski

Witam. Informacja o związku jest mocno nieaktualna, dlatego usunąłem. Stylistyką jest raczej mało znaną, więc uznałem że nie ma potrzeby wymieniania jej i wszystkich innych kobiet z którymi muzyk się spotykał. Pozdrawiam. Septicflesz (dyskusja) 11:41, 3 sty 2015 (CET)

Maria Mosiewicz

Hej , zgodnie z naszą wcześniejsza dyskusją umieszczam w Twoim Brudnopisie usunięty art. który obiecałeś dopracować, proszę daj znać jak skończysz może uda mi się coś dopisać, poprawić i wtedy wrzucimy go na wiki i będziemy bronić i odpierać ewentualne zarzuty, art. umieszczam tu , pozdrawiam Makary (dyskusja) 12:51, 3 sty 2015 (CET)

Odp:Ad:Wikiprojekt:Tygodnie_tematyczne/Propozycje/Tydzień_Artykułu_Izraelskiego_II

Odp:Ad:Wikiprojekt:Tygodnie_tematyczne/Propozycje/Tydzień_Artykułu_Izraelskiego_II

Nie, nikogo nie wycięłam. Ewentualnie była zmieniona kolejność osób. Teraz jest kolejność zachowana ze stanem "przedtabelowym". Osoby, które się nie opowiedziały za Lewantem czy Izraelem, tylko za propozycją ogólną takiego tygodnia, nie zostały wklejone do tabeli, bo nie mam prawa nadinterpretować ich głosów. Mam nadzieję, że teraz jest ok :) Marycha80 (quaere) 17:10, 3 sty 2015 (CET)

Odp:Ad:Eryk_wiking

Odp:Ad:Eryk_wiking

W zeszłym roku podjęłam ten temat w kawiarence. Chodzi o to, że nie ma co patrzeć na inne artykuły i robić sobie negatywne wzorce, tylko należy każdy artykuł uźródławiać jak najlepiej się da. W tym artykule nie ma źródła obsady. Ba! Dodatkowo obsada jest na sucho, bez nawet komentarza typu:

"w filmie grały następujące osoby[przypis]:" «i lista osób». 

Oprócz tego nie wiadomo, skąd wziąłeś fabułę. Brakuje infoboksu... No smutny jest ten art :(. Z takimi własnie artykułami walczyliśmy w 2 edycji Batuty. Nie ma więc co tworzyć artykułów słabych, tylko dlatego, że nie mieliśmy czasu i siły zwalczyć tysięcy słabych, niedopracowanych artykułów filmowych, które nie mają ani infoboksu, ani bibliografii, ani przypisów, tylko linki zewnętrzne do 2 baz danych. Ja życzę Tobie tylko tych najlepszych artykułów Marycha80 (quaere) 21:23, 5 sty 2015 (CET)

  • Eh... zmień linki zewnętrzne na przypisy i juz będą źródła:). I po kłopocie. Zajmie to mniej czasu niz wstawianie szablonów i komentarzy. --Adamt rzeknij słowo 22:06, 5 sty 2015 (CET)

Strony ujednoznaczniające

Icchak vel Jicchak

Odnośnie edycji hasła Jcchak (Henryk) Rubin i zapisanie go jako Jicchak (...). Ta postać była znana pod nazwiskiem "Icchak (Henryk) Rubin" tak zostało jego nazwisko zapisane w jego najpoważniejszej książce. Zasadne byłoby więc stosowanie przekierowań z innych haseł (np: Jicchak Rubin) własne do tego. Ponadto Zmiana przypadku w słowie "postać" była niezgodna zasadami deklinacji. Skąd się więc wzięło imię "Jicchak" w odniesieniu do tej konkretnej postaci? Jeszcze raz podkreślam, że ten człowiek sam swoją ksiażkę podpisał imieniem Icchak (Henryk) Rubin [dokładnie w ten sposób]. Ciekawy jestem skąd informacja że urodził się jako Henryk. Bardzo proszę Cię o wyjaśnienie.--Pantarhei (dyskusja) 10:48, 11 sty 2015 (CET)Pantarhei.

Góry Mongolii

Niestety nie znam się na transkrypcji języka mongolskiego. Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 18:11, 7 sty 2015 (CET)

Odp:Góry w Mongolii

Odp:Góry w Mongolii

Poprawiłem. Khan Tengri (dyskusja) 01:51, 8 sty 2015 (CET)

Czy wiesz – Galsan Tschinag

Dziękujemy i prosimy o więcej, Stanko (dyskusja) 14:08, 8 sty 2015 (CET)

Pytanie już zadałem przy zgłaszaniu, więc już jest, no chyba że wymyślisz jakieś ciekawe to możesz się nim podzielić. Co do hasła to nie wydaje mi się, aby były jakieś szczególne uwagi, ale w razie czego dam ci znać. Stanko (dyskusja) 21:49, 8 sty 2015 (CET)

Re: zdjęcie

Ja bym je zgłosił do usunięcia na Commons, bo to strasznie kiepskie selfie, może NPA z jakiegoś serwisu społecznościowego. Ale jeżeli powodem usunięcia z artykułu była grafika "Strajk" (tak zrozumiałem) to przywróciłem, bo powód zniknął. ~malarz pl PISZ 14:09, 8 sty 2015 (CET)

Na comonsach było ok, tylko twoja przeglądarka tego nie widziała. CTRL-F5 by pomogło. ~malarz pl PISZ 15:43, 8 sty 2015 (CET)

Dlaczego usunąłeś mój Artykuł???

Dlaczego? Co się w nim nie zgadza? są 2 wiarygodne linki, wiadomości jeszcze nieskończone, bo mnie wczoraj zabrakło czasu. Dlaczego??

Odp:Ad:Bet_Jicchak-Sza’ar_Chefer

Odp:Ad:Bet_Jicchak-Sza’ar_Chefer

Źródła izraelskie podają raczej podwójną nazwę dla moszawu - [1], [2], [3]. Khan Tengri (dyskusja) 23:08, 8 sty 2015 (CET)

Nazwa użytkownika

"Dyskusja wikipedysty:Muzeum Spadochroniarstwa[edytuj] Witaj. Dziękujemy, że dołączyłeś do grona wikipedystów. Niestety twoja nazwa użytkownika, będąca nazwą xxx jest sprzeczna z obowiązującymi na Wikipedii zasadami. Proszę o złożenie wniosku o zmianę nazwy (to naprawdę proste), w przeciwnym wypadku konto zostanie zablokowane. Andrzei111 (dyskusja) 01:25, 8 sty 2015 (CET)"

"Proszę o złożenie wniosku o zmianę nazwy (to naprawdę proste)" - https://meta.wikimedia.org/wiki/Steward_requests/Username_changes - nie mówię po angielsku i nic z tego nie rozumiem... Jeżeli możecie zmienić nazwę za mnie, będę wdzięczny np. SSSO, Michał MS itp.

Pozdrawiam

Prośba o pomoc

Szanowny Panie

Serdecznie dziękuję za wskazówki dot opublikowania definicji kultury indywidualistycznej. Zwracam się również z uprzejmą prośbą o pomoc w udostępnieniu poprawionej definicji. Niestety posiadam konto od wczoraj.

Z powazaniem Karolina

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Alpejskiego

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:Ad:Rinczinnjamyn_Amardżargal

Odp:Ad:Rinczinnjamyn_Amardżargal

KSNG zaleca egzonim Suche Bator tylko dla miasta. Khan Tengri (dyskusja) 00:52, 10 sty 2015 (CET)

Prośba

Z kilkunastu godzinnym opóźnieniem ale załatwione. Pozdrawiam. --The Polish (query) 02:07, 10 sty 2015 (CET)

Ad:Ja’akow_Szabtaj

Ad:Ja’akow_Szabtaj

Szabtaj czy może Szabbetaj (שַׁבְּתַאי)? Khan Tengri (dyskusja) 02:11, 10 sty 2015 (CET)

Co mam poprawić???

Mam pytanie odnośnie mego artykułu, co mam tam poprawić? Jak na razie to początek sezonu, turniejów (drużynowych najważniejszych) mało. Ostatnio zrobiłem jeszze Puchar Davisa 2015, bo nikt go jeszcze nie zrobił. Był bym wdzięczny, jeśli Ty byś go przeczytał i zaakceptował, mam już gotowy projekt nasennych aktualizacji ale czekam na zaakceptowanie.

~DinkoPL

Konkurs TT - Mongolia

Witam, proszę o kontakt w sprawie Tygodnia Mongolskiego (1. miejsce za hasła >5kB, 7). Soldier of Wasteland (dyskusja) 18:30, 11 sty 2015 (CET)

Linia krwi

Witaj. Wikipedysta:Andrzei111/Linia krwi - powodzenia :) Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 21:21, 11 sty 2015 (CET)

Ogrodowa - Inwestycje

Dzięki za czujność i uwagi. Ale przed dodaniem artykułu zapoznałem się dokładnie z wytycznymi (polityką wiki, jak zwał tak zwał - już kiedyś edytowałem, ale zgubiłem login do tamtego konta:)) i myślę, że mimo wszystko artykuł jest encyklopedyczny. I uźródłowiony jak trzeba, bez POV ani zbędnych dygresji. Po prostu sucha informacja. Chciałem stworzyć też inne artykuły dotyczące niektórych spółek Grupy PZU i może "drzewko" w podstawowym artykule. Było, nie było, jest to spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa, a więc spółka niejako publiczna. Ogrodowa - Inwestycje to po prostu spółka zależna, ale za to w 100% od samego PZU (a nie jakaś spółka-córka na luźnym kontrakcie). Istnieją nawet artykuły o innych spółkach z Grupy, np. o Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych PZU. Nie dałoby się mimo wszystko cofnąć tego usunięcia? Poza "encyklopedycznością" nie wiem naprawdę co miałbym tam poprawić. :( Doppelbock (dyskusja) 19:05, 12 sty 2015 (CET)

Odp:Ogrodowa - Inwestycje

Też widzę czasem, że kryteria są troche płynne, bo widziałem właśnie dziesiątki artykułów o mało "ważnych" firmach, których jedynym kryterium ency było chyba to, że były spółkami akcyjnymi a nie z.o.o. (tak jakby sama giełdowość była z automatu ency w czasach, w których co druga firma ładuje się na giełdę). Jak mówię, nie żeby firemka zasługiwała na jakieś wielkie elaboraty (chociaż działa z własnym kapitałem, nie tylko zarządza cudzymi własnościami, a jej inwestycje są widoczne w przestrzeni publicznej, [w swojej poprzedniej "mutacji" była inwestorem tego słynnego PZU Tower :P], a teraz tylko zarządza biurami w City Gate), ale myślę że dla porządku takie artykuły mogą być. Oczywiście jeśli inni wikipedyści uznają inaczej, nie będę się upierał, ale w takim razie nie będę też na razie tworzył innych tekstów o spółkach Grupy.

Motocykle wg kraju

No jasne, już kilka art. O motocyklach dałem, w przyszłości będzie więcej. A obecne moto też pomału się uprzątnie. Batorry (dyskusja) 19:30, 12 sty 2015 (CET)

Prokatedra św. Pawła w Valletcie

Zmieniłem na "w Vallettcie", ponieważ chciałem, aby hasła miały tę samą odmianę. Część haseł miało odmianę "w Valletcie", a część "w Vallettcie". Czyli, jak rozumiem, wersja z jednym "t" jest poprawna? Pozdrawiam serdecznie. Macuk (dyskusja) 13:36, 13 sty 2015 (CET)

Własne oznaczone i podstrony

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Jeżeli chodzi o oznaczanie, to wchodzisz w rejestr (np. ze strony ostatnich zmian), czyli tutaj. W polu "Kto" wpisujesz "Andrzei111" i masz log ze swoimi oznaczeniami. Dostęp do podstron masz po wejsciu w swoje edycje (Specjalna:Wkład/Andrzei111) - na dole strony (Podstrony). Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 15:36, 13 sty 2015 (CET)

Chrześcijaństwo starożytne

Masz rację, trochę na wyrost dałem kategorię Kategoria:Chrześcijaństwo starożytne, ale to dlatego, że początkowo miałem na myśli okres patrystyczny, który jest rozleglejszy (kończy się powiedzmy w VII w. - na wschodzie Ojcem Kościoła jest jeszcze Jan Damasceński) niż sama starożytność rozumiana w sensie ściśle historycznym. Stąd ta pomyłka. Stefan (dyskusja) 20:27, 13 sty 2015 (CET)

Hasło triathlon

Witam,

zaktualizowałam hasło triathlon i chciałabym zapytać jak kiedy można oczekiwać przejrzenia. Chodzi tu głównie o poprawienie nazewnictwa imprezy IRONMAN, która będzie po raz pierwszy organizowana w Polsce oraz aktualizacja pozostałej treści.

Pozdrawiam

Dziękuję

Dziękuję bardzo za szybką reakcję i uwagi. Jak zapewne da się zauważyć nie pisałam wcześniej artykułów na Wikipedii... Dopracuję artykuł i podejmę kolejną próbę:)

Pozdrawiam, Sonia

Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Zhang Wannian

Andrzeju mógłbyś w wolnej chwili zerknąć na to hasło o chińskim generale i poprawić styl biografii ja dzisiaj nie bardzo będę miał czas zająć się z hasłem z ważnych powodów rodzinnych Robertkarpiakpl (dyskusja) 08:05, 15 sty 2015 (CET)

Dotpay S.A.

Witam, czy mogłabym prosić o publikację tego wpisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Paulina.IT/Dotpay ?

--Paulina.IT (dyskusja) 10:07, 15 sty 2015 (CET)

Odp:Odp:Strony ujednoznaczniające z linkami

Odp:Odp:Strony ujednoznaczniające z linkami
na razie ze stron linkowanych z szablonu {{Wikiprojekt:Strony ujednoznaczniające z linkami/Nagłówek}} usunąłem "fałszywe ujednoznacznienia" czyli lista nie będzie zawierała tych zawierających {{Inne znaczenia}}. W tej chiwli bot generuje nową wersję. Reszta w drodze :) masti <dyskusja> 11:49, 15 sty 2015 (CET)

Odp:Kilka izraelskich nazwisk

Odp:Kilka izraelskich nazwisk

Ściścle trzymając się zasad transkypcji powinno być Kolet Awital, ale ze względu na to, że nie jest to typowo hebrajskie imię lepiej będzie chyba zostawić jak jest, czyli Colette. Pozostali to Me’ir Wilner, Awszalom Wilan, Rechawam Ze’ewi. Khan Tengri (dyskusja) 13:15, 15 sty 2015 (CET)

Kategoria:Zmarli w górach

Wydaje mi się, że nie należy tego wiązac ze wspinaczką. Zobacz Václav Vrbata, śmierć w górach (i to, oczywiście, nieprzypadkowo), ale wspinac sie nie wspinał (o ile wiadomo). Trzeba dać solidny opis, bo inaczej będa tam ofiary katastrof lotniczych czy sercowcy zmarli w kolejce do kolejki. Ciacho5 (dyskusja) 22:24, 15 sty 2015 (CET)

Odp. Joanna d'Arc na stosie

Chętnie bym rozbudował, ale nigdzie nie znalazłem fabuły tego filmu, ani aktorów w obsadzie w jakich rolach w tym filmie wystąpili, chciałem zapytać mógłbyś poszukać jakiś źródeł naprawdę tylko pytam nie chcę, żebyś pomyślał, że się wykorzystuję. Chciałem dodać grafikę z angielskiej wiki tego filmu, ale za każdym razem naciskałem pogląd i ona mi się nie schodziła na angielskiej wiki jest bardziej rozbudowany artykuł o tym filmie, ale nigdzie nie znalazłem na to źródła tylko jest źródło z IMDb i mam prośbę jeśli mogę czy mógłbyś coś wykombinować? naprawdę tylko pytam i dziękuję za pomoc w artykule o chińskim generale Robertkarpiakpl (dyskusja) 02:26, 16 sty 2015 (CET)

Andrzeju sorry popatrzyłem jeszcze raz dokładnie na źródła i dodałem obsadę aktorów nie napisałem wszystkich aktorów, aby nie padło podejrzenie o NPA mam nadzieję już może być? Robertkarpiakpl (dyskusja) 02:37, 16 sty 2015 (CET)

Nano Nagle

Czy mógłbyś zobaczyć ten artykuł? poprawiłem na tyle na ile mogłem ta czcigodna służebnica boża poświęciła się dla ubogich i edukacji młodzieży i założyła zgromadzenie i otwierała kolejne szkoły moim zdaniem jest ency trwa dyskusja nad usunięciem tego artykułu Robertkarpiakpl (dyskusja) 16:44, 16 sty 2015 (CET)

Rozumiem Andrzeju ale sam napisałeś podtrzymując dyskusję, że sługa boży może ency za działalność charytatywną społeczną na angielskiej źródła się nie otwierają, ale tam w artykule, że 2000 roku została wybrana na kobietę tysiąclecia ona była kiedyś największym w historii kobieta głosowali w publicznej ankiecie napisał o tym ale źródła na angielskiej wiki się nie otwierają Robertkarpiakpl (dyskusja) 17:17, 16 sty 2015 (CET)

Ok zajmę się w tym co mi napisałeś mam prośbę zrobić dla tego artykułu będę tobie wdzięczny zobacz artykuł o Nano Nagle na angielskiej wiki i zobacz co da się zrobić ona została zauważona tam jest to napisane Robertkarpiakpl (dyskusja) 17:31, 16 sty 2015 (CET)

Sam poszukałem i znalazłem kolejne źródło o tym jaki sposób ta służebnica boża została uhonorowana za swoje zasługi na rzecz edukacji Robertkarpiakpl (dyskusja) 17:44, 16 sty 2015 (CET)

Ok mam prośbę możesz odznaczyć moje ostatnie zmiany jako przejrzane? Robertkarpiakpl (dyskusja) 17:54, 16 sty 2015 (CET)

Odp. Kategoria:Banki centralne

Taka edycja, ponieważ ten szablon był zbędny. Pozdrawiam Keisyz (dyskusja) 19:15, 16 sty 2015 (CET)

Cabu

Czesc! Dlaczego nie mozna dodac podpisu?

Bardzo przepraszam za brak podpisu. Cabu jest we Francji postacią bardzo znaną i to od bardzo dawna. Podpis rysownika prasowego figuruje na kazdym rysunku satyrycznym i jest wazny. Rzeczywiscie wstawilam go w zlym miejscu i ani w infoboksie "Biogram", ani w infoboksie "Artysta" nie widze odpowiedniego, dlatego sie nie upieram. Trochę szkoda. --aKramm (dyskusja) 21:34, 16 sty 2015 (CET)

Dobrze. W trakcie uzupełniania tekstu, bo teraz faktycznie jest go za mało na wstawianie obrazków. --aKramm (dyskusja) 21:51, 16 sty 2015 (CET)

Odp:Ad:Happysad

Odp:Ad:Happysad

Nie ma zasady zakazującej wstawiania linków do Facebooka. Na pewno nie należy przesadzać z ilością linków w sekcji "Linki zewnętrzne". Dochodzi też ewentualny problem faworyzowania niektórych portali. W sumie, skoro istnieje oficjalna strona happysad.art.pl, to można by się ograniczyć tylko do odnośnika do niej. Jeśli chodzi o korzystanie z Facebooka jako źródła informacji, to też nie ma zakazu (dyskusja: Wikipedia:Kawiarenka/Zasady dyskusja/Archiwum/2013-3 kwartał#Facebook jako źródło) (chociaż lepiej unikać, bo wpisy na Facebooku się nie są archiwizowane). SpiderMum (dyskusja) 21:20, 16 sty 2015 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu technicznym

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

WITAM

moja strona została zgłoszona a jest o mnie czy do wuja pana wszędzie mam pokazywac dowód ?

Mail

Dobry wieczór, widzę że jesteś tu aktywny, prosiłabym o odebranie maila (muszę bez samowolki podjąć ustalenia co do przyszłych TT). Soldier of Wasteland (dyskusja) 16:57, 17 sty 2015 (CET)

RS

Imo przy osobie pełniącej co najmniej 3 ważniejsze funkcje (MON, MSZ, MSejmu) dalsze "wzbogacanie" infoboksu jest zbędne. Do tego infobox z taką funkcją, o której jest mowa już we wstępie, zupełnie nic do hasła nie wnosi. Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 21:36, 17 sty 2015 (CET)

Odznaczenie za TAMong

Odznaczenie za najbardziej aktywny udział w TAMong w tworzeniu nowych artykułów pow. 5kb − I miejsce (8 artykułów)

Odznaczenie za TAAlp

Odznaczenie za najbardziej aktywny udział w TAAlp w tworzeniu nowych artykułów pow. 5kb − I miejsce (6 artykułów)

Galsan Tschinag

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:10, 20 sty 2015 (CET)

Re: Ad:Wikipedia:Standardy_artykułów/Tytuły_szlacheckie_i_honorowe

Przecież jest: WP:TYTUŁY. Powerek38 (dyskusja) 12:26, 20 sty 2015 (CET)

Samogłoska/wymowa

To nie jest artykuł lecz dodatkowa informacja dla zainteresowanych tym, co rzeczywiście znaczą te znaczki IPA. Jako podstrona a nie na stronie artykułu, bo nie na każdej przeglądarce działa prawidłowo (np. dając komunikat o nieaktywnym JavaSkrypcie) Ale skoro ta wiedza jest zarezerwowana dla wtajemniczonych, to niech tak zostanie. Ja wiem.
ẞÿ (dyskusja) 17:12, 20 sty 2015 (CET)

Religia i słudzy Boży

Nie chciałbym ciągnąć dyskusji w innym miejscu, ale dla mnie dowodem impertynencji (a równocześnie ignorancji) jest Twoje zdanie "kolejna rzecz istotna tylko z punktu widzenia waszej religii, a nie obiektywna". Sugeruje to, że katolicy nie są w stanie zdobyć się na obiektywny punkt widzenia, albowiem ich wierzenia przesłaniają im realny osąd świata. Twoje osobiste przekonania na temat religii są godne szacunku, jednak nie ma potrzeby, by wzmacniać je sugestiami, że są one prawdziwsze, niż przekonania innych osób. Pozdrawiam--Pbk (dyskusja) 22:05, 20 sty 2015 (CET)

  • sam widzisz, co dla mnie było dowodem impertynencji, dla Ciebie było niewinną uwagą kryteriach obiektywnych i subiektywnych, a co dla Ciebie było impertynencją, dla mnie było zwróceniem uwagi na błąd w myśleniu o świecie. Zatem obu nam życzę empatii:)--Pbk (dyskusja) 16:13, 21 sty 2015 (CET)

Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Francesco Antonio Marcucci

Witaj Andrzeju czy mógłbyś pomóc artykuł został przeniesiony do brudnopisu Robertkarpiakpl (dyskusja) 00:02, 21 sty 2015 (CET)

Andrzeju czytałem swój komentarz w poczekalni powiem ci, że nie mogę chodzić sam do biblioteki, żeby na podstawie książek napisać encyklopedyczne hasło bo ja jestem niepełnosprawny, a mama nie pozwala mi daleko chodzić bo się martwi o moje bezpieczeństwo. Urodziłem się dziecięcym porażeniem mózgowym przeszedłem w życiu operacje i rehabilitacje przepraszam za problemy Robertkarpiakpl (dyskusja) 07:35, 21 sty 2015 (CET)

Gwiazdki pierwiastki

No, i widzisz, X-domin przyznał to, co podliczał i luzzz... Tak właśnie ma być. Wmuszam gwiazdki ludziom, gdy sama coś podsumowuję, a tutaj tego nie było. Hm. A w sprawie sług należy dzwony spsioczyć, zignorować i robić swoje. Jest naprawdę mnóstwo bzdur do usunięcia. ;) Trzymam kciuki i paluchy. A co, na sztorc. Co napiszesz w Tygnodniu Techniki? Możesz wiele ;) Zachęcam. Marencja (dyskusja) 00:57, 21 sty 2015 (CET)

Jestem inkluzjonistką, ale są granice, poza którymi struganie wariata czy wymachiwanie katechizmem tylko rozjusza... każdego, kto ma olej w głowie i patrzy na konsekwencje. Bravissimo! Muszę sama coś wyszukać, jak nic. Dałeś wzór. Wiśta wio. Marencja (dyskusja) 01:36, 21 sty 2015 (CET)

Odp:Wikipedia:Zadania_dla_botów#Mosad

Odp:Wikipedia:Zadania_dla_botów#Mosad

Widziałem, jutro się wezmę. masti <dyskusja> 00:33, 23 sty 2015 (CET)

Andrzei111 (dyskusja | edycje) przeniósł stronę Niezłomny (film) do Niezłomny (Nie ma potrzeby rozróżniania)

Istnieje książka pod tym samym tytułem

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3163,Niezlomny

i to na jej podstawie powstał film

Jaki sens dokonywania ciągle zmian nazwy strony, skoro celowo chodziło o wyróznienie, że to NIE książką, a FILM

GregZet

https://en.wikipedia.org/wiki/Unbroken_(film) https://de.wikipedia.org/wiki/Unbroken_(Film) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_(%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BC) https://sv.wikipedia.org/wiki/Unbroken_(film) Unbroken (film) jest wszędzie

i w ten sposób polskiej strony NIE widzi żadna inna strona językowa Wiki, a polska żadnej w innym języku GRATULUJĘ pomysłu

Rafał Ekielski

Szanowny udekorowany Wikipedysto, proszę nie liczyć na ponowną redakcję hasła Rafał Ekielski przeze mnie. Po prostu brak czasu. Myślałem, że zalążek tego hasła (tzw. stub) będzie dobrym początkiem. Rozumiem, że się myliłem, zakłóciłem tylko spokój polskiej jednak tak ubogiej Wikipedii. Przepraszam. Z poważaniem, Zbyszek z Warszawy

Miha Valič

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:36, 24 sty 2015 (CET)

Niezłomny (film)

Cześć. :) Usunąłem artykuł, tak jak prosiłeś, lecz jeśli chcesz przenieść tytuł to mogłeś to zrobić samemu. Jeśli miejsce pod przenoszony artykuł jest "zajęte", to trzeba oczywiście najpierw to miejsce zwolnić. Jednak jeśli to zajęte miejsce jest przekierowaniem i ma tylko jedną pozycję w historii edycji, to redaktor może samodzielnie dokonać takiej operacji. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 11:51, 24 sty 2015 (CET)

Skoro Panowie usuwacze i zmieniacze tytułów artykułów tak bardzo lubią zmieniać i usuwać ( nudzicie się?), to uprzejmie proszę teraz o POPRAWIENIE wprowadzonych przeze mnie linków na stronach Jai Courtney, Jack O'Connell, Jason Schwartzman, które prowadziły do stworzonej przeze mnie strony Niezłomny (film), a teraz prowadzą donikąd. Prowadzona przez Panów działalność jest nie tylko niweczeniem mojej pracy, to typowy WANDALIZM w czystym wydaniu. I tracę teraz czas na pisanie o tym. Cudowny to przykład WANDALIZMU. Gratuluję "pozytywnej" działalności GregZet

Nie, nie. Normalnie poprzez użycie przycisku "przenieś". Zwróć uwagę co jest napisane w tym akapicie (podpunkt nr 2). :) I bardzo dobrze, że przy tworzeniu ujednoznacznienia pamiętałeś, żeby popoprawiać istniejące linki. Często się zdarza, że ludzie o tym zapominają i potem listy stron ujednoznaczniających z linkami puchną w oczach. :) Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:37, 24 sty 2015 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Indyjskiego II

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:Ad:Australian_Open_2014_(gra_pojedyncza_na_quadach)

Odp:Ad:Australian_Open_2014_(gra_pojedyncza_na_quadach)

Cześć. Zawody tenisa na quadach to jedna z konkurencji tenisa na wózkach. Tenis na quadach jest konkurencją paraolimpijską. Ten konkretny artykuł dotyczy zawodów rozgrywanych podczas jednego z czterech najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych – Wielkiego Szlema (zob. Mistrzowie turniejów wielkoszlemowych w tenisie na wózkach). Zgodnie z kryteriami encyklopedyczności uczestnicy zawodów tej rangi są ency, a z tego wynika, że również zawody, w których biorą udział, powinny być encyklopedyczne (zresztą podobnie myślą na innych wiki. ;) Openbk (dyskusja) 14:01, 25 sty 2015 (CET)

Abrabanel

00:09 Abrabanel (różn. | hist.) . . (-33) . . Andrzei111 (dyskusja | edycje | zablokuj) (Usunięto kategorię "Żydowscy politycy" za pomocą HotCat). Bo?

Smart-jet

Witam.

Linia została zgłoszona jako nieencyklopedyczna.

Artykuł jest nowy i nie jest jeszcze w pełni uformowany (nie została podana geneza firmy) - pierwsza sprawa. Firma jest bezpośrednio związana z inną, która posiada swoją kilkuletnią historię oraz większą flotę samolotów.

Drugą sprawą jest fakt iż w związku ze skomplikowanym i długim procesem certyfikacji przewoźnika lotniczego (oraz każdego samolotu wykorzystywanego w przewozie lotniczym) przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, spółka zdecydowała się wprowadzić początkowo jeden statek powietrzny a następnie, po uzyskaniu certyfikatu, zostaną wprowadzone kolejne maszyny. Docelowo, do końca roku 2015 flota ma zostać powiększona o kolejne 3 maszyny.

Kolejnym faktem znaczącym o encyklopedyczności jest innowacyjna formuła "Empty legs" wykorzystywana przez firmę w otwarty i "szeroki" sposób, czego żadna inna firma dotąd nie realizowała.

I na koniec, firma posiadająca bardzo skąpy opis, nie wyróżniająca się spośród innych, posiadająca 3 samoloty we flocie, została zaakceptowana i uznana za encyklopedyczną.

Nie uważam zatem aby encyklopedyczność linii lotniczej zależała jedynie od jej floty.

Najlepsze średnie meczowe (żużel)

Artykuł uzupełniony merytorycznie Co do tytułu to powinien on brzmieć - Najlepsze średnie meczowe sezonu zasadniczego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w sporcie żużlowym - tyle, że jest to strasznie długie - co do bibliografii - do wyliczenia tych średnich przewertowałem kilka tysięcy stron - nie mogę odwoływać się do każdej z nich - po za tym temat jest traktowany wybitnie po macoszemu w polskich publikacjach i same średnie są wyliczone przeze mnie osobiście - dziwnie by było więc publikować samego siebie - dlatego podałem to z czego korzystałem Jestem otwarty na wszelkie sugestie co można by jeszcze poprawić lub zmienić

21:38, 26 sty 2015 (CET)w.figura

Räucherkerzchen

Przed zgłoszeniem należy poprawić linkujące. Topory (dyskusja) 22:10, 26 sty 2015 (CET)

Ferro Software

Czy mógłbym prosić o publikację? Dodałem przypisy, poprawiłem całość: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Ferrosoftware/Ferro_Software

Testy

Testy co do przekierowywania strony A na B i B na A (przykład). Bessensowne symbole stron są po to, aby nie zakłócały spokoju innych stron. Pozdrawiam,

Kod BINARNY (dyskusja) 09:28, 28 sty 2015 (CET)

Nie ma sensu odpowiadać na takie wpisy, zob. WP:CHICAGO. Pozdrawiam, PG (dyskusja) 10:54, 28 sty 2015 (CET)

Ad:Paweł_Matyka

Ad:Paweł_Matyka

Nie zatwierdzaj zmian, które polegają na usuwaniu wniosku o expressowe kasowanie z powodu NPA. Zrobił to już 2x i dodatkowo wyrzucił w dyskusji jakiekolwiek ślady takich działań. Pozdrawiam --Jórczak (dyskusja) 10:13, 28 sty 2015 (CET)

Re: Ad:Szablon:Konwenty_w_Polsce

Ad:Szablon:Konwenty_w_Polsce

Dzięki za poradę. Pozdrawiam. --Marcin Słowikowski (dyskusja) 19:39, 28 sty 2015 (CET)

Odp:JanLeonardo

Odp:JanLeonardo

Nie ma problemu, weszło to do języka i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego co oznacza powiedzenie "nie twoja broszka --Jórczak (dyskusja) 00:13, 29 sty 2015 (CET)

Franciszek Neużil

Witam! Mozesz to jeszcze sprawdzic? Pozdrawiam. Dopisalem jeszcze zdanie, pozdr.--Liki23 (dyskusja) 14:26, 29 sty 2015 (CET)

Grupa April

Witam, naniosłem poprawki w tym dodatkowe dane oraz formatowanie. Pozdrawiam

CryptoParty

Tłumaczę z angielskiego i chciałem, żeby publicznie w polskiej wikipedii zaistniała przynajmniej definicja pojęcia. Co powinien zawierać artykuł, żeby mógł się pojawić na Wikipedii? Paweł Chojnacki (dyskusja) 18:21, 29 sty 2015 (CET)

Witaj, pozwoliłem sobie przywrócić artykuł do przestrzeni głównej. Nie widzę podstaw to szybkiego usunięcia tego artykułu.  « Saper // dyskusja »  18:26, 29 sty 2015 (CET) Daj skończyć... Brak źródeł to nie powód do natychmiastowego przenoszenia/kasowania artykułu.  « Saper // dyskusja »  18:42, 29 sty 2015 (CET)

Garnizon Szczecin

Mam prośbę, bo widzę, że zatwierdzasz hasła. Dlatego proszę o zatwierdzenie moich edycji. Podane informację są zgodne ze stanem faktycznym. Została podana informacja dotycząca zakwaterowania 56 Kompanii Specjalnej (przybyła z Bydgoszczy w listopadzie 1980r. do Szczecina i była zakwaterowana w koszarach przy ul. Potulickiej/Narutowicza, a od 1991 przy al. Ku Słońcu, w 1994r. została rozformowana) - źródło > [4], dalej > [5], dalej > [6], dalej > [7], dalej [8]. Poza tym dodałem informację w zakresie 15 WOG ze Szczecina >[9]. Bardzo więc proszę o przyjęcie edycji, bo jest ona coś omijana:) --Keres 40 (dyskusja) 21:40, 29 sty 2015 (CET)

Odp:Odp:Ad:Paweł_Matyka

Odp:Odp:Ad:Paweł_Matyka

Prośba odwrotna - mógł byś rzucić na to okiem, bo to bardzo ciekawy przykład twórczości własnej Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2015:01:30:Paweł Matyka Pozdrawiam --Jórczak (dyskusja) 01:37, 30 sty 2015 (CET)

Pawłowice Górnicza

Mógłbyś poprawić linki? Przyznaję, że trochę zepsułem ale starałem się rozbudować i chyba nie do końca wyszło. Pomożesz ? :) Invisible kid (dyskusja) 12:48, 1 lut 2015 (CET)

Kukiz w reklamie

Andrzeju, napisałeś "Sam udział w reklamie byłby nieency, ale dość istotne są odniesienia kulturowe tego." Są na to jakieś źródła czy to czyjaś ocena, czyli OR? Próbuję znaleźć coś w necie ale wyskoczyły mi tylko 2-3 newsy w portalach plotkarskich. Jest jeszcze Kazik, ale czy on jest alfa i omegą? czy to nie było tylko na zasadzie prywatnych animozji? ja nie widzę w tym epizodzie przesłanek ency. Pzdr. pawelboch (dyskusja) 18:57, 1 lut 2015 (CET)

en:CryptoParty

Strona Halfway Festival

Dzień dobry, dziękuję za słuszne uwagi. Poprawiłam stronę i zastanawiam się, czy taka forma będzie odpowiednia? Wersja Poprawiona Nie ukrywam, że zależy mi na jak najszybszym umieszczeniu tej strony na Wikipedii, bo organizatorzy ucieszyli się, że ktoś zdecydował się opisać festiwal, a chwilę później strona została zamknięta. Będę niezmiernie wdzięczna za wskazówki i pozwolenie opublikowania tego materiału. Dodam, że w świecie Wikipedii raczkuję - co pewnie da się zauważyć. Pozdrawiam!

Halfway Festival

Witaj! Jestem Ci niezmiernie wdzięczna za pomoc! Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Po wpisaniu hasła "Halfway Festival Wikipedia" w Google wyświetla się mój stary wpis, który został przeniesiony do brudnopisu. Czy nie da się czegoś z tym zrobić?

„poprawki”

Andrzeju, z całym szacunkiem, ale takie poprawki jak ta naprawdę nie mają najmniejszego sensu. Kto przy zdrowych zmysłach kliknie na link „polski”, żeby sprawdzić co to znaczy, albo żeby dowiedzieć się więcej? :) Pozdrawiam, Chrumps 15:56, 3 lut 2015 (CET)

Problem polega jeszcze na tym, że oznaczyłeś artykuł jako przejrzany, ale niedokładnie go przejrzałeś, bo np. sekcja „Bibliografia” nie była bibliografią Wikipedii tylko wybranymi publikacjami opisywanej osoby. Swoją edycją nie podniosłeś „minimalnie jakość artykułu” - to strata czasu lub dla niektórych pewnie też nabijanie licznika. Znajdź tylko jednego administratora, który się z tym nie zgodzi, a ze wszystkiego się wycofam. Ale nie znajdziesz. Chrumps 18:30, 3 lut 2015 (CET) Tak jak pisałem - „Nie ma sensu”, i raczej obiektywnie, niż IMHO :) Chrumps 19:18, 3 lut 2015 (CET)

Queens Of Noise

Witaj, cofnąłem EKa, bo jedno to singiel, a drugie to album, więc to dwie różne rzeczy. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 17:47, 3 lut 2015 (CET)

Piłka

W dyskusji wspomniałem linkiem o tobie, widocznie nie dostałeś powiadomienia. Dałem DNU, gdyż do EK, jak wspomniał Paelius, nie kwalifikuje się. Zgodnie z zasadami ekujemy tylko oczywiste, bezdyskusyjne przypadki. to był dla mnie ewidentny EK, a admin nie skasował. Interwiki nie warunkują zostawienia, ale zmniejszają pewność kasowania. Od tego jest poczekalnia. Pozdrawiam. ~KillFighter Speak? 12:54, 4 lut 2015 (CET)

Listy

Cześć. Moim zdaniem większość takich list jest zbędna i niezgodna z WP:ENCY+WP:ZTL+WP:CWNJ (pomijając już WP:WER). Zazwyczaj naruszają one zasadę ponadczasowości (przedszkole dziś jest jutro nie ma), nie uwzględniają informacji historycznych (a czemu mamy podawać aktualną listę?), wartość encyklopedyczna takiej informacji jest nikła bądź żadna (analogicznie np. lista wszystkich księży w danej parafii, lista nauczycieli danej szkoły, aktualny skład kopaczy ency kluby, który dziś jest w 10. lidze). Imo hasła mogą zawierać też informacje o "stanie bieżącym", ale widziałbym to raczej w formie kompilacji, a nie wymienianiu każdej także efemerycznej placówki. Zaznaczam, że nie wiem, czy to pogląd akceptowalny, ale dla mnie zgodny z istotą encyklopedii i zasadami (sam jednak haseł o miejscowościach nie edytuję). Elfhelm (dyskusja) 15:21, 4 lut 2015 (CET)

  • Podejrzewam, że żaden nie dodaje listy przedszkoli ;) Myślę, że to temat na WP:BAR. Elfhelm (dyskusja) 15:30, 4 lut 2015 (CET)

Odp:TT

Odp:TT

Cieszę się i proszę - ustal z X-dominem, co który będzie robić. Bo on jest odpowiedzialny za wszystko, co wymieniłeś. Marycha80 (quaere) 17:32, 4 lut 2015 (CET)

Re: WP:POPE

... jest archiwizowane dokładnie jak jest opisane w Szablon:Editnotice/Strona/Wikipedia:Prośby o przejrzenie edycji, czyli:

  • jeżeli ok. 21:00 jest ponad 24 godziny od ostatniego wpisu
  • jeżeli w treści jest szablon {{załatwione}} (lub podobny)
  • jeżeli w treści nie ma szablonu {{niezałatwione}} (lub podobnego)

Gdy któryś z tych warunków nie jest spełniony w momencie uruchomienia bota to nic z tego nie będzie.

Statystyka ostatniej archiwizacji (czyli też info co bot wykrył: data, szablon z grupy załatwionych, szablon z grupy niezałatwionych) jest zawsze w Wikipedysta:MalarzBOT/archiwum/Wikipedia:Prośby o przejrzenie edycji. ~malarz pl PISZ 09:36, 5 lut 2015 (CET)

John Beaumont

Oj nieee, ta zmiana nazwy jest niedobra. Encyklopedycznych Johnów Beaumontów jest więcej. Por. en:John Beaumont, de:John Beaumont, John Michael Beaumont. Jestem pewien, że samo „John Beaumont” bez nawiasów powinno być zarezerwowane na stronę ujednoznaczniającą. --WTM (dyskusja) 12:27, 5 lut 2015 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule

Odp:Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule

w jednym wątku jest - zostawianie 12 identycznych wątków nie ma sensu, tym bardziej, że strona robi się nieczytelna - John Belushi -- komentarz 17:50, 5 lut 2015 (CET)

Prosba o przejrzenie strony

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jacek_Targosz&stable=0&redirect=no

Linki do mediów społecznościowych...

Piszę bezpośrednio do Ciebie jak autora propozycji i aby nie zagubić się tam w Kawiarence w środku wielkiej dyskusji :) W WP:LZ można by dodać punkt 8 i napisać coś takiego jak piszesz, czyli: do oficjalnych i nieoficjalnych stron, profili i fanpage'ów w serwisach społecznościowych oraz profili w serwisach artystycznych (w tym muzycznych) z autorską prezentacją. Ale teraz piszemy w środku jednej dyskusji, niech ta wygaśnie, na dole można zrobić (pod tym Spotify'em) podsumowanie podsumowania ;) Zgoda na niedodawanie jest, tylko trochę inaczej, więc teraz zostaje jeszcze zapytać konkretnie o taki (lub podobny) zapis. Myślę że jutro można by zaproponować ponownie (chyba że dać jeszcze więcej czasu). Zasugerowałbym nawet korzystanie z szablonów  Za i  Przeciw. Stanko (dyskusja) 00:00, 8 lut 2015 (CET)

W sumie zgoda jest, IMO można by to dopisać do WP:LZ już teraz. Jak będą uwagi to się odniesie je do tamtej dyskusji. Stanko (dyskusja) 17:14, 8 lut 2015 (CET)

Kategoria:Pięściarze Broni Radom

Witam, czy mozesz zamienic ten artykul na Kategoria:Pięściarze BTS Broni Radom? Taka jest pelna nazwa tego klubu! Pozd--WASIEL Zbigniew (dyskusja) 10:28, 8 lut 2015 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2015:01:30:Muzeum Górali i Zbójników - Muzeum Gorczańskie Jana Fudali

Witaj. Skreśliłem Twoją wypowiedź dotyczącą Piotra. Ostrzegam, że jest to typowy atak osobisty. Proszę o powstrzymanie się od takich wypowiedzi. Jeżeli zauważę kolejną podobną będę zmuszony zablokować Twoje konto. --Pablo000 (dyskusja) 09:06, 9 lut 2015 (CET)

W wypowiedzi Piotra nie ma ataków na Ciebie i oceniania Twojej osoby. --Pablo000 (dyskusja) 09:21, 9 lut 2015 (CET)

proszę o pomoc

Proszę o pomoc w skończeniu artykułu, dodałem linki wewnętrzne i zewnętrzne ale tak przekierowałem stronę , że nie mogę sobie poradzić aby ją przywrócić https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedysta:Wci%C4%85garka_hydrauliczna&redirect=no

Pozdrawiam

Odp:1. ceremonia wręczenia Węży

Odp:1. ceremonia wręczenia Węży

Wrzuciłem to to do brudnopisu, sam tytuł odrzuca, może to nadużycie ale chyba szkoda dyskutować. Pozdrawiam --Jórczak (dyskusja) 21:41, 9 lut 2015 (CET)

Wikiprojekt:Sprzątanie disambigów i redirectów/artykuł tylko z nawiasem

Uruchomiłem. Nie wiem czy poprawnie (z innym opcjami niż zazwyczaj). Do wieczora powinien przygotować listę. Jak mu się nie uda, to musisz poczekać dwa tygodnie. ~malarz pl PISZ 08:44, 10 lut 2015 (CET)

Maciej Bydliński

Mozesz to zobaczyc(ja sie tak na tym nie znam).Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 20:00, 10 lut 2015 (CET)

Jerzy Martini

Cześć. Dlaczego przeniosłeś to hasło do brudnopisu zamiast skierować do DNU? Przecież gołym okiem widać, że to (auto)promocja kompletnie nieency osoby. Przenoszenie do brudnopisu nie może zastępować DNU, można tam kierować hasła "rokujące", ale źle sformatowane, nie w pełni uźródłowione etc., a nie jawnie nieencyklopedyczne. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 10:06, 11 lut 2015 (CET)

Ad:Abraham_Polonsky

Ad:Abraham_Polonsky

Cześć. A propos szablonu - zobacz aktualną wersję. Czy o to chodziło? Nie jestem tylko pewien ostatniej pozycji. Autor korzystał z VisualEditora. Może to jest przyczyną, że kursywa nie okala linku, tylko wchodzi do środka. Hedger z Castleton (dyskusja) 18:16, 12 lut 2015 (CET)

Festiwal Nauki w Krakowie

Witam, dziękuję za wszystkie wskazówki dotyczące poprawek w tworzonym haśle. Jednocześnie proszę o pomoc w ponownym opublikowaniu strony, ponieważ nie mogę sobie sama poradzić. Pozdrawiam

Jakub Piepes

Witaj,

Czy ta edycja: [10] to nie jest czasem wandalizm? Pomyłka?

Przyznam, że mnie rozbawiła. --Ebabaj (dyskusja) 11:16, 13 lut 2015 (CET)

 :-) --Ebabaj (dyskusja) 11:59, 13 lut 2015 (CET)

Re:TT

Nic do dodania nie mam. Zamiast zaniebieszczenia szablonu bardziej interesuje mnie jego forma – taki, który polega na wklejaniu linków jest łatwy, ale np. taki z timeline już nie powinien być IMO traktowany tak samo, jest niewątpliwie trudniejszy do zrobienia. Soldier of Wasteland (dyskusja) 17:44, 13 lut 2015 (CET)

Hrabstwa

A cóż to za dziwaczna strona? Po co ujednoznacznienie, skoro nie ma dwuznaczności? PG (dyskusja) 20:29, 13 lut 2015 (CET)

  • Nie lepiej byłoby stworzyć jedną listę o nazwie np. Hrabstwa w USA w formie sortowalnej tabeli, zarówno z powierzchnią jak i ludnością? Obecny pomysł jest trochę mało praktyczny. PG (dyskusja) 22:05, 13 lut 2015 (CET)

Witam!

Sądzę, że tak. Gdy wpisuję w wyszukiwarkę metal industrialny to widzę w artykułach i na forach takowe określenie, choć częściej mówi się industrial metal. Także pozdrawiam.

Re:Kategoria:Brytyjskie rządy

Nie wiem, pewnie najbliższe prawdzie jest najbardziej banalne wyjaśnienie: tworzyli to rożni autorzy i mieli różne koncepcje. Można śmiało ujednolicać. Powerek38 (dyskusja) 20:19, 15 lut 2015 (CET)

Nie ma. Sądzę, że powinniśmy stosować standardowe zasady odmiany anglojęzycznych nazwisk. Chyba, że ktoś wskaże polskojęzyczne źródła, z których wyraźnie wynika inaczej. Powerek38 (dyskusja) 10:38, 17 lut 2015 (CET)

Proszę o akceptację

Witam , Proszę o akceptację i dodanie strony https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Rjurecki/brudnopis/Wci%C4%85garka_hydrauliczna Myślę ,że wersja jest wystarczająca aby ją zamieścić .

Pozdrawiam --Rjurecki (dyskusja) 09:03, 16 lut 2015 (CET)

nowy artykuł nt sportu żużlowego

Witam - mam pomysł na nowe artykuły około żużlowe - ale zanim zacznę chciałbym się poradzić kolegi czy taki artykuł miałby w ogóle sens - mianowicie

każdy zespół żużlowy miałby osobny artykuł w stosunku do poszczególnych lat, w których występował w lidze polskiej np:

tytuł : Górnik Rybnik 1963

następnie szła by tabela jakie miejsce ten zespół zajął

następnie wszyscy zawodnicy z wyszczególnieniem na pkt zdobyte bonusy mecze itd itd i oczywiście z podziałem na miejsce w danym roku w danej kategori

i teraz lwia część

wypisał bym wszystkie spotkania tego zespołu w danym roku z podziałem na zawodników i ich zdobycze np:

górnik rybnik stal rzeszów

wyglenda 2,2,2,3 9 kapała 1,1,1,1 4

maj 1,1,1,3 6 kępa 2,3,0,0 5

woryna 2,2,2,2 8

itd itd

na koniec można by wypisać jakie osiągnięcia zdobyli zawodnicy tego zespołu w tym roku

np

wyglenda zdobył imp woryna zdobył brąz w imś

itd...

stworzenie jednego artykułu to około godzina pracy - wiem że jest strona z wynikami żużlowymi ale wikipedia daje możliwość dużo czytelniejszego przedstawienia tych wyników - można by takie artykuły później łączyć z biografiami zawodników jak jest to zrobione (w bardzo wąskim zakresie) na stronie speedway.com

proszę o swoje sugestie W.figura (dyskusja) 12:03, 16 lut 2015 (CET)w.figura

witam - wstawiam pierwszy art - godzina pracy była sporo przecenioną wartością ;p Górnik Rybnik w Sezonie 1963 W.figura (dyskusja) 21:11, 24 lut 2015 (CET)w.figura

Maggie Haese

Proszę o informację, czy powody skasowania starej wersji artykułu o Maggie Haese są nadal aktualne względem nowej wersji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Bestrefrigerated/brudnopis/Maggie_Haese

I jeśli tak to jakie konkretnie są z nim problemy? Chciałbym go poprawić i dodać, bo wydaje mi się, że Maggie Haese jest osobą znaną w branży i powiązaną z wieloma osobami/tematami na Wiki a zatem encyklopedyczność jest uzasadaniona. Nie jestem jednak pewien czy i co robię źle (z dyskusji - https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Bestrefrigerated/brudnopis/Maggie_Haese - wynika, że nowy artykuł został skasowany bo https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Topory myślał, że jest to próba przepchnięcia tego samego jeszcze raz. Nowa wersja jest jednak gruntownie zmieniona, tak żeby zadośćuczynić i neutralnemu punktowi widzenia i uzasadnić encyklopedyczność przypisami oraz linkami).

Dziękuję i pozdrawiam

podziękowania

Dziękuję za uwagi do hasła "Brodzki Zdzisław", przynajmniej wiadomo o co chodzi, bo inny Wikipedysta od razu bez pardonu "skasował".... pozdramiam eljots

Ad:Szablon:Prezydenci_Dominiki - odp

Witam. Po prostu z tej listy umieściłem do szablonu prezydentów Dominiki :) .KamilQue[pogadajmy] 18:55, 16 lut 2015 (CET)

Kazimierz Bentke

Witam - tym razem mam pytanie o biografie i przypisy - w tym artykule dodałem kilka przypisówKazimierz Bentke. Moje pytanie brzmi - czy powinienem również zrobić osobną kategorię "Biografia" i tam wstawić ponownie te same książki do, których odnoszą się przypisy? Przypis jest do ścisłej strony w książce, ale mimo to kilka informacji ogólnych też jest na podstawie tej czy innej książki. Pytanie kolejne - co zrobić gdy informacje opierają się na informacjach znalezionych w wikipedii - powinienem iść do źródła i załączać przypisy dodane przez osoby, które tworzyły te inne strony na wikipedii (jest to możliwe tyle, że bardzo pracochłonne) Tak pytam o te przypisy gdyż zauważyłem, że generalnie jest "ostra napinka" na te kategorie, a chciałbym by moje arty były zgodne z zasadami. W.figura (dyskusja) 14:13, 17 lut 2015 (CET)w.figura

Na próbę zrobiłem przypisy do IMP dla Kazimierz Bentke - nie spotkałem się jeszcze z tym by ktoś tak to zrobił - twoim zdaniem jest to poprawna forma? Co do napinki - mieszkam w SCO i tutaj jak piszesz prace to dosłownie do każdego zdania musisz mieć przypis - no i jeszcze sprawa tych moich nieszczęsnych średnich gdzie sugerowano mi bym zrobił 1500 przypisów;p W.figura (dyskusja) 14:58, 17 lut 2015 (CET)w.figura

Dzięki za wpis w związku z "redaktorowaniem" - pisze to tutaj bo nie wiem jak można wysłać prywatną wiadomość.

Industrial metal

Witaj! Muzyka metalowa jest mi dość obca, a po wynikach w Google też dość trudno mi określić nazewnictwo związane z tym gatunkiem. Basshuntersw (dyskusja) 16:48, 17 lut 2015 (CET)

Gryfia-samochód

Poprawiłem wszystko, teraz jest ok?

Re:Metal industrialny

Cześć. Polska nazwa „metal industrialny” OR-em nie jest. Obecnie właściwie obie wersje są równie popularne w mediach. Osobiście nie skłaniam się ku żadnej z form. Jednak ani polska, ani angielska mi na pewno nie przeszkadza. Jak widać choćby na tej stronie w adresie (rock czy metal bez znaczenia) jest nazwa oryginalna, natomiast w logo magazynu jest już przetłumaczone. W szablonie mamy z tego zakresu podgatunki zarówno w oryginale, jak i w naszym języku. Także uważam, że obie formy są równie dobre, a tłumaczenie polskie jest z pewnością zupełnie składne. --Pit rock (dyskusja) 23:16, 17 lut 2015 (CET)

Re: Tygodnie tematyczne

Witaj. Zauważyłem właśnie że zaangażowałeś się w pomoc techniczną w TT. Co do Twojej pomocy, to jak najbardziej się przyda. Jeśli tylko chcesz, to bardzo proszę zajmuj się zliczaniem tygodni, i przyznawaniem odznaczeń. W wolnej chwili przyznaj też odznaczenia za dwa poprzednie tygodnie :) W razie jakichkolwiek pytań czy problemów pisz śmiało :) Pozdrawiam, X-domin (dyskusja) 12:01, 19 lut 2015 (CET)

Będzie więcej

Chwilowo nie miałem czasu na rozbudowę artykułu. Dlaczego daty premier odcinków nie pojawiają się w tekście?

Odznaczenie za Tydzień Artykułu Indyjskiego II

Czas zacząć pisywać samemu do siebie.

III miejsce w Tyg. Art. Indyjskiego II III miejsce w Tyg. Art. Indyjskiego II
(art. >5 kB)

pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 10:30, 20 lut 2015 (CET)

Odznaczenie za Tydzień_techniczny

I znowu napiszę sam do siebie, a co :)

III miejsce w Tyg. technicznym II miejsce w Tyg. technicznym
(art. >5 kB)

pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 10:47, 20 lut 2015 (CET)

Maria Weronika Masia Ferragut

Cześć. :) Tutaj błąd – imiona świętych katolickich polonizujemy (była na ten temat dyskusja – postaram się potem podrzucić linka). Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 17:43, 20 lut 2015 (CET)

Z tego co pamiętam, to błogosławionych też. Postaram się wygrzebać gdzieś tę dyskusję, ale kopanie w archiwach jest diabelnie męczące. :( Pzdr! ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:32, 20 lut 2015 (CET) Jedna z dyskusji była tutaj. Było to chyba jeszcze zapisane gdzieś w zasadach ale – zabij mnie! – nie mogę znaleźć. Głównym argumentem, żeby tak robić, jest to, że właśnie w spolszczonej formie pojawiają się te postacie w źródłach. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 20:08, 20 lut 2015 (CET)

Prośba z Poczekalni.

Witaj. Przeniosłem to o co prosiłeś do Wikipedysta:Andrzei111/Larpy Najwyższych Lotów, ale na przyszłość prośba, żeby takie rzeczy załatwiać poprzez dyskusję. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 15:06, 21 lut 2015 (CET)

WCEE Spring 2015

Cześć, mam pytanko: czy chciałbyś mi pomóc w organizacji Wikipedia:WCEE Spring 2015? Mam na myśli zliczanie artykułów. Marycha80 (quaere) 15:24, 21 lut 2015 (CET)

Ok, dzięki :) Marycha80 (quaere) 11:21, 24 lut 2015 (CET)

Odp: Maggie Haese

Witam,

Rozumiem, że według Ciebie nie jest to postać encyklopedyczna, ale według http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Dlaczego_m%C3%B3j_artyku%C5%82_zosta%C5%82_usuni%C4%99ty%3F, w szczególności "Aby osoba, miejsce, czy przedmiot nadawało się do encyklopedii, musi być znane przynajmniej ludziom zainteresowanym daną dziedziną wiedzy.", a to jest spełnione, choćby dlatego, że ludzie na forach pytają, kto to i czym się zajmuje.

Dodatkowo Maggie Haese jest powiązana z wieloma osobami i przedsięwzięciami opisywanymi na WikiPedii i interesującymi dla osób z branży, np:

- https://en.wikipedia.org/wiki/Fresh_Faces (będzie organizować aktualną edycję w Polsce) - http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozalia_Mancewicz (podopieczna) - https://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Pietrucha (podopieczna) - https://pl.wikipedia.org/wiki/Miss_Polonia (jej podopieczna wygrała w 2010, była w jury w 2014 - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.537529553019310.1073741943.217264448379157&type=1 - "W jury zasiedli min. Maggie Haese z Biura Miss Polonia")

Więc może nie jest to osoba znana szerokiej publiczności, ale w branży na pewno tak (a zatem według pomocy, spełnia kryteria). Dodatkowo, niektóre z powyższych artykułów wykazują niższą jakość, mniejszą encyklopedyczność a jednak na Wiki są. Dlatego może mógłbyś zrewidować swój punkt widzenia? Artykuł został wzbogacony o źródła, został poprawiony pod kątem neutralnego punktu widzenia, więc wydaje mi się, że dla osób z branży byłby wartościowym dodatkiem ?

Pozdrawiam --Bestrefrigerated (dyskusja) 11:40, 22 lut 2015 (CET)

Władysław Maliński

witam,

napisał Pan, że mój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji. Tutaj jest Pana odpowiedź: "Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Myszol1/Władysław Maliński, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 rozbudować artykuł; dodać wiarygodne źródła; (opowieści rodzinne takimi nie są) sformatować zgodnie z zaleceniami edycyjnymi; wstawić linki wewnętrzne wykazać encyklopedyczność 

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Andrzei111 (dyskusja) 17:03, 20 lut 2015 (CET)"

Jednego w tym nie rozumiem. Napisał Pan, żebym "wykazał encyklopedyczność". Co to znaczy ? Czekam na odpowiedź. Dziękuję

Edit: Nie rozumiem jeszcze jeszcze co to oznacza, żebym sformatował zgodnie z zaleceniami edycyjnymi. Proszę o odpowiedzi na te dwie rzeczy. Pozdrawiam.

Stanisław Jasiński

Witam, Proszę o pomoc w dodaniu kolejnego artykułu - nie radze sobie - nie wiem dlaczego cały czas pojawia mi się nazwisko Jasinsk a nie Jasninski

Odp. mojosoft

Dodałem hasło mojosoft, bo firma polska z produktami, o których można poczytać na wielu portalach branżowych polskich i zagranicznych. Hasło do rozwinięcia, ale usunięciu oczywiście niech zadecydują doświadczeni wikipedyści.

Ad:Mariá_Verónica

Przed zgłoszeniem należy poprawić artykuły linkujące. Powinienem to jasno napisać za co przepraszam.Topory (dyskusja) 10:17, 26 lut 2015 (CET)

Odp:Odp:Strona główna - czerwony link

Oczywiście, że to tylko takie żarty. --WTM (dyskusja) 16:40, 26 lut 2015 (CET)

Irene Stefani

Andrzeju mam prośbę czy mógłbyś w wolnej chwili zajrzeć do mojego hasła o tej czcigodnej służebnicy bożej? ona była pielęgniarką w Afryce i tam zmarła na dżumę pamiętam dyskusję w kawiarence, ale opisałem tę czcigodną służebnicę bożą ponieważ już jest termin jej beatyfikacji 23 maja 2015, gdyby było daleko do jej beatyfikacji to bym nie napisał o niej artykułu. Starałem się napisać to hasło najlepiej jak potrafiłem, żeby nie wyglądało na translator i jak mówiłem opisałem ją bo nie daleko do jej beatyfikacji hasło zostało zgłoszone do usunięcia czy mógłbyś trochę poprawić styl mojego hasła? Robertkarpiakpl (dyskusja) 12:44, 27 lut 2015 (CET)

Re: Ad:Jan_Beaufort_(1._książę_Somerset)

Dlatego, że ktoś to kiedyś odmienił, a ja przeniosłem machinalnie :) Możesz zmienić w każdej chwili. Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 14:00, 28 lut 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum3" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy