Dyskusja wikipedysty:Bocianski


Dyskusja wikipedysty:Bocianski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Rudniankaedytuj kod

Witaj. Wybacz że zawracam Ci głowę, ale jesteś jedynym wikipedystą którego kojarzę, że zna język białoruski i ma coś wspólnego z tym krajem. Mam problem z tym hasłem, może mógłbyś mi pomóc? Wg be-x-oldwiki rzeka rozpoczyna się "na północny wschód od wsi Zawodny las" (на паўночны ўсход ад вёскі Заводны Лес). Mając problem z transkrypcją, posługuję się (przedwojennymi sztabówkami) - znalazłem na niej w/w Zawodny Las ale to jest faktyczny kompleks leśny, a nie miejscowość, najbliższa (na mapie) wieś to Piotrowina. Mógłbyś to jakoś zweryfikować? Pozdrawiam Duży Bartek / Hmmm? 22:56, 28 paź 2012 (CET)

Dziękuje za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam. Duży Bartek / Hmmm? 22:07, 20 lis 2012 (CET)

Возможно, Вам будет интересноedytuj kod

перевести на польский язык статью Фигельский, Владислав Дамианович из русского раздела ЧуваевНиколай (dyskusja) 13:17, 9 gru 2012 (CET)

Прочитал, интересно. Я не очень активный участник и, к сожалению, времени у меня маловато. Может быть, когда будет какой-то отпуск, переведу. Bocianski (dyskusja) 13:34, 9 gru 2012 (CET)

Tomasz Połeć i jego samochód "słuzbowy"edytuj kod

Ja bym optował za przywróceniem informacji o tym, że Tomasz Połeć używał samochodu zakupionego za unijne środki niezgodnie z przeznaczeniem, tj. samochodem do ścigania piratów drogowych jeździł sobie do pracy. Fakt ten był opisywany w prasie a premier Tusk rozważał wyciągnięcie konsekwencji służbowych. Informacja ta pojawiła się we wszystkich gazetach głównego nurtu.

--Skansen (dyskusja) 20:56, 13 gru 2012 (CET) Nieporozumienie - samochód nie był kupiony za środki UE tylko za pieniądze Urzędu (jak 2 inne) i w czasie oczekiwania na montaż radarów był użytkowany w ramach floty transportowej Urzedu


W ramach hasła nie wspominałem, że został zakupiony za środki unijne. Nie zmienia to faktu, ze jeździł samochodem zakupionym dościgania piratów drogowych. Hasło to nie laurka. Skansen (dyskusja) 19:54, 14 gru 2012 (CET)

Wikipedysto Anonimowy i Wikipedysto Skansen, proszę Was o niedyskutowanie tutaj, a na stronach własnych dyskusji albo w dyskusji hasła. Z góry dziękuję. Bocianski (dyskusja) 20:41, 14 gru 2012 (CET)

Odp:Nawszedytuj kod

Odp:Nawsz

Witaj,

w tej gminie jest więcej do poprawienia, zajmę się tym jutro. Dzięki za sygnał. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 22:18, 16 gru 2012 (CET)

RE: Sprawaedytuj kod

Cześć, korzystałem z tej książki w Bibliotece Narodowej w Warszawie, gdzie jest dostępna w księgozbiorze podręcznym. Jako, że co najmniej raz w tygodniu tam bywam zbierając materiały do artykułów, to bez problemu mogę sprawdzić to co Cię interesuje. PozdrawiamDreamcatcher25 (dyskusja) 19:22, 1 mar 2013 (CET)

Zmieniłem ustawienia w preferencjach więc powinieneś móc już wysłać do mnie e-mail.PozdrawiamDreamcatcher25 (dyskusja) 19:57, 1 mar 2013 (CET) OK. Gdybym mógł w przyszłości w tej, czy innej sprawie pomóc, to oczywiście nie wahaj się do mnie napisać :) pozdrawiamDreamcatcher25 (dyskusja) 20:25, 1 mar 2013 (CET)

Antonín Novotnýedytuj kod

Z kapo to nie chodziło przypadkiem o Antonín Zápotocký tyle można wywnioskować po lekturze artykułów o obu panach na czeskiej i słowackiej wiki NarodowyKonserwatysta (dyskusja) 20:37, 18 mar 2013 (CET)

Klimekedytuj kod

W sumie racja, przeredagowałem, myślę, że jest ok. Przy okazji zauważyłem zmianę w Jabłońskim. Stanowisko ma objąć z datą 2 kwietnia. Być może więc do tej daty pozostaje wojewodą, a nominacja wcześniejsza z uwagi na okres świąteczny? Elfhelm (dyskusja) 20:37, 22 mar 2013 (CET)

 • To kwestia ustalenia, czy "2 kwietnia" jest jako dzień powołania (przy decyzji nominacyjnej wcześniejszej np. z 22 marca), czy tylko jako dzień podjęcia pracy. Pewnie się na dniach na stronie UWoj pojawi komunikat. Formalnie na szybko nie dopatrzyłem się jednoznacznego zakazu łączenia. Pośrednio można wnioskować z wykładni celowościowej i zwłaszcza z art. 38 ustawy o radzie ministrów (definiującej erkę). Ale to jako ciekawostka. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 23:37, 22 mar 2013 (CET)

Zagadka kandydataedytuj kod

Kandydat na szefa ABW Dariusz Łuczak ma w oficjalnym bio [1] (również archive [2]) podany KK OOP w 2010 roku. Zagadka gdzie jest MonPol [3] :/ Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 22:02, 4 kwi 2013 (CEST)

 • Tak podejrzewałem, choć w świetle jawności tej informacji na samej stronie ABW jest to dość zaskakujące. No nic. Uwierzmy adminowi strony ABW i dodajmy inf. Elfhelm (dyskusja) 22:24, 4 kwi 2013 (CEST)

Mirosław Schossleredytuj kod

Faktycznie, nie ma informacji w sieci na ten temat. Po prostu pochodzę z tego Krzeszowa i wiem, że to ten Krzeszów. Jedyny link jaki mogę podać to: http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/schossler.html, nie jest to dowód, ale myślę, że trochę wyjaśnia. Dlaczego napisałeś "poprawiłeś" w cudzysłowie? Powinienem określić to inaczej? Wallenrod (dyskusja) 22:21, 12 cze 2013 (CEST)

Z punktu formalnego jak najbardziej masz rację. Szukałem źródła w prasie lokalnej, ale go nie znalazłem. Jak będę miał dostęp to popatrzę jeszcze w wydaniach papierowych. Co do jednego się mylisz: mapa na moikrewni.pl nie jest budowana przez użytkowników, tylko na podstawie bazy PESEL (dość starej), co nie umniejsza faktu, że dowodem nie jest. Wallenrod (dyskusja) 22:53, 12 cze 2013 (CEST) Tak, to jest baza PESEL, pewnego roku dane statystyczne z niej były udostępnione. Są pewne błędy (swego czasu nikt nie mieszkał w powiecie staszowskim, nie wiem jak teraz). Jest jeszcze inna strona zrobiona na podstawie tej bazy, z tym, że z podziałem na stare województwa. http://www.herby.com.pl/indexslo.html Wallenrod (dyskusja) 23:16, 12 cze 2013 (CEST)

Ad:Jurij_Nieświeskiedytuj kod

Ad:Jurij_Nieświeski

Czy zechcesz uzupełnić źródła w artykule który kiedyś napisałeś? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 19:25, 1 lip 2013 (CEST)

Rajmund Kaczyńskiedytuj kod

Akurat w tym arcie sprawdziłekm.Mom,zaraz ci dam źródło.--J.Dygas (dyskusja) 22:01, 6 lip 2013 (CEST)

Sorry,ale akurat nie mogę znaleźć.Niech tak już zostanie:=)Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 22:23, 6 lip 2013 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewiczedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewicz

Zgubiłeś podpis. Nie musi być na szybko. Czy znasz Wikipedia:Tłumaczenia? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 23:01, 6 lip 2013 (CEST)

Wojciech Lemańskiedytuj kod

Witaj! Dzięki za poprawki w artykule, zwłaszcza za przypis do Monitora Polskiego. Mam jednak dwie prośby, które można w sumie streścić w jednym zdaniu: niedostępny w sieci artykuł z prawicowego tabloidu to trochę mało na tak poważne zarzuty, jakie wpisałeś. A mówiąc bardziej konkretnie:

 1. Czy zechciałbyś wpisać w artykule kanon KPK, który naruszył Lemański wszczynając ten proces? To znaczy pewnie naruszył, nie podważam tego, to wydaje mi się wielce prawdopodobne, ale wyglądałoby poważniej, gdybyśmy mówili o prawie kanonicznym odnosząc się właśnie do tego prawa. Chyba, że przytaczasz tylko czyjąś opinię, że to było naruszenie.
 2. Słowo "rzekomo" (fragment o instalacji w Otwocku) jest pejoratywne, bo zawiera element wyraźnego powątpiewania w prawdziwość danego twierdzenia. Znowu: czy na tą rzekomość są jakieś poważniejsze źródła niż enuncjacje prawicowego publicysty z radiomaryjnej gazety? Czy ktoś poważny podważa te fakty?

Z góry dzięki za uzupełnienie tych elementów. Powerek38 (dyskusja) 19:18, 26 sie 2013 (CEST)

Ok, dzięki za informację. "W Sieci" zostało dziś nazwane tabloidem przez Piotra Mucharskiego, po swojej wyjątkowo obrzydliwej okładce dotyczącej ks. Bonieckiego. Świadomie pożyczyłem od niego określenie, identyfikuję się z tym spojrzeniem i dobrze czuję się w tak znamienitym towarzystwie, więc swojego zdania nie zmieniam. Podobnie jak zdania na temat tego, że treści prezentowane przez "W Sieci" i w mediach o. Rydzyka są sobie bardzo bliskie. Niewiele też w moim odczuciu mają wspólnego z realnym światem, ale to oczywiście kwestia własnej oceny. Jeśli w mojej wypowiedzi widać irytację, to przepraszam, ale dzisiejsza okładka Twojego źródła ostatecznie pogrzebała moje złudzenia co do dobrej woli i profesjonalizmu tego pisma. Co do Twoich wyjaśnień (za które raz jeszcze dziękuję):
 1. Oczywiście, że jestem zainteresowany tym hasłem, bo jestem jego głównym autorem, zresztą historia edycji wskazuje, że zacząłem je pisać na długo przed medialną burzą wokół Lemańskiego. Po prostu bliski mi jest ten model duszpasterstwa i spojrzenia na Kościół, stąd chętnie opisuję kapłanów z tego nurtu.
 2. KPK to kodeks prawa kanonicznego, jest to skrót dość powszechny w literaturze przedmiotu. Z tego co piszesz wynika, że wedle cytowanego artykułu ks. Lemański nie złamał prawa Kościoła powszechnego, a jedynie prawo lokalne swojej diecezji. To dość istotna różnica, pozwolę sobie zaznaczyć ją w tekście.
 3. Wyjaśnienia dotyczące "rzekomości" mnie nie przekonują, ale w tej części nie będę zmieniał Twojej edycji. Może pojawią się źródła jednoznacznie potwierdzające jedną z wersji, póki co niech czytelnicy oceniają sami.

Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 21:07, 26 sie 2013 (CEST)

Prezydent Tarnowaedytuj kod

Ano właśnie i tu wchodzimy w kwestię dopuszczalności podania informacji dotyczącej osoby o konkretnym imieniu i nazwisku. Oczywiście kwestia identyfikacji jest łatwa, ale na ile uprawniona? Pomijając już kwestie weryfikowalności (bo to sztuka dla sztuki), to wchodzimy w sferę dóbr osobistych, ochrony danych osobowych itp. W przypadku prezydenta Starachowic sąd (na pewno) odwoławczy zezwolił na ujawnienie danych osobowych, więc problemu nie było. W przypadku wiadomej posłanki - od początku występowała pod imieniem i nazwiskiem, podobnie jak były wicemarszałek województwa z partii rządzącej i poseł głównej partii opozycyjnej, którym ostatnio sądy warunkowo umarzały postępowanie. A w takich wypadkach zawsze są wątpliwości różnej natury - i pytanie, czy powinniśmy je tu rozstrzygać. Nie umiejąc jednoznacznie tego ocenić, stawiam po prostu na pełną ostrożność. Elfhelm (dyskusja) 22:46, 27 wrz 2013 (CEST)

 • Ech:) Zapowiedź prawie jak OOB lub KW OOP... I nie zauważyli, że Nowina nie żył od roku... Oj tam, oj tam. Elfhelm (dyskusja) 23:07, 27 wrz 2013 (CEST)

Staszówedytuj kod

Cześć, odnośnie tej zmiany - Opalińscy dwukrotnie byli właścicielami Staszowa, zerknij proszę do mojego brudnopisu, w którym próbowałam kiedyś ogarnąć chronologię. Ostatecznie za dużo było dla mnie niepewnych elementów i nie zamieściłam zestawienia w artykule, zostawiając krótką listę za lokalnymi publikacjami. Moje wątpliwości budzi głównie postać Doroty z Tarnowa, co do której kontaktowałam się z autorką publikacji o kościele św. Bartłomieja i dostałam od niej skany dokumentów, na które się powołuje. Nie były jednak dla mnie rozstrzygające i brakuje mi historycznego kontekstu żeby je ocenić i zinterpretować. Byłoby świetnie, gdybyś mógł mi z tym pomóc. Pozdrawiam, Nova (dyskusja) 22:01, 4 lis 2013 (CET)

Andrzej Iskraedytuj kod

Oczywiście odnośnie tej edycji źródła są oczywiste. Polscy samorządowcy składają Oświadczenia majątkowe. Wystarczy minimum dociekliwości i wszystko można uzupełnić. Uznałem, że w przypadku współczesnych osób takie dane są oczywiste i nie należy zaśmiecać Wikipedii. Dzisiaj takie linki są aktualne, a za kilka lat znikną :-( . Staszow (dyskusja) 19:17, 11 lis 2013 (CET)

 • A swoja drogą powołując się na źródła takiego dziennika jak "Echo Dnia" należy mieć dużo odwagi :-) Nawet ostatnio, w związku ze śmiercią A.Iskry pojawiły się w biografii błędy dotyczące np. nazw przyznanych odznaczeń.... po interwencjach czytelników dokonano zmian w wersji internetowej.... w papierowej już się niestety nie dało :-) Staszow (dyskusja) 19:22, 11 lis 2013 (CET)
 • Dziękuję za uwagi. Na bieżąco obserwuję art. w dziennikach lokalnych (obecnie jedynie "Echo Dnia", kiedyś "Słowo Ludu" czy "Nowiny") czy tygodnikach "TNadwiślański". Dziennik "ED" jest typowym dziennikiem (i podtrzymuję to, że należy dokładnie sprawdzać co tam zostanie napisane), "TN" posiada fachowych redaktorów piszących na tematy historyczne.... bez obaw można się opierać na ich materiałach. Na poparcie słów dot. "Echa Dnia": w ww. biografii znalazła się taka informacja: "2010–2013 pełnił funkcję kierownika produkcji w Przedsiębiorstwie Produkcyjno Usługowym PROPOL Sp. z o.o. w Osieku" - no i niestety nie jest to zgodne z rzeczywistością :-( A.Iskra po zakończeniu kadencji w 2010 r. wrócił do firmy PROPOL, jednak nie zastał już tam wolnego swojego stanowiska.... i nie powrócił na stanowisko kierownika..... zaproponowano mu stanowisko specjalisty, na którym pracował do dnia śmierci. (informacje sprawdzone dzisiaj u źródła - u pracodawcy - PROPOL .... niestety nie poprę tego źródłem pisanym :-( ) Do innych informacji w tej biografii nie będę się odnosił, bo nie znam szczegółów, jednak to, co napisałem wyżej, uważam, że należy poprawić, aby nie wprowadzać czytelników w błąd. PS. W obecnej chwili niestety brak mi czasu na czynne zaangażowanie..... mam nadzieję, że nadejdzie taki czas, że poświęcę się temu co lubię i więcej czasu znów "oddam" internetowi. Staszow (dyskusja) 21:23, 13 lis 2013 (CET)
 • Sprawa "usuwania haseł" - myślę, że ta uwaga nie jest na miejscu i nie uchodzi pewnym osobom :-( ..... Przy PROPOZYCJI przedyskutowania usunięcia hasła kierowałem się tym, na co zwracano uwagę, przy tego typu hasłach kilka lat temu..... po zreflektowaniu, że nie ma nadal definicji encyklopedyczności dla tego rodzaju haseł, usunąłem szybko propozycję. Po co więc te uszczypliwości? - nie mam pojęcia.

Retrait du groupe bot pour Bocianski.bot / Bot flag removal for Bocianski.botedytuj kod

Bonjour Bocianski,

J’ai constaté que ton bot Bocianski.bot n’a pas fait de modification sur FR:Wikipédia depuis de nombreux mois et j'ai proposé de le retirer de ce groupe. Si tu souhaites commenter cette décision, merci de te rendre ici. Sans réponse de ta part le flag devrait être retiré dans un mois. Merci pour les contributions de ton bot à la Wikipédia en français.

Bonne continuation. Bub's (dyskusja) 17:49, 2 gru 2013 (CET)

Hi Bocianski,

I noted that your bot Bocianski.bot hasn’t altered FR:Wikipédia for months and I have suggested to remove it’s bot flag. I you whish to comment on that proposal, please go there to do so (you can write in English). By default the flag should be removed in a month. Thank you for your bot's contribution to the French Wikipédia.

Best regards, Bub's (dyskusja) 17:49, 2 gru 2013 (CET)

Bot flag removed. Litlok (dyskusja) 16:30, 1 sty 2014 (CET)

Juliusz Paetzedytuj kod

Cześć! Czy obecnie byłbyś w stanie wskazać źródło, w oparciu o które dokonałeś tej edycji? Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 10:13, 3 lut 2014 (CET)

Dziękuję :). Wiktoryn <odpowiedź> 20:21, 3 lut 2014 (CET)

Jurij Nieświeskiedytuj kod

AndrzejBełżyński (dyskusja) 19:29, 8 kwi 2014 (CEST)

Ostatnie 500 godzin z BATUTĄedytuj kod

Irena van der Coghenedytuj kod

Cześć. Od dłuższego czasu staram się głównie korzystać z biogram infobox, ograniczonego do podstawowych parametrów (jak np. w tym haśle). Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 13:44, 12 cze 2014 (CEST)

Grzegorz Michniewiczedytuj kod

Tak, oczywiście masz rację, już to poprawiłem. Lowdown (dyskusja) 19:56, 30 cze 2014 (CEST)

Ad:Ministerstwo_Administracji_i_Cyfryzacjiedytuj kod

Ad:Ministerstwo_Administracji_i_Cyfryzacji

Czy znasz Pomoc:Ponadczasowość Czy zechciałbyś ją w tym przypadku zastosować? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:23, 23 lip 2014 (CEST)

Odp:Ad:Ministerstwo_Administracji_i_Cyfryzacjiedytuj kod

Odp:Ad:Ministerstwo_Administracji_i_Cyfryzacji

Wybacz. To nie miała być zagadka ale zwięzła podpowiedz. Samemu będzie mi zapewne zbyt trudno poprawić ze względu na niedogłębne zorientowanie w temacie. Liczyłem na to, że znasz sprawę lepiej niż ja. Odpowiadając na pytania. Uważam, że należy aktualizować ale tylko poprzez dodanie informacji. Czyli jeśli struktura wewnętrzna instytucji jest istotna to zarówno przed jak i po zmianie. Na przykład wobec zmiany ministra należy dodać nowego dzięki czemu powstanie lista. Wobec zmian departamentów widzę dwie możliwości albo dodanie podsekcji "struktura w latach R1-R2" co spowoduje z czasem zwiększenie liczby sekcji znaczne albo tabela z kolumnami "jednostka/departament?" "funkcjonuje od" "funkcjonuje do" "przekształcenia". W innych artykułach też proponować się staram tego typu zmiany ale jesteśmy dopiero na początku wprowadzania ponadczasowości. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 10:33, 24 lip 2014 (CEST)

Michaił Kabraledytuj kod

Witaj! Wyleciał dziś przez DNU z czym nie bardzo się zgadzam :) Przenosiłeś kiedyś pod właściwą nazwę, może uda się znaleźć coś więcej na temat tego zawodnika (np. w białoruskich źródłach?) Choćby medal mistrzostw kraju załatwi sprawę. Міхаіл Кабраль; ur. 16 września 1989, w momencie skasowania biogram zawierał jedynie informacje o występie na ME 2009 oraz na MŚ młodzieżowców 2010. Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 15:57, 7 sie 2014 (CEST)

Dzięki, pośpiechu rzecz jasna nie ma :) Nedops (dyskusja) 20:43, 7 sie 2014 (CEST)

Kuciapskiedytuj kod

Tak, tak, był już ten temat dyskutowany. Z podanych przez Ciebie powodów wolę używać "6. lokata w polskich tabelach historycznych", choć trzeba przyznać, że zwrot "6. wynik w historii" przyjął się w tzw. "środowisku" :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 23:32, 15 sie 2014 (CEST)

Burmistrzowieedytuj kod

Cześć. Myślę, że tu może być analogicznie jak z posłami (jeśli jest w ustawie zbliżone sformułowanie o skutkach odmowy ślubowania jako oznaczającego zrzeczenie się/utratę stanowiska/mandatu). Data ślubowania na pewno wyznacza natomiast dzień objęcia rozpoczęcia urzędowania. Na pewno też do czasu ślubowania urzęduje dotychczasowy - kojarzysz może sytuację z Oświęcimia z wyborów 2010. Jacek Grosser wygrał wybory, ale z powodów zdrowotnych nie objął urzędu. Przez kilka miesięcy urzędował więc pokonany prezydent, aż zmieniono przepisy w 2011 roku (ustawa nie przewidywała wcześniej takiej sytuacji) i do końca kadencji funkcjonował już pełniący funkcję (bo JG nie objął urzędu do końca kadencji). W hasłach, jak się zatem wydaje, do czasu ślubowani powinni teoretycznie pozostać dotychczasowi włodarze - choć przyznam się, że sam tego czasem nie przestrzegam. Głównie z powodów utylitarnych i też z racji tego, że ślubowania nastąpią (czy już następują) "na dniach" (w przeciwieństwie do objęć np. urzędów prezydenckich). W hasłach o mniejszych miejscowościach jest to też raczej nie do zatrzymania, podobnie jak w infoboksach w biogramach (choć tu dobrze na razie przynajmniej pomijać daty dzienne). Właśnie z uwagi na to, że objęcia urzędów będą miały miejsce "zaraz", nie zwalczałbym tej lekkiej czasowej nadgorliwości. Pozdrawiam Elfhelm (dyskusja) 21:40, 3 gru 2014 (CET)

RGedytuj kod

Hej. [4] Tu ciekawa sytuacja, czy faktycznie oświadczenie o przyjęciu mandatu w toku kadencji w trybie art. 251 kodeksu wyborczego powoduje, że dana osoba jest już posłem i też jak przy tej edycji stanąłbym na takim stanowisku. Przypomina się tu kazus W. Śmiałka z V kadencji, który "nie zdążył" złożyć ślubowania, ale zaliczany jest do posłów (bo oświadczył o przyjęciu mandatu). Ot taka ciekawostka. Pozdrowienia Elfhelm (dyskusja) 15:28, 2 sty 2015 (CET)

 • Ha, dopiero zajrzałem na MonPol (myślałem że to o wygaszeniu Górczyńskiego). W takim wypadku sprawa chyba (?) jasna - marszałek uzyskuje zgodę RG i wydaje postanowienie o obsadzeniu mandatu, co oznacza, że RG staje się posłem. Jeśli odmówi złożenia ślubowania, zrzeknie się mandatu. Wygląda, że jedną kwestię udało się w końcu definitywnie ustalić :) Z WW jest trochę gorzej, bo strona GIODO podała informacje o uchwale Senatu (jej jeszcze w MP chyba nie ma, przynajmniej nie znalazłem), a na tej samej stronie cały czas WW figuruje jako GIODO. Może jest dopuszczalne czasowe łączenie z funkcją w europejskim odpowiedniku (albo brak takiego zakazu jednoznacznie wyrażonego). O ile z objęciem jest prosta sprawa (Sejm/Senat i ślubowanie), o tyle kiedy następuje skutek w postaci odwołania (uchwała Sejmu? zgoda Senatu? publikacja uchwały S/S?!), czy więc WW dalej urzęduje? Może skonkretyzuje się coś na stronie w końcu... Elfhelm (dyskusja) 18:03, 2 sty 2015 (CET)
 • [5] Senat chyba też do końca nie wie, jak to jest z WW. Procedura odwoływania przy zrzeczeniu jest faktycznie karkołomnym rozwiązaniem prawnym (jak się nie zgodzą, to będzie GIODO na siłę? :)). Elfhelm (dyskusja) 20:47, 2 sty 2015 (CET)

Global account for your botedytuj kod

Hi Bocianski! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your bot account, I realized that it doesn't have a global account yet. In order to secure its name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (dyskusja) 14:56, 22 sty 2015 (CET)

Tomasz Bajer (aktor)edytuj kod

Teukros (dyskusja) 08:17, 11 lip 2015 (CEST)

Forkasiewiczedytuj kod

Hej. Tak sobie patrzę w 251 kodeksu wyborczego. "Kandydat może zrzec się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kandydata z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów." Czy więc temu kandydatowi reaktywuje się pierwszeństwo w przypadku kolejnego wakatu? Media oczywiście piszą swoje, ale jaka była faktyczna interpretacja w Kanc. Sejmu? Elfhelm (dyskusja) 23:08, 5 wrz 2015 (CEST)

Forkasiewiczedytuj kod

Tak, kodeks wyborczy, artykuł dziś lub najpóźniej jutro zacytuję. Wolfgang (dyskusja) 21:05, 31 paź 2015 (CET)

Art. 251. § 3. Oświadczenie o przyjęciu mandatu powinno być złożone w terminie 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia. Niezłożenie oświadczenia w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, oznacza zrzeczenie się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu. § 4. Kandydat może zrzec się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kandydata z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów. Kandydat zrzeka się mandatu i sprawa jego objęcia już do niego nie wraca. Nie można się zrzec czegoś wiele razy, bo by doszło do sytuacji, w której dany kandydat co kilka miesięcy (w założeniu, że co kilka miesięcy robi się wakat na jego liście) dostaje powiadomienie z sejmu, jak spam, i za każdym razem musi odmawiać. Wolfgang (dyskusja) 13:38, 1 lis 2015 (CET) Napisałeś, że "Poseł zrzeka się konkretnego mandatu, a nie wszystkich ewentualnych mandatów, które mógłby uzyskać." Osoba z listy nie ma iluś tam szans na uzyskanie mandatu, tylko ma jedną szansę i jeśli jej nie przyjmie, mandat przepada. Roman Zaborowski z gdyńskiej listy PO nie dostał w odstępstwie kilku dni dwóch zawiadomień o możliwości przyjęcia mandatu pod koniec 2010, a tak niby powinno się stać zarówno po wygaśnięciu mandatu Namyślaka (i tu propozycja była - nieprzyjęta), jak i tydzień później po wygaśnięciu mandatu Czuchy. Nie ma czegoś takiego jak "wszystkie ewentualne mandaty". Ktoś rezygnuje, odrzuca propozycję i szansa przepada. W przypadku kolejnych wakatów nikt nie szuka wcześniejszych osób na liście, które kiedyś odmówiły, a teraz może nie odmówią, tylko idzie się dalej w dół listy. Ale masz rację co do źródeł - nie mam źródeł, natomiast źródło PAP - na różnych stronach internetowych - mówi o tym, że Forkasiewicz po raz drugi otrzymał propozycję objęcia mandatu. W związku z tym jeśli źródła są ostatecznym wyznacznikiem, bez względu na to, czy się mylą, czy nie, to można na ich podstawie pisać artykuły. Parę lat temu m.in. na podstawie bezmyślnego opierania się na źródłach, na wikipedii był fałszywy artykuł Henryk Batuta. Natomiast na zdrowy rozum sytuacja byłaby absurdalna, gdyby co 2 miesiące "luzował" się mandat na tej liście (zgony/zrzeczenia), a Forkasiewicz co 2 miesiące musiałby pisać do kancelarii sejmu, że nie chce mandatu. Wolfgang (dyskusja) 00:35, 2 lis 2015 (CET)

Barbara Dolniakedytuj kod

Powinna przed złożeniem ślubowania zrezygnować ze stanowiska sędziego. Chyba taki też był kazus Pawła Jarosa, wybranego w 1997 roku (gdy kadencja mniej więcej zbiegła się z wejściem w życie KRP). Nie wiem natomiast, jak rozwiązano kwestię Anny Kurskiej w Senacie - jako sędziego w stanie spoczynku, być może nikt się tym w swoim czasie nie zajął ([6]). Elfhelm (dyskusja) 23:21, 6 lis 2015 (CET)

Podziękowanie - Zamieszki w Pompejachedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:29, 9 lis 2015 (CET)

Sejm/Senatedytuj kod

Merytorycznie i co do doboru źródeł masz rację. Nowa wersja jest trochę niezgrabna językowo, są tam też futurologiczne sekcje do lat 2016 i nast. Ale spojrzałem, że poprzednia prowadzi do wersji [7]. A tam zamiast poukrywane widnieją "Zgodnie z uchwałą z , liczbę wicemarszałków ustalono na . Wicemarszałkami zostali wybrani:" itp. Może warto udać, że się tego nie widzi i ewentualnie zająć się tym za kilka dni? Elfhelm (dyskusja) 16:46, 10 lis 2015 (CET)

Ad:Ministerstwo_Spraw_Wewnętrznych_i_Administracjiedytuj kod

Ad:Ministerstwo_Spraw_Wewnętrznych_i_Administracji

Czy wobec tego że mamy działy administracji rządowej i (jak podaje artykuł Prezes Rady Ministrów może elastycznie kształtować liczbę i kompetencję członków Rady Ministrów powinno się w jednym artykule mieszać informacje o Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji istniejącym do 2011 roku i to którego ministrem został Mariusz Błaszczak od 2015 roku? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:57, 16 lis 2015 (CET)

Odp:Re:Ad:Ministerstwo_Spraw_Wewnętrznych_i_Administracjiedytuj kod

Odp:Re:Ad:Ministerstwo_Spraw_Wewnętrznych_i_Administracji

Mi osobiście jako czytelnikowi sprawia trudność gdy kolejne przekształcenia różnych instytucji są opisywane w tym samym artykule. Wydaje mi się że większy porządek jest gdy wszystko w danym artykule jest zgodne z definicją zapisaną na początku. W przypadku tych ministerstw nie widzę możliwości utworzenia takiej definicji. Co do "zastąpi się aktualnym wg" wydaje mi się to sprzeczne z Pomoc:Ponadczasowość To znaczy proponuje nie zastępowanie lecz dopisanie. Nawet jeśli miałoby być stare i nowe ministerstwo w tym samym artykule. Co o tym myślisz? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:28, 16 lis 2015 (CET)

Rozgrywający (piłka nożna)edytuj kod

Prywaciarz101 ¡Buenos Tardes! 15:30, 21 lis 2015 (CET)

MZedytuj kod

[8] Zgodzisz się ze mną prawda? Elfhelm (dyskusja) 00:05, 27 lis 2015 (CET)

W. Sułekedytuj kod

Nie mam pojęcia, czy w tak zamierzchłych czasach PRL były wydawane informatory. W drukowanym informatorze biograficznym Wydawnictwa Sejmowego dla IV kadencji nie ma podanych imion rodziców. Katalog BIP IPN też nie obejmuje danych z IV kadencji Sejmu. Natomiast jakieś związki rodzinne są całkiem prawdopodobne (RSP Linowo łączy), ale nie mam pojęcia gdzie szukać. Elfhelm (dyskusja) 23:48, 30 lis 2015 (CET)

Zdjęcia ze strony sejmowej i ze strony, którą podałem jako źródło, się zgadzają (trzeba tam kliknąć w nazwisko, aby zobaczyć zdjęcie). Jakby się uprzeć, to w internecie tak naprawdę niewiele źródeł jest weryfikowalnych, tylko wówczas połowa informacji z Wikipedii musiałaby zniknąć. Wolfgang (dyskusja) 21:56, 4 sty 2016 (CET)

Jerzy Bociańskiedytuj kod

Proszę bardzo. Wpis jest krótki, więc go przepisuję: Bociański Jerzy (1912-1941) sprinter z Częstochowy. Urodzony 14 września 1912 w Częstochowie. Absolwent Gimnazjum im. Fabianiego w Radomsku (1933). Studia na SGGW w Warszawie przerwała wojna. Przez kilka lat uprawiał lekkoatletykę, jako czołowy sprinter i skoczek w dal częstochowskiego KS Brygada (1932-1937). Rekordy życiowe: 100 m – 11,0 sek (3 maja 1933, Częstochowa) i skok w dal – 6,59 m (25 września 1933, Częstochowa). Karierę sportową przerwała choroba płuc (1938). Zmarł w Warszawie 22 sierpnia 1941 w nieznanych okolicznościach.. Bibl. Od Adamczaka do Zasłony; wywiad środowiskowy i rodzinny. Serdecznie pozdrawiam Buldożer (dyskusja) 08:41, 19 sty 2016 (CET)

Pepłońskiedytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi. MO z Policją mi się nałożyło. Dosłużył się inspektora--Pbk (dyskusja) 19:52, 17 lut 2016 (CET)

Your bot in Ukrainian Wikipediaedytuj kod

Hi. You have received this message, because you have a bot in Ukrainian Wikipedia. For a long time, your bot has not committed any actions in our project. Currently, Ukrainian Wikipedia community decides what to do with inactive bots. We encourage you to visit this page and inform the community whether you would need the bot flag in the future, and if so, why. If you no longer need the flag, we would be grateful if you inform the community.

If you have any questions, feel free to contact me on my talk page, or place them on the page to which I have referred. Unfortunately, I cannot look at all the pages, so if you ask the question here, most likely, I can not answer.

We expect a response from you within a week of receiving this message.

Thank you for attention. Best regards, bureaucrat of Ukrainian Wikipedia Максим Підліснюк (talk) 21:37, 30 mar 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Mateusz Morawieckiedytuj kod

Mógłbyś dodać to źródło http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,142076,19176075,mateusz-morawiecki-z-wyzyn-bankowosci-do-rzadu-pis-ku-chwale.html że Mateusz Morawiecki jest synem Kornela Morawieckiego zobaczyłem, że artykuł o panu Mateuszu jest dostępny tylko dla redaktorów do edytowania, a ja niestety nie jestem redaktorem Robertkarpiakpl (dyskusja) 09:12, 30 wrz 2016 (CEST)

"Nie powinno się jednak w charakterze źródeł podawać się artykułów, które ...2) są zamknięte jeśli nie wykupi się płatnego dostępu" proszę nie dezinformuj. Nie ma takiej zasady. Gdyby ją stosować, to również nie można by stosować w wiki książek zwłaszcza naukowych i 80% pism naukowych - one wszak też nie są dostępne, jak się nie wykupi płatnego dostępu, a i w bibliotekach publicznych o nie trudno. --Piotr967 podyskutujmy 10:11, 30 wrz 2016 (CEST) Jest mnóstwo bezpłatnych alternatyw dla podlinkowanego wyżej artykułu w zakresie relacji rodzinnych między oboma panami Morawieckimi i nie widzę potrzeby linkowania akurat do tak ekskluzywnego żeby tej relacji dowodzić. Dowodzony fakt nie jest faktem naukowym, który wymagałby koniecznie odwoływania się do białych kruków, skoro są źródła publicznie dostępne, od dawna dostępne w drugim. Gdzie utylitaryzm? Bocianski (dyskusja) 10:24, 30 wrz 2016 (CEST)

Dzięki możesz jeszcze dodać źródło WP wiadomości, że Mateusz Morawiecki ma żonę Iwonę i czworo dzieci? Robertkarpiakpl (dyskusja) 10:13, 30 wrz 2016 (CEST) :-) http://wiadomosci.wp.pl/kat,137114,title,Do-Rzeczy-Ku-chwale-ojczyzny,wid,18062139,wiadomosc.html

Zrobione. Bocianski (dyskusja) 10:24, 30 wrz 2016 (CEST)

Wikipedysta:Bocianski/cytatyedytuj kod

Uprzejmie donoszę [9]: "W przypadku Bo śmiem twierdzić, iż on na te swoje kilka lat sławy też zapracował, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych burków, które to mają trzy spacery dziennie po trawniku dookoła bloku przez 10 czy 15 lat ten pies musiał się znieść setki występów przed kamerami, aparatami, zainteresowanie ludzi podczas każdego publicznego "występu". Pierwszy pies, który "sprawuje" tę funkcję przez 8 lat zapisał się w historii Białego Domu..." :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 11:25, 8 gru 2016 (CET)

bład zamianyedytuj kod

w następnej już poprawiłem...w "drugim czytaniu" iw stawianiu dokładnego mp i kategorii zazwyczaj te głupoty poprawiam. Dziekuje--Kerim44 (dyskusja) 21:01, 22 sty 2017 (CET)

Ad:Szablon:Ordery i odznaczenia państwowe III RPedytuj kod

Ad:Szablon:Ordery i odznaczenia państwowe III RP

Jesteś pewny? Odznaka dalej znajduje się na stronie MC Jakub Kaja () 21:25, 17 sie 2017 (CEST)

Ad:Szablon:Ordery i odznaczenia państwowe III RPedytuj kod

Ad:Szablon:Ordery i odznaczenia państwowe III RP

Będziesz pisał hasło Odznaka „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej” czy mogę sam to zrobić? Pzdr. Jakub Kaja () 07:52, 31 sie 2017 (CEST)

Chrząchówekedytuj kod

Witaj! Czy mógłbym prosić o jakiś e-mailowy kontakt do Ciebie? Robiąc porządki w dokumentach trafiam co i rusz na takie dotyczące Chrząchówka (np. tabela likwidacyjna), a pamiętam, że kiedyś widziałem Twoją stronę dotyczącą Chrząchówka i Chrząchowa, więc chętnie bym porozmawiał na te tematy, a strona dyskusji Wikipedysty to nie jest najlepsze ku temu miejsce ;)

Pozdrawiam serdecznie Mzungu (dyskusja) 17:13, 2 wrz 2017 (CEST)

Witaj! Zmiany wprowadzone :) Mzungu (dyskusja) 21:21, 4 wrz 2017 (CEST)

Słupia Koneckaedytuj kod

Hej, czyli...przywracam? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 00:55, 2 sty 2018 (CET)

 • Hej, już nie muszę :) Szczęśliwego Nowego Roku--Tokyotown8 (dyskusja) 00:56, 2 sty 2018 (CET)

Ukraińska Wikipediaedytuj kod

Andrzej19 (dyskusja) 22:05, 23 cze 2018 (CEST)

Xardas (Gothic)edytuj kod

ptjackyll (zostaw wiadomość) 21:13, 19 sty 2019 (CET)

Mariusz Sokołowskiedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 11:43, 10 maj 2019 (CEST)

be-tarask:Удзельнік:Red_Winged_Duckedytuj kod

Pozdrowienia! Proszę odblokować wikipedysta Red_Winged_Duck w Białoruskiej Wikipedii klasyczną pisowni. ( https://be-tarask.wikipedia.org/wiki/Спэцыяльныя:Унёсак/Red_Winged_Duck ).--Wikipedysta:W 11:02, 19 września 2019 (UTC+3)

Słownikedytuj kod

Informacje o haśle podałem na podstawie bibliografii do tego artykułu. Do samego słownika nie mam dostępu. Denar64 (dyskusja) 16:15, 18 gru 2019 (CET)

Wojciech Rudnikedytuj kod

Mam pytanie, szukam miejsca, gdzie mógłbym chociaż dowiedzieć się, jakie odznaczenia dostał kpt. Rudnik, ale dalej nic nie mam... Pisałeś, że gdzieś znalazłeś informację o jego 3-4 odznaczeniach, ale na WBH nijak nie mogę tego znaleźć... Mieszkam w Krakowie i do Warszawy raczej mi niezbyt po drodze, więc odwiedzenie pracowni naukowej jest dość kłopotliwe. Czy podzieliłbyś się informacją, skąd masz te informacje? Byłbym na prawdę wdzięczny :) artykuł mam już nieco rozbudowany (na pewno wymaga jeszcze dopracowania, sprawdzenia i potwierdzenia kilku informacji, ale jest na pewno bogatszy w treść niż poprzedni) i chciałbym jeszcze dołączyć te odznaczenia (coś tam już dodałem, ale chciałbym, żeby to było pewne). Zdjęcia jakieś mam, będę skanować w pracy we wtorek, w Brzesku czy w Tarnowie pewnie będę niedługo, chociaż w internecie są zdjęcia tych tablic upamiętniających, ale wolałbym mieć swoje. No i brakuje mi nieco więcej informacji o jego przebiegu służby i tych odznaczeniach... --Lutytur (dyskusja) 06:47, 6 sty 2020 (CET)

Paweł Matraszekedytuj kod

Heyka. Dzięki za podziękowania. Było napisane, że VM za walki pod Kijowem. Ale robiąc biogramy innych osób z książki pod redakcją Pana Polaka znajduję trochę błędów i nieścisłości. Więc nie wykluczone, że tu też takowy błąd nastąpił. Tę poszukiwana osobę sprawdzę w domu, ale mam tylko jedną z części II tomu, więc może ona być w części I. Ale sprawdzę--Szczur14pp (dyskusja) 13:55, 4 lut 2020 (CET) Dokładny cytat: za wybitne zasługi, bohaterstwo i zachowanie się w obliczu wroga podczas walk pod Kijowem--Szczur14pp (dyskusja) 13:57, 4 lut 2020 (CET). Dzięki za korekty. Pozdrawiam--Szczur14pp (dyskusja) 14:11, 4 lut 2020 (CET)

Sprawdziłem - Stanisława Polaka nie ma. Może w innej części tomu II, której nie mam. Ale wiem, że z tej części też maja być biogramy kawalerów VM robione. Więc jeżeli Stanisław Polak tam jest, to jego biogram się na wiki pojawi. Pozdrawiam--Szczur14pp (dyskusja) 20:34, 4 lut 2020 (CET)

Odp:Dawny folwarkedytuj kod

Odp:Dawny folwark

Cześć. Z tymi folwarkami to raczej chodziło mi o dawne miejscowości we współczesnych granicach Polski. Jeśli chodzi o Michalewo to oficjalnie była to osada w 1938 roku. O dalszej historii nic nie znalazłem. Khan Tengri (dyskusja) 02:42, 21 mar 2020 (CET)

 • Wykaz miejscowości, który robił jako załącznik do zarządzenia ministra odnośnie ustalenia nazw w województwie. Niestety przed wojną zdążyli wydać tylko jeden tom - dla Wileńszczyzny. Khan Tengri (dyskusja) 02:56, 21 mar 2020 (CET)

Kategorieedytuj kod

Witaj. Dziękuję za pomoc. Od zawsze w kategoriach jestem słaby :). Vivuld (dyskusja) 07:47, 21 mar 2020 (CET)

Po raz kolejny dziękuję. Natomiast z racji zajmowania się powiedzmy ogólnie okresem XX wieku, zauważyłem pewne kłopoty patrząc z innej perspektywy. Zasadniczo ciężko nam (czytelnikowi tym bardziej) zgodnie z literaturą (tą sprzed 39 ale i jak najbardziej współczesną) odszukać daną miejscowość na kresach. Na Wikipedii wszystkie miejscowości są zgrupowane i opisane (naturalnie zgodnie z rzeczywistością) z obecnym podporządkowaniem administracyjnym. Co do tego nie mam wątpliwości, że to jest zgodnie ze sztuką. Ale ... np Kończany, zgodnie z polskimi źródłami będą występowały jako Kończany, pow. grodzieński (mam pozycję ad 2019 i tam piszą, że była w 1920 bitwa). Tu co prawda rejon się pokrywa z powiatem - ale jak dodasz zamiast rejon - sielsowiet - to nie ma szans na zlokalizowanie tego, a jak już nowe władze zmieniły nazwę wsi to jest to w zasadzie niemożliwe. Zastanawiam się nad rozwiązaniem tego. Vivuld (dyskusja) 12:58, 21 mar 2020 (CET)

Nazwy i kategorieedytuj kod

Witaj. Czytałem dyskusję - nie czuję się jeszcze na tyle w temacie by zabierać głos. Odnośnie jeszcze kategorii - co z taką - np woj. białostockie (II RP) - bo wstawiam a zostaje usuwana... Wzoruje się na tym co jest. A i mam pewien kłopot z Brzostowica stacja kolejowa. W II RP istniała w zasadzie jako osobna miejscowość - tylko jak to zrobić? Uzupełnić art stacja kolejowa czy nowy? Pozdrawiam Vivuld (dyskusja) 09:25, 22 mar 2020 (CET)

do końca nie wiem czy była to miejscowość - ale mieszkało tam 135 osób i było 19 budynków mieszkalnych :D Vivuld (dyskusja) 09:58, 22 mar 2020 (CET) zasady znam ;) w skorowidzu z 1921 jest. Pomyślę jak to zrobić. Powiem Ci, że jak się wgłębiam w ten temat coraz bardziej widzę ile jest tu jeszcze do zrobienia. Trochę błędów też jest. Właśnie prostuje jeden. Ktoś czytać map nie umie.... Vivuld (dyskusja) 10:25, 22 mar 2020 (CET) Serdecznie dziękuję. Kto usuwa i dlaczego masz już na mojej stronie dyskusji Vivuld (dyskusja) 11:08, 22 mar 2020 (CET)

Gnojnicaedytuj kod

No ok, masz rację - nie sprawdzałem co się działo po 45. Wstawiłem tylko informacje o wsi w art. Strasznie to jest namieszane.Zresztą zgodnie z sugestią. Vivuld (dyskusja) 16:10, 23 mar 2020 (CET)

opuszczoneedytuj kod

Ok, tam będę wstawiał. Vivuld (dyskusja) 08:22, 24 mar 2020 (CET)

Lachnówedytuj kod

Ok, rozumiem. Tylko to co Ty wstawiłeś w przypisach ja dodałem w tekście (zostało usunięte). Skoro wcześniej dostałem info, że WIG (spis z 21 też) jest niewiarygodny to nazwy wsi nieistniejących oparłem o Skorowidz z 33 (zgodnie z sugestiami). Wyjaśnienia wstawiłem co do różnicy w nazwie w tekście. Ale, trzeba się na coś zdecydować - skoro pierwsza moja wersja w innym art - czyli 21 + WIG są złe - a dobra nazwa z 33 - a w tym Skorowidz z 33 jest gorszy od WIGu to w końcu co jest dobre (nie mówimy o miejscowościach które istnieją). Vivuld (dyskusja) 18:17, 29 mar 2020 (CEST).

Tylko na czymś trzeba się oprzeć i tego trzymać. SgKP też nie jest urzędowym wydawnictwem. WIG - to chyba najbardziej „urzędowy”. Vivuld (dyskusja) 19:25, 29 mar 2020 (CEST)

Odp:Lachnówedytuj kod

Odp:Lachnów

Wybacz, ale żaden z przytoczonych w haśle dokumentów nie podaje nazw urzędowych, a ja wyznaję zasadę, że w przypadku występowania dwu lub więcej form powinno się stosować tę nazwę, która bliższa jest współczesnej/ostatniej urzędowej formie białoruskiej/rosyjskiej. W przypadku Lachnowa daję sobie rękę uciąć, że miejscowość nie zniknęła magicznie w 1945 i musiała być notowana w wykazach powojennych przynajmniej w języku rosyjskim i to na pewno nie w formie Ляхнов. W ogóle jestem przeciwnikiem stosowania polskich nazw poza tymi zalecanymi przez KSNG, bo z tym są cyrki przeokrutne, ale to pewnie nigdy nie przejdzie, a szkoda. Mierzi mnie też podawanie przynależności administracyjnej tylko z okresu II RP, podawanie liczby ludności tylko z międzywojnia bez podawania liczb ze spisu 2009, wrzucanie szablonów przynależności do gmin II RP zamiast szablonów ze współczesnym podziałem, a przynajmniej dla wsi wciąż istniejących. Wobec braku podawania chociażby współczesnych kodów pocztowych nie widzę sensu wymieniania przynależności do urzędów pocztowych za II RP, zwłaszcza że mogła być ona zmienna. Nie podajemy dawnych podległości sądowych w hasłach o polskich wsiach, to dlaczego mielibyśmy to robić w hasłach o miejscowościach białoruskich? Khan Tengri (dyskusja) 19:42, 29 mar 2020 (CEST)

 • Prędzej zamkną Wikipedię niż ktoś te hasła porządnie rozwinie np. o podział administracyjny w ZSRR. Poza tym trudno mówić o ugruntowanych nazwach jeśli są miejscowości, dla których tylko z okresu II RP można znaleźć pięć różnych form. Khan Tengri (dyskusja) 14:16, 30 mar 2020 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Podsumujmy - pozostaje we wsiach kategoria powiedzmy - miejscowości w rejonie xx - czy jakaś jeszcze inna (chodzi o przynależność administracyjną) - powoli mogę usuwać/dodawać Vivuld (dyskusja) 22:42, 29 mar 2020 (CEST)

Ogólnie jak zauważyłem jest tak wpisane - rejon x plus wsie rejonu x plus woj II RP i czasem gubernia i I RP. Z tego co było mówione tylko obecna przynależność, dobrze rozumiem? Ale co z tym rejonem x? czy nie wystarczy wsie/miasteczka rejonu x? O resztę będę pytał. Tą kat. „opuszczone” stosuję i wtedy plus rejon x. Vivuld (dyskusja) 22:52, 29 mar 2020 (CEST) Ok. Inne administracyjne niż obecne będę sukcesywnie usuwał. Jak robię to gmina po gminie to powinno być za jakiś czas wszędzie tak samo - naturalnie zgodnie z alfabetem :) O resztę pytam jakby co. Vivuld (dyskusja) 23:04, 29 mar 2020 (CEST)
 • Ok. Fakt można dodać co po agresji ZSRR było dalej. Pytanie jeszcze odnośnie sytuacji po 41 - jakieś granice administracyjne Niemcy wprowadzili? Może wiesz, a nie będę musiał szukać. To też było by można wpisać - tak jak np sytuacja z Krajem Warty czy GG. Owszem dużo prościej jest wpisać wszędzie podobny tekst - ale warto spróbować coś więcej. Vivuld (dyskusja) 23:53, 29 mar 2020 (CEST)
Przepraszam - moje niedopatrzenie. Muszę na to zwrócić uwagę. A ogólnie teraz wygląda tak jak sugerowałeś? Vivuld (dyskusja) 18:22, 30 mar 2020 (CEST)

Leszyczeedytuj kod

Witaj. Widzisz obecnie jest tak, że art Leszczyce [10] wskazuje lokalizację zgodnie z obecną nazwą (wg map google, openmap etc) i nawet zgodnie z [11] ale już wcześniejsza [12] w tym samym miejscu pokazuje Łoszewicze. I tu mam dylemat. Będą dwa arty z różnymi nazwami miejscowości a odeślemy czytelnika do tego samego miejsca - a wszystko zgodnie ze źródłami :) Wg mnie ważne by zaistniały te dwie nazwy (skoro w źródłach są) - i szukam rozwiązania. Może coś wymyślimy. Vivuld (dyskusja) 22:09, 30 mar 2020 (CEST)

Gawdzikedytuj kod

Hej. Zostałem przywołany. Jeśli chodzi o w/w potwierdzam ten KZ. Jeśli VM otrzymał za II ws to sprawdzenie potrwa. Ja mogę Ci jak zdołam znaleźć info odnośnie "kariery" do 39. Gruzin (dyskusja) 10:28, 1 kwi 2020 (CEST)

Czy sprawdzić Ci tego Gawdzika? Gruzin (dyskusja) 19:47, 5 kwi 2020 (CEST) Ok. Zerknę jutro co o nim można zza czasów II RP wyszukać. Może coś jest czego nie masz :) Gruzin (dyskusja) 21:43, 5 kwi 2020 (CEST)

[13]edytuj kod

Witaj. Pozmieniałem trochę wpisy. Mam pytanie o w/w miejscowość. Piszą tu, powołując się na stronę internetową (a ta z kolei na Skorowidz z 24), że mieszkało tu 496 osób. Tylko, że w Skorowidzu widnieje 76 osób... Ja bym przypis do tej strony skasował i wstawił prawdziwe dane. Vivuld (dyskusja) 12:38, 3 kwi 2020 (CEST)

Ok, serdecznie dziękuję Vivuld (dyskusja) 21:57, 3 kwi 2020 (CEST)

Mostyedytuj kod

Witaj. Mam wrażenie, że arty o miejscowościach Mosty, Mosty Prawe i Mosty Lewe trochę mieszają. Wg tego co widzę to były Mosty (potem podzielono chyba je na Mosty Prawe i Lewe). Osiedle fabryczne Mosty (obecne Mosty) i stacja kolejowa Mosty. Czy te [14] to nie jest niegdysiejsza osada fabryczna a opis samego miasta jako królewskiego nie dotyczy miasta - obecnie Mosty Prawe? Zgodnie ze spisem z 1921 - było miasteczko Mosty, folwark i stacja kolejowa. Nigdzie nie są wymienione Prawe czy Lewe. W 1933 są Mosty, Mosty folwark, Mosty os. fabryczne i stacja kolejowa jako oddzielna miejscowość. Znów nie ma podziału na Lewa Prawa. Czy możesz na to rzucić okiem? Vivuld (dyskusja) 15:26, 4 kwi 2020 (CEST)

Czyli należałoby praktycznie wszystko z historii miasta przenieść do art Mosty Prawe. Do 39 raczej miało status osiedla fabrycznego. Pozostaje otwarta sprawa 1939 i obrony mostów przez wojska polskie. Tylko czy dotyczy to mostów czy Mostów czy Mostów Prawych. :D Kto mógłby to wiedzieć? Bo tak chyba tych art nie można zostawić.Vivuld (dyskusja) 16:34, 5 kwi 2020 (CEST) Napiszę do Kerima, On chyba coś tam pisał o takich bitwach - linkowałem art. Tak czy inaczej nie ma wątpliwości, że zdanie o mieście królewskim należy przenieść. Btw - pomyłek jest nieco więcej w artach o miejscowościach, ale nie aż takie. Inna sprawa, że je też czasem się mylę. Aaa bardzo ciekawy link mi podesłałeś :D. Czytać potrafię - ale wyszukać niestety – nie ten krój pisma :). Vivuld (dyskusja) 17:13, 5 kwi 2020 (CEST)

Łunnaedytuj kod

Witaj. Pytanie - w Łunnie czy w Łunnej. Powinno być chyba w Łunnie, przynajmniej tak mi się linkuje. Ale, sam zasugerowałem się artami i zatytułowałem „w Łunnej”, ale zmieniłem już. Sam zobacz np ten art jak od x czasu wisi [15]. Vivuld (dyskusja) 16:13, 6 kwi 2020 (CEST)

Tylko jak przekierowałem art z Getto w Łunnej do Getto w Łunnie pojawiły się od razu interwiki. Dla poparcia (nie mojej oczywiście tezy) tej „Łunnie” zobacz [16] [17] - można chyba przekierować art o parafii Vivuld (dyskusja) 21:37, 6 kwi 2020 (CEST) Zmieniłem na jedną formę nazwiska w tekście, a dodałem uwagę odnośnie innej pisowni nazwiska na stronie internetowej. Zostawiłem to pod jakim wydali książkę Vivuld (dyskusja) 22:22, 6 kwi 2020 (CEST)

Patryk Jakubowskiedytuj kod

Karol 1111 dyskusja 18:55, 23 kwi 2020 (CEST)

Gmina Śniadowoedytuj kod

Hej. Czy nie uważasz, że ten art [18] i ten [19] należy połączyć? Prawdę mówiąc ten pierwszy bym skasował. Vivuld (dyskusja) 11:17, 30 kwi 2020 (CEST)

W tej gminie miejskiej bardziej jest opisana sama miejscowość. O gminie - była albo i nie była... Natomiast odnosząc się do drugiej części Twojej wiadomości - pierwszy krok robię (co prawda szablonem) ale zawsze. W każdej gminie, która istniała w czasie II RP jak i za PRL wstawiam szablon tej II RP. Duża część miejscowości jest taka sama, ale jedne znikają z powierzchni ziemi, inne są obecnie częścią albo w innej gminie. Jakiś obraz zmian się rysuje. Vivuld (dyskusja) 09:00, 1 maj 2020 (CEST)

Sinkiewiczeedytuj kod

Tak naprawdę tylko to chciałem wyraźnie zaznaczyć, ze była też i nazwa Sienkiewicze. Co przeszkadza wpisana kursywą do infoboxu (tak odczytuje to czytelnik) nazwa Sienkiewicze? Taki zwyczaj to nic nowego w innych projektach, ze wpisuje się nazwę alternatywną?--Kerim44 (dyskusja) 23:39, 11 maj 2020 (CEST)

Racja lub nie - poprawiłem tylko nazwę batalionu (to była gruba przesada poprawiać ją na Sinkiewicze), a w kolejnej edycji szukałem możliwości wykazania drugiej nazwy- sposób do dyskusji. Reszta to dziecinada i...usztywnianie stanowiska wobec braku porozumienia:) Co do drugiej nazwy: Zobacz TU: [20] (albo TU Sienkiewicze - [21] stosujemy tę metodę. Ty jako czytelnik od razu widzisz, ze pułk (batalion) miał dwie nazwy na przestzreni lat. Utworzył się "dobry obyczaj" i parametr "nazwa oryginalna" w polskich jednostkach własnie tak wykorzystujemy a w "obcych" tak - [22] (wpisujemy nazwę w języku właściwym dla armii).--Kerim44 (dyskusja) 00:19, 12 maj 2020 (CEST) hi hi... zupełnie rozminęliśmy się z tematem...Twoje edycje były dla mnie oczywiste i cenne (oczywiscie z wyjątkiem jak zrozumiałem przypadkowego usunięcia mojego wpisu w infoboxie) .... zastanawiam się czy warto prostować, wyjaśniać, uszczegóławiać ....no może tylko końcówkę..... "dziecinadą" nazwałem postępowanie Khan Tengri i ....swoje, które doprowadziło do wojny edycyjnej--Kerim44 (dyskusja) 18:47, 12 maj 2020 (CEST)

Wikipedysta:Bocianski/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 22:40, 12 maj 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Bocianski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy