Dyskusja wikipedysty:Ljs


Dyskusja wikipedysty:Ljs w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Ljs/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! MonteChrist... DMC 12:13, 28 paź 2006 (CEST)

Przekierowaniaedytuj kod

Proszę nie twórz przekierowań z haseł błędnych ortograficznie... Pozdrawiam MonteChrist... DMC 12:13, 28 paź 2006 (CEST)

Ok już będę wiedział. :) Ljs 12:15, 28 paź 2006 (CEST)

Nie ma sprawy. Zdarza się - warto jednak takie rzeczy sprawdzać... ;-) P.S. Przyjęło się raczej nie czyścić stron dyskusji. Życzę udanych edycji. MonteChrist... DMC 18:32, 28 paź 2006 (CEST)

Wikipedia:Zlot Zimowy 2006edytuj kod

Komitet Organizacyjny przypomina o, i zaprasza na Zimowy Zlot 2006, który odbędzie się dnia 16 grudnia 2006 w Chorzowie.

-- Organizatorzy 17:48, 6 gru 2006 (CET)

Edycjeedytuj kod

Hej, widzę, że trochę modyfikujesz artykuły o Raciborzu, pochodzisz z tego miasta? Interwiki, to linki do innych wikipedii, więc może lepiej używać drobne techniczne w opiach zmian? ToAr © 19:15, 26 lut 2007 (CET)

No tak się składa... ;) OK. Jak widać miałem na myśli co innego... :) Ljs 19:21, 26 lut 2007 (CET)

To liczę na pomoc w rozwijaniu haseł o naszym mieście. Mam prośbę odpisuj na moje stronie dyskusji, bo wtedy tak jest łatwiej :) Pozdrawiam i miliona edycji życzę! ToAr © 19:28, 26 lut 2007 (CET) Taka zagadka ;) Idę szperać i zobaczymy jakie rezultaty będą :P ToAr © 19:47, 26 lut 2007 (CET) Do mojej teorii literka J nie pasuje, czy nie jest to czasem drugie imię? ToAr © 19:52, 26 lut 2007 (CET) Leszek Sput? ToAr © 20:02, 26 lut 2007 (CET)

Zaproszenieedytuj kod


Wikiprojekt:Racibórzedytuj kod

Zaproszenie do Wikiprojektu Racibórzedytuj kod

Olos88 (dyskusja) 17:54, 10 lut 2009 (CET) 

Redirectyedytuj kod

to jednak nie luźno powiązane synonimy, tylko ścisłe synonimy, zatem nie twórz zbędnych redirectów ze słów, które znaczeniowo nie są synonimiczne. Masur juhu? 20:34, 7 mar 2011 (CET)

  • nie musisz mi mowic per Pan :) Na to musialbym sobie, co najmneij, zasluzyc. Chodzi o to, ze redirect ma byc synonimem takim, ze zakladamy, ze ktos kto szuka hasla moze wpisac redirect majac na mysli haslo, ktorego szuka (zamotane). Czyli - czy spodziewamy sie, ze ktos szukajac informacji o smrodzie, chcialby znalezc sie w hasle "zapach"? Imo nie, jako ze smrodowi (odorowi, fetorowi - wtedy juz razem) mozna poswiecic zupelne osobne haslo. To jest temat sam w sobie. Smród to nie jest po prostu brzydki zapach (choc tak powinna sie zaczynac jego definicja), ale zjawisko samo w sobie. Mamy przeciez bron "smrodową" i wszystko inne, czego w hasle zapach na ten temat nie ma, a mogloby byc opisane. Stad wlasnie wnioskuje, ze osoba, ktora szuka informacji konkretnie o smrodzie, nie chcialaby czytac hasła zapach, jako ze wiekszosc informacji w tym hasle dotyczy samego zmysłu, zjawiska posiadania zapachu i jego tworzenia sie, jego idei, a nie zjawiska smrodu. Stad wlasnie nie sa to pojecia synonimiczne. Tak samo, jak ciemność to po prostu brak światła, ale hasła są jednak osobno. Czy cisza i dźwięk, czy cokolwiek. Masur juhu? 21:01, 7 mar 2011 (CET)

Słupek hektometrowyedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Słupek hektometrowy nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Masur juhu? 15:33, 13 cze 2011 (CEST)

Ryflakiedytuj kod

Oczywiście są w Miłkowicach. Dzięki za wyłapanie,a jakoś pracując nad poszerzeniem artykułu zupełnie nie wyłapałem tego błędu (odziedziczonego po poprzednikach). Możesz jeszcze przejrzeć raz ten artykuł pod względem merytorycznym? Z góry dzięki. kićor wrzuć jakiś txt! 12:08, 30 lis 2011 (CET)

Jelcz Laskowiceedytuj kod

Stacja, owszem, zmieniła nazwę chyba w latach 90. bo wcześniej nazywała się Laskowice Jelcz. Zdaje się, że zmiana nastąpiła zaraz po przyznaniu Jelczowi praw miejskich, ale nie chce mi się teraz sprawdzać. Możliwe, że napisałem z rozpędu starą formę. Nikt nie będzie bił po łapkach :) Pzdr. kićor wrzuć jakiś txt! 00:00, 1 gru 2011 (CET)

Z grafikami nie ma sprawy, to jest do zrobienia w 2 minuty, mam wersje svg. Do starej nazwy jestem przyzwyczajony, mieszkałem we Wrocławiu w latach 70. i do 85 i do Laskowic Jelcza często się jeździło, czy to przez Siechnice, czy też przez Wojnów. Co do rewertów - jak masz jakiś problem i nie wiedsz dlaczego rewert nastąpił - zawsze możesz mnie spytać, ja nie gryzę :) Pzdr. kićor wrzuć jakiś txt! 00:10, 1 gru 2011 (CET) PS co do Harrachowa - muszę to jeszcze sprawdzić w źródłach (zasada weryfikowanlości). Ale pewnie jest tak, jak piszesz. kićor wrzuć jakiś txt! 00:11, 1 gru 2011 (CET) Grafiki Zrobione. Dzięki :) kićor wrzuć jakiś txt! 00:23, 1 gru 2011 (CET)

Słupki hektametroweedytuj kod

Masz sporo racji, artykuł o dniu był pisany "z natury" - to wolno, choć źródła by się przydały. Zaś słupki hektametrowe - jest to oficjalny znak, stawiany w ściśle określonym miejscu, zatem gdzieś musi być opisany, np. w podręczniku ruchu kolejowego. Są znormalizowane, więc muszą być prawne wytyczne jak mają wyglądać, jakiego koloru, jaka wielkość liter, co ma na nich być, w jakich odległościach od siebie mają stać... Gdyby tak nie bylo, stałyby, znając Polsce, w jednej dyrekcji co 50 m, w innej co 200 :) To na pewno gdzieś jest opisane, problem - dostać się do tego. Postaram się poszukać. Pzdr. kićor wrzuć jakiś txt! 00:43, 1 gru 2011 (CET)

Chyba mam lepsze źródło. Zajrzyj tutaj. Art uźródłowiony :) kićor wrzuć jakiś txt! 01:15, 1 gru 2011 (CET) I jeszcze jedno - oczywiście masz rację. Ja raczej nie wywalam nieuźródłowionych wrzut, no chyba, że na kilometr pachną lipą, czasem sprawdzam i sam dodaję źródła. Raczej staramy się dążyć do pewnego ideału, cóż, niektórzy wolniej, niektórzy szybciej. Sam zawsze wprowadzam źródła ale rozumiem, że niektórzy, np. nowicjusze czy IP-ki, mogą z różnych względów tego nie robić. Last but not least - jest niestety sporo ludzi, którzy celowo dodają nieprawdziwe informacje - w tym wypadku trudno o wiarygodne źródła. To zresztą temat na 3 godziny przy piwie :) Pozdro. kićor wrzuć jakiś txt! 01:20, 1 gru 2011 (CET)

Adwekcja (meteorologia)edytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Adwekcja (meteorologia) nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Masur juhu? 15:06, 3 gru 2011 (CET)

  • Ale mnie tylko nie pobij, ok? :) Mam ci tłumaczyć, dlaczego przy okazji naruszyłeś prawa autorskie i dlaczego myślałem, że to TY jesteś autorem tych treści? Masur juhu? 15:17, 3 gru 2011 (CET)
    • Czyli rozumiem, że nie wiesz jaki błąd popełniłeś i dlaczego wskutek tego błędu myślałem, że jesteś autorem hasła, i dlatego zwróciłem się do ciebie o źródła póki "na świeżo"? Otóż dlatego, bo skopiowałeś treści z jednego hasła do nowego nie zachowując historii i autorów (u góry taka zakładka jest; i to nie bez powodu). Prawa autorskie złamałeś, bowiem licenca CC-BY-SA 3.0 na której oparta jest wiki, zakłada, że treści stąd mogą być wykorzystywanem ale przy podaniu autora. Dlatego strony przenosimy, a nie kopiujemy. Ta pierwsza operacja zachowa historię edycji i autorów. A poniewać ty wkleiłeś, to ja patrząc w historię pomyślałem, że jesteś pierwszym i jedynym autorem. I tyle. Błąd po tobie poprawiłem. Przynajemnije w części meteo. W cześci mech. płynów, autorem tego fragmentu był IP, zatem nie da się go ustalić. Masur juhu? 15:29, 3 gru 2011 (CET)
      • Każde zwrócenie uwagi traktujesz jako "opr"? To bardzo niedobrze. Bo jak inaczej inni mają ci wskazywac, że coś zrobiłeś nie tak, i jak chcesz się na tej podstawie uczyć. Masur juhu? 16:32, 3 gru 2011 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ljs" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy