Dyskusja wikipedysty:Logolego


Dyskusja wikipedysty:Logolego w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeżeli chcesz zostawić mi wiadomość, nawet gdy z jakiegoś powodu ma być ona krytyczna wobec moich działań w Wikipedii, proszę pamiętaj o Wikietykiecie.

Archiwa: 22-03-06—12-09-06 | 12-09-06—11-11-06 | 11-11-06—03-02-07 | 03-02-07—01-04-2007 | 01-04-07—09-11-08 | Aktualna dyskusja

Spis treści

Głosedytuj kod

Dlaczego tak uważasz?--lansinho (dyskusja) 15:45, 11 maj 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 18:59, 30 cze 2009 (CEST)

Krzysztof Krawczykedytuj kod

Cześć, wg mnie te informacje nie są encyklopedyczne i również bym tak postąpił. Pozdrawiam, allgäu/dyskusja 20:23, 30 cze 2009 (CEST)

Re: Konwerter szablonów i {{Cytuj news}}/{{Cytuj stronę}}edytuj kod

Witam. Poprawione. pozdrawiam Beau (dyskusja) 20:36, 30 cze 2009 (CEST)

Żylakiedytuj kod

Cześć. Autor tego zdania użył określeń, które normalnie są używane w literaturze medycznej. Światło naczynia oznacza po prostu jego "przekrój" (nie wiem jakie inne określenie byłoby dobre), ale nie należy tego określenie raczej zamieniać na żadne inne. Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 22:25, 30 cze 2009 (CEST)

Myślę, że specjalne hasło nie jest na to potrzebne, zwłaszcza że nigdzie nie spotkałem się z taką definicją. To się rozumie samo przez się :) To znaczy pwn podaje właściwe znaczenie, a kontekst medyczny nie jest tu szczególny – odpowiada temu, co normalnie w języku potocznym "światło" może oznaczać. kauczuk (dyskusja) 23:34, 30 cze 2009 (CEST)

Re: Konwerter szablonów po raz kolejnyedytuj kod

Witam. Nie przesadzałbym tak z Poprawa zaoszczędziłaby konsternacji mniej doświadczonym, bo o tym narzędziu wie bardzo mało osób, a jeszcze mniej używa. Dodałem przełącznik, który umożliwia wyłączenie konwersji dat. pozdrawiam Beau (dyskusja) 07:57, 10 lip 2009 (CEST)

Nick PLedytuj kod

Dzięki za potwierdzenie moich zmian, Logolego! Przejrzyj dalej moje kolejne poprawki. 1988Joasia 20:44, 22 lip 2009 (CEST)

Witamedytuj kod

Dzięki za pomoc. Ale jeśli ja nie mam żadnych źródeł oprócz domowych wspomnień dziadków? (Władysław Mrozowski to mój krewny)

Cóż, wiem, że jest książka na temat 13 Pułku Piechoty, i tam na pewno jest wykaz żołnierzy i wojskowych. Ale 100% pewności nie mam, więc raczej nie będę tego zapisywał. Tak jak mówiłeś, a właściwie pisałeś skontaktuję się ze znawcami działu. Aha - jakie są inne uchybienia bo na początek trudno mi dostrzec co jest źle. A chętnie szybko to poprawie.

Nie nie wspominałeś. ;) Po prostu przedstawianie w internecie sylwetek bliskich (nie wszystkich, tych co coś osiągnęli) ;) to moje takie jakby hobby :) Za niedługo będzie następna biografia... :D

Teraz na poważnie. Zdjęcie to rzeczywiście jednak usunę, a o dacie zapomniałem. Poprawiam. :)


Pozdrawiam, Marco15 (dyskusja) 18:32, 11 sie 2009 (CEST)

mapkaedytuj kod

čau, co se ti nelíbilo na mé mapě u článku "Języki słowiańskie" ? --Fredy.00 (dyskusja) 16:01, 14 sie 2009 (CEST) Thanks for your help, polish neighbor :-) --Fredy.00 (dyskusja) 12:09, 15 sie 2009 (CEST)

O to w zasadzie chodziłoedytuj kod

W błąd wprowadził mnie szablon, który wziąłem za koniec wpisu. "Carta blanca" jest z tego roku, więc wziąłem ją za źródło, bo to encyklopedyczne wydawnictwo... Niestety wycofałem do wcześniejszego stanu. Pozdrawiam. CudPotwórca (dyskusja) 23:20, 18 sie 2009 (CEST)

  • Tak próbowałem zrobić, ale się nie da - chyba, że stronka "Faliszewice (nawias)" jest już usunięta, bo tak, to ona wszystko blokuje... Pozdrawiam. CudPotwórca (dyskusja) 23:41, 18 sie 2009 (CEST)

Odp:Wikipedia:Tłumaczenie miesiąca/Dr Houseedytuj kod

Odp:Wikipedia:Tłumaczenie miesiąca/Dr House

Witaj, rzeczywiście bardzo lubię ten serial i z niecierpliwością czekam na nowe odcinki :-). Jednak moja znajomość angielskiego nie jest zbyt dobra i nie czuję się na siłach, aby tłumaczyć tak duże partie tekstu. Jednakże mogę pomóc później - po przetłumaczeniu - w poprawie stylistyki (przy przekładach często zdarzają się nieświadome anglicyzmy, np. kalki gramatyczne). Serdecznie pozdrawiam, awersowy # 12:18, 6 wrz 2009 (CEST)

Odp:Botowanieedytuj kod

Odp:Botowanie

Gotowe:) Przy okazji zrobiłem wszystkie inne linkujące do wszystkich cytowajek, które mój bot obsługuje:) Pozdrawiam Karol007dyskusja 22:19, 15 wrz 2009 (CEST)

Coś z tym cytuj odcinek było kiedyś, ale nie pamiętam co:) Jeśli jest ogólna zgoda na wykorzystywanie podobnego szablonnu szerzej to żaden problem dołożyć jego obsługę:) Rozejrzę się, popytam czy warto i wprowadzę nową funkcję:) Pozdr. Karol007dyskusja 02:24, 18 wrz 2009 (CEST)

Holodekedytuj kod

Cześć. Kiedyś wstawiłeś w tym haśle szablon {{Dopracować}}. Zerknij raz jeszcze do niego. Chyba co nieco się zmieniło. Na stronie szablonu jest opis parametrów szablonu - zrobiliśmy z MatmaRexem po przejrzeniu chyba z 300 artykułów i najczęstszych przypadków zgłoszeń. Każdy parametr dodaje krótki tekst z linkiem do odpowiedniej strony zaleceń/pomocy (zamiast do Wikipedia:Zalecenia edycyjne) i kategoryzuje hasło w węższej (konkretnej) kategorii problemów. Przykuta (dyskusja) 15:29, 17 wrz 2009 (CEST)

Dzięki wielkie :) Ja tu tylko sprzątam ;) Przykuta (dyskusja) 17:04, 18 wrz 2009 (CEST)

Anna Barańskaedytuj kod

Proszę o większą rozwagę w oznaczaniu wersji. W haśle o siatkarce IP-ek zmienił popartą źródłem wagę zawodniczki, co jest celowym działanie na szkodę Wiki. Pozdrawiam Omega933 (dyskusja) 19:42, 3 paź 2009 (CEST)

Szablon:Postać Star Trek infoboxedytuj kod

-- serdelll (dyskusja · edycje) 17:34, 21 lis 2009 (CET)

Królewszczyznyedytuj kod

Prośba: mógłbyś jeszcze raz przejrzeć ten artykuł bo okazuje się, po dokładnym porównaniu, Encyklopedia Staropolska Glogera podaje błędną datę pierwszej uchwały, zresztą to nie jeden błąd, który tam się znajduje, inne źródła podają inną datę, więc myślę, że póki co najlepiej nie podawać żadnej.

Np. tutaj jest podana inna data, a to znacznie nowsze źródło: Skarby archiwów polskich, Polska.Pl: "na sejmie piotrkowskim [...] uchwalono ostre zarządzenia przeciw rozdawnictwu dóbr koronnych. Było to wyraźnie zwrócone przeciw możnowładztwu, ponieważ ono właśnie głównie korzystało na tym procederze. Odtąd sprzedaż, zastaw lub darowizna królewszczyzn mogły być dokonane tylko na sejmie walnym." --83.10.127.134 (dyskusja) 16:11, 12 gru 2009 (CET)

Stacy W.edytuj kod

Cześć. Postacie drugoplanowe (a z reguły i część głównych) powinny być opisane co najwyżej w hasłach o danym filmie/serialu/książce lub w hasłach zbiorczych. Postać powinna mieć swoje hasło, jeśli można napisać o niej coś konkretnego, ma źródła, ma odniesienia w innych produkcjach, literaturze, itp. Zostawienie rediru pozwala "wziąć" treść do integracji (treści i potem historii), gdyby komuś się chciało - spora różnica niż jego usunięcie. Jeśli uważasz za niezasadne zredirowanie - cofnij, rozbuduj, zintegruj, zgłoś na DNU, itp. Edycję jednak uważam za słuszną i myślę, że nienaruszającą zasad (Wikipedia:Encyklopedyczność/części utworów, [[Wikipedia:Encyklopedyczność - gry komputerowe] - tylko propozycje i nie do końca związane, ale w sumie w miarę sensowne). Za życzenia serdecznie dziękuję, również życzę Wesołych Świąt. Elfhelm (dyskusja) 23:30, 25 gru 2009 (CET)

Witam cięedytuj kod

Warto zapamiętać, że ... i problem trybu rozkazującego znika. Przykuta (dyskusja) 09:10, 1 kwi 2010 (CEST)

Odp:Ogłoszenie na TOedytuj kod

Odp:Ogłoszenie na TO

Cześć. Dziękuję za radę, Logolego :). Wiem o tym, ale na początek postanowiłam pójść na łatwiznę (ekhm:P). No ale jakby co, to w pierwszej kolejności zaczepię wikipedystę zaproponowanego przez Ciebie :). Arachne (dyskusja) 01:09, 10 kwi 2010 (CEST)

Tłumaczenieedytuj kod

Witaj! Spotkaliśmy się kiedyś przy okazji tłumaczenia dość obszernego artykułu House M.D. Czy zansz może kogoś, kto mógłby zainicjować tłumaczenie tego [1] artykułu? Jeśli tak, mój wkład w przekład będzie przykładny ;) Pozdrawiam Mk1981 (dyskusja) 23:01, 17 maj 2010 (CEST)

Odp:Wikipedia:Tłumaczenie miesiąca/Dr Houseedytuj kod

Odp:Wikipedia:Tłumaczenie miesiąca/Dr House

Genialnie! Co prawda moje kompetencje językowe nie stoją na najwyższym poziomie, więc nie oczekuj za wiele, ale oczywiście pomogę ile tylko będę mógł :). Pozdrawiam, — Awersowy <talk> 23:00, 3 cze 2010 (CEST)

Porthos (Star Trek)edytuj kod

Nie ja zgłaszałem ale może zgłaszający przeoczył twój znaczy udział w haśle, uznałem że cię to zainteresuje. Marek M (dyskusja) 15:22, 23 lip 2010 (CEST)

Kategoria:Aktorzy Star Trekedytuj kod

SpiderMum (dyskusja) 16:50, 4 mar 2012 (CET) Zgłoszenie dotyczy także podkategorii.

Portal:Star Trekedytuj kod

Wojciech Pędzich Dyskusja 16:49, 31 gru 2014 (CET)

Szablon:SS państwoedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 23:29, 22 lis 2015 (CET)

Sulibanieedytuj kod

KoverasLupus (dyskusja) 23:15, 19 sty 2016 (CET)

Userboxedytuj kod

Witam Widzę, że stworzyłeś Userbox Gmail. Ja też jeden stworzyłem ale nie wiem jak zrobić żeby był taki jak Twój czyli dwukropek/mój login/userbox/nazwa. Możesz wyjaśnić krok po kroku. Coś czytałem o przestrzeniach nazw ale nie wiem gdzie to jest. I jak zrobić żeby się inni dowiedzieli o tym userboxie? Autori76 (dyskusja) 11:57, 21 lip 2016 (CEST)

odp: Userboxedytuj kod

Dzięki za odpowiedź. Udało mi się stworzyć userbox. Może cię on zainteresuje

 :Autori76/userboksy/Android 

Autori76 (dyskusja) 22:00, 22 lip 2016 (CEST)

Kronos (fikcyjna planeta)edytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 23:32, 2 gru 2016 (CET)

Elizabeth Cutleredytuj kod

Dwie szyszki (dyskusja) 01:26, 27 wrz 2017 (CEST)

Axanarianieedytuj kod

Michał Wadas (dyskusja) 14:43, 8 kwi 2018 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Logolego" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy