Dyskusja wikipedysty:Hekatomba


Dyskusja wikipedysty:Hekatomba w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Wanda Malczewskaedytuj kod

Dziękujemy za powyższe hasło ale nie zostało ono napisane w sposób w jaki zazwyczaj tworzymy biogramy na Wikipedii. Zapoznaj się proszę z Pomoc:Tworzenie nowych haseł#Hasło w pigułce. Chwilowo hasło to przeniosłem do Twojego brudnopisu Dyskusja Wikipedysty:Hekatomba/Wanda Malczewska gdzie możesz nad tym hasłem popracować.Roo72 Dyskusja 00:11, 29 mar 2007 (CEST)

Dyskusja:Witold Gombrowiczedytuj kod

Nie kasuj wypowiedzi innych użytkowników, choćby i anonimowych IP w dyskusjach haseł. Wypowiadając się w dyskusjach wstawiaj na końcu podpis, korzystając z guzika "podpis" widzocznego nad oknem edycji hasła, lub wstawiaj cztery tyldy ~~~~, które po zapisaniu strony automatycznie zamienią się na podpis z data i czasem. Arek1979 12:03, 29 mar 2007 (CEST).

Maciej Damięckiedytuj kod

Witam. Tamta edycja była w porządku, przecież treść została przeniesiona niżej (bo filmografia jest ważniejsza) i został naprawiony link. pozdrawiam Beau 11:09, 30 mar 2007 (CEST)

Propozycje do medaluedytuj kod

Nie przekreślaj wpisów innych osób, dopisz wyjaśnienia poniżej. Pozdrawiam. kkic (dyskusja) 21:01, 11 lip 2007 (CEST)

Dla mnie to bez sensu, ale się chociaż podpisuj przy każdym skreśleniu. kkic (dyskusja) 21:37, 11 lip 2007 (CEST)

Garnion Radomedytuj kod

Sądzę jednak, że mają skoro stacjonowały na jego terenie. kkic (dyskusja) 01:27, 14 lip 2007 (CEST)

Oczywiście, że nie ponieważ garnizon to także miejsca tymczasowego pobytu. Przede wszystkim należałoby opisać co się działo w kampanii wrześniowej i historię stacjonowania wojsk niemieckich, ale również o oddziałach Armii Krajowej i Gwardii Ludowej zapomnieć nie można, ponieważ Radom był miejscem ich rozlokowania. Pozdrawiam. kkic (dyskusja) 01:44, 14 lip 2007 (CEST) Wydaje mi się, że temu tematowi jest poświęcona pewna strona dyskusji. Bądź więc łaskaw przenieść te podpisy w tamto miejsce i usuń cytaty z mojej dyskusji, ponieważ robi się bałagan. Uwagi przyjąłem do wiadomości. kkic (dyskusja) 02:23, 14 lip 2007 (CEST)

Editwar w Ślązacyedytuj kod

Witam. Zanim zaczniesz uparcie przywracać swoją wersję, przedyskutuj zmiany na np. stronie dyskusji. Historia edycji i opis zmian się do tego nie nadaje. pozdrawiam Beau (dyskusja) 17:00, 15 lip 2007 (CEST)

Ślązacyedytuj kod

Stwierdzenie: w Polsce nie uznaje się narodowości śląskiej jest typowym przkładem POV. Jeden naród nie może decydować o istnieniu drugiego narodu. Wikipedia nie kreuje rzeczywistości tylką ją opisuje. Skoro znaczna grupa ludzi uważa sie za odmienną narodowść, nie ma podstaw do negowania tego faktu. Pozdrawiam Paweł Drozd --Drozdp 17:02, 15 lip 2007 (CEST)

Panie Hekatomba. Wikipedia nie podlega rządowi Polski, polityka Polski nie dotyczy Wikipedii. To, że w Polsce są kontrowersje przy uznaniu Ślązaków narodem to już Wikipedię nie powinno obchodzić. Jeśli tysiące ludzi na terenie dwóch państw zadeklarowało, że są narodem śląskim (dowody i źródła: spis powszechny) - więc są narodem. Tego samego zdania jest również Unia Europejska. PS. Proszę, nie prowadź wojny edycyjnej. LUCPOL 17:10, 15 lip 2007 (CEST)

Wikipedia opisuje rzeczywistość-jeśli Polska nie uznaje jakiejś narodowości to jest to fakt. --Molobo 18:45, 15 lip 2007 (CEST)

to śmieszne. Polska czegoś nie uznaje i tego nie ma? Polska nie uznaje np. bigamii. i co, też nie istnieje? inna sprawa stwierdzenie faktu że Polska czegoś nie uznaje a inna to istnienie tego czegoś. na szczęście Rzeczpospolita nie jest jeszcze alfą i omegą na kuli ziemskiej i nie ma prawa decydować co jest a czego nie ma :) Pudelek 18:59, 15 lip 2007 (CEST) "i nie ma prawa decydować co jest a czego nie ma :)" Oczywiście że ma. Na przykład ma prawo uznawać czy dana grupa ludności spełnia wymogi pozwalające na uznanie jej za mniejszość narodową. Oczywiście istnieją inne sposobu by taka grupa zdobyła owo uznanie. W chwili obecnej jednak nikt tego jednak o ile mi wiadomo nie czyni. Czechy jak się okazało również Ślązaków nie uznają za narodową grupę. --Molobo 19:05, 15 lip 2007 (CEST)

totalitanie Niemcy nie uznawali np. Serbołużyczan jako osobnego narodu, a uznawali za nie Górali. idę za twoim tokiem rozumowania i już wiem, że skoro, twoim zdaniem, państwu przysługuje prawo do decydowania o istnieniu lub nieistnieniu narodowości to w okresie istnienia narodu serbołużyckiego była przerwa a naród góralski istniał tylko kilka lat. Turcy uznają Kurdów za górskich Turków. też rozumiem, że w Turcji Kurdowie nie mieszkają? Łemkowie też są raz uznawani za naród, raz nie - ale są w kategorii narodów słowiańskich Pudelek 20:07, 15 lip 2007 (CEST)

Możesz wypowiedzieć się w dyskusji Ślązacy? Sprawa nie jest naświetlona z wszystkich stron. Jest tam moja propozycja zmian dla NPOV hasła. Pozdrawiam Bobik111 15:58, 20 lip 2007 (CEST)

A oto co ma na ten temat do powiedzenia Republika Czeskaedytuj kod

[1] Declaring Moravian and Silesian ethnicity during the census is undoubtedly a symptom of political changes after 1989; such a phenomenon can be considered the expression of Moravian historical identity, but it does not mean that this part of the Moravians and Silesians represent a national minority which differs from the majority by its ethnic origin, language and culture (in this case the variety of dialects and regional cultures cannot be made identical with national difference --Molobo 18:46, 15 lip 2007 (CEST)

Re: Poczekalniaedytuj kod

Moje zgłoszenie tego hasła nie miało charakteru kazuistycznego, tylko miało stanowić zachętę dla społeczności do odpowiedzenia na pytanie o encyklopedyczność pewnej kategorii osób. Stąd szersze postawienie problemu w pytaniu zadanym na początek dyskusji :) Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 23:21, 17 lip 2007 (CEST)

Uzasadniam swoje zgłoszenia. Kiedy Ty coś zgłosisz na SDU czy do Poczekalni, będziesz sobie mógł to uzasadniać jak tylko chcesz. Ja podaję moją motywację do zgłoszenia tego. Powerek38 (dyskusja) 23:43, 17 lip 2007 (CEST)

Esmeraldas Petroleroedytuj kod

Od kiedy to w dziedzinie piłki nożnej jakiekolwiek państwo południowoamerykańskie jest egzotyczne? Szczególnie Ewador po tym jak rok temu złoił skórę naszym reprezentantom na mistrzostwach świata w Niemczech ma być w Polsce egzotyczny? Poza tym wszystkie kluby, które przynajmniej raz choć jeden sezon zagrały w trzeciej lidze swojego kraju są na Wikipedii bezdyskusyjnie encyklopedyczne (a z kilku najsilniejszych piłkarsko krajów świata jak Brazylia, Argentyna, Włochy, Niemcy, Anglia czy Hiszpania to kryterium dotyczy ligi jeszcze niższej) - więc ten klub o niebo przewyższa dolne kryterium encyklopedyczności. Zgłaszanie tego artykulu do poczekalni jest stratą cennego czasu dla Wikipedystów, którzy powinni spożytkować go na pracę twórczą, a nie na jałowe dysputy, które nie będą miały żadnego efektu końcowego - bo ten artykuł i tak zostanie z wymienionych przeze mnie wcześniej powodów. Boca Juniors 01:29, 21 lip 2007 (CEST)

Przywódcy Hawajówedytuj kod

(niepotrzebna tabelka, lepiej spisać do w artykule o Hawajach) - Hekatomba.
Mogę prosić o racjonalne wyjaśnienie. Bo jeżeliby rozumować tak jak ty to artykuł Prezydenci Polski powinien być napisany w artykule Polska lub Przywódcy Republiki Środkowoafrykańskiej w artykule Republika Środkowoafrykańska--Historia świat 00:53, 29 lip 2007 (CEST)

Wikipedia:RFC/Długość blokadyedytuj kod

witaj, masz ochote zabrac glos? pozdr. new european 20:42, 9 sie 2007 (CEST)

Wikipedia:SDU/Gay-friendlyedytuj kod

Witam. Hasło Gay-friendly uzupełniono. Proszę o weryfikację głosu. – Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 12:33, 17 gru 2007 (CET)

en:Jewish Legionedytuj kod

  • Witaj, niestety nie jestem za bardzo dobry w tłumaczeniach, więc wolę się tego nie podejmować. Takie rzeczy możesz spokojnie załatwić w wikiprojekcie:Izrael. Pozdr, Slav (dyskusja) 12:56, 11 sty 2008 (CET)
  • Wszystko w swoim czasie. Widać w tej chwili brakuje wolnych mocy przerobowych. A zresztą jeśli proponujesz zrobienie czegoś, to nie wyręczaj się innymi, tylko zrób to samemu. Przydadzą się te artykuły. Gedeon07 dyskusja► 20:52, 21 sty 2008 (CEST)

garnizon Wrocławedytuj kod

Obawiam się, że do pisania artykułu na ten temat najmniej potrzebne jest miejsce zamieszkania czy nawet znajomość miasta, bardziej istotna jest znajomość tematu, organizacji armii i obeznanie w źródłowych publikacjach na ten temat. A obeznanie takie można mieć zarówno mieszkając naprzeciw koszar, jak i w Nowej Zelandii...

Ja mogę pomóc jedynie wówczas, gdy ktoś napisze mi, który budynek potrzeba sfotografować; trzy obiekty związane z wrocławskim garnizonem, które pamiętam, że sfotografowałem masz tu obok.

Pozdrawiam Julo 19:52, 12 sty 2008 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Walki o Wyspy Marshallaedytuj kod

Witaj. Oddałeś głos przeciw w tym głosowaniu. Muszę Ci powiedzieć, że wskazany przez Ciebie argument (mapki z angielskimi napisami) jest nieodpowiedni. Nie głosujemy za grafikami, lecz za tym, co jest napisane. Ktoś kiedyś powiedział, że taki głos jest niemerytoryczny - jeśli grafiki są, to ok; jeśli nie ma, to trudno. Gdyby beli nie wstawił w ogóle tych mapek, zapewne zagłosowałbyś  Za, prawda? Tak więc chyba lepiej, że są mapki po ang. niż jakby nie było ich wcale. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 14:13, 25 sty 2008 (CET)

No cóż, najwyraźniej jestem autorem "marnych powieści". Niemniej dziękuję Ci bardzo za głos w dyskusji i wzbogacające PAnM uwagi. Jestem przekonany, że Twoje artykuły medalowe (nie znam, ale bez wątpienia wkrótce poznam) są znacznie lepsze i wnoszą ogromny wkład w budowę projektu. Mój skromny wkład (zaledwie 15 000+) nie uprawnia mnie do zabierania głosu, więc wierzę, że to Ty powiesz mi, jak pisać DOBRZE o wojnie na Pacyfiku, na czym się niewątpliwie świetnie znasz belissarius (dyskusja) 09:04, 8 lut 2008 (CET)

Dziękuję. Bardzo mi przyjemnie korespondować z osobą udzielającą tak pożytecznych rad... belissarius (dyskusja) 20:19, 8 lut 2008 (CET)

Portrety matematyków w artykułach matematycznychedytuj kod

Zwykle nie dodajemy do artykułów o pojęciach matematycznych portretów ich odkrywców, podobnie jak do artykułów o matematykach nie dajemy ilustracji odkrytych przez nich pojęć matematycznych. Pozdrawiam, Żangle (dyskusja) 09:02, 10 lut 2008 (CET)

AG GAedytuj kod

Więc sie nie wtrącaj podglądaczu:). Pozdrawiam--keriM_44 (dyskusja) 20:28, 16 lut 2008 (CET)

  • Obserwuj, obserwuj i dyskusje. Zawsze czegoś możesz się nauczyć. Problem jeży i AG będe rozwiązywał nieco pozniej. Powiadomie Ciebie o tym. Chyba że Ty zechcesz, może znasz te niuansiki wojsk inżynieryjnych i sztuki operacyjnej?. Na mechanizmach wiki znasz się lepiej niż ja...chwała ci za to :)Kto wczesniej , kto póżniej a kto w tzw miedzyczasie. ja tego nie wiem i nie muasze wiedziec....mój poprzedni rozmowca też zna je o niebo lepiej. Zarzucac komuś kłąstwo jest rzeczą delikatnie mówiąc niekulturalna. Sposób takiego pisania kogoś mi przypomina:))). Nie pisz juz węcej w ten sposób , ok? w pzreciwnym wypadku nie bede Ci odpisywał --keriM_44 (dyskusja) 20:53, 16 lut 2008 (CET)
  • znasz znasz:)i.... już nie przeszkadzam Ci w tworzeniu.--keriM_44 (dyskusja) 21:10, 16 lut 2008 (CET)

Jam nie wandal, jam chcial dobrze... :-)edytuj kod

Hej, dlaczego od razu wyzywać mnie od wandali i innych? :-) A jeśli chodzi o literaturę:

myślę że podawanie literatury z której korzystało sie przy opracowaniu hasła (obco- i polskojęzycznej) jest jak najbardziej na miejscu ale dobrze jest wtedy dawać dokładne odsyłacze do stron. (Odsyłac czytelnika do całej ksiąźki jest po prostu nie fair). Natomiast dopisywanie obcojęzycznej literatury "na temat hasła" w sytuacji gdy nijak ta literatura nie była używana w haśle, jest całkowicie bez sensu. Np w Analiza wariancji wyraźnie skopiowałeś literaturę z de. Ale ich hasło jest dużo bardziej rozbudowane niż nasze i mogę sobie wyobrazić że oni korzystali z tych źródeł - nie mówiąc już o tym że na de jest to niemieckojęzyczna literatutra w niemieckojęzycznej wikipedii. Jedyna korzyść jaką polskojęzyczny czytelnik ma z tej literatury u nas jest taka że hasło wygląda "naukawiej" Możliwe że nie mam racji, dobrze by było ustalić co myśli "społeczność". Hm, zapytam sie Olafa i Googla co myślą. (Oni są mądrzejsi). Best, Andrzej (Stotr (dyskusja) 21:42, 18 lut 2008 (CET))

Sposób dyskutowaniaedytuj kod

Oto Twoja wypowiedź na mój temat: Przeglądając kolejne edycje TomasoAlbinoniego naprawdę coraz trudniej mi uwierzyć, że takie edycje odstawia rzekomy doktorant historii UJ. Przecież te artykuły wołają o pomstę do nieba, a jego dyskusja Wikipedysty naszpikowana jest szablonami ostrzegawczymi, często kilka razy tymi samymi. Hekatomba (dyskusja) 14:00, 10 lut 2008 (CET)

Hekatombo! Brak mi słów. Rzekomy? Ligitymację mam Ci przynieść czy co? Sam zajmij się lepiej ekonomią i spuść z tonu. TomasoAlbinoni (dyskusja) 21:38, 19 lut 2008 (CET)

Usunałem czesc wpisów bo na ich podstawie wyrobiles sobie dziwny obraz mnie jako wikipedysty. Z twojego licznika widze ze masz mniej edycji niz ja a z twojej strony ze nie jestes nawet adminem. Skąd więc ta hardość i bezczelność? TomasoAlbinoni (dyskusja) 10:42, 20 lut 2008 (CET)

A i jeszcze jedno dlaczego np. ja mam wierzyć w twoje wykształcenie ekonomiczne? Wszystko można podważyc jak już sie zacznie TomasoAlbinoni (dyskusja) 10:46, 20 lut 2008 (CET)

Usuwanie wpisówedytuj kod

Nie ma konsensusu jeśli chodzi o usuwanie własnych wpisów zwłaszcza że te nie były w żadnym wypadku testami grożącymi blokadą (na co też zresztą nie mo konsensusu). Kkaktus 21:17, 20 lut 2008 (CET)

Nie legitymuje cwaniactwa. Gdyby to był testNPA czy coś takiego miałbym wątpliwości, ale to były uwagi o literówki. Kkaktus 21:39, 20 lut 2008 (CET) Nie racjonalizuj swoich animozji do tego Wikipedysty. Kkaktus 21:47, 20 lut 2008 (CET) Możesz poruszyć temat blankowania własnej dyskusji w kawiarence nie osiągnięto konsensusu. Nawet byłbym Tobie wdzięczny, gdzieś już jest dysksuja warto byłoby ją rozszerzyć. Kkaktus 21:56, 20 lut 2008 (CET) Wikipedia:Kawiarenka/Wikipedyści - ostatnia sekcja. Kkaktus 22:11, 20 lut 2008 (CET)

Karol Semikedytuj kod

Dzięki za głos! Corleone123 (dyskusja) 17:22, 3 mar 2008 (CET)

Listaedytuj kod

Ta lista dowódców jest bez sensu. Są oni ustawieni alfabetycznie, lepsza byłaby kategoria. Gdyby to była lista typu: namiestnicy prowincji wg dat to ok ...

Pozdrawiam TomasoAlbinoni (dyskusja) 01:36, 2 kwi 2008 (CEST)

Hmmm szczerze mówiąc mam inne priorytety:-) Bardziej interesują mnie wojskowi i dyplomaci, których w ogóle nie ma w żadnej z Wikipedii.

Bez otczestwa nie odróżnisz jednego Rosjanina od drugiego Warto by zastanowić sie nad zmiana tego niedorzecznego przepisu.

Chyba że tak

-)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Hekatomba" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy