Dyskusja wikipedysty:Lukasz2/archiwum5


Dyskusja wikipedysty:Lukasz2/archiwum5 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Lukasz2 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

bieżąca dyskusja | archiwum 1 | archiwum 2 | archiwum 3 | archiwum 4 | archiwum 5


Spis treści

Radosław Szwedeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • ...Rozbuduj. Biogram współczesnego człowieka bez daty urodzenia? [[Zobacz WP:STUB
 • Oczywiście, do wszystkich informacji trzeba podać źródła
 • Trzeba wykazać encyklopedyczność. Dla sportowców: Mistrzozstwo kraju, udział w Igrzyskach czy podobne. Samo współzakładanie klubu nie czyni człowieka tak ważnym, żeby o nim w encyklopedii pisać.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 16:21, 30 mar 2018 (CEST)

Plutonedytuj kod

Oj, to trzeba zrobić całkiem od nowa, dotłumaczenie i późniejsze uzupełnianie nie ma specjalnego sensu. Misja New Horizons całkiem przebudowała nasze zrozumienie Plutona, a jeszcze przed nią odkryto kolejne dwa miniksiężyce. Ale jak zaczniesz tłumaczyć aktualną wersję, to pomogę. Szczureq (π?) 09:44, 10 kwi 2018 (CEST)

Odp:Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/Plutonedytuj kod

Odp:Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/Pluton

witam. trudno mi w tej sprawie cokolwiek obiecać. - John Belushi -- komentarz 04:59, 12 kwi 2018 (CEST)

Re: cmentarzeedytuj kod

Hej, niestety w tym roku rzadko będę na cmentarzach, to co miałem - już wykorzystałem. 27 kwietnia prawdopodobnie będę na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku, postaram się to wykorzystać wikipedyjnie. M.in. myślę o biogramie patrona gdańskiej ulicy prof. Romana Lipowicza. Ze Srebrzyska na pewno chcę zrobić lepszą biografię Bernarda Szczęsnego na podstawie Gedanopedii i Sopockiego albumu biograficznego śp. Józefa Golca. Do Gdyni mam niestety dłuższy kawałek, ale niczego nie wykluczam. W okolicach Bożego Ciała będę w Łodzi i Pabianicach, to też na pewno wykorzystam. Pozdr. 00:29, 15 kwi 2018‎ Kordiann

Archeedytuj kod

Dziękuję za propozycję, ale nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 17:29, 16 kwi 2018 (CEST)

Ewa Orzechowska-Jeglińskaedytuj kod

Hej! Postaram się tym zająć, może nie natychmiast, ale będę miał to na uwadze. Osoba jest encyklopedyczna, bo calkiem niedawno otrzymała Order Odrodzenia Polski. Lowdown (dyskusja) 23:03, 17 kwi 2018 (CEST)

Zrobione - Ewa Jeglińska. Pzdr. Lowdown (dyskusja) 14:14, 22 kwi 2018 (CEST)

Re: cmentarzeedytuj kod

Znalazłem jeszcze trochę zdjęć ze Srebrzyska, w miarę czasu będę je wrzucał.

A co to znaczy, że te cmentarze trudno się robi? O pagórki? Pozdr.

Ad:Józef Szaflikedytuj kod

Ad:Józef Szaflik

Witaj. Anulowałem. Kategorie muszą wynikać z weryfikowalnej treści hasła. Kategoryzacja nie może być w oderwaniu od treści. Ented (dyskusja) 00:10, 21 kwi 2018 (CEST)

Odp:Powązki Wojskoweedytuj kod

Odp:Powązki Wojskowe

Witaj. Najpierw informacja w haśle ze źródłem, a następnie kategoria - nie odwrotnie. Dziękuję. Ented (dyskusja) 00:13, 21 kwi 2018 (CEST)

Odp:poradnikedytuj kod

Odp:poradnik

Hej. Nie jestem pewien, czy chodzi Ci o mój poradnik, czy o jakiś inny. Jeśli o mój, to jest tutaj. :) W razie jakichś wątpliwości, śmiało pisz. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:50, 23 kwi 2018 (CEST)

Odp:Wikipedysta:Lukasz2/Władysław Matlińskiedytuj kod

Odp:Wikipedysta:Lukasz2/Władysław Matliński

Cześć. Postaram się pochylić nad tym tematem w wolnym czasie. Szybki research źródeł nie przynosi niestety rezultatu. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 18:34, 23 kwi 2018 (CEST)

Odp:Monte Blueedytuj kod

Naprawdę nie potrafisz poprawić jednego zdania? Dział poprawa został zlikwidowany i szkoda. Poprawą ma się zajmować PopArt--Adamt rzeknij słowo 13:36, 25 kwi 2018 (CEST)

Re:Arche(ologia)edytuj kod

Hej. No ja w ciągu ostatnich 3 lat zgłosiłem dokładnie 258 haseł i 6 szablonów kolegi Arche. I prawdę mówiąc ta akcja już mnie trochę zmęczyła. Ale fajnie, że jeszcze komuś się chce. Może i ja wrócę do sprzątania. Pozdrawiam. KoverasLupus (dyskusja) 00:14, 26 kwi 2018 (CEST)

 • To zakorkujemy Poczekalnię. Lepiej zgłaszać mniej, by ktoś chętny miał szansę poprawić te hasła. Bitwy i wojny są autoency, więc warto uratować jak najwięcej artykułów. Ja zwykle zgłaszałem 2 albo 3 pod rząd, a następnie czekałem na werdykt społeczności. I potem (czasami po kilku dniach, czasami po paru tygodniach) zgłaszałem następne 2–3. KoverasLupus (dyskusja) 01:04, 26 kwi 2018 (CEST)

Odp:Stare Powązkiedytuj kod

Odp:Stare Powązki

Witaj. PWN nie rozstrzyga -> nazwy cmentarzy, a także problem z wielkimi literami oraz pośrednio (choć z odwołaniem do reguły 82) mała litera w nazwach geograficznych. Ented (dyskusja) 23:39, 27 kwi 2018 (CEST).

 • Na pewno Stare Powązki jako nazwa własna, ale raczej cmentarz Powązkowski, w którym "cmentarz" traktowany jest jako nazwa gatunkowa. Ented (dyskusja) 23:43, 27 kwi 2018 (CEST)

PUAedytuj kod

Wg obecnych wyników: 48 głosów "za", 12 "przeciw", kandydatura przechodzi – 1 głos "za" mniej i już nie ma wymaganych 80%. Wg tego co piszesz to każdy głos "i tak nie ma znaczenia" :P Pzdr! Nedops (dyskusja) 09:39, 30 kwi 2018 (CEST)

Powązkiedytuj kod

 • Hej, ostatnio mam straszny młyn w pracy i na dobrą sprawę nie mam nawet, kiedy podjechać i porobić zdjęcia. Z utęsknieniem czekam na wakacje, choć dzisiaj udało mi się uszczknąć chwilkę i cyknąć parę fotek na cmentarzu żydowskim przy Okopowej i ewangelicko-reformowanym przy Żytniej ;) Z wyrazami szacunku Mateusz Opasiński (dyskusja) 23:35, 30 kwi 2018 (CEST)
 • Na razie nie wiem, kiedy będę na Powązkach, może czas wygospodaruje w piątek a może dopiero na przełom lipca i sierpnia. Jak masz listę co trzeba sfocić możesz mi podesłać na @ Wczoraj byłem z doskoku na Starych zrobić tylko grób Andrzeja Brzeskiego, a dzisiaj na Wojskowych zobaczyć czy jest jeszcze co fotografować u Szerwińskiej, ale słońce wypaliło wiązanki i tych zdjęć na pewno nie podepnę. Serdecznie pozdrawiam Z uszanowaniem Mateusz Opasiński (dyskusja) 20:53, 11 lip 2018 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2018:05:05:II bitwa o Forty Dagu (1859)edytuj kod

Właśnie utworzyłeś TRZY dyskusje na ten sam temat:

Czy możesz być bardziej uważny w swoich działaniach. ~malarz pl PISZ 12:47, 6 maj 2018 (CEST)

Twoje Groźbyedytuj kod

Gdzie ty tam niby widzisz groźbę? :D kacper3100 (dyskusja) 16:31, 6 maj 2018 (CEST)

 • "Wydaje mi się, że niektórzy użytkownicy także nadawaliby się do kasacji" Ponawiam pytanie - gdzie widzisz tu groźbę?
  • Groźba to byłaby, gdybym napisał "Zaraz ja cię skasuję". Więc zapoznaj się ze znaczeniem tego słowa tu: sjp.pl/gro%C5%BAba Bo potem ktoś pomyśli, że naprawdę groziłem, czego nie zrobiłem.

Ad:Wikipedystka:Jill Tarteredytuj kod

Ad:Wikipedystka:Jill Tarter

Cześć wikipedystko :D Czy możesz uzupełnić biblioteczkę astronomiczną Wikipedia:Biblioteka/Astronomia i zmienić nick na właściwy ;) (i aktywny) ? Hedger z Castleton (dyskusja) 13:35, 7 maj 2018 (CEST)

Artykuły o olimpijczykachedytuj kod

Cześć,
cieszę się bardzo, że tworzysz biogramy olimpijczyków (chodzi o Carlos Alberto Moratorio, Martha Genenger, Jeannette Campbell). Wraz z innymi wikipedystami poprawiliśmy je trochę. Zwróć proszę uwagę co poprawiliśmy i staraj się wprowadzić takie działania w swoich edycjach. Pozdrawiam i służę pomocą, Fafik Napisz coś® 16:58, 10 maj 2018 (CEST)

Dzięki, w razie wątpliwości pytaj śmiało. Fafik Napisz coś® 17:11, 10 maj 2018 (CEST) Kilka uwag do artykułu Erwin Sietas:
 1. podwójny myślnik, jeden po nazwisku, drufi po datach urodzenia i śmierci (po nawiasie), ten po nazwisku trzeba usunąć.
 2. w pierwszym zdaniu powinno być tylko: niemiecki pływak. Resztę opisu należy odzielić enterem.
 3. nie Linki zewnętrzne tylko Bibliografia.
 4. użyj szablonu: {{cytuj stronę}}.
 5. popraw linkowanie w tabelce medalowej w infoboksie. zamiast "-" (półpauzy) powinien być myślnik "–".
 6. można dać linki do dat i roków.

A ponad to musisz poszukać również innych informacji o tym pływaku. On był medalistą Mistrzostw Europy, rekordzistą świata na dystansie 200 m klasykiem, oraz startował na igrzyskach w 1928 i 1932 roku. Trzeba znaleźć źródła na te informacje i dodać info. W 1992 roku dodano go do International Swimming Hall of Fame. Zajrzyj na inne wersje językowe, tam możesz wykorzystać przypisy. Źródła nie muszą być w języku polskim. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 17:53, 10 maj 2018 (CEST)

I można dodać zdjęcie bo jest na commons. Fafik Napisz coś® 17:54, 10 maj 2018 (CEST) A co z jego osiągnięciami na Mistrzostwach Europy? Do zdania, że został wpisany do ISHoF trzeba dać przypis. Co do ME zajrzyj tutaj: LINK. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 18:44, 10 maj 2018 (CEST) Alice Bridges – ten biogram też trzeba dopracować... Fafik Napisz coś® 18:46, 10 maj 2018 (CEST)
 • Witaj. Się dopiszę: w Reizo Koike można (na podstawie bibliografii, którą wstawiłeś do hasła) imo dodać srebrny medal z LA 1932... Ented (dyskusja) 22:10, 10 maj 2018 (CEST)
Plany masz fajne i życzę Ci ich zrealizowania, ale pamiętaj, że na Wikipedii dbamy też o jakość pisanych artykułów. Kilka uwag napisałem Ci wyżej, zastosowałeś je? Mimo podania Tobie linku, dalej nie dodałeś informacji o osiągnięciach na ME Erwina Sietasa. Jeżeli piszesz biogram danej osoby to musisz uwzględnić takie osiągnięcia. Nie można tworzyć artykułów olimpiocentrycznych. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 07:33, 11 maj 2018 (CEST) Będę śledzić :) W razie pytań lub wątpliwości – pisz śmiało. Będę patrzeć na Twoje dokonania, żeby podpowiedzieć Ci kilka rzeczy. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 07:39, 11 maj 2018 (CEST)

Wikipedysta:Lukasz2/Antoni Kadziakedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:26, 11 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Żałoba narodowa w Polsceedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 11:39, 12 maj 2018 (CEST)

Odp:Żałoba narodowa w Polsceedytuj kod

Odp:Żałoba narodowa w Polsce

Co do pierwszego to niestety nie pomogę. W kwestii żałób natomiast, to ta papieża czy też np. Żałoby narodowe po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku powstały głównie dlatego, że ich podstawowe hasło jest już mocno rozwinięte. Na dziś opisywanie żałób ma miejsce w treści danego artukułu, czy to osoby czy wydarzenia. Nie wiem czy sens pisania osobno haseł o żałobach, które byłyby tylko stubem. Być może są wyjątki, jeśli chcesz dociekać to polecam tutaj naszą Kawiarenkę. Stanko (dyskusja) 09:27, 14 maj 2018 (CEST)

Ad:Żałoba narodowa w Polsce

Cześć:-) Ciekawy artykuł napisałeś o żałobie narodowej. Przejrzałem i nieco tu i tam poprawiłem. Naszła mnie taka myśl: Może uda Ci się znaleźć, jaka była podstawa prawna żałoby w II RP? Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 23:41, 15 maj 2018 (CEST)

Rzeczywiście. Przejrzałem pobieżnie ISAP z okresu śmierci Wilsona i śladu nie ma. Może decyzja o żałobie była aktem niższej rangi (np. prezydenta Stanisława Wojciechowskiego) i nie była publikowana w Dzienniku Ustaw. Ciekawe. H.Rabiega (dyskusja) 08:14, 16 maj 2018 (CEST)

Braki w Deynieedytuj kod

Ciężko mi powiedzieć dokładnie czego brakuje. Zerknij na medalowe hasła o sportowcach, jest więcej tej treści, a Deyna bynajmniej nie był niszowym sportowcem, by nie było o nim źródeł LadyDaggy (dyskusja) 12:10, 21 maj 2018 (CEST)

Ad:Utrata masy ciałaedytuj kod

Ad:Utrata masy ciała

Cześć!

Nie chciałem cofać Ci tego artykułu do brudnopisu, bo już go wpisałeś na listę w TM II, ale musisz zmienić źródło. Takie źródła, niestety, są zakazane w artykułach medycznych (wp:WER-M#Strony internetowe) i artykuł o takim rozmiarze i takim źródłem nadaje się na razie do dopracowania. Misiolekar piszesz? 16:10, 25 maj 2018 (CEST)

 • Nie musisz (:. Znalazłem źródło u siebie i je dodałem. Misiolekar piszesz? 16:47, 25 maj 2018 (CEST)

Beata Kolisedytuj kod

Na zdjęciu, które wrzuciłeś do tego artykułu znajduje się kilka osób. Nie wiadomo czy Beata Kolis to osoba odwrócona tyłem z plecakiem czy może ta osoba, której niewielki fragment twarzy widać. Lepszym wyjściem byłoby dodanie fotografii lepszej jakości, na której widać twarz Beaty Kolis, a nie jedynie jej spodnie i kurtkę. Zdecydowana większość zdjęć w Wikipedii trzyma taki standard. Wydaje się, że w tym momencie artykuł o tej pani ilustruje zdjęcie grupki nieokreślonych osób. Majonez truskawkowy (dyskusja)

Ad:Japońscy Judocyedytuj kod

Cześć, fajnie, że napisałeś te arty, ale są to stuby. Należałoby poszukać więcej informacji o tych osobach. Na pewno mają jakieś inne osiągnięcia lub udziały w międzymarodowych imprezach. Musisz też zwracać uwagę na jakość, ponieważ jakość jest o wiele lepsza od ilości. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 11:55, 8 cze 2018 (CEST)


Czarzaściedytuj kod

1. Tu Włodzimierz CZ. [1], opowiada inną historię pisze o studiach ojca na SGGW, życiu w Warszawie nie w Słupsku 2. Wiesz zdecydowanie lepiej pominąć jakąś informację niż podać fałszywą 3. Panów dzieli tylko 18 lat, prawdopodobieństwo ojcostwa mniejsze choć oczywiście nie żadne 4. Zdaje się że przypominam sobie wywiad W.CZ. w którym wprost zaprzecza ojcostwu sekretarza. Było to w cyklu Pociąg do Polityki. Niestety nie znalazłem w sieci więc możesz uznać ten argument za OR i nie uwzględniać 5. Kolejne zaprzeczenie [2] Lancelot (dyskusja) 11:31, 9 cze 2018 (CEST)

Koperskiedytuj kod

Co do kategorii, to jest Kategoria:Polscy dominikanie. Ale chyba nie jest encyklopedyczny, zobacz Wikipedia:Encyklopedyczność/hierarchowie katoliccy. Prowincjal to jednak chyba nie general. 109.233.47.132 (dyskusja) 09:38, 22 cze 2018 (CEST)

Wikipedysta:Lukasz2/Zdzisław Jasieńskiedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:28, 23 cze 2018 (CEST)

Wojciech Kossakedytuj kod

Kłaniam się! Wprowadziłeś w powyższym artykule przypisy w formie odn, tyle, że nie działają sprawnie, tj. po kliknięciu nie ma przejścia do pełnego opisu książki w bibliografii. Wynika to z tego, że zapomniałeś o drobnym, acz istotnym elemencie – w każdym szablonie cytowania w bibliografii trzeba dodać taki element: | odn = tak. Przyjrzyj się uważnie opisowi zastosowania szablonu odn. Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 15:03, 10 lip 2018 (CEST)

hasła RKedytuj kod

witam. sprawdziłeś i poprawiłeś wszystkie te hasła? one znalazły się tam nie przypadkowo - zawierały błędy merytoryczne widoczne dopiero po sprawdzeniu ze źródłami bo w przypadku tego autora sama poprawa stylu niestety nie wystarcza - John Belushi -- komentarz 20:11, 10 lip 2018 (CEST)

Robertedytuj kod

Pamiętam o tym, ale na razie nie dam rady niestety. Wbrew pozorom poprawianie jego haseł jest bardzo czasochłonne, a ja mam zaległości i w pracy i w domu.Sylwia Ufnalska (dyskusja) 21:06, 10 lip 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły/Hasła utworzone przez Roberta Karpiakaedytuj kod

Naprawde chcesz powiedzieć ze w ciągu tych 2 godzin sprawdziłeś kilkadziesiąt artykułów ? --Adamt rzeknij słowo 22:42, 10 lip 2018 (CEST)

 • Nie idź tą droga bo niweczysz wysiłki wielu innych. Od razu proponuję Tobie poprawić lub pozostawić do poprawienia : Gloria Lynne, Bill Stout, Bill Stern i kuriozalne wręcz Chita Rivera. Sprawdź prosze inne artykuły bo po to są na tej liście by je sprawdzić a nie hurtowo pozaznaczać. Jak chcesz sobie coś porobić to zajmij się stronami nieprzejrzanymi choć i tam powinno się przynajmniej spojrzeć na artykuł. --Adamt rzeknij słowo 22:55, 10 lip 2018 (CEST)

Wikipedysta:Lukasz2/Hugo Straussedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 03:00, 19 lip 2018 (CEST)

Li Bun-huiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • styl
 • interpunkcję
 • zbyt dużo powtórzeń

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Małgorzata Kufel (dyskusja) 16:44, 23 lip 2018 (CEST)

Re: Olimpijczycy KRLDedytuj kod

Propozycja ciekawa, ale nie dysponuję odpowiednią literaturą tematu i właściwie poza olimpijczykami-piłkarzami to nie czuję się mocny w olimpijczykach-sportowcach z tego kraju. Jak znajdę czas to może innymi dyscyplinami się zajmę. Za propozycję serdeczne dzięki. Fradi (dyskusja) 19:29, 23 lip 2018 (CEST)

Odp:interwikiedytuj kod

Odp:interwiki

Cześć. By połączyć interwiki poprzez WikiDane od dawna używamy narzędzia – elementy (czyli artykuły czy inne strony jak kategorie/szablony) łączymy w WikiDanych z poziomu bocznego (po lewej stronie) paska każdej strony na Wikipedii: sekcja „Języki”: klikamy na „Dodaj linki”. Wybieramy wersję językową i wklejamy/wpisujemy/wybieramy właściwą nazwę strony odpowiadającą nowo utworzonej w pl.wiki. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 12:16, 24 lip 2018 (CEST)

W porządku. Teraz jest na pewno szybciej i łatwiej ;-) Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 22:35, 6 sie 2018 (CEST)

Odp:Pożary w Grecji (2018)edytuj kod

Odp:Pożary w Grecji (2018)

pożarów lasów w tym roku już trochę było, na en.wiki nie ma choćby Szwecji en:2018 wildfire season. artykuł powoli trzeba rozwijać i aktualizować - John Belushi -- komentarz 12:22, 24 lip 2018 (CEST)

Tydzień północnokoreańskiedytuj kod

Zapisując tam swoje artykuły, robisz to niedbale, przez co inni wikipedyści muszą to poprawiać. Pamiętaj, wpierw kolejność alfabetyczna, w nawiasach nie trzeba pisać „bajty”, wstawiaj półpauzy „–” i linkuj nawiasami kwadratowymi, poza tym raz zapomniałeś wstawić kratkę „#”. Drzewianin (dyskusja) 12:47, 24 lip 2018 (CEST)

Pożary lasów w Grecjiedytuj kod

Dzięki za dodanie źródła. :) Pachidensha (dyskusja) 13:58, 24 lip 2018 (CEST)

Pożary lasów w Szwecjiedytuj kod

kićor =^^= 22:43, 24 lip 2018 (CEST)

Wikipedysta:Lukasz2/Yu Sun-bokedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 03:03, 25 lip 2018 (CEST)

Pożary lasów w Grecji (2018)edytuj kod

Masur juhu? 07:49, 25 lip 2018 (CEST)

Re: Fernando Redondoedytuj kod

W wolnym czasie spróbuję się tym zająć:) Pozdrawiam. Ekspert_Piłka_Nożna (dyskusja) 17:09, 25 lip 2018 (CEST)

Odp:Powódźedytuj kod

Z całym szacunkiem, ale ten artykuł dla mnie jest taką „bombą”. Tutaj jest Twoja ostatnia wersja artykułu o pożarach w Szwecji. Jest tylko jedno źródło (tvn24.pl). Są problemy z interpunkcją (20 lipca było 25 lasów pożarów następnego dnia już, 70., z których 15 jest niekontrolowanych.).

Z Grecją niestety jest podobnie. Mamy informację, że pożary przybrały na sile 23 lipca, ale nie wiemy, kiedy się dokładnie zaczęły (chyba właśnie 23 lipca zaczęły się problemy, ale nie weryfikowałem tej informacji). W Twojej ostatniej wersji są dwie różne liczby ofiar śmiertelnych (74 w infoboksie, 76 w ostatnim przypisie). Nie wiem, dlaczego wspomniano o polskich ofiarach (patrz WP:Polonocentryzm).

Postaraj się popracować nad jakością. Nie powiem, czasami zdarzają mi się błędy językowe, ale staram się je eliminować, sprawdzając w różnych źródłach, jaka forma jest poprawna. Mam jednak wrażenie, że artykuł napisałeś na szybko, uważając, że można poprawić tekst później. Artykułów o bieżących wydarzeniach nie ruszam, bo często tekst się dezaktualizuje (a i nie rzadko pojawiają się sprzeczne informacje). Kolejnym problemem są źródła. Owszem, mi też niestety zdarza się jeszcze korzystać z polskich portali informacyjnych, ale staram się już odchodzić od tego zwyczaju. Polskie media bardzo często podają informacje za kimś, nie weryfikują doniesień, niektóre nawet stosują różnego rodzaju manipulacje… Szybko coś piszą, byle potem trafiło na Wykop lub portale społecznościowe. Lepsze są światowe portale informacyjne, a najlepsze portale informacyjne z kraju, o którym jest mowa w artykule (tu szwedzkie/greckie).

Runab (dyskusja) 20:30, 25 lip 2018 (CEST)

 • A te liczby też zaktualizowane na szybko. – No właśnie, i to jest problem. W pożarach w Grecji jest teraz 81 ofiar, z zaznaczeniem, że są to dane z godziny 16. Twój przykład ze Smoleńskiem idealnie pokazuje, że nie powinniśmy być prasówką. Co chwilę media podawały różną liczbę ofiar. Nie lepiej poczekać, aż zostaną podane oficjalne dane? Runab (dyskusja) 21:25, 25 lip 2018 (CEST)

Re: TAPKedytuj kod

Witam! Jeżeli chodzi o artykuły typu: "KRLD na IO w XXX", aktualnie tym się aktualnie nie zajmuję. Poprawiam tylko dyscypliny sportowe podczas LIO i ZIO. Pozdr. Morcius (dyskusja) 08:36, 26 lip 2018 (CEST)

Ad:Wikipedysta:Lukasz2/TohokuAd:Wikipedysta:Lukasz2/Tohokuedytuj kod

Ad:Wikipedysta:Lukasz2/Tohoku

Taka forma kopiowania haseł, bez zachowania historii bądź źródła kopletnie narusza zasady CC. Usuwam. Lukasz Lukomski (dyskusja) 10:02, 26 lip 2018 (CEST)

RPCEedytuj kod

Uuups, moja nieuwaga, powinienem oczywiście utworzyć stronę brunopis/RCPE. Jak to skasować? Pozdrawiam Stanisom (dyskusja) 00:38, 2 sie 2018 (CEST)

Wielkie dzięki, przepraszam za kłopot. Podziwiam, że tak szybko zareagowałeś. Pozdrawiam serdecznie Stanisom (dyskusja) 00:48, 2 sie 2018 (CEST) Bardzo dziękuję i pozdrawiam Stanisom (dyskusja) 02:14, 2 sie 2018 (CEST)

Christian Hansezedytuj kod

Hej! Wiesz, czym jest bibliografia? :) Jak poprawiałem daty, to mi wyskoczył konflikt edycji z Tobą (nie dostałeś mojego podziękowania za poprawkę? :) ) Co do interwiki: przeczytaj Pomoc:Interwiki#Nowy artykuł. Edytowanie Wikidata jest w praktyce najczęściej bezproblemowe. W tygodniu belgijskim chciałbym wziąć udział, ale doba ma tylko 24 godziny :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 02:20, 4 sie 2018 (CEST)

Wikipedysta:Lukasz2/Nicolas Leviedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 03:10, 5 sie 2018 (CEST)

Pomyłka???edytuj kod

Witaj! Zauważyłem, że w ostatnich dniach stworzyłeś hasła o belgijskich olimpijczykach. Powstały hasła: Jean Van Nerom i Jean van Nerom oraz Maurice van den Bemden i Maurice Van Den Bemden. Czy naprawdę w tym samym roku urodziły się dwie osoby o tym samym nazwisku i uprawiające ten sam sport, czy zaszła pomyłka i mamy zdublowane hasła? Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 22:49, 6 sie 2018 (CEST)

Wikipedysta:Lukasz2/Gerard Blitzedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 03:08, 7 sie 2018 (CEST)

Kim Yong-Ikedytuj kod

Cześć. Zgłosiłem do usunięcia artykuł Kim Yong-Ik. 3 dni wcześniej (26 lipca 2018) został utworzony artykuł o tym samym zawodniku Kim Yong-ik. Pozdrawiam Birke (dyskusja) 18:08, 7 sie 2018 (CEST)

Ilaria Cusinatoedytuj kod

Dzięki za pomoc :), ale moja osobista prośba - nie edytować chwilę po mnie, gdy piszę w opisie edycji brb (Be Right Back :) ).

Przepraszam za anglojęzyczny skrót i może niejasne oznaczanie - niestety problem jest taki, że MediaWiki ma trudność w przełączaniu się między VE a edytorem kodu, szczególnie gdy są tabelki i przypisy - przez co czasem jest bardzo trudno napisać artykuł w jednej edycji. Nie wiem kiedy wreszcie ten problem zostanie rozwiązany więc mogę tylko ostrzegać. :)

Pozdrowionka i miłych edycji!

aegis maelstrom δ 23:02, 12 sie 2018 (CEST)

Dzięki. :) Z innych obecnych problemów MediaWiki - dublowanie pól w infoboksach, dublowanie linków i problemy z generatorem linków w Citeoid... Nie można się nudzić, dlatego te arty czasem tak wyglądają... :/ aegis maelstrom δ 23:08, 12 sie 2018 (CEST)

Monako na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2018edytuj kod

Nedops (dyskusja) 00:54, 14 sie 2018 (CEST)

Ad:Ejvind Blachedytuj kod

Ad:Ejvind Blach

Hej. A źródło do daty śmierci? Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:57, 21 sie 2018 (CEST)

Dziękuję za uzupełnienie i proszę o sprawdzenie innych swoich haseł pod tym kątem. Pierwsze z brzegu Hans Bjerrum ma ten sam problem i niestety nie dotyczy to tylko daty śmierci. Przypominam o WP:WER, 100% informacji zawartych w artykule musi mieć poparcie w źródłach. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 03:51, 22 sie 2018 (CEST) Postaraj się, aby wszystkie informacje jakie wprowadzasz na wiki miały oparcie w źródłach. Nedops (dyskusja) 00:35, 24 sie 2018 (CEST) En wiki źródłem (wiarygodnym) nie jest – postaraj się pisać hasła na podstawie źródeł i umieszczać je w artykułach :) Nedops (dyskusja) 00:46, 24 sie 2018 (CEST)

Odp:Tydzień duńskiedytuj kod

Odp:Tydzień duński
Pomyślę:) Drzewianin (dyskusja) 17:38, 24 sie 2018 (CEST)

Odp:198 tysięcy martwych linkówedytuj kod

Odp:198 tysięcy martwych linków

Cześć! Zależy które. Jeśli masz jakąś dużą liczbę jednakowych linków i stronę z archiwum (np. Waybacka) to możesz zgłosić to tutaj. Ogólnie takim zadaniem profesjonalnie zajmuje się @Szoltys, więc najlepiej udać się z tym do niego. :) Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 00:19, 26 sie 2018 (CEST)

Potwierdzam, może być też np. w Excelu, by niepotrzebnie nie męczyć się z tworzeniem tabelki. ;) Szoltys [Re: ] 00:22, 26 sie 2018 (CEST) Dziś (no, już wczoraj) poprawiłem ok. 1200 linków, więc walczę z nimi dość regularnie. ;) Gdybyś miał jakieś linki do poprawy, to służę pomocą. Niestety najpierw trzeba wszystko ręcznie zweryfikować (archiwizowane są też "404 not found"). Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 00:29, 26 sie 2018 (CEST)

Martwy linkedytuj kod

Istnieje szansa, że ktoś na podstawie martwego linku poprawi go lub będzie potrafił go zastąpić. Poza tym przypis nadal uźródławia fragment bez względu na to czy przestał być dostępny. Na pewno nie usuwamy przypisów zostawiając puste miejsce. Eurohunter (dyskusja) 00:41, 26 sie 2018 (CEST)

Potwierdzam powyższą opinię @Eurohuntera. Proszę o dokładne zapoznanie się z WP:MARTWE. Usuwanie linku, o ile nie jest to np. reklama, jest ostatecznością. Usuwanie linku w przypisie jest niedopuszczalne, należy wówczas zastąpić link innym, który spełnia WP:WER. Wobec tego cofam Twoje edycje. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 00:47, 26 sie 2018 (CEST) Na to liczę. ;) Wykonując tę poprawę byle jak można narobić więcej złego niż dobrego. Nic nam nie da malejący licznik martwych linków, skoro czytelnik na tym straci. PS Lepszy od archiwum jest zaktualizowany link, zwłaszcza gdy dotyczy oficjalnej strony miasta. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 01:02, 26 sie 2018 (CEST) No niestety, ale nie. Proszę, wolniej, dokładniej. Punkt 3 z WP:MARTWE mówi, że nie każde zgłoszenie bota oznacza martwy link. Ten działa bez zarzutu, więc nie trzeba było poprawiać, a jedynie usunąć komunikat i poinformować Mastiego. Podobnie ten link, w którym wystarczyło usunąć www z wersji pierwotnej (przekierowania bot traktuje jako martwe linki, stąd zgłoszenie). Ta sama strona (WP:MARTWE) podaje: Nie wstawiaj bezkrytycznie linków do Internet Archive. Wstawianie linku archiwalnego bez zajrzenia do środka jest bez sensu, a niestety tak zrobiłeś... Inaczej nie przeoczyłbyś 404 page not found. Szoltys [Re: ] 01:35, 26 sie 2018 (CEST) Jeszcze odnośnie niezarchiwizowanych linków. Rzadko się to zdarza, dużo częściej bot Mastiego nie wskazuje archiwum. Jeżeli tak jest, to można spróbować poszukać ręcznie według schematu: http://web.archive.org/web/20020101010101/TU_WKLEJ_ORYGINALNY_LINK http://archive.is/20020101000000/TU_WKLEJ_ORYGINALNY_LINK. Oba serwisy powinny przekierować pod właściwy adres (z odpowiednią datą), jeżeli archiwum istnieje. Pierwszy (Internet Archive) nadaje się najlepiej do pdfów i tabel, drugi (Archive Today) raczej do artykułów, które nie wymagają nawigacji pomiędzy stronami. Szoltys [Re: ] 01:44, 26 sie 2018 (CEST)

Odp:Olimpiada Letnia 1906edytuj kod

Odp:Olimpiada Letnia 1906

Skupiamy się na igrzyskach olimpijskich, a OL nimi nie była. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 13:14, 26 sie 2018 (CEST)

Historia Japoniiedytuj kod

Wycofałem nie tylko linki ale też te firmy. Philips nie jest przecież firmą japońską inwestującą w Polsce jak to było w haśle. Co do Panasonica to też nie znam źródeł, że inwestuje w Polsce. Ciszema (dyskusja) 15:51, 26 sie 2018 (CEST)

Żałoba narodowa na świecieedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 19:49, 26 sie 2018 (CEST)

Ad:Ejvind Blachedytuj kod

Ad:Ejvind Blach

Pamiętaj proszę w biogramach o dodaniu parametru {{SORTUJ:}}, który pozwala sortować osoby po nazwisku. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 10:59, 27 sie 2018 (CEST)

Odp:Anulowana edycjaedytuj kod

Odp:Anulowana edycja

„Ta witryna jest nieosiągalna”. Mathieu Mars (dyskusja) 14:01, 29 sie 2018 (CEST)

Sprawdź ten link. Jeśli działa stabilnie, wstaw go jako przypis i będzie okej. Mathieu Mars (dyskusja) 14:06, 29 sie 2018 (CEST)

Anulowanie edycjiedytuj kod

Witaj, anulowałem te edycje, ponieważ przyjętym na Wikipedii standardem jest właśnie przecinek (,), a nie kreska (wystarczy na przykład zobaczyć te artykuły, zakwalifikowane jako „Dobre artykuły”). Pozdrawiam Kub347 (dyskusja) 10:52, 30 sie 2018 (CEST)

Włodzimierz Pajdzińskiedytuj kod

WTM (dyskusja) 12:40, 31 sie 2018 (CEST)

Włodzimierz Pajdzińskiedytuj kod

W takiej formie nie ency

Odp:Jebiedytuj kod

Odp:Jebi

Przeniosę Ci to do brudnopisu, ale na przyszłość nie wrzucaj hasła w takiej formie do przestrzeni głównej. Mathieu Mars (dyskusja) 14:38, 4 wrz 2018 (CEST)

Janina Kulesza-Kurowskaedytuj kod

Witam. Na zdjęciu jest grób Otylii Glińskiej - rzeczywiście jest u dołu mała tabliczka, czy to może rodzina że w jednym grobie?, nie zauważyłem tej małej tabliczki, gdyż spojrzałem w szybkości na napis większy na pomniku. Artykuł przejrzany In eegent (dyskusja) 06:41, 5 wrz 2018 (CEST)

Rupert Graseggeredytuj kod

Rupert Grasegger, sekcja Starty - starty na czym? Rozumiem, że na igrzyskach, ale równie to może się odnosić np. do MŚ. Mógłbyś trochę to rozwinąć? data startu, czas przejazdu itp.? --Maattik (dyskusja) 13:02, 8 wrz 2018 (CEST)

Nieco poprawiłem. Na pewno nie jest to wyłącznie olimpijczyk - żeby pojechać na igrzyskach musiał wcześniej stratować w pucharze świata. Ale jeśli jest dobrze opisany występ na ZIO i artykuł jest uźródłowiony można go uznać za przyzwoity. --Maattik (dyskusja) 14:47, 8 wrz 2018 (CEST)

Odp:Aktualnie trwający tydzień tematyczny: Niemcy, Austria, Norwegiaedytuj kod

Odp:Aktualnie trwający tydzień tematyczny: Niemcy, Austria, Norwegia

Hej. Tak, wliczamy całe Niemcy według "dzisiejszych granic". Na stronie jest zresztą napisane: Do zakresu tematycznego wliczana jest również Niemiecka Republika Demokratyczna. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:34, 8 wrz 2018 (CEST)

Historia Niemiecedytuj kod

Spoko. Mix321 (dyskusja) 22:37, 12 wrz 2018 (CEST)

Zenona Węgrzynowiczedytuj kod

[3] + [4]. Pozdrawiam--Pbk (dyskusja) 10:03, 18 wrz 2018 (CEST)

Ad:Trzęsienie ziemi w Tōhokuedytuj kod

Ad:Trzęsienie ziemi w Tōhoku

Hej. Zgadza się, że 15 893 zamiast 15 891 ofiar śmiertelnych, ale skąd 6157 rannych, skoro źródło podaje 6152? Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 07:11, 5 paź 2018 (CEST)

Odp:Jan Bieleckiedytuj kod

Odp:Jan Bielecki

Cześć. Zdjęcia nagrobków w hasłach budzą kontrowersje. Moim zdaniem, parafrazując Toją opinię, lepsze nic niż to. Jeszcze przy dłuższym biogramie, w którym byłaby obszerna sekcja o końcowych latach życia i pochówku, no to bym sam wstawił zdjęcie nagrobka. Ale jako jedyna ilustracja biogramu, to jest to dość słabe. Lepiej zrobić kategorię w Commons i dać do niej odwołanie w haśle. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:43, 7 paź 2018 (CEST)

Rotholcedytuj kod

Tę zmianę trzeba raczej skonfrontować ze wszystkimi źródłami, w tym ze słownikiem Tuszyńskiego, leksykonem boksu Osmólskiego oraz publikacjami o sporcie żydowskim i co najwyżej umieścić różne formy imienia--Pbk (dyskusja) 13:39, 18 paź 2018 (CEST)

 • nie chodzi o to, czy są lepsze, czy gorsze. Tuszyński jest autorem obszernego leksykonu, z którego skądinąd Wryk czerpał garściami (można porównać kolejne edycje jego leksykonu i leksykonu Tuszyńskiego). Rotholc widnieje w publikacjach (bardzo wielu!) z różną formą imienia (nawet Stanisław się zdarza). Wobec tego akurat w tym przypadku nie ma powodów opierać się akurat na jednym źródle i przenosić hasło tylko z powodu tego jednego źródła--Pbk (dyskusja) 13:49, 18 paź 2018 (CEST)

Wincenty Niemkowiczedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Wykaż encyklopedyczność. W tej chwili nie widać ani trochę. Nie pełnił ważnych funkcji, nagród nie dostał ani nie został jakoś upamiętniony.
 • Czasem przykre to, ale szeregowe ofiary wojny w prawie wszystkich jej przejawach, encyklopedyczne nie są.
 • ...

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 21:20, 18 paź 2018 (CEST)

Tadeusz Leśnikowskiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Masur juhu? 07:40, 19 paź 2018 (CEST)

Re: Cmentarz powązkowskiedytuj kod

Cześć, pytasz o Powązki Wojskowe? Najnowsza jaką znam to Orły niepodległości Tadeusza Sobieraja z 2012 np. tutaj. Boston9 (dyskusja) 00:16, 25 paź 2018 (CEST)

Maria Wiercińskaedytuj kod

Hej :) Czy życiorys nie przypomina zbytnio biogramu z Encyklopedii Teatru? Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 22:56, 27 paź 2018 (CEST)

 • Nie ma za co. Sam też kiedyś popełniłem duży błąd, choć myślałem, że wszystko jest w porządku, że napisałem własnymi słowami na tyle na ile było trzeba itp. (a artykuł i tak został później skasowany jako nieencyklopedyczny). Czasami, gdy mamy dużo treści w źródle to i tak po opracowaniu wychodzi krótki artykuł (krótszy niż byśmy chcieli) i trzeba się z tym pogodzić. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 21:37, 28 paź 2018 (CET)

Naruszenie praw autorskichedytuj kod

Dzień dobry, po sprawdzeniu zgłoszenia na Liście NPA z żalem stwierdzam, że treść hasła Jerzy Rżysko została przeklejona przez Ciebie ze strony IPSB tutaj natomiast Stanisław Ludzia przeklejona ze strony IPN [5]. Jest to absolutnie nieakceptowalne w naszym projekcie. Pomijam już niestaranności redakcyjne. Niniejszym zakładam tygodniową blokadę ostrzegawczą z prośbą o zapoznanie się z naszymi zasadami dotyczącymi praw autorskich. W przypadku powtórzenia się takiego przypadku, blokada będzie o wiele dłuższa. Proszę o wzięcie tego pod uwagę. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 10:18, 30 paź 2018 (CET)

Re: Usunięte artykułyedytuj kod

W Brudnopisie nie można mieć treści stanowiących NPA. Jednocześnie usunąłem za naruszenie praw autorskich kolejne Twoje hasła: Maria Wiercińska, Władysław Buchner oraz Edward Idzikowski. Jak widzę, sytuacja jest o wiele poważniejsza niż sądziłem. Od dzisiaj będę monitorował Twój wkład. Jeżeli wśród nowo utworzonych haseł znajdzie się kolejne takie hasło, nie pozostawisz mi innego wyboru, jak tylko zablokować Cię na bardzo długi czas lub dożywotnio. Takie działania są absolutnie nie do zaakceptowania w naszym projekcie. Pozdrawiam. Boston9 (dyskusja) 22:10, 6 lis 2018 (CET)

To nieprawdopodobne, aby w przypadku encyklopedycznej osoby z XX wieku istniało tylko jedno źródło. Sugeruję solidną kwerendę, a potem wizytę w Bibliotece Narodowej. Boston9 (dyskusja) 17:31, 8 gru 2018 (CET) To akurat żaden problem. Podajesz, że spoczywa na Powązkowskim, i dodajesz przypis. Nigdy nie używam tej strony, jest tam zbyt dużo błędów. Boston9 (dyskusja) 17:51, 8 gru 2018 (CET)

Odp. Pomnik Ignacego Daszyńskiego w Warszawieedytuj kod

Hej, tak planuję jutro wykonać zdjęcie do hasła. Z uszanowaniem Mateusz Opasiński (dyskusja) 01:33, 12 lis 2018 (CET)

Japoński licznikedytuj kod

Po pierwsze, to raczej dane szacunkowe, ciekawostkowe, niż oficjalne. Co prawda pewnie mają komputer, który na bieżąco zlicza urodzenia i zgony...

Po drugie, nie zaktualizowałeś przypisu, co dawało efekt, że dzisiejsze dane uźródławiane były stroną sprzed kilku miesięcy.

Po trzecie, toczy się wojenka, żeby nie uaktualniać codziennie liczby odcinków czy strzelonych goli. Liczba mieszkańców z przybliżeniem do kilkudziesięciu tysięcy jest wystarczająco dokładna, a codzienna aktualizacja jest zupełnie zbędna (zaciemnia historię, zajmuje miejsce na serwerach). Ciacho5 (dyskusja) 09:25, 24 lis 2018 (CET)

Leonard Jaroszewskiedytuj kod

Ad:Francisco Resiglioneedytuj kod

Cześć,
lepiej dodać przypisy do szczegółowych informacji a sekcję "Źródła" lepiej zamienić na "Linki zewnętrzne". Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 15:00, 25 lis 2018 (CET)

Czesław Mostekedytuj kod

Hej, na zdjęciach widać, iż Czesław Mostek był kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Może uda Ci się odnaleźć informację o odoznaczeniu w Monitorze Polskim lub innym, źródle bo ja nie podołałem temu. Z uszanowaniem Mateusz Opasiński (dyskusja) 19:47, 27 lis 2018 (CET)

Stefan Serednickiedytuj kod

Witaj. Usunąłem hasło z przestrzeni głównej i umieściłem je w Twoim brudnopisie. Powodem był brak źródeł na VM. To encyklopedyczna informacja, która nie została uwiarygodniona źródłem. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 00:16, 6 gru 2018 (CET)

Witaj, zdjęcie nagrobka?? To jakieś źródło historyczne? Ktoś recenzował napis tam umieszczony? Jaką uczelnie lub który wydział historii kończył kamieniarz będący autorem napisu? To oczywiście żarty, tak jak żartem jest opieranie się na płycie nagrobnej. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 01:09, 6 gru 2018 (CET) Witaj, nie mam pojęcia co można a czego nie można umieszczać na nagrobkach. Mam jednak pojęcia co to są źródła historyczne, pierwotne, wtórne oraz jak źródła definiują zasady Wikipedii. Mocno sugeruje abyś w wolnej chwili przypomniał je sobie bo opieranie się na nagrobnych napisach, wskazuje iż od dawna do owych zasad nie zaglądałeś. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 01:29, 6 gru 2018 (CET)

Ewa Osieckaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • proszę podać weryfikowalne źródła, nekrolog takim nie jest. Można w nim napisać wszystko.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 06:49, 14 gru 2018 (CET)

Andrzej Kaszyńskiedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 06:52, 14 gru 2018 (CET)

Aleksander Michajlikedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 17:30, 15 gru 2018 (CET)

Blokadaedytuj kod

Witaj, prosiłem Cię o zapoznanie się zasadami dotyczącymi źródeł a Ty piszesz artykuły na podstawie...nekrologu gazetowego? Kolejna edycja stojąca w jaskrawej sprzeczności z zasadami weryfikacji jakimi posługujemy się na Wikipedii, niestety będzie skutkowała blokadą możliwości dalszych edycji. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:42, 15 gru 2018 (CET)

Przede wszystkim musisz dobrze zapoznać się z następującymi tematami: źródła, Wikipedia:Bibliografia. Spisywanie z nagrobków jak piszesz "to co jest na nagrobku na szybko, a wstawienie takiego niedopracowanego hasła, to raczej prośba o jego dopracowanie przez innych może ktoś będzie miał lepsze źródła jak nekrolog." jest całkowicie niezgodne z podstawowymi regułami pisania haseł w encyklopedii. Jest to wprost przykładowa twórczość własna. --Pablo000 (dyskusja) 07:31, 16 gru 2018 (CET)

Jadwiga Marsoedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Hasło wymaga rozbudowy
 • Hasło wymaga jednoznacznego wykazania encyklopedyczności; np. nagrody, konkretne role (samo wykonywanie zawodu aktora nie czyni encyklopedycznym, a encyklopedyczność musi wynikać z treści hasła)

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 09:43, 17 gru 2018 (CET)

Staraj się pisać porządniejsze hasła, please :) Możliwie w pełni wykorzystywać podane źródła, poświęcić trochę czasu na znalezienie kolejnych... Jakość, nie ilość! Nedops (dyskusja) 02:13, 18 gru 2018 (CET)

Jadwiga Marsoedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 09:15, 18 gru 2018 (CET)

Żałoba narodowa w Polsceedytuj kod

Witam!
Po ingerencji w przypisy zawsze warto sprawdzić efekt (najlepiej przed zapisaniem). Tutaj tego sprawdzenia brakło.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 19:57, 22 gru 2018 (CET)

Odp:Żałoba Narodowa w Polsce

Nie ma sprawy. Jeszcze taki drobiazg: na górze każdej strony dyskusji jest zakładka „Dodaj temat”. Należy z niej korzystać, aby uniknąć takich dziwnych opisów zmian. No i podglądu też zawsze warto używać, by nie robić zbędnych edycji :-). Wipur (dyskusja) 21:06, 22 gru 2018 (CET)

Poczekalniaedytuj kod

Widzę, że zgłosiłeś ręcznie kilka artykułów Archego. Radzę włączyć specjalny gadżet do zgłaszania artykułów (instrukcja jak włączyć i korzystać na stronie głównej Poczekalni). Dodatek znacząco ułatwia pracę i właściwie eliminuje ryzyko zrobienia błędu. Runab (dyskusja) 13:28, 23 gru 2018 (CET)

Ad:Bärbel Hähnleedytuj kod

Ad:Bärbel Hähnle

Cześć :) Straaaasznie dużo niedociągnięć w tym Twoim artykule było, mimo że taki krótki. Popracuj więcej nad artykułami zanim je wrzucisz w przestrzeń główną. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 10:31, 24 gru 2018 (CET)

Ryszard Sewer-Słowińskiedytuj kod

Wojciech Pędzich Dyskusja 22:10, 27 gru 2018 (CET)

Zuzanna Łapickaedytuj kod

Zgłoszenia do Poczekalniedytuj kod

Witaj. Co miało na celu takie nagłe zgłoszenie kilku haseł o bitwach? Czy jesteś zainteresowany tym tematem i znajdujesz w nich jakieś kontrowersyjne informacje? Czy znalazłeś jakieś błędy? Czy tak zbudziłeś się rano i miałeś wizję, zgłaszam kilka haseł, bo pusto w poczekalni? A może żeby sobie trochę edycji porobić? Wybacz za sarkazm, ale jak interesuje Cię ten temat, to popraw takie hasło. Zgłoszenie kilku haseł na raz nic nie pomoże, a wprost przeciwnie. --Pablo000 (dyskusja) 12:19, 30 gru 2018 (CET)

A co zrobiłeś, żeby coś w nich poprawić? Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. --87.204.59.253 (dyskusja) 21:16, 2 sty 2019 (CET)

Bitwa morska koło Grand Port (1810)edytuj kod

 • Niemiecka wersja też podaje 170 rannych. Może Kolega poprawić to hasło? Dopisać trochę przypisów?--Jerzyjan1 (dyskusja) 12:12, 3 sty 2019 (CET)

Ignacy Samsonowiczedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 04:21, 4 sty 2019 (CET)

Martwe linkiedytuj kod

 • Po pierwsze: jak zamieniasz martwe linki zewnętrzne na kopię to pamiętaj o usunięciu komunikatu ze strony dyskusji.
 • Po drugie: czy sprawdziłeś, czy wideo odtwarza się w archiwum? U mnie pojawiły się problemy techniczne (przypuszczam, że ze strony web.archive). Po trzech minutach buforowania wyskoczyła mi informacja, że wideo nie mogę otworzyć z kraju, w którym jestem (?).
 • Po trzecie: źle zarchiwizowałeś stronę dyskusji.

Runab (dyskusja) 00:16, 17 sty 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Lukasz2/archiwum5" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy