Dyskusja wikipedysty:JezW


Dyskusja wikipedysty:JezW w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

 1. neutralnym punktem widzenia
 2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:JezW/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

powodzenia, Jozef-k ¢ 17:57, 30 cze 2006 (CEST)

Dzieki za odpowiedz. Tekst piosenki usune, nie wiem kiedy zmarl jego autor ale pewnie jest pod ochrona. Jesli chodzi o moje zrodla to artykul nie jest kopia tylko streszczeniem, czyli, rozumiem, wszystko jest ok. Pytanie: czemu powinienem zamieszczac artykuly w Wikisource a nie Wikipedii? JezW

Tekstyedytuj kod

Proszę zamieszczaj teksty nie na Wikipedii, lecz na Wikisource. Zachęcam serdecznie do współpracy z innymi projektami:

Siostrzane projekty

Odwiedź także strony Fundacji Wikimedia i Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

~P.S. By zamieścićtreści piosenek - musisz miećpewność że ich prawa autorskie wyasły - inaczej łamiesz prawo! MonteChrist... DMC 00:03, 1 sie 2006 (CEST)

Prawa do treści i ich przekopiowywania zależą od ich autora (i należy zaznaczyć że autorem nie jest kopiujący treść). Czy możesz sprecyzować jakie treśći z jakiego serwisu skopiowałeś? W 90% przypadków takie działania są kradzieżą powiązaną z łamaniem praw intelektualnych. Dlatego też na polskiej Wikipedii ogólnie unikamy przekopiowywania treśći z internetu. MonteChrist... DMC 00:19, 1 sie 2006 (CEST)

Jeśłi chodzi o artykuł - jeśłi nie jest wierną kopią artykułów źródłowych (wiernkopią jest również tłumaczenie) to wszystko gra. Widzęże w artykule zawarte są źródła, ale polecam bardziej zapoznanie się z treśćią artykułów Wikipedia:Przypisy i Wikipedia:Bibliografia. Co do treści utworu Szomorú vasárnap to obawiam się, że jeśli nie została ona opublikowana przez samego artystęalbo kogośze spadkobierców to niestety zamieszczanie jej jest pogwałceniem prawa autorskiego - i treśćpiosenki w tym przypadku powinna zostaćusunięta ze stron Wikipedii i innych projektów. MonteChrist... DMC 00:24, 1 sie 2006 (CEST)

"clive harris"edytuj kod

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego. Przeczytaj, jak stworzyć poprawnie nowy artykuł oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby artykuł miał swe miejsce w Wikipedii, opisz go szerzej i podaj źródła.Beau (dyskusja) 09:14, 10 kwi 2007 (CEST)

Twoje Grafikiedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc. Nie wiesz jak ładować - napisz do mnie wyślę ci instrukcję. Lukas Skywalker Dyskusja 21:58, 6 paź 2007 (CEST)

Odp:Instytut Polski w Budapeszcie zainteresowany wikislownikiemedytuj kod

Odp:Instytut Polski w Budapeszcie zainteresowany wikislownikiem

Witaj. Obawiam się, że nie umiem Ci pomóc. Podobna propozycja pojawiła się już tutaj. Niestety problem polega na tym, że nie mamy stałego edytora, który zajmowałby się językiem węgierskim. Kiedyś hasła w tym języku dodawał Nemo5576, nawet próbowałam go wówczas namówić do wzięcia udziału w tym projekcie, ale nie wyszło. Możesz spróbować się z nim skontaktować ponownie w tej sprawie. Możesz też poszukać jakiegoś aktywnego użytkownika w kategorii User hu, który jeszcze nie edytuje Wikisłownika, ale mógłby się tym zainteresować. Jeśli sam zechciałbyś się tym zająć, znajdując dodatkowych zapaleńców znających węgierski, to możesz liczyć na moją pomoc w sprawach związanych z edytowaniem Wikisłownika, ale to tylko tyle. W każdym razie obecnego potencjału Wikisłownika nie da się wykorzystać. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 09:46, 21 lip 2010 (CEST)

Ad:Rezső Seressedytuj kod

Ad:Rezső Seress

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Rezső Seress nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie.

Na http://www.filmweb.pl/Lista.Schindlera/soundtracks nie ma Seressa. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:49, 30 lis 2010 (CET)

Dzieki za uwagi! Co do Schindlera zgadzam sie, informacje usunalem. Nie wiem nawet teraz jak trafila do tekstu. Co do zrodel to podaje dwa w czesci "zrodla". Sa wegierskojezyczne ale powazne, mam nadzieje, ze to wystarczy. Pozdrawiam

Teraz jest OK, prośba o źródła dotyczyła usuniętego fragmentu. Bardzo jeszcze proszę, abyś używał przycisku "Pokaż podgląd" i zapisywał swoje zmiany dopiero, gdy sprawdzisz dokładnie, że wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie strasznie bałagani się historia artykułu - Wikipedia przechowuje wszystkie zapisane wersje! A na koniec wklejam kilka uwag technicznych ułatwiających komunikację między wikipedystami: Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.
Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:23, 4 sty 2011 (CET)

Pomarańczowa Alternatywaedytuj kod

Jeśli biogram Sobolewskiego powstanie i postać ta okaże się encyklopedyczna, to linkowanie do tego nazwiska będzie miało sens. Na tę chwilę jednak jest to przedwczesne. Julo 11:59, 15 mar 2011 (CET)

Pangramedytuj kod

Jakoś nie wyglądało mi to na pangram, za mało liter. Mix321 (dyskusja) 21:33, 28 gru 2014 (CET)

 • No i przejrzane, miłego dnia. Mix321 (dyskusja) 22:50, 30 gru 2014 (CET)

Jacek Kaczmarskiedytuj kod

Dodając musisz podawać źródła. Służą do tego przypisy, zobacz Jak je dodawać. Ciacho5 (dyskusja) 23:07, 18 wrz 2017 (CEST)

 • dodałem źródło. dzięki za komentarz! --JezW (dyskusja) 07:46, 19 wrz 2017 (CEST)
 • Dzięki. Ale: W jakiś sposób dodałeś drugie źródło z nazwą autonazwa1 i przez to pod artykułem, w sekcji przypisów wyświetlał się błąd (zobacz tu). Powinieneś zastanowić się, co jest nie tak i spróbować poprawić. Jeżeli nie dasz rady samodzielnie, uderzaj w pytaniach nowicjuszy lub na ZgłośBłąd. Ciacho5 (dyskusja) 11:38, 19 wrz 2017 (CEST)
 • Poprawiłem. A przedtem na podglądzie dobrze wyglądało, nie wiem jak to się stało. Mam nadzieję, że teraz już będzie ok:) --JezW (dyskusja) 12:47, 19 wrz 2017 (CEST)
 • Przypuszczam, że edytowałeś tylko jedną sekcję, wtedy nie widziało poprzedniego refu o takiej nazwie i dlatego na podglądzie wyświetlało się dobrze. Ciacho5 (dyskusja) 12:50, 19 wrz 2017 (CEST)
 • tak i było. czegoś się znowu nauczyłem. pozdrawiam --JezW (dyskusja) 12:52, 19 wrz 2017 (CEST)

Gdzie odpowiadaćedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Ciacho5 (dyskusja) 11:38, 19 wrz 2017 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:JezW" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy