Dyskusja wikipedysty:Grzegorz Wysocki


Dyskusja wikipedysty:Grzegorz Wysocki w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Arch.

Spis treści

Rewertowanieedytuj kod

Dzień dobry, prośba o zapoznanie się z dyskusją w Kawiarence. Forma „doktorka” jest błędna i nie powinna być stosowana w hasłach w Wikipedii. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 15:45, 8 gru 2018 (CET)

 • Jeżeli tak chce, jej wybór. Nas w encyklopedii obowiązują zasady polskiej pisowni i ortografii. Boston9 (dyskusja) 19:32, 8 gru 2018 (CET)
  • Ortograficznie jest to poprawne i dopuszczalne. Jaka jest podstawa do takiego twierdzenia? Boston9 (dyskusja) 21:01, 8 gru 2018 (CET)
   • Jako stopień naukowy, żona doktora, czy w obu zastosowaniach? Boston9 (dyskusja) 21:17, 8 gru 2018 (CET)
    • Tak, jak Irena Sendlerowa. Moje pytanie dotyczyło, czy „doktorka” występuje w zacytowanym słowniku w kontekście stopnia naukowego. Nikt nie kwestionuje, że to słowo występuje (zob. dyskusja w Kawiarence). Boston9 (dyskusja) 22:46, 8 gru 2018 (CET)
     • Jasne. Jednak czy mógłbyś mi przytoczyć ten fragment ze Słownika? To interesująca kwestia, chciałbym zapytać innych w Kawiarence. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 22:59, 8 gru 2018 (CET)

Odnoście mojej edycji Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannyedytuj kod

Dziękuję Ci bardzo za uwagi odnoście tej edycji. Sam tytuł głosi "Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny" pisząc "Maryi" dlatego poza tym, że na początku jest mowa o osobie Maria z Nazaretu ("będący przywilejem Marii z Nazaretu, ogłoszone w Kościele katolickim") starałem się ujednolicić nazwę jak w nagłówku. To tak jak na Wikipedii było odnośnie pewnych nazw odnoście pisowni osób, czy także przeniesionych na język polski. Patrząc na Słownik języka polskiego (postać imienia: Maria, używana w tekstach religijnych w odniesieniu do Matki Boskiej), "idąc konsekwentnie" za nazwą dogmatu kogo dotyczy (Najświętszej Maryi Panny) ujednoliciłem nazwę. Sam edytując i poprawiając inne artykuły pisałem "r.", "roku" to pisano do mnie że nie jest to unormowane, jest sporne. Racja. Mogło zostać bez zmian. [Bo sporna kwestia]. Ale po edycji został jeden błąd jedynie, który dostrzegłem " , " [spacja i przecinek oraz spacja]. Pozdrawiam Polk

Odp.edytuj kod

Cześć. Nie jest podstawowa działalność. Do tego przynależność polityczna niekompatybilna z okresem funkcji. Infobox biogram nie bez powodu funkcjonuje od kilku lat. Pozdrawiam Elfhelm (dyskusja) 23:58, 25 gru 2018 (CET)

Greta Thunbergedytuj kod

Orioluss (dyskusja) 19:07, 31 gru 2018 (CET)

Vahid Sayadi Nasiriedytuj kod

Andrzej19 (dyskusja) 21:20, 31 gru 2018 (CET)

2 broke girlsedytuj kod

Witaj, to faktycznie zaczyna z lekka przypominać jakąś akcję odwetową. Zastanów się może w wolnej chwili czy aby napewno chcesz iść w tą stonę. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 00:52, 2 sty 2019 (CET)

 • Ja, razi to moje wyobrażenie na temat respektowania zasad Wikipedii a tym samym, dalsza Twoja działalność w tym kierunku, spotka się z reakcją. Doceniam Twoją troskę, jednak w świetle reszty Twoich/Waszych edycji, niestety za bardzo zaczyna to przypominać wzajemne mszczenie się. Tak, chce to tak zostawić. Wisiało cztery lata, nie przeszkadzało, tym bardziej ze to redir. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 01:39, 2 sty 2019 (CET)
  • Witaj, ten sam edytor, któremu wstawiłeś dwa powiadomienia o DNU, rozumiem, że przeoczyłeś kto jest autorem przekierowania, istotnie tak mogło być. Edytor zwrócił juz uwagę na Twoje działania w PdA. Reasumując, proszę Cię abyś zaprzestał edycji mogących zostać odebranych jako działania odwetowe. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 03:24, 2 sty 2019 (CET)

Pomoc:Cofanie zmianedytuj kod

Hej! Przycisk "cofnij" służy jedynie do wycofywania wandalizmów. Starajmy się, by każda nasza edycja wzbogacała pl wiki. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 04:48, 2 sty 2019 (CET)

Podpisedytuj kod

Twój podpis jest niezwykle „zamaszysty”, przesłania niektóre litery w linijce powyżej. Prosiłbym o zmianę na taki, który nie utrudnia czytania (a w ostatnich dniach stałeś się aktywny w DNU). Z góry dziękuję. Andrzei111 (dyskusja) 12:27, 2 sty 2019 (CET)

Kategoria:Istoty w mitologii greckiejedytuj kod

Jesteś tego pewien? Sprawdziłem to wcześniej w słowniku PWN i z tego co widzę:

 • istota
  1. «osoba, stworzenie» [1]
 • stworzenie
  1. «istota żywa»
  2. «wszystko, co żyje; też: cały świat» [2]

Tak więc te wyrazy mają bardzo podobne znaczenia. Określenie "stworzenie" ma mniej różnych znaczeń i pod tym względem jest lepsze. Ale z drugiej strony nazywanie istot świadomych (a do takich zaliczają się tu na przykład centaury i nimfy) "stworzeniami", choć jest poprawnie, to jednak w języku polskim uchodzi za niewłaściwe z powodu naszej kultury. Myślę, że powinniśmy przyjąć, że kategoria Istoty w mitologii greckiej zawiera hasła o gatunkach i rodzajach mitologicznych istot będących wytworami właśnie greckiej mitologii, a nie konkretne postacie znane z imienia i konkretnych czynów. Dla nich jest kategoria Postacie w mitologii greckiej. Podobnie już robimy z artykułami biograficznymi, które bynajmniej nie znajdują się w kategorii Człowiek, a ten jest już jedną z kolejnych podkategorii Zwierząt. Jeśli to nie jest do końca jasne to mogę dodać odpowiedni opis do każdej kategorii, ale zrobię to dopiero dzisiaj wieczorem albo jutro. Bogowie i ludzie są częścią każdej mitologii, więc ich też bym nie katalogował jako "istot w mitologii greckiej". --Czarnybog (dyskusja) 10:48, 12 sty 2019 (CET)

Vahid Sayadi Nasiriedytuj kod

Zgodnie z dyskusją w DNU artykuł przenosze do brudnopisu Wikipedysta:Grzegorz Wysocki/Vahid Sayadi Nasiri Chyba jednak warto poczekac aż ta osoba stanie się bardziej zauważalna a jej działania zostaną w sposób namacalny zauważony.--Adamt rzeknij słowo 21:18, 29 sty 2019 (CET)

 • Przepraszam za dużo usunąłem z oficjalnego powiadomienia włącznie z podpisem --Adamt rzeknij słowo 21:18, 29 sty 2019 (CET)

Please support the Sustainability Initiative!edytuj kod

Please support the Sustainability Initiative!

Hello Grzegorz Wysocki, I saw that you are one of the authors of the Greta Thunberg article. Because I am looking for ways to reduce the environmental impact of Wikipedia itself, I wanted to ask you to check out the Sustainability Initiative and to add your name to the list of supporters so that I can show that many community members are behind this effort. Thanks! --Gnom (dyskusja) 11:50, 4 lut 2019 (CET)

Ad:Komandoedytuj kod

Ad:Komando

Cześć. Po utworzeniu ujednoznacznienia w miejscu wcześniejszego hasła popraw proszę linkujące. Andrzei111 (dyskusja) 20:52, 26 lip 2019 (CEST)

Lista przebojówedytuj kod

Cześć. Zgodnie z PWN [3] "Jeśli program telewizyjny lub radiowy ma charakter cykliczny, wszystkie wyrazy w tytule (oprócz wewnętrznych przyimków i spójników) można pisać wielką literą" (gdzie jest przykład "Lista Przebojów Programu Trzeciego") (tę pisownię stosuje zresztą autor audycji i jego wydawca [4]). Elfhelm (dyskusja) 18:32, 2 lis 2019 (CET)

 • Zgadzam się, że mamy w wielu przypadkach nadmiar wielkich liter i ich nadużywanie wbrew regułom pisowni. W tym wypadku to jednak raczej dopuszczalna przez PWN reguła ortograficzna (tytuł płyty to później pochodna tytułu programu). Co do masowych popraw - chyba zostają zgłoszenia dla operatorów botów na stronie WP:ZdB do dokonania poprawy. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 12:05, 3 lis 2019 (CET)

Stronie Śląskie (gmina Stronie Śląskie)edytuj kod

Witaj

Zwrócono się do mnie w sprawie Stronie Śląskie (gmina Stronie Śląskie) a w nim zapisu stanowiąca wydzieloną, wiejską część miasta. Tekst ten jest od pierwszej wersji artykułu, formalnie jest to wieś o takiej samej nazwie jak miasto, czy coś Ci wiadomo o wydzieleniu z miasta wsi? StoK (dyskusja) 19:45, 20 lut 2020 (CET)


Ale tu chodzi o zapis stanowiąca wydzieloną, wiejską część miasta. Z zapisu tego wynika, że było sobie miasto Stronie Śląskie i z niego wydzielono wieś, co raczej rzadko spotyka. Stronie uzyskało prawa miejskie w 1967 r., zapisy w artykułach dotyczące tworzenia miasta są niejasane. Np. Stronie otrzymało prawa miejskie włączając w swój obręb wsie Strachocin oraz Goszów. - ale wsie Strachocin i Goszów istnieją nadal. W artykule Strachocin napisano W 1897 roku w Strachocinie wybudowano stację kolejową, a południową część wsi z kościołem, hutą i stacją przyłączono do Stronia Śląskiego - wynika z tego że Strachocin włączono do Stronia już w 1897 r. Czy to prawda? Z obecnych granic miasta wynika, że miasto Stronie Śląskie utworzono z części obszarów wsi Stronie, Strachocin i Goszów. Ciekawostką administracyjną jest to, że Strachocin sięga od zachodu niemal do centrum miasta, ale obszar miasta w pobliżu dawnej stacji wcina się na północ niemal do końca Strachocina. Podobnie Goszów, wygląda na to że wcielono do miasta niewielki obszar tan za mostem na Białej Lądeckiej. Podobnie ze ze Stroniem, do miasta wcielono część wsi.

Podsumowując, zapisy dotyczące tworzenia miasta Stronie Śląskie wymagają przejrzenia tych 4 artykułów i dokonania ewentualnej korekty. StoK (dyskusja) 07:56, 21 lut 2020 (CET)

Wywołanie rozpoczynającego dyskusję @Sławek Borewicz.

Powrótedytuj kod

Hej, widzę, że wróciłeś, miło Cię widzieć. Szkoda, że już nie piszesz na tematy „kłodzkie”. Już tu chyba nie mieszkasz? Kelvin (dyskusja) 12:18, 10 kwi 2020 (CEST)

Kategoria:Watykańczycyedytuj kod

Tomasz91 (dyskusja) 19:58, 19 lis 2020 (CET)

BOEedytuj kod

Cześć. No właśnie datę usunąłem z treści pisząc nowy nagłówek :) Zgodnie z tym co widać w materiałach filmowych (ale ja się na to wikipedycznie powoływać?) funkcjonariusze wyciągali z tłumu mężczyznę, w związku z czym "kobieca manifestacja" jest skrótem myślowym, niezgodnym ze stanem faktycznym. Biorąc pod uwagę fakt, że formalnie są to protesty spontaniczne określenie "manifestacja" pasuje mi tu jakby mniej - ale to pewnie wyjdzie po pewnym czasie, po wielokrotny przeczytaniu tego tekstu. Pozdrawiam --Dotz Holiday (dyskusja) 10:09, 20 lis 2020 (CET)

Watykańczycyedytuj kod

Być może "obywatele watykańscy" byłoby bardziej na miejscu w odniesieniu do tej kategorii. Pozdr, Bacus15 • dyskusja 21:57, 20 lis 2020 (CET)

Stefan Wyszyńskiedytuj kod

Witam. Proszę nie robić z problemu trzeciorzędnego problemu pierwszorzędnego, skoro autorzy opracowań monograficznych nie uwzględniają tego zagadnienia - stosunku do sprzedaży dewocjonaliów przez Żydów w opracowaniach o kard. Wyszyńskim. W artykule Głos Mazowiecki, nr 3 z 1937 nie ma mowy o jego antysemityźmie, więc jest to jakaś ocena chyba indywidualna redaktora, a nie słowa Wyszyńskiego. Wnioski trzeba pozostawić dla siebie, a nie lansować wybiórczo w encyklopedycznym uwzględnieniu jego biografii w Wikipedii. Z racji ograniczenia tematu skupić się należy tak jak w biografiach monograficznych na rzeczach węzłowych. W tym czasie akurat dominował w większości jego publikacji stosunek do kwestii komunizmu, a nie rzekomo antysemityzmu? W Publikacjach wyszczególniono pozycję z 1936 "Jak uchrześcijanić handel dewocjonaliami?", więc po co komu jej wybiórcza ocena treści skoro pominięto treść innych z jego blisko 200 innych publikacji? Proszę to zrozumieć, a jednocześnie mieć na uwadze hierarchię wiodących wiadomości o jego dokonaniach w biografii. Pozdrawiam. RadLes (dyskusja) 18:15, 20 sty 2021 (CET)

Na stronie dyskusji hasła o Wyszyńskim zadałem Ci kilka pytań, a Ty zbyłeś mnie, że czepiam się drobiazgów. To nie są drobiazgi, a poważne pytania. Czekam na stronie dyskusji hasła na odpowiedź. Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 23:33, 22 sty 2021 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Grzegorz Wysocki" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy