Dyskusja wikipedysty:Kleib/Archiwum01


Dyskusja wikipedysty:Kleib/Archiwum01 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Kleib Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!


ChP94 <DYSK> 13:55, 5 mar 2007 (CET)

Spis treści

Pisownia

Hasło "Katedra Św. Piotra (Trewir)" przeniosłem do nazwy poprawnej ortograficznie Katedra św. Piotra (Trewir). Beno @ 18:22, 20 kwi 2007 (CEST)

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:29, 24 kwi 2007 (CEST)

Ujednoznacznienia

Witam. Mam jedną uwagę techniczną: Nie tworzymy haseł o tytule z nawiasem - w stylu nazwa (cośtam) - jeśli nie istnieje hasło o tytule nazwa. Czyli na przykład nie piszemy Termy Cesarskie (Trewir), jeśli nie ma hasła Termy Cesarskie. W przypadku nazw częstych można wtedy napisać Termy Cesarskie w Trewirze (tak jak poprzenosiłem), a w przypadku nazw mniej częstych takich jak Barbarathermen można rozważyć pozostawienie bez nawiasu (najwyżej się kiedyś to ujednoznaczni, jeśli powstanie drugie hasło o tej nazwie). Pozdrawiam i życzę miłej pracy. --Botev 01:16, 25 kwi 2007 (CEST)

Aha, i jeszcze sprawa nieco mniej istotnia - w linkach wewnętrznych nie trzeba stawiać spacji wokół znaku "|", a więc lepiej napisać [[cośtam|czegośtam]] niż [[cośtam | czegośtam]]. Odchudza to trochę tekst i przy dużej ilości linków strona szybciej się ładuje. Pozdrawiam. --Botev 01:23, 25 kwi 2007 (CEST)

Kamienny Most w Ratyzbonie

Heya, mam drobną uwagę odnośnie artykułu, piszesz nieściśle Od 13 lipca 2006 Kamienny Most znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO., natomiast faktycznie most jest tylko element starego miasta, które jako całość jest wpisane na listę UNESCO [1]. LeinaD dyskusja 23:30, 14 lip 2007 (CEST)

Kształt tekstu pozostawiam w Twojej gestii, chciałem tylko nakreślić problem :) Dla ścisłości - w tym proponowanym przez Ciebie zdaniu zrób także link do Katedra św. Piotra w Ratyzbonie. LeinaD dyskusja 00:38, 15 lip 2007 (CEST)

Katedra św. Marii

Witam. Wspaniały, pełny artykuł. Gratulacje. Mam jednak jedną uwagę: piszemy ołtarzem Krwi Pańskiej (1739) oraz ołtarzem Wszystkich Świętych - nazwy ołtarzy powinny być dużą literrą nie małą jak napisałeś. Przez analogię do Słownika Ortogr. PWN, z 1999 gdzie jako reguła 18.25.1 stoi przykład: kościół Świętego Krzyża lub kościół św. Krzyża, kościół Dominikanów albo Mariacki. A więc nazwy obiektów, ulic, rynków i wg mnie ołtarzy piszemy dużą. Gdybyś miał wątpliwości to spytaj jeszcze Beno on jest u nas ekspertem. Pozdrawiam --Piotr967 15:04, 2 wrz 2007 (CEST)

Walahfrid Strabo

Tworzysz bardzo ciekawe artykuły o Niemczech. Jedna uwaga. Dynastie (Karolingowie) piszemy wielką literą. Pozdrowienia--Bonio 00:00, 12 wrz 2007 (CEST)

Czy wiesz, że...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,


Liubice

"Dwie kolejne części muru datowano na 1055 r. i 1987 r." - "cyfrówka" w ostatniej dacie, ale co powinno być? Chyba 1087? 83.24.179.222 23:57, 2 paź 2007 (CEST)

Opactwo i klasztor Altenmünster w Lorsch

Znakomity artykuł, gratuluję. Widzę, że dołączasz do grona piszących o klasztorach europejskich. Ja napisałem trochę o cystersach i właśnie brakowało mi ich poprzedników. Walcz dalej :) Pozdrawiam serdecznie belissarius 06:42, 7 lis 2007 (CET)

Dokonałem kilku nieistotnych poprawek, mam nadzieję, że się nie obrazisz :) belissarius 06:58, 7 lis 2007 (CET)

:)

Witam !

Witam Koleżankę po fachu

Szczere brawa za artykuły o Lorsch (!!!), Limesie górnoromańskim, kościołach w Hildesheim i za znajomość sztuki europejskiej (szczególnie widzę oczytanie na temat sztuki przedromańskiej i romańskiej, aczkolwiek nie tylko (Lubeka)). Za to jest mi dane wyręczyć na temat np kościołach w Gernrode, Quedlibnburgu, Halberstadt a rzetelnej poprawy, właściwie gruntownego rozszerznia wymagają artykuły np o katedrze w Kolonii, zabytkach Trewiru, katedrach nadreńskich etc.

Pozdrawiam

Ludwig Schneider 06:48, 17 lis 2007 (CET)

Quedlinburg :)

Witam i ciesze sie ze napisałaś :) Wiesz, ja teraz jeszcze opracowywuje kosciół w Gernrode i zabytki Norymbergi. Skoncze to, przymierzam się do Quedlinburga, gdzie chcę napisać jak i o zespole kolegiackim jak i historycznym Starym (rejon Rynku) i Nowym Miastem (rejon gotyckiego kościoła św. Mikołaja) - Chętnie zobaczę Twój szkic, ja Ci pokażę mój i może razem zrobimy artykuł - przecież nie musi być wszędzie rywalizacja, a widzę że masz poważny zasób wiedzy i oczytanie. :)

Bardzo bym prosił o ocenę jakiś moich artykułów - dla przykładu dam Ci katedrę wiedeńską, Liber Chronicarum,Katedrę w Halberstadt - w przypadku wiedeńskiej artykuł czeka kolejna moja edycja :)

Szkic do Quedlinburga ślij na maila :)

Będziemy się często spotykać:) - po Quedlinburgu mam na ostrzu Wittenbergę, Stralsund, Merseburg, Naumburg, Miśnię, Pirnę, miasta i konkretne zabytki etc. Wiosną przejechałem kawał Niemiec, mam wykład o sztuce niemieckiej, mamy Bildarchiv Foto Marburg, dysponuje literaturą etc. Trewir, Spirę czy Goslar popraw :) szczególnie z tego ostatniego jestem zielony :)

Pozdrawiam serdecznie

ps 1. jestem w szoku jak zobaczyłem Twoją Wieżę Babel - Szacunek


ps 2. Brawo za Goslar i Ewangeliarz z Lorsch :)

Ludwig Schneider (Wyjdź na solo:) ) 05:13, 15 gru 2007 (CET)

Kamienny Most w Ratyzbonie

Witam

  • Szablon powinien był zostać usunięty, ponieważ (jak sam przyznajesz) był bezzasadny. Zatem został usunięty.
  • Poszę zapoznać się z modelem tworzenia hasła encyklopedycznego np. w Marszałek L., "Edytorstwo publikacji naukowych" lub chociaż uważnie przeczytać zalecenia edycyjne, gdzie można się m.in. dowiedzieć, że "wikilinków NIE STOSUJEMY w nazwach artykułów".
  • Nie rozumiem jaki cel miałoby mieć omawianie błędów edycyjnych z wikipedystami, którzy te błędy mnożą. Edukacyjne? Edukować proszę się samodzielnie.
  • Szablon disamb. wstawiłem ze względu na dziwną dla polskich nazw onomastycznych i zgermanizowaną, atrybutywną pozycję przymiotnika w tytule hasła (a w tej postaci nie można utworzyć strony ujednoznaczniającej). Uważam bowiem, że hasło należy przenieść pod Most Kamienny w Ratyzbonie (przymiotnik nie po niemiecku, tylko po polsku, w pozycji predykatywnej). Tak właśnie most nazywają polscy historycy sztuki.

Pozdrawiam. Romuald Wróblewski 15:38, 18 lis 2007 (CET)
Znowu ja,

  • Dziękuję za przeniesienie mostu.
  • Polska ortografia jest taka: Kamienny Most, ale most Kamienny. Sam się dziwię, że tak jest, ale tak ma być :). Popraw proszę w wolnej chwili.

Pozdrawiam. Romuald Wróblewski 19:12, 18 lis 2007 (CET)

Czy wiesz, że ..

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 17:18, 27 lis 2007 (CET)

Czy wiesz że... :)

Witam ! Dzięki za pamięć !!!

Najserdeczniejsze powinszowania dla Ciebie za szlak architektury przemysłowej :) I ja przyjmuję Twoje gratulacje. Akurat ostatnio rajcuje mnie aspekt trynitarny w sztuce gotyckiej, stąd wątek Tronu Łaski :) A na Wiki chcę skompletować całe oeuvre Wita Stwosza (adminka mnie gani), choć naprawdę jestem na pograniczu rozdwojenia - tu Wiki, kwerendy ciekawych stron i książek a tam muszę kończyć artykuł na konferencję, 5-go grudnia mam odczyt, w nastepny dzień mam misję naukową do Wrocławia - będę oprowadzał grupę po kilku miejscach. Do tego musze napisać kilka recenzji itp etc. Takie życie :) Więc całkiem Cię rozumiem jeśli chodzi o problemy z czasem, do tego zważając Twój intelekt, ale mam nadzieję że napiszesz Twój szkic o Quedlinburgu i coś na mój mail :)

Pozdrawiam

Ludwig Schneider 15:40, 29 lis 2007 (CET)

Czy wiesz...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,


Łeba «+» 23:56, 21 gru 2007 (CET)

Życzenia świąteczne:)

Z okazji Świąt życzę:)

Wiary, nadziei miłości Zdrowia szczęścia, pomyślności Dużo uśmiechu i radości

Ofbitej i rodzinnie spędzonej Wigilii Obfitego w radość Sylwestra Obfitego we wszelkie powodzenia A.D. 2008

Spełnienia wszytkich marzeń i kolejnych dobrych artykułów.

Ludwig Schneider (Wyjdź na solo:) ) 10:27, 24 gru 2007 (CET)

Od reniferka pod choinkę

ABX - (O mnie dyskutuj) 12:48, 24 gru 2007 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kleib/Archiwum01" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy