Dyskusja wikipedysty:MZM


Dyskusja wikipedysty:MZM w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

 1. neutralnym punktem widzenia
 2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.MZM/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! MonteChrist... DMC 17:07, 1 sie 2006 (CEST)

Brudnopisedytuj kod

Wykonałeś 14 edycji nic nie wnoszących do artykułu. Proszę nie eksperymentuj w treści artykułów. Do tego celu służy brudnopis. Jeśłi chodzi o loga to Wikipedia nie może zawierać takich grafik, więc proszę nie zamieszczaj ich. MonteChrist... DMC 01:31, 12 sie 2006 (CEST)

Widzę że masz niekiedy problemy z edytowaniem stron - przy edycji pomaga bardzo przycisk "Podgląd", pozwalajacy na zobaczenie tego jak strona będzie wyglądała - przed zapisem. Pozdrawiam MonteChrist... DMC 01:56, 14 sie 2006 (CEST)

Edycjeedytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. No kochany! Napytasz sobie biedy! Nie reagujesz na prośby, a do tego stale starasz się przymycićniedozwolone treści na Wikipedię. Proszę poczytaj Wikipedia:zasady oraz przestrzegaj prawa autorskie - jużkolejny raz przywłaszczas sobie cudzą pracę! Najpierw kopiowanie i przemycanie grafik na commons a teraz kopiowanie tekstów z prasy! Takie zachowanie to zwykła kradzież, za którą odpowiada się prawnie! Ostatni raz więc proszę zaprzestań takich procesów. Oraz czytaj informacje jakie pojawiają się na stronie Wikipedysty. MonteChrist... DMC 00:52, 16 sie 2006 (CEST)

Ad:Landwarówedytuj kod

Za ponowne wprowadzenie danych naruszyjących prawa autorskie, mimo ostrzeżeń, i za to, że nie próbowałeś wyjaśnić sytuacji, została Ci zablokowana możliwość edycji. Możesz się ze mną skontaktować jeśli się nie zgadzasz z tą decyzją.

 • Mój adres e-mail: egil-małpa-wp-pl
 • Mój numer gadulcowy: 3 66 1234

Maciej "Nux" Jaros zostaw notkę 17:33, 17 sie 2006 (CEST).

Gdyniaedytuj kod

Witam, jeżeli uważasz że możesz stworzyć coś konkretnego o transporcie kolejowym w Gdyni i masz ochotę to zapraszam...

Gdynia na nowo, czyli...

Zapraszam na Wikipedysta:Leinad/Gdynia, chętni do współpracy mile widziani ;-).

LeinaD dyskusja 08:46, 25 sie 2006 (CEST)

Sopotedytuj kod

witaj, uznałem to za spam wiec usunałem, to wszystko DingirXul Dyskusja 22:23, 27 sie 2006 (CEST)

powiedzmy ze jestem uczulony na linki, jezeli uwazasz ze to istotny link, przepraszam, przywroc go w takim razie, pozdrowienia DingirXul Dyskusja 22:54, 27 sie 2006 (CEST)

Ad:Sopotedytuj kod

Witam.

Ja a propos zmian zalinkowanych w tytule... Pamiętaj, że Wikipedia nie jest zbiorem linków i nie jest wskazane dodawanie ich wszędzie. Do celowo w Wikipedii powinny być właściwie jednynie linki do zewnętrznych żródeł i linki wewnętrzne. Jeśli chcesz dodawać link na przykład do rzygaczy, to już lepiej dodaj go w artykule o Wolnym Mieście Gdańsku i dopisz, że Sopot się do niego zaliczał podając linka.

Popraw proszę artykuł uwzględniając te uwagi, bo nie chcę po prostu cofać Twoich zmian.

Z góry dziękuję, Nux (dyskusja) 18:06, 29 sie 2006 (CEST).

Ad:Rumiaedytuj kod

Witam.

Naprawdę nie mam nic przeciwko rozwijaniu przez Ciebie artykułów, ale w ciągu nieco ponad godziny, a czasem co parę minut, zmieniając ciągle jedną sekcję, powiększyłeś bazę danych o ponad 90kB, zamiast o około 10kB. Poza tym utrudniasz innym zorientowanie się w historii artykułu. Jeszcze raz proszę Cię, byś stosował podgląd i zastanowił się zanim zachowasz artykuł, zamiast co chwile coś zmieniać. Weź też pod uwagę, że teoretycznie w dowolnym momencie Twojej pracy ktoś może wejść na stronę i już nie zobaczy nowej wersji.

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 14:38, 30 sie 2006 (CEST).

Edycja w art. Warszawaedytuj kod

Witaj,

dlaczego zmieniłeś ten tekst?

Kpjas 08:19, 31 sie 2006 (CEST)

Wstawianie linkówedytuj kod

Witaj,

Fajnie że edytujesz Wikipedię, ale zwróć uwagę na wstawianie linków. Jak to robić możesz przeczytać na tej stronie.

W ogóle warto najpierw przejrzeć Wikipedia:Pomoc. Kpjas 08:24, 31 sie 2006 (CEST)

Piotr Jacońedytuj kod

Proszę, przestań.
Jeżeli nadal będziesz niszczyć strony, zostanie Ci zablokowany dostęp do ich edycji.

Czy możesz wytłumaczyć edycję? Poczytaj może najpierw najpierw co nieco o wstawianiu szablonów oraz regulaminy WP:EK i WP:SDU, bo ta i poprzednia edycja nosi znamiona zwykłego wandalizmu -->ManNapisz 20:50, 6 wrz 2006 (CEST)

Jeżeli uważasz, że jakieś hasło jest nieency to wstaw na jego stronie szablon {{SDU|nieency}} a potem dokończ zgłoszenie zgodnie z procedurą opisaną na stronie WP:SDU. Jeżeli nie umiesz tego zrobić mogę to zrobić za Ciebie, możesz też zawsze poprosić o pomoc administratora lub kogoś z doświadczonych użytkowników. Natomiast nieumiejętne wstawianie szablonów i pozostawianie ich w tej formie, mieszanie EK i SDU oraz usuwanie kategorii i oznaczenia stubu z hasła jest zwykłym wandalizowaniem hasła i proszę Cię byś tego więcej nie robił. -->ManNapisz 07:29, 7 wrz 2006 (CEST)

Podglądedytuj kod

Cześć. Widzę, że zwracano już Ci na to uwagę, ale ja również chciałabym przyłączyć sie do próśb o używanie przez Ciebie przycisku "Podgląd". Znajdziesz go pod oknem edycji, między "Zapisz" i "Podgląd zmian" (ten drugi też jest bardzo pożyteczny, jako że dzięki niemu można przypomnieć sobie, jakie to konkretnie zmiany już sie zdążyło napisać, jeszcze ich nie wprowadziwszy). Gdy klikniesz w "podgląd", zobaczysz, jak będzie wyglądała zmieniana przez Ciebie strona, ale jeszcze bez wprowadzania zmian - wtedy można na spokojnie przeczytać i stwierdzić, co wymaga jeszcze poprawek.

Korzystanie z podglądu zamiast zapisywania po każdej zmianie strony ma ponadto tę ważną zaletę, że ułatwia życie innym edytujacym Wikipedię - aby obejrzeć, co konkretnie zmieniłeś w jakimś artykule, nie muszą przeklikiwać się przez kilometrową historię zmian. To cenne, że wzbogacasz Wikipedię o nowe treści, ale przy okazji szanuj proszę też czas innych. Pozdrawiam. --czupirek 23:29, 8 wrz 2006 (CEST)

PS. Jeśli obawiasz się, że możesz utracić dane podczas edycji i dlatego zapisujesz każdą wersję, to możesz zawsze przekleić zmieniany przez Ciebie tekst do pliku i zapisać go na dysku.

Dworzec Marchijski we Wrocławiuedytuj kod

Może tak jak teraz? A tak przy okazji, to wiadomości zostawia się raczej na stronie dyskusji Wikipedysty :) Bardzo dobre hasło tak przy okazji. Roo72 Dyskusja 10:13, 9 wrz 2006 (CEST)

25 największych bankówedytuj kod

Dokonałeś zmiany w ww. artykule i nie opisałeś zmian. Sądzę, że dokonałeś aktualizacji podanych tam danych. Proszę podaj mi (przyda mi się jak bede czegos szukał) źródło na podstawie ktorego to zrobiles.. Z góry dziękuję. Pozdrawiam, kirq dyskusja 22:20, 9 wrz 2006 (CEST)

SdUedytuj kod

Dziękuję za poinformowanie o zmianie wersji hasła. Przeczytałem, niemniej jak zaznaczyłem w uzasadnieniu głosu, takie listy dla mnie lepiej zakładać w projekcie Wikitravel. Tutaj jednak chodzi o coś innego. Wspaniale pasowałoby m.zd. na przykład opracowanie hasła "Historyczne hotele Trójmiasta", ale właśnie z zacięciem historycznym, a nie informacyjno-komercyjnym. Pozdrawiam --A.P.W. (dyskusja) 21:53, 12 wrz 2006 (CEST)

Klaus Kinskiedytuj kod

Mógłbym odbić pytanie w prosty sposób - dlaczego Ty tego nie zrobiłeś? Trzeba było wejść na Filmweb (zamiast na en.wiki) - tam są juz polskie tytuły - i tutaj zabawić się w kopiuj-wklej.

Jeżeli rozpatrywać problem przez pryzmat samego Kinskiego - aktor ten grał w mnóstwie produkcji filmowych, pierwszo- ale i dzięsięciorzędnych. Epizody, chałtury, zastępstwa. Wklejenie "134 filmów" raczej nie dowodzi jego "wielkości"...

Ale to nie o to chodzi. Otóż, dla mnie "wandalizmem" jest raczej bezmyślne wklejanie ogonka dzieł filmowych, literackich (itp.) pod króciutkim tekstem biograficznym. To nie ułatwia rozeznania, przeciwnie - naprawdę ważne rzeczy giną w natłoku niepotrzebnych faktów. Tworzenie encyklopedii to też umiejętność selekcji materiału. Pełną filmografię (w przypadku ludzi kina) mozna pozostawić specjalistom (do których zreszta znajduja się liniki w artykułach z tej dziedziny). Osobnym problemem jest - po co wklejać tytuły filmów (dzieł) nieobecnych na polskim rynku? Divino 19:05, 17 wrz 2006 (CEST) opracowane?

Otóż to! To co z uporem maniaka wklejasz do Kinskiego nie sposób określić tym mianem... PS Jak idziemy na całość, to na całość - juz Ci podsyłam 134 czerwone linki do opracowania;) Divino 20:31, 17 wrz 2006 (CEST) Serio i (tym razem) nie złośliwie. Zajrzyj tu Wikiprojekt:Filmy. A hasło zrevertuj jak Ci się podoba, ja juz nie mam siły...Divino 21:02, 17 wrz 2006 (CEST)

Babie Dołyedytuj kod

Witaj. Zdecydowałem się wycofać wszystkie wprowadzone przez ciebie zmiany.
Zmiana 1: wojskowo-cywilne na odwrót - daruj, ale mozna prowadzić akademickie spory jakie przeznaczenie lotniska było pierwsze. Najpierw teren cywilny (żaden pas, bez zaplecza), ale jako lotnisko z prawdziwego zdarzenia - dopiero wojskowe. Więc nie ma to najmniejszego znaczenia, a jeśli tak, to po co zmieniać.
Zmiana 2: dodawanie nazw niemieckich dotyczyć powinno tylko miast, wsi, które funkcjonowały pod takimiż, np. na Mazurach, czy za okupacji. Dodawanie nazwy "Hexengrund" jest mylące, bo "Hexengrund" dotyczyło ośrodka badawczego i wąwozu, a nie Babich Dołów-dzielnicy Gdyni, o której jest ten biogram. Chylonia była Kielau, Cisowa Zissau, ale Babich Dołów wtedy nie było i niemieckiej nazwy nie miały. Sytuację zresztą wyjasnia podrozdział "Geneza nazwy". Z kolei "Amalienfelde" to twój błąd merytoryczyny. Amalienfelde to był majątek Stefanowo, z którego wysiedlono właścicieli podczas budowy lotniska dla Luftwaffe. Nie miał wspólnego z Babimi Dołami, oprócz kawałka historii. O Stefanowie będę dopisywał do historii.
Zmiana 3: skąd masz dane, że przybyło 3 mieszkańców od początku września? Nawet jeśli z UM, to czy będziesz aktualizował co dwa tygodnie? Nie sądzę. Uznałem, że wyrażenie około 2400 nikogo nie krzywdzi, a raz na pół roku, można podać dokładną liczbę.
Zmiana 4: po tej zmianie powstało bełkotliwe zdanie nie ma siedzib miejsc zgromadzeń innych wyznań, to raz, a dwa, że sformułowanie nie znajdują się siedziby innych kościołów, ani miejsca zgromadzeń innych wyznań w pełni opisuje stan prawny. Wszystkie wyznania sa sobie równe, dla części miejscem kultu jest kościół, dla cześć sbór, czy meczet. Stąd kościoły i miejsca zgromadzeń. Arek1979 09:29, 27 wrz 2006 (CEST)

Witam ponownie. Przepraszam, że nie podpisałem poprzedniej wiadomości (co już nadrabiam). Usunąłeś informację o dokładnej liczbie mieszkańców opisując to nie ency - rozumiem, że nie encyklopedyczne. Jak ja rozumiem encyklopedię, to jest to zbiór weryfikowalnych faktów, podanych w możliwie najbardziej syntetyczny sposób. Myślę więc, że gruntownie się mylisz - dane Urzędu Miasta są źródłem z tych najsolidniejszych (czyli ency), a informacja ilu mieszkańców w przypadku, gdy piszemy hasło ozbiorowości mieszkańców jest jedną najistotniejszych, zaraz po położeniu (czyli ponownie ency; tak zresztą wygląda pierwsze zdanie hasła Babie Doły - najbardziej położona na północ dzielnica Gdyni. Zamieszkuje ją (...)). Pozdrawiam, Arek1979 09:57, 28 wrz 2006 (CEST)

Babie Doły - c.d.edytuj kod

Uprzejmie proszę - odpowiadaj w Dyskusji Wikipedysty, nie przez wysłanie maila. Nie wstydzę się wytknięcia mi błędów, które na pewno robię, w kwestiach merytorycznych o wszystkim mogę podyskutować. Jeżeli nie chcesz tego robić z jakichś powodów - ja nie będę odpowiadał na Twoje e-maile. Robię to pierwszy i ostatni raz. Zatem, piszesz:

Jest zasadą, że nie podaje się tak dokładnej ilości mieszkańców jaką Ty podajesz z jednym wyjątkiem - w przypadku miejscowości poniżej 100 osób ludności.

Nie jest. Milczą o tym zasady Wikipedii i zalecenia edycyjne. Tymczasem propozycja zaleceń do artykułów o osiedlach stwierdza wręcz w rozdziale "Budowa artykułu": Osiedle to w ... roku liczyło ... ("ilu?") mieszkańców ("jeśli da się stwiedzić w oparciu o wiarygodne źródła"). Da się stwierdzić z wiarygodnego źródła - toteż podałem.

Napisałeś, że podana przeze mnie niemiecka nazwa Babich Dołów (Hexengrund) nie dotyczy tego osiedla lecz samego lotniska. Nic bardziej błędnego - chociaż obecne osiedle powstało w okresie powojennym, Niemcy tą nazwą określali cały przyległy teren lotniska, vide też treść hasła, pruska mapa z 1915, materiały Luftwaffe itd. Nazwą Warszawa obejmowana jest co raz to większa ilość dotychczas niezależnych miejscowości. Przed wojną stolica była o wiele mniejsza niż obecnie. Nazwa jest po prostu ruchoma. Tak samo i w tym przypadku.

Nie, nie tak samo. Co ja widzę na tej mapie, to wąwóz opisany jako Hexengrund. Wąwóz i tyle. W wąwozie Niemcy ulokowali swój ośrodek badawczy i od wąwozu go nazwali. Kilka baraków i kilka budynków TWP stało na terenie dzisiejszej dzielnicy Babie Doły, na samych jej obrzeżach. To za mało, żeby na całą dzielnicę rozciągać nazwę Hexengrund.

W wielu sprawach można przecież dyskutować i częściowo przyjmuję Twoją uwagę np. w sprawie Amalienfelde, chociaż nazwa tego folwarku widnieje na niektórych niemieckich mapach lotniska

Ale to hasło dotyczy Babich Dołów, dzielnicy Gdyni. Które nic nigdy nie miały wspólnego ze Stefanowem. Nie mogły się kiedyś nazywać Stefanowem. A to co zaproponowałeś, początek Babie Doły (niem. Amalienfelde, Hexengrund) był nieprawdziwy i wprowadzający w błąd.

Sam sobie przeczysz - hasło Babie Doły zawiera też informację o lotnisku; również vide treść hasła

Nie rozumiem, gdzie tu sprzeczność. Hasło zawiera informacje, które dotyczą dzielnicy. Powstanie i rozwój dzielnicy wiąże się z lotniskiem. O rozwoju lotniska (właśc. jednostki wojskowej) nic nie piszę, bo na to jest miejsce w haśle 34 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego (nb. to ty dodałeś w BD "ciekawostkę" o lotnisku cywilnym, zamiast w haśle o 34 plm. O Amalienfelde wspominać będę w historii dzielnicy, którą cierpliwie skrobię; tak jak i o majątku Nowe Obłuże. O Hexengrund już są obfite rozważania. Jeżeli masz coś do dodania już - śmiało edytuj! Przecież to jest zawołanie bojowe Wikipedii.

Brak Ci do niektórych spraw dystansu.

Polecam film Rejs, w którym znajduje się ciekawy wywód na temat zachowania niezbędnego dystansu.

Swoją drogą zawartość hasła Babie Doły jest bardzo nierówna, np. niepotrzebnie informująca tak drobiazgowo o szkole, lokalnych punktach usług.

Dane o ilości sklepów są jak najbardziej do opisu zbiorowości lokalnej, jaką jest dzielnica miasta. Historia szkoły - ręce mi trochę opadają na okoliczność tego, że muszę przekonywać cię, że szkoła jest też ważnym elementem życia społecznego. Hasło jest nierówne póki co, ale nie można mu odmówić tego, że się nie rozwija. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do niego, przytoczę kolejny z okrzyków bojowych Wiki: to popraw! (nawet szablon taki jest).

Jest po prostu nie ency i nie przystaje do tego rodzaju encyklopedii jaką jest Wikipedia. Temat do dopracowania.

Z lektury Wikipedii wusnuwam zasadniczo przeciwny wniosek. A jakim rodzajem encyklopedii jest Wikipedia wg ciebie? Zaznaczam, że nie oczekuję odpowiedzi, jeśli byś chciał się podzielić swoimi przemyśleniami, to edytuj raczej hasło Wikipedia:Zasady, lub Wikipedia:Czym Wikipedia nie jest.
Pozdrawiam, Arek1979 09:28, 2 paź 2006 (CEST)

Ciekawostki kolejoweedytuj kod

Może nie wiesz co to jest ciekawostka, a może starasz się być na swój sposób dowcipny co udowodniłej już podczas dyskusji z Arek1979. Daruj sobie edycje polegające na kasowaniu i revertowaniu. Nie bawi mnie cofanie tego, co psujesz. Pozdrawiam (chyba ziomka) Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja

PS. Potraktuj to jako ostrzeżenie z mojej strony.

Związekedytuj kod

Wikipedia nie ma ulatwiac kontaku, tylko prezentowac _encyklopedyczne_ informacje. Wikipedia to nie ksiazka telefoniczna. Herr Kriss 08:44, 5 lis 2006 (CET)

Warszawska Kolej Dojazdowaedytuj kod

Dotyczy tej edycji
opis ilustracji był dobry... nie wiem, czemy zmieniłeś? na tamtym zdjęciu są obydwa wagony: EN80 i EN95.

pozdrawiam, Ss181292 20:10, 12 lis 2006 (CET)

ambasadaedytuj kod

Witaj, linki które wstawiłeś do tego hasła, są zbyteczne i nie wiążą się bezpośrednio z samym hasłem. Są natomiast odpowiednie do hasła Ministerstwo Spraw Zagranicznych i jak widzę też są tam wstawione. To jest rozwiązanie wystarczające. Te linki więc usunąłem, wstawiłem takie, które z hasłem się bezpośrednio wiążą. Pozdrawiam, Eteru 11:13, 9 gru 2006 (CET)

Kierunki lotów z Gdańskaedytuj kod

Witaj. Widzę, że ponownie dodałeś planowane kierunki. Ja osobiście wstrzymałbym się z takimi informacjami do czasu, kiedy rzeczywiście nabierze to realnych kształtów, a nie pogłosek dziennikarskich. W przypadku Gruzji np. wyrażenie woli przez władze regionalne jeszcze o niczym nie świadczy. Czy znajdzie się linia lotnicza, której takie loty opłacałyby się, to inna sprawa - osobiście wątpię. Pozdrawiam --A. 10:25, 3 lut 2007 (CET)

Techniczneedytuj kod

Dotyczy np. tej edycji. Proszę nie powiększać odstępów. Stosujemy tylko pojedyncze puste linie. Beno @ 23:26, 6 lut 2007 (CET)

Hotele w Trójmieścieedytuj kod

Upłynął regulaminowy czas od usunięcia artykułu na SdU i - jeśli byłby dopracowany - ma szansę pozostać... Gdybyś chciał przywrócić poprzednią wersję do obróbki - służę pomocą. AndrzejzHelu (dyskusja) 00:17, 20 lut 2007 (CET)

Lokalizacja dworcówedytuj kod

Witam, do określania lokalizacji używa się szablonu {{współrzędne}}. LeinaD dyskusja 19:50, 2 mar 2007 (CET)

Interaktywna mapkaedytuj kod

Nie mam nic przeciwko takiej mapce w miejsce.info, bowiem to bardzo przydatny serwis. Myślę jednak, że przydałoby się najpierw zaznaczyć wszystkie dworce (czyli także Gdańsk Oliwa, Sopot i pewnie jakieś jeszcze w Gdyni - spytaj LeinaD-a) oraz generalnie dopracować mapkę. Uważam, że nie ma jednak podstaw do zamieszczania linka do mapki w arcie o każdym mieście - wystarczy ją umieścić (w kompletnej wersji) w artykule Trójmiasto. Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 20:00, 2 mar 2007 (CET)

Dobrze, na razie niech zostanie, ale tylko w artykule o porcie lotniczym. Wieczorem zabiorę się za wzbogacenie mapki o inne ważne obiekty. BTW: na przyszłość - pisz, proszę, na mojej stronie dyskusji, a nie na stronie użytkownika. :] Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 15:49, 3 mar 2007 (CET)

Ministerstwo Spraw Zagranicznychedytuj kod

Pozwól, że przez ciekawość spytam: czemuś dodał link do OSZD? Picus viridis RSVP? 21:21, 4 mar 2007 (CET)

PKP Cargoedytuj kod

Idą święta i nie mam ochoty na kłótnie. Linku do strony Cargo nie zauważyłem, mój błąd. Co do linka do strony właściciela - można go znaleźć równie dobrze na stronie PKP Cargo, nie mówiąc już o tym, że Wikipedia posiada również artykuł PKP. Co do mapki, ułatwiania lokalizacji i tym podobnych - Wikipedia to nie książka telefoniczna ani Panorama Firm, nie mówiąc już o tym, że lużno wiąże się ona z samym Cargo jako takim. Weź to proszę pod rozwagę.

Pozdrawiam madcap kontakt 23:55, 6 kwi 2007 (CEST)

Andrzej Wachedytuj kod

Nie sądzisz, że bycie prezesem spółki to trochę za mało aby trafić na Wikipedię? To w końcu nie jest "who is who", nie rozumiem jakie encyklopedyczne (znaczące, epokowe) dokonania ma na koncie ta osoba. Roo72 Dyskusja 14:28, 29 kwi 2007 (CEST)

To, że coś jest na en Wiki nie oznacza automatycznie, że musi czy nawet powinno się to znaleźć u nas. Encyklopedyczność postaci polega właśnie na tym, że oczekujemy od takiej osoby czegoś na tyle niezwykłego czy doniosłego, że pasuje to do encyklopedii. Sęk w tym, że Wiki nie jest i nie będzie "who is who". Jeżeli uważasz, że to hasło koniecznie musi powstać u nas to je skieruję do SdU bo dla mnie ta osoba, z całym szacunkiem dla niej, nie jest postacią encyklopedyczną, w haśle nie ma dokonanych żadnych dokonań tej osoby, a menedżerów kierującymi większymi przedsiębiorstwami na świecie jest tysiące. Roo72 Dyskusja 15:22, 29 kwi 2007 (CEST)

Prezes PKP PRedytuj kod

Witam. Naprawde uwazasz, ze samo bycie prezesem jednej ze spolek PKP jest encyklopedyczne ? Jan Tereszczuk nie ma w zasadzie zadnych dokonan, a ludzie kierujacych podobnej wielkosci firmami sa tysiace jesli nie miliony. W zasadzie argumenty podobne jak Roo72 kawalek wyzej. Pozdrawiam madcap kontakt 23:28, 7 cze 2007 (CEST)

Sola (miejscowość)edytuj kod

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego. Przeczytaj, jak stworzyć poprawnie nowy artykuł oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby artykuł miał swe miejsce w Wikipedii, opisz go szerzej i podaj źródła.Masur juhu? 12:17, 9 wrz 2007 (CEST)

Chojniceedytuj kod

Zapoznaj się proszę z tymi zasadami. Bukaj Dyskusja 22:28, 14 wrz 2007 (CEST)

Tadeusz Gawinedytuj kod

Witaj. Dobrze, że wziąłeś się za porządki, ale mam jedną uwagę. odnotowano dwie osoby publiczne o takim samym imieniu i nazwisku - czy to są osoby encyklopedyczne? Jeśli tak, to należy zrobić {{ujednoznacznienie}}, a jeśli nie, to należy zrewertować (wycofać) przeniesie artykułu. Pozdrawiam, KamStak23 dyskusja► 09:32, 29 wrz 2007 (CEST)

Witold Zglenickiedytuj kod

Witaj Zauważyłem teraz naszą wojenkę edycyjną. Śpieszę z wyjaśnieniem. Usunąłem kategorię Azerbejdżan ponieważ biogramy nie wstawiamy do kategorii głównych związanych z państwami. Rozumie że postac była związana z tym krajem ale wyobraź sobie co by było gdyby przy każdym nazwisku wstawiano kategorie państw w których dane postacie były, pracowały, odwiedziły itp. Byłby jeden wielki bałagan. Czasem zakłada się kategorie np. ludzie związani z danym miastem ale bardzo rzadko z danym krajem. Proszę nie przywracaj tej kategorii bo jego powiązanie z Azerbejdżanem jest wspomniane w biogramie i nie ma potrzeby dodatkowo kategoryzować. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 23:25, 9 paź 2007 (CEST)

Witold Zglenickiedytuj kod

Witaj Zauważyłem teraz naszą wojenkę edycyjną. Śpieszę z wyjaśnieniem. Usunąłem kategorię Azerbejdżan ponieważ biogramy nie wstawiamy do kategorii głównych związanych z państwami. Rozumie że postac była związana z tym krajem ale wyobraź sobie co by było gdyby przy każdym nazwisku wstawiano kategorie państw w których dane postacie były, pracowały, odwiedziły itp. Byłby jeden wielki bałagan. Czasem zakłada się kategorie np. ludzie związani z danym miastem ale bardzo rzadko z danym krajem. Proszę nie przywracaj tej kategorii bo jego powiązanie z Azerbejdżanem jest wspomniane w biogramie i nie ma potrzeby dodatkowo kategoryzować. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 23:28, 9 paź 2007 (CEST)

Witold Zglenickiedytuj kod

Witaj Zauważyłem teraz naszą wojenkę edycyjną. Śpieszę z wyjaśnieniem. Usunąłem kategorię Azerbejdżan ponieważ biogramy nie wstawiamy do kategorii głównych związanych z państwami. Rozumie że postać była związana z tym krajem ale wyobraź sobie co by było gdyby przy każdym nazwisku wstawiano kategorie państw w których dane postacie były, pracowały, odwiedziły itp. Byłby jeden wielki bałagan. Czasem zakłada się kategorie np. ludzie związani z danym miastem ale bardzo rzadko z danym krajem. Proszę nie przywracaj tej kategorii bo jego powiązanie z Azerbejdżanem jest wspomniane w biogramie i nie ma potrzeby dodatkowo kategoryzować. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 23:32, 9 paź 2007 (CEST)

Witold Zglenickiedytuj kod

Witaj Zauważyłem teraz naszą wojenkę edycyjną. Śpieszę z wyjaśnieniem. Usunąłem kategorię Azerbejdżan ponieważ biogramy nie wstawiamy do kategorii głównych związanych z państwami. Rozumie że postac była związana z tym krajem ale wyobraź sobie co by było gdyby przy każdym nazwisku wstawiano kategorie państw w których dane postacie były, pracowały, odwiedziły itp. Byłby jeden wielki bałagan. Czasem zakłada się kategorie np. ludzie związani z danym miastem ale bardzo rzadko z danym krajem. Proszę nie przywracaj tej kategorii bo jego powiązanie z Azerbejdżanem jest wspomniane w biogramie i nie ma potrzeby dodatkowo kategoryzować. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 00:05, 10 paź 2007 (CEST)

ZNTK a ZNLE Gliwiceedytuj kod

ZNTK a ZNLE Gliwice to dwie różne firmy. ZNTK mieści się w Gliwicach przy ulicy Błogosławionego Czesława a ZNLE przy ulicy Chorzowskiej. Prace w ZNLE idą pełną parą, natomiast w ZNTKu widuję wyremontowane wagony aczkolwiek nie w olbrzymich ilościach. Hans KlossDyskusja

Jan Kozłowskiedytuj kod

Zgodnie z zasadami Wiki biogramy nie powinny być tworzone w formie CV. Poza tym cofnąłeś edycję zawierającą dodatkowe informacje (o działalności partyjnej), poprawione linki i kategorie. Dlatego anulowana Elfhelm (dyskusja) 11:10, 13 sty 2008 (CET)

 • Jeśli są informacje pominięte, dodaj jej w formie przyjętej dla biogramów i z prawidłowymi linkami. Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 23:41, 13 sty 2008 (CET)

Linki zewnętrzneedytuj kod

Witaj w Wikipedii. Każdy może wnieść konstruktywny wkład w jej rozwój. Jednak, jeden lub więcej linków dodanych przez Ciebie do artykułu Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce nie spełnia wymogów związanych z zasadami wstawiania linków zewnętrznych więc zostały one usunięte. Wikipedia nie jest zwykłym katalogiem linków, nie może być także używana do reklamy lub promocji. Ze względów technicznych linki takie nie podnoszą pozycji wprowadzonej strony w wyszukiwarkach.
Lista negatywna obejmuje (przeczytaj ją całą) linki do forów dyskusyjnych, fanklubów, blogów, recenzji oraz linki reklamowe i nie powiązane bezpośrednio z tematem.
Jeśli uważasz, że link powinien zostać dodany do artykułu, to proszę przedyskutuj to na stronie dyskusji przed przywróceniem go. Spójrz także na Pomoc:Pierwsze kroki, gdzie dowiesz się więcej na temat wkładu w rozwój tej encyklopedii. Dziękuję. Kkaktus 01:24, 14 lut 2008 (CET)

(1) - nie linkujemy do podstron. Drogi link odpada. W przypadku reszty: linki muszą być powiązane bezpośrednio z tematem. Tutaj nie były tak powiązane. Pozdrawiam, Kkaktus 21:59, 14 lut 2008 (CET)

O nazewnictwie, szczególnie okupacyjnymedytuj kod

Cytuję Twoją uwagę w Wikipedii przyjęte jest podawanie obcych nazw miejscowości na początku hasła. Nie odpowiada to prawdzie i nie ma takiej konwencji w stosunku do NIELEGALNYCH nazw okupacyjnych. Okupacja była aktem NIELEGALNYM i nie jest uznawana przez prawo polskie, a tego "Wikipedia.pl" przestrzegać już musi. Nazwy obcojęzyczne w nagłówku wstawia się gdy mają silne podłoże historyczne jak np. Krakau. Średniowieczne nazwy niemieckie wtórnolokacyjne (np. dla Sanoka i Przemyśla) dla istniejących często już miast i wsi na prawie polskim - tylko w podsekcji historia. Nazwy obcojęzyczne wstawiamy do nagłówka gdy jest to obszar zamieszkany przez uznaną mniejszość (istnieje lista urzędowych gmin dwujęzycznych) oraz kursywą gdy są to nazwy miejscowości znajdujących się do maja 1945 LEGALNIE NA OBSZARZE ÓWCZESNYCH NIEMIEC. Polskie tereny okupowane pod tą kategorią się NIE plasują i dlatego NIELEGALNE nazwy okupacyjne (1939-1945) wstawia się WYŁĄCZNIE do podsekcji historia. Nie wstawia się również nazw nazistowskich z okresu 1933-1945 dla byłych LEGALNYCH obszarów niemieckich / patrz ustawa o nazewnictwie dwujęzycznym na Opolszczyźnie. Nazewnictowo nazistowskie na obszarze Niemiec zostało urzędowo skasowane - jest rzeczą zdroworozsądkową iż naszych nowych terenów zachodnich to nie objęło gdyż nowa jurysdykcja niemiecka tam już nie sięgała. Rekapitulując NIELEGALNE NAZWY OKUPACYJNE tylko do podsekcji historia podobnie jak nazwy nazistowskie. Również nazw potocznych, gwarowych, fonetycznych i półoficjalnych nie wstawia się do nagłówka. Wątpliwości wszelkiego rodzaju powinna rozwiać dobra mapa historyczna. 213.39.191.34 (dyskusja) 09:10, 9 mar 2008 (CET)

Autonomiczne Związki Zawodowe Transportu Kolejowegoedytuj kod

Zerkniesz na Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Autonomiczne Związki Zawodowe Transportu Kolejowego?. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 09:08, 11 maj 2008 (CEST)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych 1830-1831edytuj kod

Nie usuwaj tego hasła z MSZ. Jak zapewne przeczytałeś, nie wszyscy jego szefowie w czasie powstania listopadowego byli ministrami, dlatego więc nie będę ich umieszczał pomiędzy ministrami SZ, ale zachowam chronologiczny link do oddzielnego hasła w haśle MSZ. Mathiasrex (dyskusja) 20:41, 13 cze 2008 (CEST)

Połczynedytuj kod

Witam, dzięki za wikizację Połczyn-Zdrój. Chciałbym zapytać, dlaczego usunąłeś Wacław Łukasz? Kryteria listy są jasne, urodzeni w mieście. Druga sprawa to nie widzę nic nieency w liczbie czytelników w ciągu roku, a pokazuje jak bardzo połczynianie zachodzą do biblioteki. --JD dyskusja 09:56, 25 wrz 2008 (CEST)

Jeżeli uważasz, że Wacław Łukasz nie jest osobą ency to zgłoś ją do poczekalni lub SdU. Lista jest jasna i zgodna z WP:ZTL i należy się jej trzymać, nic na to nie poradzimy że takie są kryteria i urodzony to urodzony. Dobrym rozwiązaniem jest utworzenie kategorii Urodzeni w Połczynie-Zdroju. Wymienienie innych nieznanych ogółowi osób to tylko twój POV, jeżeli osoba jest ency to warto ją wymienić by czytelnik kliknął i dowiedział się kim ta osoba jest - w końcu od tego jest wikipedia. Jeżeli widzisz jakieś informacje nieencyklopedyczne to wskaż je, chętnie podyskutuję lub zweryfikuję swoje spojrzenie. Zgadzam się, że hasło powinno być strawne - ale czy liczba czytelników nie jest strawna? Czy jesteś z Połczyna? --JD dyskusja 10:58, 25 wrz 2008 (CEST)

Kościół w Sopocieedytuj kod

Z całą pewnością parafia ewang.-augsb. w Sopocie NIE mieści się na ul. Parkowej.--Thornan (dyskusja) 23:32, 14 paź 2008 (CEST)

dane PKPedytuj kod

Podczas tej edycji zmieniłeś uźródłowione dane na nieuźródłowione. Mam nadzieję że albo podasz źródła, albo przywrócisz poprzednie dane. Pozdrawiam --JDavid dyskusja 02:17, 3 lis 2008 (CET)

Kolejowe związki zawodoweedytuj kod

Sorry, pospieszyłem się. Dzięki za czujność. --Derbeth talk 11:50, 13 sty 2009 (CET)

Odp:Muzeum Kolejnictwa w Warszawieedytuj kod

Odp:Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Hasło jest o muzeum kolejnictwa w Warszawie. Linki do muzeów w innych miastach mogą być przecież umieszczone w hasłach o nich. Wikipedia to nie katalog/zbiór przydatnych linków. Jasno mówią o tym zasady. Lukasz Lukomski (dyskusja) 14:54, 19 lip 2009 (CEST)

Dyneburgedytuj kod

Dlaczego anulowałeś moją wersję? Kategoria Dyneburg mieści się w kategorii Miasta Łotwy. A link był nie na temat. Warschauer (dyskusja) 18:12, 26 lip 2009 (CEST)

Aleksander Janiszewskiedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 23:20, 23 sie 2009 (CEST)

Jan Janikedytuj kod

Też na SDU trafił. W dodatku staraj się wystrzegać takich sformułowań jak jego opis. Nie wstawiłeś/łaś źródeł, a NIKowskie zarzuty nie są potwierdzone (w artykule, bo sprawy nie znam) wyrokiem sądowym (?). Ciacho5 (dyskusja) 23:37, 23 sie 2009 (CEST)

 • "Zarzuty wielokrotnie publikowane w prasie" to tyle, co nic. Źródłem jest poważny art w poważnej gazecie. Z tytułem i autorem. Ciacho5 (dyskusja) 20:29, 24 sie 2009 (CEST)

Inżynier Andrzej Wachedytuj kod

Cytuję opis kategorii Kategoria:Polscy inżynierowie

"Kategoria grupuje Polaków pracujących w zawodach inżynierskich
Przynależność do kategorii nie jest zależna od stopnia wykształcenia czy posiadania tytyłu zawodowego inżyniera."

W artykule nie ma ani słowa na temat osiągnięć p. Wacha jako inżyniera, czy nawet o jego pracy w charakterze inżyniera. Dlatego kategorię usunąłem. W tej kategorii jest więcej takich osób, ten artykuł po prostu mi się nawinął pod rękę.

Pozdrawiam

madcap kontakt 00:09, 8 wrz 2009 (CEST)

redaktor?edytuj kod

Hej, nie zastanawiałeś się aby mieć uprawnienia redaktora? LeinaD dyskusja 10:41, 3 paź 2009 (CEST)

Biblioteka Wallenrodzkaedytuj kod

Proszę o podanie w artykule źródeł, na podstawie których go napisałeś. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 16:43, 7 paź 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 16:15, 8 paź 2009 (CEST)

Jan Misiaszekedytuj kod

Tu jest to hasło, wstaw linki wewnętrzne, kategorię i dodaj źródła, jeśli możesz. Pzdr, Gdarin dyskusja 21:14, 27 paź 2009 (CET)

Przewozy Regionalnieedytuj kod

Witam,

zastanawiam się nad powodem anulowania mojej edycji w haśle PKP Przewozy Regionalne. Przecież podane dane są prawdziwe, stanowią rozwinięcie wątku PKP PR. Dodatkowo podałem źródło informacji. Możesz mi wyjaśnić powód dlaczego ta wersja Przewozy Regionalne została uznana za błędną?

Pozdrawiam AdiS (dyskusja) 23:01, 2 gru 2009 (CET)

Koleje Czeskieedytuj kod

Nie rozumiem, dla czego artykul opisujacy czeskiego pasazerskiego przewoznika České dráhy ma nazwe polskiego towarowego przewoznika Koleje czeskie z siedziba w Warszawie (patrz Wykaz licencjonowanych przewoźników kolejowych - nr. 100) --Cmelak770 (dyskusja) 13:38, 5 gru 2009 (CET)

Zastosowałem tylko polską nazwę (tłumaczenie) czeskiego przewoźnika, Vide: hasła przewoźnika rosyjskiego, ukraińskiego, chińskiego itd. W wersji polskiej powinniśmy używać nazw czytelnych dla rodzimego czytelnika tj. w jęz. polskim. Pozdrawiam, --MZM (dyskusja) 13:53, 5 gru 2009 (CET)

Ale to jest nazwa spolki, ta nie powinna byc tlumaczona. Nawet tutaj widze Československé státní dráhy (nie Czechoslowackie koleje państwowe), Österreichische Bundesbahnen (nie Austriackie koleje federalne), CTL Logistics (nie CTL Logistyka), East West Railways (nie Koleje wschodnio-zachodnie), PKP Intercity (nie PKP Miedzymiasto) itp. --Cmelak770 (dyskusja) 19:54, 5 gru 2009 (CET)

Zły adresedytuj kod

Przekonaj społeczność do tej kolejności a nie mnie. Wikipedia:Bibliografia Radomil dyskusja 22:53, 19 gru 2009 (CET)

To wypełnij po prostu zalecany szablon... Ja zrobię to w haśle o HCP... Radomil dyskusja 21:20, 20 gru 2009 (CET)

Gdyniaedytuj kod

Geografia Gdyni jest taka a nie inna i nawet Twój największy upór tego nie zmieni. Ulica Krzywoustego leży w samym środku Chyloni, ul. Osada Kolejowa leży na Leszczynkach. Nazwy przystanków SKM w tej części miasta nie pokrywają się z nazwami dzielnic. A jeśli piszemy, że dany zakład mieści się w Gdyni Chyloni czy Gdyni Leszczynkach - to raczej mamy na myśli dzielnicę (i jej granic się trzymamy), a nie przystanek. Zamiast forsować na siłę błędne nazewnictwo, doczytaj - informacje masz w zasięgu ręki - na Wikipedii:

Dla porównania - przystanki SKM:

--FastHand (dyskusja) 03:15, 30 gru 2009 (CET)

Gdyniaedytuj kod

"Ludzie tam mieszkający lub zatrudnieni, nie mogąc się pogodzić z tym dualizmem - stosowania w Gdyni nazw niektórych dzielnic, najczęściej używają nazw najbliższych miejsca zamieszkania lub zatrudnienia przystanków stosowanych przez spółkę PKP Szybka Kolej w Trójmieście a nie narzucanych przez Urząd Miejski"

Obecny podział administracyjny Gdyni w maksymalnym możliwym stopniu uwzględnia tradycje historyczne - trudno więc jest tu mówić o nazwach "narzucanych" przez Urząd Miasta. Jeśli coś zostało tutaj narzucone, to (niestety) nazwy przystanków SKM.

Przykładowo: nazwa Chylonia od wieków odnosiła się do miejscowości zlokalizowanej w obrębie dzisiejszych ulic: Wiejskiej, Młyńskiej, św. Mikołaja, Opata Hackiego, Lubawskiej i początku Chylońskiej. Jeszcze na planach miasta sprzed niespełna trzydziestu lat nazwa Chylonia jest wycentrowana na tej właśnie okolicy.

Gdy 1870 r. wybudowano w Chyloni stację kolejową, postawiono ją około 1 km od samej wsi (o wyborze takiej lokalizacji zadecydowały wyłącznie względy techniczne). Powstanie dworca spowodowało rozbudowę Chyloni w jego kierunku, stąd z czasem objęła ona swoją nazwą większy niż pierwotnie obszar.

Dokładnie sto lat później - z uwagi na istniejące zapotrzebowanie - w Chyloni wybudowano dodatkowy przystanek SKM, który zresztą miał nazywać się początkowo "Gdynia, ul. Wiejska". Ostatecznie przyjęto nazwę sąsiedniego osiedla - Leszczynek, położonych około 1 km od samego przystanku (dawna osada Leszczynki to dziś ulica o tej samej nazwie - na wzgórzu po przeciwnej stronie ul. Morskiej).

Nadanie leżącemu w Chyloni przystankowi SKM nazwy "Gdynia Leszczynki" okazało się błędem o skutkach, jakich zapewne jej pomysłodawcy nie przewidzieli. W świadomości dość dużej (myślę jednak, że nie najliczniejszej) grupy ludzi nazwa ta zaczęła się odnosić dla terenu, do którego nigdy nie należała. Na długo przed powstaniem miasta, jak i już w jego podziale administracyjnym, a także w świadomości "rdzennych" mieszkańców okolice ul. św. Mikołaja, Młyńskiej, Wiejskiej itd. to zawsze była Chylonia. W dodatku zachowała się tutaj niemal w całości zabudowa Chyloni z czasów, gdy była ona samodzielną miejscowością (a więc sprzed conajmniej osiemiedziesięciu, a niekiedy nawet ponad stu lat).

Na szczęście (trochę wbrew temu co piszesz) dzięki Internetowi, jak i np. działalności Rady Dzielnicy, coraz bardziej popularne staje się wśród mieszkańców poprawne nazewnictwo i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nie jest ono "wymysłem" Urzędu Miasta, a posiada bardzo konkretne uzasadnienie.

W związku z tym, co napisałem wyżej, uważam, że w źródłach takich jak Wikipedia należy promować oficjalne, tradycyjnie i historycznie uzasadnione nazewnictwo. Jeśli chodzi o określenie "Gdyni Leszczynki" (w odniesieniu do terenu Chyloni), uważam, że jest ono do zaakceptowania tak długo, dopóki z tekstu wyraźnie wynika, że mowa jest o nazwie przystanku SKM, nie o nazwie dzielnicy.

Pozdrawiam, --FastHand (dyskusja) 16:23, 2 sty 2010 (CET)

Kolej w Polsceedytuj kod

Witam. Zauważyłem, że udzielasz się w artykułach związanych z kolejnictwem. Czy umiałbyś stworzyć artykuł o polskiej kolei - coś na wzór Kolej w Wielkiej Brytanii? Moja wiedza na ten temat niestety ogranicza mnie w tworzeniu tego artykułu a bardzo by się taki przydał szczególnie w kontekście dalszej prywatyzacji spółek grupy PKP. Wcześniej prawie każdą informację o kolejach w Polsce można było wrzucić do artykułów dotyczących PKP. Teraz konieczne jest nowe usystematyzowanie informacji np. żeby zespoły trakcyjne przejęte przez Przewozy Regionalne nie widniały na liście zespołów trakcyjnych PKP (tu akurat zmiany w artykule zostały dokonane). Z powodu późnej pory nieco chaotycznie ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Pozdrawiam Alessandro (dyskusja) 00:38, 6 sty 2010 (CET)

Szczegółowe dane kontaktoweedytuj kod

Przypominam Ci że WP:CWNJ jest zasadą polskiej Wikipedii, a nie jak piszesz "jedynie zaleceniem". Ponadto toczyła się ostatnio dyskusja społeczności na temat danych szczegółowych nt. usuwania numerów telefonów z infoboxów. E-maili nie podajemy już od przynajmniej roku, gdzie też toczyła się na ten temat dyskusja i przedstawiono oprócz tego argumenty techniczne. Wikipedia nie jest zbiorem kontaktów (jak panorama firm i itp.), lecz encyklopedią. JDavid dyskusja 14:37, 17 sty 2010 (CET)

České dráhyedytuj kod

Spolka Koleje Czeskie Sp. z o.o. nie jest przedstawicielstwem spolki České dráhy w Polsce, jest to polski przewoznik towarowy (córka spolki ČD Cargo). České dráhy maja obecnie tylko przedstawicielstwo w Brukseli - patrz [1]. --Cmelak770 (dyskusja) 13:55, 18 mar 2010 (CET)

Jędrzej Moraczewskiedytuj kod

Witam. Poproszę o uźródłowienie dodanej przez Ciebie informacji w biogramie polityka, że był on działaczem związkowym. To artykuł, który ma tytuł "DA", wszystko jest tam odpowiednio uźródłowione. Poza Twoim wpisem. Pozdrawiam, Shalom (dyskusja) 21:04, 12 cze 2010 (CEST)

pkp cargoedytuj kod

wszelkie dane telefoniczne i mail zostały usunięte z infoboxów, jeżeli jakiś się jeszcze ostał, to przypadkiem, postępowanie takie było uzgodnione w Kawiarence i jest zgodne z zasadą WP:CWNJ - książką teleadresową. maikking dyskusja 13:09, 20 cze 2010 (CEST)

Przedsiębiorstwa kolejoweedytuj kod

Witaj! Czy możesz mi wytłumaczyć na jakiej podstawie anulowałeś moje poprawne edycje dotyczące drobnych zmian technicznych w hasłach opisujących przedsiębiorstwa kolejowe. Pozdrawiam --Tomen (dyskusja) 19:18, 27 cze 2010 (CEST)

Witaj. Teraz ja odpowiem Tobie dlaczego moje poprawki były poprawne. 1. Przyjęło się że pisownia numerów telefonicznych występuje pod postacią: 12 345-67-89 ewentualnie 12 34-56-789 a nie 12 345-6789, ten zapis może i występuje, ale na tyle rzadko że nikt tym nie wie lub mało kto o tym wie. Sprawdź w dowolnej książce telefonicznej lub nawet na stronach internetowych powyższych firm (zakładka Kontakt). 2. Numery faksów są niepełne tzn. brakuje im dawnych numerów kierunkowych (np. 22, 18, 71 itd.), które też trzeba wprowadzić aby wysłać fax dlatego też uzupełniłem ten brak. 3. Od kilku już lat nie ma jako takich numerów kierunkowych, które są integralną częścią całości numeru. Dzwoniąc niezależnie czy to w ramach jednej strefy numeracyjnej czy też po za nią i tak trzeba wprowadzić "dawny" numer kierunkowy. Jeśli chodzi o formę zapisu to coraz częściej odchodzi się już od wyróżniania dodatkowo numeru kierunkowego (z powodów o których przed chwilą wspomniałem) za pomocą nawiasów, chociaż wciąż jest to spotykane- w tej kwestii nie będę się upierał co do ewentualnych nawiasów czy też ukośników. 4. W przypadku hasła PKP Polskie Linie Kolejowe uporządkowałem strony internetowe. W infoboksie jest miejsce tylko na podanie jednej strony a nie trzech (pozostałe adresy stron podaje się w sekcji Linki zewnętrzne), a ewentualne źródła podaje się w przypisach, infobox do tego nie służy. 5. W przypadku infoboksu w haśle Telekomunikacja Kolejowa dodałem słowo "email" tak jak to jest w pozostałych hasłach. Więc jak widzisz wszystkie moje poprawki były poprawne, niczego nie usunąłem a jedynie uporządkowałem. Dlatego też proszę Cię abyś wycofał swoje anulowanie moich edycji. Pozdrawiam. --Tomen (dyskusja) 23:20, 30 cze 2010 (CEST)

Zgadzam się z Tobą, że nie ma co prowadzić jak to ująłeś jałowej dyskusji, a żeby nie było obiektu spornej dyskusji to ujednoliciłem infoboksy w stosunku do (prawie) wszystkich haseł dotyczących przedsiębiorstw gdzie nie występują numery telefonów i faksów (najlepiej jest uzyskać numer tel./faksu bezpośrednio ze strony internetowej danej firmy, zawsze jest się wtedy pewnym że jest wciąż aktualny), wystarczy że będzie adres poczty elektronicznej. Pozdrawiam i życzę miłych wakacji. --Tomen (dyskusja) 13:19, 2 lip 2010 (CEST)

Re: Gdańsk Głównyedytuj kod

Podaj jakiś wiarygodny link mówiący o tym, że nie należy po dacie pisanej cyframi stawiać ani skrótu ani roku. W klasycznych encyklopediach ze względu na oszczędność tekstu ową "zasadę" może i się stosuje. Stosuje się i inne skrótowce, jak np. pisanie samych inicjałów zamiast pełnych imion i nazwisk. W wikipedii ograniczenia tekstu nie ma, więc i ta zasada nie obowiązuje. Poza tym należałoby we wszystkich artykułach to pozmieniać, chcąc być konsekwentnym. Pzdr, Refycul (dyskusja) 15:41, 29 lip 2010 (CEST)

 • A mógłbyś pokazać mi jakieś zalecenie na ten temat? Bo tak na słowo to ja raczej nie ufam nikomu. Refycul (dyskusja) 01:17, 30 lip 2010 (CEST)

Polsko-Mongolska Izba Gospodarczaedytuj kod

Witaj! Beau.bot wykrył w zawartości dodanej przez Ciebie strony Polsko-Mongolska Izba Gospodarcza spore fragmenty będące kopią http://pmig.republika.pl/about.htm, w związku z tym została ona oznaczona jako naruszająca prawa autorskie. Wikipedia nie może zawierać tekstów objętych prawami autorskimi sprzecznymi z jej licencją. Jeśli stan prawny tego tekstu nie zostanie wyjaśniony, to zostanie on w najbliższym czasie usunięty.

W celu rozwiązania zaistniałej sytuacji zapoznaj się z możliwymi rozwiązaniami:

 • Jeśli tekst znajduje się w domenie publicznej lub na licencji kompatybilnej z Wikipedią – wyjaśnij to na stronie dyskusji oraz podaj link potwierdzający licencję skopiowanego tekstu. Sprawdź na jakiej licencji przechowywane są teksty w Wikipedii.
 • Jeśli posiadasz prawa autorskie do skopiowanego tekstu lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z licencją Wikipedii – zapoznaj się ze stroną Zamieszczanie haseł i grafik wcześniej opublikowanych.
 • Skopiowany tekst wykorzystaj jako źródło do napisania własnego tekstu – miej jednak na uwadze, że nieznaczne przeredagowanie tekstu nadal narusza prawo autorskie, patrz Hasła nieznacznie przeredagowane.
 • Skopiowany tekst jest niewielkim fragmentem całości utworu – oznacz taki fragment jako cytat za pomocą przypisu lub odpowiedniego szablonu.
 • Upewnij się, czy w historii strony nie ma wersji nienaruszającej prawa autorskiego. Jeżeli jest, to przywróć ją.
 • Usuń tekst naruszający prawa autorskie, o ile nie spowoduje to utraty sensu tematu strony.


Pamiętaj, że kopiowanie cudzych tekstów jest naruszeniem praw autorskich i może wiązać z pociągnięciem Ciebie do odpowiedzialności prawnej!


Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie przez robota Beau.bot, którego opiekunem jest Beau.
Jeśli robot popełnił błąd, przepraszamy! Koniecznie skontaktuj się z jego opiekunem – kliknij tu, by zostawić wiadomość.
Beau.bot (dyskusja) 10:42, 31 lip 2010 (CEST)

Janusz Christaedytuj kod

Witaj. Edycja, którą oznaczyłeś [2] była błędna, ponieważ wstawiono tam link do bloga, czyli niezgodny z zasadami wstawiania linków zewnętrznych. Pamiętaj proszę na przyszłość, że tego typu edycje należy anulować :) pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 12:56, 17 sie 2010 (CEST)

Daugavpils (stacja kolejowa)edytuj kod

Artykuł w ros. Wikipedii nie jest o stacji kolejowej, lecz o węźle kolejowym. — Gleb Borisov (dyskusja) 01:45, 24 sie 2010 (CEST)

Ponaredytuj kod

Istnieje Grupa Ponar http://www.ponar-wadowice.pl/grupa_ponar.htm.Xx236 (dyskusja) 08:26, 27 sie 2010 (CEST)

Ministerstwaedytuj kod

Czemyż akurat ministerstwa dodajesz? Czyz nie zasłużyła sztuka francuska, armia brytyjska, i wiele, wiele innych na linki? Wiele jesthaseł o rzeczach brytyjskich i nie ma potrzeby akurat MSZ uwazać za jeden z bardziej związanych. Ciacho5 (dyskusja) 11:07, 5 wrz 2010 (CEST)

 • Częściej się styka z reprezentacją w piłkę nożną, kuchnią francuską (w spolonizowanej postaci), filmem i wieloma innymi. Kto zechce szukać informacji o MSZ będzie ich szukał pod właściwym hasłem. Kto zechce szukać informacji o wizach, (no, podobnych sprawach), będzie szukał na stronie ambasady. Opis MSZ nie wnosi nic specjalnie wartościowego do artykułu o kraju. Ciacho5 (dyskusja) 11:52, 5 wrz 2010 (CEST)
 • Co się będziemy kłócić, zobaczmy, co myślą inni Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły#Rozbudowa Zobacz też. Ciacho5 (dyskusja) 12:27, 5 wrz 2010 (CEST)

 • MSZ może interesować pracowników rządowych czy posłów, dla zwykłego czytelnika nie różni się niczym od innych ministerstw. Nie ma więc żadnego powodu, aby szczególnie wyróżniać akurat to ministerstwo. Warto natomiast w odpowiedniej sekcji dotyczącej rządu przedstawić kompletną listę ministerstw danego kraju i tu oczywiście link jest jak najbardziej zalecany. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:31, 5 wrz 2010 (CEST)

Stolbudedytuj kod

Witaj! Doceniam Twoją dotychczasową pracę włożoną w napisanie hasła Stolbud. Proszę Cię, dodaj jeszcze w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie napisane. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu hasła proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Dla pełności informacji napiszę jeszcze, że o ile w haśle występują tezy kontrowersyjne, dyskusyjne lub drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także danych liczbowych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, Bulwersator (dyskusja) 23:21, 22 wrz 2010 (CEST)

Ad:Historia edycji „Szadubały”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Szadubały”

Czy mógłbyś dodać współrzędne geograficzne, tak jak w haśle Kraków? -- Bulwersator (dyskusja) 08:51, 11 paź 2010 (CEST)

Szadubałyedytuj kod

Raczej nie ma powiatu E., moze gmina?Xx236 (dyskusja) 10:54, 11 paź 2010 (CEST) Rejon elektreński.Xx236 (dyskusja) 10:29, 13 kwi 2012 (CEST)

Dyneburgedytuj kod

Najwyraźniej się nie zrozumieliśmy - w artykule podane są dane oficjalne, dane z przewodnika onetowskiego takimi po pierwsze nie są, po drugie - polskie pochodzenie nie jest w żadnej mierze ścisłym terminem i nie oznacza tożsamości. Po trzecie wreszcie - wikipedia nie jest polonocentryczna i nie ma tu miejsca na pompowanie akurat naszej diaspory. Szwedzki (dyskusja) 01:39, 25 paź 2010 (CEST)

Odp:Stanisław Lenartowiczedytuj kod

Odp:Stanisław Lenartowicz

Co to znaczy "być związanym"?

Dla mnie być związanym to coś innego niż "urodzić się w" czy "mieszkać w". "Być związanym" oznacza, między innymi, mieć stały i nierozerwalny związek, w jakiś sposób być w ciągły sposób inspirowanym przez coś tam, itd itp. Czytając na temat Lenartowicza znajduję informację, że był on, że czuł się "wilniukiem", nigdzie nie spotkałem aby powiedział, że był "landwarowszczakiem". Czy znasz jego wypowiedzi w których mówi on o tym, że pobyt w tym mieście w jakiś sposób wywarł znaczący wpływ na jego życie przez co czuł się z nim specjalnie związanym?

Tego typu kategorie są na Wikipedii nadużywane przez wstawiania do nich nazwisk wszystkich znanych osób które przebywały czy mieszkały w danym mieście przez jakiś czas. Sam fakt mieszkania gdzieś tam nie czyni nikogo "związanym z", na to trzeba jakieś weryfikowalne wypowiedzi danych osób czy znawców podkreślające bliskie i nierozerwalne związki danych osób z danymi miejscami. Michał Rosa (dyskusja) 11:48, 29 paź 2010 (CEST)

Piszczatowskaedytuj kod

Zapoznaj się z tą dyskusją. Społeczność WIKI jednoznacznie odrzuciła flagi w tabelach biograficznych. Pozdrawiam Gabriel3 (dyskusja) 17:06, 5 lis 2010 (CET)

w XVII czy w XVII w. (Seliger)edytuj kod

Pomijanie roku, który występuje często, jest zrozumiałe, żeby się nie powtarzać i nie zaciemniać treści, ale wieku, który w art. Seliger występuje raz! No i konsekwentnie (dziwię się, że tego nie zrobiłeś) w wyrażeniu z tego art. "W latach 1939-1940 w zabudowaniach..." powinieneś usunąć "lat".
O ile dopuszczam pomijanie r. czy roku, bo data brzmi jednoznacznie, to określenie "żył w XVII" albo "wojna w II" jest złym rozwiązaniem, gdyż jest a) niejednoznaczne, b) brzmi, moim zdaniem, cokolwiek komicznie. Pamiętaj, nie musimy oszczędzać na papierze. Masz gdzieś tekst tej reguły, o której piszesz, odnośnie jej stosowania w Wikipedii? Kelvin (dyskusja) 14:55, 12 lis 2010 (CET)

Nie raczyłeś odpowiedzieć mimo kilkudziesięciu in. edycji, wobec tego uznaję, że reguła o obowiązku pomijania r., w., czy konsekwentnie l., to Twój OR i cofam edycję. Kelvin (dyskusja) 10:59, 14 lis 2010 (CET)

PKPedytuj kod

Witaj. Widzę,że znowu anulowałeś moją edycję a myślałem że w trakcie ostatniej dyskusji doszliśmy do porozumienia co do kwestii numerów telefonów tzn. że są zbędne w infoboksie niezależnie jakiej firmy by to nie dotyczyło kolejowej czy też innej, dlatego jestem zdziwiony że wycofałeś moja edycję (szczególnie że w infoboksach pozostałych spółek kolejowych numery tel. zostały już pousuwane). Druga sprawa dotyczy hasła PKP S.A. Oddział Dworce Kolejowe, chodzi o to, że nie podaje się w nazwie firmy formy prawnej spółki, patrz chociażby hasła dotyczące spółek z grupy PKP, ale też każdego innego przedsiębiorstwa. Dlatego tez proszę Cię abyś przywrócił moje edycje. Pozdrawiam Tomen (dyskusja) 21:59, 23 lis 2010 (CET)

Co do tego że Oddział Dworce Kolejowe nie jest osobną spółka to to wiem, kwestia jest taka że jak spojrzysz na nazwę hasła PKP (i każdego innego przedsiębiorstwa) to nie ma tam określenia jaka to jest forma spółki, więc siłą rzeczy i w tym przypadku nie powinno być skrótu SA. Jeśli chodzi o numery telefonów to jednak coraz rzadziej się pojawiają a te które są, są często usuwane. Jeśli natomiast ktoś szuka kontaktu to będzie to robił za pośrednictwem strony internetowej danej firmy, gdzie zawsze znajdzie aktualne telefony, (wystarczy adres strony i ewentualnie mail). Więc usuń te numery tak żeby było ujednolicenie w stosunku do pozostałych infoboksów w hasłach o przedsiębiorstwach/instytucjach. Tomen (dyskusja) 22:52, 23 lis 2010 (CET)

Muzeum Stasiedytuj kod

Ok, dodam do "wschodniej" części atrakcji turystycznych Berlina. Sagi2007 (dyskusja) 15:54, 1 gru 2010 (CET)

Ad:Związek Zawodowy Inżynierów i Technikówedytuj kod

Ad:Związek Zawodowy Inżynierów i Techników

Witaj! Na Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule pojawiła się informacja, że artykuł jest skopiowany ze strony WWW. Rzeczywiście podobieństwo tekstów sugeruje, że może to być NPA. Proszę o wyjaśnienie sprawy, a jeśli faktycznie skopiowałeś tekst, to przeredaguj go jak najszybciej (zob. Jak unikać podejrzeń o NPA). Michał Sobkowski dyskusja 16:10, 12 gru 2010 (CET)

Lubuska Kolej Regionalnaedytuj kod

Dlaczego uparcie usuwasz z nagłówka zapis "Spółka z o.o. Ltd. GmbH", w dodatku nie podając sensownych powodów? Tylko taki zapis LKR stosowała, widać to wyraźnie na pieczątce podanej w źródle. -- Mariusz W. 83.8.48.40 (dyskusja) 17:12, 28 gru 2010 (CET)

>>> Nie mogąc Tobie odpowiedzieć bezpośrednio gdyż nie masz założonej strony dyskusji, informuję, że Lubuska Kolej Regionalna sp. z o.o. została zarejestrowana 4 października 1991 w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze. Skróty ang. Ltd i niem. GmbH to tłumaczenia polskiej formy działalności gospodarczej > Sp. z o.o. O ile podmiot używał na pieczątce określenia formy w trzech językach to było wyraźne nadużycie, niezgodne z kodeksem handlowym i zasadami pisowni języka polskiego, a w każdym bądź razie to nie była jego oficjalna nazwa. Co innego umieszczanie tego rodzaju określeń na papierze firmowym, ale to już inny temat. Pozdrawiam, --MZM (dyskusja) 18:33, 28 gru 2010 (CET)

Można by było w przypisie napisać o niepoprawności takiego zapisu, albo całkiem taki zapis ze stosownym wyjaśnieniem umieścić w przypisie. Usuwanie takiego zapisu całkowicie z artykułu jest pójściem na łatwiznę.

+edytuj kod

Witam. Albo przenosisz pod nazwę ... w Gdańsku (bez nawiasu), albo piszesz ... (Gdańsk), inaczej dziwnie to brzmi. Pzdr, Refycul (dyskusja) 16:19, 29 sty 2011 (CET)

Opawskiedytuj kod

[3] Proszę bardzo :) Pozdrawiam serdecznie, Elfhelm (dyskusja) 16:19, 29 sty 2011 (CET)

Hoteleedytuj kod

Jak już zasugerował Recyful. Na Wiki stosujemy formę Hotel XXXX (Warszawa) lub Hotel XXXX w Warszawie. Prosiłbym o dostosowanie się do owej zasady. Pozdrawiam. harum don't use 00:19, 4 lut 2011 (CET)

Odp:Polsko-Chińska Izba Gospodarczaedytuj kod

Odp:Polsko-Chińska Izba Gospodarcza

Witam. Chociażby owe 132 firmy, czy zdanie "Skutecznie i profesjonalnie odpowiada na potrzeby polskich i chińskich organizacji i przedsiębiorców...", które narusza zasady NPOV. Pozdrawiam Ziomal (dyskusja) 21:38, 4 lut 2011 (CET)

PKP Intercityedytuj kod

Z pewnością nie jest to wandalizm - za omyłkowe usunięcie aktualnego p.o. z listy przepraszam. Chodziło mi o przywrócenie refów, nie zauważyłem, że na dole było dopisane jeszcze jedno nazwisko. Już naprawiam. Paweł Krawczyk (dyskusja) 09:57, 7 lut 2011 (CET)

Ludowy Komisariat Budownictwa Wojskowego ZSRRedytuj kod

Witam.
Doceniam Twoją dotychczasową pracę włożoną w napisanie hasła Ludowy Komisariat Budownictwa Wojskowego ZSRR. Proszę Cię, dodaj jeszcze w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie napisane. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu hasła proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Dla pełności informacji napiszę jeszcze, że o ile w haśle występują tezy kontrowersyjne, dyskusyjne lub drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także danych liczbowych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, H. Batuta (dyskusja) 11:02, 12 lut 2011 (CET)

Szaraszka a OKBedytuj kod

Ja się nie znam - czy to nie jest to samo? W tekstach powinny być przynajmniej wzajemne odniesienia.Xx236 (dyskusja) 13:48, 14 lut 2011 (CET)

Kategoria:Ministerstwa ZSRRedytuj kod

Xx236 (dyskusja) 13:53, 14 lut 2011 (CET)

5 Wileńska Brygada Piechotyedytuj kod

W zasadzie sam moglbym poprawic, ale.... sprawdz stan Twojej poprawki...czy o to chodziło w tej drobnej redakcyjnej?

 • sprawdz prosze jeszce raz czy tam był błąd? czy teraz jest dobrze?--keriM_44 (dyskusja) 23:54, 9 mar 2011 (CET)

MITIedytuj kod

To, co jest oparte na haśle z innej wikipedii w żaden sposób nie jest jeszcze wiarygodne. To, co uważasz za "powszechnie znane na świecie" to tylko Twoja subiektywna opinia. Ja tego nie znam i domagam się źródła. Jeśli to jest takie powszechnie znane dodanie źródła zajmie Ci chwilkę. Vigilium (dyskusja) 10:04, 20 kwi 2011 (CEST)

Co z tego, skoro właśnie w tamtym haśle ten sam fakt także nie jest poparty żadnym źródłem. Skąd mam wiedzieć, że ktoś nie napisał sobie tego roku dla jaj? Vigilium (dyskusja) 10:49, 20 kwi 2011 (CEST) A poza tym źródło i tak powinno się znaleźć w tym artykule, w którym dana teza występuje, co to za uzasadnienie "jest link do innego artykułu"? Vigilium (dyskusja) 10:53, 20 kwi 2011 (CEST)

Koleje Białoruskieedytuj kod

Witaj! Proszę uzupełnij źródła (zgodnie z zasadą WP:WER) w powyższym haśle. Pozdrawiam! Kleszczu (dyskusja) 00:09, 1 maj 2011 (CEST)

ad: Alte Danziger Brauerei E. Rodenackeredytuj kod

Z jednym zdaniem po części mogę się zgodzić, że taka osoba była. Reszta z braku źródeł podchodzi pod OR. Proszę o źródła. Daystrips (dyskusja) 23:01, 7 cze 2011 (CEST)

Zmiany do hasła Ambasady Kanady w Polsceedytuj kod

Witam,

W nawiązaniu do zmian wprowadzonych na stronie Ambasada Kanady w Polsce:

1) Adres: Ambasada znajduje się przy ul. Jana Matejki 1/5 a nie 1-5. Poprawny adres znajduje się na oficjalnej stronie Ambasady (http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/contact-contactez.aspx?lang=pol) jak również na stronie MSZ (http://www.msz.gov.pl/Diplomatic,missions,A-F,2145.html)

2) Dot. Twojej edycji (wersja 27693437) - próba uporządkowania hasła zgodnie z zasadami encyklopedyczności, również z treścią haseł o innych placówkach dyplomatycznych w Polsce: W mojej ostatniej edycji, dostosowano format hasła do formatu haseł o innych placówek dyplomatycznych, w szczególności podtytuły, gdzie zamieniono „Historia” na „Siedziba” oraz „Sekcje Ambasady” na „Podział organizacyjny”, zgodnie z formatem haseł o innych placówkach dyplomatycznych w Polsce. Dlaczego zmieniłeś ponownie na podtytuły nieodpowiadające formatowi ww. haseł? Co dotyczy nazw sekcji w oficjalnym języku: wydaje mi się to zbędne, ponieważ hasło występuje również po angielsku i po francusku, ale idę dalej tropem dostosowania hasła do haseł innych placówek. Biorąc pod uwagę fakt, że w Kanadzie obowiązują dwa oficjalne języki urzędowe (patrz: hasło Canada), nazwy poszczególnych sekcji powinny występować albo tylko po polsku albo w obydwu oficjalnych językach, czyli po angielsku i po francusku. Nie rozumiem, dlaczego to również wycofałeś. Chcąc, aby czytelnik hasła posiadał jak najbardziej dokładne informacje, zdecydowano się na umieszczenie krótkich opisów poszczególnych sekcji. Zdaniem autora jest to istotne, ponieważ np. Sekcje Konsularne wielu Ambasad zajmują się inną działalnością niż w Ambasadzie Kanady. Ponadto, jaki jest sens zmniejszania ilości informacji udzielanych czytelnikowi? Jeszcze jedna uwaga dot. próby uporządkowania hasła zgodnie z zasadami encyklopedyczności: hasło w każdym języku powinno obejmować podobny zakres. Skoro hasło po angielsku i po francusku zawierają dokładniejsze informacje, dlaczego czytelnik hasła w języku polskim ma mieć ograniczoną ilość informacji?

3) Pomnik Dwóch Skał: Intencją autora jest odesłanie czytelnika do kolejnych haseł (m.in. Bitwy pod Falaise, Gen. Maczka) poprzez umiejscowienie w historii szczegółów powstania Pomnika oraz zaznaczenie rangi uroczystości odbywających się przy Pomniku Dwóch Skał. Są to szczegóły nie dostępne pod innymi hasłami, stąd decyzja o zamieszczeniu tu.

Bardzo proszę zatem o zaprzestanie kasowania pewnych części hasła, ponieważ każdy element jest dokładnie przemyślany i uzasadniony. Dokładamy starań, aby hasło było jak najbardziej podobne w formatowaniu do haseł o innych placówkach, jednak fakt, iż pod hasłami innych placówek dyplomatycznych nie ma dodatkowych szczegółów powinien zachęcić czytelników i wikipedystów do uzupełniania uboższych haseł a nie do uszczuplania haseł bardziej szczegółowych.

Pozdrawiam, --Wsaw-td2 (dyskusja) 14:44, 19 sie 2011 (CEST)

Grażyna Świąteckaedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Grażyna Świątecka nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Masur juhu? 13:24, 25 sie 2011 (CEST)

Wpisane przez ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie ładuj do Wikipedii treści z naruszeniem praw autorskich osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Zapoznaj się też z pozostałymi obowiązującymi tu zasadami. Dziękuję.

 • hasło było właściwie kopią z [4] Masur juhu? 14:56, 25 sie 2011 (CEST)

Odp:Biblioteka Szkoły Głównej Handlowejedytuj kod

Odp:Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej
Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na infobox, wycofane -- Alan ffm (dyskusja) 13:46, 8 paź 2011 (CEST)

Sheraton Warszawaedytuj kod

Good morning MZM. You recently extended the Sheraton-article with famous guests and ambassies. Great. As actually I am writing an article about the hotel in the German WP, I wonder, from where you got this information. Could you pls pass the source ? Thx and brgds --Wistula (dyskusja) 11:19, 16 paź 2011 (CEST)

Firma nazywa się Qubus Hoteledytuj kod

Poszczególne hotele chyba też tak?Xx236 (dyskusja) 12:46, 16 lis 2011 (CET) Hotel Qubus w Gdańsku - błędna link zewnętrzny, więc nie mogę sprawdzić.Xx236 (dyskusja) 13:21, 16 lis 2011 (CET) Nadal błędny link do strony. Nazwa hotelu to Qubus Hotel Gdańsk, a marka Qubus Hotel - do której nie odsyłasz. Xx236 (dyskusja) 14:00, 16 lis 2011 (CET)

Hotel Qubus w Gdańskuedytuj kod

Plushy (dyskusja) 10:32, 17 lis 2011 (CET)

Odp:Hotel Hanza w Gdańsku‎, Danzigerhof (w Gdańsku), Dom Angielski‎edytuj kod

Odp:Hotel Hanza w Gdańsku‎, Danzigerhof (w Gdańsku), Dom Angielski

Drogi Wikipedysto - czas zapoznać się z fundamentalną zasadą projektu. Obowiązuje ona we wszystkich obszarach. Pozdrawiam, pjahr @ 11:59, 29 lis 2011 (CET)

Re: Hotel Hanza i inneedytuj kod

Przede wszystkim, nie rozumiem, po co, oprócz budowania zbędnego napięcia, odwołujesz się do instytucji KA. Co ona ma tu do rzeczy? Decyzję podjąłem wprawdzie po wskazaniu problematycznych edycji przez jednego z wikipedystów, ale kierowałem się zasadami Wikipedii, w formie, w jakiej je pojmuję i interpretuję. Każdy użytkownik stosujący zasady Wikipedii dokonuje ich pewnej interpretacji, najczęściej słusznej, czasami nie.

Nawiązując do dalszej części Twojej wypowiedzi - przypominam, ze nie jesteśmy angielskojęzyczną Wikipedią. Zasady, zalecenie i normy wypracowane w en.wikipedii nie mają zastosowania w edycji polskiej, węgierskiej, czy jakiejkolwiek innej. Obowiązują nas wspólne zasady - nie naruszania PA, tworzenia encyklopedii, neutralny punkt widzenia, itd. - a na jakich zasadach się to odbywa, każdy projekt ustala odrębnie. Z tych względów, uważając, ze lista gości nie ma wpływu na encyklopedyczność hotelu, mając w pamięci też sytuację, kiedy usuwane były - o ile dobrze pamiętam po krótkiej dyskusji - listy miast, w których znajdują się super- i hipermarkety danej sieci, nie trzymałbym listy sławetnych gości w hasłach o hotelach. Wojciech Pędzich Dyskusja 11:15, 5 gru 2011 (CET)

Danzigerhofedytuj kod

Ale ich nie ma. A skoro tak, to może są mniej istotne i mogą w nazwie mieć jakieś dodatki różnicujące. Podobnie jak nie piszemy "Warszawa (w Polsce)", mimo że istnieją inne Warszawy. Ponadto tytuł "Danzigerhof (w Gdańsku)" nie jest najszczęśliwszy. Jeżeli już, to "Danzigerhof w Gdańsku" lub "Danzigerhof (Gdańsk)". Powodzenia --Mpfiz (dyskusja) 07:02, 30 gru 2011 (CET)

Germania Hoteledytuj kod

Doceniam Twój wkład w tworzenie nowych artykułów i rozwój Wikipedii, ale zrozum, że swoim uporem szkodzisz i przysparzasz pracy innym. Jedną z fundamentalnych zasad tworzenia wszelakich encyklopedii jest formułowanie najprostszych tytułów haseł. To przede wszystkim ułatwia wyszukiwanie. A przecież encyklopedia służy głównie czytającym, nie piszącym. Jeżeli można zróżnicować tytuły nie stosując dodatkowych określeń, należy to wykorzystać. Danzigerhof i Danziger Hof to jednak różne nazwy, podobnie Germania Hotel i Hotel Germania. Wprowadzasz bałagan tworząc nazwy raz z nawiasami (Germania Hotel (w Gdańsku)), raz bez ("Hotel Germania we Wrocławiu"). Jak w takich warunkach czytelnik ma cokolwiek znaleźć?--Mpfiz (dyskusja) 07:20, 30 gru 2011 (CET)

Odp:Lee A. Feinsteinedytuj kod

Witaj, a gdzież to dokładnie takie zasady zostały zapisane? Bo kiedyś tu, na Wikipedii, odbyła się dyskusja i stanęło na dowolności, pod warunkiem zachowania jednorodności. Oparliśmy się wtedy na poradni językowej PWN. Ponadto nie sądzę, żeby działalność edytorska polegająca na usuwaniu z artykułów słowa "roku" była jakoś szczególnie dla Wikipedii pożyteczna. Marmale (dyskusja) 16:38, 12 sty 2012 (CET)

Ambasada Rosji w Polsceedytuj kod

W ten sposób zamazałeś historię autorstwa hasła o budynku ambasady... Warschauer (dyskusja) 16:21, 15 sty 2012 (CET)

Ambasada Portugalii w Polsce, Ambasada Łotwy w Polsceedytuj kod

Witam. Wprowadzasz do Wiki informacje na temat przedwojennych siedzib ww. placówek. W przypadku Łotwy są one na 99,99% prawdziwe, ale mógłbyś podawać źródła, z których korzystasz? Pozdr. Warschauer (dyskusja) 13:09, 8 lut 2012 (CET)

Kategorieedytuj kod

Witaj! Czy następujące kategorie:

są potrzebne? Zawierały one kiedyś odpowiednio:

które przeniosłeś ([5], [6], [7]) pod właściwe nazwy. Czy dodać do tych kategorii odpowiednie przekierowania (jak Ambasada Nikaragui w Polsce), czy też kategorie usunąć? Pozdrawiam, ∼Wostr (dyskusja) 20:43, 8 lut 2012 (CET)

Dziękuję za odpowiedź. Dodam przekierowania do tych kategorii, bo puste na nic się nikomu nie przydadzą. Pozdrawiam, ∼Wostr (dyskusja) 07:51, 9 lut 2012 (CET)

dworzec polskiedytuj kod

Witam,

Widzę że w artykule Dworzec Polski usunąłeś link do oficjalnej strony głównej spółki http://dworzecpolski.pl/ Wydaje mi się że był przydatny.

Pozdrawiam,

JGorska (dyskusja) 13:08, 24 lut 2012 (CET)

Do kogo, na jaki adres mam skierować odpowiedź ? - zmniejszyłem tylko ilość tego samego linku, pozostał w infoboksie. Dla możliwości korespondowania z Wikipedystami proponuję założenia własnej strony. Pozdrawiam, --MZM (dyskusja) 14:21, 24 lut 2012 (CET)

Chinyedytuj kod

Ale co to za argument? W źródłach niemieckojęzycznych będą podane niemieckie nazwy tych instytucji, we francuskich francuskie... Wiem, że dla wielu chińskie "krzaczki" to egzotyka, ale pisząc hasło o Chinach podajemy oryginalną nazwę chińską i ew. polskie tłumaczenie (jeżeli takowe istnieje w źródłach). Nie rozumiem stwierdzenia na dane nt w jęz. chińskim nie można prawie liczyć - wstukaj chińską nazwę na baidu.com i wyskoczy kilkaset tysięcy stron. To, że dla kogoś brzmi obco termin w języku chińskim, koreańskim czy suahili w żaden sposób nie jest argumentem dla podawania go w brzmieniu angielskim, który to język nie jest językiem urzędowym w tych krajach. Pozdrawiam. Hoa binh (dyskusja) 11:07, 2 mar 2012 (CET)

Badanie zbrodniedytuj kod

Widzę że jesteś autorem artykułów z tej dziedziny. Dobrze byłoby napisać ogólny artykuł, a przynajmniej listę instytucji lub szablon. Xx236 (dyskusja) 10:23, 13 kwi 2012 (CEST)

Odp:Workuta‎edytuj kod

Odp:Workuta

witam. jeśli ktokolwiek trafił by tam ze względu na wyznawaną religię to informacja taka jak najbardziej powinna się znaleźć. do Workuty trafili wszyscy ówcześni świadkowie tylko i wyłącznie z powodu, że byli świadkami. nie było innych powodów. gdyby to samo dotyczyło innej religii to jest to również informacja encyklopedyczna. masz w artykule podany link to Operacji Północ który tą kwestię dokładnie wyjaśnia, zapoznaj się z czymś co chcesz usuwać. z tego właśnie powodu jest to informacja encyklopedyczna a jej usuwanie jest nadużyciem. pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 23:08, 30 kwi 2012 (CEST)

odp: Alte Danziger Schloßbrauereiedytuj kod

Bo była krzywa. W każdej możliwej płaszczyźnie. A uważam, że lepszy jest brak zdjęcia niż zdjęcie kiepskie. Postaram się wybrać w tamte okolice w najbliższym czasie i zrobić coś lepszego. Mintho (dyskusja) 10:24, 3 maj 2012 (CEST)

Kilka pytań odnośnie poprawek redakcyjnych.edytuj kod

Witam. Na wstępie pytanie o linkowanie dat, w poradniku widnieje, że pojawiająca się data powinna być ujęta w nawiasy kwadratowe w całości, np. 12 maja 2012; oczywiście linkowanie tej samej daty w artykule po raz drugi wydaje się być zbędne, ale! ostatnio wielu redaktorów w ogóle usuwa linki do dat, moje pytanie: co z tymi datami??? Druga sprawa - poprawa moich przypisów. Wiadomym jest, że nie istnieje jedyny, sztywny, normatywny wzór tworzenia przypisu (mam na myśli stosowanie skrótów, spójników), użyta przeze mnie forma jest poprawna, oparta na wzorach i zaleceniach Uniwersytetu Gdańskiego ( ukończyłem filologię polską na tej uczelni); nie widzę sensu takich poprawek,a zastosowanie „W:” zamiast przestarzałego „[w:]” jest stokroć atrakcyjniejsze wizualnie. Tutaj próbka powszechnego zastosowania w przypisach ( Uniwersytet Śląski), co ciekawe można tu dostrzec nieco inny zwyczaj umieszczania dat wydawnictw: http://dialog.us.edu.pl/rejter.pdf. Stosowanie „Pod red.” zamiast „pod red.” również jest czymś oczywistym. Moje pytanie: dlaczego te poprawki zostały naniesione?? Kolejna rzecz - dlaczego poprawiony został w pełni integralny tytuł, nie ma nic nielogicznego w podawaniu tytułu pisanego dużymi literami, sam autor w ten sposób podkreśla jego znaczenie i w tym przypadku wyłuszcza ważną różnicę, a nawet jakby był to zabieg tylko estetyczny, nie ma powodu do ingerencji w jego oryginalną strukturę. Teraz poprawiony tytuł zawiera błąd, ponieważ w piśmie urzędowym musi być „Miasta Rumi” zamiast „miasta Rumi”, w tym momencie dotyczy to nazwy urzędowej, popartej aktem prawnym, statutem nazwy własnej. Dalsza część tytułu to potwierdza, tam została duża litera! Po cóż ta zmiana??. Pozdrawiam --Daniel Naczk (dyskusja) 16:35, 4 maj 2012 (CEST)

Raz jeszcze...o redakcyjnych poprawkach.edytuj kod

Dzięki za odpowiedź, cóż...jeśli zasadą jest linkowanie tylko dat urodzin i zgonów - przyjmuję do wiadomości, ale jak to się ma do haseł typu „1939”, „Lata 30. XX wieku”, „XIX wiek”,przecież istnieją one jako hasła encyklopedyczne, jaki sens jest linkować do rzeczownika np. „radio”, a pominąć np. „1945”??? Oba hasła egzystują na „równych prawach”. Ale, jeśli to norma , to ok. Kolejna rzecz (oby tym razem została zrozumiana), nie pisałem, że uniwersyteckie zalecenia mają być wzorcem, sam podkreśliłem różnoraki sposób tworzenia przypisów i wysłałem linka właśnie z zastosowaniem nieszczęsnego „W:”( szeroko użytego w Bibliografii tego tekstu!!). Krótko - nie popełniłem błędu, więc poprawka jest nieuzasadniona, błąd można poprawić, a tu go nie było. Poza tym, rzeczona Wikipedia tworzona jest w języku polskim, musi więc spełniać normy i kryteria zgodne z poprawną polszczyzną, a tę w dużym stopniu warunkują koła uniwersyteckie i naukowe (również poniekąd artystyczne w zakresie neologizmów itp.), sama Wikipedia nie może narzucać norm, czy też poprawiać zasad przyjętych w nauce. Podawanie redakcji - to koronna zasada przypisu, przecież w tym przypadku cytujemy lub nawiązujemy do autora, którego dzieło wchodzi w skład większej całości, pracy zbiorowej - nie ma tu żadnej dyskusji. Kończymy więc ten wątek. Nie może być tak, że jeden redaktor zatwierdza mój wkład, a drugi wytyka błędy, które w ogóle nie mają miejsca, do diaska - albo redaktorzy są kompetentni i przygotowani, albo powstaje chaos i tego typu rozpiski!!!! Należy poprawiać błędy (np. interpunkcja budzi zgrozę, w języku polskim stosuje się polski cudzysłów nie angielski, na to redaktorzy nie zwracają uwagi w ogóle!!!) i pilnować właśnie przypisów, czyli źródeł, bo to także jest zmorą tego przedsięwzięcia, tutaj doskonały przykład http://pl.wikipedia.org/wiki/Drakula - hasło, którego autorzy czerpią wiedzę z objawienia zapewne; żadnych źródeł, ot ktoś miał wszystko w głowie, i podzielił się z innymi. Doskonale! Dodałem tam przypis, który potwierdza polskie wydanie (takowe istnieje!) opowiadania wymienionego w artykule, takich przypisów powinno znaleźć się tam jeszcze kilka!!!! No i usunięcie linków do dat, których teraz jest tysiące....we wszelkich artykułach... Co do tytułu, podkreślam raz jeszcze nie ma nic złego w przypadku dosłownego przeniesienia tytułu, cóż znaczy „tylko dużą literą”? Ten tytuł po prostu zawiera pierwszy człon pisany dużymi literami, ot wszystko, aż chciałoby się zapytać : o co w ogóle chodzi?? czego Wikipedia się boi?? To tylko tytuł!!! Poprawny tytuł! Na marginesie - kolega redaktor pisze: „Redagowanie przypisów proponuję według norm obowiązujących w Wiki”, właśnie tu jest problem, bo taką różnorodność i nielogiczność (co dopiero o normach mówić), jaką na Wiki znajdujemy, nie wspominając już o źródłach w postaci martwych linków - trudno znaleźć właśnie w zaleceniach uczelnianych ( naukowych), poradnikach, publikacjach...Poza tym...chochlik (?): Rumii zamiast Rumi. Pozdrawiam --Daniel Naczk (dyskusja) 03:41, 5 maj 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Centralne Muzeum Transportu Kolejowego Federacji Rosyjskiejedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Centralne Muzeum Transportu Kolejowego Federacji Rosyjskiej. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Odp:Centralne Muzeum Transportu Kolejowego Federacji Rosyjskiej

W takim razie dodam stronę oficjalną do źródeł. Usuń lub poprzyj innym źródłem fragmenty których ta strona nie potwierdza (nie nie znam rosyjskiego) bo inne wersje językowe nie mogą być źródłem dla pl wiki (i na wzajem). Źródła muszą być zewnętrzne. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 12:02, 7 maj 2012 (CEST)

uźródłowiłem.--MZM (dyskusja) 12:34, 7 maj 2012 (CEST)

Koleje Śląskieedytuj kod

Właśnie wstałem żeby Ci odpisać na twoją wczorajszą wiadomość, bardzo miło, że wstrzymałeś się do tego czasu z edycjami artykułu.Therud (dyskusja) 08:48, 11 maj 2012 (CEST)

Dlaczego uporczywie usuwasz informacje i przypisy odnośnie zarządu KŚ? Therud (dyskusja) 11:46, 11 maj 2012 (CEST) Twoje edycje zakrawają na Wandalizm ([8]). Usuwasz zupełnie uźródłowione informacje o zmianach na fotelu prezesa, które moim zdaniem są istotne w artykule o spółce i zostały zaakceptowane w obecnej formie przy dyskusji w pandzie i w propozycjach do DA. W dyskusji u Theruda podpierasz się wyglądem haseł o spółkach grupy PKP, które jednak nie zostały docenione mianem DA. Ja proponuję porównanie z Koleje Dolnośląskie, które również mają DA. Jeżeli chodzi o pozostałe poprawki (np. słowo rok i jednostki) nie mam zastrzeżeń. --Jjajjo (dyskusja) 12:58, 11 maj 2012 (CEST) Artykuł tak spuchł (w szczególności przypisy) podczas dyskusji nad DA, które jest jednym z wyznaczników artykułów najwyższej jakości. Dlatego nie rozumiem dlaczego artykuł wyróżniony miałby być przerabiany wzorem artykułów nie wyróżnionych. Therud (dyskusja) 16:33, 12 maj 2012 (CEST)

Proszę nie zdejmuj znaczka DA! Wprowadzasz w ten sposób tylko zamieszanie. Artykuł nadal nadal jest na liście Dobrych Artykułów i nadal de facto ma status DA, o czym świadczy odbyta dyskusja nad przyznaniem wyróżnienia, która została podlinkowana na stronie dyskusji hasła. Decyzji o odebraniu wyróżnienia nie podejmuje się jednoosobowo (wyobraź sobie, co by się wtedy działo!). Jeśli uważasz, że artykuł nie zasługuje na odznaczenie zgłoś go najpierw tutaj, jeśli uczestnicy projektu nie zdołają go poprawić, a twoje uwagi zostaną uznane za istotne, można wtedy umieścić go tutaj i podać pod osąd społeczności.

I druga uwaga: zarzut, że hasło odbiega od innych analogicznych rozmiarami, nie jest zarzutem. Wręcz przeciwnie, właśnie dlatego zostało wyróżnione, że traktuje temat tak dogłębnie. Tym różnimy się od innych encyklopedii, nie musimy być zwięźli, a więc przykład PWN jest chybiony. Jeśli natomiast uważasz, że artykuł zawiera treści trywialne, zaciemniające obraz spółki, przedstaw swoją opinię na stronie dyskusji lub na liście PANDA, poczekaj na głosy innych wikipedystów. Tak tworzymy hasła, ich treść kształtuje się w toku dyskusji i przez osiąganie konsensusu.

W związku z powyższym przywracam znaczek DA i usuwam szablon Dopracować. Wklejamy go tylko w jednoznacznych przypadkach, tu sprawa nie jest ewidentna (opis w szablonie to twoja opinia), wymaga więc innego potraktowania. Nie przywracaj, proszę, swojej wersji, rozwiązania poszukaj we wskazówkach powyżej. Farary (dyskusja) 18:56, 12 maj 2012 (CEST)

Waldemar Ziobroedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 13:51, 8 cze 2012 (CEST)

 • W artykule nie ma też źródeł, chyba przeoczyłeś? Ciacho5 (dyskusja) 13:53, 8 cze 2012 (CEST)

Filip Zawadaedytuj kod

Nie wygląda na konsula. A konsul nie jest opisany. Ciacho5 (dyskusja) 13:12, 27 cze 2012 (CEST)

Stefan Matusiakedytuj kod

Proszę, nie wdawaj się w wojnę edycyjną w sprawie usuwania słowa rok, ponieważ od dawna w Wikipedii panuje konsensus, że obie formy, czyli zarówno używanie roku/r. jak i pisanie dat bez roku są akceptowalne i ważna jest jedynie konsekwencja w ich używaniu. Ja akurat trzymam się zaleceń przedstawionych np. TU i TU, w powołaniu na poradnię językową PWN. Wikipedia nie jest encyklopedią papierową, wydawaną w XIX wieku i nie musimy – kosztem poprawności językowej – oszczędzać na miejscu usuwając słowo „roku”.

Podobnie jest z odlinkowywaniem dat. Powszechnie jest przyjęta zasada, że nie należy mechanicznie linkować dat w artykułach. Ale istotne jest tu słowo „mechanicznie”, czyli bezmyślnie. Podobnie nie należy bezmyślnie odlinkowywać dat, co niestety popełniłeś. W całej tej biografii podlinkowałem JEDEN RAZ JEDNĄ DATĘ:  1939. Przyznasz, że DATA w informacji, że ktoś zmarł w 1939 roku na skutek ran odniesionych w walce, ma znaczenie i warto ją podlinkować.

Przejrzałem Twoją dyskusję i widzę, że poświęcasz dużo czasu na zmiany tego typu, jak wyżej, których ocenę również przedstawiłem powyżej, a które niestety bardzo irytują innych Wikipedystów, bo mógłbyś ten czas poświęcić na tworzenie cennych artykułów na tematy, na których się znasz.

Pozdrawiam, Happa (dyskusja) 18:01, 10 lip 2012 (CEST)

Prosba o zrodlaedytuj kod

Na podstawie czego napisales ta sekcje: Komitet_Centralny_Komunistycznej_Partii_Związku_Radzieckiego#Siedziba_Komitetu_Centralnego? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 20:41, 2 sie 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Południowe Zakłady Przemysłu Skórzanego "Chełmek"edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Południowe Zakłady Przemysłu Skórzanego "Chełmek". Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Teukros (dyskusja).)

Hotel Kaiserhoff w Sopocieedytuj kod

Hotele nie są encyklopedyczne jako takie,dodaj kilka słów potwierdzających jego wyjątkowość.Xx236 (dyskusja) 08:55, 24 wrz 2012 (CEST)

Centralne Muzeum Transportu Kolejowego Federacji Rosyjskiejedytuj kod

Dlaczego nazwa angielska? Czy w opisach muzeów jest ona zalecana? Xx236 (dyskusja) 09:00, 24 wrz 2012 (CEST)

Instytutedytuj kod

Zgubiłeś informację, ze Suchcitz jest kierownikiem archiwum. Etatowych pracwników instytutu jest tak mało,ze nie zaszkodzi ich wymienić z nazwiska. Jasne że mozna to wyczytac w jego biogramie, ale....kto to będziesz szukał. Adres - hm....nic w tym złego jesli informacje dubluja sie w infoboxie(np. data urodzenia i smierci w infoboxach biogramów itp). Bibliografia - poprawiona jedna "srednia" wersja na inną "srednią" wersję. Suchcitz nie jest autorem publikacji, a jedynie jednego z artykułów. Wstaw to wszystko w bibliograficzny szablon, a będzie dobrze - ja tego nie umiem:(--Kerim44 (dyskusja) 10:52, 30 wrz 2012 (CEST)

Odp:Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynieedytuj kod

Odp:Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie

Rolą infoboksu jest dublowanie informacji z biogramu. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 13:42, 8 paź 2012 (CEST)

Ad:Południowe_Zakłady_Przemysłu_Skórzanego_"Chełmek"edytuj kod

Ad:Południowe_Zakłady_Przemysłu_Skórzanego_"Chełmek"

Witam. Dzięki, że napisałaś artykuł Południowe Zakłady Przemysłu Skórzanego "Chełmek". Czy linki podane w sekcji "Linki zewnętrzne" maja być materiałem źródłowym dla tego hasła? Jeśli nie to proszę uzupełnij źródła żeby uczynić artykuł weryfikowalnym. Najlepiej w formie przypisów. Jeśli jest jakiś problem techniczny chętnie pomogę. Jeśli tak to przypominam że sekcje do podania źródeł powinny się nazywać Przypisy lub Bibliografia (zgodnie z zaleceniami). Sekcja Linki zewnętrzne służy natomiast do podawania materiałów dodatkowych:

Sekcja "Linki zewnętrzne" nie służy do wskazywania źródeł informacji podanych w haśle. Wykorzystane w ten sposób strony www należy umieszczać w sekcji "Bibliografia" lub wskazywać za pomocą przypisów

Wikipedia:Zasady wstawiania linków zewnętrznych,

Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 13:43, 8 paź 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Richard Kohnkeedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Richard Kohnke. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Ad:Hiszpański_Instytut_Handlu_Zagranicznegoedytuj kod

Ad:Hiszpański_Instytut_Handlu_Zagranicznego

A źródło na polską nazwę? A i jeszcze drobnostka. Źródła należny umieszczać w sekcji "Bibliografia" zamiast "Źródła". Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 10:23, 26 paź 2012 (CEST)

Kategoria:Bataedytuj kod

Reklama firmy obuwniczej, wór do którego wrzucono głównie miasta w których znajduje się fabryka Baty. Oczywiście w tych hasłach o żadnej Bacie nic nie ma. ~ Hoa binh (dyskusja) 07:41, 21 lis 2012 (CET)

Proponuję więcej merytorycznej oceny aniżeli pisania nieprawdy. Moją intencją przy tworzeniu kategorii Bata było zgromadzenie wszystkich haseł związanych z historycznym już fenomenem Baty, vide hasło Bata (przedsiębiorstwo). Twierdzenie, że jest to jak piszesz - "reklama firmy obuwniczej, wór do którego wrzucono głównie miasta w których znajduje się fabryka Baty. Oczywiście w tych hasłach o żadnej Bacie nic nie ma.", jest z Twojej strony przykładem dyletanctwa. Ja osobiście z zasady nie zabieram głosu w sprawach o których nie mam pojęcia.--MZM (dyskusja) 09:12, 21 lis 2012 (CET)

Odp:Haifongedytuj kod

Odp:Haifong

Daleki jestem od negowania faktu. Ja tylko kwestionuję zasadność umieszczania takiej nieuźródłowionej informacji w haśle. Ziomal (dyskusja) 02:31, 22 lis 2012 (CET)

PKMedytuj kod

Witam!

Dobrze, przyznaję że owa sekcja jest na średnim miejscu w rankingu najlepszych rzeczy jakie włożyłem. Wierzę, że chciałeś dobrze. Niestety, opis zmian nie oddawał faktów: Zamiast poprawić, usunąłeś informację wyjaśniającą co zadecydowało o spalinowych pojazdach szynowych. Nie potrafię ocenić, czy użycie ich zamiast elektrycznych jest krokiem w tył, czy krokiem wprzód. Ale zapowiadano je długo. Spalinowe wyszły jak diabeł z pudełka. To warto było podkreślić. Przeredaguj, proszę, ale nie zuboż o coś tak interesującego. Źródła nie mają artykułu zastępować. A to nie jest sprawa błaha. Za to bardzo na temat. Pozdr. --Starscream (dyskusja) 18:03, 2 gru 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule British and Polish Trade Bankedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu British and Polish Trade Bank. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat.)

Prośba o źródła w artykule Danziger Handels-und Industriebankedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Danziger Handels-und Industriebank. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Baltische Kommission-Bankedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Baltische Kommission-Bank. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Danziger Bankvereinedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Danziger Bankverein. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Boris Sokolower Bankgeschäftedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Boris Sokolower Bankgeschäft. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Danziger Bank für Handel und Gewerbeedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Danziger Bank für Handel und Gewerbe. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Danziger Creditanstaltedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Danziger Creditanstalt. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Meyer & Gellhorn Bankhausedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Meyer & Gellhorn Bankhaus. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Gebrüder Berghold Bankgeschäftedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Gebrüder Berghold Bankgeschäft. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Danziger Viehmarktsbankedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Danziger Viehmarktsbank. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Kreditbank in Danzigedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Kreditbank in Danzig. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Baum & Liepmann Wechselbank und Commissions-geschäftedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Baum & Liepmann Wechselbank und Commissions-geschäft. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Staatsbank der Freien Stadt Danzigedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Staatsbank der Freien Stadt Danzig. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Sparkasse der Hansestadt Danzigedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Sparkasse der Hansestadt Danzig. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Polska Kasa Rządowaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Polska Kasa Rządowa. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Jewish Public Bankedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Jewish Public Bank. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Jüdische Leihkasse zu Danzigedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Jüdische Leihkasse zu Danzig. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Pendolinoedytuj kod

Dlaczego uważasz, że nie jest eksploatowane w Finlandii? W artykule można znaleźć 4 przypisy, jeżeli masz wątpliwości. Therud (dyskusja) 20:15, 6 sty 2013 (CET)

Źródłaedytuj kod

No chodzi mi o źródła na podstawie których napisano to hasło. W szczególności te interesujące stwierdzenia, jak: Najbardziej prestiżową publikacją itp. W haśle obecnie w ogóle nie ma źródeł, stąd i szablon. Nie wiem co tu trzeba określać. Masur juhu? 09:00, 7 sty 2013 (CET)

Ambasada Kazachstanu w Polsceedytuj kod

Oczywiście, w pubikacjach drukowanych "roku" (i nie tylko) się nie używa ze względu na maksymalne skondensowanie tekstu, co ma wpływ na objętość wydawnictwa. W publikacjach internetowych takie ograniczenia nie istnieją. Gdyby chcieć konsekwentnie usunąć "rok" z Wikipedii, należałoby przeredagować niemal 100% haseł.

--Muzyk98 (dyskusja) 09:58, 7 sty 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Izba Handlowa Polsko-Kolumbijskaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Izba Handlowa Polsko-Kolumbijska. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Izba Handlowa Polsko-Peruwiańskaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Izba Handlowa Polsko-Peruwiańska. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Polsko-Amerykańska Izba Gospodarczaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Polsko-Amerykańska Izba Gospodarcza. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Metro-2edytuj kod

Witam!

Bardzo interesujące jeśli istnieją inne takie cacka. Niestety, dodana przez Ciebie informacja jest zbyt sensacyjna, aby pozostała bez diabelnie mocnego źródła. Naprawdę diabelnie. Pozdr. --Starscream (dyskusja) 12:53, 19 sty 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Czeskie Centrum w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Czeskie Centrum w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Instytut Słowacki w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Instytut Słowacki w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Rumuński Instytut Kultury w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Rumuński Instytut Kultury w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańskuedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Centrum Informacji i Kultury Japonii w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Centrum Informacji i Kultury Japonii w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Odp:Hotel Kaiserhoff w Sopocie‎edytuj kod

Odp:Hotel Kaiserhoff w Sopocie

Zob. opis {{Budynek infobox}}: "państwo - kod ISO 3166-1 kraju, w którym jest położony budynek". Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:00, 5 lut 2013 (CET)

No niestety nie da się do infoboksu wstawić więcej niż 1 państwo, nie da się też nie wstawić państwa. Ja bym jednak wstawiał nazwę współczesnego państwa, na terenie którego znajduje się obiekt (lub miejsce po nim). Pozwoliłoby to uniknąć wszelkich niejednoznaczności. A jakie kryterium Ty stosujesz? Michał Sobkowski dyskusja 14:06, 5 lut 2013 (CET) A za III Rzeszy nie funkcjonował? Inny przykład: Hotel Reichsadler w Sopocie - wybudowany w Prusach, potem był w WMG, potem działał w czasie II w.ś., a i po wojnie był tam hotel. Dlaczego więc w infoboksie jest WMG? Ani to pierwsze, ani ostatnie państwo. :-) Pozdrowienia, Michał Sobkowski dyskusja 14:47, 5 lut 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Bank Bydgoskiedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Bank Bydgoski. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Bank Dyskontowy (w Bydgoszczy)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Bank Dyskontowy (w Bydgoszczy). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Reeva Steenkamp i Człowiek o lwiej twarzyedytuj kod

Witaj mam prośbę czy mógłbyś poprawić ten artykuł ananimowego o modelce, a do drugiego artykułu dodać zdjęcie postaci z angielskiej wikipedii zdjęcie i źródła będę wdzięczny Morcin (dyskusja) 16:31, 16 lut 2013 (CET)

Suraj Sharmaedytuj kod

Cześć czy mógłbyś dodać zdjęcie tego aktora do mojego artykułu Robertkarpiakpl (dyskusja) 17:20, 12 mar 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Przedstawiciele Handlowi Rosji w Polsceedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Przedstawiciele Handlowi Rosji w Polsce. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Kamienica Zygmunta Peszkowskiegoedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Kamienica Zygmunta Peszkowskiego. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Kamienica Adama Jurkowskiegoedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Kamienica Adama Jurkowskiego. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Re: Ambasada RP w Seuluedytuj kod

Komunizm nigdy i nigdzie w świecie nie zafunkcjonował. Ciekawy pogląd, ale oparty raczej na propagandzie samych komunistów mającej na celu przekonanie ludzi, że to nie komunizm stoi za tymi wszystkimi ludobójstwami w demoludach, niż na naukowej (historycznej) terminologii. Pozdrawiam Tomasz91 (dyskusja) 14:01, 9 maj 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Grupa "Wisła" MSW w Moskwieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Grupa "Wisła" MSW w Moskwie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Odp:Władimir Michelsedytuj kod

Odp:Władimir Michels

Moim zdaniem wprowadzanie tylu nazw obcojęzycznych do artykułu znacząco obniża jego czytelność. Khan Tengri (dyskusja) 22:52, 9 cze 2013 (CEST)

Mam prośbę o trochę staranniejszą redakcję tekstów na przyszłość (dużo literówek itp.) i szczególnie o rozwijanie skrótowców (z wyjątkiem powszechnie znanych w j. polskim, a np. RKKA do takich nie należy) oraz w przypadku skrótowców typu OGPU - dawanie linków do haseł. Podobnie zamiast pisać gołe Partia (jaka? i czemu dużą) lub Komisja Nadzwyczajna (co nikomu nic nie mówi w Polsce) lepiej dodać konkretne nazwy i linki do haseł. Jest jeszcze kwestia ukończenia Moskiewskiego Uniwers. - źródło mówi, że uczęszczał, nie że ukończył. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:51, 10 cze 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Grigorij Bogosłowskiedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Grigorij Bogosłowski. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Szendeledytuj kod

Proszę o źródło dla pisowni Johann Szendel. Khan Tengri (dyskusja) 22:05, 22 cze 2013 (CEST)

Crawford Robert MacKenzie Buchanedytuj kod

Za przeproszeniem, ale zrodla to podaje sie raczej pelniej. Date wydania gazety, strone, tytul artu. Najlepiej wypelnic Szablon:Cytuj pismo, a najlatwiej to zrobisz uzywajac Wikipedia:Narzędzia/refToolbar. Pozdrawiam. Ciacho5 (dyskusja) 10:17, 17 lip 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Nicolas Massiasedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Nicolas Massias. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Skwer Kościuszki w Gdyniedytuj kod

Czy możesz zatwierdzić moje trzy zmiany? Jakoś nikt z redaktorów się nie kwapi do zatwierdzania moich wpisów i zmian. Najlepiej jak ja bym był już sam redaktorem, chociaż do drobnych wpisów i zmian. A tak trzeba czekać, żeby któryś z redaktorów się zlitował nad moimi "wypocinami". --Szczepan1952 (dyskusja) 02:08, 11 sie 2013 (CEST)

 • Marzy mi się, aby zrobić z prawej strony ramki, tak jak jest w haśle Ulica 10 Lutego w Gdyni, tylko trochę się boję, że nie potrafię. Jeszcze myślę o stworzeniu nowego hasła Aleja Jana Pawła II w Gdyni--Szczepan1952 (dyskusja) 19:10, 11 sie 2013 (CEST)
 • Czy możesz zatwierdzić moje trzy zmiany? Szczepan1952 (dyskusja) 19:48, 28 sie 2013 (CEST)
 • Widzę, że zmieniłeś tytuły podrozdziałów. Użyłeś nt. Nie ma takiego słowa. Proponuję do. Należałoby jeszcze zmienić treść niektórych zdań w podtytule Granice Skweru Kościuszki oraz w Ważniejsze obiekty. A czy wiesz, że cytowany Geoportal – mapa rastrowa. Główny Urząd Geodezji i Kartografii. [dostęp 2 października 2010] podaje starą mapę i w dodatku z błędnie naniesionym napisem Skwer Kościuszki. Próbuję walczyć z tym, ale ludzka mentalność jest trudna do naprawienia. Nawet urzędnicy w gdyńskim magistracie mylą się co do zasięgu Skweru. Wiem, że Wy Redaktorzy macie władzę. Ale musicie czasem uszanować tych maluczkich, którzy w pocie czoła męczą się na pisaniu we Wikipedii. Nad podroździałem Faktyczna granica Skweru Kościuszki męczyłem się sporo czasu, a Ty bez konsultacji zmieniasz po swojemu. Wielu maluczkich właśnie z tego powodu zrezygnowało z redagowania Wikipedii. Stali się wręcz jej wrogami, prześmiewcami. Kiedy opowiadam, że coś jest na Wikipedii, to wykpiwają się, uśmiechają się ironicznie. I człowiek wtedy nie wie czy się uśmiechać, czy płakać. Jak mam coś zmienić, to staram się najpierw dojść do autora, i spytać się, skąd wzioł dane i czy może to zmienić sam. Niektórzy odpisują, a inni nie zmieniają swojej treści. I wówczas sam podejmuję decyzję. Jak chcesz wiedzieć, to pomysł wysyłania na emaila powiadomień, że masz wiadomość, wyszedł ode mnie. Pozdrawiam--Szczepan1952 (dyskusja) 23:15, 29 sie 2013 (CEST)

Nowe prezesedytuj kod

Hej, pan Dygudaj wygrał konkurs na prezesa KŚ, ale nie został jeszcze powołany na stanowisko. Także obawiam się, że Twoja edycja będzie do wycofania. Therud (dyskusja) 15:29, 20 sie 2013 (CEST)

Kategoria:Placówki dyplomatyczne i konsularne w Polsceedytuj kod

Hi MZM, I see that you are responsible for most of the articles in Kategoria:Placówki dyplomatyczne i konsularne w Polsce -- great work. Do you think there is a place in Ambasada Australii w Polsce for a photo from Commons:Category:Jean Dunn. I will leave that to your discretion. Cheers, Russavia 16:40, 13 wrz 2013 (CEST)

PKP Intercityedytuj kod

Hej, mógłbyś dodać źródło odnośnie zatrudnienia? Therud (dyskusja) 10:53, 1 lis 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Alexandre Louis Ferdinand de Jouffroy d'Abbansedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Alexandre Louis Ferdinand de Jouffroy d'Abbans. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Odp:Alexandre Louis Ferdinand de Jouffroy d'Abbansedytuj kod

Odp:Alexandre Louis Ferdinand de Jouffroy d'Abbans

Masz racje że nie czytałem Twojego artykułu. Wiadomość do Ciebie wysłał bot (więc licznika sobie nie nabijam). Uważam jednak że bot wychwytujący błędy u uśródławianiu (lub brak źródeł) powinien działać mimo swojej nie doskonałości. W tym wypadku dzięki automatowi został wykryty formalny błąd. Rozumiem że strona http://nzetc.victoria.ac.nz/tm/scholarly/tei-Cyc01Cycl-t1-body-d4-d10-d4.html jest źródłem dla artykułu Alexandre Louis Ferdinand de Jouffroy d'Abbans. Nie rozumiem natomiast dlaczego znajduje się pod nagłówkiem "Zobacz też". Dlaczego umieściłeś źródło pod nagłówkiem "zobacz też"? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 19:34, 2 lis 2013 (CET)

...................................................................................................................................................................................................................................................edytuj kod

Podobnie encyklopedie zapisują nazwiska jedynie inicjałem, pomijają imię, używają skrótów każdego powszechnie znanego słowa oraz są... pisane na papierze, więc chodzi o oszczędność stron. Ale bardzo chętnie przestanę pisać "roku", "kg", "ton", "sek.", "lat", "cm", "m", "dżuli", "pascali", "sztuk" i paru jeszcze innych. Tylko potem nie jęcz, że nie wiesz, o czym jest tekst - konsekwencją pierwszego kroku szaleństwa jest krok drugi, trzeci, aż wreszcie ostatni. Mix321 (dyskusja) 20:31, 12 lis 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Związek Numerowych Kolei Państwowychedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Związek Numerowych Kolei Państwowych. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Związek Numerowych Kolei Państwowychedytuj kod

Człowieku. Staramy sie jakość Wikipedii, żądamy przypisów, źródeł z dokładnością do strony, a doświadczony Wikipedysta podaje takie źródło? W książkach adresowych napisano, że zakończyli działalność? A może zmienili pod niemiecką nazwę lub na znak protestu nie dodali się do książek (owszem, nieprawdopodobne, ale nie nam wnioskować). Ciacho5 (dyskusja) 12:14, 22 lis 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Roland Fournesedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Roland Fournes. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

PESA i Newag Gledytuj kod

Cześć, widziałeś co się stało w tych 2 artykułach z mapką? Therud (dyskusja) 19:26, 17 gru 2013 (CET)

Pozbycie się mapy raczej nie jest rozwiązaniem problemu. Therud (dyskusja) 21:11, 17 gru 2013 (CET) Ja osobiście byłbym za tym, żeby w infoboksie była tylko aktualna nazwa. Nie spotkałem się nigdzie do tej pory z tym, żaby w infoboksie dawać listę dawnych nazw. W przykładowych wzorcowych wykorzystaniach infoboksu przedsiębiorstwo też nie ma starych nazw - Szablon:Przedsiębiorstwo_infobox#Przyk.C5.82ad_1. Therud (dyskusja) 08:46, 18 gru 2013 (CET)

Encyklopedia Krakowaedytuj kod

Witam, odrobinę dziwi mnie link do strony krakow.tatko41.pl. Jest to strona prywatna, a nie "stronę encyklopedii" (taka zapewne nie istnieje). Co więcej, elektroniczna wersja encyklopedii narusza prawa autorskie jej wydawców (w stopce strony oznaczono, że wszelkie prawa są zastrzeżone dla twórcy strony, a nie wydawców, można podejrzewać, że wydawca nie ma z nią wiele wspólnego) - a do takich materiałów linków w Wikipedii nie powinno się umieszczać (Wikipedia:Zasady wstawiania linków zewnętrznych, punkt 1 "Warunków dodawania" i punkt 2 kolejnej sekcji). Swoją drogą, dziwi mnie też forma, w jakiej potraktowano moją edycję - cofanie zmiany winno być stosowane tylko w wypadku ewidentnych wandalizmów (Pomoc:Cofanie zmian), tymczasem moja edycja z pewnością tak potraktowana być nie mogła. Grzegorz B. (dyskusja) 10:12, 29 gru 2013 (CET)

Problem w tym, że owa publikacja nie jest "półoficjalna", a nieoficjalna i nielegalna. Czy jest tolerowana, tego nie wiemy - być może PWN nie jest świadome istnienia takiej strony (i wówczas link w Wikipedii może jej tylko zaszkodzić). "Dobro społeczne" jest zaś w dużym stopniu dyskusyjne - PWN (w odróżnieniu od Fundacji Gdańskiej) jest prywatną spółką, której celem działalności jest zysk. Można prosić, ale nie można wymagać :) Grzegorz B. (dyskusja) 16:49, 29 gru 2013 (CET) Nie doczekałem się odpowiedzi. Rozumiem, że milczenie oznacza zgodę z moimi argumentami. Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 07:46, 12 sty 2014 (CET) Skąd założenie, że PWN w ogóle wie o tym, że tam opublikowano Encyklopedię? Ba, tam jest zastrzeżenie wszelkich praw autorskich dla właściciela strony, co raczej na pewno nie jest prawdą (nie sądzę, by PWN zbył na jego rzecz autorskie prawa majątkowe)... Grzegorz B. (dyskusja) 14:11, 12 sty 2014 (CET) Ps. Do takiego właśnie przypadku zasady wprost się odnoszą i trudno tu z nimi dyskutować... Grzegorz B. (dyskusja) 14:13, 12 sty 2014 (CET)

Aleksander Janiszewskiedytuj kod

Adamt rzeknij słowo 19:22, 2 sty 2014 (CET)

 • [9] (drobne techniczne ?) Nie usuwaj szablonu, dyskusja jest jeszcze nie zakończona a encyklopedycznośc dyskutowana --Adamt rzeknij słowo 10:31, 22 sty 2014 (CET)

Władysław Tykocińskiedytuj kod

PawełMM (dyskusja) 21:15, 21 sty 2014 (CET)

Re: Władysław Tykocińskiedytuj kod

Zakładając encyklopedyczność postaci to jednak od haseł biograficznych wymaga się trochę więcej niż przepisanie danych z rekordu bazy IPN podanej jako źródło. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 15:18, 22 sty 2014 (CET)

Twoja argumentacja mnie przekonała. Tykociński to jeden z uciekinierów z PRL i to chyba potwierdza encyklopedyczność. Wycofałem DNU - „zostawiono”. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 14:06, 23 sty 2014 (CET)

Ad:PKP_Cargoedytuj kod

Ad:PKP_Cargo

Dlaczego usuwasz przypisy? Therud (dyskusja) 12:24, 6 lut 2014 (CET)

Tak długo jak w artykule jest informacja o tym że kiedyś był inny prezes, to ten przypis jest bardzo istotny. PS. Czemu nie dodałeś przypisu odnośnie nowego prezesa? Również jest nieistotny? Therud (dyskusja) 12:36, 6 lut 2014 (CET)

Leszek Grzybowskiedytuj kod

AndrzejBełżyński (dyskusja) 08:23, 12 lut 2014 (CET)

Leszek Grzybowskiedytuj kod

Wystarczy uzupełnić hasło o przekazaną mi treść, oczywiście popartą źródłami. Ja przeczytałem zalążek o kadrowym pracowniku biurowym nieistniejącej partii. AndrzejBełżyński (dyskusja) 09:45, 12 lut 2014 (CET)

Nie chciałbym abyś odebrał to jako wojenkę czy personalny docinek, ale to: "zajmując tym samym funkcję najbardziej zaufanego funkcjonariusza ówczesnego I sekretarza KC PZPR Mieczysława Rakowskiego w centralnym aparacie wykonawczym PZPR" powinno być uźródłowione, Twoja bibliografia nic o tym nie mówi... AndrzejBełżyński (dyskusja) 09:52, 12 lut 2014 (CET)

 • Postać jest encyklopedyczna i o usunieciu nie ma mowy. Dodaj jedynie strone gdzie informacje z kwestionowanego zdania występują --Adamt rzeknij słowo 10:37, 12 lut 2014 (CET)

Andrzej Jaroszyńskiedytuj kod

Czy artykuł w wikipedii musi wyglądać jak bilet WKD? Kimodin (dyskusja) 19:50, 19 lut 2014 (CET)

Aparat radzieckich organów bezpieczeństwa publicznego w PRLedytuj kod

Witaj!

Nie zaznaczamy w treści artykułu tego, iż został on wydzielony z innego już istniejącego hasła. Ale może powinieneś poprosić któregoś z administratorów o integrację historii zmian? Hoa binh (dyskusja) 13:00, 27 mar 2014 (CET)

Odp:Aparat radzieckich organów bezpieczeństwa publicznego w PRLedytuj kod

Odp:Aparat radzieckich organów bezpieczeństwa publicznego w PRL

Przy okaji wycofywania mojej edycji przywróciłeś błęną transkrypcję. Khan Tengri (dyskusja) 21:53, 27 mar 2014 (CET)

Artykuły o ambasadachedytuj kod

Cześć, zauważyłem edytując artykuły o Warszawie, że jesteś bardzo zaangażowany w rozwijanie artykułów związanych z placówkami dyplomatycznymi innych państw w Polsce. Może mógłbyś zabrać głos w tej dyskusji? Boston9 (dyskusja) 10:26, 15 kwi 2014 (CEST)

Oznaczenia artykułówedytuj kod

Witaj! Jeśli możesz oznacz także pozostałe moje wypełnienia dodałem więcej zdjęć a nie pojawiły się w artykułach. 95.160.34.97 (dyskusja) 07:46, 6 maj 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Grupa "Praga" MSWedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Grupa "Praga" MSW. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Biblioteka Polska w Chicagoedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Biblioteka Polska w Chicago. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Władysław Sokołowskiedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 09:05, 20 cze 2014 (CEST)

Układ Warszawskiedytuj kod

Rozciągał się na tysiące kilometrów, miał wielki wpływ na dzieje świata itd. Po co informacja, że dowództwo mieściło się ileś metrów od stacji metra? Ktoś ważny tam metrem dojeżdżał? Jeżeli jest jakiś związek, to należy go opisać w tekście, a nie próbować rozszerzać infoboks. Ciacho5 (dyskusja) 15:54, 12 lip 2014 (CEST)

odp.: [10]
 • Adres siedziby oczywiście słusznie, ale stacje metra to niech przewodniki podają czy aplikacje dla podróżnych, a nie encyklopedia. Ciacho5 (dyskusja) 17:57, 12 lip 2014 (CEST)

Budynek Dyrekcji Kolei Państwowych w Warszawieedytuj kod

Forum nie nadaje się na źródło. Cathy Richards (dyskusja) 21:41, 15 lip 2014 (CEST)

Ambasada Rosji w Polsceedytuj kod

W którym Konstancinie? --WTM (dyskusja) 18:59, 28 lip 2014 (CEST)

Rok, r. lub brak zapisuedytuj kod

Ustaliło się, że zapis 20014 r., 2014 rok, 2014 są wsztskie poprawne i sobie równoważne i zamiana jednego innym jest niczym nieuprawnioną ingerencją w tekst autora, a chęć przysporzenia sobie ilości edycji, zrozumiała na poczatku wikipedii obecnie jest działaniem niegodnym prawdziwego wikipedysty. Pozdrawiam, życzę wielu udanych rzeczowych edycji. Obserwator wikipedii 12:20 12 sie 2014

Wysoki Komisarz ZSRR w Niemczechedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:MZM/Wysoki Komisarz ZSRR w Niemczech, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dodać źródła

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 10:51, 11 wrz 2014 (CEST)

Wikipedysta:MZM/Wysoki Komisarz ZSRR w Niemczechedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:22, 11 wrz 2014 (CEST)

Kolzamedytuj kod

Witam. Mam do Ciebie pytanie odnośnie bibliografii w tym artykule - zdaję sobie sprawę z tego, że ta edycja ma już 5 lat, ale może jakimś cudem dysponujesz jeszcze własnymi kopiami tych pozycji bądź masz do nich dostęp i mógłbyś wyszczególnić które informacje zawarte są w której książce? Może nie jest to wiele stron i mógłbyś je zeskanować i przesłać? Byłoby to bardzo pomocne przy planowanej rozbudowie artykułu. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam. :) Muri (dyskusja) 10:29, 18 paź 2014 (CEST)

Instytut Nauk Społecznych przy KC PZPRedytuj kod

Nie rozumiem czemu cofnąłeś moją edycję? INS nie mógł być rozwiązany pod zarzutem rewizjonizmu to całkowicie bez sensu - 6 października 1956 nikt jeszcze nie słyszał o rewizjonistach w PZPR (to pojęcie powstało rok później). INS rozwiązano w ramach destalinizacji. Pozdrawiam Michalbyz (dyskusja) 23:38, 20 paź 2014 (CEST). Podobnie jest ze zmianami w haśle Wyższa Szkoła Nauk Społecznych przy KC PZPR. Linkując wcześniej pomyliłeś Centralną Szkołę Partyjną PZPR z lat 1950-1957 z Centralną Szkołą Partyjną przy KC PZPR 1968-1971.

Ambasada RP w Moskwieedytuj kod

Opracowania, jak każda ludzka rzecz, mogą się mylic. Mam w ręku dokument wydany w Stawropolu. Na e-mail prześle skan. Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 15:37, 2 gru 2014 (CET)

Wyslalem do Ciebie wiadomośc e-mailem, ale wrocila, że adres, jaki masz podany w Wikipedii, jest nieaktualny, zatem ruch nalezy do Ciebie. Napisz do mnie na e-mail. Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 15:52, 2 gru 2014 (CET) Niestety ponowna próba wysłania e-maila do Ciebie miała taki sam skutek. Nie moge podac linku do źródła, bo nie mam upowaznienia do upubliczniania tego źródła. Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 11:44, 3 gru 2014 (CET) Cóż, widzę, że bardziej interesuje Cię udowodnienie mi, że masz rację z tym adresem e-mail, niż informacja źródłowa o agencji w Stawropolu. Nie zamierzam bawić się w udowadnianie, że nie jestem wielbłądem. Twoja strata. Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 22:39, 8 gru 2014 (CET)

Prośba o źródła w artykule Komitet Centralny Socjalistycznej Partii Jedności Niemiecedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Komitet Centralny Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Pablo000 (dyskusja). 23:31, 7 gru 2014 (CET).)

Prośba o źródła w artykule Hotel Prezydent (Moskwa)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Hotel Prezydent (Moskwa). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Pablo000 (dyskusja). 23:58, 18 gru 2014 (CET).)

Ad:Priezidient-Oteledytuj kod

Ad:Priezidient-Otel

Nazwa Президент-Отель jest nazwą własną, a takich nie należy tłumaczyć. Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 20:10, 19 gru 2014 (CET)

Ad:PKP_Intercityedytuj kod

Ad:PKP_Intercity

Cześć, w tabelce z prezesami do linijki o Leonkiewiczu dałeś przypis odnośnie Celejewskiego. Therud (dyskusja) 16:51, 16 sty 2015 (CET)

Prośba o źródła w artykule Jean-François Rouxedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Jean-François Roux. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Pablo000 (dyskusja). 00:46, 25 sty 2015 (CET).)

Jean-François Rouxedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:MZM/Jean-François Roux, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nimpodać źródła. W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, AB (dyskusja) 13:47, 25 sty 2015 (CET)

Wikipedysta:MZM/Jean-François Rouxedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:08, 26 sty 2015 (CET)

Cornelis van Almondeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:37, 3 mar 2015 (CET)

Konsulowie generalni II RPedytuj kod

Witaj;

Może by tak Feliks Chiczewski? Postać ciekawa, nie mam pod ręką źródeł,zeby zacząć, chętnie uzupełnię. Pozdrawiam: Andros64 (dyskusja) 09:23, 5 mar 2015 (CET)

Encyklopedia Krakowaedytuj kod

Dziękuję za podsunięcie pomysłu na gadżet na stronie użytkownika i dziękuję za czujność w patrolowaniu zmian. Mam przy tym uprzejmą prośbę o wskazanie zasady Wikipedii, której nie zachowała usunięta ostatnio moja edycja. Zestawienie liczby z "nakładem", przy szybkim czytaniu, może być wzięte za podanie wielkości tego nakładu. Z góry dziękuję. Kggucwa (dyskusja) 10:09, 9 mar 2015 (CET)

Ad:PKP_Intercityedytuj kod

Ad:PKP_Intercity

Cześć, dlaczego usunąłeś przypis? Therud (dyskusja) 12:32, 5 maj 2015 (CEST)

Obawiam się że jednak przypis (w szczególności do DA czy AnM) muszą być do wszystkiego. [[Wikipedia:Weryfikowalność|Weryfikowalność jest w końcu jedną z głównych zasad Wikipedii. Therud (dyskusja) 13:38, 5 maj 2015 (CEST)

Kapitulacja Heluedytuj kod

Proszę wybaczyć, ale dla historyków sprawa kapitulacji Helu jest znana od lat i nigdy nie budziła wątpliwości. Do Sopotu popłynęło DWÓCH polskich parlamentariuszy – Majewski i Kasztelan.

Gdyby jednak ktoś niedouczony w historii obrony Wybrzeża miał wątpliwości – polecam niemiecki film propagandowy, powszechnie znany „Die Danziger Bucht” i wielokrotnie cytowany, gdzie dwaj polscy oficerowie maszerują w Sopocie przed niemieckimi kamerami. Taka informacja jest zawarta także w KAŻDEJ klasycznej książce o obronie Wybrzeża. Prośba o podawanie źródła jest po prostu nie na miejscu – to tak, jakby polonistę prosić o udowodnienie, że Ferdydurke napisał Gombrowicz.

Tragedią Wikipedii jest równe traktowanie piszących do niej ignorantów i specjalistów w danej dziedzinie. Moje kwalifikacje dość łatwo sprawdzić na stronie o mnie - jednak redaktorom Wiki to wcale nie przeszkadza. Miałem już z Wiki potężną awanturę o kompletnie bzdurnie napisane hasło dotyczące helskiej baterii Schleswig-Holstein, które nie dość, że wpisał jakiś nieuk(piszę to z pełną odpowiedzialnością), to i swego nieuctwa zaciekle bronił- co jest od nieuctwa znacznie gorsze. (polecam lekturę http://hela.com.pl/rodzina/rodzina.htm - krótka historia jednego hasła w Wikipedii).

Na skutek tej afery zaprzestałem redagowania haseł o obronie Wybrzeża – bo w Wiki zawsze się znalazł jakiś „mądrzejszy” i moje poprawki wyrzucił. Nie mam po prostu siły walczyć i udowadniać kolejny raz że nie jestem wielbłądem. Tu jednak nie wytrzymałem powielanego wszędzie błedu o Frankowskim w Sopocie.

Podam poniżej kilka źródeł, skoro panowie Redaktorzy nie maja wiedzy historycznej na temat kapitulacji Helu:

• Kadry Morskie Rzeczpospolitej tom II str 332 (i biografie Majewskiego i Kasztelana)

• Rafał Witkowski – Ostatnie Reduta – str. na przykład 306

• Jerzy Pertek -Wielkie dni małej floty (np. str 150 w wyd.1972(wyd.VII) - w pierwszych wydaniach Pertek blednie wspomina o trzecim, "nieznanym" oficerze polskim, co w późniejszych wydaniach jest poprawione)

• Krzysztof Zajączkowski – Bohater obrony Helu kmdr.por. Zbigniew Przybyszewski – opis zdjęcia na str.131

• Władysław Szarski – Kalendarium obrony wybrzeża 1939 r. - wydanie trzecie, 2012 r. (poprawione), 48 str. zeszyt 7, Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu"


http://nauka.trojmiasto.pl/Honorowa-kapitulacja-Helu-Sopot-1939-imp82845.html

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/hel_walczyl_do_konca_73_lata_temu_zdecydowano_o_jego_kapitulacji_244765.html

z poważaniem Władysław Valle Szarski wicedyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu


http://helmuzeum.pl http://hela.com.pl 22:48, 6 maj 2015 (CEST) Vallenty (dyskusja) 22:49, 6 maj 2015 (CEST)


PKP_Polskie_Linie_Kolejoweedytuj kod

Pozwoliłem sobie wycofać Twoją ostatnią edycję, ponieważ p. Wojciechowski jeszcze nie jest prezesem (choć rzeczywiście został wybrany na to stanowisko); to jest ta sama sytuacja co z wyborami prezydenckimi - p. Duda nie jest prezydentem, dopóki nie złoży przysięgi -- Kamilkasperek (dyskusja) 09:36, 29 maj 2015 (CET)

Konstanty Symonolewiczedytuj kod

Witam. W haśle o Symonolewiczu wprowadziłeś kategorię Ludzie związani z Mińskiem – Kijów jako miejsce urodzenia jest oczywiste, ale Mińska, Moskwy, Harbina, Pekinu, Qiqiharu, czy Nankinu jako jednych z kilku miejsc jego służby/pracy jednak nie powinniśmy umieszczać w spisie kategorii. Poza tym zastanawia mnie jego urząd w chińskim Harbinie – wg strony gochina.gov.pl Symonolewicz pełnił funkcję kierowniczą w tamtejszej placówce w latach 1920–1922, a nie 1928–1930 (infoboks: Kierownik Konsulatu/Delegatury RP w Harbinie). Wtedy może pełnił funkcję kierowniczą w tamtejszej delegaturze RP, ale wg stron rządowych pracował tam kilka lat wcześniej – rozumiem, że minęli się oni z prawdą. Ja nie jestem uzbrojony w stosowne publikacje, ale widzę, że Ty masz lepszy dostęp do odpowiednich książek. Będę wdzięczny jak wyjaśnisz tę niejasność. Pozdrawiam--Pit rock (dyskusja) 08:03, 20 cze 2015 (CEST)

A. David Francis - źródła?edytuj kod

Co znaczy egz. The London Gazette ? Xx236 (dyskusja) 14:09, 8 lip 2015 (CEST) Przypuszczam że potrzebna jest data. Xx236 (dyskusja) 11:46, 9 lip 2015 (CEST)

Hotel Centrum w Łodziedytuj kod

Cześć! Tworzenie wyliczanek w Wikipedii, kto w jakim hotelu się zatrzymał nie jest dobrym pomysłem. Wiktoryn <odpowiedź> 09:17, 23 lip 2015 (CEST)

 • Wszędzie też brakuje źródeł. Nie jestem zwolennikiem tych sekcji, podobnie jak sekcji o gościach restauracji, użytkownikach pojazdów itp. No chyba że mamy do czynienia z jakimś ścisłym i długim związkiem, czymś na zasadzie Kondrat i ING. Wiktoryn <odpowiedź> 10:56, 23 lip 2015 (CEST)

Centromoredytuj kod

A co ze źródłami do tego artu? Ciacho5 (dyskusja) 22:45, 5 paź 2015 (CEST)

Centromoredytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:MZM/Centromor, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • Hasło bez źródeł nie powinno zostawać w przestrzeni głównej

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 22:53, 5 paź 2015 (CEST)

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowaedytuj kod

Skoro uznałeś wybrane informacje za dubel i je usunąłeś, to wypadało również po sobie posprzątać przypisy... Muri (dyskusja) 14:26, 29 paź 2015 (CET)

Ad:PKP_Informatykaedytuj kod

Ad:PKP_Informatyka

Wycofałem Twoją edycję ponieważ po raz kolejny usuwasz przypisy z artykułu. Czytałeś kiedyś WP:WER? Therud (dyskusja) 08:09, 30 paź 2015 (CET)

Maszynostrojenieedytuj kod

Ten wyraz oznacza przemysł, a nie budowę maszyn. To idiom. AB (dyskusja) 21:02, 17 lis 2015 (CET) * Czyli budujemy w ZSRR rolne i inne maszyny? Ciężkie, lekkie i średnie? Nie za bardzo podzielam ten pogląd... A przemysł rolny, przynajmniej w ZSRR, to nie to samo co rolnictwo, stąd jak najbardziej dwa ministerstwa o podobnie brzmiących nazwach, czymkolwiek by się naprawdę nie zajmowały. Pozdrawiam AB (dyskusja) 12:44, 18 lis 2015 (CET)

Odp:Willa Patschkego w Gdańskuedytuj kod

Odp:Willa Patschkego w Gdańsku

Ponieważ brałeś udział w niedawnej dyskusji nt. znanych gości hotelu, więc doskonale wiesz, że zdecydowana większość wikipedystów uważa tego typu listy za nieencyklopedyczne. W dodatku była bez źródeł. Przykro mi, ale tak to tutaj działa – większość ustaliła, mniejszość musi się podporządkować. PG (dyskusja) 08:00, 10 sty 2016 (CET)

Stanisław Mandukedytuj kod

O źródłach zapomniałeś czy coś Ci się przytrafiło? Ciacho5 (dyskusja) 12:06, 26 lut 2016 (CET)

Bo Erik Emthénedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • dodać źródła
 • ...
 • ...

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 20:10, 20 mar 2016 (CET)

ZNTK Słupskedytuj kod

Czy w książce Kolej na Pomorzu Zachodnim 1843–2013 rzeczywiście znajdują się informacje o przekazaniu infrastruktury ZNTK Gdańsk w połowie lat 90. i ostatnich zwolnieniach w 1997? Muri (dyskusja) 10:46, 27 kwi 2016 (CEST)

Ponawiam swoje pytanie i liczę na odpowiedź. Muri (dyskusja) 19:55, 17 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Henryk Ledóchowskiedytuj kod

Paelius Ϡ 00:56, 22 cze 2016 (CEST)

Ambasada Włoch w Polsceedytuj kod

Hej, wprowadzasz zamieszanie dodając konsulaty włoskie we Wrocławiu (od 1870) i w Gdańsku (od 1865) działające przed II w. św. do tego artykułu. Przecież funkcjonowały na terenie ówczesnych Niemiec (ewent. W.M. Gdańska) i podlegały ambasadzie włoskiej w Berlinie, nie w Warszawie. Przeznaczone były głównie dla Niemców i Włochów znajdujących się w Niemczech. Jedyna informacja, która może zostać, o tym, że w 1942 kompetencja terytorialna konsulatu we Wrocławiu obejmowała Warszawę (gdzie nie było placówki konsularnej), ale tu potrzebny jest też przypis. Kelvin (dyskusja) 20:36, 3 lip 2016 (CEST)

 • Merytorycznie:
 • 1. nie ma żadnego znaczenia, że polityka zagraniczna Wolnego Miasta Gdańska była zarządzana przez polski MSZ, ponieważ artykuł dot. polityki Włoch
 • 2. podobnie z konsulatem we Wrrocławiu przed 1945 r. – to była polityka Włoch wobec Niemiec.

Dlatego zamieszanie. Co innego po tej dacie, kiedy Wrocław jest w Polsce i konsulat byłby podległy ambasadzie w Warszawie. Naprawdę to dobry fragment artykułu, ale sorry, nie na temat, nadaje się idealnie do artu Ambasada Włoch w Niemczech/Berlinie. Przemyśl to, proszę. Kelvin (dyskusja) 22:15, 3 lip 2016 (CEST)

 • Widzę, że identyczny błąd merytoryczny dotyczy ambasad, a w zasadzie konsulatów Wlk. Brytanii i Rosji, dalej nie sprawdzałem. Idealny tytuł art. na ten temat to "Przedstawicielstwa dyplomatyczne/Konsulaty we Wrocławiu, Gdańsku itp. Cały cykl możnaby zrobić. Kelvin (dyskusja) 23:25, 3 lip 2016 (CEST)

Tytus Zbyszewskiedytuj kod

Ad. Tytus Zbyszewski

Ponad 2 lata temu utworzyleś hasło Tytus Zbyszewski, podając jako jedyne źródło książkę Stanisław Łoza: Czy wiesz kto to jest? Warszawa 1938, ale mamy tu pewien problem, ponieważ mam ją właśnie przed sobą. Ta książka nie mogła znać daty śmierci, ponieważ wydano ją 3 lata przed 1941, a biogram tej osoby w ogóle się tam nie znajduje. Możesz podać prawidłowe źródło? Pzdr. Jakub Kaja () 16:37, 13 lip 2016 (CEST)

Wypadałoby usunąć z bibliografii Łozę, bo nie ma tam życiorysu tego dyplomaty. Czy mógłbyś mi też napisać skąd wziąłeś przy tworzeniu hasła skróty: "V.M 5, O.P. 3, K.Z. zł., M. za W., M. 10-l. O.N., M. za D.S., pap. Gr.Św. 3, Gw. Rum. 3, Zł. K. Ziemi Św.", bo przecież nie znikąd, a to przecież ważne informacje i zapewne prawidłowe? Jakub Kaja () 22:20, 13 lip 2016 (CEST)

Faktycznie ciężko mi zrozumieć w jaki sposób książka wydana w 1938 posiada informacje o śmierci jakiejkolwiek osoby w 1943, może Łoza umiał przepowiadać przyszłość?! A jednak nie, mam tą książkę przed nosem i pomiędzy nazwiskiem Zborowski i Zdanowski nie ma żadnych innych nazwisk na stronie 842, w googlebooks też nazwiska Zbyszewski nie ma ([11]), ponadto ten słownik zawiera wyłącznie biogramy osób żyjących i nie ma tam żadnej daty śmierci, ani jednej. Może mi podasz, gdzie to w tej książce się znajduje, bo ja jakoś nie widzę, a jeśli tam biogramu Zbyszewskiego nie ma, to moje "żądanie" (ja bym to raczej nazwał propozycją) jest jak najbardziej zasadne i zgodne ze wskazaniami zawartymi w WP:Bibliografia, zacytuję co powinna zawierać: "wyłącznie te pozycje, z których rzeczywiście korzystało się przy pisaniu lub weryfikacji artykułu", a ja właśnie zweryfikowałem istnienie tej osoby w tej książce negatywnie. Jakub Kaja () 23:53, 13 lip 2016 (CEST)

Odp:Dyskusja:Ambasada Indonezji w Polsceedytuj kod

Odp:Dyskusja:Ambasada Indonezji w Polsce
Jak widać w szablonie jest petla przekierowań z którą skrypt sobie nie radzi. Więc trzeba po prostu szablon usunąć. Włąsnie dlatego bot tylko oznacza a nie zmienia linków samodzielnie. masti <dyskusja> 09:54, 26 lip 2016 (CEST)

Gmach Dyrekcji Kolei w Chełmieedytuj kod

chciałem podziękować za zmiany, gdyby nie ten link dodany przez Ciebie - miałbym prośbę, abyś jednak usunął ten dodany link, bo to wyjątkowo zła referencja pełna konfabulacji nie opartych na żadnych wiarygodnych źródłach - przynajmniej czasowo, aż uzgodnimy czy może i powinien tam figurować, pozdr. --Tecra dyskusja 22:07, 29 lip 2016 (CEST)

te dwa kolejne linki do źródeł, jakie dodałeś są dobre, poza tym pierwszym, który zastąpić można np. tym: Barbara Litwin, Rozwój przestrzenny miasta Chełma w okresie międzywojennym – historia powstania „Nowego Miasta” «The Spatial Development of Chełm in the Inter-war Period - the History of the Establishment of „New Town”» Annals of Arts (Roczniki Humanistyczne), issue: Vol. 55, 4 / 2007, pages: 51-90, https://www.ceeol.com/search/article-detail?id=17790, bo też nadaje sie do tego artykułu i przynajmniej nie zawiera aż tak rażących przekłamań jak ten pierwszy, pozdr. --Tecra dyskusja 00:17, 30 lip 2016 (CEST)

Requestedytuj kod

Greetings.

Could you create the article Polityka zagraniczna Azerbejdżanu (Foreign relations of Azerbaijan) in Polish Wikipedia?

Thank you.

Dom Bankowy Dr Józef Kugeledytuj kod

Witam. W powyższym artykule wprowadziłeś wzmiankę o żydowskim pochodzeniu J. Kugela. Mam wrażenie, że w innych edytowanych przez siebie hasłach nie wskazujesz pochodzenia polskiego, niemieckiego, brytyjskiego etc. ich bohaterów. Skąd ta różnica? Pozdrawiam, Ytabak (dyskusja) 14:53, 5 sie 2016 (CEST)

Ad:Kolejowe związki zawodowe w Polsceedytuj kod

Ad:Kolejowe związki zawodowe w Polsce

Gdybym przeczytał, to pewnie bym zrozumiał :) --Stankot (dyskusja) 11:00, 30 sie 2016 (CEST)

Sekcja Bibliografia w Krzysztof Mamińskiedytuj kod

Korzystałeś dzisiaj z tego Hübners Who is Who? Jeśli tak, to proszę opisz źródło porządniej: rok wydania (było kilka wydań) i numer strony. --WTM (dyskusja) 17:40, 26 wrz 2016 (CEST)

Placówki dyplomatyczne RP na terenie Rusi Zakarpackiej i Żupy Koszyckiej 1918-1940.edytuj kod

Proszę nie anulować moich edycji odnoście wicekonsulatów w Użhorodzie i Koszycach. Tematem zajmuję się od dawna jako historyk. Chciałbym także zwrócić uwagę, na oczywiste nieścisłości, wicekonsulat w Koszycach nie uległ likwidacji, lecz został przemianowany na agencje konsularną. Ponadto uważam, że to co Pan/Pani uważa ze zbędne szczegóły jest podstawową misją powszechnej encyklopedii.

Cyprian von Kukszedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Należy wskazać w nim źródła zgodnie z zaleceniem Wikipedia:Bibliografia.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Teukros (dyskusja) 23:18, 29 wrz 2016 (CEST)

DGedytuj kod

W treści jak najbardziej, w infoboksie, gdzie mamy poprzednika-następcę oczywiście musi być forma najbardziej neutralna i jednolita dla każdej płci. Inaczej traktowalibyśmy T. Chwałkę jako przewodniczącą (sic!). Opinia nic w tej mierze nie zmienia. Poza tym proszę na drugi raz ograniczyć się do wklejenia linka. Elfhelm (dyskusja) 23:58, 9 paź 2016 (CEST)

Komitet Centralny Komunistycznej Partii Wietnamuedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Należy wskazać w nim źródła, na podstawie których napisany został artykuł.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Teukros (dyskusja) 22:01, 8 gru 2016 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therudedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud

Odpowiedzialność za dodawania źródeł leży na dodającym nowe informacje. Nie będę biegał za Tobą i uzupełniał źródeł, bo Tobie się nie chce. Therud (dyskusja) 14:13, 13 gru 2016 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therudedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud

Odsyłam do zasad: Wikipedia:Zasady, a w szczególności Wikipedia:Weryfikowalność. Therud (dyskusja) 16:25, 13 gru 2016 (CET)

Jarosław Drozdedytuj kod

Bardzo proszę o dodanie źródeł do ww. artykułu. O tym, w jaki sposób dodać źródła, przeczytasz na stronie Wikipedia:Bibliografia. Jednocześnie przypominam, że sekcja "Linki zewnętrzne" nie służy do podawania źródeł. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 13:11, 18 gru 2016 (CET)

Odebranie uprawnieńedytuj kod

Po zapoznaniu się z Twoim ostatnim wkładem (jak Izba Gospodarcza Polska-Armenia, wypowiedź na stronie Theruda) oraz Twoją stroną dysusji, odbieram Ci nadane w 2009 r. uprawnienia redaktora. Zgodnie ze stroną Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień uprawnienia te nadaje się osobie, której edycje m.in. edycje wskazują na podstawową umiejętność formatowania stron i stosowanie podstawowych zasad Wikipedii.. Weryfikacja obejmuje także, czy nie ma ostrzeżeń ani poważnych uwag w dyskusji wikipedysty. Analiza Twojego wkładu wskazuje natomiast, że zasady weryfikowalności nie tyle nie znasz, co nie chcesz jej stosować; źródła dodajesz dowolnie i w niektórych tylko artykułach (a jeżeli już są, to podane niedbale ze szczątkowym opisem bibliograficznym); ignorujesz zalecenia Wikipedia:Bibliografia i Wikipedia:Zasady wstawiania linków zewnętrznych. Na Twojej stronie dyskusji pojawiły się też zastrzeżenia odnośnie wiarygodności podawanych przez Ciebie źródeł. Mam nadzieję, że po kilku miesiącach dobrego edytowania uprawnienia będą mogły być przywrócone. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 13:41, 18 gru 2016 (CET)

Prośba o dodanie źródełedytuj kod

Witaj, prośba o dodanie źródła (przypisu) w tej edycji zgodnie z zasadą WP:WER. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 21:00, 19 gru 2016 (CET)

Infoboxedytuj kod

Nie kierownika, a zastępcy kierownika (zresztą kategoria też była błędna). Nie zetknąłem się jeszcze z tego typu funkcją w infoboksie, natomiast wiceministrowe się zdarzają. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 20:50, 25 gru 2016 (CET)

Różne rzeczy czasem w infoboksach się znajdują, więc mogłeś się natknąć, ale mniejsza o to. Nie zawsze ważność funkcji decyduje o tym, którą się zamieszcza w infoboksie, tylko ogólna praktyka (no a teraz też można powiedzieć, że rząd podlega prezesowi partii, który de facto jest najważniejszy, choć nie pełni żadnej funkcji). Można usunąć funkcję wiceministra, ale posła należy zostawić (bo standardowo), chociaż też nie wiem, czy to u niego najważniejsza funkcja. Chodzi po prostu o to, żeby nie mieszać za dużo. Pawmak (dyskusja) 00:12, 27 gru 2016 (CET)

Ambasada Francji w Polsceedytuj kod

Pozwoliłem sobie wycofać Twoją edycję. Bynajmniej, usunięte zdanie nie stanowi błędu językowego. Jakieś inne uzasadnienie pozwoliłoby twierdzić, że zmiana nie jest wandalizmem. Pozdrawiam, Maćko[dysk.] 22:48, 29 gru 2016 (CET)

Ponowna prośba o źródło (przypis)edytuj kod

Do tej edycji. W notach biograficznych w jego książkach widnieje tylko data roczna. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 13:18, 4 sty 2017 (CET)

Encyklopedia Rzeszowaedytuj kod

Tar Lócesilion (queta) 23:14, 13 sty 2017 (CET)

Bernau bei Berlinedytuj kod

Wyrób sobie odruch: Dodajesz informację - dodawaj źródło. W Pomoc:Przypisy jest to opisane, łącznie z tym, jak podać źródło już użyte. A Ty wstawiłeś nietrywialną informację, ni stąd ni zowąd, błędnie opisałeś jako poprawę linku i cześć. Ciacho5 (dyskusja) 11:34, 23 sty 2017 (CET)

Pałac Marii Przeździeckiej w Warszawieedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • artykuł nie posiada źródeł - proszę dodać przypisy zgodnie z zasadą WP:WER
 • ...
 • ...

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 22:33, 25 sty 2017 (CET)

Wikipedysta:MZM/Pałac Marii Przeździeckiej w Warszawieedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:11, 26 sty 2017 (CET)

Reichsluftfahrtministeriumedytuj kod

Witaj, czy flaga umieszczona w infoboksie jest aby na pewno właściwa? Nie powinna byś to hitlerowska flaga? Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 21:23, 4 lut 2017 (CET)

Zagraniczne organizacje promocji handlu i inwestycjiedytuj kod

Boston9 (dyskusja) 11:32, 8 lut 2017 (CET)

Uźródłowienie edycji w haśle Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknychedytuj kod

Witaj, mam pytanie dotyczące Twojej edycji. Pierwsza uwaga, takie informacje powinny być uźródławiane przypisami, a nie dodawaniem sekcji „Bibliografia”. Po drugie, jest to błędne uźródowienie. Mam tę książkę przed sobą – 367 to łączna liczba stron, a nie strona, na której znajduje się dodana przez Ciebie informacja. Czy to jest to przeklejenie stąd? Prośba o poprawienie zgodnie z naszymi zasadami: przypis + strona w tej książce. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 21:04, 15 lut 2017 (CET)

Dodanie nieuźródłowionej informacjiedytuj kod

Witaj, niestety ale kolejny przykład, (analogicznie) naruszenia zasady WP:WER. Informuję Cię, że jeżeli edycje bez dodawanie informacji bez źródeł powtórzą się, nałożę na Ciebie blokadę. Bardzo proszę o wzięcie tego ostrzeżenia pod uwagę. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 21:12, 15 lut 2017 (CET)

Ryszard Dobieszak i inniedytuj kod

Nie wiem, więc pytam - czy na pewno oznaki stopni BOR są identyczne z tymi, jakie miała Milicja Obywatelska? --Felis domestica (dyskusja) 02:44, 8 maj 2017 (CEST)

Re: Kamienica Józefa Skwierczaedytuj kod

Witaj Niestety miałeś rację.Źle odczytałem umiejscowienie szpilki i sfotografowałem sąsiednią kamienicę. Zdjęcie już usunąłem. Dzięki za zwrócenie uwagi i przepraszam za pomyłkę.Andrzej Błaszczak (dyskusja) 11:57, 7 cze 2017 (CEST)

Ambasada Wietnamu w Polsceedytuj kod

Witaj. Możesz uzasadnić tę edycję. Ambasady nie są przedstawicielstwami partii politycznych Tomasz91 (dyskusja) 12:27, 15 cze 2017 (CEST).

Czesław Kurpiasedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 13:38, 28 cze 2017 (CEST)

Akademia Dyplomatyczna MSZ Federacji Rosyjskiejedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Pachidensha (dyskusja) 14:10, 9 sie 2017 (CEST)

Konsulat Łotwy w Gdańskuedytuj kod

Hej, czy jesteś w posiadaniu tej książki: Jēkabsons Ē., Ščerbinskis V.: Latvijas ārlietu dienesta darbinieki 1918-1991, Zinātne Rīga 2003. Pozdrawiam, Warschauer (dyskusja) 10:01, 18 sie 2017 (CEST)

Volkmar von Wurmbedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • formę
 • ...
 • ...

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Kacper Dolasinski (dyskusja) 11:34, 20 sie 2017 (CEST)

Wikipedysta:MZM/Volkmar von Wurmbedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 04:33, 21 sie 2017 (CEST)

Zenon Banceredytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 19:56, 27 sie 2017 (CEST)

Alfred Mülleredytuj kod

Hej, nie stosujemy takich skrótów "prac"? itd. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 23:58, 29 sie 2017 (CEST)

Roman Kosznikedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • dodaj źródła

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Andrzei111 (dyskusja) 11:46, 4 wrz 2017 (CEST)

Wikipedysta:MZM/Roman Kosznikedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 04:36, 5 wrz 2017 (CEST)

Infoboksyedytuj kod

Cześć. Pooznaczałem kilka edycji, ale jednak zastanawiam się, po co wstawiasz te flagi (na przykład [12]). Jak zauważyłem, nie jest to jakoś praktykowane w tego typu wypadkach. I co w sumie flaga ma wnosić? Może warto raczej popoprawiać błędy (np. w tym wypadku brak danych publikacji w bibliografii i chyba błędnie data wpisana po angielsku). Pozdrawiam. Marcsawi (dyskusja) 23:38, 8 wrz 2017 (CEST)

Flagaedytuj kod

Według mnie ta flaga nie wnosi żadnej merytorycznej informacji do artykułu. Możesz poczytać sobie o tej kwestii nr 4 i tutaj. Większość doświadczonych wikipedystów jest nieprzychylna praktykom wstawiania szablonów flag w każdym możliwym miejscu infoboxu. Nowy15 (dyskusja) 14:05, 17 wrz 2017 (CEST)

Peter von Wastedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Przy Twoim doświadczeniu brak źródeł dziwi!

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, PawełMM (dyskusja) 11:32, 29 wrz 2017 (CEST)

Dataedytuj kod

Witaj, daty zamieszczone przez Ciebie tutaj Ferdinand de Gussy i tutaj Konsulat Francji w Gdańsku nie zgadzają się ze sobą. Jesteś w stanie podać źródło tej informacji? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 02:01, 15 paź 2017 (CEST)

Friedrich Waldemar Siegedytuj kod

Fajnie, że powstał artykuł Friedrich Waldemar Sieg, jednak na razie nie linkuje do niego żaden inny artykuł w Wikipedii - może można by podlinkować go w jakichś artykułach "okołogdańskich"? :) Pozdrawiam! Lahcimpytaj (?) 15:19, 9 lis 2017 (CET)

Brauerei A.Fischer IIedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 17:56, 16 lis 2017 (CET)

Blokada – łamanie WP:WERedytuj kod

Dzień dobry, pomimo próśb w dalszym ciągu np. tutaj zasady projektu są przez Ciebie łamane. Nakładam 24-godzinną blokadę. Jeżeli w dalszym ciągu będą dodawane nieuźródłowione informacje, kolejne blokady będą dłuższe. Proszę o wzięcie tego pod uwagę. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 05:47, 27 lis 2017 (CET)

Szkoła Amerykańska w Warszawieedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • brak przypisów; podanie w Bibliografii strony www nie spełnia zasady WP:WER; prośba o dodanie przypisów do wszystkich informacji w haśle
 • szkoła nie spełnia warunku encyklopedyczności dla szkół
 • kolejność sekcji końcowych

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 17:45, 6 mar 2018 (CET)

Wikipedysta:MZM/Szkoła Amerykańska w Warszawieedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:43, 7 mar 2018 (CET)

Ad:Wojciech Balczunedytuj kod

Ad:Wojciech Balczun

Czy mógłbyś dodać źródło odnośnie miejsca urodzenia? Therud (dyskusja) 17:59, 16 mar 2018 (CET)

Ludwik Lucjan Sadowskiedytuj kod

Czy byłbyś skłonny ułożyć tekst w sekcje i akapity (Pomoc:Formatowanie)? [[WP:L|Linki też by się przydały (do odznaczeń na przykład). Infoboks dla żołnierza też byłby lepszy (ma miejsce na baretki). Ciacho5 (dyskusja) 12:51, 3 maj 2018 (CEST)

Konsulaty PRL w Mińsku, Leningradzie i Wilnieedytuj kod

Hej. Interesuje mnie taka właśnie tematyka. Możesz polecić jakąś lekturę? Prasową? Książki? Relacje ustne? Pozdrawiam, Warschauer (dyskusja) 17:55, 14 cze 2018 (CEST)

Re:Ambasada RP w Taszkencieedytuj kod

Proszę o ponowne przeczytanie tych zdań. Nie zawierają one tej samej informacji. Pierwsze mówi o stosunkach z Uzbekistanem, a drugie z Tadżykistan (misja ambasadora w Taszkencie obejmuję oba kraje) Tomasz91 (dyskusja) 15:14, 17 cze 2018 (CEST)

Stanisław Ruciński 1872-1941edytuj kod

Jckowal piszże 15:32, 19 lip 2018 (CEST)

Czeskie Centrum w Warszawieedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • od wielu lat wymagamy uźródłowienia, zapoznaj się z zasadą WP:WER i dodaj źródła w formie przypisów, od redaktora oczekujemy że zna i stosuje zasady i nie ma od tego odstępstw

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 06:37, 21 sie 2018 (CEST)

Jingxi Hotel (Pekin)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • brak przypisów, zob. zasada WP:WER
 • nie uźródławiamy artykułów hasłami z Wikipedii w innych językach

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 08:27, 21 sie 2018 (CEST)

Wyższa Szkoła Polityczna Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Czechosłowacjiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • proszę o dodanie przypisów do wszystkich informacji w haśle zgodnie z zasadą WP:WER

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 08:33, 21 sie 2018 (CEST)

Instytut Marksizmu-Leninizmu Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Czechosłowacjiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • proszę o uźródłowienie hasła zgodnie z zasadą WP:WER

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 08:34, 21 sie 2018 (CEST)

Pułk Wartowniczy „Hugo Eberlein“edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • proszę o dodanie źródeł zgodnie z zasadą WP:WER

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 08:35, 21 sie 2018 (CEST)

Blokada i odebranie uprawnieńedytuj kod

Dzień dobry, w związku z wnioskiem złożonym na PdA, po stwierdzeniu nagminnego dodawania treści łamiących zasadę WP:WER, zgodnie z wcześniejszym ostrzeżeniem, informuję o odebraniu uprawnień i nakładam tygodniową blokadę. Proszę o przestrzeganie zasad projektu, w tym zwłaszcza dodawania przypisów. Dziękuję. Boston9 (dyskusja) 08:43, 21 sie 2018 (CEST)

Pułk Wartowniczy „Friedrich Engels”edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • prośba o uźródłowienie hasła poprzez dodanie przypisów do wszystkich informacji zgodnie z zasadą WP:WER

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 08:47, 21 sie 2018 (CEST)

Odp:Przewozy Regionalneedytuj kod

Odp:Przewozy Regionalne

Podanym źródło było niepełne. Napisałem w komentarzu czego brakowało. Teraz jest względnie ok - pożądany byłby jeszcze szablon {{Cytuj}}. Therud (dyskusja) 19:57, 9 wrz 2018 (CEST)

Pracownicy kolejowuedytuj kod

Hej

Zrewertowałeś moją zmianę. Po twojej zmianie w haśle pozostały takie kategorie.


Kategoria:Absolwenci Szkoły Głównej Handlowej Kategoria:Absolwenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego Kategoria:Działacze PZPR Kategoria:Ministrowie infrastruktury III Rzeczypospolitej Kategoria:Ministrowie PRL Kategoria:Politycy SdRP i SLD ___Kategoria:Polscy pracownicy kolejowi___ Kategoria:Urodzeni w 1936 Kategoria:Wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej ___Kategoria:Polscy pracownicy kolejowi___

Czy na pewno chciałeś przywrócić taki stan, a jeżeli tak to dlaczego? PMG (dyskusja) 20:00, 15 wrz 2018 (CEST)

Odp.edytuj kod

Witaj. W kwestiach tego rodzaju można zwrócić się do Komitetu Arbitrażowego (po wyczerpaniu środków arbitrażowych). Elfhelm (dyskusja) 19:01, 18 wrz 2018 (CEST)

Pułk Wartowniczy „Hugo Eberlein“edytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 19:48, 18 wrz 2018 (CEST)

Pułk Wartowniczy „Friedrich Engels”edytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 19:50, 18 wrz 2018 (CEST)

Pułk Wartowniczy „Friedrich Engels”edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • uzupełnić źródła w formie przypisów
 • .

Pozdrawiam, Adamt rzeknij słowo 23:03, 18 wrz 2018 (CEST)

Pułk Wartowniczy „Hugo Eberlein“edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • uzupełnić źródła w formie przypisów
 • .

Pozdrawiam, Adamt rzeknij słowo 23:05, 18 wrz 2018 (CEST)

Vietnamedytuj kod

To zwracaj, chociaż sugerowałbym zwrócić uwagę na coś innego: na początek może poprawne podawanie źródeł i przypisów w pisanych przez siebie hasłach? Masz u góry całą litanię ponawianych próśb na ten temat z wielu, wielu miesięcy. Nazwy i nazwiska w językach pisanych alfabetem łacińskim (a takim jest wietnamski) podajemy zgodnie z zasadami obowiązującymi na Wikipedii w pełnym zapisie, z użyciem wszystkich znaków diakrytycznych. Strony PWN jak zauważyłeś nie obsługują znaków diakrytycznych w pisowni nazw wietnamskich oraz kilku innych językach. Z wiadomych względów. Hoa binh (dyskusja) 14:44, 22 wrz 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2018:09:18:Pułk Wartowniczy „Friedrich Engels”edytuj kod

Wszystkie hasła powinny zawierać przypisy. Treść opatrzona przypisem jest łatwo do weryfikacji. Ściana tekstu bez odnosników do źródeł i wstawienie na końcu linku do niedostępnej dla kazdego strony jest dość słabym uźródłowieniem. O linku kierującym do de.wiki nie wspominam bo inna wiki nie jest dla nas źródłem. NIe ma co protestowac tylko zabrać się rzetelnie za uźródłowienie informacji zawartych w artykule. --Adamt rzeknij słowo 08:02, 27 wrz 2018 (CEST)

Ad:Adolf Bielefeldtedytuj kod

Na podstawie jakich źródeł dodałeś informacje w sekcji "Wille i domy czynszowe w Sopocie" ? --Adamt rzeknij słowo 08:11, 27 wrz 2018 (CEST)

 • Po pierwsze to powinno byc zaznaczone w treści artykułu - wstawiasz informacje i dodajesz na końcy tychże informacji przypis. Po drugie czy ten wykład jest gdzies dostępny? można to zweryfikować ? --Adamt rzeknij słowo 23:53, 28 wrz 2018 (CEST)
  • Nigdzie nie napisałem że Twoja praca jest nierzetelna ... Wskazałem Tobie na kilka błędów edycyjnych łamiących zasady Wikipedii. Jedna z nich mówi że Wikipedia nie jest źródłem dla samej siebie i nie można powoływac się na innojęzyczne wikipedie. Treść musi być uźródłowiona za pomocą przypisów i weryfikowalna. Cztelnik ma prawo swobodnie sprawdzić czy podane przez Ciebie informacje sa prawdziwe lub zwyczajnie sięgnąć po źródło by móc szerzej zapoznać się materiałem źródłowym. --Adamt rzeknij słowo 00:19, 29 wrz 2018 (CEST)

pułkedytuj kod

 • Twój artykuł nie został poprawiony. Dodanie źródła do de wiki czy do jakiegoś nieweryfikowalnego wykładu nie jest w świetle zasad Wikipedii uźródłowieniem. Chyba wyjasniłem Tobie jak powinno się uźródłowić artykuł, jak wstawić przypisy. Przenoszenie niepoprawionego artykułu do przestrzeni głównej nic nie da a jedynie narazi Ciebie na inne nieporozumienia.--Adamt rzeknij słowo 16:13, 30 wrz 2018 (CEST)

Re: Ulica Działdowska w Warszawieedytuj kod

To są dwie zupełnie różne sprawy. Nie ma wymogu (uźródławiania każdego zdania) jeżeli wykorzystano jedno źródło do uźródłowienia zwartej i spójnej informacji, pochodzącej z tegoż źródła. Wtedy wystarcza dodanie przypisu na końcu ostatniego zdania.

Natomiast odnośnie tej edycji. Jest to kolejne rażące złamanie zasady weryfikowalności, która jasno stanowi, że (...) Nie można zamieszczać informacji nieopublikowanych (np. pochodzących z przekazu ustnego czy prywatnych dokumentów). Pomijam już nieprawdziwy opis zmian. Ponawiam zatem po raz ostatni prośbę o zapoznanie się zasadą WP:WER i stosowanie się do niej. Boston9 (dyskusja) 13:30, 15 paź 2018 (CEST)

Edouard du Closueledytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 16:51, 14 lut 2019 (CET)

Edouard Audisioedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 16:59, 14 lut 2019 (CET)

Alternatywna rzeczywistośćedytuj kod

Czyżby? — [13]Paelius Ϡ 20:32, 19 lut 2019 (CET)

Ulica Tadeusza Kościuszki w Sopocieedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Dodaj przypisy do informacji.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 08:18, 9 kwi 2019 (CEST)

bibliografia i przypisyedytuj kod

Wincenty Borodziewicz, Szósta Wileńska Brygada AK - oczywiscie zadnego błedu w Twojej edycji. Jesli jednak byś był łaskaw i masz tę pozycję, opisz ją w formie szablonu, a przypis do konkretnej informacji w dodaj formie przypisu harwardzkiego. Też staram się troche "unowocześnić" artykuły o partyzanckich jednostkach - warto byłoby i przy okazji ujednolicić zapisy--Kerim44 (dyskusja) 12:37, 26 maj 2019 (CEST)

odp. Walter Ulbrichtedytuj kod

Kiedy przeglądałem twoje zmiany, rzuciło mi się w oczy, że usuwasz słowo "rok" przy dacie. Wydawało mi się, że ta zmiana nie jest potrzebna, gdyż słowo rok precyzuje co oznacza liczba. Taki był cel mojego cofnięcia. Mój błąd że nie czytałem do końca, przed wycofaniem zmian i nie zauważyłem informacji o pochówku. Przepraszam Gregok (dyskusja) 08:22, 5 cze 2019 (CEST)

Ad:Ambasada Portugalii w Polsceedytuj kod

Ad:Ambasada Portugalii w Polsce

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi. Zwiadowca21 18:15, 19 cze 2019 (CEST)

Ad:Ambasada Szwajcarii w Polsceedytuj kod

Najpierw dodajesz informacje, później je usuwasz. Nie rozumiem takich edycji, ale oznaczam jako sprawdzone. Nie zapominaj o dodawaniu źródeł i używaj podglądu zmian przed zapisaniem. Zwiadowca21 13:05, 20 cze 2019 (CEST)

Źródła dostępne onlineedytuj kod

Cześć, część ze źródeł których używasz (np. odn. przedstawicielstw Brazylii, Serbii, Danii, Japonii) jest otwarcie dostępnych online (czasem np. nie wyd. lipcowe tylko marcowe ale też wspomina o konsulu Brazylii na Al. Róż):

Zakładam że czytasz je w wersji papierowej, ale jeśli przynajmniej czasami masz w czasie edycji te URL i tak otwarte, to byłoby super jakbyś je dodawał od razu z przypisem. Jeśli nie masz, to zrozumiałe, że dodatkowe wyszukanie ich i przypisanie to sporo pracy, niejasne czy wartej wysiłku.

Czy pod kątem np. Wikipedia:Wiarygodne_źródła#Zarys_problematyki możesz stwierdzić, czy tego typu listy i książki telefoniczne są historycznie rzetelne, i jeśli coś wymieniają np. w 1923, to solidnie uprawnia interpretacje że istniało gdzieś o kilka lat dłużej lub krócej niż artykuł dotąd podawał (lub nie podawał)? Takie wątpliwości wykraczają pewnie poza standard podstawowego oznaczania zmian jako przejrzane; nie wysuwam tego ze specjalnym przekonaniem w tym kontekście, ale głównie w roli przypadkowego czytelnika jako generalną informację zwrotną. Powodzenia, Jaszczuroczłek (dyskusja) 17:34, 25 cze 2019 (CEST)

Re: Aleja Armii Ludowej w Warszawieedytuj kod

Jeżeli źródło jest błędne i brakuje strony – pomijam już techniczne błędy przypisu – tak. Czytelnik Wikipedii powinien mieć możliwość zweryfikowania informacji. Boston9 (dyskusja) 23:50, 2 lip 2019 (CEST)

Funkcjeedytuj kod

No bo nie umieszcza się takich podrzędnych funkcji w infoboksach. I sekretarz KC tak, KW bez przesady. Co do tego dyrektora naczelnego PLO w infoboksie też mam wątpliwości, no ale już zostawiłem. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 17:47, 9 lip 2019 (CEST)

Odp:Aleksandr Bielajew (1900–1963), Iwan Jeriominedytuj kod

Odp:Aleksandr Bielajew (1900–1963), Iwan Jeriomin

Takie długaśne wstawki w innym języku i alfabecie ograniczają czytelność hasła biograficznego. Ich miejsce jest w hasłach o tychże instytucjach. Khan Tengri (dyskusja) 14:13, 3 sie 2019 (CEST)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć MZM,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:48, 6 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć MZM,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:14, 20 wrz 2019 (CEST)

Eugenia Kubowskaedytuj kod

Gruzin (dyskusja) 14:26, 21 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć MZM,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:52, 3 paź 2019 (CEST)

Sanatorium Marta w Połczynie-Zdrojuedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Nadzik (dyskusja) 17:13, 10 gru 2019 (CET)

WP:Weryfikowalnośćedytuj kod

Cała seria Twoich dopisków o mieszkańcach osiedla w NRD pozbawiona jest odnośnika do źródła. Każda informacja dodana do artykułu Wikipedii powinna mieć wskazane źródło. Informacja z Twoich dopisków nie jest potwierdzona w linku podanym jako bibliografia. Piszesz że "źródło jest w linku", czyli gdzie? w innym artykule?! Kenraiz (dyskusja) 21:28, 23 gru 2019 (CET)

Odp.edytuj kod

Na stronie łotewskojęzycznej Wikipedii jest napisane w ten sposób. --Czyz1 (dyskusja) 00:14, 12 sty 2020 (CET)

→== Ad:Jerzy Zaleski (geograf) ==

Ad:Jerzy Zaleski (geograf)

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. --The Polish (query) 14:46, 16 sty 2020 (CET)

Nie publikujemy artykułów naruszających prawa autorskie. Takie hasła dopracowujemy w brudnopisie lub w notatniku w komputerze. Tutaj kopia. --The Polish (query) 20:35, 16 sty 2020 (CET)

Wikipedysta:MZM/Jerzy Zaleski (geograf)edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 21:58, 17 sty 2020 (CET)

Gdynia–Ameryka Linie Żeglugoweedytuj kod

Witaj! Dopracuj trochę przypisy, bo w tej chwili część nazwisk i dat nie ma żadnych. Mix321 (dyskusja) 00:40, 19 sty 2020 (CET)

Ambasada RP w Skopju/Skopjeedytuj kod

Teraz sprawdziłem w Słowniku Języka Polskiego PWN i okazuje się, że owa instytucja w sprawie nazwy stolicy Macedonii Północnej równocześnie uznaje i deklinację i jej brak, a więc nie zajmuje jednoznacznego stanowiska. A co do ambasady, to chyba jednak masz rację, że należy polegać na wiedzy ludzi z naszego MSZ. Któż przecież, jak nie oni wie lepiej w jakim mieście leży ambasada? Skoro twierdzą że w Skopje, no to niech będzie, że w Skopje. Nie ma sprawy, zmienię i dam podany przez ciebie link jako przypis. Tylko że ta nowa stara nazwa będzie się gryzła np z nazwą tej kategorii. Dalkentis (dyskusja) 15:44, 13 lut 2020 (CET)

Dzięki za rozsądek. --MZM (dyskusja) 16:00, 13 lut 2020 (CET)

Ad:Gdynia–Ameryka Linie Żeglugoweedytuj kod

Ad:Gdynia–Ameryka Linie Żeglugowe

Cześć. Skąd masz źródło na informację o przedstawicielstwie w Londynie? Wg. brytyjskiego rejestru handlowego (Companies House) spółka od dłuższego czasu należy do osoby prywatnej: link. Miłego dnia. Pawel Niemczuk (dyskusja) 17:29, 13 lut 2020 (CET)

Cześć. Chodzi mi o to, że trudno raczej dziś twierdzić, że firma jest przedstawicielem. Nie mamy na to źródeł. Kiedyś była, owszem, nie przeczę. Czy jest nadal? Nie wiemy. To żadne źródło dla Wikipedii, ale dla zaspokojenia ciekawości mojej i Twojej mogę spytać właściciela. Tak się składa, że od wielu lat mieszkam w UK i totalnym, ale to zupełnym przypadkiem miałem okazję go poznać, hehe. Pawel Niemczuk (dyskusja) 19:14, 13 lut 2020 (CET)
 • Cześć. Listę udziałowców wraz z informacją o liczbie posiadanych przez nich udziałów można znaleźć na stronie Companies House, czyli tamtejszego odpowiednika KRS. Zawiera ją dokument: 26 Jun 2016 - Annual return made up to 19 June 2016 with full list of shareholders. Zobaczyć ten dokument można w sposób następujący: idziesz na stronę https://beta.companieshouse.gov.uk , następnie wyszukujesz firmę wg. nazwy lub numeru, po znalezieniu firmy klikasz na zakładkę filling history i szukasz wspomnianego dokumentu. Dokumenty zasadniczo są uporządkowane chronologicznie. Podobnie można prześledzić zmiany udziałowców. Z dokumentów wynika, że od roku 2012 całość udziałów firmy należy do osoby prywatnej. Pawel Niemczuk (dyskusja) 22:32, 16 lut 2020 (CET)

Ad:Ambasada Mołdawii w Polsceedytuj kod

Ad:Ambasada Mołdawii w Polsce

Cześć! Zauważyłam, że przywracasz usunięte przeze mnie wyrażenie naszego kraju. Jest to wyrażenie nieneutralne i nieścisłe – nasz kraj, czyli czyj? Czytelnikami – i autorami – polskojęzycznej Wikipedii nie muszą być tylko Polacy czy ludzie identyfikujący się z polskością. Jest to też niezgodne z zasadą unikania polonocentryzmu. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 09:34, 4 maj 2020 (CEST)

Bardzo interesująca zasada, możesz podać jej źródło? Notabene w zdaniu, które do mnie napisałeś, złamałeś ją trzykrotnie – trzy razy użyłeś słowa jedną, jednym, jeden, dwa razy słowa jest i dwa razy z. Salicyna (dyskusja) 10:23, 4 maj 2020 (CEST) Oczywiście, że powinno się unikać powtórzeń tam, gdzie jest to możliwe, ale nie zawsze to możliwe jest i nie oznacza to zakazu użycia w jednym zdaniu dwa razy tego samego słowa (jeszcze raz przyjrzyj się zdaniu, jakie do mnie napisałeś na początku, w którym użyłeś kilku powtórzeń, a które mimo to nie jest błędne). Powtórzenia nieraz są konieczne dla utrzymania sensu wypowiedzi lub uniknięcia innego, poważniejszego błędu językowego. W tym przypadku na pewno nie można zostawić wyrażenia naszego kraju, zastanawiałam się początkowo nad zmianą na tego kraju, ale to może wprowadzać pewną niejasność, bo w zdaniu jest mowa o dwóch krajach. Dlatego zmieniłam na Polski. Salicyna (dyskusja) 11:43, 4 maj 2020 (CEST) Teraz zobaczyłam tę twoją edycję – i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Salicyna (dyskusja) 11:49, 4 maj 2020 (CEST)

Ambasada Pakistanu w Warszawie, Ambasada Armenii w Polsce, Ambasada Macedonii Północnej w Warszawie, Ambasada Białorusi w Polsce, ‎Ambasada Azerbejdżanu w Polsce, Ambasada Uzbekistanu w Polsce, Ambasada Indonezji w Polsce, Ambasada Indii w Warszawie‎, Ambasada Słowenii w Warszawieedytuj kod

Jedną z zasad Wikipedii jest nieużywanie zaimków dzierżawczych ("nasz"). Stoi ona wyżej niż unikanie powtórzeń. Niegodzisie (dyskusja) 09:31, 11 maj 2020 (CEST)

Owszem, powtórzenia są jedynie niewskazane stylistycznie, zaś takie zaimki jak "nasz" niedopuszczalne. To nie jest Wikipedia RP, tylko Wikipedia polskojęzyczna. Niegodzisie (dyskusja) 20:09, 12 maj 2020 (CEST)

Gdańsk Główny - kwestia ukończenia budowy zespołu budynków dworcaedytuj kod

To prawda,że przywołane źródło kwestionuje datę ukończenia budowy wieży dworca na rok 1903. Prof. Januszajtis napisał: „Wszystkie znane mi ówczesne opisy podają rok 1900 jako datę ukończenia całego zespołu – ze wszystkimi budynkami, także budynkiem służbowym (dzisiejszym hotelem Centralnym) ...” Jednak, w tym artykule, nie podaje on dat przywołanych przez Ciebie. Czy istnieją jeszcze jakieś inne źródła? Jeśli tak - to chyba warto je podać. Co ciekawe, Gedanopedia, w artykule DWORZEC GDAŃSK GŁÓWNY (gdzie jednym z autorów jest MZM - zbieżność?), rozbiega się ze stwierdzeniami prof. Januszajtisa, odnosnie datowania całego zespołu. --Kajtul (dyskusja) 20:06, 24 cze 2020 (CEST)

Przypisyedytuj kod

[14] zapomnialeś dodac przypis--Kerim44 (dyskusja) 16:59, 1 lip 2020 (CEST)

Cyrylica kursywą w Komitet Centralny Komunistycznej Partii Związku Radzieckiegoedytuj kod

Hej, w tej edycji poprawiłeś moją edycję opisując ją w dodatku jako „korekta destrukcyjnej korekty!” Proponuję, byś zapoznał się z tą zasadą przyjętą w Wikipedii i proszę o przywrócenie mojej edycji.
Ponadto pogrubienie czcionki przy każdej pozycji długiej listy jest nieestetyczne i nieczytelne. Z zasady należy pogrubić nazwę listy (tu listy wydziałów) i jakieś nadzwyczajne obiekty i wydarzenia. Wyróżnianie wszystkiego mija się z celem wyróżnienia. Spojrzyj jeszcze raz krytycznym okiem na czytelność artykułu i wyróżnij naprawdę to, co najważniejsze. W przyszłości warto by było, gdybyś najpierw zapytał o powód korekty. Kelvin (dyskusja) 20:57, 5 lip 2020 (CEST)

Hej! Przede wszystkim proszę o zakładanie dobrej woli. Pozwolę się wtrącić. 1) Słowa w niełacińskich alfabetach wystarczająco przykuwają uwagę czytelnika, nie powinno się ich dodatkowo wyróżniać. Pochylenie rosyjskiego czy np. greckiego tekstu powoduje, że dla przeciętnego czytelnika staje się on nieczytelny. Przyjęliśmy w Wikipedii nie wyróżniać obcych alfabetów (poza bardzo nielicznymi przypadkami, np. we wspomnianej przez Ciebie bibliografii/przypisach). Mamy zresztą szablon {{k}}, który działa właśnie w taki sposób. 2) Zasadniczo w tekście pogrubiamy wyłącznie tytuł artykułu podany w leadzie (tak jak wcześniej mamy nieliczne odstępstwa od tej reguły). Powód jest prosty – za dużo pogrubień spowoduje to samo, co pochylenie cyrylicy – brak czytelności. Podsumowując, IMHO edycje @Kelvina były prawidłowe, więc nie ma powodu do niepokoju/nerwów. Doceniam natomiast Twój wkład merytoryczny w artykuł o KC KPZR, za Twoją sprawą czytelnicy mogą znacznie więcej o tej partii się dowiedzieć, dziękuję Ci za to. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:42, 11 lip 2020 (CEST)

Ad:Ambasada Stanów Zjednoczonych w Moskwieedytuj kod

Ad:Ambasada Stanów Zjednoczonych w Moskwie

Zaułek Balszoj? Chyba ulica (ew. aleja) 🙂. No i chyba nie „Balszoj” tylko „Bolszoj”? Nie wiem czy to literówka czy co. Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 01:34, 2 sie 2020 (CEST).

Odp:Ambasada Stanów Zjednoczonych w Moskwieedytuj kod

Odp:Ambasada Stanów Zjednoczonych w Moskwie

To że samo słowo można przetłumaczyć na zaułek, to przecież nie znaczy, że w tym kontekście można tak to przetłumaczyć. Tłumaczenia dosłowne zazwyczaj są niewłaściwie (mimo że teoretycznie dobre). W tym kontekście nigdy nie słyszałem, żeby ktoś oficjalnie używał słowa „zaułek” zamiast „ulica”. Zresztą ta ulica w tym tłumaczeniu/transliteracji nie występuje w żadnych źródłach. A przynajmniej nie znalazłem. Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 21:11, 2 sie 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:MZM" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy