Dyskusja wikipedysty:Marekm246


Dyskusja wikipedysty:Marekm246 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Witam Cię bardzo serdecznie z Wrocławia. Gratuluję [z pewnym opóźnieniem 8-)) ] bardzo udanych pierwszych edycji. --PNapora (dyskusja) 17:27, 10 sie 2014 (CEST)

Spis treści

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 00:30, 17 gru 2014 (CET)

Archiwum Państwowe w Łodziedytuj kod

Cześć Mam nadzieję, że dobrze i we właściwym miejscu opisuję, bo nadal wszystkiego się uczę :) Jeśli chodzi o wszelkie uwagi, jestem wdzięczna i dziękuję, szczególnie za tę podpowiedź do kategorii. Jeśli chodzi o linki do haseł. AP w Łodzi jest w trakcie zmieniania swojej strony archiwalnej. Wystawy dokumentów, które kiedyś zostały na niej zamieszczone, wrócą. Niestety zmienią się adresy linków. Postaram się monitorować to i zmieniać co się da. Proszę również o każde sugestie do commons. Np. takie czego brakuje, a co mogłoby uzupełnić hasła, wtedy postaram się poszperać w aktach i znaleźć to, co się przyda i co oczywiście będzie można zamieścić w commons na zasadzie wolnych licencji. Pozdrawiam ECzajka (dyskusja) 19:32, 27 maj 2015 (CEST)

Re:Grupa Atlasedytuj kod

Pytałem się prezesa, gdzie oficjalnie mają siedzibę, zresztą zapytaj sam, z pewnością prezes udzieli ci stosownej odpowiedzi, pozdro Wiktor078 (dyskusja) 19:57, 24 lis 2015 (CET)

Wybaczam, zresztą wiesz pewnie co to jest absurd Wiktor078 (dyskusja) 20:34, 24 lis 2015 (CET) Troling zablokowanej pacynki wykreślił Michał Sobkowski dyskusja 21:31, 24 lis 2015 (CET)

Re: Alfred Poznańskiedytuj kod

Dzięki za uwagę. Wcześniej poprawiałem artykuł związany z Ignacym Poznańskim i przez przypadek musiałem wstawić.

Przechowalniaedytuj kod

Poprawiłem wstęp, pisownię tytułu i przypis.

Ad:Katarzyna_Zawadzkaedytuj kod

Ad:Katarzyna_Zawadzka

Witaj. Oznaczyłeś jako przejrzaną wersję, w której IP zmienił datę objęcia funkcji wójta przez ojca bohaterki biogramu. Skąd wiadomo, że wprowadzona nowa data (2002) jest poprawna skoro na stronie Dygowo (gmina) nadal istnieje 2006 rok? Który rok jest prawidłowy? Czy w związku ze zmianą nie powinno być spójności w hasłach? Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 18:44, 19 sty 2016 (CET)

Odp:Synagogiedytuj kod

Odp:Synagogi

Cześć, powinny :) A nie zmieniają się? Czasem to trochę trwa, nawet do 2 dni. Emptywords (dyskusja) 17:53, 20 sty 2016 (CET)

Parkedytuj kod

Zgadzam się, dlatego też poprawiłem się w ciągu kilku minut. Jednakże, ścisłe trzymanie się tej zasady chyba nie ma sensu, zwłaszcza przy bardzo długich artykułach, ale w tym wypadku z pewnością masz rację. --Buforowy23 (dyskusja) 16:07, 21 sty 2016 (CET)

Zabytki Łodziedytuj kod

Hej. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Dodałam kategorię "Zabytki Łodzi" do kategorii z cerkwiami. To raczej rozwiązuje sprawę. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 21:35, 24 sty 2016 (CET)

Odp. Alfred F.S. Meissneredytuj kod

Dziękuję, że wyłowiłeś błąd. Dodałam uwagę na temat błędu w Encyklopedii PWN (iPSB jest bardziej wiarygodny). Mam nadzieję, że akceptujesz taką formę. Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 22:30, 18 lut 2016 (CET)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

wersje przejrzaneedytuj kod

Cześć.

Oznaczanie jako przejrzane niepopartych żadnymi źródłami hoaxów, w dodatku o nieencyklopedycznej formie ("aktualny") nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Bądź bardziej ostrożny przy zatwierdzaniu wersji. Ankry (dyskusja) 19:28, 30 sty 2017 (CET)

Kategoria:Absolwenci Filii we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowieedytuj kod

Witaj!

Jest to nazwa statutowa organu.

--Aeiouy001 (dyskusja) 12:44, 14 lut 2017 (CET)

Paweł Stasiakedytuj kod

Could you help me by improving the article about Paweł Stasiak over at English Wikipedia. Would be very appreciated.--BabbaQ (dyskusja) 01:32, 4 mar 2018 (CET)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Marekm246 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 21:52, 24 wrz 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Marekm246" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy