Dyskusja wikipedysty:Dariusz.Biegacz


Dyskusja wikipedysty:Dariusz.Biegacz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

archiwum01- zdjęcia

Spis treści

przypisyedytuj kod

[1].

Przypisyedytuj kod

  1. "Na oko bezpiecznie" - artykuł na temat problemów z systemami biometrycznymi

tabeleedytuj kod

jak się robi tabele, gdzie znajdę instrukcję?? Dariusz.Biegacz 15:21, 23 lip 2005 (CEST)

np. Pomoc:Tworzenie nowych haseł#Tabele Kpjas albo m:Help:Tables


chciałbym aby w pierwszym wierszu zamiast dwóch komórek szereg a, szereg a, była jedna: szereg a a pod nią dwie kolumny, podobnie szereg b i szereg c

a teraz potrzebuję nad tym jeden dodatkowy wiersz z dwoma komórami: pierwsza komórka szerokości komórki szereg A (wpis: formaty zasadnicze) a druga komórka szerkości komórek szereg B i szereg C (wpis: formaty pomocnicze). oba wpisy wyśrodkowane.

x2 + ax - a2 = 0


skąd:

x = 5 1 2 a {\displaystyle x={\frac {{\sqrt {5}}-1}{2}}a}

Liczba:

φ = 5 1 2 0,618 0339887498948482045868343656 {\displaystyle \varphi ={\frac {{\sqrt {5}}-1}{2}}\approx 0{,}6180339887498948482045868343656\dots }
a b = a d b c {\displaystyle {\frac {a}{b}}={\frac {a\cdot d}{b\cdot c}}}

x y = x l m {\displaystyle x^{y}={\sqrt[{m}]{x^{l}}}}

L = 116 Y Y 3 16 {\displaystyle L=116{\sqrt[{3}]{\frac {Y}{Y}}}-16} a = 500 ( X X 3 Y Y 3 ) {\displaystyle a=500({\sqrt[{3}]{\frac {X}{X}}}-{\sqrt[{3}]{\frac {Y}{Y}}})} b = 200 ( Y Y 3 Z Z 3 ) {\displaystyle b=200({\sqrt[{3}]{\frac {Y}{Y}}}-{\sqrt[{3}]{\frac {Z}{Z}}})} Δ E = ( Δ L ) 2 + ( Δ a ) 2 + ( Δ b ) 2 {\displaystyle \Delta E={\sqrt {(\Delta L)^{2}+(\Delta a)^{2}+(\Delta b)^{2}}}}


edytuj kod

Witam, staraj się raczej nie używać <br>, jeżeli robisz listę punktowaną (*) to i tak nie ma potrzeby, a jeżeli chcesz wymusić nowy paragraf to wystarczy wstawić jedną pustą linię. Świetna robota z hasłami. Pozdrawiam, Roo72  02:49, 30 lip 2005 (CEST)


www.multigraf.pledytuj kod

Nie widzę tam podstrony "kadra". Przejrzałem kilka zakładek - mapka, adresy itp., ale nadal nie wiem o co chodzi.

Pozdrawiam --Julo 21:21, 12 sie 2005 (CEST)

OK. tsca


Jeśli dobrze zrozumiałem, że chodzi Ci o spis alfabetyczny, to jest on tutaj: Specjalna:Allpages/A. tsca

redirectedytuj kod

pisze się nowe hasło a w nim #REDIRECT[[nazwa hasła do którego ma linkować]] Kwiecień 00:10, 3 wrz 2005 (CEST)


Bez praw autorskichedytuj kod

Na przyszłość: wstawiaj szablon {{PD-self}} grafikom, którym nie dajesz żadnych ograniczeń. Możesz też wybrać inne licencje, np. GFDL. A.J. 19:47, 22 gru 2005 (CET)

CRMedytuj kod

Troszkę przeredagowałem artykuł o CRM zgodnie z wytycznymi podanymi przez Pana w dyskusji. Mam nadzieję, że obecna forma jest przystępniejsza i lepiej opisuje czym jest CRM. Czekam na opinię :)

Uważa Pan, że strona CRM.decyzje-IT.pl to: (to komercja w wiekszym stopniu niż link pozostawiony (tu mamy listę różnych dostawców): miałem okazję przejść przez "niewinne testy", a potem były telefony z sprzedawcy z Kanady)

Moja odpowiedź: 1) Po pierwsze CRM.decyzje-IT.pl to dział wortalu decyzje-IT.pl przedstawiający system klasy CRM, korzyści, niezależne artykuły. Wortal www.decyzje-it.pl jest serwisem informacyjnym, dostarcza znacznie więcej informacji aktualnych, ciekawe artykuły (niezależne) niż wortal lubiany przez Pana CRMreview.pl, który nie koniecznie jest wystarczającym dla wszystkich źródłem informacji.

2) Jeśli chodzi o nazwane przez Pana "niewinne testy" - jest to darmowo udostępniona analiza on-line systemów IT. Jak każda usługa darmowa wiąże się z tym, że dane osobowe są przetwarzane. Firma z Kanady nie zajmuje się sprzedażą, jest natomiast znaną na całym świecie firmą doradczą - konsultingową. Na pewno nie skontaktował się z Panem żaden sprzedawca z Kanady, jedynie osoba, która mogła oferować Panu zakup raportów TEC (porównujących systemy informatyczne). Dlatego zarzut komercyjności jest nietrafiony - gdyż, nie promują żadnego z systemów informatycznych.

polimeryedytuj kod

Witam; umieściłem w haśle polimer te grafiki. Generalnie, najłatwiejszą metodą jest znalezienie odpowiednich ilustracji na Commons, zazwyczaj są, wtedy nie trzeba nawet nic przenosić, tylko można od razu wykorzystać. Pozdrawiam, tsca @ 00:04, 6 sty 2007 (CET)

PS: Ewentualnie, można umieścić nawet więcej symboli, jak na de:Recycling-Code - wymaga to chyba jednak przeformatowania hasła.

Kod recyklinguedytuj kod

Cześć widze ze zdążyłeś wpisać artykuł na swoją listę ale może wpierw nadasz mu kategorie linki itp? --Adamt 01:57, 6 sty 2007 (CET)

Hasło kod recyklingu było bardzo słabe, dlatego przeniosłem je jako sekcję do "tworzywa sztuczne" - oczywiście jak się rozwinęło to by można zrobić z tego osobne hasło. Co do liczb - to liczba cykli przetwarzania ma istotny wpływ na własności tworzywa - przy każdym cyklu w trakcie wtrysku czy wytłaczania dochodzi do degradacji polimeru i pogorszenia jego własności mechanicznych, co powoduje że wielokrotnie recyklowane tworzywa nie nadają się do pewnych zastosować a do innych się nadają. Mnie uczono, że ta liczba oznacza liczbę cykli - ale sprawdzę to jeszcze w jakichś źródłach. Polimerek 08:58, 9 sty 2007 (CET)

Wikipedia:Kategorie piszących na Wikipediiedytuj kod

prosiłbym, żebyś nie szafował tak słowem "wandalizm". Wprowadziłem poprawkę do tekstu tak, by stał się jaśniejszy, nie tracąc przy tym nic ze swojego znaczenia. Ale nawet jeśli twoim zdaniem nie mam racji, to moja edycja jako przeprowadzona w dobrej wierze wandalizmem nie była. Pamiętaj, że to wolna encyklopedia. 83.31.206.114 23:54, 9 sty 2007 (CET)

sorry, z tego wszystkiego podpisałem się adresem IP, Ymar D + 23:55, 9 sty 2007 (CET) czyli każda niepoprawna edycja jest wandalizmem?? ja sie nie obrazam na szczescie, ale ktos moze miec ci takie slowa za zle i bedzie mial racje... Jesli tylko błąd gramatyczny, ktory powstal, miales na mysli, to z cala pewnoscia nie ma mowy o wandalizmie. Jesli cos jeszcze, to ja nie wiem co... pozdrawiam Ymar D + 19:02, 10 sty 2007 (CET)

Kod recyklinguedytuj kod

Tak - dodałem w haśle odpowiednie odnośniki. Polimerek 10:05, 22 sty 2007 (CET)

Z tego co ja widziałem w zakładach przetwarzania tworzyw sztucznych - to granulatu prosto z fabryki, gdzie się produkuje tworzywa i takich pochodzących z recyklingu raczej się nie miesza. Jak coś musi mieć ściśle określone własności - np: powiedzmy elementy konstrukcyjne to się stosuje granulat prosto z fabryki. Widziałem w tych zakładach worki z granulatem prosto z fabryki oraz z różnymi sortami po recyklingu - więc jakoś się to sortuje - ale to nie zmienia faktu, że te numery na kodach nie odpowiadają liczbie cykli. Polimerek 21:04, 22 sty 2007 (CET)

Druk i wydrukedytuj kod

Język jest bardziej skomplikowany, niż Ci się wydaje, a przede wszystkim ma wyrazy o nakładających się znaczeniach. Idealnie podzielić się świata języka nie da. Stąd artykuł był poprawny. Nie ma po prostu ostrych granic i nie należy na siłę tego czynić w artykułach, bo zbytnio i niesłusznie upraszczamy rzeczywistość. Beno @ 09:49, 7 lut 2007 (CET)


re: matryca - dzięki! // tsca [re] 01:38, 5 cze 2007 (CEST)

Głosowanie do KAedytuj kod

Przykro mi, Twoj glos zostal oddany juz 22 września wiec nie zostanie wziety pod uwage (cofnalem edycje z glosem) --Szczepan talk 00:09, 22 wrz 2007 (CEST)

Concealogramedytuj kod

Nadal jestem za usunięciem artykułu. W literaturze fachowej takie pojęcie nie występuje. Jedyny artykuł który o tym wspomina http://www.ee.bgu.ac.il/~rosen/concealogram.pdf jest napisany przez panów, którzy są właścicielami http://www.concealogram.co.il/. Samo słowo brzmi jak buzzword, który miałby przyciągnąć klientów. Wspomniany wcześniej artykuł nie wygląda na to by był prezentowany na którejś z większych konferencji dotyczącej steganografii. Sama technika nie różni się jakoś specjalnie od normalnego włożenia w transformatę (cosinusową, fouriera bądź falkową). GiM (dyskusja) 12:27, 13 lut 2008 (CET)

GiM (dyskusja) 17:40, 3 cze 2010 (CEST)

Mieszalnia farb offsetowych arkuszowychedytuj kod

Obłuże (dyskusja) 18:41, 28 lut 2008 (CET)

Informacja o pliku Grafika:Kabina swietlna.jpgedytuj kod


Dziękujemy za przesłanie Grafika:Kabina swietlna.jpg. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach. --Szczepan talk 02:44, 14 cze 2008 (CEST) Tekst tłustą czcionką

Plik:Waga walka.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Dziękujemy za przesłanie Plik:Waga walka.jpg. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach.

Dotyczy takze:

Swoja droga te zdjecia maja tak tragiczna jakosc (ze wzgledu na mikroskopijny wymiar), ze moze lepiej jak (jesli tylko masz mozliwosc) wykonac nowe/poszukac nowych na Commons? Bo tymi, chyba sam przyznasz, wstyd ilustrowac haslo. Masur juhu? 10:06, 6 mar 2010 (CET)

Prośba o skasowanieedytuj kod

Witaj! Jeżeli chcesz poprosić administratorów o skasowanie hasła, to użyj szablonu {{ek}} – czyli w treści zbędnego artykułu wstawiasz {{ek|TUTAJ WPISZ POWÓD}} Pozdrawiam, --WTM (dyskusja) 21:53, 25 kwi 2010 (CEST)

zaproszenie do wikiprojektu:Krakówedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie Kraków.

Pozdrawiam, Gagorski (dyskusja)

Tło reliefoweedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 15:02, 8 mar 2014 (CET)

Model 7S - McKinsey'aedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 19:34, 7 sie 2014 (CEST)

Katarzyna Smreczyńskaedytuj kod

Plik Smreczynska-portret.jpg został zgłoszony przez Masura do kasacji z powodu braku podania źródła skanu. Skąd pochodzi to zdjęcie? Pozdrowienia Szczebrzeszynski (dyskusja) 14:26, 16 sty 2015 (CET)


Przeczytajedytuj kod

proszę czym nie jest Wikipedia. Wikipedia nie jest platformą do zamieszczania reklam firm. Dlatego zlikwidowałam odsyłacz do strony. Kurtyna (dyskusja) 04:48, 29 sty 2016 (CET)

Tło antykseryczneedytuj kod

Masur juhu? 10:58, 1 lis 2016 (CET)

Janusz Marcinkiewiczedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Hasło wymaga uzupełnienia źródeł wszystkich podanych informacji najlepiej w formie przypisów (patrz: WP:WER, Pomoc:Przypisy); umieszczenie przypisów w odpowiednich miejscach
  • Hasło wymaga uzupełnienia linków wewnętrznych (patrz: WP:L, WP:LW)
  • Hasło wymaga poprawy formatowania teksu i układu sekcji (patrz: Pomoc:Formatowanie)


W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 07:05, 24 mar 2017 (CET)

Taśma pakowaedytuj kod

--Felis domestica (dyskusja) 00:09, 19 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:09, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:16, 10 cze 2017 (CEST) 

Papier graficznyedytuj kod

tadam (dyskusja) 10:37, 1 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Dariusz.Biegacz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy