Dyskusja wikipedysty:Belissarius/Archiwum 7


Dyskusja wikipedysty:Belissarius/Archiwum 7 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Belissarius Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Fundacja dobrawskaedytuj kod

Wydaje mi się, że na ten temat nie ma żadnych nowych prac, ale jutro sprawdze pare książek w bibliotece. Fundacje wczesnosredniowieczne znam raczej srednio, ale mam jednego znajomego, który się tym zajmuje. Zapytam go, może sie orientuje. Ogółem przepraszam, ze sie nie odzywam, ostatnio raczej nie mam czasu na Wikipedię. Zaczęła mi się sesja, a w wolnym czasie piszę raczej prace naukowe, które nijak nie nadają się do Wiki. To cos z pogranicza psychologii jednostki i historii :) Podobno w tą stronę powinna iść nowoczesna nauka historyczna. Kto wie :)

W każdym razie znalazłem kilka rzeczy na temat Adrianopola i namierzyłem jedną pozycję zbiorczą poświęconą bitwie. Niedługo to dodam do artykułu i chyba wtedy serio będzie już medalowy, a nie tylko dlatego, że nikt nie zaprotestował ;-) Pozdrawiam, jak zawsze serdecznie. Gardomir riposta? 14:21, 13 maja 2007 (CEST)

I wojna światowaedytuj kod

Czy to już jest na medal czy atoli nie? ;) Po Twoich poprawkach było bardzo dobrze, Tompot także mruczał twierdząco, myślę, że można wystawić. Martwię się tylko o nagłówek (chyba bodaj za krótki) i przyczyny konfliktu, bo ponoć były tam jakieś braki. Pozdrawiam! BaQu 20:08, 13 maja 2007 (CEST)

AnMedytuj kod

Witaj, nawiązując jeszcze do naszej ostatniej rozmowy - chciałem zwrócić Twoją uwagę na artykuł Powstanie wielkopolskie. Wydaje się, że wymaga on jedynie rozwinięcia zakończenia i może być niezłym kandydatem na medal, prawda? A z takich luźniejszych tematów, to wydaje mi się, że Potwór z Loch Ness też jest całkiem niezły. Przy obu, nie chwaląc się, grzebałem... Pozdrawiam. Shalom 18:54, 14 maja 2007 (CEST)

Fundacja dobrowskaedytuj kod

Witaj. Zauważyłam Twój nowy artykuł i rozmowę z Gardomirem - czy byłbyś może skłonny rzucić okiem na opactwo cystersów w Sulejowie, zwłaszcza najwcześniejszą historię klasztoru? Nie mam niestety obecnie możliwości wybrania się do biblioteki (permanentny brak czasu) i poszukania informacji w bardziej naukowych materiałach, stąd bazowałam na informacjach z sieci i tych, które mam w domu, zależałoby mi więc, byś fachowo na to spojrzał i ewentualnie dopisał coś do źródeł. Z rzeczy powiązanych popełniłam jeszcze Kopiarz sulejowski, może też będziesz mógł uzupełnić jakieś informacje. Pozdrawiam. Gytha 00:01, 16 maja 2007 (CEST)

Piękne dzięki za miłe słowa! O medalu nawet troszkę myślałam, ale muszę jeszcze o kilka rzeczy pouzupełniać (może listę opatów, którą zapomniałam spisać będąc w muzeum; mam też zaczęty plan stanu obecnego opactwa, no i może udałoby mi się zdobyć i przeczytać jeszcze jakieś pozycje), a to prędko nie będzie ;-). Jeśli chodzi o Twoją sugestię - szczerze mówiąc, nawet specjalnie informacje traktujące o mieście pomijałam, jako nie całkiem na temat. Sądzisz, że lepiej byłoby wpleść to w historię czy też zrobić oddzielną sekcję? - a może najlepiej by było po prostu rozbudować artykuł Sulejów? Jeśli chodzi o Radosława, w innym miejscu (książka taka bardziej popularna, więc źródło nie do końca pewne) znalazłam jeszcze przy opisie fundacji klasztoru zdanie "możnowładca małopolski komes Radosław". Za temat się zabrałam cokolwiek przez przypadek - mój mąż pochodzi z Piotrkowa, a że zawsze pasjonowała go regionalna historia, stąd mam w domu trochę rozmaitych publikacji, a i okolice znam. Także to raczej nie zamiłowanie do okresu, a do terytorium, i to nabyte ;-). Choć jak się dobrze zastanowić, to rzeczywiście najlepiej u mnie ze znajomością średniowiecza... Pozdrawiam serdecznie. Gytha 21:37, 16 maja 2007 (CEST)

Drobniutkie techiczneedytuj kod

Zawsze z dużą uwagą i ciekawością czytam Twoje hasła, do artykułu Fundacja Dobrowska mam tylko jedną maleńką uwagę techniczną - chodzi o wielokrotne używanie tego samego przypisu. W Wiki nie używa się raczej zwyczajowego "ibidem" ale korzysta się z opcji "name" funkcji "ref" - zobacz proszę jak to zmieniłem w powyższym haśle - [1]. Pozdrawiam, Roo72 Dyskusja 05:45, 16 maja 2007 (CEST)

Florian Szaryedytuj kod

Witaj. Dziękuję za miłe słowa, co do heraldyki miałeś rację, poprawiłem. Opis bitwy i znaczenie czynu Floriana - poszperam jeszcze i postaram się uzupełnić. W dostępnych mi źródłach Florian Szary występuje jako postać legendarna lub w najlepszym razie półlegendarna, relacja Długosza jest uważana za mało wiarygodną a pozostałe źródła są późniejsze i były tworzone przez piewców legendy - szlachtę herbową zainteresowaną heroizacją domniemanego przodka. Mimo to opis bitwy można rozbudować, z zastrzeżeniem "według relacji Jana Długosza", rzecz jasna. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 07:44, 17 maja 2007 (CEST)

Wikipedysta:Nazwa użytkownikaedytuj kod

Witam. Po co utworzyłeś tą stronę skoro taki użytkownik (Wikipedysta:Nazwa użytkownika) nie istnieje? pozdrawiam Beau (dyskusja) 09:09, 18 maja 2007 (CEST)

Zajrzyj na stronę WP:PUA. pozdrawiam Beau (dyskusja) 09:13, 18 maja 2007 (CEST) Wszędzie za Nazwa użytkownika wstawiasz Belissarius, a w polu tekstowym Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Belissarius. pozdrawiam Beau (dyskusja) 09:21, 18 maja 2007 (CEST)

Odbierz maila. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 15:13, 18 maja 2007 (CEST)

Czarn...? Stop...?edytuj kod

Pytanie: jaki jest sens przeniesienia hasła Czarne Stopy (Indianie) pod Czarna Stopa? Bo chyba nie nonsensowna chęć dopasowania do nazwy angielskiej? Nie rozumiem też dopisku: Polska nazwa: Czarne Stopy (właściwie powinno być: Czarna Stopa). Dlaczego właściwie powinno być Czarna Stopa? Czyim zdaniem tak jest właściwie? Bo o ile się orientuję forma Czarne Stopy jest w polskich publikacjach powszechnie używana a wprowadzanie nowej, nonsensownie brzmiącej Czarna Stopa to najzupełniej nieudany eksperyment. Czy mam oczekiwać, że hasło Wrony (Indianie) też właściwie należy przenieść pod Wrona (Indianie)? Logika byłaby ta sama przecież. JW

Hiszpania Habsburgówedytuj kod

Witaj! :) W haśle tym interwiki niewiele mówi - linkuje ono do innych haseł, które brzmi mniej więcej Habsburgowie lub Dynastia Habsburgów, a o ich panowaniu w Hiszpanii właściwie jest tylko hasło medalowe na en. Pytam więc, co zrobić z tym iw - wywalić czy zostawić? Pozdrawiam! BaQu 22:25, 18 maja 2007 (CEST)

Przeczytałem przypadkiem na Twojej stronie dyskusji, że powstanie wielkopolskie godne medalu. Wstawiłem to na PaNM. Ostatnio rozmawiałem z Polimerkiem i powiedział, że namawiałby do ofensywy nominacji medalowych spoza historii. Wygrzebałem efekt cieplarniany. Teraz odpowiedź ze strony historycznej ;-), mamy coś ciekawego? Pozdrawiam! BaQu 23:01, 19 maja 2007 (CEST)

Przenoszenie stronedytuj kod

Witam. Po przeniesieniu strony należy sprawdzić linkujące do niej (Specjalna:Linkujące/I Pułk szwoleżerów gwardii) i ponaprawiać podwójne przekierowania, tak żeby strona przekierowująca nie linkowała do innego przekierowania, a bezpośrednio do artykułu. pozdrawiam Beau (dyskusja) 08:19, 21 maja 2007 (CEST)

Witam. Akurat trzeba było zmodyfikować tylko jedno przekierowanie (już poprawiłem). Chodziło mi głównie o zwrócenie uwagi na ten problem :) pozdrawiam Beau (dyskusja) 08:39, 21 maja 2007 (CEST)

Szwoleżerowieedytuj kod

Witaj! :) Jasne! Dzisiaj puszczę wici po uczestnikach. Pozdrawiam! BaQu 18:24, 21 maja 2007 (CEST)

W międzyczasie zaglądaj na moją dyskusję, tam powinny pojawiać się uwagi od wszystkich. Na razie mamy pochwałę od steifera, napisałem także do Airwolfa, który wyrażał się bardzo pochlebnia. Czekam na odpowiedź od Gardomira, Ludmiły Pileckiej i Grubla. Pozdrawiam raz jeszcze! BaQu 20:11, 21 maja 2007 (CEST)

Reakcje ludzi mówią jednoznacznie: wstawiaj czym prędzej! BaQu 21:50, 21 maja 2007 (CEST)

Trzeba rozważyć kandydaturę BaQu na stanowisko rzecznika Wikiprojektu Historia :) Airwolf {D} 21:56, 21 maja 2007 (CEST) Bo i był to żart, nawet niezbyt przemyślany :) Ale muszę przyznać, że jest dużo racji w tym, co napisałeś. Jeśli BaQu by uznał (pewnie za jakiś czas tu wejdzie i to przeczyta; cześć, BaQu, o tobie mówimy), że ma czas, chęci... faktycznie nadałby się do roli swego rodzaju frontmana tego zespołu. Airwolf {D} 22:59, 21 maja 2007 (CEST) Najpierw zaczekajmy na naszego bohatera. W końcu jemu może się wcale nie uśmiechać dźwiganie takiego krzyżyka. Airwolf {D} 23:10, 21 maja 2007 (CEST)

Dziękuję za wysunięcie takiego pomysłu, czuję się co najmniej onieśmielony. Jeżeli mógłbym obejmując tę funkcję wpłynąć na poprawę jakości artykułów i usystematyzowanie prac nad artykułami medalowymi byłby to dla mnie wielki zaszczyt. O ile inni członkowie historycznego zespołu nie mają nic przeciwko, bo choć moja wiedza historyczna jest bardzo znikoma w porównaniu do Was czy Gardomira, mogę objąć to "stanowisko". :)

Kwestia druga - prawdopodobnie dziś pod głosowanie pójdą szwoleżerowie, o czym chcę zawiadomić jako, że nie bierzesz już udziału w PaNaMie. Co do Garibaldiego - gratuluję, jednak respekt musi wzbudzić medal na ka wiki (gruzińska) - 225 kB! Pozdrawiam! BaQu 20:21, 22 maja 2007 (CEST)

herbyedytuj kod

Witaj, miło Cię spotkać :) Herb Buonapartych jest na tych dostojnych łamach tu. Pewnie trudno było znaleźć bo forma nazwiska w tytule nietypowa Bonapartów a raczej chyba przyjęte jest Bonapartych. Ale w szablonie głowa rodu Bonapartych to chyba herb cesarski lepiej pasuje. Herby burbońskie w szablonach głowy państwa francuskiego i cesarza Francuzów zaraz podmienię. Tylko nie jestem pewien czy godło republiki będzie słuszne, czy lepiej wszedzie herb cesarstwa. przemyślę to jeszcze. pozdrawiam serdecznie steifer 23:55, 21 maja 2007 (CEST)

myślę, że jednak nie bardzo można zmieniać herb w szablonie, bo dotyczy głównie królów Francji, myślę, że dam tu poprostu uniwersalny szablon władcy, z cesarską grafiką, bo znów tworzenie szablonu cesarza Francuzów to trochę bez sensu. tak zrobiłem, myślę, żgodniej teraz z chronologią heraldyczną, ale zerknij czy wszystko dobrze? pozdrawiam steifer 00:46, 22 maja 2007 (CEST)

Czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:08, 22 maja 2007 (CEST)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:45, 23 maja 2007 (CEST)

Rzeczywiścieedytuj kod

Zerknij tutaj. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 01:02, 24 maja 2007 (CEST)

Zintegrowałam, zostawiłam redir. Teraz należałoby utworzyć Roanoke (wyspa), do której zresztą to wcześniejsze hasło było podinterwikowane (en:Roanoke Island). Zająłbyś sie tym? Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 14:09, 24 maja 2007 (CEST)

Z kolei Picus viridis przeniósł pod pierwotną nazwę. Ja tam się nie znam, ale w sumie na en Lost Colony też jest tylko redirectem do en:Roanoke Colony, więc chyba jednak racja. Co sądzisz? Wyspa nadal czeka na wybawcę ;-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:07, 24 maja 2007 (CEST)

Heraldyka napoleońskaedytuj kod

Witaj, może znalazbyś chwilką żeby zerknąć do heraldyki napoleońskiej, czy nie porobiłem tam jakich błędów historycznych. Myślałem o zgłoszeniu tego do medalu, ale wolę jeszcze posprawdzać. pozdrawiam --steifer 16:38, 24 maja 2007 (CEST)

Reedytuj kod

A po co się przekonywać? ;-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 00:03, 25 maja 2007 (CEST)

Piłsudskiedytuj kod

Witaj, no chyba możemy sobie pogratulować. Teraz (jeśli można) chciałbym zwrócić Twoją uwagę na powstanie wielkopolskie, bo to chyba też dość ważna sprawa "narodowa" - akurat miałem materiały na ten temat, więc postanowiłem się tym zająć. Jakbyś mógł zerknąć - bo na razie chyba nie za bardzo się chce ludziom czytać (na razie dwa głosy  Za, no ale temat nie tak kontrowersyjny jak Piłsudski). Przydałyby się tam też więcej jakichś ilustracji. Miło się z Tobą współpracuje, pozdrawiam! Shalom 12:04, 25 maja 2007 (CEST)

A ja tylko się powtórzę, że Twoja rezygnacja z udzielania się w PAnM to wielka szkoda dla jakości artykułów na Wiki... Mam nadzieję, że ciągnie wilka do lasu i wkrótce powrócisz do "medalowienia" artykułów :) A z artem o powstaniu - chodzi mi głównie o jego ocenę pod względem merytorycznym przez specjalistę od wojskowości. Wszelkie uwagi możesz przekazywać bezpośrednio mnie, jako że to głównie mojej skromnej osobie artykuł ten zawdzięcza obecny kształt... Będę wdzięczny za wszelką pomoc, jeśli oczywiście znajdziesz chwilkę. Pozdrowienia. Shalom 23:48, 25 maja 2007 (CEST) Dałem znać Warx'owi, który jest autorem grafik stopni w powstaniu i przekazałem mu Twoje wątpliwości. Czekam na odpowiedź od niego... Shalom 21:46, 26 maja 2007 (CEST)

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi.Beau (dyskusja) 07:43, 27 maja 2007 (CEST)

His Polskiedytuj kod

Jasne, jak tylko zdam egzaminy, to przeczytam. Aktualnie nie mam czasu na spanie i jedzenie, nie mówiąc o Wikipedii ;-) Natomiast sprawdziłem Fundację Dobrawską: na tyle, na ile udało mi się zorientować, żadnych nowych prac na ten temat nie ma. Choć jak wiesz stwierdzenie tego z całą pewnością wymagałoby poważnej kwerendy, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś o tym nie napisał np. magisterki czy doktoratu. A takie prace jak wiesz lubią ginąć w niepamięci. Pozdrawiam, Gardomir riposta? 20:11, 28 maja 2007 (CEST)

?edytuj kod

Witaj, zauważyłem parę Twoich wpisów i głosów w PAnM... Czyżby powrót? Jeśli tak - bardzo się cieszę. Shalom 07:49, 31 maja 2007 (CEST)

Wiedziałem:) I bardzo się cieszę. Ja tymczasem na jakiś czas muszę ograniczyć swoją aktywność ze względu na ważne powinności natury uczelniano-zawodowej:( Pozdrawiam Shalom 22:04, 31 maja 2007 (CEST)

Weryfikacja głosuedytuj kod

Witam. Chciałbym cię prosić o weryfikację głosu w dyskusji o przyznaniu medalu dla artykułu o Marii Szarapowej ponieważ poprawiłem błąd "w rosyjskiej Sarasocie". Pozdrawiam:) Spain07 16:47, 31 maja 2007 (CEST)

Maria Szarapowaedytuj kod

Witaj!Oczywiście, że uznaję twoje poprawki. Dziękuję za twoje uwagi i rady, które być może pomogą w "batalii o medal". Poprawiłem nagłówek z "Maria wraca na tron" na "Najlepsza Rosjanka". W sprawie Sarasoty to był mo błąd. Rzeczywiście Sarasota leży na Florydzie. Widocznie pomyliłem się i wpisałem " w rosyjskiej Sarasocie" zamiast "w amerykańskiej". A tak wogóle to dziwne aby Rosjanie dali dziką kartę Amerykance. Pozdrawiam:) Spain07 16:48, 1 cze 2007 (CEST)

Nazwa panelu eksperckiegoedytuj kod

Witaj. Chciałem się dowiedzieć o Twoją opinię na temat zmiany nazwy panelu eksperckiego z wojskowości na wojsko? Chodzi mi głownie o to, aby końcu zrobić porządek i ujednolicić nazwę portalu, projektu i panelu. Przy okazji zapraszam do głosowania nad utworzeniem nowego panelu - Wikipedia:Panele eksperckie/siły morskie. Pozdrawiam. kkic (dyskusja) 18:37, 1 cze 2007 (CEST)

Pomoc:Panele pomocy/Obronność i bezpieczeństwoedytuj kod

Proszę dopisywać sposób kontaktowania (opcjonalnie) i zakres działalności. Pozdrawiam. kkic (dyskusja) 14:10, 2 cze 2007 (CEST)

Bill of Rightsedytuj kod

Witam ponownie. Chciałem się zwrócić do Ciebie jako historyka i znawcę USA z prośbą o pomoc przy rewizji istniejącego zalążka Bill of Rights, który jest z pewnością błędny, ale nie wiem jak go poprawić. Z tego co rozumiem, tytuł stuba odnosi się do angielskiego artykułu United States Bill of Rights, natomiast jego treść i interwiki do angielskiego artykułu Virginia Declaration of Rights. Są to dwa różne (choć nieco związane ze sobą) dokumenty. Najchętniej przeniósłbym istniejący stub do Karta Praw stanu Wirginia, problem w tym, że stan Wirginia chyba jeszcze nie istniał, gdy Kartę Praw przegłosowano 12 czerwca 1776 (było to przed Deklaracją Niepodległości). Może więc Karta Praw Wirginii? Czy wiesz jaka jest poprawna historyczna nazwa? Wiem, że jesteś bardzo zajęty, ale to jest chyba bardzo ważny błąd i siedzi na Wikipedii nie poprawiony od 3 lat! Gdybyś mógł sięgnąć do wiarygodnych źródeł i naprawić istniejący stan rzeczy byłoby wspaniale. Chciałem zrobić to samemu, ale sobie zdałem sprawę, że nie potrafię. BTW, natrafiłem na to pisząc nowy artykuł o parku stanowym Mason Neck w Wirginii. Pozdrawiam. Qblik ¿Ø? 02:48, 3 cze 2007 (CEST)

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ja też za bardzo nie lubię tematu rewolucji amerykańskiej, bo się nie znam. Ale ta zmiana jest ważna. W googlu znalazłem ok. 150 linków "Karta Praw Wirginii" i podobną liczbę "Deklaracja Praw Wirginii". Więc dalej nie wiem. Jeżeli będziesz w bliskiej przyszłości pracował nad odkrywcami, to składam zamówienie na (przynajmniej) stub na temat Johna Smitha - w ten sposób usunięty zostanie jeden z dwóch czerwonych linków w moim nowym dziele: Park stanowy Mason Neck. Pracuję też obecnie nad rozbudowaniem artykułu o wczesnej historii Maryland, tam Smith też wystąpi. Jeszcze raz dziękuję. Qblik ¿Ø? 06:08, 3 cze 2007 (CEST) Dziękuję. Poprawiłem trochę Bill of Rights. I tak, chodzi mi o Smitha z Jamestown. Bardzo się cieszę, że masz go na celowniku. Ja pracuję teraz trochę (w ramach historii MD) nad tłumaczeniem medalowego George Calvert, 1. baron Baltimore z en wiki, ale coś wolno mi idzie, bo pokrewne hasła mnie rozpraszają. Qblik ¿Ø? 06:40, 3 cze 2007 (CEST) Dziękuję. Moim zdaniem Deklaracja Praw Wirginii zupełnie wystarczy. Zmieniłem też zasadniczo Bill of Rights. Qblik ¿Ø? 05:28, 4 cze 2007 (CEST)

ISBNedytuj kod

Witaj, zauważyłem Twoją uwagę, w dyskusji nad medalem dla KOPu że publikacje wydane po 1973 bez ISBN nie są uznawane za źródła? Serio jest taka zasada? Czy to tylko zalecenie? Bo zmartwiło by mnie to bardzo, bo sporo książek z których korzystam, wydanych nawet w latach 80-tych, także w zachodniej Europie nie ma tego numeru. Dziwne, ale prawdziwe :) A książki z byłej NRD, czy z PRL szczególnie często mają ten brak. Myślisz, że to eliminuje je jako źródła, bo akurat chodzi o dość poważne publikacje naukowe. pozdrawiam steifer 18:47, 4 cze 2007 (CEST)

i jeszcze z innej beczki (duch schodów się kłania) - widziałem Twoje hasła o Indianach, nie wiem czy także obszar Twoich zainteresowań? Bo jeśli tak, to zauważyłem, że w haśle Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych w sekcji historii brak jakielkolwiek wzmianki o udziale armii w wojnach z Indianami, a zwłaszcza w eksterminacji Indian. Chciałem sam uzupełnić ale jeśli interesujesz się również tym tematem to pewnie zrobisz to lepiej :D pozdrawiam steifer 18:55, 4 cze 2007 (CEST) Witaj, co do ISBN to trochę spadł mi kamień z serca, prawda, że w czasie dyskusji medalowych trzeba tłumaczyć - sam to miałem z heraldyką szkocką :) a co do Indian (czy może już to słowo jest uważane za obraźliwe, i powinno się mówić rzdzenni amerykanie?) - chętnie, ale wiedzy mi nie starczy. Znam temat głownie z młodzieńczych lektur. Nie było tak pasjonujących dzieł jak HP czy pokemony, i człowiek z nudów zaczytywał się beletryZowaną historią Dzikiego Zachodu, życiorysami Siedzącego Byka, Pontiaka i Ite-o-Magazu. Jeszcze jakieś lektury w szpargałach leżą, niektóre może i mogły by służyć za źrodła, więc jakby co może będę w stanie coś uzupełnić ale tylko tyle. Ty zdasię masz sporo tego pod ręką, tzn. w głowie :) więc warto zacząć, zak znudzą się czasy napoleońskie. Ja co mogę wesprę, może i jakieś grafik mógłbym zrobić, gdybym dostał wzory, np.ornamenty, wampumy, broń jakąś itp. Pozdrawiam serdecznie, howgh! steifer 10:10, 5 cze 2007 (CEST)

Hopliciedytuj kod

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi.Beau (dyskusja) 08:02, 5 cze 2007 (CEST)

Userbox panelu eksperckiegoedytuj kod

Cześć. Utworzyłem szablon dla członków naszego panelu eksperckiego. Jeżeli oczywiście chcesz, możesz go wykorzystać na swojej stronie użytkownika. Wikipedia:Panele eksperckie/Wojskowośœć/Userbox Pozdrawiam serdecznie. kkic (dyskusja) 03:02, 6 cze 2007 (CEST)

I Dwóredytuj kod

Artykuł nie informuje wyraźnie, gdzie Dwór się znajduje. Czy zechciałbyć taką informację dodać na poczatku?Xx236 09:26, 6 cze 2007 (CEST)

Zdziwienia Cieniaedytuj kod

Witam. Ponieważ nie spotkałem się dotąd z takimi spolszczeniami, jak Myzurowie (ang. Missouri) czy Minomajniowie (ang. Menominee), jestem ciekaw, czy są to formy zapisu, które znalazłeś gdzieś w źródłach, które można by uznać za autorytatywne, czy też jest to raczej OR (Twój lub jakiegoś innego kreatywnego autora). Jeśli to ostatnie, to sugerowałbym unikanie mało znanych (lub niespotykanych dotąd zupełnie) spolszczeń, które raczej utrudniają identfikację z oryginałem, niż ją ułatwiają (a bywa, że wiodą na manowce wymowy). Ewidentnie błędnych "Minomajnów" zmieniłem, z "Myzurami" (i może innymi) zaczekam na odpowiedź. Pozdrawiam. Cień napisz 22:16, 6 cze 2007 (CEST)

Dziękuję za potwierdzenie podejrzeń. Faktycznie, w spolszczaniu "indianizmów" trudno dostrzec logikę i konsekwencję - taką już mamy pogmatwaną spuściznę po pokoleniach rodzimych tłumaczy, badaczy i literatów (a badanie ich źródeł to pewnie zadanie na pokolenia). Dlatego trudno czasem uciec od już zadomowionych Siuksów czy Irokezów (i parunastu innych znanych nam z powieści i westernów). Ale w dobie globalizacji, łatwiejszego dostępu do źródeł i częstszego sięgania do oryginałów (w tym - do nazw tubylczych) jestem za niepowiększaniem zróżnicowania i unikaniem kolejnych prób spolszczania nazw, które mają niewielkie szanse na zadomowienie się w żywym języku (przy całym szacunku dla możliwości Wikipedii). Do tego dochodzą zaskakujące czasem różnice między nazewnictwem amerykańskich i europejskich nauk etnograficznych czy politycznych (nation/tribe/band, itp.). Pewnie nie raz jeszcze się potkniemy, ale od czego w końcu zbiorowa mądrość rodaków ;) Pozdrawiam. Cień napisz 14:06, 7 cze 2007 (CEST)

W kwestii tego pana,edytuj kod

aż mnie zachęciłeś do powrotu i zagłosowania. :)

A poważnie - nie wydaje mi się, by była to postać encyklopedyczna - chyba, że jako działacz :] właśnie, ale o tym w hasełku nic nie ma. Wydawnictwa wyglądają na "niszowe", kandydatura to niekandydatura... ech.

Ale żeby poleciało, trzeba uzbierać większą koalicję. :]

Tymczasem mamy takie hasła, a jak zauważyłem wczoraj, nie mamy Merck czy Pfizer, które robią $$ dla tysięcy, i leki dla setek milionów ludzi na całym świecie. Nie mamy bardzo wielu rzeczy; o ile na poziomie "szkolnym" i hobbystycznym jakoś stoimy, to poza tym kiepsko. Ot, signum temporum, signum wikipedium. ;);)

Pozdrowionka, i zawsze miłej pracy i zabawy z wiki, :)
aegis maelstrom δ 18:46, 8 cze 2007 (CEST)

James Beckwourthedytuj kod

Witaj. W angielskiej wersji podana jest data urodzin 6 kwietnia 1798, w Twojej - 1800. Nie chce poprawiać, bo jesteś uznanym autorytetem, ale zapytam, kto ma rację? :) Pozdrawiam pjahr ۞ 08:21, 9 cze 2007 (CEST)

Bardzo proszę. Spójrz jeszcze na stronę internetową [2], też widnieje data 1798 jako rok urodzenia. Serdecznie pozdrawiam pjahr ۞ 19:30, 9 cze 2007 (CEST)

I wojna światowaedytuj kod

Witaj! :) Zbliża się termin zakończenia głosowania nad tymże hasłem, ale nadal wisi u nas poważny minus i jeden dodatkowy. Może warto zastanowić się nad tymi zarzutami i ewentualnie to poprawić i wtedy będzie medal? Pozdrawiam, BaQu 18:44, 9 cze 2007 (CEST)

Witaj. Oprócz tego chciałbym Ci pokazać hasełko: Upadek Konstantynopola - tłumaczenie z medalu na ru wiki, ale czy jest to artykuł dopracowany i czy nie ma tam POVu orzec nie mogę, więc udaję się do eksperta. Co sądzisz? Pozdrawiam, BaQu 19:34, 11 cze 2007 (CEST)

Aha, Polimerek nie wycofał głosu sprzeciwu, ale jednocześnie nic mi nie odpowiedział. Może więc Ty do niego napisz - powinien potraktować Cię nieco poważniej, a jeżeli nie wycofa to trudno. Zrobię III nominacją. Pozdrawiam, BaQu 22:05, 17 cze 2007 (CEST)

Okrętyedytuj kod

Witaj

Pomógłbyś mi z tłumaczeniem okrętów ? Zostało 3,5 pancernika do opisania. Tłumaczenie jest związane z tym więc jeszcze trochę czasu zostało. Jeżeli nie masz czasu albo coś to czy mógłbyś chociaż sprawdzić ten pierwszy fragment (te części które zostawiłem pogrubione). Byłbym wdzięczny za pomoc bo trochę tego jest a do tego jeszcze mam zrobić chociaż stuba z tego. --Pmgpmg (dyskusja) 20:59, 11 cze 2007 (CEST)

Czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 18:38, 12 cze 2007 (CEST)

Antyhoaxedytuj kod

Powstał szablon {{Wikiprojekt:Antyhoax/szablon}} przez który można wchodzić ze swojej strony. Pozdrawiam, Olaf @ 04:42, 13 cze 2007 (CEST)

Bitwa pod Somosierrąedytuj kod

1. Poprawiłem, ale najprawdopodobniej ja nie dokonałem tej zmiany choc mogę się myslić. 2. Nie wiem o co dokładnie chodzi, jak byś moógł to popraw "ten" błąd. Musiałem dokonać zmian w tym miejscu ze względu na to, że ja korzystałem z całego dodatku do Rzeczpospolitej edytując Bitwę, a nie tylko z jednego artykułu. Pozdrawiam Radegast89 06:43, 13 cze 2007 (CEST)

Bitwa pod Obertynemedytuj kod

Faktycznie dobre drobne poprawki:). Zobacz tą fotkę - ten link na dole -> Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Bitwa pod Obertynem. Radegast89 08:48, 15 cze 2007 (CEST)

Coś nie tak z tą grafiką, co innego mi się wyświetla jak mam artykuł, a co innego jak mam podgląd ...? Radegast89 22:11, 15 cze 2007 (CEST) Teraz po mojej poprawce wszystko jest ok :?, dziwne .... Radegast89 22:18, 15 cze 2007 (CEST) Też mi się wydawało, że to był Kircholm :), może jeszcze masz jakąś fotkę - przydała by się w części "Po bitwie". Radegast89 22:25, 15 cze 2007 (CEST) Jest dobre; dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam Radegast89 22:54, 15 cze 2007 (CEST) Niedługo znowu będe coś skrobał, to się wtedy zgłoszę. Radegast89 22:59, 15 cze 2007 (CEST)

Panel wojskowyedytuj kod

Specjalności pousuwałem wcześniej i dałem na podstronę panelu. Ale jak chcesz niech zostanie. kkic (dyskusja) 19:04, 15 cze 2007 (CEST)

Rozumiem, ale czy w takim razie uważasz, że wszystkim należy przywrócić? kkic (dyskusja) 18:43, 16 cze 2007 (CEST)

Chyba coś namieszałem. ;) Chodzi mi o to, że przeniosłem opisy użytkowników na podstornę panelu, tam gdzie jest kontakt, a dla przejrzystości przy nazwach użytkowników pozostawiłem tylko "plusy". Następnie Ty dopisałeś sobie te specjalności z powrotem. Więc się pytam, czy uważasz iż zrobiłem źle?! :) kkic (dyskusja) 20:54, 16 cze 2007 (CEST)

To ja sorry za zamieszanie. :P W takim razie poprawię. Pozdrawiam serdecznie. kkic (dyskusja) 21:03, 16 cze 2007 (CEST)

KOPedytuj kod

Gdzie jest napisane, że autor nie może głosować na swój art ?? W regulaminie tego nie widzę: Regulamin głosowania PAnM Poznaniak1975 02:08, 16 cze 2007 (CEST)

Nie chodziło mi tylko o KOP tylko ogólnie na przyszłość chciałem wiedzieć. Sądziłem, że opierasz się na jakimś źródle pisanym, którego ja nie znam. Poznaniak1975 11:28, 16 cze 2007 (CEST)

I Pułk szwoleżerów gwardiiedytuj kod

Tu muszę przyznać się do błędu. Owszem, była skąpa, ale jednak, bibliografia. Wiele moich zarzutów jest jednak nadal aktualnych (nie moja wina że jestem perfekcjonistą i perfekcjonizmu a przynajmniej profesjonalizmy wymagam od innych). Braków jest co niemiara!:
 • nieencyklopedyczność sformułowań "r." i "roku" - na ten błąd zwraca również uwagę Wikipedysta:Roo72.
 • brak Ordre de Bataille (dla chcącego nic trudnego- stworzyłem artykuł Korpus Ochrony Pogranicza, którego skład w dużym stopniu się zmieniał- napisałem więc Ordre de Bataille w czterech różnych okresach na przestrzeni działalności tej formacji; było to czasochłonne, ale dzięki temu medalowość arta będzie bezsprzeczna).
 • pułk to jednak spora jednostka i na pewno można napisać więcej w tym temacie przy staraniach o medal. Wstydziłbym się nieprofesjonalizmu popierając art w takiej postaci! Przecież można zrobić odrębną sekcję: "Dowódcy pułku"... Można umieścić portret Kozietulskiego czy Wincentego Krasińskiego...
 • Brak wzmianki o tym, że do tradycji I Pułku szwoleżerów gwardii odwoływał się 1 Pułk Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego
 • rokrocznie Opinogórę i Ciechanów opanowują miłośnicy munduru i broni epoki napoleońskiej (widowisko "Powrót szwoleżerów"). Tradycję I Pułku szwoleżerów kontynuuje stowarzyszenie z Ciechanowa pod wodzą Jerzego Lubomskiego... Nie widzę wzmianki o tym w arcie! Z tego mogłaby powstać nowa, ciekawa sekcja.

Proszę o odrobinę pokory, bo to NIE JEST MEDALOWY ARTYKUŁ. Choć nie jestem pasjonatem tej epoki to napisałbym go o wiele lepiej. Poznaniak1975 21:44, 16 cze 2007 (CEST)

Nie mam zamiaru poprawiać. Pokazałem tylko malućkość tego arta i to, że nie zasługuje on na medal. Na najbliższy czas zaplanowałem sobie doskonalenie innych artów. Pozdrawiam :] 212.160.185.22 21:57, 16 cze 2007 (CEST)

Słuchaj, sprawa jest taka. Jeżeli poprawisz to, co napisał ten Pan to nie będzie już zarzutów i głos można uznać za niebyły. Po więcej i wszystko, to co mam do napisania zapraszam na GG (4776530) i pocztę: baqu11@wp.pl. Pozdrawiam i czekam, BaQu 22:22, 16 cze 2007 (CEST)

Nie obrażaj się na Misia. Moja krytyka ma być motywacyjna i ma służyć wysokiemu poziomowi merytorycznego jak i technicznemu Wikipedii. Sory, nie gniewaj się już :-] Poznaniak1975 22:24, 16 cze 2007 (CEST)

Antyhoaxedytuj kod

Format zmieniłem, bo flavus domagał się tego w dyskusji. Ale teraz ze spisem treści chyba jest już lepiej? Olaf @ 23:51, 16 cze 2007 (CEST)

To nie mnie należy dziękować, tylko tsca, bo to on dodał, zanim ja zdążyłem przeczytać Twój wpis w dyskusji. Ale cieszę się, że jest w porządku. :-) Olaf @ 00:27, 17 cze 2007 (CEST)

Antyhoax (Gulajew)edytuj kod

Witam. Na w/w liście zauważyłem, że znajduje się przygotowana przeze mnie krótka biografia Gulajewa. Ma prośbę o weryfikację. Podpowiedzi zamiesciłem przy pozycji 9.53. Myślę, że wyjaśniłem to co najistotniejsze. Pozdrawiam AstrompDyskusja09:41, 17 cze 2007 (CEST)

Bo Polimerek ma zawsze rację ;-) Dzienna liczba edycji (oprócz moich porządkowych) wygląda tak:

 • 11 czerwca - 44
 • 12 czerwca - 41
 • 13 czerwca - 31
 • 14 czerwca - 7
 • 15 czerwca - 24
 • 16 czerwca - 35
 • 17 czerwca - 24 (do 11 rano!)

Czyli na początku był boom, a potem trochę to osiadło. Może o śmierci projektu za wcześnie mówić, ale oczywiście trudno oczekiwać, że będzie tak szedł do przodu jak na początku. Poza tym ten projekt był przewidywany w sumie właśnie na kilkanaście dni. Jesteśmy mniej więcej w 1/3 biografii. Potem przerzucę się na inny temat więc pewnie i sprawdzający będą inni.

Medale niezbyt do mnie przemawiają, ale może by zrobić statystykę liczby sprawdzonych artykułów przez każdego uczestnika? Olaf @ 10:53, 17 cze 2007 (CEST)

Szczerze powiedziawszy nie chce mi się robić kolejnej kieszonki. Wystarczająco dużo jest do sprawdzenia na głównej stronie projektu, nie ma chyba sensu rozwijać następnych. Olaf @ 18:42, 17 cze 2007 (CEST)

Poznaniak1975edytuj kod

Witaj. Zablokowałem tego użytkownika za ataki osobiste. Prosiłbym jednak, abyś zachował wysoki poziom kultury, który bardzo u Ciebie cenię. Ten użytkownik już zdążył zaprotestować, powoływał się na to że był prowokowany, między innymi przez Ciebie (wypowiedź w dyskusji BaQu). Myślę, że nie warto dawać mu takich argumentów. Pozdrawiam serdecznie Lajsikonik Dyskusja 15:13, 17 cze 2007 (CEST)

Gwiazda, Poznaniak, takie tamedytuj kod

Nie ma za co dziękować, zresztą sam kiedys już mi wrzuciłeś jedną gwiazdkę na stronę :). To niby po prostu parę pikseli, ale ostatnio coraz częściej myślę, że warto czasem komuś w ten sposób pokazać, że docenia się jego pracę i nastawienie.

Co do Poznaniaka - mam troche mniej tolerancyjne podejście od Lajsikonika, a poza tym po przygodach z Arturkiem pewną alergię na takich ludzi. Jak zacznie znowu broić to dostanie bana na tydzień, później na miesiąc itd. Szkoda na niego nerwów.

PS. Jutro mam ostatni ważny egzamin, później pewnie będę się pokazywać coraz częściej. Przynajmniej przez jakiś czas, bo właściwie ostatnio raczej się zajmuję publikacjami naukowymi niż wiki. Dostałem kilka rekomendacji od wykładowców, to pewnie spędzę pierwszą połowę wakacji na redagowaniu tekstów i wysyłaniu ich do tej czy innej redakcji :). Pozdrawiam, jakbyś miął jakiś tekst do przeczytania czy ogółem jakąś sprawę, to teraz już raczej można na mnie liczyć, Gardomir riposta? 22:47, 17 cze 2007 (CEST)

PS.2. Fundacja Dobrowska - może by to jednak zgłosić do medalu? Jak na taki temat artykułjest w pełni wyczerpujący. Gardomir riposta? 23:00, 17 cze 2007 (CEST)

Przecież to nie długość ma znaczenie. Najwyżej możnaby dodac parę szczegółów i kilka rzeczy przeredagować dla większej zrozumiałości dla niehistoryków, ale to szczegóły. A co do PANM, to chyba normalne, też mi do tego co jakiś czas przechodzi ochota ;-). Ale dla dobra Wikipedii, jak już parę razy mówiłem, warto dbać o listę "najlepszych artykułów". Jeśli chodzi o Poznaniaka i tym podobnych, to jak już wspomniałem... nie ma co się przejmować. Jesteśmy dorośli, a jak ktoś chce się bawić to niech idzie do piaskownicy. Blokada konta powinna mu w tym pomóc ;-). PS. Z ciekawości, co to za pracę pisałeś o Fundacji Dobrawskiej? Magisterkę? Gardomir riposta? 23:21, 17 cze 2007 (CEST) Rzeczywiście świetna historia. I aż gęba się otwiera, kiedy się słucha o przygodach z ludzmi w tle, których książki ma się na półce ;-). Ja na szczęście mam bardziej wyrozumiałych wykładowców - częściej chwalą i dają rekomendacje do publikacji niż ganią ;-). Raz tylko nieopatrznie napisałem pracę z bizantynistyki... krytykującą poglądy przełożonego mojego wykładowcy. Oj, jak sam się domyślasz nie był to najlepszy pomysł. Inna bajka, że wciąż uważam, że miałem rację. Po doktoracie wrócę do tego tematu :D. Swoją drogą...teraz już wiem czemu nic o tej fundacji dobrowskiej nie znalazłem, kiedy o to pytałeś kilka tygodni temu. Rzeczywiście temat bardzo niszowy. PS. na koniec z innej beczki - Historia Biecza. Artykuł raczej słaby merytorycznie, pisał licealista, a nie historyk, ale chyba warto coś z tym zrobić. Chłopak włożył w to dużo pracy i jest chętny do poprawek. Sam trochę przy tym pomogę, jakbyś Ty miał czas to też zachęcam. Poza tym bądź co bądź było to dość ważne miasto w średniowieczu ;-). Gardomir riposta? 00:19, 18 cze 2007 (CEST)

Witam serdecznieedytuj kod

Wysłałem Ci majla :) Floriann POV 01:00, 18 cze 2007 (CEST)

Historia Polski (1918-1939)edytuj kod

Przyznam Ci, że mam w takich sprawach mieszane uczucia... Z jednej strony to Wikipedia i każdy powinien móc dodać coś od siebie. Takie mamy zasady, ideały czy co tam innego. Z drugiej na litość boską piszemy tu encyklopedię, a to wymaga jakiejś wiedzy i kompetencji. Sam już kilkanaście razy tłumaczyłem różnym "dzieciom", że niezbyt się nadają do pisania elaboratów historycznych na podstawie podręcznika do gimnazjum. Znalazłem dość prostą metodę: mówię, że jasne, niech piszą. Ba, nawet zachęcam do tego! Tylko wpierw polecam rozmówcy trochę "podstawowej i zapewne doskonale znanej, bo przecież kompletnie oczywistej literatury". Jakieś tam książki Labudy, Łowmiańskiego (Przecież Początki Polski to tylko 6000 stron!), czy Zientary. Zwykle to ich zniechęca ;-). I w zasadzie dobrze - lepiej żeby artykułu nie było, niż żeby był w żenującej formie. W podanym przez Ciebie przypadku mogę tylko westchnąć i dodać, że autor rzeczywiście chodzi do gimnazjum... Pozdrawiam, Gardomir riposta? 14:44, 18 cze 2007 (CEST)

Napoleon Bonaparteedytuj kod

Czy nadal go edytujesz? ;) Szablon wisi. Przykuta 08:56, 19 cze 2007 (CEST)

Napoleon Bonaparteedytuj kod

Usunąłem stamtąd szablon w edycji wstawiony przez ciebie ponad miesiąc temu. Adam Dziuradysk. 20:52, 19 cze 2007 (CEST)

Fundacjaedytuj kod

Jasne, z chęcią się tym zajmę. Daj mi tylko kilka dni, bo muszę jeszcze zdać egz. ustny z historii Grecji i czeka mnie kilka tysięcy stron lektury :). Jak już to skończe w przyszłym tygodniu to zajmę się fundacją. To chyba nie jakoś bardzo nagląca sprawa, więc mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko. Pozdrawiam, Gardomir riposta? 12:47, 20 cze 2007 (CEST)

List zdrajcyedytuj kod

Tak, nieładnie zmojej strony. Wiem, że jesteś osobą nieprzeciętnie skromną i na to aby być w komitecie przyznającym nagrody i jednocześnie kandydatem do tej nagrody, po prostu nie zgodziłbyś się. Proszę pokornie o wybaczenie, niech moim marnym usprawiedliwieniem będzie to, że sprawy były odległe w czasie i nie wiedziałem o drugiej jak propnowałem pierwsze... Dla mnie nie jesteś "jedynie pismakiem", jesteś jednym z filarów całgo przedsięwzięcia i jakkolwiek sprawy techniczne Wikipedii i poprawianie błędów też są istotne, to wszystkie te zabiegi byłoby na nic, gdyby nie "sól ziemi" w postaci m.in. takich artykułów, które tu wprowadzasz Ty. Tyle komplementów, już więcej nie słodzę... Pozdrawiam seredcznie Floriann POV 13:32, 20 cze 2007 (CEST)

Wojna Francji z koalicjąedytuj kod

Czemu jest tylko 1 ISBN do bibliografii?--Czarnoglowa 13:41, 20 cze 2007 (CEST)

100 lat, niech żyje nam!edytuj kod


I ja również podpisuję się pod życzeniami, wszystkiego najlepszego, czego tylko sobie życzysz :) Pozdrawiam pjahr ۞ 21:22, 21 cze 2007 (CEST)

Jeszcze ja! :) Zdrowia przede wszystkim, spokoju i pogody ducha, nieustającego zapału do pracy na Wikipedii, bogactwa zarówno materialnego, jak i niematerialnego. No i ogólnie wszystkiego dobrego. Airwolf {D} 21:25, 21 cze 2007 (CEST)

Chciałbym także przyłączyć się do życzeń. Przede wszystkim zdrowia, radości z życia, spokoju ducha i tak jak poprzednik bogactwa i duchowego i materialnego. Wszystkiego najlepszego i życzenia wielu medalowych artykułów, BaQu 23:25, 21 cze 2007 (CEST)

Ode mnie również moc gorących życzeń - wszystkiego dobrego, braku stresów i powiększenia worka z medalami. :) Lajsikonik Dyskusja 23:30, 21 cze 2007 (CEST)

Zdrowia, siły i radości - wogóle wszystkiego najlepszego! steifer 23:41, 21 cze 2007 (CEST)

Heraldyka napoleońska(2)edytuj kod

Witaj, ja z kolei dziękuję za miłe słowa :) szczególnie cenne od znawcy epoki. Zabił mi klina Przykuta tymi nazwiskami projektantów herbów, podejrzewam że bez badań w archiwach francuskich to raczej nie do ustalenia, ale mam prośbę. Widzę, że masz fr-1, ja nawet fr-0 nie mam, i tylko domyślam się treści. Mógłbyś zerknąć tu i tu. Wydaje mi się, że nie ma wzmianki o nazwiskach heroldów czasów cesarstwa, a o Hozjuszach tego okresu piszą jako o osobach już prywatnych, ale jak mówię nie znam języka. Przepraszam za kłopot :)

pozdrawiam steifer 09:57, 22 cze 2007 (CEST)

Tym razem jaedytuj kod

Witaj. Tak jak Ty swego czasu chciałeś odejść z powodu doboru artykułów medalowych na stronę główną, tak ja obserwuję obecnie, jak podejmowane są próby zeszpecania efektów mojej pracy (Ency, Micgryga i inni) przez bezsensowne wstawianie wszędzie {{Inne znaczenia}}, niektórzy pragną też trzymania na Wikipedii śmieci i poprawienia wyniku w kategorii linkujące do {{dopracować}} i {{linkownia}}, "bo może za 20 lat ktoś poprawi" oraz "ale w tym linku są 2 przydatne zdania" (mam na myśli część głosujących przeciwko Maikkingowi), generalnie widzę że z mojego punktu widzenia wszystko idzie w złą stronę. Jeśli przeforsowany zostanie pomysł wstawiania wszędzie disambigR i rzeczywiście oszpecą nim > 70% artykułów o wioskach, to chyba odejdę, zwłaszcza gdy i w drugim punkcie pójdzie nie po mojej myśli. Swego czasu uwalili na PUA DingirXula. Uwalić potrafili, przejąć jego działkę i pisać o ciężkiej muzyce (spójrz jak czerwono) już nie. Teraz chcą uwalić Maikkinga, ale to nie oni muszą klikać 80 razy w "usuń", tylko mnie dokładają roboty, co przychodzi niektórym z zadziwiającą lekkością.

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 10:33, 22 cze 2007 (CEST)

Chicagoedytuj kod

Dziś pojawiłem się ponownie w Chicago. Do poniedziałku (25-go) jestem zajęty, ale w później myślę, że będę miał kilka chwil, aby się z Tobą spotkać (jeżeli wciąż się na to piszesz). Myślę, że co najmniej do 4 lipca tu zostanę. Jeżeli jesteś zainteresowany, to pozostaje ustalić gdzie i kiedy. Qblik ¿Ø? 03:33, 23 cze 2007 (CEST)

A gdzie jest redakcja? Ja zostaję u rodziny na dalekim południu (~120th i Cicero), domyślam się, że redakcja jest gdzieś na północy. Ale będę podróżował na północ (Evanston, Wilmette, Niles), więc nie powinno być problemu. Muszę tylko wymyślić kiedy. Qblik ¿Ø? 17:05, 24 cze 2007 (CEST)

Jeszcze raz Sydneyedytuj kod

Mógłbyś sie jakoś ustosunkować ? --Pmgpmg (dyskusja) 17:22, 23 cze 2007 (CEST)

To mógłbyś to tam wpisać na tym forum ? To jedno z największych ( o ile nie największe - nie wiem dokładnie) polskojęzyczne forum dotyczące okrętów. Moze ktoś przyjdzie stamtąd popisać na wiki. Można pisac jako gość - nie trzeba sie logować. --Pmgpmg (dyskusja) 22:33, 23 cze 2007 (CEST)

I Pułk jeszcze razedytuj kod

Witaj! :) Żeby zakończyć dyskusję popraw tam to zdanie w sekcji Początki. Nawiasem mówiąc nasz "Miś" jest niezłym wałkarzem twierdząc, że nie on wstawił tam ten szablon - historia zmian mówi coś całkiem innego. Pozdrawiam, BaQu 17:33, 23 cze 2007 (CEST)

Chciałabym wyjaśnić ostatecznie - "Składał się wyłącznie z ochotników przyjmowanych z zachowaniem cenzusu majątkowego i z wyłączeniem chłopów." - To znaczy, że przyjmowano odpowiednio bogatą szlachtę i kogo jeszcze? Mieszczan? Marichooano 22:13, 24 cze 2007 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Belissarius/Archiwum 7" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy