Dyskusja wikipedysty:Frogg - konto ad hoc


Dyskusja wikipedysty:Frogg - konto ad hoc w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miejsce na dyskusję.

Spis treści

IRCedytuj kod

Netykieta, ostatni punkt. Herr Kriss 21:15, 25 cze 2010 (CEST)

W sumie to nie wszystko. Tym razem fajnie by było jakbyś przeczytał regulamin KA przed złożeniem wniosku, bo po co masz zajmować czas, skoro nie chce Ci się czytać. Herr Kriss 22:20, 25 cze 2010 (CEST) A co tu jest do gadania? Dostałeś powód, za który wyleciałeś, a teraz mnie męczysz pytaniami. Herr Kriss 14:56, 26 cze 2010 (CEST)

Szklana menażeriaedytuj kod

Tworzenie haseł na podstawie tak wątpliwych źródeł jak http://pl.shvoong.com/books/4925-szklana-mena%C5%BCeria/ jest co najmniej niezalecane. To tak, jakby w przypisach podawać linki do sciaga.pl albo do uczniowskich "bryków" na poziomie szkoły podstawowej. Nie dość, że wygląda to bardzo nieprofesjonalnie, to przede wszystkim może oznaczać potencjalne błędy w haśle. A potwierdzanie "ważności" jakiegoś spektaklu na podstawie strony teatru, który wystawia tenże, jest również mało wiarygodne...

Proszę korzystać z naukowych opracowań (np. wydań z serii Biblioteki Narodowej Ossolineum, fachowych leksykonów, historii literatury itp.). Liczę na szybkie skorygowanie. Dziękuję, Cancre (dyskusja) 23:03, 26 cze 2010 (CEST)

  • G.Wysocki! Przecież Wikipedysta z tak długim stażem nie powinien powoływać się na to wątpliwe źródło.

"Biblioteka Narodowa" to nie tylko biblioteka sensu stricto (i nie o nią mi tutaj chodziło), ale i seria pt. "Biblioteka Narodowa" (akurat "Szklanej menażerii" w niej nie wydano, ale wiele klasyków światowej i polskiej literatury - owszem, z bardzo dobrymi opracowaniami pisanymi przez najlepszych fachowców). A różne opracowania naukowe z historii literatury są w każdej bibliotece, gminnej i osiedlowej również, więc doprawdy nie trzeba jeździć do Warszawy. Przypominam również, że obowiązek opierania się na wiarygodnych i rzetelnych źródłach spoczywa na autorze, a korzystanie z takich stron, jak podana wyżej, podważa wiarygodność Wikipedii. Nie mam oczywiście podstaw, by wątpić w rzetelność strony "Bagateli", ale to chyba jasne, że ich ocena spektaklu może być mało neutralna (skoro go wystawiają, to chyba zależy im na jak najlepszym zareklamowaniu przedstawienia?). Dodam jeszcze, że wykorzystywać informacje z jakiegoś tekstu można bez względu na to, na jakiej jest on licencji. Co innego, gdybyś chciał go kopiować. Ale jeśli tylko bierzesz z niego dane, to może i być objęty pełną ochroną.

I nie ukrywam, że przykro jest widzieć, jak ktoś prezentuje postawę typu: "ja napisałem hasło, jak coś Wam się nie podoba, to sami sobie poprawcie"... Skoro już coś się robi, to chyba zawsze trzeba się starać, żeby było jak najlepsze. I wierzę, że takie też miałeś intencje, dlatego bezzwłocznie skorygujesz hasło. Z pozdrowieniami, Cancre (dyskusja) 18:54, 27 cze 2010 (CEST)

Odp:Konflikt i mediacjaedytuj kod

Odp:Konflikt i mediacja

Witaj! Szczerze mówiąc, źle trafiłeś. Na IRCu nie przesiaduję, a tym bardziej nie mam tam żadnych uprawnień. IRC ma de facto z Wikipedią i jej zasadami niewiele wspólnego. Admin tutaj nie jest też po prostu adminem tam. Ani nie jestem w stanie stwierdzić, czy Herr Kriss słusznie Cię zablokował, ani nie mogę tego bana znieść. Przykro mi. Mat86 ^^ 13:01, 27 cze 2010 (CEST)

Odp:Konflikt i mediacjaedytuj kod

Witam. Kanał IRC choć jest przeznaczony do komunikacji dla Wikipedystów nie jest integralna częścia projektu Wikipedia i kieruje się własnymi prawami. Nie znam i nie jestem wstanie poznać przyczyn zablokowania Ciebie na tym kanale, odblokować Cie lub wszcząć jakiekolwiek postępowanie wobec Ciebie i Herr Krisa. Proponuje na spokojnie skontaktować się z Herrem i wyjasnić całą sytuację lub zgłosic się do usera Wikipedysta:Wpedzich, który administratuje kanał --Adamt rzeknij słowo 16:02, 27 cze 2010 (CEST)

Po pierwsze, na Wikipedii nie zajmujemy się jej kanałem IRC, tak więc Wikipedia:Mediacja czy arbitraż na Wikipedii nie mają tu zastosowania. Co do samego IRC, to operator kanału na IRC-u może wyrzucić dowolnego użytkownika kierując się własną oceną sytuacji. Nie ma na to sztywnych zasad. Tu nie zgadzam się do końca z tym co napisał Herr Kriss, bo uważam, że decyzję o wyrzuceniu z kanału lub z serwera podejmuje jego operator i nie musi kierować się sztywnymi zasadami. Oczywiście, nieprzestrzeganie netykiety jest najczęstszym powodem, ale nie musi być jedynym. Czasem wyrzuca się kogoś z innych powodów. Obejrzałem sobie historię kanału #wikipedia-pl i zauważyłem, że użytkownik „Frogg” wchodził raz na jakiś czas na kanał #wikipedia-pl i po paru godzinach wychodził bez słowa. Spotkałem się na IRC z wyrzucaniem wiszących sesji lub botów i nie jest to nic nadzwyczajnego. Wyrzucenie kogoś z tego powodu nie oznacza, że boty czy wiszące sesje są zakazane. Szczerze mówiąc dziwię się, że ten użytkownik siedział cały czas cicho na IRC-u, a na Wikipedii z powodu jego wyrzucenia robi się hałas na stronach dyskusji.  « Saper // @dyskusja »  01:26, 28 cze 2010 (CEST) Starałem się być pomocny. Odpowiadam na Twoje pytanie wprost: administrator (sysop) na Wikipedii jako taki nie ma dostępu do logów kanału IRC #wikipedia-pl. Ewentualne logi są sprawą prywatną osób które je zapisały. Dotyczy to również moich logów. Nie mam obowiązku udostępniania ich nikomu.  « Saper // @dyskusja »  14:20, 28 cze 2010 (CEST)

Konflikt, mediacja i nękanie użytkownikówedytuj kod

Witaj. Z niesmakiem obserwuję to, co wyprawiasz, chodząc od użytkownika do użytkownika. Podsumuję kilka rzeczy, które (jeszcze raz?) należy powiedzieć jasno.

  1. Wikipedia i wikipedyjny kanał IRC to dwie niezależne sprawy (dlatego też Komitet Arbitrażowy polskiej Wikipedii nie zda się tu raczej na nic). Wszystkie kanały projektów Wikimedia sytuowane są jak jeden mąż na serwerach Freenode, lecz bycie administratorem Wikipedii nie oznacza automatycznego bycia operatorem kanału. Pisanie do administratorów Wikipedii' jest tu zupełnie nieuzasadnione. Na marginesie, nie wiem, czy to zauważyłeś, ale Adziura nie edytował od 3 tygodni. Dodam informację, że nie przebywa na kanale IRC.
  2. Kanał IRC polskiej Wikipedii wolno logować, lecz nie wolno publikować logów - jest to związane z polityką Freenode. Wątpię więc, by ktokolwiek dobrowolnie udostępnił Ci logi z kanału.
  3. Absolutnie, ale to absolutnie nie rozumiem, dlaczego łazisz od użytkownika do użytkownika, nie przejmując się, czy siedzą na kanale IRC, czy nie, czy są aktywni, czy nie edytują, zamiast pójść do osoby, która usunęła Cię z kanału. Herr Kriss podaje metody kontaktu z sobą na swojej stronie użytkownika, a przecież to ani Mat86, ani Adziura, ani Saper nie mieli z Twoją blokadą na IRC nic wspólnego. Angażując siły kolejnych wikipedystów - na moje oko w prawie losowy sposób - powodujesz zamęt, a wystarczy kontakt z tą jedną osobą, która w tej sprawie jest centralna.
  4. Nie byłem w momencie usunięcia Cię z kanału IRC obecny, nie przypominam sobie w każdym razie tego epizodu, jednak z dwuiipółletniego doświadczenia z Wikipedią i kanałem IRC pamiętam "duchy" na kanale IRC, które nie wiadomo w jaki sposób wykorzystywały logi z kanału. Szczególnie dziwnie to wygląda, kiedy użytkownik edytujący w tym samym czasie Wikipedię nie odpowiada na zadane mu pytanie na kanale IRC. Wyrzucenie z kanału i ewentualne bany są w gestii banującego operatora, a jak pisał Saper, banowanie "duchów" i botów nie jest niczym nadzwyczajnym. Ale tu oczywiście powinien się wypowiedzieć, kto...?

Radzę albo skontaktować się z Herr Krissem celem wyjaśnienia blokady, albo przynajmniej zaprzestać "kolędowania" po kolejnych stronach dyskusji. Tu się pisze encyklopedię, a na razie na 28 edycji z tego konta, 3 to edycje artykułów, jedna - strony użytkownika, a reszta to smęcenie kolejnym administratorom i nieadministratorom, co szybko może skończyć się kolejną blokadą, w zależności od cierpliwości społeczności polskiej Wikipedii. Pozdrawiam, licząc na opamiętanie. Wojciech Pędzich Dyskusja 20:56, 29 cze 2010 (CEST)

Za przeszkadzanie w pracy Wikipedii, brak poszanowania wikipedystów, męczenie użytkowników niezwiązanych z Twoją sprawą, odporność na jakąkolwiek argumentację, niezrozumienie czym jest Wikipedia i jej kanał IRC blokuję twoje konto. Dożywotnio. Wszelkie przejawy Twojej aktywności w stylu takim, jak uczyniłeś to z tego konta będą blokowane bez ostrzeżenia i wyjaśnień. Na marginesie - byłeś chyba wczoraj na kanale IRC, ale Herr Kriss nie mówił, żebyś się do niego odzywał. Dla mnie bez komentarza. Wojciech Pędzich Dyskusja 10:47, 30 cze 2010 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Frogg - konto ad hoc" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy