Dyskusja wikipedysty:Karol91


Dyskusja wikipedysty:Karol91 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum

Spis treści

Brzozów cd.edytuj kod

Postaram się wypunktować co znajdę:

 • technicznie możliwe jest wrzucenie zdjęcia do infoboxu - patrz {{miasto infobox}}. Przy czym na pl.wiki ktoś sobie ubzdurał panoramę, na en.wiki ma to być skyline - czyli najbardziej charakterystyczne miejsce z kawałkiem nieba
 • linki zewnętrzne - jest przydatny szablon {{siostrzane}} - polecam
 • ludzie związani z... - z tego co pamiętam to powoli rezygnuje się z tego - warto by wzorem de.wiki dac po prostu osoby które tu się urodziły czy pracowały, poza tym wymienianie osób bez haseł czy de facto nieency to zaśmiecanie hasła
 • miasta partnerskie - był kiedyś taki Wikiprojekt:Miasta Partnerskie - zobacz jakie tabelki wymyślili
 • administracja - do tej sekcji należy też podział administracyjny
 • infrastruktura - wg mnie zbyt szczegółowo; takie rzeczy jak odśnieżanie i łatanie dziur w ulicach jest nieency
 • muzeum do oddzielnego hasła, w głównym góra 2 linijki, lista muzealiów w muzeum to też jakiś absurd
 • historia do oddzielnego hasła, w tym zostawić tylko najważniejsze fakty

i to te najgłówniejsze zarzuty. Poza tym że hasło zawiera zbyt dużo informacji, które nikomu do niczego nie służą. --Hiuppo (zagadaj) 19:15, 11 mar 2010 (CET)

Wygląda to lepiej. Co do osób to proponuję dać daty życia po nazwisku np. Stefan Iksiński (1925-2005) – znany prestygitator. Przyjrzę się jeszcze później. --Hiuppo (zagadaj) 18:07, 12 mar 2010 (CET)

Tekst ze strony: zezwolenie autoraedytuj kod

Zgodnie z prawem wystarczy sama zgoda, ale Wikipedia nakłada własne ograniczenia w ceulu dokumentacji i weryfikacji uzyskanych zezwoleń. Należy przesłać korespondencję z uzyskaną zgodą na adres permissions-pl@wikimedia.org, dodając tekst podać w opisie zmian autora i źródło, aby zadośćuczynić osobistym prawom autorskim, które są wieczne i niezbywalne. W dyskusji artykułu umieścić szablon z uzyskanym numerem. Szczegóły wyjaśni operator OTRS, a gdyby coś było niejasne, można się dopytywać. Pozdrawiam, --<A.J.>--<?>-- 11:58, 12 mar 2010 (CET)

Józef Rzepka (polityk)edytuj kod

Witaj. Hasło merytorycznie jak najbardziej poprawne, encyklopedyczność wieloletniego burmistrza miasta powiatowego plus dodatkowo starosty wątpliwości nie budzi. Przykład infoboksu "kilkufunkcyjnego" w tym 2 razy dla tej samej masz np. w tym haśle - zrobiłem w JRz też. Zwyczajowo infobox ogranicza się do podstawowych funkcji. Pamiętaj proszę o źródłach są ważne pod kątem weryfikowalności. Dobrze jest, gdy hasło ma źródła, nawet gdy nie zawiera kontrowersyjnych treści (za źródło mogą "robić" też np. noty biograficzne ze stron urzędowych - oczywiście co do tych treści). Dodałem kilka przypisów i kat., od 26 listopada raczej nie, bo to data wyborów a pewnie obejmuje w dniu zaprzysiężenia. Zastanawia mnie też, czy na pewno złożył mandat w 1994? W latach 1990-2002 burmistrzowie mogli zasiadać w radach miejskich. [1] Pozdrawiam :) Elfhelm (dyskusja) 21:09, 18 mar 2010 (CET)

 • Śmiało dopisuj takie źródła, jak podałeś, to jak najbardziej pożądane :) Elfhelm (dyskusja) 21:44, 19 mar 2010 (CET)
 • Przypisy do stron netowych faktycznie można i często tak robię tworzyć przy wykorzystaniu szablonu szablon:Cytuj stronę -> [2] tu dzisiejszy przykład uporządkowania. Linki stabilne wydaje mi się, że wystarczy taki zapis (ew. data dostępu) - w przypadku PKW jakoś tak kilka osób stosuje na Wiki i jest w miarę jednolicie. Co do okresu 1990-1998 jak najbardziej poprz./nast. by się przydali, tylko trzeba wiedzieć, kto to taki był. Infobox można skrócić też tylko do ostatniej funkcji ewentualnie, względnie usunąć parametr "2 funkcja = " (zob. sobie na podglądzie jak to wygląda). Co do daty początkowej - nie pamiętam, jak to jest w samorządzie (data wyborów, data ogłoszenia wyników głosowania, data zaprzysiężenia na 1. sesji rady). Elfhelm (dyskusja) 21:55, 19 mar 2010 (CET)
 • No tak, nie wiadomo, czy do 1. czy 2. części. Za 1. razem to może jakaś satelita była (ZSL? SD?). Można inf. ograniczyć (to czy późniejsze czy wcześniejsze najpierw chyba nie jest jednolicie na Wiki) do ostatniej kadencji (kwestia gustu :)). "Przynależność polityczna" jest bardziej pojemna od "partia polityczna", a zmieniłem (dawno temu i chyba ja), aby nie było komplikacji, że np. bezpartyjny poseł jest w klubie poselskim partii ABC i wtedy "partia" byłoby wątpliwe. Lokalne ugrupowanie może być tu podane (chyba że to tylko komitet wyborczy, to można by pominąć pewnie). Elfhelm (dyskusja) 22:30, 19 mar 2010 (CET)
 • Z infoboksami jest ten problem, że chyba nie powinny przerastać hasła. W Dąbrowskim stosowany jest Szablon:Samorządowiec infobox (pierwszy raz widzę, wydaje się być zbędny i mało używany). Infobox na radnego to lekka przesada chyba. Elfhelm (dyskusja) 22:35, 19 mar 2010 (CET)
 • [3] chyba dobrze? Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 20:17, 22 mar 2010 (CET)
 • A to klasyczny problem tytulatury i hmmm takiej "celebracji". Jednak lepiej nie nadużywać wielkich liter :) Elfhelm (dyskusja) 20:29, 22 mar 2010 (CET)

Z. Błażedytuj kod

ESol. pewnie zawiera błędy - chociaż tutaj takiego nie było, a link do niej jest stabilniejszy. Pewnie po wyborach samorządowych 2010 będzie trzeba posprawdzać i aktualizować linki do stron samorządowych. Cudzysłowy proste są na Wiki powszechniejsze także z racji wygody ich stosowania i tego, że występują w nazwach haseł. Elfhelm (dyskusja) 17:35, 20 mar 2010 (CET)

 • Ze starostą jest z reguły prosta sprawa - bo wybiera go rada powiatu zazwyczaj na 1. posiedzeniu. W przypadku Błaża było to koło 20 listopada 2002 w II kadencji [4] (nie wynika wprost czy 20 listopada). Prezydent miasta (wójt, burmistrz) obejmuje urząd (jak jestem prawie pewny) z chwilą złożenia ślubowania na sesji rady (por. np. [5]). Co do zasady też na 1. sesji. Elfhelm (dyskusja) 17:47, 20 mar 2010 (CET)
 • PKW powinno mieć rację. Elfhelm (dyskusja) 20:20, 21 mar 2010 (CET)
 • Ale przy Błażu PKW po prostu obecną (trzecią) kadencję liczy. Inaczej mówiąc, nie uznaje ciągłości. Formalnie na 1. sesji 3. kadencji w 2006 ponownie radni musieli Błaża wybrać. Elfhelm (dyskusja) 20:27, 21 mar 2010 (CET)
 • W sumie nie wiem, jak z encyklopedycznością. Mieliśmy kiedyś sondę, z której niezbyt wiele wyszło dla starostów czy burmistrzów. Na pewno biogramy ratować mogą dodatkowe elementy (odznaczenia, itp.). Z drugiej strony masa kiepskich haseł o burmistrzach Jarosławia jest... Elfhelm (dyskusja) 20:33, 21 mar 2010 (CET)
 • JRz. jest 3. kadencję burmistrzem, raz wybrany w bezpośrednich, do tego starosta. A więc sporo. Błaż jest encyklopedyczny "z urzędu" jako wojewoda. Na WP:DNU utrzymywało się sporo burmistrzów, ale już np. jednokadencyjni starostowie średnich powiatów chyba mogliby lecieć. Podobnie jednokadencyjny burmistrz wybrany przez radę. (zapewne takie hasła na wiki są, choć neiwiele). Elfhelm (dyskusja) 20:41, 21 mar 2010 (CET)

Pomniki w Brzozowieedytuj kod

Witaj. Imponująco wygląda. Może zastanowisz się nad zgłoszeniem artykułu do DA (przedtem do PANDA)? Myślę, że nie będzie dużo zastrzeżeń w PANDA. Farary (dyskusja) 07:46, 25 mar 2010 (CET)

Witaj. Artykuł został trochę poprawiony i przejrzany. Dopisałam parę słów we wstępie. Czy są w Brzozowie też tablice pamiątkowe? Można by było poszerzyć wówczas treść o jedną sekcję, zmienić nazwę artykułu i pokusić się o odznaczenie artykułu. Pozdrawiam. Farary (dyskusja) 15:34, 27 mar 2010 (CET) Witaj. Zgłosiłam twój artykuł do PANDA. Moim zdaniem, zasługuje na DA, ale wpierw chciałabym poznać opinię o tym innych wikipedystów. Farary (dyskusja) 23:19, 29 maj 2010 (CEST) Artykuł nie doczekał się uwag w PANDA, więc zgłosiłam do DA: Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Pomniki w Brzozowie. Powodzenia:) Farary (dyskusja) 11:14, 5 cze 2010 (CEST)

Re: RTON Góra Jaworedytuj kod

Witaj,

Niestety nie mogę Ci pomóc - zarówno jeżeli chodzi o grafikę, jak i o uzupełnienie hasła. Zdjęcie sąsiedniego obiektu zrobiłem będąc przelotem w okolicy i wśród zdjęć wtedy robionych nie mam żadnego dotyczącego RTON Góra Jawor. Nie posiadam również wiedzy pozwalającej rozbudowac hasło - po prostu byłem w okolicy i fotografowałem wszystko co wydało mi się warte ujęcia - głównie cerkwi - i obiekty typu RTON czy RTCN pozostają całkowicie poza sferą moich zainteresowań. Pozdrawiam Red_81 (Dyskusja) 21:40, 25 mar 2010 (CET)

Poprawianie błędów językowychedytuj kod

Może spróbuj tutaj. --<A.J.>--<?>-- 08:54, 27 mar 2010 (CET)

Re: Brzozów w 2004 r.edytuj kod

Cześć, sorry że odpowiadam tak późno. O ile cokolwiek potrafię sobie przypomnieć to był to standardowy merge dwóch stron wiki, a ta druga strona pewnie była potem skasowana. D_T_G 12:29, 8 kwi 2010 (CEST)

Południowy wschódedytuj kod

Jest jak najbardziej! :) Południowy wschód, ale południowo-wschodni, wielu osobom to sprawia problemy. Zobacz np. [6], [7]. Pozdrawiam ToSter→¿? 10:08, 25 cze 2010 (CEST)

Ależ oczywiście, że tak. Jaki jest wschód? Południowy. Dlaczego miałby być łącznik? Patrz [8] ToSter→¿? 18:29, 9 lip 2010 (CEST)

Herb Gminy Domaradz (podkarpackie)edytuj kod

Gmina Domaradz na razie nie posiada herbu. Skoro na tym plakacie użyto projekt herbu, to znaczy że prace są już na tyle zaawansowane, że prawdopodobnie niedługo zostanie przyjęty. Zauważ, że ten herb na plakacie jest zmodyfikowaną wersją 2 i 3 projektu. Prawdopodobnie usunięto majuskułę D po wytycznych KH. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 18:53, 24 lip 2010 (CEST)

PR4edytuj kod

Warto przeczytać przykładowo http://www.polskieradio.pl/trojka/wiadomosci/default.aspx?id=179169 Myśle, że teraz wiesz. Pozdrawiam. --Krzysiek92 (dyskusja) 13:36, 2 sie 2010 (CEST)

Postaram się w najbliższym napisać o Media Kaszebe. Dodałem już Szablon:Media Kaszebe. --Krzysiek92 (dyskusja) 18:48, 2 sie 2010 (CEST)

Re: CYFRA+edytuj kod

Masz całkowitą rację. Trzeba być konsekwentnym. Mam to na swojej liście ważnych pilnych priorytetowych edycji "do zrobienia". Tyle że... ta lista liczy sobie z pół tysiąca haseł. A ja czasem bywam leniwy. --WTM (dyskusja) 13:35, 5 wrz 2010 (CEST)

kategorieedytuj kod

Hej. Tutaj [9] zmieniłeś [[Kategoria:Radio Maryja| ]] na [[Kategoria:Radio Maryja]]. To "| ]]" jest zabiegiem celowym, powszechnie stosowanym. Sprawia, że artykuł wyświetla się w kategorii jako pierwszy (lub jeden z pierwszych). SpiderMum (dyskusja) 21:24, 18 cze 2011 (CEST)

Spoko :). SpiderMum (dyskusja) 21:28, 18 cze 2011 (CEST)

Jan Wróbeledytuj kod

Cześć! Tytuły wydawnictw ciągłych (np. gazet) piszemy w cudzysłowie, a tytuły wydawnictw zwartych i tytuły artykułów prasowych oraz internetowych kursywą. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 14:35, 31 paź 2012 (CET)

Odp. Jacek Mączkaedytuj kod

Hmm... zaakceptowałem, bo były źródła i niepowodzenie naukowe jest częścią biografii Mączki. Zapewne ktoś inny (a może i sam Mączka) skasował tę informację. Serecki (dyskusja) 12:55, 10 maj 2013 (CEST)

To ja skasowałem? Hmm... nie pamiętam, ale nie wiem, czemu zaakceptowałem. Zaraz przywrócę wersję. Serecki (dyskusja) 15:19, 11 maj 2013 (CEST)

Pomniki w Brzozowieedytuj kod

Witaj! Czy zechciałbyś poprawić martwe linki w powyższym haśle? Chcemy przygotować do niego zajawkę, aby wreszcie mogło stanąć na SG. --Hortensja (dyskusja) 11:58, 12 cze 2013 (CEST)

Ad:Gwiazdozbiór_Lwaedytuj kod

Ad:Gwiazdozbiór_Lwa

uwaga na infoboksy ;) SpiderMum (dyskusja) 19:23, 19 lip 2016 (CEST)

Pomniki w Brzozowieedytuj kod

Hej. Czy możesz odnieść się do tego zgłoszenia? Wikipedia:Prośby o przejrzenie edycji#Pomniki w Brzozowie. Lowdown (dyskusja) 18:40, 8 paź 2016 (CEST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyedytuj kod

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[survey 1] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[survey 2] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.


Weź udział w ankiecie teraz!


Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.

Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:10, 13 sty 2017 (CET)

 1. Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
 2. Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyedytuj kod

(Sorry to write in English)

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!

O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:00, 23 lut 2017 (CET)

Wiktor Bateredytuj kod

Witam Cię. Dzięki za ostatnie edycje dotyczące przedmiotowego artykułu. Musimy się jednak teraz skupić nad wiarygodnym źródłem dotyczącym miejsca śmierci, ponieważ w zasadzie oprócz se.pl wszystkie źródła podają jako miejsce śmierci Moskwę. Dodałem też szablon "Dopracować" do strony. Dobrze byłoby omówić temat na stronie dyskusji atykułu. ~kamil_krk (dyskusja) 13:14, 9 kwi 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Karol91" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy