Dyskusja wikipedysty:Krokus


Dyskusja wikipedysty:Krokus w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Krokus/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!


Odp:Fruczak gołąbekedytuj kod

Odp:Fruczak gołąbek
Cześć... Przy takiej ilości tekstu nie ma raczej szans na zmieszczenie tego wszystkiego. Radziłbym pozbyć się tej dolnej galerii przewijanej (z sekcji występowanie). To co jest w niej w podpisach do zdjęć właściwie nadaje się do treści (jakaś sekcja opisująca lot). Wywaliłbym też to zdjęcie pod infoboksem - wtedy można by tam wstawić na przykład ten filmik... Ale mimo wszystko przydałoby się więcej treści... pbm (dyskusja) 15:32, 6 kwi 2013 (CEST)

Psametych Iedytuj kod

Skąd masz informacje o polskim nazwaniu? Informacje bez źródeł mogą być usunięte. Najlepiej podać źródło w którym ta nazwa występuje, jako przypis. Zobacz Pomoc:Przypisy.

A najłatwiej wstawia się przypisy używając narzędzia, które powinieneś mieć na pasku edycji.Kliknij na ten przycisk (pokazany na poniższym obrazku). , Wybierz, co cytujesz, a następnie wypełnij prostą tabelkę. Pamiętaj, aby przed kliknięciem na przycisk ustawić kursor we właściwym miejscu (na końcu uźródławianego tekstu, przed kropką). Nie masz takiego przycisku? Pisz do mnie, powiem jak włączyć.

Jeżeli polska nazwa jest popularna, to cały art należy przenieść pod polski tytuł. Ciacho5 (dyskusja) 11:16, 14 kwi 2015 (CEST)

językedytuj kod

Podajemy nie nazwę, lecz kod języka. pl dla polskiego, en dla angielskiego itd. Pomoc:Interwiki zawiera pełną listę kodów. Ciacho5 (dyskusja) 11:47, 14 kwi 2015 (CEST)

Płećedytuj kod

Nicka masz nieoczywisty (lub raczej męski), co prowokuje do zwracania się do Ciebie w męskiej formie. W preferencjach (link u góry strony) możesz ustawić płeć właściwą, co spowoduje, że będziesz "wyświetlana" jako Wikipedystka i pomyłki staną się rzadsze.

Zachęcam do przejrzenia, co preferencje oferują, niektóre funkcje/gadżety są całkiem przydatne. Ciacho5 (dyskusja) 11:54, 14 kwi 2015 (CEST)

Las Palatyński/Palatynackiedytuj kod

Ano dlatego usunąłem, że informację którą podałaś mi w dyskusji trzeba podać w przypisach. Inaczej to może być równie dobrze domniemanie, że coś „jest popularniejsze”. Obowiązek weryfikacji danych spoczywa na autorze zmian, moją rolą nie jest sprawdzanie jej. I się tak nie obrażaj.

Pozdrawiam

Ventic (dyskusja) 19:10, 31 mar 2017 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Krokus" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy