Dyskusja wikipedysty:JDavid/archiwum5


Dyskusja wikipedysty:JDavid/archiwum5 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:JDavid Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj! Dodaj nową wiadomość

Archiwa: Dyskusja do 2 listopada 2007Dyskusja do 9 lipca 2008Dyskusja do 1 listopada 2008Dyskusja do 1 stycznia 2009


Spis treści

link do źródeł Hoga

http://www.bazy.hoga.pl/dok_analiza_danych.asp````

Nowe hasło + weryfikacja zmian

Witam. Mam dwie sprawy. Pierwsza. Zbudowałem nowe hasło, chodzi o film "Lokis. Rękopis profesora Wittembacha". Działa jako odnośnik przy innych hasłach (np. przy nazwiskach aktorów), ale nie pojawia się po wpisaniu tytułu w wyszukiwarce google. Dlaczego? Sprawa druga. Od pewnego czasu wprowadzono weryfikację zmian wprowadzanych do haseł. Jest uciążliwe, że trzeba czekać na wprowadzenie zmian, a jak zdążyłem się zorientować, czasami trwa to długo. W efekcie może dochodzić do sytuacji, że zmiany do haseł byle jak opracowanych czekają na "dobry gest" tych, którzy właśnie wcześniej byle jak je opracowali. Tymczasem stara wersja wisi w najlepsze i np. dezinformuje albo straszy niezdarną polszczyzną. Mam więc pytanie: czy mógłbym uniknąć tej sytuacji i uzyskać samodzielność w opracowaniach? Zdaje się, że droga "oficjalna" upoważnia do tego po wyrobieniu końskiej dawki 500 wpisów, przy czym rozwiązanie to całkowicie pomija wartość merytoryczną wkładu pracy, rzeczywistą wiedzę czy poziom językowy wpisów. Z góry dzięki za odpowiedzi.

--E-paprykarz (dyskusja) 15:02, 2 sty 2009 (CET)

Kalisz

Cześć. Całkowicie się z tobą zgadzam, fatalną sekcję usunąłem; i pozdrawiam noworocznie. Romuald Wróblewski (dyskusja) 15:29, 2 sty 2009 (CET)

Odp:Ency hasło

Odp:Ency hasło

Tak, po poprawieniu. Bo gdybym zobaczył coś takiego to spędziłbym pół godziny dopisując parę haseł zamiast usuwać. Zgłaszanie ze względu na formę jest po prostu bardzo mało rozsądne (aby to nazwać bardzo delikatnie). roo72 (dyskusja) 04:27, 3 sty 2009 (CET)

No i z tego powodu najlepiej usuwać te które teraz powstają. Dziękuję za taki pozytywny i aktywny wkład w rozwój Wikiepedii. roo72 (dyskusja) 04:33, 3 sty 2009 (CET) Popatrz na historię właśnie powstałego hasła Włodzimierz Karaszewski - wstawiłem ek aby nie szpeciło Wiki ale szybko sprawdziłem wewnętrznie linkujące oraz Googla. I jest hasło. Ale o ile łatwiej usunąć, nie? roo72 (dyskusja) 04:38, 3 sty 2009 (CET) I zawsze będzie za mało jeżeli będzie więcej chętnych do usuwanie. roo72 (dyskusja) 04:41, 3 sty 2009 (CET)

Mea culpa

Bardzo jestem zaiteresowany wszelkimi zmianami i zapomniałem o tym. Pozdrawiam Klondek dyskurs 00:11, 4 sty 2009 (CET)

Ad:Łopatka piechoty

Ad:Łopatka piechoty

Witam. Użyłeś w łopatce piechoty słowa kolcha. Mam wrażenie, że to jakiś żargon - nie znalazłem tego słowa w słowniku JP. Proponuję uźródłowić, lub zmienić na bardziej znane słowo. Pozdrawiam - (Tescobar) 17:57, 4 sty 2009 (CET)

Już nie musisz - pracuję nad tym (tzn. zmieniłem hasło koncha, zmienię też łopatę i dodam linki) - (Tescobar) 18:12, 4 sty 2009 (CET) Aczkolwiek koncha też wygląda na nieodpowiednie słowo - zajrzyj na stronę dyskusji Dzięcioła, tzn tu: Dyskusja wikipedysty:Picus viridis#Koncha. Pozdrawiam - (Tescobar) 23:29, 4 sty 2009 (CET)

Hej. Zdumiały mnie słowa wikipedysty Stoka, które umieścił w dyskusji naszej nieszczęsnej łopatki. Wykreślił część mojej wypowiedzi (co zresztą rewertowałem, bo nie uważam, by miał do tego prawo). Z mojego punktu widzenia dyskusja była w tonacji z przymrużeniem oka i mam nadzieję, że to czytelne? Twoje uwagi o IPkach i jedynych prawdziwych źródłach aż się prosiły o tego typu komentarz. Pozdrawiam - Tescobar/dyskusja 20:02, 8 sty 2009 (CET)

Nawet mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może moje słowa odczytać jako wykroczenie przeciw wikietykiecie, albo coś niezgodnego z duchem wikiLove. Trudno, widać tak już mam, jako znerwicowany ważniak czy jakoś tak:-) A Twojej wypowiedzi z ipkami faktycznie, zupełnie nie zrozumiałem. Tak po prawdzie, to nadal nie sądzę, żeby ta wypowiedź była czytelna dla kogoś kto nie siedzi na wikipedii od lat. Przepraszam za nadgordliwość i w ogóle, pozdrawiam, ukłony. Tescobar/dyskusja 21:43, 8 sty 2009 (CET)

A co z Wuksnikami?

Chciałbym przypomnieć o mojej prośbie z jeziorem Wuksniki. Argumenty swoje wyłożyłem, obie pisownie uźródłowiłem w hasle, zostałem poinformowany, że poddałeś konsultacji. Czas mija a ja nie wiem czy konsultacje trwają, jaki jest ich wynik, czy może zupełnie o tym zapomniałeś a ja niepotrzebnie czekam. Znalazła się też miejscowość o nazwie Wuksniki, którą zamierzam opisać. Pod jaką nazwą? zapewne trzeba będzie przekierować z obecnego hasła. Zanim jednak podejmę mniej lub bardziej udolne próby dodania wsi o tej samej nazwie, chciałbym poznać końcowy efekt konsultacji w sprawie pisowni jeziora Wuksniki lub Wukśniki. Z ukłonami --czachorek (dyskusja) 12:31, 7 sty 2009 (CET)

Kamienny Most (jezioro)

Sekcja "Zobacz też" zawiera wypunktowane odsyłacze do haseł powiązanych z tematem, rozszerzających podane informacje jednak nieobecne w treści zasadniczej hasła (wg Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł). Strona ujednoznaczniająca (Kamienny Most) nie zawiera informacji rozszerzających odnoszących się do hasła o jeziorze. Zgodnie z Wikipedia:Strona ujednoznaczniająca link do stron ujednoznaczniających podawany jest za pomocą szablonu {{Inne znaczenia}} i żadna inna opcja nie jest przewidziana. Poza tym zwyczajnie nie spotkałem się chyba jeszcze z odsyłaniem do strony ujednoznaczniającej z sekcji "Zobacz też"... Kenraiz (dyskusja) 12:40, 7 sty 2009 (CET)

bazar

Tego nie wiem, porządkuje tylko linki do stron ujednolicających; ułatwi to m.in. przeniesienie pod odpowiedniejszą nazwę Siałababamak (dyskusja) 14:05, 7 sty 2009 (CET)

Przyroda w Szczecinie

Mam kłopot z pisaniem haseł, na tematy którymi zajmuję się w rzeczywistości. Zarówno w przypadku Szczecina, jak i akurat Połczyna, jestem autorem lub mam zlecenia na opracowanie waloryzacji przyrodniczych. Dokumentacje przyrodnicze tworzę na zamówienie różnych instytucji, są one wykorzystywane w różnym zakresie, rzadko są publikowane, ew. streszczane w dokumentach planistycznych (np. studiach uwarunkowań i kierunków rozwoju). Żeby nie publikować tu badań własnych, piszę hasła botaniczne, rzadko o przyrodzie zachodniopomorskiej, którą się zajmuję. Mam sporo dokumentacji dla rezerwatów, gmin, parków, obszarów Natura, ale wszystko to są niepublikowane materiały urzędowe. Pisanie o czymś z pominięciem własnych wyników jest dla mnie zbyt trudne (trudno mi czasem pominąć niektóre informacje, lub powtarzać błędy). Dlatego raczej pozostanę przy hasłach dotyczących roślin... Pozdrawiam Kenraiz (dyskusja) 19:35, 9 sty 2009 (CET)

osada typu miejskiego

Będzie teraz ciężko. Kiedyś kwestii podawania źródeł tak rygorystycznie nie pilnowano. Tłem dla hasełka była zdaje się jakaś rosyjskojęzyczna stronka, gdzie pisano o cechach osad. O tym, że takie coś istniało, przekonują np. informacje o przykładach właśnie takiej degradacji, ze statusu miasta do osady typu miejskiego/ osady miejskiej w uchwale rady gminy, [ttp://www.informacjaeuropejska.pl/pliki/MLE_II_PL.pdf publikacje regionalne]. W google można znaleźć też np. taką informację: (...) w Słowniku Geograficznym występuje określenie "osada miejska, dawniej miasto" (np. artykuły "Liw" i "Nur"); prawdopodobnie chodzi tu o miasteczka, którym odebrano w XIX w. prawa miejskie (...). Dodałem w każdym razie refy do informacji o reformie. Bocianski (dyskusja) 21:54, 10 sty 2009 (CET)

Legenda o Przaśniku

Niestety, jest to informacja właska, jakkolwiek prawdziwa :) Jasiek96 00:40, 11 sty 2009 (CET)

Dokusan

Dodałem źródło. Nie mam tej książki w tej chwili przy sobie, ale wtedy wszystkie hasła buddyjskie pisałem na tej podstawie. W 2003 nie było jeszcze obowiązku podawania źródła. Pozdrawiam, Olaf @ 00:31, 12 sty 2009 (CET)

Ależ jak najbardziej rozumiem i popieram. W sumie powinienem systematycznie uźródłowić te wszystkie rzeczy, które kiedyś napisałem... Pozdrawiam, Olaf @ 00:41, 12 sty 2009 (CET)

Czy wiesz, że...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:29, 12 sty 2009 (CET)

Józef Burek

Mam konflikt edycyjny między mną a Roo72, czy mógłbyś mi wyjaśnić kto ma rację i czy linki wewnętrzne do dat urodzin są niepotrzebne, jak twierdzi ten użytkownik. adik7swiony (dyskusja) 10:14, 13 sty 2009 (CET)

Dlaczego linkowanie dat to ZUO

Wtrącę się, bo sam je usuwam -- "je", w znaczeniu śmieciowych linków, często używanych jako swojego rodzaju wytłuszczenie. Zasada linkowania tylko tego co potrzebne nigdy nie uległa zmianie, najwyżej lokalnym wypaczeniom. Jeszcze kiedyś, na en wiki, było to linkowane nagminnie, bowiem w kulturach anglojęzycznych daty format rożni się z kraju do kraju, i poprzez linkowanie dat, wprowadzono mechanizm dla zalogowanych użytkowników, który to, o ile data jest pełnie wyrażona (dzień miesiąca rok), preferencyjne ustawienie wyświetli ją tak czy siak, niezależnie od tego co jest w kodzie na stronie. Ale po pewnym czasie, ludzie doszli do wniosku, ze ogromna większość użytkowników to anonimowi czytelnicy. No i linkowanie dat przekroczyło wszystkie rozsądne granice. No i zniesiono to-to latem ubiegłego roku. Czas na porządki i u nas. Bardzo rzadko data czy rok sa na tyle ważne w kontekscie kalendarium, aby je linkować (do kalendarium, w końcu). Najlepszym przykładem porządnego linkowania daty jest spis świąt narodowych/religijnych w Meksyku. --Mareklug dyskusja 12:07, 18 sty 2009 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Roo72

Ad:Dyskusja wikipedysty:Roo72

Wikipedia:Linkowanie - wszystkie śmieci jest na raz trudno wyrzucić ale od czegoś trzeba zacząć, edukację też. roo72 (dyskusja) 10:32, 13 sty 2009 (CET)

Poważnym działem jest zacytowanie odpowiedniej i obowiązującej zasady Wikipedii. roo72 (dyskusja) 10:38, 13 sty 2009 (CET) A zalecenia obowiązuje u nas i na wszystkich Wikipediach można po prostu ignorować, jak ja kocham tą kulturkę Wiki pt. "wolnoć Tomku". roo72 (dyskusja) 10:43, 13 sty 2009 (CET) Życzę wiele wytrwałości. roo72 (dyskusja) 10:54, 13 sty 2009 (CET)

Starzyca

"W latach 90. XX wieku Starzyca została zdegradowana z powodu znacznego obciążenia wód " - coś mi się to nie podoba; rozumiem że idzie o spadek w klasyfikacji czystości wód, ale "degradacja" to w moim pojęciu polega na złamaniu szabli i zerwaniu epoletów oraz wydaleniu oficera ze służby. I z tym "obciążeniem" coś nie tak - może to żargon ekologiczny? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 19:25, 13 sty 2009 (CET)

Re: PDA

Zauważ, że bibliografia już od pewnego czasu nie jest. Gaj777 dyskusja 18:12, 14 sty 2009 (CET)

Ilustracje, c.d.

Witam. Mam jeszcze pytania związane z przesyłaniem ilustracji. Przesłałem wczoraj dwie fotki, poniżej link do pierwszej z nich:

[1]

Rzuć proszę okiem czy opis jest właściwy. Starałem się uwzględnić to co mi napisałeś, czyli dać opis po polsku i angielsku (oraz niemiecku). Czy jeszcze dłuższe opisy też można/należy robić czy raczej je skracać?

Druga fotka została usunięta, prawdopodobnie dlatego że wysłałem ją nie przez Commons (trochę bezwiednie, brak doświadczenia) i nie opisałem dokładnie. Ale dostałem również od kolegi Masura inne uwagi na ten temat. Pierwsza jest taka, że "pliki z niewłaściwymi, np. nieinformatywnymi, nazwami są kasowane", co wyraźnie sugeruje, że nazwa nie jest dobra. Ten drugi wysłany plik miał nazwę podobną (+ "tablica"). Dodam jeszcze, że kolega Masur uznał wielkość pliku 425 / 272 pikseli za niewystarczającą. Tu akurat nie do końca jestem skłonny się zgodzić. W tym konkretnym przypadku nie widzę uzasadnienia dla powiększania fotografowanego obiektu. Napisy na tablicy są wyraźne i czytelne, a szukać pęknięć na literkach chyba nie musimy.

Bot dodał mi też jakieś uwagi na temat licencji. Nie umiem sobie poradzić z tym problemem. Jak zaznaczać prawa przy wysyłaniu? Które? [2]

I ostatnia sprawa: dlaczego w Commons jestem po zalogowaniu wyświetlany na czerwono? Czy mam się zarejestrować od nowa na Commons? Pod inną nazwą użytkownika? Próbowałem pod tą samą, ale się nie udało.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

--E-paprykarz (dyskusja) 12:05, 15 sty 2009 (CET)

Odp:Osoby związane z Wellington

Odp:Osoby związane z Wellington

Czemu? roo72 (dyskusja) 07:12, 16 sty 2009 (CET)

Bo ile mogę ja sam walczyć z wiatrakami i brakiem szacunku dla zasad Wikipedii? roo72 (dyskusja) 22:27, 16 sty 2009 (CET) Z radością zobaczę jak ktoś inny do tej zasady się odnosi i ją zacytuje w jakimś AnM czy DA.. roo72 (dyskusja) 22:33, 16 sty 2009 (CET)

Poprawka

W sprawie tej edycji

Cześć JDawidzie! Masz rację, że w skrótowcach nie stawia się kropek, ale w przypadku firmy zarejestrowanej w sądzie pod nazwą ....S.A. można zrobić wyjątek, nawet niektóre słowniki już taką pisownię zaakceptowały. Zresztą zobacz poradę [3]. Pozdrawiam Łeba «+» 14:13, 16 sty 2009 (CET)

Szpital w Śremie

Aktualnie w oficjalnych źródłach nie ma takich danych, tylko niektóre oddziały umieściły informacje o ilości łóżek. Szpital za czasów obecnego dyrektora bardzo się rozwinął, modernizowane są oddziały, kupowany jest nowy sprzęt, otwierane są nowe pracownie. Myślę, że warto było napisać więcej o szpitalu. Napisałem tyle, ile udało mi się znaleźć w źródłach, i tak aby było encyklopedycznie. Jeżeli chodzi o całość artykułu o mieście postaram się jeszcze rozbudować (w granicy dostępnych źródeł), ale to po sesji egzam. KrejZii (dyskusja) 14:31, 16 sty 2009 (CET)

Bal (zabawa)

Czyż szablon {{Inne znaczenia}} nie jest właśnie po to, żeby wskazać na inne znaczenia tego słowa, zamiast pisać to gdzieś ręczne? Cancre (dyskusja) 18:51, 16 sty 2009 (CET)

Przyznam, że kiedyś też byłam przeciwna wstawianiu disambiguR do większej ilości haseł, ale obecnie, odkąd Google nie raz i nie dwa niezbyt mądrze znalazł inne znaczenia od tego, które ja akurat chciałam, jestem za. Ale nie będę się kłócić. Choć w sumie w przypadku Balu to tylko kwestia, czy dajemy tę informację na początku za pomocą szablonu czy na końcu "ręcznie". A zazwyczaj kłótnie były o to, czy w ogóle dajemy taki odnośnik do ujednoznacznienia. No ale mniejsza z tym w takim razie. Cancre (dyskusja) 19:12, 16 sty 2009 (CET)

Aglomeracja Poznańska

A przeczytałeś chociaż co wpisałem? Chyba skrót GUS jest w tym przypadku jednoznaczny. Twarde dane w odniesieniu do jasno sprecyzowanego obszaru pod względem terytorialnym są znacznie bardziej wartościowe niż pochodzące z 2008 dane ze źródła wtórnego bez odniesienia do jakiego obszaru właściwie się odnoszą. Właśnie podmiana tych danych GUSowskich była dość niezrozumiała. Radomil dyskusja 19:05, 16 sty 2009 (CET)

A poklikaj na te odnośniki w tekście... tam znajdziesz te tajemnicze dane i źródła, które gminy wchodzą w skład Rady Aglomeracji... ("GUS" też nie bez powodu jest linkiem - można go również kliknąć) Radomil dyskusja 19:15, 16 sty 2009 (CET) Co obejmuje Aglomeracja Poznańska - wynika z tekstu i jest to podparte linkami-źródłami. Dane liczbowe, jak jest to zaznaczone w przypisach, dotyczą Aglomeracji rozumianej jako gminy skupione w Radzie Aglomeracji, a dane dla tych gmin pochodzą z opracowania Głównego Urzędu Statystycznego, do którego prowadzi link w tekście. Więc na litość, czego nie ma w tym tekście??? Radomil dyskusja 19:25, 16 sty 2009 (CET)

Poznań

Hej. Czemu rewertujesz wersję usera, który zaktualizował (poprawnie) dane o liczbie ludności? Skoro GUS opublikował nowe dane, to czemu nie miałoby ich być na wiki? Linka sprawdziłem, wszystko się zgadza. Pozdrawiam MarcinS (dyskusja) 21:14, 16 sty 2009 (CET)

Upss... <linijką po łapkach> Masz rację, przepraszam. MarcinS (dyskusja) 21:20, 16 sty 2009 (CET)

GUS

Tytuł dokumentu GUS zawiera stwierdzenie "w 2008 roku", co jest mylne, jeżeli dane pochodzą z 2007 roku. Zasugerowałem się tą nazwą, stwierdzenie "w 2008 roku" mówi mi, że dane są właśnie z tego roku i pochodzą z zakończenia go. Sprawdziłem daty dodania, z czerwca 2008 został dodany później niż z całego 2008. KrejZii (dyskusja) 21:17, 16 sty 2009 (CET)

Piotr Kupicha

Miałbym bardzo delikatną sugestię, aby rozważyć półzabezpieczenie tego artykułu. Od dłuższego czasu mam go w obserwowanych i obserwuję, że co chwila jest atakowany, jednocześnie spod ip praktycznie nie ma konstruktywnych edycji. Pozdrawiam, Grimsson śmiało dyskutuj 22:33, 16 sty 2009 (CET)

Twój apel

Został rozpatrzony negatywnie gdyż godzi w zasadę Wikietykiety, a także chcesz pozbawić mnie moich praw które mi przysługują, czyli zadanie pytania do kandydata na administratora co o tym sądzi i jak się zachowa w danej sytuacji. Ja do twoich pytań się nie wtrącam w ten sposób. Jeśli masz uwagi do tego kandydata to podziel się z nami na stronie gdzie się toczy głosowanie. Pozdrawiam Tenautomatix (dyskusja) 14:49, 17 sty 2009 (CET)

re: Ja chcę

OK. Psychology (dyskusja) 17:40, 17 sty 2009 (CET)

Aha, a to?: [4] Psychology (dyskusja) 17:43, 17 sty 2009 (CET) Nie będę wredna. I nie chcę nikogo zniechęcać. Może go jeszcze rozbuduje? Psychology (dyskusja) 17:47, 17 sty 2009 (CET)

Cmentarz Pychowice

Hm... Rozumiem twoje poglady, ale musze przyznac, ze odkad jestem na wiki nie spotkalem nikogo o tak delecjonistycznych pogladach. Ogolnie mam zwykle blizsze osobiste kontakty z delecjonistami niz z inkluzjonistami czego przykladem moze byc chociazby zglaszanie glownie delecjonistow na PUA oraz osobista przyjazn z chyba najbardziej skrajnym po Tobie delecjonistą Manem (nogdy w zyciu chyba sie z nim na zaden temat nie zgadzalem :) ). Uwazam jednak ze z wieloma zgloszeniami bardzo przesadzasz. Czy nie lepiej jest pisac artykuły niz je usuwac? Nie boj sie o zalanie wikipedii "nieencyklopedycznymi" artkulami, bo tak jak Ci juz wielokrotnie :) mowilem ta encyklopedycznosc jest tylko tym co sami ustalimy. Wybiorcze usuwanie cmentarzy, CH nie sluzy IMO wikipedii. Jak chcesz to tworz zasady jesli obawiasz sie o zalanie wikipedii artykulami ktore dla Ciebie sa nieodpowiedni. Tak samo ze zrodlami- czesto posiedzenie chwile na googlu jest na prawde skuteczne :). Przepraszam za te uwagi- nigdy jeszcze- tzn przez moje 4,5 roku obecnosci na wikipedii- nie zdarzyło mi sie strofowac :) delecjonisty, ale uwazam zglaszanie takich artykulow nie sluzy wikipedii. Pozdrawiam i licze na zrozumienie (a jesli to mozliwe, to prosze również o lekkie zmniejszenie poziomu delecjonizmu :) ) Vuvar1 Dyskusja 23:24, 17 sty 2009 (CET)

Nie mam nic przeciw naprawom artów zle napisanych, jak i przeciw art. nieuzrodłowionych w ktorych istnieja powazne watpliwosci co do poprawnosci zawartych tam faktów. I to uwazam za sluszne. Nie uwazam rowniez twojego dzialnia za sprzeczne z zasadami wiki. Problem lezy gdzie indziej. A wlasciwie kilka:
 • te dotyczace cmentarzy czy CH wymagaja ustalenia zasad co najwyzej, bo robi sie zament. taka historia: w 2005 i 2006 roku zdarzylo sie kilka glosowan o odcinkacjh seriali i zostaly usuniete a ze regulamin sdu nie przewidywal usuwania calosci- usunieto 35 odcinek w 76 odcinkowej tresci zostawiajac czerwony link w szablonie :) (teraz razczej takich problemow nie ma), i kilka podobnych rzeczy. Choddzi mi o to ze nie ma co wstawiac rzeczy dobrze wkomponowanych w kategorie (czy szablony) do poczekalni. Trzeba ustalic cos co bedzie obowiazywalo wszystkich i mialo pewne znamiona objektywnosci. Podobnie bowiem jak wczesniej sdu, tak teraz poczekalnia tworzy cos w rodzaju nieoficjalnych precedensów, ktore choc nie sa oficjalne, to jednak czesc userow mowi: tamto zostalo/usunieto, wiec...
 • czym wikipedii grozi to ze art o cmentarzach komunalnych kazdego z miast bedzie mozna tu znalesc? Nie ma ich wiele- zwykle kilka dla duzych miasy i imo powinno zostac zasada, ze cmentarze komunalne sa ency niezaleznie od innych parametrow- historii czy obszaru

Ja nie mowie ze sie nie zgadzam z wiekszoscia twoich zgloszen :) (choc tak jest, bo jak Ci juz mowilem nie zgadzam sie z 90% zgloszen w ogole) i to nie jest nic osobistego; zadna prywatna niechec :)...

Nie wiem tylko czemu wyszukiwac arty tego typu; bo to przecierz nie o biogramy chodzi, gdzie sytuacja jest zupelnie inna. Wiem ile czasu zajmuje stworzenie zasad i ze jak juz je zaproponujesz to masz 80-90% szans na ich odrzucenie w glosowani. Ale taka (IMO) powinna byc droga. Bo inaczej decyzja w poczekalni, w ktorej udzial wzielo kilka osob przeklada sie na zostawianie lub kasowanie innych art. IMO bardzo wybiorczo i moze powodowac chaos, zniechcecenie uczestnikow- bo pisza- to zostało, a moje usuneli itd. Tu trzeba zasad :). Niestety w tej sprawi jestem formalista- to jedyny sposob aby ludzi nie zniechecac.

Moja prosba tyczy sie wlasnie tego typu zgloszen- jak te od CH, czy ten cmentarz. One sobie dobrze siedza w swoich kategoriach szablonach. Jak usuwac je to usuwac odgórna zasada- wiesz ze bede glosowal przeciw surowym progom w zasadach dla artów (ale je zaakcetuje i bede egzekwowal, chyba ze pojawi sie jakis ciekawy wyjatek), choc chetnie zaglosuje za czyms lagodnym i spojnym.

Ja wiem jestes za zostawieniem niektorych rzeczy, ktore dla innych sa nieency, ale w pewnych sprawach - szczegolnie w tych wymagajacych spojnego dzialania imo (CH, czy ten cmentarz) niepotrzebnie dales to do poczekalni moim zdaniem zamiast zaczac dyskusje w kawiarence, gdzie mozna temat glebiej i co najwazniejsze ogolnie przeanalizowac. Pozdrawiam... Vuvar1 Dyskusja 00:24, 18 sty 2009 (CET)

  • "Oczywiście że lepiej jest pisać nowe artykuły niż je usuwać. Za mało ich natworzyłem ostatnio? " Przeciez tego nie zarzucam :). Jesli tak to odebrales- to przepraszam- nie taki był planowany sens moich slow. Pozdrawiam... Vuvar1 Dyskusja 00:29, 18 sty 2009 (CET)

1 kontakt

Czy to jest możliwe? Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja 00:27, 18 sty 2009 (CET)

)

Kolor purpury

Tak naprawdę, różowy. Witaj. Gdy klikam na moje edycje, widzę że 3/4 wyróżniono jasnoróżowym paskiem obejmującym cały tekst. Co to znaczy? Pozdr. --Starscream (dyskusja) 02:31, 18 sty 2009 (CET)

Dziękuję. Bo dotyczyło to tych, które mają i nie mają statusu szkiców. Pozdr. --Starscream (dyskusja) 03:01, 18 sty 2009 (CET)

Re: Stronka

Mnie strona o historii szkolnictwa w Komorowicach się ładuje. Wysłałem ci maila z załącznikiem w postaci screenu. Gaj777 dyskusja 19:14, 18 sty 2009 (CET)

Cóż, dziwne... Ale skoro tak to usunę ten link. Gaj777 dyskusja 19:26, 18 sty 2009 (CET)

Re: eki

Do natychmiastowego kasowania bez konieczności uzyskania konsensusu społeczności kwalifikują się artykuły, które: 3) Zawierają wyłącznie treści jednoznacznie zakazane przez przyjęte zasady, na przykład:

 • artykuły całkowicie nieweryfikowalne,

Dziękuję za komentarz, pozdrawiam Grimsson śmiało dyskutuj 02:15, 19 sty 2009 (CET)

Do "siedziby Szatana"

"Odmowa 229 edycji A w tej edycji podałeś że "siedziba Szatana" do Radia Maryja nadal funkcjonuje, a wpisując w google nie działa, zatem? JDavid dyskusja 19:46, 18 sty 2009 (CET)"

Od tamtej edycji minęło już sporo czasu, "siedziba szatana" radiomaryja.pl zdążyła już nieco spaść w wynikach Google, nadal jednak utrzymuje się na wysokiej pozycji. Innymi słowy "Siedziba Szatana" nadal funkcjonuje :P

odp:ĘĄ

Witaj. To już nieaktualne - Leinad nadał mu już uprawnienia. Co do podpisu - w momencie gdy go o to prosiłem, jego podpis był jaskrawy i strasznie mrugał, po prostu walił w oczy tak, że nie dało się nic przeczytać. W porównaniu z tamtym, obecna forma to naprawdę spora poprawa. Pozdrawiam Bukaj Dyskusja 00:01, 20 sty 2009 (CET)

Przypisy

Witam, dodałem przypisy tam gdzie dałeś "fakt", czy teraz jest dobrze, czy sądzisz że jeszcze czegoś brakuje adik7swiony (dyskusja) 13:12, 20 sty 2009 (CET)

jestem gotowy ale nie wiem na co adik7swiony (dyskusja) 13:17, 20 sty 2009 (CET) już zacząłem robić... powiedz mi tylko jak zrobić przypis do tego: http://www.swietochlowice.pl/pliki/lokalny_program_rewitalizacji.doc niestety tego nie wiem... jest to plik znajdujący się na stronach UM, a w nim właśnie zawarte są te wszystkie informacje... czy muszę tam podawać podrozdziały skąd brałem informacje czy wystarczy samo podanie dokumentu adik7swiony (dyskusja) 13:59, 20 sty 2009 (CET)

Ścieżki rowerowe w Świętochłowicach

Zauważyłam, że dodałeś szablon {fakt}, a ja byłam autorem tego fragmentu o ścieżkach rowerowych. Na 100% ta informacja była w Dzienniku Zachodnim, bo czasem go czytam. Niestety to było ponad rok temu, i nie dam rady tego uzupełnić. Faktem jest, że istnieje płatne archiwum, ale wybacz ja jestem wolontariuszem :). Możesz to śmiało "ciąć". Pozdrawiam Ewkaa (dyskusja) 11:37, 21 sty 2009 (CET)

Odp:Medal of Honour

Odp:Medal of Honour

Wlasnie to jest problem. Nie moze byc takiego absurdu, ze nazwa gry komputerowej bioracej swa nazwe od nazwy odznaczenia dzwiga jego nazwe, a samo odznaczenie musi korzystac z ujednoznaczniea. Nie uwazasz? --Matrek (dyskusja) 15:29, 21 sty 2009 (CET)

a GDYBY KTOS zrobil gre o nazwie Virtuti Militari, albo Order Orła Białego, tez uwazalbys ze oryginal nazwy musi byc pod "popularną" grą, a nie pod najwyzszym odznaczeniem państwowym? Jesli ktos nazwie gre nazwą kielce, to dasz jej taką nazwę a do tytulu Kielce dodasz (miasto)? --Matrek (dyskusja) 15:42, 21 sty 2009 (CET)

Druga sprawa - ten medal nie nazwywa sie medal honoru, lecz medal of honor. Zasada jest, ze stosujemy nazwy oficjalne, zwlaszcza jesli sa nazwami wlasnymi. Medal Honoru jest wiec z grunty nieprawidlowy. Nie ma polskiej nazwy tego medalu --Matrek (dyskusja) 16:07, 21 sty 2009 (CET)

VM i Order orla ma znaczenie, pomniewaz gra kumputerowa bezposrednio zawlaszcza nazwe odznaczenia, wiec podalem przyklady takiego samego zawłaszczenia. Pisalem tez juz wyzej - nazwa medal Honoru jest nieprawidlowa, bo jest tlumaczeniem nazwy, a nazw wlasnych sie nie tlumaczy. --Matrek (dyskusja) 16:11, 21 sty 2009 (CET) Ten slownik myli sie w znacznie powazniejszych kwestiach. Istnieje ogolma zasada, ze nazw wlasnych sie nie tlumaczy, z wyjatkiem tlumaczen urzedowych - jak Wielka Brytania (MSZ). Poza tym, stosujemy taka zasade na pl:wiki. Stad nie ma np hasla Marynarka WOjenna Stanow Zjednoczonych, a jest United States Navy, i wiele innych. --Matrek (dyskusja) 16:16, 21 sty 2009 (CET) Którego? Militaria? :) Juz w nim jest od wczoraj. Zrozum, w jezyku polskim, to tylko tlumaczenie. Nazwa jest tylko w jezyku angielskim. A swoja droga, dlaczego nie przetlumaczysz na polski nazwy gry komputerowej? --Matrek (dyskusja) 16:33, 21 sty 2009 (CET) A na czym opierasz swoje twierdzenie, ze "Medal Honoru" jest powszechnir uzywana nazwą? Bo w poswieconych dzialaniom amerykanskich sil zbrojnych ksiazkach, pisze sie przewaznie ze XTZ otrzymal Medal Of Honor, a nie Medal Honoru. --Matrek (dyskusja) 17:08, 21 sty 2009 (CET) Jak do tej pory, artykul o Medal of Honor nie zawiera ani jednego polskiego zrodla, a wszystkie ktore sa traktuja o medal of honor. Ksiazek jezyku polskim o dzialalnosci amerykanskich sil zbrojnych, chociazby na Pacyfiku, jest mnostwo - kazdej ksiegarni. Faktow powszechnie znanych sie nie udowadnia. --Matrek (dyskusja) 17:17, 21 sty 2009 (CET) Z tych ktore przychodza mi w pamiecie, a na pewno pisza o przyznawaniu zagranicznych medali - "Wielkie dni malej floty" Pertka, w ktorej Polacy otrzymuą Distinguished Service Order a nie jakis medal za wspaniala sluzbe --Matrek (dyskusja) 17:24, 21 sty 2009 (CET) Ok, poddaje sie. --Matrek (dyskusja) 17:27, 21 sty 2009 (CET)
 • Nie, nie mozna podchodzic indywidualnie do kazdego tematu - wręcz przeciwnie, trzeba miec scisla systematyke, i do kazdego tematu w danej kategorii podchodzic podobnie. Inaczej w polowie przypadkow, uzytkownik nie bedzie mogl znalezc tego co go interesuje, a encyklopedia zamieni sie w chaos. Napisalem ze sie poddaje, bo podlamal mnie Twoj tekst w sprawie Distinguished Service Order. Stracilem wszelkie argumenty. --Matrek (dyskusja) 21:26, 21 sty 2009 (CET)
Problem w tym ze mamy odmienne zdania na temat utkwienia. Co wiecej, to w ogole bardzo subiektywan sprawa. Moim zdaniem, Medal of Honor nie tyle nawet nie utkwil w polskiej swiadomosci, ile nie jest w Polsce w ogole znany. Trudno wiec mowic o jakikolwiek utkwieniu. To ze jedna, czy druga gazeta napisala tak czy inaczej, nie oznacza jeszcze ze ta nazwa juz utkwila w swiadomosci spolecznej. O czyms takim, mozemy mowic np. w przypadku kopiarki Xerox, ktora tak utkwila w tej swiadomosci, ze od tej nazwy wziela sie nazwa calego rodzaju urzadzen, czy rzeczone wczesniej US Navy. Ale nie Medal of Honor. Dziewieciu na dziesieciu Polakow, jak nie wiecej, nigdy nawet nie slyszalo tej nazwy. --Matrek (dyskusja) 21:37, 21 sty 2009 (CET) "...po drugie nie ma to znaczenia, ponieważ 1/10 używa tego określenia, a 1/1000 używa Medal of Honor..". Fakt, ze 1/10 uzywa okreslenia medal honoru, wprzy nieznajomosci tego pojecia przez 9/10, nie uprawnia do stwierdzenia ze Medal Honoru" to nazwa powszechnie przyjeta. Przepraszam, ale to ty musisz dowiesc tego faktu, a nie ja obalic, abys mogl zastosowac nazwe polska, z powodu "powszechnosci przyjecia". --Matrek (dyskusja) 22:02, 21 sty 2009 (CET) P.S. Fakt ze Rzepa napisala o medalu honoru, jest moim zdaniem raczej dowodem braku profesjonalizmu piszacego ten artykul dziennikarza, niz świadectwem powszechnosci nazwy. --Matrek (dyskusja) 22:06, 21 sty 2009 (CET)

Lista szkół w Gnieźnie

Zadzwoń matole do Specjalnych Ośrodków szkolno-wychowawczych (szkoła podstawowa nr 4 a nie 13 i szkoła podstawowa nr 7 a nie 14) w Gnieźnie, a nie wymyślaj swoją numerację.

Zdjęcie Baracka Obamy

Proszę o interwencję w sprawie rasistowskiego wybryku na stronie głównej. Pozdrawiam serdecznie, Bacus15 13:17, 22 sty 2009 (CET)

Dziękuję :). Z tego co widzę, w chwili obecnej grafika na stronie głównej nie wyświetla się. Powinno tak być? Pozdrawiam serdecznie, Bacus15 13:32, 22 sty 2009 (CET)

Grafiki

Witaj. Zabrałem się ostatnio do pomocy Masurowi i przenoszę grafiki na commons. Patrzę na Twój wkład i oczom nie wierzę - jesteś administratorem projektu, a nagminnie wstawiasz grafiki do polskiej Wikipedii. Dlaczego? Wiesz, ile czasu zajmie porządkowanie tego wkładu? A może dasz dobry przykład i sam zrobisz z tym porządek? Pozdrawiam, pjahr @ 23:12, 22 sty 2009 (CET)

OK, dzięki za wyjaśnienia. Pozdrawiam, pjahr @ 08:50, 23 sty 2009 (CET)

Jezioro Wodziłki

Nie mam tej pozycji, poszukam w innych. Może to nazwa lokalna? Lub jakaś literówka?Suwalszczyzna to troche poza moim obszarem zainteresowań. Jak coś znajdę, to dam znać. Na razie grypa mnie rozłożyła, więc pewnie kilka dni z głowy...--czachorek (dyskusja) 16:12, 23 sty 2009 (CET)

Koło wsi Wodziłki na mapie jest jakieś jezioro (na północny wschód). Może to to?--czachorek (dyskusja) 16:21, 23 sty 2009 (CET). Z tym mierzeniem to bardzo sprytne! Nie pomyślałbym, że tam można. Wielkość jezior ulega zmianie w czasie, część wysycha, część się pojawia (np. za sprawa bobrów). Nazwa "jezioro" to zupełnie inna i nielogiczna sprawa (nie pokrywa się z rozumieniem hydrobiologicznym). Chyba warto wątpliwości zaznaczyć w dyskusji. Może ktoś sprawdzi. Ja mam na przykład trochę jezior, które są już łąkami :). Po czym ostatnio za sprawa bobrów łąki ponownie staja się jeziorami - ne ma ich na mapach ciut starszych. Gdyby tak udało się uruchomić portal "jeziora" i zachęcić sporą częśc osob do.... jeziorowych wikiespedycji! To jest w zasięgu ucznia szkoły podstawowej czy gimnazjum. Udało mi się 'pozyskac" pana Waluge z Olsztyna - emerytowany pracownik IRS - o jeziorach "wie wszystko" Teraz pozostanie zadanie nauczyć go korzystać z Interenu i edytować Wikipedie. Ma wiedzę źródła i materiały. Myślę ze takich osób jest więcej. tylko jak do nich dotrzeć i jak się nimi na początku 'opiekować"? --czachorek (dyskusja) 19:19, 23 sty 2009 (CET) Ujednoznacznienie to rzeczywiście problem. Dlatego na początek "ostubowanie" (ale poprawne) będzie dobrym początkiem. teraz w nowych jeziorach nie bardzo wiem jak to ponaprawiac. Czasem chyba trzeba pierwotna nazwę przenosić. Wpisuje tak jak mam dane, czasem niestety mało i boje się, ze ktoś pokazuje, ze względu na małą ilość informacji:(. Teraz wpisuję z ksiązki z roku 1970, ale dane fizjograficzne z 1949. Nie zawsze lokalizacja się zgadza. liczę, ze w trakcie uzupełniania cos się powyjasnia. Licze także na stare mapy fizjograficzne. Koszmarna ilośc pracy, ale zespołowo możńa dużo zrobić. I systematycznie. Pozdrawiam serdecznie. --czachorek (dyskusja) 19:34, 23 sty 2009 (CET)

Watpliwości Drzonowo (powiat szczecinecki)

Oto co budzi moje wątpliwości które wymagają źródeł zaznaczam pogrubioną czcionką:

niem. Schönau, starsza nazwa polska: Szynówek - wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, (...)

We wsi znajduje się kościół neogotycki, zamknięta gorzelnia, jezioro (przed 1945 rokiem zwane Dorf See), Szkoła Podstawowa. Kilometr na wschód od Drzonowa biegnie linia kolejowa Piła Główna - Ustka. Przystanek w Drzonowie ma pozostałości po drugim torze.

Tenautomatix (dyskusja) 20:52, 23 sty 2009 (CET)

Dragon Ball

Rób co chcesz. Ja tak naprawdę się nie znam. Póki nie usuwasz nieodwracalnie artykułów informacje są łatwe do odzyskania, a styl i tak jest straszny. BartekChom (dyskusja) 12:57, 25 sty 2009 (CET)

Teoretycznie tak. Ale to już trzeba prosić administratorów. BartekChom (dyskusja) 13:08, 25 sty 2009 (CET)

Richard Williamson

Sprawdziłem, oznaczyłem, uźródłowiłem a eraz prosze o prewencyjną blokadę dla ipków. Tymczasowe ograniczenie na 2-3 dni zmniejszy przypadową publicytykę związaną z informacjami prasowymi. Albertus teolog (dyskusja) 19:12, 25 sty 2009 (CET)

 • Szanuję Twoją decyzję, choć mam odmienne zdane (a przypowieść znam :-)). Rzuć okiem do jakiegokolwiek dzisiejszgo serwisu informacyjnego, albo wysłuchaj wiadomości i pomyśl co może dziać się jutro gdy z internetu korzystają Ci, którzy robią to na koszt swoich chlebodawców. Uważam, że art. jest narażony, a ja jutro raczej nie będe miał szans go obserwowania. Za odpowidź dziękuję. Albertus teolog (dyskusja) 19:48, 25 sty 2009 (CET)

Rabiąż

Odsyłam do tego głosowania. Dlaczego nie przeniesiesz wody pod ditlenek wodoru - przecież taka jest nazwa, Bolesława Prusa do Aleksander Głowacki, a Mezo do Jacek Mejer? 82 procent za najpopularniejszym określeniem --Zwiadowca21 22:17, 25 sty 2009 (CET)

User:Adamt/brudnopis2

Może powstawiasz {{fakt}}y? Zwiadowca21 10:56, 26 sty 2009 (CET)

Odp:87 redir nieużywany

Odp:87 redir nieużywany
witaj, faktycznie nie zagłębiałem się. Nie jestem jednak przekonany, czy taki mało intuicyjny redir jest potrzebny. Nikt raczej nie wpisze takiej nazwy, z nawiasem, do wyszukiwarki. Ale nie upieram się. Pozdrawiam, Filip em 13:01, 26 sty 2009 (CET)

Odp:złamanie

Odp:złamanie

Wyluzuj Chuck. xD Co byś chciał? Zwiadowca21 16:00, 26 sty 2009 (CET)

Przecież jesteś adminem. Możesz usunąć bez ekowania. Zwiadowca21 16:07, 26 sty 2009 (CET)

Nazwyyyy

IMHO wystarczyłoby Zamach na Gabriela Narutowicza i Zamach na Johna F Kennedy'ego. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 19:37, 26 sty 2009 (CET)

Odp:Rabiąż, Warnowo Wschodnie

Odp:Rabiąż, Warnowo Wschodnie

Publikacja "Turystyczne szlaki gminy Wolin. W: Danuta Jeżowska, Krzysztof Próchniewicz" odnosi się do zdania "Jezioro dawniej było połączone z Jeziorem Domysławskim. W 1824 roku między tymi jeziorami mieszkańcy Domysłowa usypali tamę." w artykule Warnowo Wschodnie a także do głębokości, powierzchni oraz ichtiofauny. --Zwiadowca21 20:44, 26 sty 2009 (CET)

Re:Bucze (województwo zachodniopomorskie)

Witaj

Byt pozostaje ency nawet jako "przysiółek historyczny", jest WP:WER źródło potwierdzające jego istnienie parę lat temu, pisać że "miejscowość nie występuje w rejestrze TERYT" nie widzę sensu. Co najwyżej wstaw {{fakt}} po "przysiółek". Albo od razu link: [5].

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 21:45, 26 sty 2009 (CET)

Lista

Lista osób urodzonych w Gryficach może się ciągnąć w nieskończoność. Zazwyczaj pisze się: lista osób urodzonych w ... mających swoje biogramy w Wikipedii, ale wtedy trzeba usunąć tych czerwonych. Możesz też jakoś inaczej ułożyć to zdanie, żeby przeciętny czytelnik wiedział według jakiego klucza wstawione są akutat te nazwiska. A Gryficzanie nie będą się gremialnie dopisywać :-) Pozdrawiam Łeba «+» 23:23, 26 sty 2009 (CET)

Ja bym napisała tak jak podałam Ci wyżej, a czerwonych po uzupełnieniu haseł doda się później Łeba «+» 23:29, 26 sty 2009 (CET) A... jest wymóg czterech nazwisk, nie ma rady, trzeba szybko napisać te dwa biogramy i po kłopocie. Łeba «+» 23:34, 26 sty 2009 (CET) Nie, dzięki i tak mam tyle roboty, że zaniedbuję obowiązki poza Wikipedią, musisz sobie jakoś sam poradzić. Łeba «+» 23:44, 26 sty 2009 (CET)

Re: Oficjalność nazwy

W tekście napisałem znane mi fakty: w 1949 ustalono jako urzędową nazwę Rabiąż (a także Warnowo, dla sąsiedniego jeziora), a w wykazie z 2006 jest podana nazwa Warnowo Wschodnie (a dla jeziora sąsiedniego Warnowo Zachodnie). Ponieważ pomiędzy pierwszą a drugą publikacją minęło prawie 60 lat mogło w tym czasie dojść do zmiany urzędowej nazwy - bez przejżenia wszystkich rozporządzeń z tego okresu, a dotyczących zmian nazw nie można stwierdzić czy faktycznie nazwa ta została zmieniona, czy też nowa forma znalazła się w wykazie z 2006 "nielegalnie". A co do samego wykazu, to w przedmowie doń Główny Geodeta Kraju zaznaczył, że jest to "gazeter narodowy" zaierający "oficjalnie uznane nazwy geograficzne wraz z ich lokalizacją". Dlatego wg mnie wykaz ten jest oficjalnym wykazem nazw urzędowych, a że mogą być w nim błędy... w "Wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce" względem, którego obecnie wprowadza się wszelkie zmiany w nazwach miejscowości, też znajdują się błędy. Aotearoa dyskusja 09:16, 27 sty 2009 (CET)

Pekao SA

Witaj, nie za bardzo wiem jakiej dyskusji. Derski (dyskusja) 09:22, 27 sty 2009 (CET)

Grafiki Mrzeżyno

Oczywiście dwa razy tak. Pozdrawiam--Szwedowski (dyskusja) 20:49, 27 sty 2009 (CET)

Artur Siódmiak

Potrzebna półblokada. Artkuł jest obiektem ataku wielu wandali--Bonio (dyskusja) 22:27, 27 sty 2009 (CET)

Czy wiesz...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:17, 27 sty 2009 (CET)

Odp:Carlo Orlandi

Odp:Carlo Orlandi

Jest to po prostu tłumaczenie z enWiki. --Omega933 (dyskusja) 13:42, 28 sty 2009 (CET)

O co chodzi z art. DANDUTI

CO CI SIE NIE PODOBAŁO W SPOSOBIE JEGO NAPISANIA, wyjasnij proszę Monteclarus (dyskusja) 14:03, 28 sty 2009 (CET)

PROSIM

http://www.absoluteastronomy.com/topics/List_of_Germanic_peoples TAK TO WSTAWIŁEM NIE WIEM JAKI EST SZABLON DO ŹRÓDEŁ Monteclarus (dyskusja) 14:21, 28 sty 2009 (CET)

Piszesz w licbie mnogiej jakbyś był Legionem z komiksuMonteclarus (dyskusja) 16:52, 28 sty 2009 (CET) "Zieloni Latarnicy", aż tak bardzo identyfikujesz się z Wikipedią?

Linkowanie

Przepraszam-wiem zbytnio nadużywam tej opcji linkowania.Postaram się poprawić. Mariusz Rupik

kat. Piastowie

Dzięki za uwagę, już mu się wpisałem. Pozdrawiam. – Paelius Ϡ 15:16, 28 sty 2009 (CET)

Edycje

Dlaczego Pan edytuje moje artykuły?Zadawałem pytania innym administartorom i wikipedystą czy stworzone przeze mnie artykuły są zgodne i poprawne odpowiadali ża tak. Mariusz Rupik

Odpowiedź

Jaki numer gg? Ja rozmawaiłem międzyinnymi z wikipedystą Przykuta w realu jak i w dalszym ciągu na gg.Uświadomił On mi iż to co robię na wikipedi jest zgodne z zasadami.

Gmina Andrychow

Witaj, Jestem w trakcie gruntownej przebudoway hasla gmina Andrychow (wklilem zreszta szablon). Czy moglbys powstrzymac sie od edycji hasla? Jesli chcesz wesprzec mnie merytorycznie w tworzeniu nowego hasla, zapraszam na strone dyskusji. Pozdrawiam Witold (dyskusja) 21:41, 28 sty 2009 (CET)

Te haslo lezy tam od naprawde dlugiego czasu. M.in. ze wzgledu na niezgodnosci z zasadami zabralem sie za jego uporzadkowanie (i nie tylko jego, przegladam wszystkie hasla zwiazane z Andrychowem). W czasach kiedy powstawalo te haslo zasady na ktore sie powolujesz zwyczajnie nie istnialy. Badz tak uprzejmy i pozwol mi spokojnie pracowac. Witold (dyskusja) 22:00, 28 sty 2009 (CET)

"Dlaczego nie przeczytałeś WP:LZ" Ekhm. Może nie tak ostro, co? Przykuta (dyskusja) 22:11, 28 sty 2009 (CET)

Masz jeszcze jakies uwagi? Gdybys mial ochote pomoc mi z haslem to bede zobowiazany: potrzebuje np. zdjec gminy i aktualnych informacji dotyczacych demografi. Witold (dyskusja) 22:19, 28 sty 2009 (CET)

Witaj. Jak sie robi przypis do calej sekcji? Witold (dyskusja) 14:19, 1 lut 2009 (CET)

yo

skoro tak usilnie usuwasz skład rady i administracji gminy to zrób to w odniesieniu do każdej gminy, ok. zacznij od jasienicy. dzieki.

~:o)

więc proszę cię przeglądnij inne stronki i stosuj tę zasadę do wszystkich. dzięki z góry i sprawdzam.

no way

nie nie. ja sie nie musze na nikim wzorować, ani nie wzorować. ty powinieneś stosować te same zasady wobec wszystkich, bo o to tu chodzi. więc proszę - jatstrzębie zdrój.

DisambigR

Cześć. Czemu usunąłeś DisambigR w haśle o firmie Wawel? Coś jest z nim nie tak? Nie należy go używać? Delimata (dyskusja) 22:40, 28 sty 2009 (CET)

Swoje zalety ten szablon ma (m.in. wprowadzanie pewnej standardowości) ale nie zamierzam się spierać. Przy okazji grafika w tym haśle i w czywieszach została na commons oznaczona szablonem, że jest do usunięcia. Nie wiem czy podobny los nie spotka za jakiś czas mojej fotki "Danusi". Nie jestem prawnikiem i nie znam się na szczegółach przedstawiania w grafikach wizerunków znaków towarowych ale są zdjęcia produktów cukierniczych z powodzeniem funkcjonujące i jakoś nie usuwane. Przyglądnij się może tej kwestii i doradź co zrobić. (Może sam powinienem zgłosić fotkę "Danusi" do usunięcia?) Pozdrawiam. Delimata (dyskusja) 22:58, 28 sty 2009 (CET)

To chyba takie coś jak zastosowano w przypadku Plik:Mars.JPG powinno załatwić sprawę. Mam rację? Delimata (dyskusja) 23:58, 28 sty 2009 (CET)

Przeróbka szblonów dla jeziorek

Witaj!
Tutaj: Wiher/Jeziora#Eksperymenty_z_podmianą_szablonów zamieściłem wyniki mojej porannej pracy. Chciałbym prosić o komentarz.

Jezioro Głębokie (Pojezierze Lubuskie - gmina Bytnica)

Masz może lepszy pomysł na nazwę dla tego jeziora? Zwiadowca21 15:10, 30 sty 2009 (CET)

Wiher coś kombinuje w tym kierunku. Zobacz Wikipedysta:Wiher/Jeziora. Zwiadowca21 15:46, 30 sty 2009 (CET) Jezioro Piaski znajduje się też w mojej gminie (i kłuć się z takim, znowu wie lepiej!). Zobacz dokąd odpływa Ostrowo. Zwiadowca21 16:05, 30 sty 2009 (CET)

Herby

Jako zrodlo podawaj link do strony opisu a nie grafiki bezposrednio. A jeszcze lepiej namiar na konkretna ustawe/statut. Dzieki. Masur juhu? 21:37, 30 sty 2009 (CET)

Re: Panorama

Z tą panoramą bywa różnie. Taka zabrzańska byłaby milimetrowym paseczkiem, ale np. w haśle Bydgoszcz (to też panorama tyle że nie całego miasta, a Rynku) jest świetna. Zresztą mnie osobiście bardziej podobają się takie grafiki w infoboxie jak w Bydgoszczy niż duże (vide Zamość, Gorlice, Warszawa), nieco rozpychające infobox. A tak na marginesie to ta uwaga nie do końca do mnie, bo w Zamościu (bo z tą edycją wiążę się twój wpis, prawda) ja tylko zmniejszyłem literki na mniejsze, IMHO zdecydowanie bardziej estetyczne. Pozdr, Gaj777 dyskusja 20:00, 1 lut 2009 (CET)

Ulica Upalna w Białymstoku

Witam jako do admina i mam pytanie odnośnie tej ulicy właśnie jako do admina. Czy zapytanie na www o (Ulica Upalna w Białymstoku) i te uzyskane 11 100 odpowiedzi świadczy o ency tej ulicy tak czy nie? Problem tkwi w tym, że;

 • to jest "ulica-osiedle" (wraz z ul. Stromą) na którym mieszka około 10.000 mieszkańców,
 • jest szereg "prywatnych" przedsięwzięć (restauracje, bary, kawiarnie, filie banków, Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa itd)
 • nawet ich ogólne wymienienie zapewne spowodowało by podejrzenie o kryptoreklamę, a cóż ich opisać
 • wymienienie 8 linii komunikacji miejskiej spowodowało wpis, że to "ma charakter pseudo....... .

Pomóż wybrnąć z tej sytuacji. Co byś zrobił?. Pozdrawiam. HaB >dyskusja< 21:40, 1 lut 2009 (CET)

Herb gminy Deszczno

Witaj mieszkańcu, bądź były mieszkańcu Mrzeżyna z "Gromka" :) Mam pytanie co do herbu gminy Deszczno, bo napisałeś, że szpony orła są żółte, a na załączonej grafice nie różnią się one kolorem od reszty orła. Czy to jest błąd w grafice, czy w tekście? Pozdrawiam Tzawisko (dyskusja) 01:59, 4 lut 2009 (CET)

Znalazłem przez google ten herb i też mam odczucie, że to profanacja naszego godła (bezguście połączone z niepotrzebnym tutaj odruchem patriotycznym, z czego w efekcie wynikła parodia), ale jednak dałbym go na Wiki. Zawsze komuś się może przydać, a na przykład fakt że nie lubię pana X nie oznacza, że pana X nie umieszczę na Wiki. Jednak zostawiam wybór Tobie jako autorowi artykułu. Swoją drogą to wytłumaczę, że pytałem o szpony bo dałem artykuł do propozycji czywieszów, ale w sumie nie jest to chyba jakoś strasznie ważne. Ważne że udokumentowane. Pozdrawiam Tzawisko (dyskusja) 02:18, 4 lut 2009 (CET) Wzajemnie. No a kołobrzeżanina poprawiłem, więc dziękuję za informację :) Tzawisko (dyskusja) 02:36, 4 lut 2009 (CET)

Trzebiatów

Przejrzałem kilka pozycji ("Przyroda Pomorza Zachodniego", "Pomorze" Augustowskiego) – wszędzie są mapki, ale w skali takiej, że pisanie o niewielkim mieście byłoby karkołomne. Najgorsze, że nie mam dobrej mapy topograficznej (min. 1:25.000) tamtych okolic, a bez mapy nie ma mowy o jakiejkolwiek interpretacji ww. źródeł. Dla całej Polski zrobione są mapy geologiczne z towarzyszącymi im szkicami geomorfologicznymi i opisami w skali 1:50.000. To najlepsze źródło do wszelkich opisów tych tematów. Nie mam jednak do tego dostępu. Kenraiz (dyskusja) 22:00, 4 lut 2009 (CET)

Patrzyłem - brak warstwic, czyli nic o geomorfologii nie można napisać. Google Earth podaje z kolei bardzo niedokładne odwzorowanie powierzchni (błąd wynosi kilka metrów). Kenraiz (dyskusja) 23:03, 4 lut 2009 (CET)

Kategoria:Gryfino

Witam ponownie, dlaczego herb Gryfina w Kategoria:Gryfino jest nie pod literą "H" tylko pod "*"? Zauważyłem, że kategoria na stronie Herb Gryfina linkująca do Gryfino jest z "*" na końcu. To chyba nie jest prawidłowo?

Miasta partnerskie

Mam pytanko. Niektóre miejscowości mają w Infoboxie flagi z nazwami m. partnerskich a poniżej w treści artykułu znajduje się ta sama informacja. Wychodzę z założenia, że albo nie podawać wcale m. part. w Infoboxie (tylko w treści artykułu), lub co najwyżej jeśli chodzi o Infobox same nazwy bez flag bo po co ta sama informacja ma być podwójnie wyświetlana. Jakie jest stanowisko WP w tej sprawie?--Cojan (dyskusja) 19:11, 5 lut 2009 (CET)

Czy wiesz, że...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

awersowy rewers 23:48, 5 lut 2009 (CET) 

Zapytanie o procedurę likwidowania konta

W związku z chęcią całkowitego zaprzestania edytowania na Wikipedii, zwracam się z prośbą o podpowiedzenia jaka jest procedura zamykania konta. Najrozsądniej chyba będzie najpierw zablokować do edycji moja stronę dyskusji. Jak długo powinna ona jeszcze pozostać aktywna i jak długo powinienem jeszcze zaglądać i odpowiadać na ewentualne głosy w dyskusji? Mimo chyba czytelnego komunikatu możliwe, że ktoś przez jakiś czas będzie chciał się ze mną przez stronę dyskusji kontaktować. Zablokowana strona nie będzie czynić "nadziei", że jednak odpowiem. A nie chciałbym zostawiać wrażenia, ze komuś nie odpowiadać (skąd ma mieć pewność, że nie zaglądam?). Po drugie jak i gdzie zgłosić chęć skasowania archiwum i aktualnej dyskusji? Po jakim czasie od zaprzestania edycji? Wiem, ze po skasowania będzie dostępna dla adminów, więc chyba każdemu na prośbę udostępnia dostęp - wiec nie powinno być problemu, gdyby ktoś chciał coś sprawdzić. I w końcu co zrobić ze strona Wikipedysta:S.Czachorowski/Jak cytować? Co prawda ma charakter brudnopisu, ale są tam i wpisy innych osób, więc nie mogę chyba tym dowolnie "dysponować". Czy nie należałoby gdzieś ją przenieść przed zamknięciem kąta? Podpowiedz mi jak i gdzie. Oczywiście pospiechu nie ma. Z góry dziękuje za pomoc.--czachorek (dyskusja) 21:07, 6 lut 2009 (CET)

 • zgodnie z prośbą ze strony dyskusji odp. na email JDavid dyskusja 13:45, 7 lut 2009 (CET)

{{ŹródłoPL}}

przeleciałem botem i raptem 5 haseł. Wyniki Wikipedysta:MastiBot/Bronków --masti <dyskusja> 21:31, 6 lut 2009 (CET)

Strzebiń

Witaj

Zajrzyj proszę tutaj. Lajsikonik Dyskusja 15:21, 7 lut 2009 (CET)

To teraz opisujemy już części części wsi? :-/ Lajsikonik Dyskusja 15:41, 7 lut 2009 (CET)

Strzebiń Stary

Może to mało ale występuje w rozkładzie jazdy PKS katowice [6]

StoK (dyskusja) 15:45, 7 lut 2009 (CET)

Kategoria:Flagi powiatów

Witaj JDavid, proponuję założyć 16 nowych kategorii p.n. 'Flagi powiatów województwa ...'. Oczywiście dla każdego woj. z osobna, bo jeszcze trochę i nie będzie łatwo znaleźć flagi danego powiatu w obecnej kategorii. Co ty na to?

Juliusz Ligoń

jesteś na 100% pewien że nie pochodził z Prądów i tylko chodził do szkoły w Strzebiniu? To jest XIX wiek, nie XX. A pomnik Ligonia w miejscowości Prądy nie został zbudowany w tamtym roku. Bo akurat twórczość Ligonia dotyczy tego miejsca, podobnie jak innych ludowych poetów (i nie tylko ludowych). Przykuta (dyskusja) 16:28, 8 lut 2009 (CET)

Heh, te Prądy to część Strzebinia (przynajmniej na realia XIX wieku - ale głowy nie daję). Ale nie upieram się, aczkolwiek to jakby usunąć Mickiewicza z Nowogródka bo urodził się w Zaosiu, choć może to nie ta waga. Lista była robiona jeszcze przed zasadami nie robienia list i nic przeciwko usunięciu nie mam, aczkolwiek literatura, jaka wówczas była (a to jeszcze czasy sprzed refów) wisi nadal :) Przykuta (dyskusja) 17:25, 8 lut 2009 (CET) Przepraszam, pisałem z doskoku :) Może jednak lepiej, gdy na razie tak zostanie - swego czasu kontaktowałem się z historykiem, który miał przesłanki, że Ligoń urodził się w zupełnie innym miejscu :) Chodziło o kwestię umiejscowienia kuźni w terenie... Powoli się zastanawiam, czy nie publikować czegoś na bazie materiałów lokalnych archiwach... Jak znajdę czas na pewno nad tym popracuję. Przykuta (dyskusja) 10:06, 10 lut 2009 (CET)

Grąd subatlantycki

Zrobione, ale nie jestem jeszcze zadowolony z tego hasła - zetknąłem się z paroma rozbieżnymi opiniami dot. gatunków występujących w tym zbiorowisku, więc poczekam jeszcze na zdanie Kenraiza. Lukasz Lukomski (dyskusja) 17:34, 8 lut 2009 (CET)

inne kluby procz Zjednoczonych Lubrza

prosze tez o usunięcie innych klubów Alfa Jaromirowice, Błękitni Dobiegniew, Carina Gubin... pozrdrowienia Cyku new (dyskusja) 11:28, 9 lut 2009 (CET)

Odp:Re:Województwo zachodniopomorskie

Odp:Re:Województwo zachodniopomorskie

Witaj JDavid, w tym przypadku herb był pod symbolem '*' w kategorii miasta, a więc bez sensu. Był jako pierwszy. Dlatego zmieniłem na H i jest teraz prawidłowo.--Cojan (dyskusja) 21:01, 9 lut 2009 (CET)

Jeziora

Cześć. Nie wiem, gdzie pisałeś wcześniej, przeczytałem dopiero teraz. Masz rację, przepraszam, nie zwróciłem na tę różnicę uwagi. Chodziło mi o ułatwienie czytelności artykułu po tytule. A tak przy okazji, jakimi dysponujesz źródłami, co do dokładnego przebiegu granicy pomiędzy Równiną Gryficką a Równiną Goleniowską? Pozdrawiam. Zbigniew Z. (dyskusja) 22:36, 9 lut 2009 (CET)

 • Był kiedyś DOBRY link Rezerwat przyrody Jezioro Liwia Łuża (taka jest poprawna nazwa rezerwatu), który ktoś przekierował na jezioro Liwia Łuża i teraz, gdy powstał nowy artykuł o rezerwacie, nie mogę wrócić do tamtego prawidłowego tytułu. Stąd całe zamieszanie.

Zbigniew Z. (dyskusja) 23:03, 9 lut 2009 (CET)

Zbigniew Z. (dyskusja) 23:23, 9 lut 2009 (CET)

 • Serdeczne dzięki. Przypis jest dobrym pomysłem, pomyślę o nim. Pozdrowienia.

Zbigniew Z. (dyskusja) 23:39, 9 lut 2009 (CET)

Nikiszowiec

Mógłbyś spojrzeć jak będziesz miał wolną chwilkę do artykułu o Nikiszowcu i pododawać szablon fakt w miejscach, które uznasz za stosowne. Chciałabym pouzupełniać dopóki mam jeszcze książkę o osiedlu wypożyczoną z biblioteki. Artykuł jeszcze nie jest dokończony, ale to chyba w niczym nie przeszkadza? Pozdrawiam Ewkaa (dyskusja) 12:20, 10 lut 2009 (CET)

Dziękuje za zerknięcie na moje wypociny, ale tego to i owo jest trochę dużo:). Teraz potrzebuję czasu. Co do przypisów to nie stosuję, żadnych gadżetów, ale nad tym pomyślę. Tylko nie blokujcie mnie jak coś popsuje, bo przy moich zdolnościach to nawet strona może zniknąć. Opis współczesności postaram się przenieść do dzielnicy Janów-Nikiszowiec, bo tak chyba będzie najlepiej. Co do POVu - to ja korzystam z publikacji Muzeum Historii Katowic. Nic od siebie w tym nie umieszczam :). Postaram się to wszystko naprawić. Pozdrawiam i dziękuję na uwagi Ewkaa (dyskusja) 16:45, 10 lut 2009 (CET) Praca już dobiega końca, teraz jeszcze nad galerią trochę posiedzę. Zastanawiałam się też nad tym opisem współczesności Nikiszowca i myślę skoro w jednej z najnowszych książek o osiedlu Joanna Tofilska opisuje teraźniejszość to ja też tak to zostawię. Jak będziesz miał chwilkę to przejrzyj artykuł jeszcze raz :). Pisałeś, że "w kwestii przypisów do tekstów historycznych właściwie wszystko każdy mógłby poddać w wątpliwość". No nie popadajmy w jakąś skrajność, jest bibliografia i to dosyć bogata. Bez przesady, żeby każde zdanie opisywać, z której strony czy, z którego rozdziału. Na pewno jest to dobre jeżeli autora podejrzewamy o naruszanie praw autorskich wtedy łatwo to można sprawdzić, czy jest żywcem przepisane i tyle. Spójrz do Encyklopedii PWN, czy tam każde zdanie jest opatrzone przypisem? Przez te nadgorliwości i skrajności w przypisach to ja nawet swoich dawnych artykułów nie oznaczam jako wersje przejrzane, bo w zasadzie w wielu nawet nie pamiętam, z której książki, czy czasopisma czerpałam informacje. Teraz wszystkie należałoby oszpecić szablonem źródła, ewentualnie usunąć. Pozdrawiam Ewkaa (dyskusja) 10:49, 16 lut 2009 (CET)

linkowanie dat

Witam JDavid!

dzięki, nie wiedziałem o zasadach linkowania dat, obiecuję poprawę, przepraszam:-)

 • brak podpisu wynika li tylko z braku czasu, pisze z pracy, nie z braku znajomości zasady podpisywania się..--m jakubowski 16:35, 10 lut 2009 (CET)

Ulica Kobielska w Warszawie

Moje poglądy są takie, że nie powinno być artykułów o obiektach geograficznych (nieważne czy to ulica, przysiółek, miasto, wyspa, góra czy jezioro) jeżeli artykuł sprowadza się wyłącznie do opisania tego co można odczytać z mapy lub atlasu. W przypadku ul. Kobielskiej, dla której obiektywnie biorąc nie ma podanych w artykule informacji innych niż spisane z atlasu czy GoogleMaps, mój głos za jej pozostawieniem jest bardziej głosem sprzeciwu przeciw wstawianiu do poczekalni ulic jak leci (vide bardzo encyklopedyczna jedna z najważniejszych ulic Białegostoku) bez próby jakiegokolwiek ustalenia zasad enzyklopedyczności ulic. Ponieważ ulice stanowią w miarę jednorodną grupę obiektów, są dość liczne (TERYT podaje, że istnieje w Polsce nieco ponad 200.000 nazwanych ulic) nie powinno być problemów z ustaleniem kryteriów ich encyklopedyczności. Niestety zarówno obecna dyskusja, jak i dawniejsza szybko się zakończyły bez jakichkolwiek nawet prób ustalenia kryteriów. Aotearoa dyskusja 20:27, 10 lut 2009 (CET)

To czemu w innych miastach sa wypisane np.banki,supermarkety itp??!!!Czyżby inne miasta były na innych warunkach w Wikipedii?!Zobacz np.Ostróda.Był przez długi okres rozdział Handel(w Iławie )teraz usuneliście.To czemu jest np.w Ostródzie?!

Odp:zmiany

Odp:zmiany
1. ze strony aglomeracji, ale: inna liczba jest w infoboxie, inna w opisie a jeszcze inna była na stronie Szczecina 2. {ŻródłoPL|27}

Odp:zmiany

Odp:zmiany
Aglomeracja szczecińska, Szablon:ŻródłoPL|27

Trzebiatów

Źródło trochę do wykorzystania, ale bez uzupełnień i weryfikacji jest problematyczne (kiepskie?). Z ogólnej mapy fizjograficznej wynika że Trzebiatów położony jest przy przecięciu doliny Regi z pradoliną, na wzgórzu moreny czołowej otoczonej denną - tu w opisie jest tylko dolina Regi i morena denna. Kenraiz (dyskusja) 23:05, 11 lut 2009 (CET)

Odp:zmiany

Odp:zmiany

Nie działa 13 przypis w rozdziale HANDEL--Cojan (dyskusja) 08:34, 12 lut 2009 (CET)

Kategoria ukryta

Czy można usunąć ukrytą kategorię z artykułu?

Odp:Kategoria ukryta

Odp:Kategoria ukryta Dokładnie właśnie o te chodzi--Cojan (dyskusja) 10:13, 12 lut 2009 (CET)

Flaga powiatu czluchowskiego

Pisałeś kiedyś, żeby najlepiej linkować do artykułów w tekście, tak tez robię. Ale spójrz na historię, Twój poprzednik usuną link i dodał do kategorii ==Zobacz też==. Niepotrzebnie. Bądź tu mądry...

Odp:Re: Flaga powiatu człuchowskiego

Odp:Re: Flaga powiatu człuchowskiego

To w takim razie aby nie za często stosować sekcji ==Zobacz też== proponuję w miarę moęliwości linkować do podpisu grafiki np. Flaga powiatu kwidzyńskiego. Czy będzie OK?--Cojan (dyskusja) 12:29, 12 lut 2009 (CET)

Usunięcie wpisu "pizzarianizm"

Szanowny Panie!

Przed chwilą usunął pan wpisy "pizzarianizm" oraz "pizzarianin" jako - podobno - "wygłup". Czemu? Jestem czynnym pizzarianinem i mogę poprosić kilku moich znajomych o przynajmniej e-mailowe poświadczenie Panu, że taki pogląd istnieje i ma zwolenników, choć może istotnie nie jest bardziej liczny od wegetarianizmu. Z wyrazami szacunku

Piotr Żukowski

stadion na dębcu

Wejdź na stronę PKP Nieruchomości to zobaczysz że stadion został wystawiony na sprzedaż a część terenu jest przeznaczona do rozbiórki Pozdrawiam Invisible kid (dyskusja) 22:58, 12 lut 2009 (CET) oto link http://www.pkp-nieruchomosci.pl/oferta.php/sp_show/6173 że nie kłamię Invisible kid (dyskusja) 23:00, 12 lut 2009 (CET)

Stadion na dębcu

jeszcze nie jestem tak dobry w html-u ;-PInvisible kid (dyskusja) 23:08, 12 lut 2009 (CET)

źródła/przypisy

Witaj, jakie źródło/przypis powinno się wpisać opisując jakąś grafikę? To co przedstawia jest widoczne dla każdego oka. Jeśli nie ma do niej źródeł to co wtedy?

Odp:Re: źródła/przypisy

Odp:Re: źródła/przypisy

Np. coś takiego --Cojan (dyskusja) 08:25, 13 lut 2009 (CET)

Witam. Informacje pochodzą z materiałów opracowanych na uroczystość 700-lecia Trzebiatowa, obecnie w zbiorach archiwalnych Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam. Piotr Żak

Świnoujście#Plaża

Mój punkt widzenia jest całkowicie neutralny. Zwiadowca21 13:44, 13 lut 2009 (CET)

To zamiast rewertować i wpisywać się na stronie dyskusji weź się do roboty i popraw. Skoro jesteś taki mądraliński to napisz tak, by było dobrze. Zwiadowca21 22:28, 13 lut 2009 (CET) Zanim odpowiem na twoje pytanie to zapytam dlaczego nie wstawiłeś źródeł po tej edycji sprzed pół roku, a dopiero po mojej? Od pewnego czasu mam wrażenie, że nie przeszkadza Ci to co ja piszę, tylko ja. Zwiadowca21 23:35, 13 lut 2009 (CET)

.

Chciałem zostawić wiadomość użytkownikowi Łeba, ale nie wiem jak. Na twoim profilu jest opcja "Zostaw wiadomość", więc jest to łatwe. U Łeby takiej opcji nie znalazłem. To pewnie banalny problem, ale nie wiem jak go obejśc. --E-paprykarz (dyskusja) 13:50, 13 lut 2009 (CET)

Idiogram]

Ok dodałem, czy coś jeszcze? Pozdr. Morcius (dyskusja) 17:06, 13 lut 2009 (CET)Morcius

Logo Fundacja Dolina Palaców i Ogrodów

Witam! W zamieszczanych notkach nie wspominam o powstającym dopiero Parku Kulturowym. Działalność parku jest na razie w fazie początkowej. Jeśli pojawią się jakieś znaczące informacje na pewno zamieszczę notkę na Wikipedii,jeśli nie pojawi się wcześniej. W szablonie w nagłówku była tylko Dolina Pałaców...>inny użytkownik edytował nazwę do widocznej teraz informując o parku parku kulturowym. Pozwolę sobie zacytować stronę [7] w dziale statut: Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego, realizowaną poprzez: 1. Nabywanie bądź przejmowanie obiektów historycznych na terenie Kotliny Jeleniogórskiej w celu ich rewaloryzacji i zagospodarowania. 2. Konserwację obiektów zabytkowych własnych i niebędących własnością Fundacji. 3. Organizację i prowadzenie prac badawczych i studialnych. 4. Organizowanie i prowadzenie szkół, szkoleń, seminariów i wykładów w dziedzinach będących celami Fundacji. 5. Gromadzenie bibliografii i dokumentacji dotyczącej zabytków Kotliny Jeleniogórskiej. 6. Wydawanie publikacji periodycznych i nieperiodycznych drukiem oraz prezentacji multimedialnych związanych z celami statutowymi Fundacji. 7. Organizowanie imprez kulturalnych i sportowych, wystaw, koncertów, spotkań i innych wydarzeń popularyzujących Kotlinę Jeleniogórską.

Jeśli chodzi o naruszenie praw wystosowałam już stosownego maila. Logo proponowane przy szablonie nie jest promocją Fundacji jako instytucji!! Pozdrawiam

pierwszy świat

to akurat podręcznikowe hasło, jak wrócę do domu- uzupełnię. Przykuta (dyskusja) 12:34, 15 lut 2009 (CET)

Done, aczkolwiek 4. świat to już nie moja robota. Dopisz się do projektu Wikiprojekt:Weryfikowalność i Neutralność. W końcu mnie zmobilizowałeś do tego, aby zajrzeć na swoje hasła i dodać źródła, szczególnie, że dodawanie pozycji do biblioteki powinno dawać w konsekwencji uźródławianie haseł. Myślę, że uźrodławianie haseł można w jakiś tam sposób połączyć z destubizacją, a szczególnie z tym: Wikiprojekt:Sprzątanie stubów Co ty na to - wziąłbyś akcję w swoje ręce? Przykuta (dyskusja) 08:16, 16 lut 2009 (CET) Liczba substubów akurat spada. Ta lista była zrobiona przez pewnego user z sv wiki - tam tez mieli problem z bardzo krótkimi hasłami. Prawie codziennie zaglądam na zliczarkę i wśród nowych nie widzę już haseł mający 100 znaków, no, chyba, że są to redirecty. Co do tych admińskich wikiprojektów. Ja prawie wszeðzie trzy grosze wstawiam, chociaż w żadnym nie działam systematycznie. Ale jestem ciekaw ile osób (nie tylko adminów, bo ten projekt to prosta administracja, nie potrzebne guziki :) w ogóle na co dzień robi akcje z uźródławianiem i wpisywanie się innym, by uźródławiali hasła. Mamy z Masurem teraz taki pomysł, by kazdy admin posprzątał swoje grafiki - znaczy przeniósł na Commons, a jeśli licencyjne sprawy są problematyczne - usunął. Mi zostało już kilka grafik. Potem można zrobić coś podobnego ze źródłami, bo jeszcze 3 lata temu się źródeł do haseł nie dodawało, więc starzy admini mogliby zacząć od siebie... To nie żaden wstyd, tylko po prostu dźwiganie standardów. Może jakiś jeden dzień w miesiącu na uźródławianie w połączeniu z desubstubizacją? Przykuta (dyskusja) 17:36, 16 lut 2009 (CET) Tylko na spokojnie, bo krzycząc można co najwyżej ludzi spłoszyć - tu ikt nie pracuje za kasę. Niezbyt mi się podoba podejście, choć czasami je widzę, "to nie mój artykuł". Niezbyt zgodne z duchem wiki. Co do stubów - jak jest to dobra definicja - wyjaśniająca, chociaż krótko, to ok. Jeżeli jest na poziomie min. PWN, czyli zwięzłe zdanie opisujące gdzie to jest i co to jest, byle nie w stylu: "wioska w USA", to warto zatrzymać. Widziałeś już raport Zureksa (częściowy)? Krzyczenie w sitenotice i gromienie ludzi efektów nie daje. To znaczy - ja wolę w takim przypadku zająć się czymś innym :) Masz jakiś numer gg? Przykuta (dyskusja) 18:41, 16 lut 2009 (CET)

Pytanie

Nie wiesz może jak przedstawiała się (względnie przedstawia, czy będzie się przedstawiać) sprawa zwrotów pieniedzy za książki zakupione na potrzeby edycji artykułów w Wikipedii? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam, Bacus15 14:51, 15 lut 2009 (CET)

Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy aby złożyć wniosek muszę być członkiem Stowarzyszenia? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam, Bacus15 15:12, 15 lut 2009 (CET)

Rozumiem. Biorę się do składania wniosku:).

Gmina Białogard

Witam. Plik poprawiony, gmina Poronin w trakcie wykonania. Pozdrawiam. Bastian 21:35, 15 lut 2009 (CET)

Witaj. Poronin też jest już gotów. Pozdrawiam. Bastian 19:43, 18 lut 2009 (CET) Gmina Bobrowice już gotowa, sprawdź kolory. Bastian 15:08, 19 lut 2009 (CET)

Re:Imprezy cykliczne w Ś-u

Też tam co nieco pododawałem. W tabelce jest "Festiwal Viva la Musica", szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słyszę i w internecie też nic nie znalazłem, więc chyba należy usunąć tą imprezę z tabelki. Biały111 (dyskusja) 23:49, 15 lut 2009 (CET)

Przypisy

A książka z ISBN to już nie jest źródłem? Artykuł Historia Mińska Mazowieckiego jest w 100% na niej oparty. Zofey (Sowa z Mińska) (dyskusja) 06:31, 16 lut 2009 (CET).

Wiesz, mam tą książkę więc nie będzie to dla mnie duży problem, ale... ona chyba nawet nie ma 30 stron i mam wszystkie po kolei wymieniać? Zofey (Sowa z Mińska) (dyskusja) 09:29, 16 lut 2009 (CET).

Trzebiele (powiat białogardzki)

Proponuję zmienić nazwę na np. Trzebiele (Białogard) w związku z tym, że poprawiłem w artykule że jest to część miasta a nie jak wcześniej wieś--Cojan (dyskusja) 08:02, 16 lut 2009 (CET)

WiN

Mógłbyś zrobić na podstronie krótki raport. Np. wylosować powiedzmy 200 stron i sprawdzić tylko, czy mają bibliografię lub przypisy? To na początek - potem można powoli myśleć o zbieraniu ludzi, proponowanie wchodzenia w swój wkład/od początku. Każdy Wikiprojekt potrzebuje jakiejś formuły, która chwyci. Przenoszenie grafik na Commons chwyciło dopiero parę miesięcy temu po kilku latach. Potem to można robić tak, że uzupełniamy bibliotekę i jeśli z kimś nie ma kontaktu, to patrzymy jaka to jest kategoria i szukamy ludzi właśnie przez bibliotekę... Dobrze byłoby taki raport powtarzać np. co pół roku i sprawdzać na ile przybyło haseł z bibliografią. Ja postaram się włączyć pod koniec miesiąca. Przykuta (dyskusja) 19:51, 16 lut 2009 (CET)

Wikipedia:Weekend polowań na stuba - połączyłem z WP:WER dla stubów... Przykuta (dyskusja) 00:38, 19 lut 2009 (CET)

Email w szablonach

Jestem zadeklarowanym oponentem. Jakiś czas temu administrowałem witryną, której częścią był tematyczny katalog instytucji. Dostałem kilka jednoznacznych próśb o niepodawanie emaili w sieci. Z telefonami jest ciut inaczej - ich publikowanie nie wiąże się z uciążliwościami (firmy prowadzące marketing za pomocą telefonów mają książki telefoniczne - wygodniejsze od przeszukiwania sieci). W obu przypadkach problematyczna jest jeszcze kwestia tymczasowości informacji. Dane teleadresowe ulegają zmianom na tyle często, że w przypadku setek haseł z pewnością zdarzać się będą dane nieaktualne. Z tego typu danymi jest jak z podawaniem masy ciała sportowców i wymiarów modelek – to naleciałości z popularnych lub branżowych mediów nie mające IMO związku z encyklopedycznością. W odniesieniu do emaili było wyraźne poparcie większości dla rezygnacji z ich podawania. Kenraiz (dyskusja) 08:57, 17 lut 2009 (CET)

Ano zgadza się. Trzeba by zebrać do kupy wszystkie zmiany w szablonach, które chcemy przeprowadzić, poczekać trochę na ewentualne sprzeciwy i to machnąć :) ToSter→¿? 21:43, 17 lut 2009 (CET)


Zmiany w Miasto infobox i Wieś infobox +

Następnym parametrem, który trzeba usunąć jest adres email. Dyskusja w tym temacie była podejmowana dwukrotnie. Ostani raz tu: Wikipedia:Kawiarenka/Propozycje#Emaile w hasłach. Zapytałem Kenraiza który zaproponował głosowanie, lecz powiedział dziś, że głosowanie nie jest potrzebne ponieważ było spore poparcie za usunięciem. Jeżeli uważasz że potrzebne, trzeba by było rozpocząć albo 3. wątek w Kawiarence lub od razu głosowanie zasady. JDavid dyskusja 12:15, 17 lut 2009 (CET)

kopia mego wpisu u Tostera. Usuwam w następnej kolejności www z moich propozycji tych szablonów: JDavid, może po prostu zdroworozsądkowo usuń, skoro możesz, i poczekaj ze komplikowaniem świata, aż ktoś na Ciebie wyjedzie z buzią. Jeżeli nikt tego nie zrobi, to zaoszczędziłeś nam megabajta na serwerach, nie licząc samych skróceń infoboksow, co zapewne odłoży następnego. :). --Mareklug dyskusja 09:59, 20 lut 2009 (CET)

Szablony w treści

Dziękuję za uwagę. Rozumie, że jest to generalna zasada edycji. Będę się jej trzymał.--m jakubowski 16:52, 17 lut 2009 (CET)

Liczba ludności w Lubrzy

Tak Kochanie :* Cyku new (dyskusja) 21:33, 17 lut 2009 (CET)

Moge dodać i funkcje nie ma problemu... A co do dziewuchy to nie raczej nie, nie uważa aby cokolwiek związanego z Wikipedia mogło być brane na poważnie, to tylko zabawa, pożyteczna zabawa. Buziaki :* 23:05, 17 lut 2009 (CET)

PU*

Ponownie zmieniłem zdanie, więc zepsułeś. louve (dyskusja) 22:40, 17 lut 2009 (CET)

Dobra robota

z tym wyszukaniem braków bibliografii - nie jestem pewny, czy to istotne w kontekście PUA (zobaczy się po dyskusji), ale na pewno warto to uźródłowić niezależnie od PUA. Inna rzecz, że czasem oparcie krótkiej definicji na źródle i jednoczesne zapobieżenie NPA ze źródła to droga przez mękę. --Piotr967 podyskutujmy 14:05, 18 lut 2009 (CET)

Odp:Karlino atrakcyjne

Odp:Karlino atrakcyjne

Możesz być pewien JDavid, że nie z palca, oto link skąd się ta informacja wzięła (5 linijka od góry). Pzdr--Cojan (dyskusja) 15:28, 18 lut 2009 (CET)

Odp:Karlino atrakcyjne

Odp:Karlino atrakcyjne

O atrakcyjności świadczy w tym przypadku dogodne położenie na osi N-S oraz E-W, bo nie wszystkie miejscowości są tak położone--Cojan (dyskusja) 15:38, 18 lut 2009 (CET)

Odp:Karlino atrakcyjne

Odp:Karlino atrakcyjne

Tak jest. Zrozumiano--Cojan (dyskusja) 15:53, 18 lut 2009 (CET)

Jezioro Gągołów ?

Witam serdecznie. Już kiedyś o tym jeziorku rozmawialiśmy na GG. Czy potrafisz mi powiedzieć jaka jest poprawna nazwa tego jeziora (link do Wikimapii)? Mam fotę, ale nie wiem pod jaką nazwą wrzucić do commonsa. Zwiadowca21 20:32, 18 lut 2009 (CET)

Za duże jak na staw. Jest o nim wzmianka w haśle Las Golczewski. Tymczasem wstrzymam się ze wrzucaniem na serwer. Znając Ciebie i Twoją dociekliwość znajdziesz nazwę dla zbiornika. :) Zwiadowca21 21:00, 18 lut 2009 (CET)

Trzebiatów

Dzięki za wpis w wikisłowniku :) Musiałem jednak w oparciu o moje źródło skorygować etymologię. Moje źródło (które widać teraz w wikisłowniku) nie przedstawia trzech wersji etymologii nazwy ale tylko jedną, od nazwy osobowej, dlatego też napisałem to ale może masz jakieś swoje źródła :) Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 08:46, 19 lut 2009 (CET)

Substuby

1) Nie rozumiem supozycji, jakoby admin i "zwykły" user mieli w jakiś inny sposób być rozliczani za edycje w przestrzeni głównej; 2) Przejrzałem edycje i nie widzę w nich nic zdrożnego - jeśli uważasz, że są błędne, po prostu wykasuj, jeśli postrzegasz je jako wandalizmy - różnimy się poglądami...

Ponadto Twoje polecenia uzupełnienia artykułów odbieram co najmniej jako nieporozumienie. Nię tędy droga!

AndrzejzHelu (dyskusja) 13:20, 19 lut 2009 (CET)

Most im. Jerzego Łabudy w Szczecinie

Witaj! O zrobieniu zdjęcia cały czas pamiętam. Czekam tylko na lepsze warunki pogodowe (czyli na więcej słoneczka i na mniej śniegu).Pozdrawiam --Kapitel (dyskusja) 14:15, 19 lut 2009 (CET)

Tomasz Albingier

Witam. Tomasz Albingier na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2002/03 rozegrał 30 spotkań i zdobył 4 bramki, co zostało w artykule podkreślone. Piłkarz spełnia zatem wymogi Wikipedii. http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=2570&id_sezon=61 16:07, 19 lut 2009

W Wikipedii może znaleźć się piłkarz:

Re: Ostrzeżenie

Te twoje pouczenia, poszturchiwania są żałosne, niedowartościowany człowieczku Pikasch (dyskusja) 23:06, 19 lut 2009 (CET)

Srebrny

Witaj. Jeśli to ma być tło srebrne to chyba powinienem użyć białego a nie szarego. Wolałbym nie nadpisywać kolejny raz tego pliku, więc czekam na odpowiedź. Bastian 14:06, 20 lut 2009 (CET)

Zrobione zgodnie z życzeniem. Pozdrawiam. Bastian 14:58, 20 lut 2009 (CET)

wskocz na IRC na moment. Przykuta (dyskusja) 11:21, 21 lut 2009 (CET)

Re: Prezent

Hej! Spróbuję coś z tym dzisiaj zrobić :). awersowy rewers 12:26, 21 lut 2009 (CET)

Odp:Błędy

Odp:Błędy

O co Ci chodzi?

Wieża Zamkowa w Golczewie

Cześć. Mam ochotę przenieść ten artykuł pod tytuł "Zamek Biskupów Kamieńskich w Golczewie", tym bardziej że jego treść opisuje cały zamek, a nie samą wieżę. Co o tym sądzisz? Pozdrowienia. Zbigniew Z. (dyskusja) 19:23, 21 lut 2009 (CET)

Na "Jezioro Przymiotnikowe" zwrócę uwagę, zwłaszcza na przyszłość, a to co było, jak tylko sobie przypomnę. Jaki redir masz na myśli? Zbigniew Z. (dyskusja) 20:36, 21 lut 2009 (CET)

Zgłoszenie

Witam! Wzorowałem się jedynie na uwagach, które zostały zgłoszone przy głosowaniu dotyczącym artykułu o Lubrzy(w końcu są poważne). Zauważyłem wiele podobnych niedorobień artykułu o Mrzeżynie, co jest wyliczone w uzasadnieniu mojego wniosku.... co nie wyklucza zgłoszenia również i Zaborowa do propozycji usunięć z listy dobrych artykułów. Pozdorowienia Cyku new (dyskusja) 12:02, 22 lut 2009 (CET)

Poza tym z tego co widze zabrałeś się za poprawe tego artykułu po moim zgłoszeniu, wiec nie było w nim nic złego. Przyczynił się do poprawy jakości wikipedii, ja ze swej strony również zdobywam materialy by poprawić artykuł o Lubrzy. Pozdrowienia Cyku new (dyskusja) 12:14, 22 lut 2009 (CET)

Odp:Błędy

Odp:Błędy

Bo taka inf. jest w infoboksie. Jeśli liczba ludn. ma się powtarzać w treści artykuły - to dobrze wiedzieć...

Znakowane szlaki turystyczne

Cześć. Mam trochę własnych materiałów, map w różnych skalach i notatki, którymi uzupełniam solidny przewodnik J.Kosackiego, B.Kucharskiego Pomorze Zachodnie i Środkowe, Sport i Turystyka, Warszawa 2001, ​ISBN 83-7200-583-4​ (często go podaję w bibliografii, 648 stron, są tam także znakowane szlaki, ale w zasadzie prawie wszystko o regionie). Jak uporam się z rezerwatami, chyba wezmę się za szlaki. Marzy mi się skatalogowanie szlaków w zachodniopomorskim, ale tak, jak to jest zrobione na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Widziałem opis czerwonego "Szlaku Orlich Gniazd" i bardzo mi się spodobało. Ale na razie rezerwaty. Plan pracy na jakiś rok :)).Zbigniew Z. (dyskusja) 14:18, 23 lut 2009 (CET)

 • Okolice Kołobrzegu, mapa w skali 1:50 000, Express Map Polska, Warszawa 2008, ​ISBN 83-75460-17-9​. "Szlak Nadmorski", o którym piszesz, jest naniesiony na odcinku Dziwnów - Niechorze - Trzebiatów - Mrzeżyno - Dźwirzyno - Kołobrzeg - Mielno. Niestety, nie mam skanera, by ci ją przesłać, ale mogę pomóc korespondencyjnie. Zbigniew Z. (dyskusja) 15:13, 23 lut 2009 (CET)
Sprzętowo to u mnie marniutko :)), napisz dokładniej, co ma być na tej mapie, prześlę coś. Adres przez wiki? Zbigniew Z. (dyskusja) 15:26, 23 lut 2009 (CET) Zajrzyj na witrynę http://szczecin.pttk.pl → Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK, przy niej działa Regionalna Komisja Turystyki Pieszej PTTK, w której jest (jeśli dobrze kojarzę) Komisja Znakowania Szlaków. Oni zajmują się obszarem województwa zachodniopomorskiego. Na tej stronie powinny być podane adresy mejlowe i telefony. Zbigniew Z. (dyskusja) 16:06, 23 lut 2009 (CET)

nowy przewodniczący

http://www.jastrzebie.pl/aktualnosci,2270,nowy_przewodniczacy_zwiazku_gmin_i_powiatow.html

Email w Infoboxie

Chyba zapomniałeś usunąć adresy email w infoboxie gmin.

Wałcz

Witam, Chciałbym wiedzieć skąd się bierze nazwa rzeczki przepływającej przez Wałcz? W materiałach historycznych, które były mi dostępne a najważniejsze we współczesnym użyciu przez samych mieszkańców tego miasta jest "Młynówka" Proszę o ponowne sprawdzenie i ewentualnie o stosowne skorygowanie tego szczegółu w Wikipedii. Dziękuję i pozdrawiam.

Poniżej fragment tekstu skopiowanego z sekcji "Warunki naturalne", w którym ta nazwa występuje: "Przez miasto przepływa rzeka Żydówka."

Pytanie

Witaj!

Wiesz może, czyje imię i nazwisko należy wpisać wypełniając w Merlinie fakturę na Stowarzyszenie? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Bacus15 20:00, 24 lut 2009 (CET)

Re:Świdny Las

To pytanie chyba bardziej powinno być skierowane do autorki artykułu. Ja powiem tak: w tym lesie są jedne z największych stanowisk w Polsce długosza królewskiego będącego w Polsce pod ścisłą ochroną. Biały111 (dyskusja) 18:25, 25 lut 2009 (CET)

Tutaj coś piszą na ten temat. Biały111 (dyskusja) 18:52, 25 lut 2009 (CET)

Odp:Dz.Uchwał

Odp:Dz.Uchwał

Nie było to celowe. Informacja gdzieś się zawieruszyła i nie została dopisana do art. Przepraszam, przepraszam i jeszcze raz przepraszam --Cojan (dyskusja) 22:47, 25 lut 2009 (CET)

Fredensborg na Wyspach Dziewiczych

OK, postaram sie. Moze to jednak troche potrwac, musze znalezc jakies materialy. Wziawszy pod uwage, ze jest to malenka, malo znana osada, nie bedzie to latwe.

Pozdrowienia, Kiejstut9 (dyskusja) 17:49, 26 lut 2009 (CET)

Poza tematem

płynie z Goszczy do jez. Lubrza i dalej do jez. Paklicko Wielkie. Skąd takie pytanie jeśli można wiedzieć?

Cyku new (dyskusja) 23:07, 28 lut 2009 (CET)

Słuchaj... jak widzisz wiadomosci w artykule o rzece Rakownik podparłem faktami na które wikipedyści najczęściej się podaja. Lecz dalej poszukiwałem rozwiązania jak jest naprawdę, napisałem maila do Instytutu oto odpowiedz:

Witam.

Odpowiadając na Pańskiego maila informuję, iż rzeka Paklica przepływa przez jezioro Goszcza i dalej przepływając przez miejscowość Lubsza wpada do jeziora Paklicko Wielkie, przepływa przez nie i uchodzi w jego części południowo – wschodniej. Ciek Rakownik biorący swój początek na południe od Osiedla Górniczego Sieniawa uchodzi w okolicy miejscowości Lubsza poniżej jeziora Goszcza do rzeki Paklicy.

W różnych źródłach bardzo często nazwy cieków są używane zamiennie, lub podawane są nazwy lokalne. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze aktualnie opiera się na danych opracowanych w Atlasie Podziału Hydrograficznego Polski wykonanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (Warszawa 2005).

Z poważaniem,

Przemysław Susek

Wygląda na to ze tej sprawy nie da się do końca rozwiązac gdyz o raz kolejny jest mnóstwo wzajemnie wykluczajacych sie źródeł...

To może być Paklica, kanał Niesulicki lub Rzeka Rakownik.... każda opcje można uźródłowić wiarygodnymi informacjami... Pytanie tylko jak opisac to na wiki... ??

pozdro Cyku new (dyskusja) 23:25, 28 lut 2009 (CET)

Tak poza tym, nie lepiej najpierw podyskutowac na ten temat, a nie odrazu piszesz ze bedziesz zmieniał tytuł... ja równie dobrze moge anulowac twoja zmiane, gdyz twoje zrodla bede mogl podwazyc swoimi...

tutaj trzeba dyskusji i doinformowania sie w najwyzszej instancji, byc moze zagladniecie do tego atlasu podzialu... rozwiaze problem jednak ja do tego nie mam dostepu... a problem wydaje się ciekawy... Cyku new (dyskusja) 23:34, 28 lut 2009 (CET)

 • Żeby nie było tak prosto zasieje jeszcze kilkoma wątpliwościami:

Według wielu źródeł jak i wynika to z nazewnictwa rzeka Paklica bierze swój początek w jeziorze Paklicko Małe koło wsi Wysoka:)

Tamtędy płynie przez Boryszyn i Staropole a wpada do jeziora Paklicko Wielkie nieco na północ od Rzeki Rakownik. !!!!

Poza tym w przewodnikach po MRU, rzeka Rakownik to nic innego jak wykopany przez Niemców Kanał Forteczny (numeru nie pamiętam) który służył regulowaniu poziomów wód przy grupie warownej KONER, z tego powodu jest tak dużo fortecznych jazów na tej rzece i położonych w okolicach bunkrów.

Kanał Niesulicki rzeczywiście wpada pomiedzy jeziorem Lubie a Goszcza do sztucznie wykopanego kanału o długości około 500metrów jednak nie powiedział bym ze to sa źródła rzeki Paklicy...

A Kurzawka płynie właśnie wątłym prądem z Osiedla Górniczego Sieniawa.... NIgdy nie spotkałem się z nazywaniem tego cieku Rakownik

Nie wiem co o tym myśleć..

Cyku new (dyskusja) 10:32, 1 mar 2009 (CET)

 • Zobacz między innymi z jaką pewnościa jest tu pisane o rzece Rakownik, w dziale Hydrologia

link: http://zgora.pios.gov.pl/info/opracowania/jeziora/komunikaty/goszcza/2003/I.htm

Cyku new (dyskusja) 10:41, 1 mar 2009 (CET)

Ohio

Postaram się pisać bardziej treściwie Kazik Rex

Zmiana nazwy użytkownika

Dzień dobry. Chciałbym zmienić nazwę użytkownika na nową, zawierającą moje nazwisko. Zajrzałem na stronę Wikipedia:Prośby o zmianę nazwy użytkownika, ale po przeczytaniu instrukcji nie do końca rozumiem jak składa się wniosek: czy poprzez edycję sekcji "Nowe wnioski / New requests"?

Przy okazji mam pytanie. Jesteś doświadczonym wikipedystą, co sądzisz o zmianie? Czy są np. jakieś ujemne skutki takich zmian? Czy uzasadnienie, że po prostu chciałbym występować pod własnym nazwiskiem wystarczy?

Z góry dziękuję za odpowiedź. --E-paprykarz (dyskusja) 10:01, 2 mar 2009 (CET)

Twoje uwagi

Co do tych przenosin masz całkowitą rację, nie zwróciłem zupełnie uwagi na ten przycisk. Przepraszam

Co do źródła na temat przedszkoli w Częstochowie jest nim nasza-klasa.pl wydaje się więc że jest to wiarygodne źródło.

kategoria: Kołobrzeg

Cześć. Fakt, trzeba to wywalić. Koło 15.00 prześlę Ci kawałek mapy. Złapałeś jakiś kontakt o szlakach? Pozdrawiam: Zbigniew Z. (dyskusja) 11:46, 3 mar 2009 (CET)

Ziemia Lubuska / Santocka

Witam,

Gorzów powstał jako niemiecki gród na świeżo zajętej Ziemi Santockiej jako przeciwwaga dla słowiańskiego grodu Santok.

a) http://gosciniec.pttk.pl/11_2003/obrazki/11_08_mapka.jpg - tu są zaznaczone granice Ziemi Lubuskiej

b) "Posagiem miało być terytorium kasztelanii santockiej z wyłączeniem samego grodu w Santoku. Wkrótce po zawarciu układu przedmałżeńskiego margrabiowie przejęli kontrolę nad przyznanym im terenem, czego dowodzi lokacja Gorzowa przeprowadzona już w r. 1257, a więc zaledwie w trzy lata po zawarciu układu." - http://www.gorzow-landsberg.pl/historia2.html

Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów

Witam! Czy istnieje możliwość,aby podał Pan nr telefonu lub np. skypea. Jako fundacja chcielibyśmy wyjaśnić sprawę nieporozumień dotyczących hasła Dolina Pałaców i Ogrodów i Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej. Zależy nam,aby hasła były opracowane jak najdokładniej. Pozdrawiam:)

matkateresa (k.smorek@dolinapalacow.pl) lub k.korzen@dolinapalacow.pl. 

ps. Dzięki kontaktowi telefonicznemu znacznie szybciej szybciej rozwiejemy niewiadome.

Śrem

Witam. czy mógłbyś zerknąć na hasła Śrem i Historia Śremu? w tym pierwszym w sekcji historia, a w tym drugim w odpowiedniej sekcji dodałem informacje o niemieckiej nazwie miasta jaka obowiązywała w czasie przynależności miasta do Królestwa Prus i w czasie okupacji. Jest to fakt bezsprzeczny i wydaje mi się, że dość istotny jak miasto nazywało się w danej administracji przez wiek (tak samo jak informacji w historii Łodzi, że było to Litzmannstadt, a w historii Gdyni, że Hitler kazał zmienić nazwę na Gotenhafen). Tym bardziej, że jest to w końcu sekcja historii miasta! Natomiast wikipedysta KrejZii już dwukrotnie usunął te informację pod hasłem "nie ma takiej potrzeby" (nie wydaje mi się, aby miał prawo decydować jakie informacji o historii jego miasta są istotne, a jakie nie), potem pod pozorem braku źródeł, choć tymczasem choćby na stronie Historii Śremu widnieje archiwalna mapa powiatu Śrem na którym widnieje właśnie ta niemiecka nazwa! trudno stwierdzić, aby ta mapa z 1914 była źródłem fałszywym lub niewyryfikowalnym. pozdrawiam --Pudelek (dyskusja) 09:46, 4 mar 2009 (CET) PS>dla świętego spokoju dodam jeszcze źródło internetowe

akurat w przypadku Śremu nazwa się nie zmieniła. Mapa pochodziła z 1914, więc dotyczyła okresu pruskiego. Poza tym mapa może być traktowana jako źródło (w WP:WER nie pisze, że muszą to być wyłącznie strony albo książki - mapy są takim samym źródłem historycznym jak np. stare dokumenty), jeśli jest weryfikowalna, a ta była. Dodałem jednak te przypisy ze strony [8]. Niestety, nie pisze tam od kiedy nazwa obowiązywała, bo obejmuje ona tylko okres Cesarstwa Niemieckiego. Trzeba by zerknąć choćby na starsze mapy, choć pewno w necie coś się znajdzie. Co do powtarzania niemieckiej nazwy to napisałem ją tylko raz, a potem przy nazwach powiatów (bo w końcu te powiaty tak się nazywały w tym czasie). Odnośnie wojny edycyjnej to był mój ostatni revert (2-gi) i dlatego też zwróciłem się do Ciebie, gdyby to się przedłużało. co do grodzkiego to moje zagapienie - oczywiście ma być "ziemskiego" :) pozdrawiam Pudelek (dyskusja) 10:20, 4 mar 2009 (CET) ale właśnie podałem nazwę "powiat Śrem" czyli "Kreis" lub "Landkreis Schrimm". drugiej wersji "powiat śremski" (brzmi dziwnie) raczej chyba nigdy nie stosowałem. obecnie mówi się np. powiat pszczyński (bo taka jest oficjalna nazwa), ale faktycznie "za Niemca" to był "Kreis Pless" czyli powiat Pszczyna. Choć po polsku brzmi to trochę kulawo, więc pewno dlatego często robi się to przymiotnikowo. pozdraiwam - Pudelek (dyskusja) 10:41, 4 mar 2009 (CET)

Śrem

Nie ma już potrzeby blokowania artykułu, zwłaszcza gdy artykuł ten został zgłoszony jako kandydat na "Dobry artykuł" i może wymagać zmian zgodnie z zaleceniami innych Wikipedystów. KrejZii (dyskusja) 09:57, 4 mar 2009 (CET)

Sprawa z Wikipedystą została załatwiona, więc proszę, odblokuj artykuł, argumentacja wyżej. KrejZii (dyskusja) 10:19, 4 mar 2009 (CET)

Re: chętnie

Witaj! Jak to dobrze mieć Ciebie jako obiektywnego obserwatora :) Ten fragment napisałem bodajże dwa lata temu i jak widać do tej pory nie zdepovizowałem - hańba :) Dzięki! A wpadnij teraz na irc, bo chciałbym pogadać. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 11:58, 4 mar 2009 (CET)

Szlak Liwiej Łuży

Cześć. Rzuć okiem w wolnej chwili na lifting artykułu, nanieś ewentualne poprawki. Mam uwagi do legendy przebiegu szlaku, brakuje mi następujących ikonek:

 1. Most (wiadukt)
 2. Rezerwat przyrody faunistyczny (miałem problem z doborem odpowiedniej ikonki, żadna nie pasuje, zdecydowałem się doraźnie na "rezerwat przyrody krajobrazowy"; sugeruję ikonkę z rysunkiem stojącego żurawia lub bociana jako symbol rezerwatu faunistycznego - każdego rodzaju: ptaków, bobrów, nietoperzy, żółwi błotnych - w tej chwili jest wyraźna "dziura" w rezerwatach
 3. Pomnik przyrody - jest ikonka "drzewo", ale jak oznakować pomnikowy głaz? Zamiast nowej ikonki dla głazów (też się przyda, bo nie wszystkie są pomnikowymi) proponuję wspólny symbol dla wszystkich pomników przyrody, bo bywają w różnych formach, także obszarowych
 4. Zwierzyniec - mam na myśli zagrody pokazowe ze zwierzętami, które czasami są główną atrakcją szlaku, np. czarny "Szlak do Żubrów", ale nie tylko. Dziś nie brak prywatnych zwierzyńców w różnych rejonach kraju.
 5. Latarnia morska - chyba nie wymaga komentarza, problem sam powróci przy opisywaniu nadmorskich szlaków
 6. "Bunkry" (obiekty militarne) być może wspólnie z elementami fortyfikacji nowożytnych
 7. Mury miejskie
 8. Kościół (niezabytkowy) - jest w każdym krajobrazie (czasami jedynym) punktem orientacyjnym, a o ciekawej architekturze na pewno atrakcyjny dla każdego turysty

Pozdrawienia. Zbigniew Z. (dyskusja) 14:21, 4 mar 2009 (CET)

Dzięki za doradztwo i pomoc merytoryczno-techniczną ;) Zbigniew Z. (dyskusja) 16:10, 4 mar 2009 (CET)

Karlino Wąskotorowe

Trochę się zastanawiałem, czy napisać o czymś, o czym niemalże nie ma śladu. Parę dni opisywałem linię kolejową i zetknąłem się z nieistniejącymi liniami i stacjami. Osobiście nie widzę sensu dokładnego opisu NA RÓWNI z funkcjonującymi obiektami. Napisałem m.in. artykuł pt. Karlino Wąskotorowe (historyczne) (by choćby było wiadomo, że nie ma co czekać z walizką na peronie). Być może tytuł nieprawidłowy, ale prawidłowy nie rozwiązuje problemu. Zauważyłem, że jest cała masa opisanych nieistniejących linii i stacji (bez śladów torów i peronów). Powinno być jakieś wyraźne i jednoznaczne rozróżnienie takich obiektów, a tak na wikipedii nie jest. Czy są jakieś ustalenia i standardy w dziedzinach kolejnictwa czynnego i kolejnictwa archeologicznego? Wybrałem kiedyś nieopatrznie w wyszukiwarce "Swinoujście Główne" i poruszałem się jak po Matrixie. Coś jest nie tak. Przecież artykuły po zaginionych miastach i cywilizacjach nie mają tych samych szablonów i infoboksów, co współczesne państwa i miasta. Piszę o ty do Ciebie, bo to ma dużo wspólnego z geografią, z opisywaniem krajobrazu i elementów. To są bardzo ciekawe rzeczy, ale powinny być na stałe w historii (chyba w archeologii) i wyraźnie oznakowane. A może się mylę. Zbigniew Z. (dyskusja) 16:52, 4 mar 2009 (CET)

Odp:Flaga gminy Białogard

Odp:Flaga gminy Białogard

Ma się wtyki:) Kopia z UG--Cojan (dyskusja) 20:56, 4 mar 2009 (CET)

Herb gminy Kalisz Pomorski

Dobrze byłoby, gdybyś poprawił kolorystykę czerwieni w herbie i fladze Kalisza, bo nie są jednakowe. Jacek_FH twórca herbu, twierdzi, że ty zmieniałeś kolory więc zwracam się do Ciebie. I jeszcze jedno: Flaga Czaplinka kolor niebieski we fladze bez godła jest inny od flagi z godłem, więc należy to poprawić --Cojan (dyskusja) 21:01, 4 mar 2009 (CET)

Odp:Flaga gminy Białogard

Odp:Flaga gminy Białogard

Dzięki za drobną robótkę. Pytasz skąd zauważyłem różnicę we fladze - po prostu na monitorze.--Cojan (dyskusja) 22:15, 4 mar 2009 (CET)

Lista postaci występujących w Dragon Ball

Witaj. Mógłbyś rzucić okiem na ten wpis Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Lista postaci występujących w Dragon Ball? Kawałek czasu już to tkwi. Warto by zareagować jakoś, a widocznie brak specjalistów. Pozdrawiam. mzopw (dyskusja) 10:53, 5 mar 2009 (CET)

Odwik :)

Witaj! Ostatnio sugerowałeś, że potrzebujesz chwili wytchnienia i spokoju. Zatem znalazłem idealne zajęcie dla Ciebie na czas odwiku :D Proszę zerknij tutaj, następnie tutaj i do dzieła ;-) Pozdrawiam serdecznie! Patrol110 dyskusja 16:53, 5 mar 2009 (CET)

Zmiana nazwy użytkownika, c.d.

Zmieniłem nazwę użytkownika na Wikipedii, teraz chciałbym zrobić to samo na Commons. Jak to wykonać? Mógłbyś udzielić mi wskazówek?

I jeszcze jedna sprawa, przy okazji. Co zrobić, jeśli istniejące hasło zawiera błąd w swej nazwie? Czy można edytować samą nazwę hasła?

Jak zawsze z góry dzięki za odpowiedź. --J. Naus (dyskusja) 11:33, 7 mar 2009 (CET)

grafiki

Do grafik z Samotni dołączony jest tekst maila, który otrzymałem od Pani Magdaleny Siemaszko (szefowej schroniska, wdowy po autorze zdjęć i dysponentki strony http://www.samotnia.com.pl), zezwalającego na wykorzystanie tych fotografii pod warunkiem podania źródła. Zgoda obejmowała także zgodę na wykorzystanie tekstu informacji o "Samotni" na licencji GNUFDL. Pełny tekst odpowiedzi, jaką uzyskałem od p. Siemaszko 3.4.2005 przekazałem właśnie na OTRS (w 2005 system OTRS jeszcze nie był wdrożony w Wikipedii) pod numerem 2009030710023673.

Jeśli chodzi o zdjęcie Henryka Zielińskiego, to - jak zaznaczono w podpisie - ja osobiście jestem dysponentem praw autorskich tego zdjęcia jako spadkobierca wszystkich praw po nim.

Wszystkie te fotografie załadowane zostały w 2005 roku i opatrzone pełną informacją o licencji, zatem nie wydaje mi się racjonalne opatrywanie ich nagle szablonami podającymi w wątpliwość ich legalność prawną.

Jeśli chcesz przenieść je na Commons - nie ma najmniejszego problemu, by użyć dokładnie tych samych licencji (zob. Plik:Samotnia noca 01.jpg, ewentualnie tłumacząc na angielski opisy.

Julo 22:42, 7 mar 2009 (CET)

Re:Osada typu miejskiego

W większości zrobione. Bocianski (dyskusja) 00:04, 8 mar 2009 (CET)

Na gospodarce przestrzennej to ja się znam na tyle dobrze, żeby stwierdzić, że jest to coś, co w Polsce funkcjonuje ułomnie, doskonale wpisując się zatem w system zarządzania i planowania w naszym kraju. Literatury w tym zakresie nie czytam i nie zamierzam. Z ww. określeniem spotykałem się parę razy w książkach/broszurkach regionalnych. Na razie więc wstępnie zintegrowałem liczby i fakty oraz pozostawiłem przekierowanie. Bocianski (dyskusja) 14:32, 8 mar 2009 (CET) Ehm. A mógłbyś jasno określić, czy ww. rozwiązanie jest ok, czy też mam jeszcze coś zrobić, bo dawno nikt mi nie sugerował OR i nie wiem, co się w takiej sytuacji robi? Bocianski (dyskusja) 19:19, 8 mar 2009 (CET)

Re: anulowanie BB

Wybacz. Zwróciłem uwagę na opis zmian skyline. Patrzę: zmiana grafiki w infoboxie, z którą się nie zgadzam (na marginesie: zrobiłem kolaż i wywaliłem panoramę) i to zrewertowałem. Przez nieuwagę nie spojrzałem na dalsze jak najbardziej słuszne zmiany. Dzięki za zwrócenie uwagi (w niekonwencjonalnej formie :)), wprowadziłem twoje zmiany z powrotem. Pozdr, Gaj777 dyskusja 00:43, 8 mar 2009 (CET)

PS: Dzięki twojej krytyce w Kawiarence (standardy arykułów/miasto) zebrałem się na skrócenie sekcji #Sport w arcie o BB.

Konurbacja śląsko-dąbrowska

Ta strona ma być artykułem z dziedziny nauki urbanistyki

nie jest to artykuł na temat istniejących GZM czy przyszłych związków komunalnych (ich nazw czy zasięgu) !!

ALE obecnie Strona jest w martwym punkcie

ale krótka historia

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Konurbacja_%C5%9Bl%C4%85ska&diff=prev&oldid=11178478 Rok temu ustalona że Górnośląski Okręg Przemysłowy to nazwa okręgu przemysłowego a nie nazwy konurbacji co wyjaśnia poniższy tekst :

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3rno%C5%9Bl%C4%85ski_Okr%C4%99g_Przemys%C5%82owy

"Górnośląski Okręg Przemysłowy (GOP), jest największym okręgiem przemysłowym Polski. Obejmuje jednostki przemysłowe w środkowo-wschodniej części Górnego Śląska, Jaworzna oraz Zagłębie Dąbrowskie. Często GOP jest traktowany jako synonim konurbacji katowickiej (górnośląskiej) zamieszkiwanej przez ok. 2,66 mln osób. Jakkolwiek obszar GOP-u i konurbacji katowickiej w znacznej mierze pokrywa się terytorialnie, to są to pojęcia strukturalnie całkowicie odmienne. Okręg przemysłowy to skupisko zakładów i ośrodków przemysłowych, konurbacja miejska to jedna z form skupienia miast. W konurbacjach i aglomeracjach miejskich jest wiele miast nie mających funkcji przemysłowych. W innych miejscach (okręgach przemysłowych) wiele zakładów przemysłowych i ośrodków przemysłowych znajduje się w miejscowościach formalnie wiejskich."


Od tego czasu funkcjonowała artykuł pod nazwą Konurbacja katowicka , śląsko-dąbrowska

Kilka dni temu 4 wikipedystów postanowiło zlikwidowadź słowo "dąbrowska" i zmienić nazwę artykułu na konurbacja śląska , bez alternatywnej nazwy konurbacja śląsko-dąbrowska . Później dopisano że postuluje się ( w przyszłości) a że nie jest też używana nazwa konurbacja śląsko-dąbrowska.Co jest wprowadzaniem w błąd bo istnieją liczne poważne źródła na ten temat

A) Zarzutu że brak źródeł i odpowiedź

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Jurgen_Hanys#.C5.BBADNE__WIARYGODNE_.C5.B9R.C3.93D.C5.81A

"Nie tworzymy własnych bytów ani nazw. Nazwa "konurbacja śląsko-dąbrowska" nie występuje w żadnych wiarygodnych źródłach..."

http://www.gzm.org.pl/pol/index.php?option=com_content&task=view&id=117&Itemid=74 !!!!!!

i inne

1) http://www.zaglebiedabrowskie.org/?q=node/252

2)http://www.youtube.com/watch?v=l8WWilrmQ3o

3) http://www.airport-on-rails.org/port/cplnadskrz.htm

4) http://www.encyklopedia.servis.pl/wiki/Konurbacja_katowicka

5)http://swietochlowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/819221.html

6)http://www.mmsilesia.pl/3793/2008/12/29/expo-silesia-skopiuje-katowicki-spodek?districtChanged=true

7) http://forum.gkw.katowice.pl/viewtopic.php?t=2306&start=100&sid=1e047f9f7798b607e41f0cefa90c3c8f

8)http://forum.gkw.katowice.pl/viewtopic.php?t=2306&start=100&sid=1e047f9f7798b607e41f0cefa90c3c8f

9) http://radiopolska.pl/aktual.php?subaction=showfull&id=1147374363&archive=&start_from=&ucat=&

10) http://www.historycy.org/index.php?s=af57b4e2809eb8998ec6b5440b293b19&showtopic=43681&st=375&p=488718&#entry488718

i tak dalej

Chwila temu zostało mi zarzucone że brak jakichkolwiek źródeł

Gdy je podałem, dowiedziałem się że cztery (4) osoby to wydyskutowały, zmianę ogólnie funkcjonującego pojęcia geograficzno - historyczno.

Niestety nie jesteście dla WIKIPEDI wiarogodnymi źródłami - po pierwsze was jest "aż" czterech ,po drugie jesteście związani tylko ze Śląskiem

Jeżeli chcecie mieć tylko konurbację śląską , to musicie wyrzucić takie miasta jak Sosnowiec ,DG ,Będzin,Czeladź ,Jaworzno , Zawiercie Dulowa (dyskusja) 15:52, 1 mar 2009 (CET)

B Dodatkowa źródła z listu do http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Lolek01

w sumie ok 20 źródeł

Przypominam również że jako autor tego artykułu przez ponad rok nikt do niego się nie doczepiał do moment aż czterech ludzi ze śląska ustaliło inaczej zminiło i nic http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Konurbacja_%C5%9Bl%C4%85ska&diff=next&oldid=11426589

Ps1 Górnośląski Związek Metropolitarny na swojej stronie http://www.gzm.org.pl/pol/index.php?option=com_content&task=view&id=117&Itemid=74

Górnośląski Związek Metropolitalny tworzy 14 miast na prawach powiatu, leżących na obszarze konurbacji śląsko-dąbrowskiej. Powstała w ten sposób Metropolia Górnośląska to największy w tej części Europy wielkomiejski organizm. Na powierzchni 1218 km2 mieszka 2 miliony ludzi, a gęstość zaludnienia wynosi 1642 osoby na km2.

czyli główny związek miast pisze że JEST KONURBACJA ŚLĄSKO- DĄBROWSKA

Ps2 Są protesty http://www.wojewodztwoslaskie.eu/index2.php?id=piknik_przeciw_silesii

Ps3 Informacja z soboty.Czy Wikipedia ma być tym co tłumi !!! https://www.zaglebie.info/zaglebie-dabrowskie,zaglebiacy-czuja-sie-przytlumieni-przez-slaskosc,10457

PS 4 http://www.dabrowa-gornicza.pl/?nodeid=149&_aph_tekst_glowny_stage=show&_aph_tekst_glowny_template=show&_aph_tekst_glowny_id=7179


ps 5 PROSZE sobie poczytać jakie w POLSCE są Metropolie !!!!!!!!!! Ślaskiej nie ma . Ale Sosnowiec z Zagłebia jest wymieniony !!!! http://www.selfgov.gov.pl/atlas/index.html


ps 6 Strona !!!!!!!

http://silesia-dabrova.pl/

ps 7 Ważny list z Zagłebia http://www.dabrowa-gornicza.org/list_otwarty_msd.pdf

ps 8 http://fdzd.eu/?q=node/8

ps 9 Pismo Ruchu Autonomi Śląska http://www.jaskolkaslaska.eu/tag/metropolia-slasko-dabrowska


ps 10 NIE MA TAKIEGO CZEGOŚ JAK AGLOMERACJA śLĄSKA http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35055,3908291.html


Proszę o zastanowienie się nad problemem .

bo jeżeli jest aglomeracja śląska to i jest AGLOMERACJA DĄBROWSKA (ZAGŁEBIOWSKA) http://slask.blox.pl/2007/04/Rybnik-rowniez-aglomeracja.html http://zachodniamalopolska.blogspot.com/2008/12/metropolia.html

jest , jest

Więc brak porozumienia prowadzi do wiekszy głupot

Prosze o powrót do nazwy strony której nikomu przez rok nie przeszkadzał

PS Przegląd pojęć bo temat jest bardzo zawiły i o pomyłkę prosto ,a upartość niektórych duża Przegląd pojęć :

 • Konurbacja Śląsko-Dąbrowska - urbanistyka
 • Metropolia Śląska - w przeszłości- administracja państwowa ,Związki jednostek samorządu terytorialnego

Dulowa (dyskusja) 22:01, 1 mar 2009 (CET)

Dulowa (dyskusja) 08:20, 8 mar 2009 (CET)

Kto nadaje nazwę konurbacji ?

Pomińmy spór czy konurbacja śląsko-dąbrowska powinna się nazywać tak czy inaczej .

Przejdźmy do tematu kto może nadać nazwę takiemu obszarowi o intensywnej zabudowie?

A) Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych komisja odpowiedzialna za ustalanie polskich nazw geograficznych świata (egzonimów) oraz za reprezentowanie Polski w kwestiach nazewnictwa geograficznego na arenie międzynarodowej.

Czyli KSNG wbrew pozorom zajmuje się nazwami świata a nie Polski

B) Nazewnictwo geograficzne z obszaru Polski jest ustalane urzędowo. Nazwy jednostek administracyjnych (województw, powiatów i gmin) oraz ich siedzib ustalane są ustawami i rozporządzeniami Rady Ministrów, natomiast nazwy miejscowości i obiektów fizjograficznych, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych, standaryzowane są przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych i następnie zatwierdzane rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji publikowanym w Dzienniku Ustaw. Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych1) Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1. 1. Ustawa określa: 1) zasady i tryb ustalania, dokonywania zmian i znoszenia urzędowych nazw miejscowości i ich części oraz urzędowych nazw obiektów fizjograficznych; 2) zasady działania Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych; 3) sposób ustalania i ogłaszania wykazów urzędowych nazw miejscowości i ich części oraz obiektów fizjograficznych. 2. Przepisów ustawy nie stosuje się do ustalania, dokonywania zmian i znoszenia urzędowych nazw w zakresie uregulowanym przepisami o ochronie przyrody, a także w przypadkach gdy urzędową nazwę określa odrębna ustawa. Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: 1) jednostka osadnicza - wyodrębniony przestrzennie obszar zabudowy mieszkaniowej wraz z obiektami infrastruktury technicznej zamieszkany przez ludzi; 2) kolonia - jednostkę osadniczą powstałą jako rezultat ekspansji miejscowości poza obszar wcześniej istniejącej zabudowy, w szczególności: kolonię miasta, kolonię wsi; 3) miasto - jednostkę osadniczą o przewadze zwartej zabudowy i funkcjach nierolniczych posiadającą prawa miejskie bądź status miasta nadany w trybie określonym odrębnymi przepisami; 4) miejscowość - jednostkę osadniczą lub inny obszar zabudowany odróżniające się od innych miejscowości odrębną nazwą, a przy jednakowej nazwie - odmiennym określeniem ich rodzaju; 5) miejscowość niezamieszkana - miejscowość, w której nie przebywa stale lub nie jest zameldowana na pobyt stały co najmniej jedna osoba; 6) miejscowość zamieszkana - miejscowość, w której stale przebywa lub jest zameldowana na pobyt stały co najmniej jedna osoba; 7) obiekt fizjograficzny - wyodrębniony składnik środowiska geograficznego, w szczególności: nizinę, wyżynę, wzgórze, pasmo górskie, górę, szczyt góry, przełęcz, dolinę, kotlinę, jaskinię, rzekę, kanał, jezioro, zatokę, bagno, staw, sztuczny zbiornik wodny, wodospad, las, kompleks leśny, uroczysko, półwysep, wyspę; 8) osada - niewielką jednostkę osadniczą na terenie wiejskim o odmiennym (wyróżniającym się) charakterze zabudowy albo zamieszkaną przez ludność związaną z określonym miejscem lub rodzajem pracy, w szczególności: osadę młyńską, osadę leśną, osadę rybacką, osadę kolejową, osadę po byłym państwowym gospodarstwie rolnym; osada może być samodzielna lub może stanowić część innej jednostki osadniczej; 9) osiedle - zespół mieszkaniowy stanowiący integralną część miasta lub wsi; 10) przysiółek - skupisko kilku gospodarstw położonych poza zabudową wsi stanowiące integralną część wsi; 11) rodzaj miejscowości - określenie charakteru miejscowości ukształtowanej w procesie rozwoju osadnictwa, w szczególności: miasto, osiedle, wieś, osada, kolonia, przysiółek i ich części; 12) wieś - jednostkę osadniczą o zwartej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych nieposiadającą praw miejskich lub statusu miasta. Art. 3. 1. Urzędowe nazwy ustala się, zmienia i znosi dla: 1) miejscowości zamieszkanych i ich części; 2) miejscowości niezamieszkanych i ich części; 3) obiektów fizjograficznych. 2. Przy ustalaniu urzędowych nazw, o których mowa w ust. 1, określa się również rodzaj danej miejscowości lub obiektu fizjograficznego. Do określenia i zmiany rodzaju miejscowości lub obiektu fizjograficznego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy dotyczące ustalania i zmian ich nazw.

Niestety ustawa artykuł 2 nie wymienia aglomeracji ,konurbacji i metropolii jako jednostek którym urzędowo nadaje się nazwy Czyli organy państwa nie mogą .

C) Jeżeli rząd nie może !!! bo na to ustawa nie zezwala to kto może nazwać konurbację zostaję dwie możliwości

 • C.1 ) urbaniści
 • C.2 ) dziennikarze ,mieszkańcy , użytkownicy forów , organizacje pozarządowe

ad C.1 Niektórzy urbaniści uważają że ta nazwa to konurbacja śląska (górnośląska) , inni że konurbacja śląsko-dąbrowska,(śląsko-zagłebiowska) , inni konurbacja katowicka ,inni używają tej nazwy zamiennie Ja uważam za słuszne używać nazwy konurbacja śląsko-dąbrowska od nazwy regionów które to obejmują oraz konurbacja katowicka od nazwy największego miasta . W swoich tekstach będę takich nazw jednak używał , inni urbaniści mogą pisać inaczej

ad C,2 zostają mieszkańcy

Jedynym kompromisem który może pogodzić mieszkańców Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego Jest nazwa podwójna jak Bielsko-Biała ,Kędzierzyn-Koźle ,Czechowice-Dziedzice, Województwo warmińsko-mazurskie

chociaż każda ze stron będzie sądzić co innego

W świetle powyższego czy głosy mieszkańców nie są najważniejszym źródłem wyrażającym ich wole ? D

Proponuję wariantowo i równorzędnie podać wszystkie nazwy


Ps co to znaczy refowanie (poza żeglarstwem)

Dulowa (dyskusja) 22:56, 8 mar 2009 (CET)

Kanał Ulgi

Niestety, wygląda na to, że gdzieś po drodze popełniłeś błąd. Kanał Ulgi znajduje się na Warcie w Koninie, a nie w Kole. O konińskim Kanale Ulgi informuje nawet tabliczka przy drodze DK 25/DK 92, czyli na Moście im.Piłsudskiego w Koninie. Poprawiam w artykule i pozdrawiam. Kolanin Dyskusja 17:11, 9 mar 2009 (CET)

Żadna z literatur związanych z Kołem, które mam pod ręką, nie podają żadnej nazwy dla kanału, który odłącza się od Warty na jakieś 2 km i z powrotem wraca do Warty, tworząc wyspę - kolskie Stare Miasto. Z kolei w Koninie sytuacja wygląda podobnie, tyle że ten kanał jest krótszy. Współrzędne: N 52.22, E 18.25. Na mapach Google jest podpisane. Jeżeli upierasz się przy nazwaniu drugiego koryta Warty w Kole "Kanałem Ulgi" to chciałbym z ciekawości zobaczyć źródło twoich informacji. Kolanin Dyskusja 18:55, 9 mar 2009 (CET)

Re: Kanał Ulgi

Witam, Kanał Ulgi swoje "źródła" bierze na łąkach w pobliżu Iny, przy moście kolejowym mniej więcej w połowie pomiędzy ul Warszawską a Nowowiejską. Dalej przecinana jest ul. Wiejską, Płynie pomiędzy Królowej Jadwigi a Obwodnicą Staromiejską następnie przepływa pod Jagiellońską, Bydgoską i Skłodowskiej i od tego momentu płynie zbieżnie z Iną. Wpływa do niej za mostem w pobliżu Bramy Wałowej. Cieszę się ze mogłem pomóc, w razie pytań spróbuję odpowiedzieć. Politykstargard (dyskusja) 20:43, 9 mar 2009 (CET)

RE: Język niemiecki

Jako źródło mogą posłużyć te mapy: http://titus.uni-frankfurt.de/didact/karten/germ/deutdiga.jpg, http://www.philhist.uni-augsburg.de/lehrstuehle/germanistik/sprachwissenschaft/medien/umfrage_regionalersprachgebrauch/Dialekt-Karte_neu.jpg. Widać na nich, że Szczecin leżał na obszarze między dialektem Mittelpommersch i Ostpommersch, które były wariantami gwarowymi Pommersch (pomorskiego). -- Piotron (dyskusja) 23:08, 10 mar 2009 (CET)

Na pierwszej mapie jest wyraźnie napisane: (c) Jost Gippert. Co do drugiej to musiałbym dłużej poszukać. Obydwie wykorzystywane są jako materiały na uczelniach niemieckich na wydziale germanistyki (pierwsza z Uniwersytetu we Frankfurcie, druga w Augsburgu). --Piotron (dyskusja) 23:08, 10 mar 2009 (CET)

Muszę odpocząć

Witam! Czuję się zmęczony i wypalony, zrobię sobie przerwę i znikam na jakiś czas. Pozdrawiam serdecznie. Staszek99 (dyskusja) 20:24, 12 mar 2009 (CET)

Żory#Historia

Mogę się tego jutro podjąć. Już dawno chciałem to streścić, usuwając zbędne informacje. Michał Buchta (dyskusja) 22:39, 12 mar 2009 (CET)

Zrobione, mam nadzieję że dobrze. Michał Buchta (dyskusja) 17:34, 13 mar 2009 (CET) Osobna sekcja dla pożarów - dlatego, że wpłynęły na obraz miasta i do dziś są częścią jego tożsamości. Górnolotnie, ale wierz mi, że to ma sens ;) Ewentualnie można to włączyć w ogólny opis bez sekcji, z tym że pożary miały miejsce przekrojowo przez cały okres. Jeśli chodzi o źródła i poprawę tego koszmarnego kalendarium, to też się tym wkrótce zajmę, mam pod ręką przynajmniej dwie książki na ten temat. Kwestia (braku) czasu. Michał Buchta (dyskusja) 13:43, 14 mar 2009 (CET)

Pomorze Tylne i Środkowe

Tu nie ma co porządkować tylko przypuszczalnie skasować. W polskiej geografii ani historiografii "Pomorze Tylne" nie istnieje; jest po prostu Pomorze (księstwo/wa pomorskie) dziś geograficznie dzielone na Pomorze Zachodnie i Pomorze Gdańskie (czyli rozdęte ku zachodowi Prusy Królewskie). Niemcy widzieli to (i widzą) inaczej. Bliżej Brandenburgii i Meklenburgii leżało Pomorze Przednie (Vorpommern), a za nim Tylne (Hinterpommern). Tak więc Pomorze Tylne to zupełnie niepotrzebna kalka z niemieckiego, z grubsza (bo wyspy Uznam i Wolin oraz miasto Szczecin należały do Vorpommern) pokrywająca się z Pomorzem Zachodnim. Z kolei Pomorze Środkowe, pokrywające się z dawnym woj. koszalińskim, to nie żadna "zwyczajowa nazwa używana po roku 1945", a lokalny wymysł zwolenników przywrócenia tego województwa, głównie z szeregów PiS. Ja bym osobiście oba te "wynalazki" wpakował do Poczekalni i w ten sposób przerwał tę mini-wojnę edycyjną. Pozdrawiam belissarius (dyskusja) 00:46, 13 mar 2009 (CET)

Lyonel Feininger/ wybacz

Zrobiłem to dla dobra wikipedii które jest wielowymiarowe :)

W każdym razie nie usunąłem wszystkich informacji oraz pozostawiłem przypis.... często widziałem ze starsi wikipedyści tak właśnie postepują przy przydługich tekstach na jeden nieznaczący temat....

przepraszam najmocniej

pozdrawiam Cyku new (dyskusja) 16:41, 13 mar 2009 (CET)

re: Dorzecze Odry

Witaj. Sprawa była dla mnie jednoznaczna: dopływ ramienia ujściowego Odry jest de facto dopływem Odry - stąd moja edycja ze zmianą kategorii. Trzeba będzie sięgnąć do bardziej wiarygodnych źródeł niż wikipedia i np. mapy w niej umieszczone ;) (nb. zwróć uwagę, że cytowana przez Ciebie mapa nie podaje żadnych źródeł poza ...praca własna :D) Jeśli dotrę do czegoś sensownego, to dam znać. Pozdr. Pa3Widzi 21:30, 24 mar 2009 (CET)

Pewnie masz rację :) Cofam swoje edycje. Pozdr. Pa3Widzi 21:37, 25 mar 2009 (CET)

Czy wiesz, że...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:42, 24 mar 2009 (CET)

Rada Miejska Trzebiatowa popełniła błąd gramatyczny. Cytuję:

Jeśli natomiast w wyrażeniu, będącym nazwą jednostki administracyjnej, występuje wyraz "miasto", to wówczas odmianie podlegają oba człony, czyli: do miasta Białegostoku, ku miastu Białemustokowi, miastem Białymstokiem, o mieście Białymstoku (podobnie: do miasta Krakowa, w mieście Poznaniu, nie: "do miasta Kraków", "w mieście Poznań").

Zobaczysz to we fragmencie Dwuczłonowe nazwy jednostek administracyjnych na tej stronie [9]. Pozdrawiam --kelvin (dyskusja) 23:44, 24 mar 2009 (CET)

szablony dróg

ale chyba nie jesteś przeciwnikiem istnienia w ogóle szablonów dróg? Dla kogoś szukającego konkretnej encyklopedycznej informacji takie wyróżniki oparte na graficznych symbolach stosowanych w mapach drogowych są jasna informacją. A jest to informacja dość schematyczna, nieopisowa. Może więc warto zastanowić się nad wylistowaniem przy użyciu tych szabloników (są one jednocześnie odnośnikami do osobnych artykułów). VIDE: Szczecin#Transport_drogowy, Toruń#Transport

IMHO: informacje przekazywane dzięki tym symbolom stają się bardziej ścisłe, tak jak bardziej ścisła jest informacja przekazywana za pomocą mapy drogowej od opisania sieci dróg.

PS.: Stworzyliście bardzo dobry art., na którym na pewno warto się wzorować, gratulacje:)) ...ale zawsze może być troszkę lepszy;) Komaares (dyskusja) 02:32, 25 mar 2009 (CET)

Jehowi w Mińsku

Ze Świadkami Jehowy jest taki problem że na jedynej stronie umieszczają tylko jeden adres na kraj... Adres zboru w Mińsku to Limanowskiego 8 (koło Mariawitów), ale w żaden sposób tego nie zREFeruję. Możesz ciąć. Zofey (Sowa z Mińska) (dyskusja) 08:48, 25 mar 2009 (CET).

Międzyrzec

Mógłbym się dowiedzieć, gdzie przeniosłeś nazwy tego miasta? Może chociaż do Wikisłownika?

wszystkie te nazwy są dostępne w innych wersjach językowych. Czy jest jakiś powód dla którego należałoby wymienić je w haśle? Czy Międzyrzec używał którejkolwiek z tych nazw w swojej historii? --tadam (dyskusja) 13:20, 25 mar 2009 (CET) odtworzyłem te tłumaczenia w osobnym akapicie. --tadam (dyskusja) 13:27, 25 mar 2009 (CET)

Czy wiesz, że...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

awersowy # 23:38, 25 mar 2009 (CET) 

Zespół Portów Szczecin i Świnoujście

Wiem, że interesujesz się różnymi rodzaju portami oraz Pomorzem Zachodnim, dlatego do Ciebie piszę w tej sprawie. Czy nie uważasz, ze to hasło nie powinno się ponownie przenieść pod Port Szczecin-Świnoujście i dodać infoboxa "przedsiębiorstwo"? A może Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA? Kieruję się tutaj stroną http://www.port.szczecin.pl/ i BIPem. Zwiadowca21 20:44, 27 mar 2009 (CET)

Edycja Wydziału Fizyki i Astronomii UWr

Proszę o skuteczną i szybką interwencję dotyczącą edycji przez wikipedystę: 90.156.9.110 (czemu osoba nie chce się zarejestrować?) Wikipedysta ignoruje zwracaną Mu uwagę i nie podejmuje dialogu. Szkoda.

Zaistniała sytuacja zirytowała wielu pracowników powyższej jednostki.

Mmimo wielokrotnego zwrócenia uwagi wikipedyście przez kilka osób wikipedysta uparcie przypisuje "fizyce technicznej" link do hasła "fizyka" co nie jest równoważne.

Usunięcie całego artykułu przez kogoś w przyszłości (w przypadku uznania za zasadne) byłoby ze szkodą dla Wydziału Fizyki i Astronomii oraz całego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Można zaobserwować, że wikipedysta w dużej ilosci popełnia błędy, na które często nie zważa. vide: Dyskusja wikipedysty:90.156.9.110

pozdrawiam Robert (dyskusja) 04:23, 30 mar 2009 (CEST)

Konurbacja śląsko-dąbrowska

Niestety po kilka tygodniach spokoju

w haśle konurbacja śląska (śląsko-dąbrowska) znów panuje wojna

kilka tygodni temu wprowadziłem dwa poważne źródła i hasło brzmiało :

"Konurbacja śląska[1] (górnośląska[2], katowicka[3]) – silnie zurbanizowany obszar, w skład którego wchodzą tereny Górnego Śląska,Jaworzna i Zagłębia Dąbrowskiego. Jest to typowy przykład konurbacji. Konurbacja ta jest jedną z ośmiu Metropolitan European Growth Areas w Polsce[2]. Dla uwzględnienia faktu, że w jej skład wchodzi także część Zagłębia Dąbrowskiego, używana jest też[4][5] nazwa "konurbacja śląsko-dąbrowska"[6][7], która jest już używana m.in. przez GZM[8]."

ale ponownie przez innych, zostało zmienione czy słusznie ?

Źródła http://www.miastowruchu.pl/doc/transport_miejski_ebook.pdf http://webapp01.ey.com.pl/EYP/WEB/eycom_download.nsf/resources/RFB_GSlask_10_2007.pdf/$FILE/RFB_GSlask_10_2007.pdf

Dodatkowo w ostatnim czasie ustalono że szeroki związek miast będzie się nazywał Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia Silesia

http://www.zaglebie.info/zaglebie-dabrowskie,gornoslasko-zaglebiowska-metropolia-silesia,10543 http://www.gazetasosnowiec.pl/gazetasosnowiec/1,93867,6395782,Gornoslasko_Zaglebiowska_Metropolia_Silesia.html

Dulowa (dyskusja) 22:41, 30 mar 2009 (CEST)

Uzupełnienie

Konurbacja śląska[1] (górnośląska[2], katowicka[3]) – silnie zurbanizowany obszar, w skład którego wchodzą tereny Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Jest to typowy przykład konurbacji. Konurbacja ta jest jedną z ośmiu Metropolitan European Growth Areas w Polsce[2]. Należy zauważyć, iż w związku z faktem, że istnienie tego bytu nie zostało do tej pory w prawnie sformalizowane, to w opracowaniach różnych organizacji[4] stosowane są różne nazwy tegoż bytu. Podobnie postuluje się wprowadzenie różnych nazw, jako ostatecznej dla konurbacji. Oprócz wspomnianych we wstępie można spotkać się również z takimi, jak: "konurbacja śląsko-dąbrowska"[5][6][7], która jest już używana m.in. przez GZM[8], "konurbacja śląsko-zagłębiowska"[9], "Silesia"[9], czy też "region śląsko-dąbrowski"[10].

Tekst zaproponowany przed chwila przez Lolek01

w zasadzie się już zgadzam ale dla uszczegółowienia

Konurbacja śląska[1] (górnośląska[2], katowicka[3], ) – silnie zurbanizowany obszar, w skład którego wchodzą tereny Górnego Śląska , Zagłębia Dąbrowskiego oraz Jaworzno (lub części Ziemi Chrzanowskiej(Jaworzno)) . Jest to typowy przykład konurbacji. Konurbacja ta jest jedną z ośmiu Metropolitan European Growth Areas w Polsce[2]. Należy zauważyć, iż w związku z faktem, że istnienie tego bytu nie zostało do tej pory w prawnie sformalizowane, to w opracowaniach różnych organizacji[4] stosowane są różne nazwy tegoż bytu. Podobnie postuluje się wprowadzenie różnych nazw, jako ostatecznej dla konurbacji. Oprócz wspomnianych we wstępie można spotkać się również z takimi, jak: "konurbacja śląsko-dąbrowska"[5][6][7], która jest już używana m.in. przez GZM[8], "konurbacja śląsko-zagłębiowska"[9], "Silesia"[9], czy też "region śląsko-dąbrowski"[10].

(Ewentualnie dodatkowo) W ostatnim okresie czasu podjęto działania dla formalnego powstania związku miast konurbacji w formie Metropolii. Proponowana nazwa to Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia Silesia

Czy takie poprawki mogą być ? Dulowa (dyskusja) 23:54, 30 mar 2009 (CEST)

Odp:herb gm. Rąbino

W jakim formacie chcesz go mieć?;Odp:herb gm. Rąbino

Odp:Re: herb Rąbino

To co zdobyłem to przesłałem. Co masz na myśli ładniejszy? Masz gotowy full kolor. CO tam brakuje?--Cojan (dyskusja) 20:41, 31 mar 2009 (CEST);Odp:Re: herb Rąbino

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:JDavid/archiwum5" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy