Dyskusja wikipedysty:Kronopio


Dyskusja wikipedysty:Kronopio w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Tachimetriaedytuj kod

Witaj

Bez względu na to czy masz rację czy nie wolno używać w opisach zmian jak i dyskusjach sformułowań odnoszących się do osób, a tym bardziej noszących znamiona poniżania.

Wielokrotnie użyłeś [1] sformułowania: użycie archaicznej nazwy tachymetria, którą znają jedynie emerytowani geodeci i emerytowani wykładowcy i (używanym czasem przez "wiekowych" wykładowców).

StoK (dyskusja) 09:25, 25 lip 2011 (CEST)


Witam Oczywiście "emerytowany wykładowca" nie oznacza w żadnym wypadku osoby z jakiś względów "gorszej",to określenie ma jedynie pokazać okres czasu kiedy słowo było w powszechnym użyciu. Zatem wszystkich którzy mogli zrozumieć to obraźliwie, serdecznie przepraszam.

Dziwi mnie to iż określenie "emerytowany wykładowca" jest odbierane za obraźliwe lub gorszące, gdyż wydaje mi się iż wiek (czyli emerytowany) oznacza raczej posiadanie autorytetu i dogłębnej wiedzy w danej dziedzinie.

Oczywiście z biegiem czasu, nazewnictwo wraz z daną dziedziną nauki ewoluuje. Aby określić ramy czasowe i środowisko, w którym można spotkać się jeszcze ze starym nazewnictwem, wydaje mi się rzeczowym wskazanie kiedy i przez kogo dane słowo było lub jest używane. Tym bardziej, że coraz większa ilość studentów korzysta z Wikipedii i nauczycielskim obowiązkiem jest utrzymanie informacji (aktualnej) na jak najwyższym poziomie.

PS można zaobserwować, iż nawet studenci GiK wypowiadali się, że pojęcie o którym dyskutujemy jest pojęciem archaicznym, a to w końcu oni będą tworzyć i już tworzą) przyszłość

Minimum Descent Altitudeedytuj kod

Czy na to pojęcie jest ustalony termin w języku polskim? Wolałbym zobaczyć taki właśnie tytuł hasła plus ewentualne przekierowanie z wersji angielskiej. Wojciech Pędzich Dyskusja 18:28, 27 sie 2011 (CEST)


Witam.Niestety co do ustalonej terminologii, w lotnictwie jednak używa się jako oficjalnego języka: angielskiego, zatem we wszystkich krajach stara się używac terminologii anielskojęzycznej. Jednak ogólnie zrozumiałe dla wszystkich są akronimy typu RVR czy MDA, zatem zaraz zrobię odpowiednie przekierowania zarówno z Akronimów, jak i postaram się użyc polskich haseł.

Ad:Unitaryzmedytuj kod

Ad:Unitaryzm

Witam. Dobrze, że napisałaś artykuł Unitaryzm ale niestety nie ma on podanych źródeł. Czy możesz uzupełnić źródła żeby uczynić artykuł weryfikowalnym? Najlepiej w formie przypisów. Jeśli jest jakiś problem techniczny chętnie pomogę. Marek M (dyskusja) 19:46, 29 sie 2011 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 15:15, 7 maj 2012 (CEST)

Odp:Tachimetriaedytuj kod

Odp:Tachimetria
  • Witam. Proszę zatem o merytoryczną ocenę: zamieszczona przeze mnie informacja o minimalnych wymaganiach dotyczących wykonywania tachimetrii pochodzi z Rozdziału 4 o tytule "Standardy techniczne wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych" rzeczonego rozporządzenia. We wspomnianym rozdziale (który nota bene nie dotyczy zakładania osnów, bo o osnowach traktuje rozdział 3.), w paragrafie 42 pkt 1 możemy przeczytać na temat wykonywania tachimetrii z zachowaniem podanych warunków: "Wykonując tachimetrię /.../". Proszę zajrzeć do rozporządzenia i podanego przeze mnie paragrafu. W jego świetle podane przeze mnie informacje były prawidłowe, dlatego przywracam je. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 23:09, 18 lis 2012 (CET)

Warzywaedytuj kod

Dzięki za uzupełnienie, ale nie wskazałeś źródeł informacji. Taka edycja łamie zasadę Wikipedia:Weryfikowalność i wcześniej lub później będzie musiała zostać usunięta lub zastąpiona nową treścią. Kenraiz (dyskusja) 00:34, 6 sty 2014 (CET)

Jeszcze jedna uwaga – nie wolno umieszczać w Wikipedii zdań i obszernych fraz w dosłownym brzmieniu jak w źródle. Wynika to już nie z powodu wewnętrznych zasad, ale z racji ochrony praw autorskich. Publikując w Wikipedii ochrona praw majątkowych utworu jest znoszona ze względu na licencję. Jeśli dokonuje się tego w odniesieniu do cudzych zdań – łamie się prawo. Zawsze umieszczane tu informacje muszą być napisane własnymi słowami. Pozdrawiam (Warzywa przeredagowałem). Kenraiz (dyskusja) 10:03, 6 sty 2014 (CET)

Minimum Descent Altitude/Heightedytuj kod

PG (dyskusja) 17:31, 16 lip 2014 (CEST)

Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykuleedytuj kod

Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule

Cześć. Jeśli zmieniasz status zgłoszenia, to dodaj proszę jakiś komentarz, aby wiadomo było kto się zajął sprawą i co zamierza z nią zrobić. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:28, 1 cze 2015 (CEST)

  • Jeżeli nie masz zamiaru poprawić błędu w haśle, to może lepiej nic nie wpisuj, bo teksty typu Proszę zatem edytować hasło i samemu wprowadzić zmiany, a także dodać źródła w postaci przypisów. Wikipedię tworzymy wszyscy razem. są bardzo nie na miejscu. Strona zgłaszania błędów jest właśnie od tego, aby zgłaszać błędy – gdyby zgłaszający mógł/chciał sam poprawić artykuł, to nie miałby powodu czegokolwiek zgłaszać. A już oznaczanie jako odrzucone zasadnych zgłoszeń jest zwykłym olewaniem zgłaszających. -- niepodpisany komentarz użytkownika 194.165.48.90 (dyskusja | wkład) 08:57, 7 lip 2015

Cześć, mam wrażenie, że doszło do nieporozumienia. Powyższego tekstu i zdania o zachowaniu mądrości dla siebie nie napisał WTM, lecz niezalogowana osoba, która nie dodała podpisu pod swoimi wypowiedziami (uzupełniłem). WTM jest autorem tylko zdania "Niniejsza strona przeznaczona jest dla osób, które nie chcą albo nie potrafią edytować hasła samemu". Nie skorzystał przy tym z żadnych narzędzi administracyjnych. Tak więc Twój wpis u WTM-a jest niezbyt fortunny. A Twoje podejście do zgłaszających błędy było rzeczywiście zaprzeczeniem idei tego serwisu i trudno się dziwić, że wzbudziło zdecydowaną reakcję (nie przeczę jednak, że IP trochę przesadził ze słownictwem). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:32, 7 lip 2015 (CEST)

Przepraszam za wyczyszczenie wpisów - w trakcie edytowania tej sekcji zrestartował mi się Firefox. Niby wszystkie karty zostały przywrócone, włącznie z edytowanym tekstem, ale najwyraźniej coś się sknociło i moja edycja zapisała się nie jako edycja sekcji, tylko całej strony. Już naprawiłem. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:02, 8 lip 2015 (CEST)

Odp:Lista najwyższych budynków na świecieedytuj kod

Odp:Lista najwyższych budynków na świecie

Witam. Dobrze ze chcesz zachęcać do edytowania ale Wikipedysta:WTM miał rację. W odpowiedziach na wp:zb nie powinno się wpisywać wyłącznie komunikatem zachęcającym do edytowania. Zobacz pkt 5 strony: Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule/Zalecenia Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 13:18, 7 lip 2015 (CEST)

Odp. Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule (Radca prawny)edytuj kod

Zgłoś błąd jest to właśnie taka śmieszna strona adresowana m.in. do osób, które widzą drobny błąd i nie chcą samemu poprawić, tylko chcą zgłosić. Osoby, które mają włączoną Wikipedię możemy podzielić na: Czytelników, to jest osoby korzystające w sposób bierny z zasobów Wikipedii oraz na wikipedystów, czyli twórców Wikipedii, to jest osoby zalogowane i niezalogowane, które wykonały chociażby jedną edycję w Wikipedii (z wyłączeniem wandali i spamerów). Zaś wśród osób wysyłających zgłoszenia ZB większość to takie hybrydy: z różnych powodów nie chcą samodzielnie wykonać edycji i tym samym z Czytelników stać się wikipedystami, jednakże po napotkaniu błędu nie pozostają całkiem bierni, a chcą nam coś zasygnalizować.

Słowa „proszę te swoje mądrości pozostaw dla siebie – jeżeli nie potrafisz poprawić zgłoszonego błędu, to lepiej nic nie pisznapisał anonim - niezarejestrowany użytkownik. Moim błędem było przekreślenie twoich wpisów, ale zostawienie wpisu anonima. Powinienem był go także przekreślić albo lepiej wykasować, jako obraźliwy w stosunku do ciebie i niezgodny z wikietykietą. --WTM (dyskusja) 23:56, 7 lip 2015 (CEST)

Przeglądanieedytuj kod

Nie powinno się oznaczać jako przejrzane stron nowych, na których nie ma poprawnych źródeł. To należało do brudnopisu autora przenieść, a przynajmniej poprosić o źródła. Ciacho5 (dyskusja) 15:23, 9 lip 2015 (CEST)

Kategoria:Linki wewnętrzne do dodaniaedytuj kod

Odmianaedytuj kod

Witaj. Warto, żebyś wiedział - zaimek "ów" podlega odmianie przez rodzaje i przypadki, dokładnie tak samo, jak zaimek "ten". Czyli np. w opisie tej edycji powinno być potwierdzających ową działalność. Piszę o tym, bo to coraz częstszy a bardzo rażący błąd. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 07:34, 8 cze 2017 (CEST)

Indoktrynacja - wandalizm?edytuj kod

Twoje edycje są niepoważne. DingDong! (dyskusja) 15:04, 8 cze 2017 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kronopio" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy