Dyskusja wikipedysty:Hoa binh


Dyskusja wikipedysty:Hoa binh w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
STARE DYSKUSJE ZOSTAŁY ZARCHIWIZOWANE, DOSTĘP DO NICH ZNAJDUJE SIĘ W PANELU BOCZNYM.

Spis treści

Odp:Estona raz jeszcze

Odp:Estona raz jeszcze

Ci akurat mają przyjemną wyszukiwarkę na stronie ichniego prezydenta, wystarczy imię i nazwisko :) Jakub Kaja () 13:07, 13 lut 2020 (CET)

"Sztuczna inteligencja wesprze Wikipedię"

To chyba news walentynkowy − w ramach promowania relacji między ludźmi i maszynami. Pod tym linkiem. Prace oczywiście były konsultowane. Sławek Borewicz, → odbiór 20:04, 13 lut 2020 (CET)

Odp:Znowu po prośbie :)

Odp:Znowu po prośbie :)

Co do Margarety oba te odznaczenia są w aktach, na które się powołałeś, OZ na s. 3, a palmy na s. 31 pod ówczesną nazwą Officier de l’Instruction Publique :). Jakub Kaja () 13:36, 15 lut 2020 (CET)

Odp:Bloch

Odp:Bloch

A ja Ci dziękuję za wyberetkowywanie. Bardzo mi taka współpraca odpowiada :) Zauważyłam, że niezłą wskazówką nt. odznaczeń są wikidane, np. Mateusz Wielhorski ma tam wymienionych 9 odznaczeń, a Swiatosław Richter 18 (licząc z nagrodami). Fiszka (dyskusja) 19:39, 15 lut 2020 (CET)

  • Gratulacje, świetnie napisany artykuł! Nie znałam tego kompozytora, dzięki za jego prezentację :) Jeden drobiazg - balety to też utwory sceniczne, ja bym połączyła z operami lub zrobiła podsekcje. Fiszka (dyskusja) 20:18, 16 lut 2020 (CET)

Diamond

Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 07:18, 17 lut 2020 (CET)

Odp:Muzycznie

Odp:Muzycznie

Kolejny biogram? Super :) Dobrze napisany, gratulacje! Co do infoboksów - dodawałam je wg nieuporządkowanej listy od Sławka Borewicza: Wikipedystka:Fiszka/kompozytorzy muzyki poważnej bez infoboksu, potem sama też trochę dodałam nazwisk (i nadal dodaję). Nie ma tam żadnego porządku (alfabetycznego, chronologicznego, wg krajów), ale użyj CTRL + F do wyszukania nazwiska na stronie, to szybko Ci pójdzie. Przy okazji, wiesz może jak po polsku będzie chińskie 磁州 ? Dla ułatwienia dodam, że po ang. Tsychzhou, po ros. Цычжоу - potrzebuję do uzupełnienia w Wikidanych - Huang Hua (polityk) się tam urodził. Fiszka (dyskusja) 20:24, 19 lut 2020 (CET)

  • Dziękuję Ci za Ci i za przydatny słownik. Pomyślałam, że do polskiego orderowania infoboksów może Ci się też przydać wykaz biogramów ze zgodą PWM na dosłowne przepisywanie z Encyklopedii muzycznej: Dyskusja szablonu:Zgoda PWM. Nie pamiętam, czy każdy biogram ma infobox, ale sądzę, że większość ma. Fiszka (dyskusja) 21:09, 19 lut 2020 (CET)

Hm

Hoa, ale akurat dwa ostanie cytaty, to nie ona dodała, a o niej. Pierwszy dodałem ja, a drugi sam Leszek. Tam nie ma zwyczaju się podpisywać, dlatego założyłeś, że ona:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:20, 19 lut 2020 (CET)

Odp:Paul Gilson

Odp:Paul Gilson

Niestety Gilson najprawdopodobniej nic nie dostał, bo w 1934 komandorię otrzymał jego przyjaciel August de Boeck i komuś się pewnie pomyliło. Jakub Kaja () 18:25, 27 lut 2020 (CET)

Czy wiesz – Manto (córka Tejrezjasza)

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 19:08, 29 lut 2020 (CET)

Dzięki. Pozdrawiam, Mpn (dyskusja) 19:10, 29 lut 2020 (CET)

Pomorska wersja Czyngis Chana?

Spójrz proszę tu [1]. Faktycznie robi wrażenie:) Może znasz coś z poważnej literatury, czym dałoby się odchudzić tę flotę od horyzontu po horyzont? Lokalny patriotyzm to piekna rzecz, ale czasem ludzi ponosi. Ja mam ksiązkę "Polskie lotnictwo 1241 - 1945" wydaną przez MON! Tego to nikt nie przebije:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 02:09, 1 mar 2020 (CET)

Odp:EK

Odp:EK

Namieszałem, ale chyba już jest dobrze, możesz zerknąć? I czy nie powinno zostać przekierowanie z Tersander, czy to błędna forma? Pikador (dyskusja) 10:17, 1 mar 2020 (CET)

Nominacja do KA

KA na Ciebie czeka. Druga sprawa, od pewnego czasu zastanawiam się czy nie należałoby przywrócić artykuł o Jacku Międlaru. Artykuł był kilkakrotnie usuwany i pewności nie mam w tej sprawie. Wtedy padały argumenty, że postać jest chwilowo nagłośniona w mediach (patrz DNU:2017:11:14:Jacek Międlar). Okazuje się jednak, że nie chwilowo. Interesuje mnie jednak Twoja opinia na ten temat. Powinienem chyba jeszcze zapytać o zdanie w tej sprawie @Teukrosa. Jeżeli obaj powiecie, że nie, to odpuszczę sobie. LJanczuk qu'est qui ce passe 14:17, 3 mar 2020 (CET)

Odp:Hoa binh

Odp:Hoa binh

Cześć,

w sumie to rozumiem, a racja jakoś pośrodku i jest jak... czyli każdy ma swoją, tylko znowu szkoda :-( --Mozarteus (dyskusja) 23:49, 3 mar 2020 (CET)

Odp:Tramwaje w Kropywnyckim

Odp:Tramwaje w Kropywnyckim

Część przetranskrybowałem, punkty końcowe tras częściowo przetłumaczyłem na polski. Khan Tengri (dyskusja) 18:23, 6 mar 2020 (CET)

  • Ech, tragedia, że takie rzeczy są w przestrzeni głównej. Zaraz poprawię. Khan Tengri (dyskusja) 14:06, 7 mar 2020 (CET)

Baretkowanie

Cześć, powiedz dlaczego wstawiasz tyle baretek Orderu Lenina ile razy osoba ów order otrzymała, a Nagrody Stalinowskiej tylko raz, albo wcale (np. Reinhold Glière, Dmitrij Kabalewski)? Pytam, bo chcę zrozumieć Twoje zasady baretkowania i sama je stosować; np. u Miaskowskiego z 5-krotną Nagrodą Stalinowską baretkę wstawiłam raz, a powinnam pięć razy? Fiszka (dyskusja) 13:17, 7 mar 2020 (CET)

Prośba

Zajrzyj proszę do czywieszowych propozycji i zwróć uwagę na zgłoszenia z dnia dzisiejszego (7 marca). Dalkentis (dyskusja) 20:22, 7 mar 2020 (CET)

  • Pamiętałem jak najbardziej. Tylko, że były takie sytuacje gdy jakiś temat bardziej przykuwał moją uwagę niż opera Krolla - np. ten. I w końcu nadszedł obecny tydzień, i powstało - wiesz co ;). Poza tym dzięki za miłe słowa. Dalkentis (dyskusja) 22:12, 7 mar 2020 (CET)

Podziękowanie - Manto (córka Tejrezjasza)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:05, 8 mar 2020 (CET)

Re:Greki starożytne

Szczęśliwi, którzy mają czas i siłę... Dałbyś radę ich trochę jeszcze rozbudować, to by się zgłosiło do CW? Mpn (dyskusja) 11:56, 8 mar 2020 (CET)

Cześć, to jest chyba niezrozumiałe: "wojownicy, którzy zaczęli walczyć między sobą[1][2]. Kadmos cisnął wówczas między nich kamień, a ci zaczęli walczyć między sobą" nie można chyba zacząć czegoś, jak się już to robi:) Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 12:19, 8 mar 2020 (CET) Grimal ma Spartoi, zostawiłbym. Mpn (dyskusja) 19:02, 8 mar 2020 (CET)

Bossi

Fajny biogram, zgrabnie napisany. Dzięki zań :) Fiszka (dyskusja) 19:08, 9 mar 2020 (CET)

  • Też tak mam, głównie na wykonawców, których oglądam w Mezzo. Ale z YT też czerpię inspirację :) Fiszka (dyskusja) 19:17, 9 mar 2020 (CET)

PM

Hejka. Właśnie Mboro odkrył, że mieliśmy częściowo błędną baretkę do Pour le Merite za Naukę i Sztukę. Teraz wstawienie szablonu {{order|PM|NS}} nam daje eleganckie . Jakbyś gdzieś widział w przyszłości, to weź proszę pod uwagę tą aktualizację. Pzdr. Jakub Kaja () 13:58, 11 mar 2020 (CET)

Zrobione. Jakub Kaja () 19:57, 11 mar 2020 (CET)

Odp:Boieldieu

Odp:Boieldieu

Do usług ;) Fiszka (dyskusja) 14:25, 11 mar 2020 (CET)

Opinia

mile widziana w tej sprawie [2]. Oczywiście wstawkę o wiarygodności Herodota należy zignorować, to taki mój ORowy prztyczek w nos Grekowi:), ale reszta jest serio. Ency, nieency oto jest pytanie? --Piotr967 podyskutujmy 23:14, 15 mar 2020 (CET)

Lai Pin-yu

Hej, no dziękuję za poprawienie artykułu, ale złośliwość w komentarzu była kompletnie niepotrzebna. Przecież nie miałem złych intencji pisząc artykuł i jak zawsze postaram się nie popełniać podobnych błędów w przyszłości. Zresztą błędów z pewnością nie było aż tyle, by nazywać to chałturą. To wszystko, co chciałem zakomunikować. --Czarnybog (dyskusja) 12:07, 16 mar 2020 (CET)

Blokada

Hoa, byłeś wielokrotnie proszony o panowanie nad językiem. Bez skutku, co po raz kolejny udowodniłeś tutaj. Naprawdę, nazywanie usera nikim bo ma 29 edycji to zachowanie poniżej krytyki i nie tego bym się spodziewał po użytkowniku z takim wkładem merytorycznym i zasługami dla jakości. Dlatego nałożyłem na Ciebie częściową blokadę: przez tydzień nie będziesz mógł edytować przestrzeni Wikipedia i Dyskusja Wikipedii. Main zostawiam, bo nie mam większych zastrzeżeń do Twoich tam zachowań. Natomiast na to, co pokazujesz w dyskusjach nie mogę pozwolić. Proszę, zacznij panować nad językiem. einsbor dyskusja 11:13, 18 mar 2020 (CET)

PdA

Raz sobie tam zajrzałem i widziałem , że twoje zgłoszenie ws. użytkownika o nicku Wojsław Brożyna sobie wisiało gdzieś tak od tygodnia. Co ciekawe, absolutnie żaden admin się nie kwapił, żeby jakoś zareagować, a przynajmniej żaden z nich nie wypowiedział się pod tym wątkiem. I tak, wisiało, bo potem bot Malarza usunął twój wątek (nie było w nim żadnego komentarza, szablonu załatwione, nic) wraz z paroma innymi. Oczywiście innymi wątkami admini zajmowali się jak najbardziej. Myślałem, że bot Malarza usuwa wątek tylko wtedy , gdy jest on oznaczony szablonem "załatwione", ale - jak widać - byłem w błędzie. XaxeLoled AmA 16:34, 25 mar 2020 (CET)

Weles

Chętnie bym skasował sekcje Weles a Święci chrześcijańscy i Weles a bydło. Pomijam ortografię, ale bez źródeł, wygląda na sporo OR i jakiś dziwnych paraleli, że jak św. Mikołaj patron bydła, to przejął to od Welesa, wierszyk o Mikołaju, wzmianki o Welesu nie ma, ale dowodzi Welesa itd. Równie dobrze można by napisać, ze to wpływ staroegipski (właśnie dodawałem treści do świętych byków egipskich), a i podejrzewam, że i u Indian był bóg opiekun bizonów, więc może to jego f-cje przejął Mikołaj. Zanim jednak skasuję chciałbym się spytać Cię o opinię, bo bardziej znasz się na temacie niż ja, a nie chciałbym usuwać przyjętych w nauce koncepcji, tylko dlatego, że u nas bez źródeł. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 11:52, 28 mar 2020 (CET)

zdaję sobie sprawę, że były wpływy, choć powierzchniowe kultur przedchrześcijańskich na kulty chrześcijańskie, zwłaszcza w w-wie nazwijmy to "wiary ludowej", choć nie tylko. Problem w tym, że badanie takich wpływów jest w ogóle trudne metodologicznie, co gorsza już w XIX w. pojawiło się kupę fałszerzy, prokurujących różne "mity" rzekomo słowiańskie, a i niemało słowiańskich artefaktów fałszywych, wiele z tego weszło nawet do literatury i teraz odsiać ziarno od plew jest b. ciężko. Dlatego tym bardziej takie sprawy muszą bazować na literaturze naukowej, a nie wisieć sobie w powietrzu bezźródowym. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 12:08, 28 mar 2020 (CET) a, faktycznie grzebie. To w takim razie można poczekać, skoro ktoś sie za to wziął. Poprawiłem tylko błąd ortograficzny w tytule rozdziału. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 12:19, 28 mar 2020 (CET)

Odp: Order Australii

Odp:Order Australii

Masz w Dyskusja:Order Australii. Pzdr. Jakub Kaja () 18:13, 28 mar 2020 (CET)

Odp:Rudolf Kolisch

Odp:Rudolf Kolisch

Oooo! Dzięki, że mnie pilnujesz :) Fiszka (dyskusja) 18:34, 29 mar 2020 (CEST)

Super! Widzę, że u Ciebie też pojawił się czerwonolinkowy Leonid Kreutzer. Jeszcze raz się na niego napatoczę i będę musiała zrobić mu biogram. Taka moja niepisana umowa z czerwonolinkowcami - do 3 razy sztuka ;) Fiszka (dyskusja) 20:57, 29 mar 2020 (CEST)

Odp:Świątynia Maski

Póki co z taką częstotliwością, ale w planach mam jeszcze kilka podobnych obiektów. Rainer (dyskusja) 19:21, 30 mar 2020 (CEST)

Odp: Oktawiusz Jurewicz

Odp:Oktawiusz Jurewicz

W Grecji większość orderów ma złoty krzyż jako IV klasę, odpowiednik naszego krzyża oficerskiego, a ich wszystkie ordery to ordery zasługi. Ciężko stwierdzić, musiałbym zobaczyć albo coś więcej wiedzieć. Jakub Kaja () 15:18, 2 kwi 2020 (CEST)

  • Jednak znalazłem w roczniku PAU. Pzdr. Jakub Kaja () 19:18, 2 kwi 2020 (CEST)

Były w "Kto jest kim w Polsce" z 1989, ale dokładnie się nie dowiemy, bo w PRL nie publikowano odznaczonych. Jakub Kaja () 08:36, 3 kwi 2020 (CEST)

Odp:Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków w Lublinie

Odp:Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków w Lublinie

Cześć. Będę starał się to sukcesywnie poprawiać. Khan Tengri (dyskusja) 10:48, 3 kwi 2020 (CEST)

Poczekalnia

Dziękuję. Denar64 (dyskusja) 03:14, 5 kwi 2020 (CEST)

Odp:Non-western painting

Sztuka mi jakoś nie podchodzi, choć ostatnio zachwycałem się japońskimi parawanami ręcznie malowanymi na jakiejś wystawie sztuki, to zawsze warto poznawać jej twórców. Sztuka staje się wówczas bardziej zrozumiała, mniej wydumana. Super. Zgłosiłem do Czy wiesza łączą je w wspólny mianownik, --Adamt rzeknij słowo 12:19, 5 kwi 2020 (CEST)

  • Sprawdzę czy nie da się tej pozycji jakoś dostac przez academia.edu Kilka pozycji już tą droga na pdg ściągnąłem lub mogłem skopiować. Wczoraj właśnie dostałem całą książkę nigdzie niedostępną "Michael Willmann i jego malarska pracownia" ale czekałem na to wiele miesięcy. --Adamt rzeknij słowo 20:44, 6 kwi 2020 (CEST)

Czy wiesz – Ryūshi Kawabata

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 15:07, 5 kwi 2020 (CEST)

Odp:Wuorinen

Odp:Wuorinen

Idziesz jak burza z tymi malarzami! Dziękuję. Motywujące :) Fiszka (dyskusja) 17:40, 5 kwi 2020 (CEST)

Dwie rzeczy

Tak, masz rację. Bardzo ciekawe skąd wziął tak ogromne pieniądze. Właśnie podane lata sugerują, że był to specyficzny "handel", który szedł m.in. przez HK, Koreę, Ishigaki. Jak wiesz, prowincja Fujian musiała sobie radzić przemytem (za wiedzą władz), a przedsiębiorstwa państwowe "uzupełniały" braki również w ten sam sposób. Skoro umieścił ten pałac w Japonii, to prawdopodobnie z wdzięczności za możliwość robienia pieniędzy tamtą drogą, ale o tym źródeł nie będzie i wiki nie może pisać. Do artu zajrzę. Pisz jak najwięcej o Japonii, bo kraj ten ciągle jest bardzo daleki. --Accomer (dyskusja) 09:46, 6 kwi 2020 (CEST)

  • Nie ma sprawy, bardzo ładne artykuliki wzbogaciły wiki --Accomer (dyskusja) 14:16, 6 kwi 2020 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Hoa binh" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy