Dyskusja wikipedysty:Darek70


Dyskusja wikipedysty:Darek70 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskiej Wikipedii!

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny – kliknij: Wikipedysta:Darek70/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy, lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony szablon:pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam!


Spis treści

Twój loginedytuj kod

Wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika może się wydać niektórym osobom cokolwiek prowokacyjna czy obraźliwa dla ich uczuć religijnych (zobacz proszę Wikipedia:Nazwa użytkownika). Zastanów się nad zmianą tej nazwy (Wikipedia:Prośby o zmianę nazwy użytkownika) lub po prostu porzuceniem tego konta i założeniem nowego pod bardziej normalną nazwą. roo72 Dyskusja 12:10, 3 lut 2008 (CET)

Mazurowiecedytuj kod

Oczywiście masz rację. Gdybyś pisał o Piłsudskim to było by encyklopedyczne, o rodzinie Mazurów encyklopedyczne nie jest.

Wikipedia nie jest prywatną kroniką genealogiczną.

Sobol2222 -- Dyskusja 15:15, 3 lut 2008 (CET)


Możesz napisać, że nazwa pochodzi od nazwiska Mazur. Że rodziny o tym nazwisku mieszkały tam w XIX wieku. I tylko tyle. Nie możesz umieszczać fotografii rodzinnych i wywodów genealogicznych. Chyba, że są jakieś inne ważne powody, aby te rodziny opisać w Wikipedii.

Sobol2222 -- Dyskusja 15:25, 3 lut 2008 (CET)

Nie interesuje mnie szczególnie Mazurowiec. Mnie interesuje Wikipedia (jako całość) i jej odpowiedni poziom.

Sobol2222 -- Dyskusja 15:40, 3 lut 2008 (CET)

Przeczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Powszechne_błędy_językowe

Sobol2222 -- Dyskusja 11:05, 10 lut 2008 (CET)

Błędami zbytnio się nie przejmuj. Każdy je robi. Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Przy okazji. Zmień nazwę użytkownika. Obecna może obrażać uczucia religijne innych osób. Łatwiej jest zmienić nazwę użytkownika teraz, kiedy masz jeszcze niewiele edycji. I śmiało edytuj dalej.

Sobol2222 -- Dyskusja 14:03, 11 lut 2008 (CET)

Mikołaj Witczak (lekarz)edytuj kod

Masur juhu? 16:28, 11 lut 2008 (CET)

Niestety, nie posiadam tych publikacji. Zgodnie z zasadami panującymi w poczekalni oceniłem obecny stan artykułu, wskazałem też co poprawić by zmieniło się moje zdanie. To nie oznacza, że artykuł zostanie skasowany. To oznacza, że można go poprawić i że osoby mające takie możliwości/chęci mogą to zrobić. W tej formie artykuł na prawdę obniża jakość wikipedii, ale artykuł w poczekalni (poza przypadkami oczywistymi) pozostaje kilka dni - warto ten czas wykorzystać na jego poprawę. pozdrawiam Piastu βy język giętki... 16:58, 11 lut 2008 (CET) p.s. proszę, podpisuj się w dyskusjach, to ułatwia komunikację.

Spójrz na to: [1] - szkoda, że od razu tak nie napisałeś; niepotrzebne emocje. Ale nie przejmuj się, mój pierwszy arykuł, bardzo wnikliwy, poleciał po kilku minutach; jego treścią zaś było: "Wyborca - osoba posiadająca czynne prawo wyborcze." Powodzenia w pisaniu o Świeradowie i okolicach :-) Picus viridis RSVP? 22:16, 11 lut 2008 (CET)

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci (Jastrzębie Zdrój)edytuj kod

Proponuję utwrorzenie brudnopisu do testowania nowych artykułów. Na stronach dyskusji podpisujemy się czterema tyldami, lub wciskając drugą z prawej ikonkę (to ułatwia komunikację). Pozdrawiam i polecam się. Klondek dyskurs 18:59, 1 sie 2008 (CEST)

Grafikiedytuj kod

Nie przesyłaj grafik pod fałszywymi licencjami. Nie możesz pisać "Ja, autor", skoro nie zrobiłeś tych zdjęć. Ponadto przypominam o podawaniu źródeł i opisywaniu grafik, inaczej będą musiały być kasowane Masur juhu? 20:09, 1 sie 2008 (CEST)

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 18:12, 2 sie 2008 (CEST)

Tmzj1.jpgedytuj kod

Przesłane przez ciebie pliki zostały skasowane, ponieważ nie spełniały zasad. Zapoznaj się proszę z zasadami przesyłania plików nim prześlesz kolejne grafiki. W szczególności przeczytaj: GDZIE przesyłamy ilustracje do haseł (na Commons), JAK nazywać swoje pliki (pliki z niewłaściwymi, np. nieinformatywnymi, nazwami są kasowane), JAK je opisywać (grafika bez opisu, po odlinkowaniu z hasła bywa bezwartościowa) i JAK licencjonować pliki. Pamiętaj także, że przesyłanie nieswoich plików i nadawanie im wolnych licencji, gdy na takich nie są, oraz przypisywanie sobie autorstwa to łamanie prawa autorskiego. Zapraszam do przesłania plików jeszcze raz, na Commons, tym razem zgodnie z zasadami.Masur juhu? 17:10, 13 cze 2009 (CEST)

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział im. Juliusza Mękickiego w Jastrzębiu-Zdrojuedytuj kod

Witam - hasło usunąłem. Proszę zapoznaj się z Pomoc:Zasady w pigułce oraz Wikipedia:Czym Wikipedia nie jest. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 16:32, 22 sie 2010 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Darek70" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy