Dyskusja wikipedysty:Kamil Kielczewski


Dyskusja wikipedysty:Kamil Kielczewski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych Wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia to encyklopedia – nie słownik, forum dyskusyjne, miejsce do prezentacji własnych poglądów ani prospekt reklamowy;
  • Neutralny punkt widzenia Przedstawiaj bezstronnie wszystkie możliwe punkty widzenia, bez wskazywania słuszności żadnego z nich;
  • Prawa autorskie Nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
  • Weryfikowalność Każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty wiarygodnym źródłem;
  • Unikaj wyrażeń zwodniczych Unikaj nieprecyzyjnych wyrażeń typu "niektórzy ludzie mówią" czy "badania dowodzą, że" bez podania konkretnych źródeł;
  • Unikaj próżnych wyrażeń Zamiast mówić czytelnikowi, że coś jest ważne, piękne, głębokie, klasyczne, unikalne – użyj faktów, by to pokazać.
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wszystkie wpisy powinny opierać się na cytowaniu źródeł, a nie na własnych przemyśleniach;
  • Zasady wstawiania linków zewnętrznych Linki zewnętrzne muszą być bezpośrednio związane z artykułem, oraz go znacząco poszerzać.
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... Śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Masur juhu? 13:13, 17 mar 2011 (CET)

Brudnopisedytuj kod

Wikipedysta:KamilZZZ/brudnopis - prosze. Masur juhu? 13:13, 17 mar 2011 (CET)

Ostrów Tumski w Poznaniuedytuj kod

Witaj. Nie wpisujemy do Wikipedii swoich domysłów, nawet, kiedy wyglądają na prawdziwe. Skąd ukraińskie nazwy w Poznaniu? A sprawa jest taka, że po polsku ostów/ostrow to też wyspa, tylko to słowo stare i obecnie zarzucone (prawie).

Zawsze podawaj źródła informacji, zgodnie z zasadą weryfikowalności. Służą do tego przypisy, zobacz Pomoc:Przypisy. Pozdrawiam. Ciacho5 (dyskusja) 10:50, 15 mar 2018 (CET)

Poprawki interfejsu na komputeryedytuj kod

Cześć, Kamil!

Dziękujemy za czas poświęcony ocenianiu prototypu poprawek interfejsu na komputery. Opinie były dla nas bardzo wartościowe i służą nam teraz do ustalenia dalszych kroków. Opublikowaliśmy raport, który podsumowuje główne wnioski z opinii i przedstawia zmiany, których dokonamy na podstawie tych opinii. Spójrz proszę na niego i daj znać, co o nim myślisz na jego stronie dyskusji. Aby dowiedzieć się więcej o całym projekcie i o innych funkcjach, które chcemy zbudować w przyszłości, zapoznaj się ze stroną główną naszego projektu.

SGrabarczuk (WMF) (dyskusja) 18:06, 6 kwi 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kamil Kielczewski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy