Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2015


Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2015 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Electron Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Bronisława Kowalska (pisarka)edytuj kod

Mea culpa. Dziękuję za czujność. Zabrałem się za kategoryzację i ujednolicenie w zakresie epok literackich i pisarstwa polskiego i chyba zacząłem pracować trochę mechanicznie (kopiuj/wklej kategorię) nie patrząc, co robię. To samo z defaulsort. Dopiero po jakimś czasie, zamiast wszędzie dodawać sposób sortowania zacząłem dodawać rzeczony szablon. Zanim się opamiętałem kilka haseł ma "podwójne sortowanie". --Blueye (dyskusja) 10:45, 12 sty 2015 (CET)

Adapteredytuj kod

Witaj

No i mamy przykład gdzie wersja z przypisami podająca nieprawdę zastąpiła wersję bez przypisów ale prawdziwą. Choć w Wikipedii prawda absolutna nie ma znaczenia a to co napisano w źródłach ale w takim razie źródła z których skorzystałeś piszą nieprawdę. Otóż to co napisano w [1] jest nieprawdą, a to co napisano w PWN nie jest zgodne z tym co napisano w artykule.

Otóż pamięć ludzka jest ulotna a znaczenie słów szybko zmienia się, tak było też z adapterem do odtwarzania płyt Adapterem pierwotnie był gramofon pozbawiony elektroniki wg. [2], a zintegrowany w obudowie z radioodbiornikiem, bo elektronika była wówczas droga. Później już poleciało, słowo gramofon zostało wyparte przez adapter, no bo przecież dlaczego jedno ma nazywać się adapter a drugie takie same, tylko w radioodbiorniku.

W końcu przyszedł czas gdy zaczęto zwracać uwagę na niepoprawność słowa adapter, ale nastała nowa fala gdzie adapterem zaczęto nazywać wkładkę gramofonową.

Trzeba to jakoś naprawić.

StoK (dyskusja) 20:29, 30 sty 2015 (CET)


A tak przy okazji chciałem zwrócić uwagę na to, że w wielu przypadkach ciasto od rodzynek nie robi się lepsze.

Tamto zdanie zmienię zgodnie ze źródłem, które wskazałem, jest tylko problem, bo znaczenie tego typu słów wytrychów zmienia się dość szybko, zależy też od regionu i środowiska. StoK (dyskusja) 08:14, 31 sty 2015 (CET)

O wiedzę, że już zmieniłeś. StoK (dyskusja) 08:20, 31 sty 2015 (CET)

Paweł Tarnowskiedytuj kod

Cześć!

Widziałem kiedyś artykuł o Pawle Tarnowskim, ale nie o piłkarzu, tylko o wymoczku i latawcu (pływanie, windsurfing, RSX, itp.), ale teraz jakoś nie widzę. Bardzo Cię przepraszam za to pytanie, ale: czy miałem halucynacje, czy dobrze mi się zdawało? Sam nie wiem, bo palcem przy nim nie tknąłem. Ale jeśli usunięto bo trzeba by w nim coś poprawić, bardzo proszę, gdybyś mógł mi ten artykuł wstawić do mojego brudnopisu. Nie zdziwię się, jeśli mi odmówisz, zdaje się, ze miałeś inny profil publikacji, itp. Przepraszam, nie bardzo wiem, do kogo się zwrócić.
Serdecznie pozdrawiam,
M.Tarnowski (dyskusja) 13:52, 7 lut 2015 (CET)

  • [3] Przypominam, że jak przenosimy pod disambig, obowiązkiem jest niezwłoczne poprawienie linkujących (tu chyba najwięcej przez szablon Szablon:Dolcan Ząbki skład, który imo można usunąć). Elfhelm (dyskusja) 18:33, 10 lut 2015 (CET)

Odp:User:Electron Botedytuj kod

Odp:User:Electron Bot
OK. Wolałem dmuchać na zimne :) masti <dyskusja> 00:44, 11 lut 2015 (CET)

AWBedytuj kod

Hej, ostrożnie przy używaniu AWB: w linii 1340 dodałeś [[Paweł Tarnowski (piłkarz)|Paweł Tarnowski|Tarnowski]]. A do tego wskoczyła automatycznie Kategoria:Public domain (dyskusja). Pozdrawiam. --The Polish (query) 22:49, 11 lut 2015 (CET)

Brudedytuj kod

Nie bardzo rozumiem, czemu cofnąłeś moją edycję - przecież wyjaśniłem swoje racje na stronie dyskusji artykułu. JudgeDeadd (dyskusja) 23:51, 13 lut 2015 (CET)

OK, dzięki za wyjaśnienie. JudgeDeadd (dyskusja) 23:58, 13 lut 2015 (CET)

Sruledytuj kod

Nie ma sensu - skasowany tekst to zwykły bełkot/wandalizm, usunięty w trybie ek (nie ma tam nic o imieniu). Trzeba więc zwyczajnie napisać. A takie imię faktycznie istnieje, vide chociażby s:Srul z Lubartowa. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 12:07, 20 cze 2015 (CEST)

Paelius i wasze sprawy.edytuj kod

Cześć! Pisałem już z Paeliusem na ten temat... Jasne, to admin i może bardziej zaawansowany użytkownik, choć w tym przypadku określenie bardziej zaawansowany ma już trochę zacierający się sens. Proszę zatem i Ciebie, żebyś naprawdę waszego sporu już nie toczył w takiej dyskusji, nawet gdyby Paelius odpowiedział, bo to jednak ją niepotrzebnie zaciemnia. Będę wdzięczny i Tobie, jeśli będziesz odnosił się do tematu, a nie jakichś wątków absolutnie pobocznych. Liczę na zrozumienie. Dziękuję. --Mozarteus (dyskusja) 08:00, 10 sie 2015 (CEST)

  • Tak, faktycznie, wypowiedź administratora bardziej zwraca uwagę, co tutaj dla Paeliusa handicapem nie jest, tym bardziej, że i Ty nie jesteś żadnym nowicjuszem. Czyli teoretycznie więcej możesz powiedzieć Ty, większą siłę ma słowo admina. Cieszę się zatem, że zdajesz sobie i z tego sprawę, że to jednak jest trochę głupio ciągnąć za język kogoś, kto ci się nie do końca powinien odgryźć ;-) Natomiast nie przypominam sobie, bym był wśród tych niektórych, którzy mówią, że admin Wikipedii nie powinien mieć własnych poglądów, czasami (dość często?) się jednak także i poglądów od admina całkiem wprost oczekuje ;-) Zatem jeśli się nawet kiedykolwiek pod czymś takim podpisałem, to na pewno dzisiaj tak nie uważam ;-) --Mozarteus (dyskusja) 14:20, 10 sie 2015 (CEST)

Problem jest taki, że różnimy się już w tak początkowej i zasadniczej rzeczy, jak: kto jest tłumem?Paelius Ϡ 14:22, 2 wrz 2015 (CEST)

No właśnie pisałem, że już w tak podstawowym aspekcie się różnimy. Ja rozumiem tłum raczej w znaczeniu drugim. — Paelius Ϡ 21:01, 2 wrz 2015 (CEST) Chyba źle mnie sklasyfikowałeś. Już bliżej mi do konformizmu. — Paelius Ϡ 23:45, 2 wrz 2015 (CEST) Nie. Nie jest to to samo. Jak możesz utożsamiać osobę bez zasad z osobą bezkrytycznie podporządkowującą się normom (oba cytaty za SJP PWN). — Paelius Ϡ 00:42, 3 wrz 2015 (CEST) Twoje ubolewanie, że są jeszcze ludzie trzymający się i przestrzegający norm prawnych, niestety trudno skomentować. — Paelius Ϡ 00:56, 3 wrz 2015 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2015:09:18:Zbigniew Karskiedytuj kod

Skreśliłem Twoją wypowiedź jako niemerytoryczną. Zapoznaj się proszę z tą stroną - Wikipedia:Nie przeszkadzaj w pracy Wikipedii tylko po to, aby coś udowodnić - nie jest to zasada, ale warto się nią kierować. --Teukros (dyskusja) 14:52, 18 wrz 2015 (CEST)

To ja tak się staram, a Ty mnie o jakieś niecne zamiary podejrzewasz ;) Ale z tymi opisami zmian toś faktycznie mnie zażył - byłem pewien że oznaczają one tłumaczenie. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że w przekonaniu co do tłumaczenia utwierdziły mnie hasła takie jak np. Guido Mazzoni (poeta), ewidentnie będące przekładem. No cóż, w takiej sytuacji oczywiście przestanę dodawać szablony (tam gdzie dodałem je niepotrzebnie, usuń albo wstaw {{ek}}). Niemniej jednak dobrze by było, gdybyś wrócił do tych starych artykułów, i wstawił szablon {{przetłumaczony}} gdzie trzeba - trza uszanować pracę kolegów z innych wersji językowych. --Teukros (dyskusja) 09:11, 20 wrz 2015 (CEST)

Karol Bentleyedytuj kod

Wykonane - Wikipedysta:Electron/Karol Bentley. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 18:22, 22 wrz 2015 (CEST)

Wikipedysta:Dudek98/brudnopisedytuj kod

Zerknął być na ten artykuł, a potem przeniósł do przestrzeni głównej?

Robert Kedytuj kod

zgodnie z obietnicą :-) do poprawek: Wikipedysta:Robertkarpiakpl/Phil Woods 1. powodzenia. - John Belushi -- komentarz 19:04, 1 paź 2015 (CEST)

dodaj sobie do ulubionych ;-) takie kwiatki: "Phil Woods (ur. w Springfieldzie, zm. w East Stroudsburgu)" czy "W 1968 roku wyjechał do Francji, gdzie odniósł sukces koncertując w założonym przez siebie zespole, któremu nadał nazwę The European Rhythm Machine" to tylko na rozgrzewkę - John Belushi -- komentarz 21:14, 1 paź 2015 (CEST) nikt się z niego nie śmieje - po prostu po latach tłumaczenia, proszenia, wskazywania czym Robert mógł by się zająć na Wikipedii z pożytkiem dla wszystkich i bez wyrządzania szkód, które to prośby i uwagi adresat totalnie ignorował tłumacząc się, że on jest nie pełnosprawny i musi wstawiać nowe hasła czy komuś się to podoba czy nie, potrzebna jest stanowcza reakcja wobec takich działań - nikt tu nie jest specjalistą, który mógł by takiej osobie pomóc. zresztą... zapoznaj się z archiwum dyskusji Roberta i zwróć uwagę ile osób (łącznie ze mną) starało się mu przez lata pomóc i próbowało go nakierować... podjąłeś się obrony i wyraziłeś chęć poprawy i tłumaczenia Robertowi co powinien poprawić więc życzę powodzenia. - John Belushi -- komentarz 21:38, 1 paź 2015 (CEST) stanąłeś w obronie "biednego" Roberta na którego przez lata nastają "ci źli" ;-) warto czasem powody problemów bo inaczej konsekwencje stają się nieoczekiwane ;-) nie będę już Ciebie męczył Robertem chyba, że on sam się będzie zwracał do Ciebie o taką pomoc. pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 21:51, 1 paź 2015 (CEST)

PUAedytuj kod

Hej! Patrz odpowiedź na 1. pytanie :) Gdyby nie Twoja uwaga, to pewnie nie teraz, ale podobną weryfikację i tam miałem w planach, byłeś jedynie katalizatorem :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 19:36, 20 lis 2015 (CET)

A może to Paelius i kilku innych są wyjątkami? Być może to kwestia bycia "w środku kliki" :) ale wydaje mi się, że już jakiś czas ci najbardziej kontrowersyjni admini stracili przyciski. Nedops (dyskusja) 19:49, 20 lis 2015 (CET)
  • ja tam insynuacji żadnych nie widzę ale na wszelki wypadek poprawiłem. pozdrawiam. - John Belushi -- komentarz 08:21, 21 lis 2015 (CET)

Szablon na gorze stronyedytuj kod

Czesc, chodzi mi o niem.wersje jezykowa. Sa tu 2 bledy pierwszy to przecinek powinien byc za "willst" a drugi blad to po prostu usun to drugie " Du" i bedzie ok. Dzieki. Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 09:44, 25 lis 2015 (CET)

A co z pozostałymi językami, których nie ma w oryginalnym szablonie? Czy jesteś pewny, że one są poprawne? Żyrafał (Keskustelu) 13:32, 25 lis 2015 (CET) OK, więc myślę, że jest dobrze. Dzięki za wyjaśnienia. Żyrafał (Keskustelu) 14:21, 25 lis 2015 (CET)

Odp.flagiedytuj kod

Nie ma sprawy, mieszkam od 34 lat w Niemczech i znam niemiecki perfekt dlatego zdziwilo mnie to. Jak bys sobie przypomnial gdzie to widziales to daj mi znac, bo ogolny link do tego mozna by bylo tez poprawic. Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 12:42, 25 lis 2015 (CET)

Czyli ten Text ktory miales poprzednio musial ci ktos inny blednie wpisac, ten Text ktory mi podales u innego usera tez byl troszke z bledami ale inny. Pozdrawiam.--J.Dygas (dyskusja) 13:32, 25 lis 2015 (CET)

  • Ale u ciebie z 13 jezykami wyglada to sensacjonalnie;-) super. --J.Dygas (dyskusja) 13:49, 25 lis 2015 (CET)

Upałedytuj kod

Od użytkownika z ponad 8,5tys. edycji można jednak oczekiwać znajomości i przestrzegania zasady weryfikowalności, zwłaszcza w zakresie doboru źródeł. Z pewnością do opisywania kwestii prawnych niedopuszczalne jest używanie źródeł "wyguglanych" na tym czy innym portalu internetowym. Przypominam również, że obowiązek dodania prawidłowych źródeł odnosi się wpierw do osoby dodającej treść. Na marginesie jakieś aluzje do Teukrosa sobie następnym razem podaruj. Elfhelm (dyskusja) 00:34, 26 lis 2015 (CET)

PUA WERedytuj kod

Hej! Dzięki :) Widziałem, problem faktycznie istnieje (Paelius pewnie akurat wróci), obawiam się, że w BARze nic nie wymyślimy :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 23:41, 27 lis 2015 (CET)

Patrz -> Ofiaryedytuj kod

Dziękuję za "podrzutkę", postudiuję, ale właśnie tego się obawiałam. Eksperckie wypowiedzi dotyczące w wielu przypadkach zupełnie "nieekspercko" napisanych haseł, stąd niejednokrotnie problem w przypisaniu tak prawnie i fachowo zdefiniowanych kategorii. Wiele z tych haseł-biogramów moim zdaniem łamie zasady weryfikowalności (np. biogram przestępcy, którego źródłem jest link do strony z filmem paradokumentalnym stworzonym na potrzeby telewizji komercyjnej? Przykład Joachim Knychała, czy Władysław Baczyński). Raczej byłabym za usunięciem wielu z tych haseł oraz za mocnym "podkręceniem śruby" w kwestii rzetelności i wiarygodności źródeł, nie mówiąc już o neutralnym języku. Pozdrawiam Pleple2000 (dyskusja) 10:46, 29 lis 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Electron/Archiwum 2015" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy