Dyskusja wikipedysty:Farary


Dyskusja wikipedysty:Farary w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Uporządkowanie na WP:PDAedytuj kod

Hej Fararzy

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Hotel Ryugyŏng/weryfikacja- wydaje mi się że to jest źle podpięte pod WP:PDA ale nie wiem jak naprawić. Efekt - jest źle posortowane tutaj. Moglibyście na to zerknąć? PMG (dyskusja) 17:32, 12 paź 2016 (CEST)

Casta Divaedytuj kod

Cześć! Będę wdzięczny za odpowiedź, w sumie raczej z ciekawości, bo jakoś sobie chyba już poradziłem, ale: jak nazywa się ta pani? Dodam jeszcze, że to Bułgarka. Pozdrawiam ;-) --Mozarteus (dyskusja) 22:35, 12 paź 2016 (CEST)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(2/2016) BartłomiejB - Fararyedytuj kod

Witajcie. Informuję, że został zgłoszony w Waszej sprawie wnniosek do KA (link powyżej). Zwracam uwagę, że zgodnie z regulaminem KA i Polityką arbitrażu macie prawo złożyć odpowiedź na wniosek na jego stronie. Pozdrawiam, myopic pattern can I help? 21:51, 2 lis 2016 (CET)

Informuję, że Komitet wydał decyzję: Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(2/2016) BartłomiejB - Farary#Decyzja Komitetu Arbitrażowego. Pozdrawiam, myopic pattern can I help? 09:35, 9 lis 2016 (CET)

Dyskusja wikiprojektu:GLAM/Muzeum Narodowe w Warszawie/Faras/Englishedytuj kod

Cześć Lena! Rzucisz okiem na uwagi od p. Aleksandry Sulikowskiej? Z nieustającymi wyrazami wdzięczności - Gytha (dyskusja) 10:33, 9 lis 2016 (CET)

Tłumaczenieedytuj kod

Этимология

Происходит от существительного воин, далее от праслав. *vojь-, от кот. в числе прочего произошли: др.-русск. воинъ (мн. ч. вои), ст.-слав. воинъ (др.-греч. στρατιῶτης), русск. воин, вояка, укр. воїн, вояк, болг. войник «солдат», сербохорв. воjни̑к, словенск. vojnik, чешск., словацк. vojín, voják. Другая ступень чередования: в ст.-слав. повинѫти «покорить». Родственно лит. vejù, výti «гнать(ся), преследовать» (vajóti импф.), др.-инд. vḗti «преследует, стремится к», авест. vayeiti «гонит, преследует», лат. venor, -āri «охотиться», др.-исл. veiðr «охота», др.-в.-нем. weida «охота», греч. ἴεμαι «стремлюсь, желаю», ирл. fíad «дичь». Использованы данные словаря М. Фасмера; см. Список литературы.

Sojuz, a później Rosja, były/są krajami oficjalnie miłującymi pokój, więc OFICJALNE, urzędowe nazwy rzadko kiedy zawierają słowo (w tłumaczeniu na polski) wojenny bądż jego synonimy, co innego wojskowy - żołnierz AR czy teraz Armii Federacji (czyli wojskowy, a rosyjskie słowo wojennyj pochodzi etymologicznie nie od wojny, a od woja, czyli wojownika, wojskowego) był/jest obrońcą ojczyzny i pokoju (kolejność dowolna), a więc wojskowy to obrończy, obronny, broń Cię wojenny! No, ale to trzeba nie tylko intuicyjnie tłumaczyć (czy też nigdy nie tłumaczyć intuicyjnie), ale jeszcze znać historię danych nazw i ich znaczenie (stąd np. nie upieram się przy tłumaczeniu Ministerstwa Średnich czy Ciężkich Maszyn, choć tak właśnie tłumaczy je np. en wikipedia - bo w istocie rzeczy chodzi o fakt, iż za niewinnymi maszynami ukryta była broń atomowa i jej nośniki). Podobnie toczone kiedyś boje o Ograniczony Kontyngent w Afganie - wszyscy wiedzieli, iż ładowana jest tam dywizja za dywizją, ale oficjalna, zgadzam się że propagandowa, poprawnie tłumaczona nazwa to OGRANICZONY kontyngent, a nie wydzielony, jak intuicyjnie tłumaczył i upierał się przy tym inny wikipedysta. Nie przekonuje mnie argument, iż ktoś gdzieś wynalazł literaturę z błędnym tłumaczeniem (takiej niestety nie brakuje), a już propozycja przegłosowania tłumaczenia powala mnie... AB (dyskusja) 23:36, 17 lis 2016 (CET)

 • Jak Twoim/Waszym zdaniem winno się tłumaczyć nazwy radzieckich instytucji - czy intuicyjnie, czy jak ich polskie odpowiedniki, czy też stosując etymologiczne znaczenia - na przykładzie powyższego... Pozdrawiam - AB (dyskusja) 23:28, 21 lis 2016 (CET)

Warnowieedytuj kod

Cześć, mam sprawę :)

Były w historii dwa plemienia o nazwie Warnowie - najpierw germańskie, potem słowiańskie. Na innych wiki są ładnie porozdzielane, u nas jest jeden stubowaty artykuł. Najwyższa pora by to podzielić np. na Warnowie (plemię germańskie) i Warnowie (plemię słowiańskie). Tych drugich dam radę zrobić na podstawie SSS, ale mam problem z Germanami. Dasz może radę? Hoa binh (dyskusja) 09:58, 22 lis 2016 (CET)

język rosyjskiedytuj kod

Gdzie się nauczyłaś rosyjskiego i białoruskiego i w jaki sposób na tak dobrym poziomie? Ciekawość zawodowa, nic więcej. Prywaciarz101 COME! Talk with me! 09:25, 24 lis 2016 (CET) Prywaciarz101 COME! Talk with me! 09:25, 24 lis 2016 (CET)

Kodeks Ur-Nammuedytuj kod

Usuwam "łagodność mogła być tylko pozorna". Czy tak lepiej? Pilot Pirx (dyskusja) 12:17, 24 lis 2016 (CET)

Jason Lamy Chappuisedytuj kod

Witam. Proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości. Czy to nie powinien być DA? (Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Jason Lamy-Chappuis) --Wiklol (Re:) 16:14, 1 gru 2016 (CET)

 • Dzięki serdeczne za wyjaśnienie. Nagły atak ślepoty w sytuacji, gdy widziałem, że dyskusje nad wyróżnieniami miały nieprzeniesione tytuły stron – nie potrafiłem już całości ogarnąć. Pozdrawiam Wiklol (Re:) 20:23, 1 gru 2016 (CET)

Tłumaczyć czy nie tłumaczyć, czyli dylemat szekspirowski w rosyjskiej tabeli rangedytuj kod

Witam pięknie. Przygotowuję biogram pani malarki, co edukowała się w Petersburgu. Otrzymała ona tam tytuł "«неклассного художника»". Co to jest wytłumaczono tutaj: [1]. Ale z tego, że wiem co to znaczyło w mowie Dostojewskiego nie wynika, że wiem czy i jak to przełożyć na mowę Sienkiewicza. Tzn. ja bym oddał to jako "artysta niedyplomowany", ale to chyba tępiony u nas OR? A i niezbyt mi się podoba, bo sugeruje czytelnikowi, że zawalił obronę dyplomu, a nie o to chodzi. Czy lepiej po prostu wpisać tytuł cyrylicą i objaśnić polszczyzną z czym to się je ? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:20, 12 gru 2016 (CET)

dziękuję bardzo. Co do " czy słusznie połączyłam przypis 1 w jeden, numer strony do Putowskiej był tylko w jednym przypisie" - tak, wszystkie info są na jednej stronie tej publikacji, więc OK. Z tą panią jest większy dylemat, bo polskie publikacje być może mylą żonę W. Kazanowskiego z jego siostrą. Obie były malarkami, obie nosiły nazwisko Kazanowska, jeśli sądzić po spisie z jednej rosyjskiej publikacji współczesnej. Ewentualnie błąd jest w rosyjskim spisie. Będę to jeszcze wyjaśniał, choć problem jest w tym, że nasze źródła nie podają nazwiska ojca. Pod tym względem gdy mamy układ żona i siostra wschodniosłowiański zwyczaj podawania otczestwa jest bardzo dobry - pozwala łatwiej odróżnić obie osoby. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:36, 13 gru 2016 (CET)

Юры Лядаў czy Юрый Лядаўedytuj kod

Witam. W googlach napotkałem dwa sposoby zapisu imienia tego białoruskiego biathlonisty. Bardziej opcjowałbym za pierwszą wersją, która widnieje na białoruskiej wiki. Czy ta strona jest pewnym narzędziem do konwerterowania i można sie nią przysłużyć w razie napisania artykułu o nim? Czy jego nazwisko pisze się Ladau? (dopisek, --Andrzej94 (dyskusja) 22:35, 18 gru 2016 (CET)) Pozdrawiam serdecznie, --Andrzej94 (dyskusja) 22:33, 18 gru 2016 (CET)

A do rozszyfrowywania zapisów imion i nazwisk wschodnioazjatyckich (japońskich, koreańskich, itd.) jest jakaś strona w Internecie? Bo w podlinkowanej przeze mnie stronie program nie do końca robi to prawidłowo. --Andrzej94 (dyskusja) 19:58, 19 gru 2016 (CET)

Prośba o transkrypcję :)edytuj kod

Марина Кіліпко, ukraińska tyczkarka. Nedops (dyskusja) 01:54, 27 gru 2016 (CET)

Dzięki wielkie :) Nedops (dyskusja) 00:07, 28 gru 2016 (CET)

Podczepię się pod wątek ;) - pod jaką nazwą powinien u nas widnieć ten zawodnik? Mykola Kozłow jak wymieniono go tutaj czy może jakoś inaczej? 99kerob (dyskusja) 22:02, 6 sty 2017 (CET)

Czy wiesz – Kaganat ujgurskiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Teukros (dyskusja) 12:54, 7 sty 2017 (CET)

Zaproszenieedytuj kod

Dzień dobry,

Chciałbym cię zaprosić do udziału w akcji Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Starożytności :) Hoa binh (dyskusja) 09:24, 12 sty 2017 (CET)

 • Nie zrobili :( Hoa binh (dyskusja) 20:25, 12 sty 2017 (CET)
 • Nie chcę odrywać od starożytności, ale ... jak znajdziesz chwilę czasu, to spójrz proszę na hasło Aleh Gruszecki - jest tam lista jego książek w j. polskim. O ile widzę, to one nie były wydane w tłumaczeniu polskim - czy więc tytuły mogą być po polsku, zwłaszcza na 1.m miejscu? Z ewentualnym ? wyjątkiem? Smoka wawelskiego (bo to w sumie tłumaczenie polskiej legendy). I swoją drogą czy вужалка to jakiś neologizm, licencia poetica białoruski, czy też takie słowo jest w użyciu w tym języku? Bo polskie tłumaczenie wużałka wygląda mi zdecydowanie na nowotwór językowy? --Piotr967 podyskutujmy 20:43, 13 sty 2017 (CET)

Czy wiesz – Oko Raedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 22:44, 15 sty 2017 (CET)

Dyskografia Sashy Struninedytuj kod

Cześć. Pisałem już w tej sprawie do Myopic pattern, ale jeżeli tobie udałoby się załatwić to wcześniej. Czy istnieje możliwość cofnięcia przekierowania strony Dyskografia Sashy Strunin? Obecnie dyskografia się powiększyła, może nie drastycznie, ale uważam, że na tyle, że zajmuje niepotrzebnie sporą część hasła głównego. Pozdrawiam. ArturSik (dyskusja) 13:55, 17 sty 2017 (CET)

Dzięki wielkie. Nie sądziłem że to tylko tyle i już. Myślałem, że to kwestia jakiś zmian w ustawieniach do których mają dostęp tylko administratorzy. ArturSik (dyskusja) 19:26, 17 sty 2017 (CET)

Przenosinyedytuj kod

Cześć, piszę do ciebie z prośbą jako opiekuna sekcji Propozycje do Artykułów na medal, otóż od dłuższego czas chodzi mi po głowie myśl, żeby hurtem zgłosić artykuły z GnM o FIS Ladies Winter Tournee. Wielu użyszkodników uważa, że takie arty i podobne powinny być zgłaszane do AnM a nie LnM, i jeżeli nikt nie zrobi pierwszego kroku to pewnie tak pozostanie na wieki wieków. Czy widzisz moze jakieś rozwiązanie jakby to zrobić bezboleśnie hurtem ? Bo oczywiście można zgłosić do dyskusji 16 artykułów, tylko to chyba mija się z celem ? Bo takich artykułów oprócz tej grupy pewnie około kilkunastu/dziesięciu by się znalazło :) Teflon94 (dyskusja) 23:04, 18 sty 2017 (CET)

Rozumiem, sukcesywnie zatem będę zgłaszał artykuły pod głosowanie. Narazie są dwa moje nowatorskie artykuły w głosowaniu, także zaczekam jeszcze ze zgłaszaniem tych z grupy. Dzięki za podpowiedź :) Teflon94 (dyskusja) 22:33, 22 sty 2017 (CET)

Podziękowanie - Kaganat ujgurskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:36, 30 sty 2017 (CET)

Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusiedytuj kod

Witam, może dałabyś radę stworzyć stub na ten temat - jak sądzę brakuje hasła w plwiki, a nie jest to muzeum podrzędne. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 13:31, 7 lut 2017 (CET)

Podziękowanie - Oko Raedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 13:19, 10 lut 2017 (CET)

Autoderedaktoryzacjaedytuj kod

Umm, to jakiś znak protestu, ze sami sobie redaktora uciachaliście? Wojciech Pędzich Dyskusja 19:15, 21 lut 2017 (CET)

No wai! Już przywracam, a Ty zrób co trzeba / uważasz za stosowne / należy / musisz / czujesz* Niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać Wojciech Pędzich Dyskusja 19:22, 21 lut 2017 (CET) Huh, nie zdążyłem. Wojciech Pędzich Dyskusja 19:22, 21 lut 2017 (CET)
 • Też się zdziwiłem, bo z dyskusji to jakoś nie wynika ;) Ale widzę, że już wszystko wyjaśnione. Pozdrawiam Wiklol (Re:) 19:43, 21 lut 2017 (CET)

AnMedytuj kod

Hejka, chciałbym zwrócić tylko uwagę, że ta dyskusja AnM zakończyła się prawie tydzień temu ;) Pozdrawia, Mike210381 (dyskusja) 23:40, 21 lut 2017 (CET)

Iron Man 2edytuj kod

Hasło nie spełnia podstawowych wymogów dotyczących każdego artykułu, nie mówiąc o wymogach na jakimkolwiek wyróżnienie. Co jeszcze muszę napisać, aby artykuł został w końcu poprawiony? Sam nie mogę wprowadzić poprawek, ponieważ są one wycofywane co jest wandalizmem i działaniem w złej woli. Eurohunter (dyskusja) 19:47, 22 lut 2017 (CET)

Czy wiesz – Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Gdarin dyskusja 15:42, 28 lut 2017 (CET)

Właśnie poprawiam troszeczkę i mam parę uwag (moze jeszcze dopiszę potem inne): "Zbiór współczesnej sztuki białoruskiej liczy około 11 tys. obrazów, grafik, rzeźb, dzieł sztuki użytkowej z okresu XIX–XXI wieku. Kilkadziesiąt dzieł sztuki datowanych jest na czasy przedwojenne. Kolekcja liczy ponad 3 tys. eksponatów" to 11 czy 3 tys.? zapewne 3 tys. to same obrazy, ale jasno to z tekstu nie wynika. CK KPB - CK to Komit. Centr. (jeśli tak to koniecznie KC), a KPB - Kom. Partia Biał.? Warto chyba napisać pełne nazwa, bo dla młodzieży i nie tylko te skrótowce są jak czarna magia:) --Piotr967 podyskutujmy 01:08, 1 mar 2017 (CET) A w ogóle - świetna robota, gratulacje. Chciałem to napisać wczoraj, ale tuż po poście z godz. 01.08 siadł mi net, a było za późno by się z nim użerać. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 12:33, 1 mar 2017 (CET) Powiedzonko znam, w mej rosyjskiej szkole funkcjonowało - u niektórych kolegów w stosunku do wszystkich przedmiotów poza wuefem:) A serio - każdy ma swoje pasje i zainteresowania, w tym wikipediowe. Będę pamiętał, że muzeów Twa dusza nie kocha i na przyszłość nie będę podrzucał takich tematów. Ale cieszę się, że to hasło powstało, bo obiektywnie dla encyklopedii hasła o wielkich muzeach państwowych są b. istotne. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:40, 1 mar 2017 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medaledytuj kod

Witaj! Czy możesz zamknąć zakończone dyskusje nad przyznaniem Medalu? Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 00:45, 5 mar 2017 (CET)

FIS Sommer Ladies Tournee 2002edytuj kod

Ja w sprawie przyznania medalu temu artykułowi. Na Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/FIS Sommer Ladies Tournee 2001 zgłosiłem serię uwag, które, ponieważ hasła te dotyczą kolejnych edycji tego samego turnieju, w dużej mierze obejmowały też wersję z 2002, co też tam zaznaczyłem. OK, może powinienem te uwagi podać we wszystkich dyskusjach, ale szczerze mówiąc spodziewałem się, że zostaną one przedłużone (dwóch sprawdzających podpisało się po formalnej dacie zakończenia głosowania) i że będzie czas na spokojne przeczytanie każdego artykułu i poprawki oraz uwagi. A tak medal dostało hasło z brakującymi przypisami, radosną gramatyką i miejscami niewyczerpujące tematu. Barcival (dyskusja) 12:03, 6 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, z lekkim opóźnieniem, Torrosbak (dyskusja) 15:51, 25 mar 2017 (CET)

Przenoszenieedytuj kod

Pomysliłem się i zamiast przenieść artykuł przeniosłem dyskusję, więc wkleiłem go w miejsce pomyłki. Mylenie się jest rzeczą ludzką. Dziękuję Ci, że poprawiłeś mój błąd.--Wiktor0610 (dyskusja) 22:00, 9 maj 2017 (CEST)

Kościół św. Wojciecha w Mińskuedytuj kod

Świetny artykuł. Gratulacje. Uzupełniałem kilka artykułów o kościołach Grodna, więc wiem ile trzeba było włożyć w to pracy. Pozdrawiam serdecznie i szczerze podziwiam Konarski (dyskusja) 17:06, 17 maj 2017 (CEST)

Sybillaedytuj kod

Lena, zajrzyj na WP:TO ;-). Pozdrowienia dla obojga! Gytha (dyskusja) 18:30, 17 maj 2017 (CEST)

No proszę, a kiedyś ludzie kultury marzyli by kultura trafiła pod strzechy. A teraz nie pozwalają nic zabrać pod te strzechy z muzeum, ani nawet sobie z bliska popatrzyć. Ja trafiłem na łagodniejszą panią lub może wyglądam bardziej misiowo, bo św. Annę oglądałem z paru cm bez konsekwencji. Przynajmniej dla mnie, nie wiem jak z Anną:) --Piotr967 podyskutujmy 23:14, 18 maj 2017 (CEST)

Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Białorusiedytuj kod

Leno, czy mogłabyś dodać przypis do każdego akapitu? Chciałbym zgłosić ten ciekawy artykuł do DA, ale ten brak to uniemożliwia. Pozdrowienia, Gdarin dyskusja 10:02, 5 cze 2017 (CEST)

A ja coraz mniej lubię przegadane hasła. To mi się podoba, bo konkretnie przedstawia zbiory muzeum. Ewentualne rozszerzenie treści to do medalu. No i oczywiście rozszerzać może dowolny pasjonat białoruskich muzeów. ;). Gdarin dyskusja 18:42, 5 cze 2017 (CEST)

Aleksandr Abtedytuj kod

Cześć, możesz zerknąć, czy to jest dobrze przetłumaczone? No i sprawdzić transkrypcję nazwisk w "biografii". Dzięki, Gdarin dyskusja 09:59, 11 cze 2017 (CEST)

litera L w powodzie usunięciaedytuj kod

Witam, co oznacza litera L w powodzie usunięcia? Popek04 (dyskusja) 12:12, 11 cze 2017 (CEST)

edytuj przy tytule.edytuj kod

Monica Z (film) jest DA, sosna nie. Może się gryzie. Zobacz inne wyróżnione. Sławek Borewicz, → odbiór 22:25, 12 cze 2017 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Proszę o wycofanie moich artykułów z kolejki na DA. Nie zamieszam być ciągle mieszany z błotem. Było, minęło. kićor Dajesz! 21:36, 15 cze 2017 (CEST)

Nie wszyscy tak uważają... Ostatnio zauważyłem straszliwe czepiactwo na wikipedii. Niestety, przy moim stanie zdrowia raczej nie potrzebuję dodatkowych mocnych wrażeń. Już i tak mpo uwagach Mpn-a mam tętno powyżej 160... kićor Dajesz! 21:43, 15 cze 2017 (CEST) PS./ Może mi przejdzie ale na razie to ja się na oddział nadaję... Za miłe słowa dziękuję. Chyba jednak coś napiszę. Po prostu niepotrzebnie mi skoczyło ciśnienie. Można poprawiać drobiazgi, jak np. Panek, ale większość lubi po prostu rzucić uwagę, nie zawsze sensowną. Podręcznikowy przykład to "podzielność przez 100" w dyskusji na temat gramatyki. Do tej pory z przyjaciółmi się z tego śmiejemy i może to lepiej, że ta osoba odpuściła sobie sprawdzanie moich artów... Pzdr. kićor Dajesz! 22:06, 15 cze 2017 (CEST)

Władcy Rusi Kijowskiejedytuj kod

Nie wiem, co sądzisz, ale ja bym to pole pełne imię w pierwszych 3 tabelkach usunął. W 1. i 3. mamy po ukraińsku, w 2. po starorusku (nie wiem jak Tobie, ale mnie te znaki archaicznej cyrylicy wyświetlają mi się jako kwadraty). Hoa binh (dyskusja) 21:21, 18 cze 2017 (CEST)

 • Usunięte. Jak coś, to zwalę na Ciebie :) Hoa binh (dyskusja) 21:50, 18 cze 2017 (CEST)

Czy wiesz – Biblioteka Aleksandryjskaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 11:33, 1 lip 2017 (CEST)

Bibliotekaedytuj kod

Już skończyłem :) Zerknij potem na to, może coś u Negewa znowu wygrzebiesz. Tymczasem skończyłem uźródławiać i poszerzać hasła o bazylikach na Forum Romanum. Hoa binh (dyskusja) 13:21, 2 lip 2017 (CEST)

 • Jako Potok Egipski/Dolina Potoku Egipskiego też nic nie ma? Szkoda. A przekierowanie robimy? Pora wziąć się teraz za świątynie na forum. Dwie już zrobione, na pozostałe przyjdzie pora (dzisiaj już nie mam sił). Hoa binh (dyskusja) 17:33, 2 lip 2017 (CEST)

Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułówedytuj kod

Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów

Antoni Macierewiczedytuj kod

Witam. Proszę o pomoc. Mianowicie chciałem dokonać w biografi Macierewicza korekty na podstawie publikacji Tomasza Piątka. Nadto trwa dyskusja w haśle co do tej publikacji itd. Proszę o zabranie głosu. Rzecz w tym, że wikipedysta Ptjackyll oznajmił, że Piątek jest publicystą niemającym wiele wspólnego z historią, więc jego książka nie bardzo może służyć za źródło. Książkę czytałem, ma fakty, dokumenty, opinie. Powinna być uznana, a nie kwalifikowanie bibliografi na słuszną i nie słuszną. Proszę o głos w dyskusji hasła ora inne pomocne podpowiedzi, co mogę zrobić w tym przypadku. Rynio55 <dyskusja> 16:49, 2 lip 2017 (CEST)

Podziękowanie - Biblioteka Aleksandryjskaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:14, 21 lip 2017 (CEST)

Klucz do kategoryzacji AnMedytuj kod

Cześć. Po zakończonej dyskusji nad DA dla artykułu Irmfried Eberl nie bardzo czuję w której kategorii/sekcji Wikipedia:Dobre Artykuły go umieścić. Wstawiam w rubryce „Działacze polityczni i społeczni”, bo choć mógłby być w dziale medycznym jako lekarz, to chyba jego encyklopedyczność wynika raczej ze zbrodni związanej z jego członkostwem w NSDAP i SS. W razie potrzeby stosowania innego klucza, proszę o skorygowanie. Jacek555 09:37, 26 sie 2017 (CEST)

I jeszcze jedno pytanie. Jak rozumiem, jeśli artykuł odznaczony DA uzyskuje medal, to zostaje wykreślany z listy Wikipedia:Dobre Artykuły? Taką chyba widzę praktykę? W odznaczonych na przestrzeni ostatnich kilku tygodni tego nie robiłem (na wszelki wypadek). Choć być może sprawa dotyczy tylko Pesa Mazovia, Stegoceras. Jacek555 10:12, 27 sie 2017 (CEST) A ja byście skategoryzowali art wino? Najchętniej w dziale Nauki spełeczne utworzyłbym nową sekcję „Sztuka kulinarna”. Jacek555 20:09, 15 wrz 2017 (CEST) Hehe, nie zuważyłem. Dz. Jacek555 20:51, 15 wrz 2017 (CEST)

Zapytanieedytuj kod

Witaj,

Jesteś może w stanie napisać coś na temat ciekawego ruchu religijnego na Syberii, jakim jest burchanizm? Niezbędne są tu źródła rosyjskie, które ze względu na barierę językową są dla mnie niedostępne. Znalazłem tylko króciutki ustęp w Etnologii religii Szyjewskiego, ale to nie wystarczy nawet na lichy substub. Hoa binh (dyskusja) 18:53, 31 sie 2017 (CEST)

Mamy Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień religioznawczy IV, może dasz radę się zmieścić z tematem w nim, fajnie by było :) Hoa binh (dyskusja) 10:54, 15 wrz 2017 (CEST)

 • Dziękuję serdecznie! Dużo sensownych haseł ten TT wygeneruje :) Hoa binh (dyskusja) 07:57, 17 wrz 2017 (CEST)

Aktualny tydzień tematycznyedytuj kod

Cześć, cieszę się z każdego napisanego artykułu w ramach tygodni, fajnie by było, jakbyście się wpisali na listę uczestników tego tygodnia tem. :)

Drzewianin (dyskusja) 15:42, 17 wrz 2017 (CEST)

Rafał Betlejewskiedytuj kod

Cześć, chciałbym się zapytać, czy mógłbym zmienić nieco formułę tego artykułu tak, aby opisywał chronologicznie biografię Betlejewskiego jak np. biogram Jaoka. --Ac-tobe (dyskusja) 22:06, 2 paź 2017 (CEST)

Podziękowanie - Burchanizmedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 18 paź 2017 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2017:06:15:Szablon:Architektura starożytnaedytuj kod

Zerkniesz? The Polish (query) 22:29, 31 paź 2017 (CET)

Pytanieedytuj kod

Zrobiłem drobne hasło Muzeum Dekabrystów (Irkuck). Jest tam 2 książąt-mordercozdrajców i w dodatku buntowników - nieudaczników:) Серге́й Петро́вич Трубецко́й i Серге́й Григо́рьевич Волко́нский, których roboczo spolszczyłem na Sergiusz Trubecki i Sergiusz Wołkoński. Czy to jest poprawne? Chodzi mi nie tylko o nazwiska, ale zwłaszcza o imię. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:19, 1 lis 2017 (CET)

dziękuję. Trochę poprawił Bogomolow, resztę ja, za Twoimi i PWNu wskazówkami. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:35, 2 lis 2017 (CET)

Podziękowanie - Księga Micheaszaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:15, 27 lis 2017 (CET)

za co W. Szewczyk ceniony na Śląsku?edytuj kod

Dyskusję o Wilhelmie Szewczyku zacząłem, bo w haśle mało znalazłem o jego możliwych zasługach dla Śląska, a zmienienie placu jego imienia (nie sprawdziłem, jak nazywał się jeszcze wcześniej) wzbudziło protesty, że - wg tych protestujących - jakieś zasługi ma mieć.

Zaproszenieedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:57, 30 gru 2017 (CET)

Czy wiesz – Turyński papirus erotycznyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:33, 1 sty 2018 (CET)

Podziękowanie - Turyński papirus erotycznyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:32, 17 sty 2018 (CET)

Transkrypcjaedytuj kod

Cześć, Mam problem z transkrypcją jednego nazwiska - Viktoriya Shaymardanova w haśle Rekordy świata w podnoszeniu ciężarów. Z góry dziękuje za pomoc w transkrypcji. Teflon94 (dyskusja) 17:14, 22 sty 2018 (CET)

Dzięki wielkie :) Teflon94 (dyskusja) 18:24, 22 sty 2018 (CET) Ten zawodnik powinien być pod nazwiskiem Żuczikin (jak jest linkowany), czy Żuczichin jak pokazuje ushuaia? 99kerob (dyskusja) 19:26, 23 sty 2018 (CET)

Odp:Polski Słownik Biograficznyedytuj kod

Odp:Polski Słownik Biograficzny

Cześć. Czy dobrze rozumuję, że obecnie link do KHW BN, w którym opisany jest PSB to http://mak.bn.org.pl/cgi-bin/KHW/makwww.exe?BM=01&IM=02&TX=&NU=01&WI=POLSKIbSlOWNIKbBIOGRAFICZNY? Ten, który podałaś/eś w Kawiarence jest jakby nieaktualny. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:43, 27 lut 2018 (CET)

Tradycyjnie :)edytuj kod

Hej!

Tradycyjnie mam prośbę odnośnie pisowni nazwisk rosyjskich sportowców. Bardzo proszę o sprawdzenie, czy nie popełniłem jakiegoś błędu:

 • Евгения Тарасова → Jewgienija Tarasowa
 • Наталья Забияко → Natalja Zabijako
 • Александр Энберт → Aleksandr Enbiert
 • Екатерина Боброва → Jekatierina Bobrowa
 • Михаил Коляда → Michaił Kolada
 • Дмитрий Соловьёв → Dmitrij Sołowjow

Wyżej wymienieni zawodnicy występują w naszej Wiki pod kilkoma postaciami. Jak tylko upewnię się co do poprawności tych zapisów, to poprawię we wszystkich hasłach, by nie mnożyć błędów.

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 20:36, 15 mar 2018 (CET)

Dziękuję bardzo. :) Szoltys [Re: ] 18:21, 16 mar 2018 (CET)

Wikipedysta:Luki4812/Białoruś na World Games 2017 (Uprzejma prośba o transkrypcję)edytuj kod

Witaj :D Mam gorącą prośbę - napisałem artykuł na rzecz CEE Spring 2018, lecz ten (wraz z jeszcze innym) został przeniesiony do brudnopisu z powodu błędnej transkrypcji. Ja skorzystałem z dobrze znanego mi źródła, które spełnia wymogi większości artykułów, jednakże jest tam transkrypcja angielska, która, jak to dla Ciebie logiczne, nie spełnia wymogów tygodnia białoruskiego. Ja nie mam bladego (ani zielonego :D) pojęcia, jak dokonuje się takowych zabiegów, dlatego właśnie proszę o dokonanie tego za mnie (bo zależy mi na tym artykule, pierwszy w tym roku dla CEE). Da się tego dokonać, kolego? Oto ten artykuł: Wikipedysta:Luki4812/Białoruś na World Games 2017 a oto źródło: https://worldgames2017.sportresult.com/nh/en/-120/Participant/List?letter=&countryId=BLR&disciplineId=&eventId=&gender=&isTeam=false&isGrid=false&page=0&itemNumbers=25 Nie wiem, czy ci się to drugie przyda, jednakowoż wrzucam. Z góry ciepło dziękuję i liczę, iż zostanę dobrze odebrany (ale ja tak jakby "nowy" na wiki i wiele rzeczy jest dla mnie bezkresnym polem minowym :D) Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 22:51, 21 mar 2018 (CET)

VikiVisuallyedytuj kod

Witajcie Leno i Tomku. VikiVisually Zrobiłem polską wersję hasła /artykułu “Monument I Wojny Światowej (Atlantic City)”. {ang. World War I Memorial (Atlantic City, New Jersey) https://wikivisually.com/lang-pl/wiki/Wikipedysta:Leo_Uroboros/brudnopis. Wydaje mi się, że jest dobry i zgrabny tymczasem zamiast zatwierdzenia, ktoś wstawił to do WikiVisually i pozostawili dopisek Leo Uroboros/brudnopis. Mam kilka pytań, czy mogę dalej używać mój brudnopis bez narażenia na skasowanie artykułu ? Drugie : czy to się edytuje i czy jest sposób na kontakt z administratorami. Najważniejsze pytanie: Czy to znaczy, że moje hasło utknęło na zawsze w poczekalni i czy będzie zatwierdzone? Jeżeli nie znacie odpowiedzi na moje pytania to proszę o przekierowanie do innego administratora. Z góry dziękuję.Leo Uroboros (dyskusja) 17:36, 23 mar 2018 (CET)

 • Dzięki za szybką, pomocną i sympatyczną odpowiedź. Pozdrawiam Leo Uroboros (dyskusja) 03:04, 24 mar 2018 (CET)
 • Wstawiłem: Monument I Wojny Światowej w Atlantic City w New Jersey, poprawiając błąd proceduralny o którym się dowiedziałem od was i zatwierdzili mi hasłó w tempie ekspresowym, chyba 8 godz. Jeszcze raz dzięki. Leo Uroboros (dyskusja) 21:00, 24 mar 2018 (CET)

Кубанский казачий хорedytuj kod

Witaj Leno. Chciałbym założyć hasło o w/w znakomitym chórze, zastanawiam się jednak jak go nazwać? W googlach nie widzę żadnej polskiego tłumaczenia o statusie nadajacym się na źródło. Czy jeśli sam przetłumaczę to będzie OR, zwłaszcza jeśli zapiszę wielkimi literami jako nazwę własną? A może lepiej w transkrypcji/transliteracji ? A jeśli własne tłumaczenie to Kubański Chór Kozacki (wg mnie tak jest poprawniej po polsku), czy kalka z rosyjskiego: Kubański Kozacki Chór? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:46, 25 mar 2018 (CEST)

Dziękuję pięknie --Piotr967 podyskutujmy 23:45, 26 mar 2018 (CEST)

Bolesław Zapomnianyedytuj kod

Witajcie, zwracam się do Was z prośbą o pomoc i ocenę sytuacji, jako osób posiadających kompetencje w tematach historycznych. Chodzi o spór wokół hasła Bolesław Zapomniany, jaki toczę z użytkownikiem Greg wr. Przez lata hasło wyglądało jak zaproszenie dla pseudohistoryków, kolejno pojawiały się tam wzmianki o źródłach rzekomo potwierdzających istnienie Bolesława (rodem z amatorskich publikacji, jakich ostatnio pojawiło się sporo), stwierdziłem zatem, że najlepszym rozwiązaniem będzie napisanie go od nowa, opierając się wyłącznie na literaturze fachowej. Mój adwersarz, wcześniej dodający owe rzekome źródła, teraz próbuje eksponować takie wzmianki z tych źródeł wykorzystanych w dyskusji historycznej, które mogłyby wskazać na istnienie Bolesława - "aby czytelnik mógł zweryfikować to co napisał autor komentarza". W mojej ocenie nie do tego służy encyklopedia, a Greg wr metodą małych kroczków chce rozmyć konkluzje historyków (zwłaszcza wobec jego poglądów ujawnionych w dyskusji oraz prezentowanych przez amatorów, na których prace dotąd się powoływał), jednak jako osoba mocno zaangażowana w temat (i jedyna, która pozostała na froncie po odsunięciu się Hoa do kompozytorów, z których zapewne go nie wyciągnę) mogłem stracić dystans do tej sprawy, zwłaszcza po komentarzach typu "przyćmiona jasność umysłu" czy "niekompetentny/nierzetelny redaktor". Biorąc pod uwagę, że całość w praktyce jest już wojną edycyjną, proszę - rzućcie na to wszystko okiem (polecam uwadze także dyskusję u mnie, Hoa czy Grega wr) i oceńcie, czy nie przesadzam. Ewentualnie (zrozumiem brak czasu czy chęci w angażowanie się w tego typu spory) wskażcie inną osobę, która w Waszej opinii mogłaby kompetentnie podejść do tematu. Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 17:14, 7 kwi 2018 (CEST)

Mario Hossenedytuj kod

Cześć, jak nazywa się ten skrzypek? IMO z jednym es... Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 22:59, 23 cze 2018 (CEST)--Mozarteus (dyskusja) 22:59, 23 cze 2018 (CEST)

Bolesław III Krzywoustyedytuj kod

Witaj. Czy możesz naprawić bibliografię (nie jest spisem wykorzystanych źródeł)? Eurohunter (dyskusja) 16:32, 28 lip 2018 (CEST)

Bibliografia nie jest spisem wykorzystanych źródeł. Eurohunter (dyskusja) 17:50, 28 lip 2018 (CEST) Monumenta Poloniae Historica w "Źródła online". Eurohunter (dyskusja) 17:57, 28 lip 2018 (CEST) Jak dla mnie taka sekcja to i tak przesada, nazewnictwo jak widać również wprowadza w błąd. Eurohunter (dyskusja) 18:03, 28 lip 2018 (CEST)

Arina Rodionowna Jakowlewaedytuj kod

Brawo, przeoczyłem to. Pomożecie mi w tłumaczeniu z rosyjskiego (oprawca z Cytadeli Warszawskiej, w starej ortografii) i z białoruskiego (pochodzenie matki Mićkiewicza)? I od 10 lat noszę się z puszkinowskim pomysłem, ale chyba już zamknęli ostatnią w W-wie rosyjską księgarnię. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 13:47, 12 sie 2018 (CEST)

Macie sprzeczność - ostatnie dziecko urodziła w 1797 roku, a 2 lata później nie miała już mleka? Kobiety wtedy karmiły i do 3 roku. Jako premię macie [2] (5 lat temu umarła). Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 14:11, 12 sie 2018 (CEST)

Waldemar Zboralskiedytuj kod

Dziękuję za edycję tego biogramu z aktualnością o TW. Wreszcie już nie będzie domysłów, dlaczego byłem "gejowskim Wałęsą" - po prostu byłem TW jak Wałęsa :) Jakoś lżej mi teraz na duszy z tym, jak już wiadomo oficjalnie. Oczywiście już nie wypieram się tego, a co zrobiłem na etapie tworzenia książki Krzysztofa Tomasika. Chociaż w tym chcę być inny od Wałęsy, którego zdecydowanie nie szanuję ;) Może gdzieś się pojawi wzmianka o tym, że już się nie zapieram tego łajdactwa z przeszłości, więc może i to da się kiedyś zaktualizować. Jeszcze raz dziękuję za ujawnienie tej prawdy o mojej podłej i marnej przeszłości. Pozdrawiam serdecznie. Zboralski 20:13, 20 sie 2018 (CEST)

Ad:Kacze opowieści (serial animowany 2017)edytuj kod

Ad:Kacze opowieści (serial animowany 2017)

Hej. Może i edycje wandala, ale po co podwójne spacje przywracać? ;) Piastu βy język giętki… 09:54, 16 wrz 2018 (CEST)

Инанна*edytuj kod

Добрый день. Вы удалили мою правку о изваянии богини Инанны. Смею вас заверить, что никакой богини "Наны" в Уруке не знали, но почитали именно Инанну (позже Иштар), звездою которой видели Венеру. Нанна же - есть её отец - синебородый бог Луны (или по-аккадски Син).

С наилучшими пожеланиями, --И.Дурак (dyskusja) 12:38, 17 wrz 2018 (CEST)

 • Ну, тогда не стану спорить, тем более по-польски ни с Саггсом, ни с Э. Цереном. В конце концов есть "Син" и есть "Зуэн". Единственно, что добавлю - полагаю нужно стремиться к общим знаменателям и в сей заметке стоит указать о прямой связи с пресловутой Инанной.

С уважением, --И.Дурак (dyskusja) 08:31, 18 wrz 2018 (CEST)

Odbieranie odznaczeń DAedytuj kod

Cześć. Dopiero wczoraj zauważyłem, że szablony do oznaczania zakończenia dyskusji nad odebraniem odznaczenia są inaczej skonfigurowane dla AnM niż dla DA. W sprawie odbierania medalu oznaczamy, że to „odbieranie” i że jest „przyjęte”: {{Dyskusja nad artykułem na medal|rok=2018|miesiąc=09|przyjęte=tak|odbieranie=tak}}, co skutkuje przypisaniem do Kategoria:Dyskusje nad przyznaniem medalu/archiwum/odebrane/2018 (osobna podkategoria dla odebranych). Natomiast w odniesieniu do DA szablon reaguje inaczej. Jeśli oznaczymy (podobnie jak w ww przykładzie medalu: „odbieranie” i że jest „przyjęte”): {{Dyskusja nad Dobrym Artykułem|rok=2018|miesiąc=09|przyjęte=tak|odbieranie=tak}} to przypisana zostaje kategoria Kategoria:Dyskusje nad przyznaniem DA/archiwum/przyjęte/2018. Gdybym z kolei oznaczył {{Dyskusja nad Dobrym Artykułem|rok=2018|miesiąc=09|przyjęte=nie|odbieranie=tak}} to podstawia się kategoria Kategoria:Dyskusje nad przyznaniem DA/archiwum/odrzucone/2018. Nie ma kategorii „odebrane”. Artykuły tracące DA klasyfikujemy jako „odrzucone”? (odrzucenie odznaczenia), czy jako „przyjęte” (przyjęte odrzucenie)? Może by to warto ujednolicić. No i trzeba sprawdzić do której kategorii w przeszłości trafiały dyskusje art tracących DA. Jacek555 11:32, 24 wrz 2018 (CEST)

Rozumiem, ale dlaczego nie jest tak samo jak w AnM, gdzie mamy „przyjęte”, „odrzucone” i „odebrane”? Jacek555 23:07, 24 wrz 2018 (CEST)

Víctor Pastranaedytuj kod

Usunąłem, ponieważ już strona istnieje na temat tego zawodnika - Víctor Pastrana. Hasło trzeba usunąć. Damian1906 (Dyskusja wikipedysty:Damian1906) 19:26, 10 paź 2018 (CEST)

Wyjaśnienieedytuj kod

Wycofałem 1 informację podaną przez Ciebie [3], bo: z samego zainteresowania SB nic nie wynikło, przynajmniej wg hasła. Więc mało ważne. 2. Sekcja o współpracy z SB jest wg mnie zbyt długa względem całego biogramu, a on jednak jest ency z innych powodów niż ewentualna kooperacja:) Przepraszam za brak OZ - miałem problem z zapisaniem edycji i z tego wszystkiego zapomniałem wypełnić okienko. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 18:44, 21 paź 2018 (CEST)

Mikałaj Aksamitedytuj kod

Cześć! Leno, czy zechciałabyś ocenić to zgłoszenie? Dzięki! :) Tomasz Bladyniec (dyskusja) 13:36, 28 lis 2018 (CET)

Info o AnM w Zespół Turneraedytuj kod

Witam. W Dyskusja:Zespół Turnera chyba brak szablonu o AnM. Fatalnie się czuję, więc nie dam rady tego rozgryzać. Wy się na tym lepiej znacie. Jeśli więc mogę mieć prośbę, to jeśli jest potrzebny, proszę o uzupełnienie. Z góry dziękuję Wiklol (Re:) 18:58, 19 sty 2019 (CET)

Opanowałem temat. Skutecznie zamieniam szablony na właściwe. Mam jednak inną prośbę. Liczba AnM nie zgadza się pomiędzy: Wikipedia:Artykuły na Medal - 816 a Wikipedia:Wyróżniona zawartość Wikipedii - 814. Może wiecie o co chodzi? Wiklol (Re:) 20:21, 2 lut 2019 (CET)

Ad:Casablanca (film)edytuj kod

Ad:Casablanca (film)

Cześć. W tej edycji, w lipcu 2016 r., usunąłeś szablon DA. Przez dwa i pół roku reszta świata, poprzez interwiki/WikiDane, miała nasz artykuł (na bocznym wiki-pasku) oznaczony wyróżnieniem 1. poziomu. Prosiłbym o niezapominanie o tych pozawikipedialnych „drobiazgach”, które nam czasem umykają ;-) Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 22:13, 11 lut 2019 (CET)

Ratunku !!!edytuj kod

Leno, kłaniam się pięknie i proszę jak w tytule:) Nie mogłem już odwlekać archiwizacji, więc ją w końcu zrobiłem. Robiłem wszystko wg instrukcji i dobrze, a wyszło jak zawsze:) Tzn. niby jest OK, tyle tylko, że nowoutworzone archiwum nr 20 wyświetla mi się jako czerwony link, a przecież tam jest wiele treści: [4]. Myślałem, by po prostu otworzyć okno edycji i ręcznie wkleić do tego czerwona linka, ale boję się, że wówczas nie przeniesie się historia edycja, a tylko sama treść. Może dasz radę naprawić? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:02, 17 lut 2019 (CET)

Już Nedops załatwił, tak więc prośba nieaktualna. --Piotr967 podyskutujmy 01:17, 17 lut 2019 (CET)

KAedytuj kod

KA: Zgłoszone kandydatury

Cześć, pozwoliłem sobie wspomnieć o Was na stronie Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2019-03/Nominacje. Mam nadzieję, że tym razem potwierdzicie swój (czynny) udział w wyborach. Jacek555 15:14, 1 mar 2019 (CET)

Skokiedytuj kod

Hej! Dacie radę ustalić prawidłowy zapis imion i nazwisk uczestników tych konkursów - chłopcy, dziewczęta + mikst (w ostatnim chyba wszystkie nazwiska się powtarzają)? Z góry dzięki 99kerob (dyskusja) 13:56, 9 mar 2019 (CET)

Cyrus II Wielkiedytuj kod

Witam pięknie i z prośbą o radę jako wikiekspertki od starożytności bliskowschodniej. W w/w biogramie mamy "Wydał także bardzo liberalny jak na swoje czasy zbiór praw, tzw. Cylinder Cyrusa, uznawany za pierwszy kodeks praw człowieka" plus źródło. Tyle, że źródło pojawiło się później. Czy ono faktycznie uźródławia to zdanie, bo zdanie wygląda dość dziwnie: wydał zbiór praw - skoro cylinder był depozytem fundacyjnym, zamurowanym na głucho w budowli, to czy można mówić o wydaniu? I czy można traktować ów tekst jako zbiór praw? Z hasła o cylindrze na kilku wikach wynika, że przede wszystkim był to autopanegiryk z cyklu"jaki ja jestem wspaniały, a moi wrogowi paskudni i jakich miałem wspaniałych przodków" z domieszką modlitw (dygresja: pomijając przodków - wypisz wymaluj Lech Wałęsa z MB w klapie). Wiem, że szach Iranu zrobił sobie z cylindra kartę praw człowieka, ale opinia szacha, jako polityka jest chyba mało wer. Były tam ogólne uwagi nt. pewnej wizji zarządzania ludem, ale zdaje się to był ułamek całej treści i chyba bardziej właśnie ogólne uwagi niż kodeks (taki jak Hammurabiego)? A może jednak owo zdanie jest poprawne? Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 01:26, 11 kwi 2019 (CEST)

dziękuję pięknie za pojaśnienie, przy czym mi chodziło głównie o to, czy masz dostęp do Składanka, tak by móc zweryfikować i ewentualnie (jeśli Składanek nie w pełni oddaje sens tego zdania) usunąć te frazy na wyrost o kodeksie praw człowieka i zbiorze praw. Po prostu to co mamy nt. cylindra w haśle o Cyrusie jest wyraźnie sprzeczne z samym hasłem o cylindrze, ale ponieważ opatrzone jest powołaniem na Składanka to ja, nie mając tej pozycji niczego nie mogę sprawdzić/poprawić. Pozdrawiam serdecznie --Piotr967 podyskutujmy 20:18, 15 kwi 2019 (CEST) dziękuję bardzo --Piotr967 podyskutujmy 00:55, 16 kwi 2019 (CEST)

Skład reprezentacji Białorusi w piłce siatkowej - transliteracjaedytuj kod

Dzień dobry,

Czy istniałaby możliwość polskiej transliteracji w wersji białoruskiej i rosyjskiej następujących nazwisk:

transkrypcja białoruska (oryginał białoruski) – transkrypcja rosyjska (oryginał rosyjski)
 1. Alaksiej Kurasz (Аляксей Кураш) – Aleksiej Kurasz (Алексей Кураш)
 2. Andrej Radziuk (Андрэй Радзюк) – Andriej Radziuk (Андрей Радзюк)
 3. Arciom Kudraszou (Арцём Кудрашоў) – Artiom Kudriaszow (Артём Кудряшов)
 4. Artur Udrys (Артур Удрыс) – Artur Udrys (Артур Удрыс)
 5. Dzmitryj Wasz (Дзмітрый Ваш) – Dmitrij Wasz (Дмитрий Ваш)
 6. Kanstancin Ciuszkiewicz (Канстанцін Цюшкевіч) – Konstantin Tiuszkiewicz (Константин Тюшкевич)
 7. Maksim Budziuchin (Максім Будзюхін) – Maksim Budiuchin (Максим Будюхин)
 8. Maksim Marozau (Максім Марозаў) – Maksim Morozow (Максим Морозов)
 9. Maksim Szkredau (Максім Шкрэдаў) – Maksim Szkriedow (Максим Шкредов)
 10. Pawieł Audoczanka (Павел Аўдочанка) – Pawieł Awdoczenko (Павел Авдоченко)
 11. Pawieł Kuklinski (Павел Куклінскі) – Pawieł Kuklinski (Павел Куклинский)
 12. Radziwon Miskiewicz (Радзівон Міскевіч) – Rodion Miskiewicz (Родион Мискевич)
 13. Raman Aplewicz (Раман Аплевіч) – Roman Aplewicz (Роман Аплевич)
 14. Siarhiej Antanowicz (Сяргей Антановіч) – Siergiej Antonowicz (Сергей Антонович)
 15. Siarhiej Busieł (Сяргей Бусел) – Siergiej Busieł (Сергей Бусел)
 16. Stanisłau Zabarouski (Станіслаў Забароўскі) – Stanisław Zaborowski (Станислав Заборовский)
 17. Uładzisłau Babkiewicz (Уладзіслаў Бабкевіч) – Władisław Babkiewicz (Владислав Бабкевич)
 18. Uładzisłau Dawyskiba (Уладзіслаў Давыскіба) – Władisław Dawyskiba (Владислав Давыскиба)
 19. Wadzim Pranko (Вадзім Пранко) – Wadim Pranko (Вадим Пранко)
 20. Wiaczasłau Czarapowicz (Вячаслаў Чараповіч) – Wiaczesław Czeriepowicz (Вячеслав Черепович)
 21. Wiaczasłau Szmat (Вячаслаў Шмат) – Wiaczesław Szmat (Вячеслав Шмат)

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam ArturM dyskusja 19:51, 28 maj 2019 (CEST)

Bardzo dziękuję za pomoc! ArturM dyskusja 20:50, 28 maj 2019 (CEST)

UŁ - książki w otwartym dostępieedytuj kod

Szkoda, że nie ma wśród nich niczego z serii bizantyńskiej. "Kryształy czasu" - myślałem, że coś z s-f. A wiecie, jak to było, że "Pancernik Potiomkin" był najlepszym filmem? Czy nadużywam zaimków? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:30, 26 cze 2019 (CEST)

Zmiana bez opisuedytuj kod

Cześć, wycofaliście zmiany wprowadzone przez IP. Ja rozumiem, że były częściowo nieprawidłowe, bo usuwały uźródłowione informacje, ale z drugiej strony dodał one też inne informacje ze źródłami. Wypadałoby napisać coś więcej w opisie zmian, dlaczego anulowanie i dlaczego nie uwzględniacie dodanych przez IP informacji ze źródłem. PuchaczTrado (dyskusja) 08:40, 17 lip 2019 (CEST)

Borodinoedytuj kod

Kłaniam się pięknie Leno. Czy mogłabyś spojrzeć na moją autorską polską wersję rosyjskiego nazwiska Елисеев? Nie chciałbym stworzyć nowej szkoły:), choć musiałem poprawić Belissariusa w kwestii liczby autorów: [5].

pięknie dziękuję:) --Piotr967 podyskutujmy 17:19, 2 lis 2019 (CET)

Kazimierz Deynaedytuj kod

Cześć, zgłosiłem artykuł do PANDA celem nadania mu odpowiedniej formy, którą powinny posiadać DA. Po nieusunięciu usterek poddam artykuł weryfikacji. Pozdrawiam. --Przemek2901 (dyskusja) 18:16, 2 gru 2019 (CET)

Muchios graciasedytuj kod

) --Piotr967 podyskutujmy 19:31, 13 gru 2019 (CET)

Ostryńscyedytuj kod

Znalazłem takie hasło. Wyglądało ubogo, ale znalazłem coś, by uźródłowić. Nie mam przekonania, czy to wystarczy - nie wiadomo, co jest podstawą dla tekstu, który dałem w przypisie. A jest to obszar współczesnej Białorusi, więc zakładam, że mogę liczyć tutaj na pomoc. Nie jestem też pewien, co do nazwy hasła. Czy nie powinno ono jednak brzmieć Tatarzy ostryńscy? Znalazłem jakiś pdf z podanymi nazwami Ostryńscy i Puńscy, ale poza nazwiskiem i afiliacją autora nic więcej w nim nie było, by podać właściwe dane bibliograficzne (Jan Tyszkiewicz, Instytut Historyczny, Uniwersytet Warszawski, "Tatarzy"). Ogólnie słabo się ono googla. Sławek Borewicz, → odbiór 21:52, 14 gru 2019 (CET)

W tym sęk, że w dokumencie widnieją jako Tatarzy ostryńscy, nie jako Ostryńscy. Aziubek sułtan, Dewlesz sułtan, a nie Aziubek Ostryński itd. Sławek Borewicz, → odbiór 18:29, 19 gru 2019 (CET) Tak, nawet jest kilka z podobną krótką treścią. Teraz zauważyłem, że inne dokumenty są identyfikowalne. Wpisz w wyszukiwarkę: pdf Ostryńscy i Puńscy Jan Tyszkiewicz, Instytut Historyczny Powinno kilka wyników wyskoczyć. Wszędzie jednak tylko wzmiankowanie. Sławek Borewicz, → odbiór 20:08, 19 gru 2019 (CET)

Anna N.edytuj kod

Cześć, dawno nie pisałem, ale - operowa Ania to Nietriebko, czy jednak Netrebko? Dzięki. --Mozarteus (dyskusja) 01:23, 18 gru 2019 (CET)

 • Cześć i dzięki jeszcze raz, no, nawet gdyby nie była Austriaczką z wyboru, to i tak przy jej klasie trzeba by to i tak dać. Pozdrawiam Was oboje. --Mozarteus (dyskusja) 00:15, 19 gru 2019 (CET)

Transliteracja białoruskaedytuj kod

Dzień dobry,

Czy istniałaby możliwość polskiej transliteracji w wersji białoruskiej i rosyjskiej następujących nazwisk:

Ros. – trans. ros. – białorus. – trans. białorus.
 • Абрамов Валентин Петрович – Abramow Walentin Pietrowicz – Абрамаў Валянцін Пятровіч – Abramau Walancin Piatrowicz
 • Антонович Сергей Михайлович – Antonowicz Siergiej Michajłowicz – Антановіч Сяргей Міхайлавіч – Antanowicz Siarhiej Michajławicz
 • Асипчик Константин Валерьевич – Asipczyk Konstantin Walerjewicz – Асіпчык Канстанцін Валер'евіч – Asipczyk Kanstancin Walerjewicz
 • Будюхин Максим Сергеевич – Budiuchin Maksim Siergiejewicz – Будзюхін Максім Сяргеевіч – Budziuchin Maksim Siarhiejewicz
 • Грицев Дмитрий Леонидович – Gricew Dwmitrij Leonidowicz – Грыцаў Дзмітрый Леанідавіч – Hrycau Dzmitryj Leanidawicz
 • Гуско Николай Владимирович – Gusko Nikołaj Władimirowicz – Гуско Мікалай Уладзіміравіч – Husko Mikałaj Uładzimirawicz
 • Давыскиба Владислав Сергеевич – Dawyskiba Władisław Siergiejewicz – Давыскіба Уладзіслаў Сяргеевіч – Dawyskiba Uładzisłau Siarhiejewicz
 • Дубенок Андрей Александрович – Dubienok Andriej Aleksandrowicz – Дубянок Андрэй Аляксандравіч – Dubianok Andrej Alaksandrawicz
 • Жуковец Александр Иванович – Żukowiec Aleksandr Iwanowicz – Жукавец Аляксандр Іванавіч – Żukawiec Alaksandr Iwanawicz
 • Игнатович Дмитрий Александрович – Ignatowicz Dmirtij Aleksandrowicz – Ігнатовіч Дзмітрый Аляксандравіч – Ihnatowicz Dzmitryj Alaksandrawicz
 • Кирющенко Игорь Анатольевич – Kiriuszczenko Igor Anatoljewicz – Кірушчанка Ігар Анатольевіч – Kiruszczanka Ihar Anatoljewicz
 • Ковальчук Владимир Александрович – Kowalczuk Władimir Aleksandrowicz – Кавальчук Уладзімір Аляксандравіч – Kawalczuk Uładzimir Alaksandrawicz
 • Комар Алексей Иванович – Komar Aleksiej Iwanowicz – Камар Аляксей Іванавіч – Kamar Alaksiej Iwanawicz
 • Кудряшов Артём Александрович – Kudriaszow Artiom Aleksandrowicz – Кудрашоў Арцём Аляксандравіч – Kudraszou Arciom Alaksandrawicz
 • Кукашинов Владимир Петрович – Kukaszynow Władimir Pietrowcz – Кукашынаў Уладзімір Пятровіч – Kukaszynau Uładzimir Piatrowicz
 • Мартынов Юрий Юрьевич – Martynow Jurij Jurjewicz – Мартынаў Юрый Юр'евіч – Martynau Juryj Jurjewicz
 • Окулич Сергей Вацлавович – Okulicz Siergiej Wacławowicz – Акуліч Сяргей Вацлававіч – Akulicz Siarhiej Wacławawicz
 • Панасенко Константин Дмитриевич – Panasienko Konstantin Dmitrijewicz – Панасенка Канстанцін Дзмітравіч – Panasienka Kanstancin Dzmitrawicz
 • Пасовец Роман Игоревич – Pasowiec Roman Igoriewicz – Пасавец Раман Ігаравіч – Pasawiec Raman Iharawicz
 • Пронько Вадим Валерьевич – Prońko Wadim Walerjewicz – Пронька Вадзім Валер'евіч – Prońka Wadzim Walerjewicz
 • Пыленок Борис Валерьевич – Pylenok Boris Walerjewicz – Пыленак Барыс Валер'евіч – Pylenak Barys Walerjewicz
 • Сингаевский Александр Сергеевич – Singajewski Aleksandr Siergiejewicz – Сінгаеўскі Аляксандр Сяргеевіч – Sinhajeuski Alaksandr Siarhiejewicz
 • Сингаевский Антон Александрович – Singajewski Anton Aleksandrowicz – Сінгаеўскі Антон Сяргеевіч – Sinhajeuski Anton Siarhiejewicz
 • Судьев Александр Валерьевич – Sudjew Aleksandr Walerjewicz – Суддзеў Аляксандр Валер'евіч – Suddzieu Alaksandr Walerjewicz
 • Сукало Артём Александрович – Sukało Artiom Aleksandrowicz – Сукала Арцём Аляксандравіч – Sukała Arciom Alaksandrawicz
 • Сукало Александр Александрович – Sukało Aleksandr Aleksandrowicz – Сукала Аляксандр Аляксандравіч – Sukała Alaksandr Alaksandrawicz
 • Тихонов Илья Александрович – Tichonow Ilja Aleksandrowicz – Ціханаў Ілля Аляксандравіч – Cichanau Illa Alaksandrawicz
 • Тюшкевич Константин Анатольевич – Tiuszkiewicz Konstantin Anatoljewicz – Цюшкевіч Канстанцін Анатольевіч – Ciuszkiewicz Kanstancin Anatoljewicz
 • Шиленков Михаил Николаевич – Szylenkow Michaił Nikołajewicz – Шыленкоў Міхаіл Мікалаевіч – Szylenkou Michaił Mikałajewicz
 • Dos Santos Vinicius Alessandro

Pozdrawiam ArturM dyskusja 13:40, 13 sty 2020 (CET)

Wielkie dzięki! ArturM dyskusja 14:48, 16 sty 2020 (CET)

Hmedytuj kod

" po posprzątaniu odwołania w bibliografii tej książki zauważyłam na ZB zgłoszenie – ws. tej pozycji ktoś Ci kiedyś wyjaśniał, co to jest" a wskazałabyś mi link? Bo ja nie mam pamięci ejdetycznej, nawet jak ktoś mi kiedyś wyjaśnił, to za Chiny Ludowe nie pamiętam. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:34, 12 lut 2020 (CET)

hu, hu 8 lat temu, nic dziwnego że nie pamiętałem. He, he szufladowe opracowanie napisane przez kilku polskich rezerwistów:) O marszałkach radzieckich. Człek by się spodziewał, że by pisać o d-cach ZSRR coś innego niż tłumaczenia książek radzieckich trzeba mieć dostęp do archiwów tamtejszych ministerstw, archiwów wojskowych itp. Co dla nieprofesora dr hab. historii i na dobitkę obywatela NATO jest raczej trudne. I jeśli już ktoś by taki ogrom pracy archiwalnej i biurokratycznej (w zezwolenia) włożył to na pewno nie po to by szufladę sobie zapchać. Świetnie zrobiłaś kasując te bzdety. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 20:53, 12 lut 2020 (CET)

adresedytuj kod

W projekcie literaturoznawstwo wrzuciłem pytanie, czy ktoś dysponuje Słownikiem terminów literackich Sławińskiego.Na jego podstawie jeden z użytkowników kiedyś opracowywał hasło Adres (proza użytkowa). Teraz jest niedostępny i nie potrafi zweryfikować - dodać przypisu. Projekt literaturoznawstwo jest chyba martwy, bo nikt się tam nie odzywa, stąd pytanie wrzucam tu. Sławek Borewicz, → odbiór 10:13, 23 lut 2020 (CET)

Granowita Pałataedytuj kod

Hej, nie masz może w planie napisania stuba o w/w obiekcie? Mi trochę brak źródeł, a jednak budowla ważna dla kultury Rosji. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:53, 25 lut 2020 (CET)

No cóż, trudno :) Może ktoś kiedyś... Ja mam PRLowski przewodnik po Moskwie. B. obszerny, ale na tyle lania wody, że jak się odsączy to o danym obiekcie zostaje o wiele za mało. No a współczesne Pascale to już w ogóle takie dno, że ... Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 19:53, 25 lut 2020 (CET)

Opiniaedytuj kod

mile widziana w tej sprawie [6]. Oczywiście wstawkę o wiarygodności Herodota można zignorować, to taki mój ORowy prztyczek w nos Grekowi:), ale reszta jest serio. Ency, nieency oto jest pytanie? --Piotr967 podyskutujmy 23:12, 15 mar 2020 (CET)

WP:PANDAZ punktu widzenia nocnego portieraedytuj kod

Dzień dobry. Uprzejmie was zawiadamiam jako głównych autorów w/w artykułu, że został on zgłoszony do Pandy celem wstępnej weryfikacji statusu DA. Szczegóły w zgłoszeniu. Pozdrawiam, Ironupiwada (dyskusja) 12:26, 16 mar 2020 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Leno, kłaniam Ci się nisko, po bojarsku, do ziemi wirusów pełnej w podziękowaniu za archiwizację mej strony dyskusji! Już od dawna widziałem, że by się przydało,bo niemożebnie długa, zabierałem się niby, ale nie zabrałem, bo bałem się katastrofy, jaka zwykle następowała przy mych próbach tej czynności. A tu taka niespodzianka:) Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 18:47, 17 mar 2020 (CET)

świetna robota, bardzo się cieszę i gratuluję !!! --Piotr967 podyskutujmy 19:48, 17 mar 2020 (CET) drobne redakcyjne zrobiłem. "Obok Granowitej Pałaty wzniesiono Środkową Złotą Komnatę (Средняя золотая палата)" dlaczego przy Granowitej (i Nadbrzeżnej) zachowujemy w polskim pałatę, a przy owej średniej złotej tłumaczymy na komnatę? Czy to jest po prostu taka utrwalona w np. przewodnikach nazwa? I jeszcze pytanie "W 1684 roku ... nad Świętą Sienią (Святые сени) dobudowano" versus: "znajduje się Święta Sień – duża sala ceremonialna. Wzniesiono ją w latach 1830–1840" - czy to pomyłka w dacie, czy dwukrotnie ja wznoszono, jesli tak to bym dopisał coś w deseń "W obecnej postaci wzniesiono ją w .. ". Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:00, 18 mar 2020 (CET)

Poczekalniaedytuj kod

Witaj. Chciałam pomóc. Przepraszam. Była Feministka (dyskusja) 20:19, 17 mar 2020 (CET)

pytanieedytuj kod

oznaczyłem wulgi do EK skasowałeś - dziękuję

nie wiem co oznacza L w opisie usunięć - dla mnie L to nauka jazdy

Piotr Kucharczykedytuj kod

Witam Mam takie pytanie Wikidata zwrócia informacje, że ten pan nie żyje od 2 marca 2014. Pytanie czy dałoby radę uzupełnić informacje zgodnie z prawdą bo widnieje informacja o tym, że jest rekktorem uniwersytetu, a poza Kim Ir senem to nikt raczej nie sprawuje funkcji zza grobu. Lukasz2 (dyskusja) 08:40, 12 maj 2020 (CEST)

L w powodzie usunięciaedytuj kod

Wyżej ipek pytał, ale dyskusja już skasowana. Co to L oznacza? popek04 (dyskusja) 18:50, 2 cze 2020 (CEST)

Historia Szwajcariiedytuj kod

Cześć Niestety teraz widzę, że część haseł wymaga przeredagowania a w zasadzie napisania od nowa. Jeśli znajdziesz jakieś takie hasła po prostu wyślij mi info na mojego maila ja sobie zrobię listę do przeredagowania i to w wolnym czasie Lukasz2 (dyskusja) 10:29, 18 cze 2020 (CEST)

mailedytuj kod

Hej! Dostalem powiadomienie, ze wyslalas do mnie maila, ale zaden Twój mail do mnie nie dotarl. ??? Lamashtu2006 (dyskusja) 23:02, 18 cze 2020 (CEST)

Nie ma, tam tez sprawdzalem. Lamashtu2006 (dyskusja) 19:55, 19 cze 2020 (CEST) Wetnę się. Nie wiem czemu, ale czasem tak się dzieje - dostaję powiadomienie na wiki, że ten a ten wysłał mi mail via mechanizm wiki, widzę w tym powiadomieniu nawet początek wiadomości, ale gdy wejdę na skrzynkę nie widzę wiadomości od danej osoby. To rzadka sytuacja, ale już z 5 razy miałem. --Piotr967 podyskutujmy 20:19, 19 cze 2020 (CEST) Ja nawet powiadomienia nie dostalem :( A jak ktos do mnie w mojej dyskusji napisze to powiadomienie przychodzi na maila bez problemu. Dziwne ... Lamashtu2006 (dyskusja) 20:29, 19 cze 2020 (CEST) Wyslalem :) Lamashtu2006 (dyskusja) 20:36, 19 cze 2020 (CEST) No i teraz doszedl :) w spamie, ale jest :) Lamashtu2006 (dyskusja) 20:55, 19 cze 2020 (CEST)

Proszę o pomoc w związku z Hoaedytuj kod

Dotyczy artykułu Vangelis i zachowania wieloletniego wikipedysty Hoa. Proszę o pomoc w związku z jego awanturniczym postępowaniem. Wycofuje moje wpisy, nie zważając na źródła. Czym są dla niego źródła/encyklopedie/autorytety? Przy każdym anulowaniu Hoa usuwa inne zmiany, co do których niby nie ma zastrzeżeń. Przy każdym wycofaniu obraża mnie, poza tym pisze złośliwie i obraźliwie na mojej stronie dyskusji. Jego komentarze są niemerytoryczne i złośliwe. Ignoruję go, pamiętając o powiedzeniu ludowym. Zwracam się do was już jako do drugiego admina o przywołanie Hoa do porządku. Może drugi/drudzy, z którym/-i się "poznaliśmy" parę lat temu jakoś zareagują, chyba że ataki osobiste są już normą w przypadku Hoa i Wikipedii, która tyle mówi o etykiecie, a za jej brak karze blokadami. Proszę coś z tym zrobić - pozdrawiam M.Tomma (dyskusja) 02:23, 20 cze 2020 (CEST)

 • Dziękuję za spokojne i zrównoważone i dosyć pełne podejście do sprawy. Dałem się ponieść niepotrzebnym emocjom. Pozdrawiam M.Tomma (dyskusja) 07:18, 20 cze 2020 (CEST)

krachedytuj kod

Po jednym dniu naprawy nastapił krach na giełdzie w Rosji z 78,2 na 52,8% :) poprawy domaga sie giełda Chorwacka choc i tam dosc znaczne spadki są Lukasz2 (dyskusja) 15:10, 20 cze 2020 (CEST)

Czy wiesz – Meiningeńczycyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Gdarin dyskusja 15:57, 24 cze 2020 (CEST)

Czy wiesz – Tejszebainiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 20:09, 5 lip 2020 (CEST)

Podziękowanie - Meiningeńczycyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 8 lip 2020 (CEST)

Podziękowanie - Tejszebainiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 16:16, 15 lip 2020 (CEST)

Przedłużkaedytuj kod

Hej. Wygląda na to, że to jednak nie Damianek. Wypadałoby przywrócić poprzednią długość blokady. Pzdr, tufor (dyskusja) 16:00, 19 lip 2020 (CEST)

Historia Szwajcariiedytuj kod

Hej Czy 33,3% moze być czy jeszcze to obniżyć? Lukasz2 (dyskusja) 18:38, 25 lip 2020 (CEST)

Historiaedytuj kod

Jak coś znajdziecie dajcie znać przerobiłem na tyle na ile umiałem jeśli coś tzba przerobić bardziej dajcie znać. Lena/Tomek --Lukasz2 (dyskusja) 01:36, 26 lip 2020 (CEST)

Czy wiesz – Mieszkanie numer 50edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 01:13, 5 sie 2020 (CEST)

Gody Aldobrandyjskieedytuj kod

Dzięki za rozbudowę :) Boże, jakie to hasło jest już stare... Hoa binh (dyskusja) 19:45, 17 wrz 2020 (CEST)

Samhorodok (obwód kijowski)edytuj kod

Dlaczego uznałeś ze to zbędne przekierowanie? --Kerim44 (dyskusja) 09:05, 22 lis 2020 (CET)

 • Problem z uzasadnieniem jest żaden. Oczywiście powinieneś mnie o tym powiadomić, ale mniejsza o to.
Pytam o stronę techniczną - proszę wyjaśnij mi dlaczego skasowałeś niby EK, skoro tego EK-a nie było w artykule? Sam go usunąłem, bo uważam, iż przekierowanie jest niezbędne i od tej pory jest to sprawa merytoryczna (do dyskusji - być może i nie mam racji, być może mam) a nie administracyjna. Zatem - skąd Twoja wiedza na temat EK-a i kasowanie z EK-a?--Kerim44 (dyskusja) 15:45, 22 lis 2020 (CET)
 • Ok - o to właśnie pytałem
trudno mieć większe zastrzeżenia do Ciebie. Jesteś drugim administratorem który to czyni. Bądź co bądz, jak przypuszczam, wstawił EK-a "doświadczony wikipedysta", a zaufanie to podstawa w wikipedii. Trudno, byś za każdym razem sprawdzał w historii, ze to przekierowanie poczynił też inny "doświadczony wikipedysta" (kerim:) i nieco wcześniej w historii zmian "coś" się działo. Uznałem bowiem, że że powtórne EK-owanie to czystej klasy wandalizm - wprowadzenie administratora w błąd co do "czystości sprawy" i próba wymuszenie na nim stronniczego działania. Poddaję to pod ocenę. Wstawianie EK-a w środku nocy:)) - a nuż się uda. To jednak też historia. Proszę podpowiedz mi, jak ustrzec się tego typu działań w tym konkretnym przypadku? Dyskusja na temat nazwy zasadniczej artykułu już odbyła się i tak to właśnie (w tym i z pierwszym autorem artykułu) ustalono. Pojedynczy wikipedysta nie może jej ignorować EK-iem. Oczywiscie moze podjąc na nowo dyskusję - to jest jego niezbywalne prawo. Być może przekona adwersarzy--Kerim44 (dyskusja) 16:22, 22 lis 2020 (CET)

Prośbaedytuj kod

Kłaniam się i mam nieśmiałe pytanie: czy dałabyś radę zarchiwizować moją dyskusję? Jest tak długa, że wczoraj na słabszym kompie zawiesiła mi się wiki gdy próbowałem ją przeglądać w trybie edycji:) Teoretycznie wiem jak archiwizować, ale praktycznie zawsze coś mi się chrzani w wykonaniu:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 16:02, 8 gru 2020 (CET)

ślicznie dziękuję:) --Piotr967 podyskutujmy 18:13, 8 gru 2020 (CET)

MWA 2020edytuj kod

Złoty Sherlock za sprawdzanie haseł wyróżnionych podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2020 Brązowy Halibutt za pisanie haseł wyróżnionych podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2020

Nie wiem, któremu z Was wręczyć tego oto brązowego Halibutta i złotego Sherlocka w uznaniu dbania o jakość Wikipedii, ale mam nadzieję, że ucieszycie się oboje. Tak jak ja cieszę się, że dbacie o jakość Wikipedii! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 20:46, 22 gru 2020 (CET)

Odp:Odp:Ad:Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medaledytuj kod

Dziękuje za podpowiedź, na pewno skorzystam bo fajne narzędzie. --Adamt rzeknij słowo 23:39, 30 gru 2020 (CET)

Amr ibn Kulsumedytuj kod

dodałem brakujące nazwiska proszę o przejrzenie

Ad Dragon Age IIedytuj kod

Cześć. Dlaczego dyskusja DA dot. hasła Dragon Age II została zakończona z wynikiem "przyznano"? Przecież w samej dyskusji są uwagi, które nie zostały poprawione (raczej IMO poważne, bo dotyczące zasady WP:WER). Czy w takim wypadku nie powinno się przedłużyć dyskusji? Pozdrawiam noworocznie :). Sir Lothar (dyskusja) 16:15, 1 sty 2021 (CET)

Ależ jest jak najbardziej uzus uźródławiania fabuły w hasłach o grach, co pokazuje choćby kilka ostatnich dyskusji w DA: The Darkness II, Star Wars: Knights of the Old Republic, Beyond Good & Evil, Firewatch, Icewind Dale II. Można to zrobić za pomocą poradnika do gry (jak w części z wymienionych przeze mnie artykułów), czasem może to być manual, w ostateczności można też użyć szablonu {{cytuj grę komputerową}}. Sprawę zresztą poruszał też inny opiekun działki DA - @Jacek555 tutaj: [7]. Tak więc uważam, że powinniśmy jednak konsekwentnie i tu tego wymagać w przypadku artykułów wyróżnionych. Sir Lothar (dyskusja) 18:30, 1 sty 2021 (CET) Co do sekcji "odbiór", to tu przyznaję Ci rację, faktycznie powinienem był po prostu oznaczyć odpowiednie fragmenty {{fakt}}-em :). Sir Lothar (dyskusja) 18:43, 1 sty 2021 (CET)

Prośba o pomocedytuj kod

Witajcie Proszę o pomoc w przeniesieniu z brudnopisu do strony właściwej tak aby wywietlało nie tylko zdjęcie ale i opis tego miłośnika zwierząt i autora lektur oto link do brudnopisu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Kaskak170/brudnopis?veaction=edit

pozdrawiam

Kolarzedytuj kod

Hej! Moglibyście w wolnej chwili zerknąć jak prawidłowo powinien być u nas zapisany ten kolarz? Zawsze mam problem z tymi Białorusinami ;). 99kerob (dyskusja) 19:35, 20 mar 2021 (CET)

Wioskiedytuj kod

dyskusja AB (dyskusja) 13:16, 9 maj 2021 (CEST)

Odp:Wioskiedytuj kod

Odp:Wioski Też tak sądziłem, ale co z takim przypadkiem
Ponizowje – sieło w Rosji, w rejonie rudniańskim obwodu smoleńskiego; Ponizowje – dieriewnia w rejonie rudniańskim obwodu smoleńskiego (Rosja) dwie miejscowości w jednym rejonie. AB (dyskusja) 17:43, 9 maj 2021 (CEST) Ponizowje, dziękuję AB (dyskusja) 20:49, 9 maj 2021 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Farary" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy