Dyskusja wikipedysty:Kosio


Dyskusja wikipedysty:Kosio w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Przyjaciele (grupa muzyczna)edytuj kod

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego. Przeczytaj, jak stworzyć poprawnie nowy artykuł oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby artykuł miał swe miejsce w Wikipedii, opisz go szerzej i podaj źródła.Staszek99 (dyskusja) 20:51, 27 lut 2012 (CET)

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkimedytuj kod

Ładny początek artykułu. Czy możesz dodać źródła do tego artykułu? Dziekuję --Adamt rzeknij słowo 18:57, 23 kwi 2012 (CEST)

Re: Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicachedytuj kod

Masz rację, z rozpędu dodałem link do parafii, bo akurat sprawdzałem tam o jakie dokładnie Mikołajewice chodzi. Jakubtr (dyskusja) 20:22, 13 maj 2012 (CEST)

Wikiprojekt:Fotografiaedytuj kod

Właśnie powstał Wikiprojekt:Fotografia. Jeśli interesujesz się robieniem zdjęć i chcesz wspierać swoimi fotografiami Wikipedię, zapraszam do współpracy. :) -- CLI (dyskusja) 17:15, 22 maj 2012 (CEST)

Wstępny projekt loga Wikiprojektu:Fotografiaedytuj kod

Kosio, Twój projekt loga wygrał głosowanie. Gratuluję. :) Wgraj proszę wersję SVG na Commons. Opisz materiały źródłowe z których korzystałeś podobnie jak w tym pliku, a w opisie licencji daj szablon {{Copyright by Wikimedia}}. Dzięki. Ponieważ pojawiły się pewne ogólne głosy dotyczące loga, kontynuujemy dyskusję nad zmianami, które powinniśmy wprowadzić do wersji finalnej. -- CLI (dyskusja) 17:59, 26 maj 2012 (CEST)

Dzięki, dodałem do strony dyskusji projektu. :) Na spotkaniu w Łodzi pogadam jeszcze z Przykutą i Polimerkiem, spróbuję określić, co jeszcze należałoby zmienić w logo, by było ok. -- CLI (dyskusja) 17:03, 29 maj 2012 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Elfhelm (dyskusja) 15:49, 12 lip 2012 (CEST)

Wojciech Płocharskiedytuj kod

Omron (dyskusja) 09:06, 2 lut 2014 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kosio" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy