Dyskusja wikipedysty:BiperPL


Dyskusja wikipedysty:BiperPL w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamedytuj kod

Witaj. Twoja edycja treści w Wikipedii powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została wycofana. Jeżeli coś jest dla ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Zajrzyj na stronę: Zasady w pigułce. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikipedii :)

Pamiętaj proszę, że artykuł musi rozpoczynać się definicją (np.: Długopis – narzędzie do pisania, wynalezione w 1938 roku przez..., Mirostowice Dolne – wieś w Polsce, położona w województwie..., Muzeum Motoryzacji i Techniki – muzeum w Białymstoku powstałe...)

Gdybyś czegoś potrzebował(a), to z chęcią służę pomocą. Wystarczy, że napiszesz wiadomość do mnie lub do jakiegokolwiek innego wikipedysty (proszę tylko, podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~). Jeśli chcesz sam(a) poznać zasady i zalecenia oraz sposoby edycji Wikipedii zajrzyj do stron pomocy. Dla początkujących ilość informacji tam zawartych może wydawać się przytłaczająca, więc śmiało z problemami zgłaszaj się do mnie lub poproś o pomoc przewodnika. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznał(a) trzy najistotniejsze zasady Wikipedii:

Zauważ, że to encyklopedia, co oznacza, że zamieszczane są tu informacje encyklopedyczne, a nie wszystkie. A teraz śmiało edytuj i nie obawiaj się tego, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj bardzo łatwo się je poprawia. :) Serdecznie pozdrawiam, --WTM (dyskusja) 22:00, 8 lis 2010 (CET)

Muzeumedytuj kod

Witaj ponownie! Moja propozycja. Skorzystaj proszę ze swojego osobistego brudnopisu → BiperPL/brudnopis. To jest Twoja prywatna przestrzeń - tam możesz na spokojnie napisać nowy opis Waszego muzeum i w międzyczasie nie będziesz niepokojony przez nikogo. Kiedy skończysz, poproś o sprawdzenie pod kątem zasad przyjętych na Wikipedii. Napisz do mnie - albo jeszcze lepiej: poproś któregoś z Przewodników. Wtedy treść z Twojego brudnopisu skopiujesz w odpowiednie miejsce.

Zwracam uwagę, gdzie jeszcze może być problem. Chodzi o prawa autorskie. Jesteśmy bardzo wyczuleni na przypadki plagiatów, gdy ktoś kopiuje treści z innych stron internetowych i wrzuca to na Wikipedię. Jeżeli planujesz przepisać na Wikipedię tekst ze strony http://www.motoretro.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=3 - to od razu Cię uprzedzam: potrzebna będzie osobna zgoda. Wasza strona jest oznakowana jako © Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki All rights reserved - czyli wszystkie prawa zastrzeżone. Natomiast wszystkie treści umieszczone na Wikipedii są na licencji CC-BY-SA. Dlatego potrzebne będzie pozwolenie od kogoś z zarządu Stowarzyszenia. Lepiej załatwić to od razu, za pół roku czy za trzy lata już mało kto będzie pamiętał, że dostałeś takie polecenie. Najlepiej wysłać e-mailem z tego adresu e-mail, który jest na Waszej stronie internetowej - do permissions-pl@wikimedia.org. Jak już będziesz tak daleko, to tak samo odezwij się do mnie albo do któregoś z Przewodników - objaśnimy jak ma taka zgoda wyglądać.

Nic się nie przejmuj. Tutaj jest mnóstwo życzliwych i chętnych do pomocy ludzi. --WTM (dyskusja) 19:30, 9 lis 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:BiperPL" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy