Dyskusja wikipedysty:Marta-gda


Dyskusja wikipedysty:Marta-gda w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Marta-gda/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

Borkowicz NAPISZ DO MNIE 13:44, 8 sty 2006 (CET) 

Wilhelm Ohlenbuschedytuj kod

Witaj. Obawiam się że trochę za mało treści jak na stub... czy możesz coś więcej dopisać (daty urodzenia itp? MonteChrist... DMC 22:34, 28 lip 2006 (CEST)

OK. Niestety hasło było zbyt ubogie w treść i jak przewidziałem - poszło do odstrzału. Pozdrawiam MonteChrist... DMC 22:53, 28 lip 2006 (CEST)

P.S. Jeśłi możesz to podpisuj się pod wypowiedzami na stronach dyskusji (ale tylko na stronach dyskusji - nie pod artykułąmi), gdyż lepiej się czyta nieanonimowe treśći. Pozdrawiam MonteChrist... DMC 14:52, 29 lip 2006 (CEST)

PWN i Wiem.pledytuj kod

Proszę nie kopiuj treści zawartych w encykopedii PWN ani Wiem.pl, encyklopedie te kategorycznie odmówiły współpracy, a ty narażasz się na skutki prawne takiego postępowania (kradzież własności intelektualnej). Dlatego też proszę przeedytuj swoje artykuły tak by nie łamały praw autorskich (rozbuduj te wypowiedzi i informacje). Pozdrawiam MonteChrist... DMC 01:50, 30 lip 2006 (CEST)

Wpisy choćby takie jak:

są wpisami identycznymi z tymi zawartymi w encyklopediach. Wikipedię staramy się tworzyć w inny sposób niż przepisywanie odrębnych encyklopedii. Pozdrawiam MonteChrist... DMC 14:05, 2 sie 2006 (CEST)

Są identyczne, czyli są podobne, a niektóre z nich wręcz kolą w oczy swym ukłatem i treścią. Taki układ jest właśnie naruszeniem prawa autorskiego. Tekst skopiowany ze zmienionym układem stylistycznym zdania dalej pozostaje tekstem skopiowanym, a żeby pozbyć się naruszeń, powinien zostać opracowany od początku do końca od nowa, a nie byćjedynie nakładką maskującą NPA przed oprogramowaniem wykrywającym. MonteChrist... DMC 14:56, 2 sie 2006 (CEST)

Układ i treśćta sama. Loa jest zupełnie zerżnięta z PWN - i o to chodzi właśnie... Możesz przecież poczytać więcej na jej temat w serwisach internetowych (czasami nawet obcojęzycznych). Może znajdziesz nawet najlepsze miejsca połowu ryb. Takie informacje wzbogacą Twoją pracę. Pójść na łatwiznę i przeklepać coś z innego serwisu, a nie daj Boże jeszcze po zwykłęmu skopiować. Co prawda staramy się ujednolicić wiedzę, ale na Wikipedii staramy się jednak nie bawić w przeklejanie treści innych serwisów, bo to nie o to chodzi. Gdyby internauta poszukiwał informacji dajmy na to o rzece Loa i nie znalazłby ich na Wikipedii to poszedłby na strony PWN i tam by to znalazł, a podkradanie tekstów innym encyklopediom poprostu mija sięz celem. Podstawową zasadą Wikipedii jest darmowość - wolność, a jak definicja wolności mówi nie może się ona odbywać kosztem innych. Podkradanie tekstów z innych encyklopedii poprostu mija się z ideą istnienia Wiki. Dlatego też zwracam Ci uwagęi zachęcam do innego podejścia do sprawy. MonteChrist... DMC 21:35, 2 sie 2006 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Marta-gda" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy