Dyskusja wikipedysty:Mateuszgdynia/Archiwum/1


Dyskusja wikipedysty:Mateuszgdynia/Archiwum/1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Mateuszgdynia Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Hej, mógłbyś dodać źródło odnośnie oznaczenia 805 Na ND? Therud (dyskusja) 10:51, 3 paź 2014 (CEST)

Ja natomiast chciałem dodać, że nie można przypisywać do Wikipedii. Artykuł Tramwaje w Polsce nie posiada źródeł, dlatego trzeba je dodać do artykułu Tramwaje w Toruniu. Ponadto prosiłbym o unikanie WIELKICH LITER (patrz SWING) oraz proszę o stylistyczne ujednolicenie "roków" (wszędzie albo nigdzie), wypunktowań itp. Proponuję również zmniejszenie liczby zdjęć, wstawianie ich na początku sekcji ze słowem Plik zamiast File oraz krótsze ich opisy. Muri (dyskusja) 19:17, 12 paź 2014 (CEST) Witam ponownie. Na wstępie bardzo proszę o odpowiedź na mojej stronie dyskusji, nie na maila. Konto rejestrowałem na bardzo stary adres, którego niemalże w ogóle już nie sprawdzam. Zaproponowałem zmniejszenie liczby zdjęć, gdyż obecnie są one dodane chaotycznie i powtarzają wybrane tematy. Z rokami chodzi mi o stylistyczną konsekwencję w pisaniu przykładowo albo W 2005 roku ..., albo W 2005 r. albo W 2005.... Teraz w artykule jest totalny miszmasz (z resztą nie tylko w tej kwestii). Pozdrawiam. Muri (dyskusja) 00:05, 14 paź 2014 (CEST) Zdaję sobie sprawę z tego, że dołączając do Wiki wziąłeś się za artykuł już istniejący i rozwijasz "stan zastany". To bardzo dobrze, ale chciałem Ci tylko zwrócić uwagę, że to rozwijanie wiąże się z konsekwencjami takimi jak właśnie stylistyczna jednolitość. Mam nadzieję, że przy powiększaniu artykułu dokonasz również jego przeredagowania. Nie mówię, że dużo zdjęć to źle, ale ważne jest, by zostały one dobrane przemyślanie, bez powtórzeń, tematycznie oraz zostały podpisane krótko i rzeczowo. Jeśli artykuł jest napisany dobrze, to nie potrzeba wrzucać do podpisu nadmiaru informacji - można je już znaleźć w tekście, a grafika ma być jedynie miłym dla oka rozwinięciem tematu na wysokości tekstu, którego dotyczy (albo chociaż w odpowiedniej sekcji). Życzę dalszej owocnej pracy nad tym artykułem. Mniemam, że Twoim celem jest doprowadzenie go przynajmniej do wyróżnienia DA? Muri (dyskusja) 19:52, 14 paź 2014 (CEST)

Odp:tramwaje 805Na ND

Odp:tramwaje 805Na ND

Można wiedzieć jaka to strona internetowa? Therud (dyskusja) 17:36, 14 paź 2014 (CEST)

Traktowanie Wikipedii jako źródła dla Wikipedii to troszkę nienajlepszy pomysł. Można w jednym artykule napisać największy bzdury, a w drugim dać przypis do pierwszego i będzie pozornie wydawać się że treść jest uźródłowiona. Odnośnie taboru tramwajowego udało mi się na szybko znaleźć:
 1. [1] - liczba taboru tramwajowego w Toruniu plus szczątkowe informacje o modernizacjach
 2. [2] - oznaczenie zmodernizowanych Konstali
Therud (dyskusja) 21:04, 14 paź 2014 (CEST) To w takiej sytuacji należy dać przypis do tej papierowej gazety (z podaniem tytułu gazety, daty, numeru, strony, autora). Therud (dyskusja) 22:39, 14 paź 2014 (CEST) Właśnie dlatego od czasu pomarudzę, ale to tylko po to żeby było lepiej a nie żeby zniechęcić. Therud (dyskusja) 23:06, 14 paź 2014 (CEST)

MZK Toruń

Witaj, coś nie świeże informację masz kolego. MZK Toruń nie jest już od kilku lat zakładem budżetowym, tylko spółką prawa handlowego. http://zaklad.bip.mzk.torun.pl/ Przemysław Berliński (dyskusja) 20:31, 24 paź 2014 (CEST)

Trochę dziwny ten zlepek nazw Przemysław Berliński (dyskusja) 20:49, 24 paź 2014 (CEST)

Odp:Pytanie

Odp:Pytanie

Ja bym sobie darował. Na tą chwilę wydaje mi się że najbardziej przydałaby się aktualna mapa lub schemat sieci, jak również jakieś archiwalne mapy. Do robienie takich rzeczy polecam [3]. Należałoby również {{Sieć tramwajowa infobox}} zastąpić przez {{System tramwajowy infobox}} (ten drugi to nowsza wersja tego pierwszego, która stopniowo zastępuje ten pierwszy. Therud (dyskusja) 14:27, 25 paź 2014 (CEST)

Stylistyczne ujednolicanie

Podczas naszej ostatniej rozmowy chyba się nie zrozumieliśmy. Z ujednolicaniem stylu nie chodziło mi o ujednolicanie wszystkich artykułów do jednego stylu (czyt. stosowanie wszędzie "roków"), tylko każdego artykułu z osobna. "Mój" artykuł o 115N, z resztą jak wszystkie "moje" hasła, nie ma "roków", gdyż taki wariant obrałem i proszę ich na siłę nie dodawać. ;) Muri (dyskusja) 23:31, 28 paź 2014 (CET)

Specjalnie użyłem cudzysłowu przy "mój", skrót myślowy od "rozwinięty przeze mnie"/"ten którym się opiekuję". Również nie mam zamiaru z nikim walczyć, ale mówię tylko jakie ja mam w tym temacie podejście - jeśli znajdziesz artykuł bez "roków" to prawdopodobnie maczałem w nim palce. ;) "Chciałem wszystkie artykuły tramwajowe ujednolicić" - takie stylistyczne zabawy to pikuś, gdybyś się wziął za merytorykę tych haseł to byłoby miodzio. Liczne artykuły o konstalowskich stopiątkach aż się proszą o rozbudowę/uźródłowienie/aktualizację... I jeszcze jedno - odpowiadaj w tych samych sekcjach z użyciem wcięć (dwukropków), osobne sekcje wprowadzają nieporządek w dyskusjach. Z góry dzięki. Muri (dyskusja) 23:50, 28 paź 2014 (CET)

Tramwaje w Toruniu

Czy mógłbyś pouzupełniać źródła na podstawie których piszesz ten artykuł? Na dobrą sprawę każdy w wpis w tabelce w Tramwaje_w_Toruniu#Po_2010_roku powinien być zakończony przypisem do np. jakiegoś artykułu czy innej strony internetowej z której ta informacja pochodzi. Tak samo np w drugiej tabelce w Tramwaje_w_Toruniu#Wagony_liniowe też należałoby dodać źródło tej informacji (np. przypis do [4]). PS. Więcej do poczytania dlaczego źródła i przypisy są takie ważne znajdziesz tutaj: Wikipedia:Weryfikowalność. Therud (dyskusja) 11:15, 29 paź 2014 (CET)

Mojej uwagi nie mają na celu zniechęcenia Cię z rozwijania Wikipedii, a jedynie uświadomienie pewnych zasad jak należy pisać artykułu zgodnie z zasadami (które to zasady są po to żeby artykuły były lepsze, a nie żeby zrobić komuś na złość). A artykuły oczywiście nie są czyjeś tylko wspólne. Therud (dyskusja) 14:58, 29 paź 2014 (CET)

Odp:Pytanie

Odp:Pytanie

Nie działa mi w tej chwili strona [5] także ciężko mi ocenić. Ze spraw technicznych:

 • Należy dawać link do konkretnej podstrony a nie do strony głównej
 • Link musi zawierać http://
 • Daty podajemy w formacie 2014-10-31.

Therud (dyskusja) 10:33, 31 paź 2014 (CET)

Jest zdecydowanie lepiej. Choć najlepiej by było jakby wszystkie przypisy wyglądały tak jak przypis nr 21. Odnośnie mapy to moja odpowiedź zależy od tego czy chcesz robić mapę czy schemat. Jeżeli mapę to możesz zrobić coś podobnego do Tramwaje_w_konurbacji_górnośląskiej#Infrastruktura. Therud (dyskusja) 22:27, 31 paź 2014 (CET) Myślę że można bazować na Plik:Tramwaje_w_Toruniu-plan_na_2007.png. Jedynie pozbyłbym się tego czerwonego kwadratu w tle i podarowałbym sobie numeru linii autobusowych (zaznaczyłbym tylko gdzie jest możliwość przesiadki na autobus). Takie informacje jak numer linii autobusowych zbyt często się zmieniają żeby był sens je wypisywać. Therud (dyskusja) 22:44, 31 paź 2014 (CET)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Może, tak należy wgrać go na [6] Therud (dyskusja) 08:21, 3 lis 2014 (CET)

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Hej, stosowanie aktualnej daty w polu data dostępu to nie najlepszy pomysł, bo jutro tam się wpisze jutrzejsza data, a tam powinna być data dostępu a nie aktualna data. Wrzucenie aktualnej daty w takie miejsce mija się z celem:) Therud (dyskusja) 11:16, 19 lis 2014 (CET)

Przejdź sobie do Tramwaje_w_Toruniu#Wagony_liniowe i najedź albo naciśnij na przypis nr 28 i zobacz co się wyświetli zamiast daty dostępu. Therud (dyskusja) 11:22, 19 lis 2014 (CET)
 1. Co rozumiesz jako linki w ramkach?
 2. W lewym pasku na Commons powinien być link "Zgłoś do usunięcia". A czemu chcesz usuwać jakieś zdjęcie z Commons? Therud (dyskusja) 13:02, 19 lis 2014 (CET)
Jeżeli chcesz wgrać nową wersję pliku to po wejściu w link [7] poszukaj Załaduj nowszą wersję tego pliku i to będzie to czego szukasz. PS. Dziękuje za miły komplement:) Therud (dyskusja) 13:32, 19 lis 2014 (CET)

File:Toruński tramwaj -Swing.jpg

Cześć, pamiętaj proszę o nadawaniu kategorii wgrywanym zdjęciom. W tym wypadku powinno to być Category:Pesa Swing 122NbT. Dzięki temu Twoje zdjęcie będzie widoczne w [8]. Therud (dyskusja) 16:56, 11 gru 2014 (CET)

 1. Idziesz tutaj
 2. Dajesz edytuj.
 3. Dodajesz [[Category:Pesa Swing 122NbT]]
 4. Usuwasz {{Uncategorized|year=2014|month=December|day=11}}
 5. Dajesz zapisz.
Przy okazji warto żebyś przejrzał swoje pliki na Commons (pełna lista - [9]) i je odpowiednio pokategoryzował, część z nich co prawda już ma kategorię [[Category:Trams in Toruń]], ale w wielu przypadkach jej brakuje. W razie jakichkolwiek pytań pisze do mnie. Therud (dyskusja) 21:31, 11 gru 2014 (CET)

???

Nie cofaj moich zmian bez powodu. Jak chcesz poprawić artykuł to pamiętaj o dodaniu źródeł (linków). Sidevar (dyskusja) 00:21, 15 wrz 2014 (CEST)

Dzięki za twój wkład w toruńskie tramwaje. Jeśli możesz to podawaj linki skąd bierzesz informacje. Sidevar (dyskusja) 17:22, 21 wrz 2014 (CEST)

Otóż to.Podaj informacje na jakiej podstawie to jest.--J.Dygas (dyskusja) 11:01, 30 wrz 2014 (CEST)

A ja sugeruję zapoznanie się z tą krótką informacją http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/skrot-od-aleja;9653.html zanim zacznie się poprawiać czyjeś prawidłowe poprawki. Marqk (dyskusja) 17:18, 13 gru 2014 (CET)

Linki

Cóż Cię skłoniło do budowy takiej linku D[[dworzec kolejowy|worcem]]? Dość to karkołomne. Czemu nie po prostu [[Dworzec kolejowy|Dworcem]]? Po drugie, wydaje mi się błędne pisanie o Dworcu (duża litera w środku zdania), ale to może mi się wydawać. Ciacho5 (dyskusja) 22:29, 14 gru 2014 (CET)

Odp:Od Mateusza

Odp:Od Mateusza

Problem polega na tym że w tekście są wypunktowane listy i przy takim ułożeniu punktory pojawiają się na zdjęciu, ale to już kwestia indywidualna Jórczak (dyskusja) 23:31, 14 gru 2014 (CET)

Odp:Od Mateusza

Odp:Od Mateusza

Wygodniej byłoby komunikować się przez Skypea. Co Ty na to? PS. Pamiętaj o poprawkach na Commons, o których Ci pisałem ostatnio. Therud (dyskusja) 00:12, 15 gru 2014 (CET)

Mój nick na Skypie jest taki sam jak na Wikipedii. Therud (dyskusja) 10:54, 15 gru 2014 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 21:30, 15 gru 2014 (CET)

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Przy okazji tej poprawki pozbyłeś się daty przypisu, a dodałeś puste pole autor... Therud (dyskusja) 21:34, 30 gru 2014 (CET)

Toruń i ilustracje

Wygląda nieźle. Może dałoby się też podzielić na podsekcje "Średniowieczny zespół miejski" - tzn. wydzielić sakralne. Wtedy jeszcze można byłoby te zdjęcia wrzucić w dwa szablony - ale mam pomysł tylko na sakralne, a jakoś by trzeba wspólną nazwą objąć pozostałe. Sławek Borewicz, → odbiór 20:22, 14 sty 2015 (CET) O, coś w ten deseń. Sławek Borewicz, → odbiór 07:20, 16 sty 2015 (CET)

Uwagi do Bydgoszczy

Panie Mateuszu. Nie jest moją intencją sianie propagandy w Wikipedii, a do Torunia nienawiści na szczęście nie czuję. Nie mam także ochoty wdawać się w wojny edycyjne. W artykuł o województwie kujawsko-pomorskim włożyłem sporo wkładu, także wyszukując pozytywne informacje o Toruniu i fotografie toruńskie. Nie mogłem jednak i nie chciałem przemilczać faktu zgodnego z prawdą, że Bydgoszcz jest miastem największym, które wnosi bardzo dużo w zsumowany potencjał tego regionu. Jak widzę wprowadziłeś zmiany w artykule, segregując miasta, że jest trzecie, czwarte, piąte pod względem wielkości i dodając stosowne grafiki. Za jakiś czas miłośnicy Brodnicy dołożą grafikę „szóste pod względem liczby ludności miasto województwa”. Z tym dziwnie kontrastuje fakt, że nie starczyło ci odwagi na zamieszczenie informacji „największe miasto województwa – współstolica” i „drugie pod względem liczby ludności miasto – współstolica”. Jak segregujemy, to segregujmy do końca, aczkolwiek trąci to wszystko kompleksami. Wystarczy zaznaczyć, że są to miasta prezydenckie kuj-pomu.

Co do tekstu, że AM w Bydgoszczy jest jedyną uczelnią artystyczną w regionie. Literalnie to jest prawda, uwzględniając, że AM jest samodzielną uczelnią, zaś wydział sztuk pięknych UMK to tylko wydział, zaś UMK nie jest uczelnią artystyczną, lecz uniwersytetem szerokoprofilowym. Możesz napisać na stronie uniwersytetu, że „UMK posiada jedyny w regionie wydział sztuk pięknych który mógłby być osobną uczelnią, spełnia zatem definicje uczelni artystyczne” i nikt tego nie zakwestionuje. Co do faktu, że Bydgoszcz jak i Toruń są rdzeniami i miastami centralnymi BTOF, to zdanie w artykule o Bydgoszczy zostało poprawione, a siedziba związku ZIT jest w Bydgoszczy i to jest prawda. Nie mam ochoty na wyszukiwanie podobnych „kwiatków” w twoich artykułach, ale zapewne znalazłoby się ich wiele. Generalnie jestem zdania, że artykuły o miastach rodzinnych (Toruń, Bydgoszcz itd.) i lokalnych ojczyznach niech edytują lokalni patrioci, do których zaliczam i Ciebie i siebie. Artykuły zbiorcze, gdzie spotykają się różni entuzjaści lokalni należy edytować z obiektywizmem, chciałoby się napisać – delikatnością i traktować jest w sposób wyważony, gdyż są one narażone na wojny edycyjne. Kochajmy swoje ojczyzny i szanujmy je nawzajem, a wszystko będzie OK. Pit1233 (dyskusja) 12:07, 23 lut 2015 (CET)

Wikiprojekt:Toruń

Witaj Mateuszgdynia/Archiwum/1!

Chciałbym Cię uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w Wikiprojekcie Toruń.

Runab Dyskusja 17:13, 24 lut 2015 (CET)

Odp na pytanie

Witaj. Proponuję nie rozjątrzać tematu "współstolica", ponieważ znajdą się osoby, które natychmiast zechcą zmienić ten wpis. Bydgoszcz jako współstolica kuj-pomu to podejście poprawne politycznie, ale wielu bydgoszczan nie identyfikuje się z tym zdaniem. Proponuję więc pozostawić tak jak jest wg ustawy: Bydgoszcz - siedziba wojewody i UW, Toruń - siedziba sejmiku i UM. Natomiast pozytywną rzeczą jest konsultowanie się wzajemnie o podobnych przedsięwzięciach, aby uniknąć wojen edycyjnych i w końcu pozytywnie podejść do naszych miast. Może już czas, aby stworzyć wspólnie coś konstruktywnego, a nie skupiać się na propagandowych hasłach i subiektywnych ujęciach tematów regionalnych. Mam pewne pomysły, ale na poczatek proponuję nie szkodzić wizerunkowi sąsiada podkreślając zalety miasta. Przykładowo, nie ma sensu pisząc artykuł o Toruniu podkreślać w co drugim zdaniu, że Toruń w czymś przewyższa Bydgoszcz, że czegoś tam ma więcej na mieszkańca itp, bo ktoś z zewnątrz czytając to punknie się w czoło, czy to jest artykuł o Toruniu, czy o tym w czym Toruń jest lepszy od Bydgoszczy. Następnie bydgoszczanie zareagują w ten sposób, że w artykule o Bydgoszczy, w co drugim zdaniu będzie napisane, że Bydgoszcz jest lepsza o Torunia, wszystkiego ma więcej, bo jest 1,7x większym miastem, a znajdą się także dziedziny, że na mieszkańca też ma więcej itp. Wyjdzie jakaś paranoja. Rozbudowując tematy bydgoskie staram się (być może nie zawsze mi to wychodzi) skupiać na meritum i nie porównywać do Torunia, bo zdaję sobie sprawę że czytelnikami są różni ludzie, a obronić się może tylko obiektywizm i wiedza. Propaganda rzuca się w oczy nawet mało zorientowanym osobom i szkodzi wizerunkowi miasta. Pozdrawiam i szczerze życzę owocnej działalności i współpracy przy opracowywaniu tematów regionalnych :)--Pit1233 (dyskusja) 16:55, 2 mar 2015 (CET)

Invitation

Thank you for using VisualEditor and sharing your ideas with the developers.

Hello, Mateuszgdynia,

The Editing team is asking very experienced editors like you for your help with VisualEditor. The team has a list of top-priority problems, but they also want to hear about small problems. These problems may make editing less fun, take too much of your time, or be as annoying as a paper cut. The Editing team wants to hear about and try to fix these small things, too. 

You can share your thoughts by clicking this link. You may respond to this quick, simple, anonymous survey in your own language. If you take the survey, then you agree your responses may be used in accordance with these terms. This survey is powered by Qualtrics and their use of your information is governed by their privacy policy.

More information (including a translateable list of the questions) is posted on wiki at mw:VisualEditor/Survey 2015. If you have questions, or prefer to respond on-wiki, then please leave a message on the survey's talk page.

Unsubscribe from this listSign up for VisualEditor's multilingual newsletter Translate the user guide

Thank you, Whatamidoing (WMF) (talk) 00:31, 17 mar 2015 (CET)

Odp: Pytanie

Coś mam, ale myślę, że nawet porobię takie zdjęcia gdy czas i pogoda na to pozwoli. Pko 18:22, 27 mar 2015 (CET)

Wrzucę to, co mam. Możesz rozważyć stworzenie osobnej strony na temat gospodarki w Toruniu. Pko 18:57, 27 mar 2015 (CET) [10] Pko 19:48, 27 mar 2015 (CET)

Irytacja

Mnie np. irytuje twoja edycja dotycząca TRM ?

Cofnąłeś moją edycję, pytam się dlaczego. Proszę wyjaśnij powody twojego wandalizmu ? Usuwanie treści jest wandalizmem. Proszę zapoznaj się z zasadami edycji Wikipedii. Pozdrawiam Pinokio the Best (dyskusja) 17:25, 20 maj 2015 (CEST) Dlaczego uważasz że zniszczyłem ? Pinokio the Best (dyskusja) 18:17, 20 maj 2015 (CEST)

Troling Stepy wykreślił Michał Sobkowski dyskusja 18:41, 20 maj 2015 (CEST)

Ad:Most_drogowy_im._Józefa_Piłsudskiego_w_Toruniu

Ad:Most_drogowy_im._Józefa_Piłsudskiego_w_Toruniu

Cześć. Wycofywanie wszystkiego jak leci nie jest dobrym rozwiązaniem - skasowałeś w ten sposób m.in. definicję, która jest elementem obowiązkowym a artykule. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:54, 20 maj 2015 (CEST)

Re: Pytanie

Moja -galeria rozwinieta- na stronie = Most drogowy w Toruniu wygladała okropnie /--Mateuszgdynia (dyskusja) 20:14, 20 maj 2015 (CEST)eeeee

Zgadzam się z powyższym zdaniem. Oglądałem ją na tablecie i na małym ekranie wyglądała okropnie. ~malarz pl PISZ 20:21, 21 maj 2015 (CEST)

Rowery w Toruniu

Zdjęcie o komunikacji rowerowej bez wypożyczalni/wypożyczanych rowerów? Ciacho5 (dyskusja) 14:33, 24 maj 2015 (CEST)

 • Uważam, że jeżeli jest zdjęcie pod tytułem/na temat komunikacja rowerowa w Toruniu to pominięcie wypożyczalni automatycznej jest błędem. Przypuszczam, że masz w swych zbiorach lub możesz zrobić zdjęcie takiej wypożyczalni (ja gdzieś mam, ale bardzo słabe). Ciacho5 (dyskusja) 15:24, 24 maj 2015 (CEST)

Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu

Jakoś to dziwnie wygląda. Robisz galerię i do niej jedno zdjęcie wstawiasz? Czy jakiś błąd/przeszkoda/masz zamiar dodać więcej zdjęć czy nie wiesz (wątpliwe) do czego <gallery> służy? Ciacho5 (dyskusja) 21:47, 20 lip 2015 (CEST)

Kujawsko-pomorskie

Dziękuje za informację, że zmieniłeś grafiki rozwinięte, generalnie na korzyść (lepsze zdjęcia), tylko w sekcji gospodarka się trochę zagalopowałeś... Pit1233 (dyskusja) 23:21, 21 wrz 2015 (CEST)

Widzę, że bardzo nie lubisz zdjęcia CM UMK w galerii "uniwersytety". Zgoda, to nie jest samodzielny uniwersytet. Mimo to wstawię zdjęcie oddzielnie, gdyż nie można pominąć tej bardzo ważnej uczelni w regionie, sądząc po liczbie kandydatów na miejsce, chyba najatrakcyjniejszej. Pit1233 (dyskusja) 11:47, 22 wrz 2015 (CEST)

Sekcje końcowe

Chodzi o tę edycję. Standardem na naszej Wikipedii jest brzmienie 'Zobacz też'. Proszę tego w przyszłości nie zmieniać na 'także'. pzdr. Beno @ 12:34, 22 wrz 2015 (CEST)

Sygnaturka (wieża)

Cześć. Usunąłem zdjęcie które dodałeś, bo jest kiepskiej jakości, a poza tym hasło jest już dostatecznie zilustrowane. --Jacek Halicki (dyskusja) 00:16, 2 paź 2015 (CEST)

Zdjęcia

Naprawdę uważasz, że zdjęcia sztapla płyt chodnikowych są tak ważne w artykule o dworcu kolejowym, żeby wstawiać je takie duże, rozwinięte i przeważające liczba nad zdjęciami dworca samego w sobie? Na Commons mamy 4 zdjęcia budynku (fakt, ż jednej strony), dwa zdjęcia peronu i jedno (skandal) zdjęcie wnętrza. Tymczasem w artykule mamy jedno małe zdjęcie budynku i 6 zdjęć węzła przesiadkowego (większych), w tym jedno zdjęcie płyt na stosie. Moim zdaniem przesada. Sekcja o przebudowie węzła przesiadkowego zajmuje 3 linijki (i dobrze), więc i zdjęcia do niej przynależne powinny zajmować 1/6 artykułu. Proponuję galerię zwiniętą. Ciacho5 (dyskusja) 12:18, 6 paź 2015 (CEST)

Toruń

Jak się spojrzy w historie najnowszą tego hasła to widać, że jeden człowiek mocno je ulepsza. Nie masz czasem ambicji, żeby zrobić z tego Dobry Artykuł? Trzeba byłoby zgłosić do PANDy, może parę innych osób pomogłoby, wydzielić niektóre sekcje do osobnych artykułów (co pozwoliłoby pozbyć się długich czy nieuźródłowionych list itp). Ostatnie podejście było 6 lat temu, może pora ponowić? Ciacho5 (dyskusja) 12:41, 6 paź 2015 (CEST)

Fort Kolejowy w Toruniu

Po raz kolejny widzę galerię stworzone przez ciebie. Nie dodawaj zdjęć w formie galerii w krótkich artykułach – od tego mamy Commons, by tam umieszczać galerię. Nie mniej warto zdjęcie wstawić, jeśli brakuje – ale w infoboxie lub pod infoboxem :) Runab (dyskusja) 17:37, 6 paź 2015 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Ok, dzięki za informację. PS. Ja GaduGadu nie mam. Therud (dyskusja) 18:34, 6 paź 2015 (CEST)

Zbrodnia w Barbarce

Witaj! Dziękuję za graficzne wzbogacenie tytułowego hasła! Tak jak kilku kolegów wspomniało wcześniej w Twojej dyskusji - na polskiej Wikipedii raczej nie zamieszczamy w hasłach typowych galerii zdjęć (od tego jest raczej wikimedia commons). Niemniej nie chciałem usuwać z hasła tych ciekawych zdjęć więc pozostawiłem je w galerii, która ma nieco "mniej inwazyjną" formę. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 18:38, 8 paź 2015 (CEST)

Jeśli dostrzegasz taką niekonsekwencję to może zainicjuj odpowiednią dyskusję w naszej Kawiarence. Tam z lepszym lub gorszym skutkiem staramy się wypracowywać zasady w podobnych sprawach. Sam byłbym ciekawy jak się wypowie społeczność w tym temacie. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 20:49, 8 paź 2015 (CEST)

Ad:Toruń

Ad:Toruń

Cześć. Anulowałem tę edycję z powodu braku źródeł i nieodpowiedniej formy. Unikaj proszę sformułowań brzmiących jak fragment folderu reklamowego. Ponadto drugie zdanie pierwszego akapitu było niepoprawnie skonstruowane (połowa zdania podrzędnie złożonego). Ponadto nie widzę sensu wymieniania rozmaitych Call centers działających w mieście, nie widzę w tym nic encyklopedycznego. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:41, 4 gru 2015 (CET)

Nie, bo cały akapit brzmi jak fragment folderu reklamowego i brakuje źródeł. Moim zdaniem mogło by być coś w stylu: "W Toruniu znajdują się placówki wielu firm z branży IT[przypis]". Michał Sobkowski dyskusja 19:01, 4 gru 2015 (CET) OK, ale zamiast "Stan na grudzień 2015:" napisz "W grudniu 2015 były to m.in.", bo nie sądzę, aby to była kompletna lista. Michał Sobkowski dyskusja 19:37, 4 gru 2015 (CET)

Kolejne informacje IT

To czysty POV i/albo reklama. Kto to powiedział? Jakieś ciało badające rozwój IT w Polsce czy referat propagandy UM? Raczej wygląda na to drugie. Że w sporym mieście jest kilka firm z branży to dużo czy mało? Ktoś porównał ze średnią polska czy jakąś? Ska wiadomo, że firmy są dzięki drogom, a nie ponieważ jeden przedsiębiorca mówi drugiemu otwórz firmę koło mnie, będziemy grać w szachy/go? Ciacho5 (dyskusja) 17:46, 4 gru 2015 (CET)

 • Przecież możesz anulować moją edycję. Ciacho5 (dyskusja) 17:55, 4 gru 2015 (CET)
 • Przepraszam, byłem gdzie indziej. Ale jak widzę, źródeł nie podałeś, a styl podsumowano niżej.

Nie można nie doceniać Twojego wkładu w to hasło, ale naprawdę powinieneś zastanowić się nad stylem pisania. Ciacho5 (dyskusja) 19:45, 4 gru 2015 (CET)

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Dałeś link do strony głównej zamiast do konkretnego artykułu. Therud (dyskusja) 11:14, 8 gru 2015 (CET)

Wikipedysta:Mateuszgdynia/brudnopis

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:43, 31 gru 2015 (CET)

Budynek urzędu

Trzeba podać numer z ikonką zabytku w infoboksie i może infoboks zabytku. Poza tym na początek wystarczy. Aczkolwiek przydałoby się trochę danych (styl, kubatura, konstrukcja, ozdoby) i wolałbym źródło mówiące jednoznacznie o tym budynku, bo w tej chwili to tylko Otwarte Zabytki (a to jest słabe źródło, bo ma charakter wiki). Na przykład sekcja o położeniu w sporej części jest ORem. Ciacho5 (dyskusja) 19:19, 3 sty 2016 (CET)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Myślę, że to dobry pomysł. Jedyne co bym zmienił to nazwę - nie Kalendarium toruńskich tramwajów tylko Historia tramwajów w Toruniu (przez analogię do Historia tramwajów w Krakowie). Therud (dyskusja) 19:45, 3 sty 2016 (CET)

Myślę, że tak. Jedyne co bym zmienił to nie jest potrzebna ręcznie ustawiana szerokość grafik (240px). Domyślna różni się przecież tylko minimalnie. Therud (dyskusja) 20:05, 4 sty 2016 (CET)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Wchodzisz na artykuł, dajesz Edytuj kod źródłowy zaznaczasz tekst, który nie będzie potrzeby i dajesz Backspace albo Delete. Therud (dyskusja) 20:13, 4 sty 2016 (CET)

Na stronie dyskusji nowego artykułu trzeba będzie dodać {{Wydzielony|Tramwaje w Toruniu}}. Co będzie miała podobny efekt jak np. tutaj. Therud (dyskusja) 20:24, 4 sty 2016 (CET)

Ilustrowanie

Po raz kolejny proszę, abyś nie dodawał kolejnych zbędnych zdjęć do artykułów. Jeśli widzisz galerię, to nie dodawaj kolejnego zdjęcia – po to powstało Wikimedia Commons, aby tam umieszczać wszystkie możliwe galerię. Runab (dyskusja) 20:14, 13 sty 2016 (CET)

Przychodnie

Ja powątpiewam w encyklopedyczność przychodni i nie lubię szablonów nawigacyjnych. Lepiej chyba byłoby dać jeden link do jakiegoś Ochrona zdrowia w Toruniu. Ciacho5 (dyskusja) 13:42, 24 lut 2016 (CET)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

A czy istnieją o nich artykuły? Therud (dyskusja) 13:56, 24 lut 2016 (CET)

Czy wiesz – Jordanki w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 18:01, 24 mar 2016 (CET)

Podziękowanie - Jordanki w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:22, 18 kwi 2016 (CEST)

Ad:Toruń_Barbarka_(przystanek_kolejowy)

Ad:Toruń_Barbarka_(przystanek_kolejowy)

Witaj, na podstawie jakiego źródła przeniosłeś artykuł? Atlas Linii Kolejowych Polski 2014 (papierowy) podaje nazwę Barbarka (bez Toruń). Therud (dyskusja) 13:23, 9 lip 2016 (CEST)

To jak on funkcjonuje w świadomości Torunian ma jednak mniejsze znaczenie niż to jak on funkcjonował w dokumentach PKP. Co do telefonu to preferowałbym rozmowę na skypie a jeszcze lepiej poprzez strony dyskusji w Wikipedii. Therud (dyskusja) 21:08, 14 lip 2016 (CEST) Ale ja chętnie porozmawiam, tylko niekoniecznie przez telefon. Staram się nie mieszać życia prawdziwego z tym wirtualnym:) Therud (dyskusja) 21:33, 14 lip 2016 (CEST)

Odp:Szablon

Odp:Szablon

Dodałem, ale do tego trzeciego chyba nie ma artykułu? Therud (dyskusja) 21:52, 14 lip 2016 (CEST)

Odp:Wezeł przesiadkowy

Odp:Wezeł przesiadkowy

To jak dodasz nowy artykuł to dodaj go od razu do szablonu (albo ewentualnie daj znać to ja to zrobię). Therud (dyskusja) 14:10, 15 lip 2016 (CEST)

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy: w artykułach o węzłach użyty jest {{Budynek infobox}}, wydaje mi się, że lepszy by był {{Centrum przesiadkowe infobox}}. Therud (dyskusja) 14:12, 15 lip 2016 (CEST)

Odp:Węzły

Odp:Węzły

Dokonałem drobnych zmian w artykułach o węzłach, żeby były bardziej ponadczasowe (za kilka lat opis stan obecny może być nieaktualny, a opis lipiec 2016 zawsze będzie poprawny). Co do szablonu nawigacyjnego to wydaje się być w porządku. Therud (dyskusja) 19:37, 19 lip 2016 (CEST)

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Ad:Tramwaje_w_Toruniu

Ad:Historia kolei w Polsce

Ad:Historia kolei w Polsce

Cześć, taka zmiana powinna być opisana jako "Wikizacja", a nie "Linki zewnętrzne". Therud (dyskusja) 14:08, 4 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Wiadukt Kościuszki w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 10:20, 25 sie 2016 (CEST)

Ad:Toruński Rower Miejski

Ad:Toruński Rower Miejski

Mógłbyś zaktualizować też źródło? Therud (dyskusja) 14:35, 2 wrz 2016 (CEST)

Wiadukt nad linią kolejową nr 353 w Toruniu

Masur juhu? 17:19, 7 wrz 2016 (CEST)

Wiadukty

Ale wiesz, że jest zasda WP:ENCY a także że może lepiej zebrac te dane w jednym dużym, opisowym haśle? Masur juhu? 17:38, 7 wrz 2016 (CEST)

 • I jak kontynuujesz wątek u kogoś w dyskusji to nie zakładaj nowego, tylko się dopisz do starego - jak ja teraz. Masur juhu? 20:46, 7 wrz 2016 (CEST)

Szablon:Mosty, wiadukty, estakady i kładki w Toruniu

~malarz pl PISZ 08:28, 8 wrz 2016 (CEST)

re: szablon

Ja nie mam nic przeciwko "szablonowi toruńskiemu". Moje uwagi dotyczą tego konkretnego szablonu w obecnej postaci. Sugeruję jednak aby dyskutować w poczekalni. Tam przedstawiłem konkretne powody, dla których szablon mi się nie podoba i warto o tych konkretnych zarzutach dyskutować i albo go poprawić albo usunąć. ~malarz pl PISZ 13:07, 8 wrz 2016 (CEST)

Na wiki są równi i równiejsi ?

To zgłoś pod dyskusję i nie zapomnij o argumentacji. Masur juhu? 13:46, 8 wrz 2016 (CEST)

POV - szablony

Na wiki staramy się unikać tzw. próżnych wyrażeń (WP:POV). Proszę żebyś z Szablon:Mosty, wiadukty, estakady i kładki w Toruniu i Szablon:Ulice i place w Toruniu wyrzucił słowo ważny. Wszystko co opisujemy jest ważne. To jest właśnie różnica między ency i nieency, że opisujemy tylko ważne biografie, filmy itd. Sidevar (dyskusja) 10:29, 9 wrz 2016 (CEST)

Zdecydowanie zatem należy zmienić nazwę przykładu z 2007, a nie tworzyć jemu podobne. Raz jeszcze pozdr. Ented (dyskusja) 10:58, 9 wrz 2016 (CEST) Nie 2007 a 2016 (patrz historia). Już poprawiłem. Sidevar (dyskusja) 11:19, 9 wrz 2016 (CEST) Mówiąc o zmianie nazwy chodziło mi o to żebyś przeniósł pod nową nazwę sam szablon, a nie zmienił opis w środku. Sidevar (dyskusja) 11:26, 9 wrz 2016 (CEST)

Wiadukt nad linią kolejową nr 736 w Toruniu

Therud (dyskusja) 21:39, 25 wrz 2016 (CEST)

Odp:szablon

Odp:szablon

Szablon ma większe szanse na pozostawienie, bo w takich chodzi o to, aby grupował pozycje w sposób, których nie można wykonać poprzez kategorie. Inaczej: jeśli jest kilka podobnych budowli (mostów, kładek itp), które raz: są ency, i dwa: można zgrupować je w jednym miejscu - to taki szablon tutaj pasuje. Pozostaje kwestia jak toto nazwać - proponuję ci zabrać głos w dyskusji, bo być może jest jakieś rozwiązanie. Stanko (dyskusja) 19:02, 29 wrz 2016 (CEST)

Czy wiesz – Park na Bielawach w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 10:59, 31 paź 2016 (CET)

Ad:Toruń Główny

Ad:Toruń Główny

Witaj, ten link jest już w szablonie nawigacyjnym. Nie ma potrzeby dodawania go również do LZ. Therud (dyskusja) 10:23, 3 lis 2016 (CET)

Wikipedysta:Mateuszgdynia/brudnopis

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:42, 24 lis 2016 (CET)

Bezpieczeństwo publiczne w Toruniu

Jckowal piszże 23:16, 24 lis 2016 (CET)

Odp:Pytanie

Odp:Pytanie

Myślę, że tak. PS. Nie wiem czy wiesz, ale można sobie zrobić więcej brudnopisów, żeby wszystko nie było w jednym miejscu. Trzeba tylko w pasku adresu dopisać ukośnik i jakąś dodatkową nazwę np. Wikipedysta:Therud/brudnopis/Gliwicki Rower Miejski. Therud (dyskusja) 18:56, 26 lis 2016 (CET)

Żeby włączyć automatyczne archiwizowanie musisz dopisać na samej górze swoje strony dyskusji coś takiego:

{{Wikipedysta:MalarzBOT/archiwum/config |minimum = 15 |licznik = 3 |archiwum = /Archiwum/$licznik |dni = 90 }} {{spis treści archiwum}} I potem to już będzie się co jakiś czas robić automatycznie. Ciesze się, że mój artykuł Ci się podoba:) Therud (dyskusja) 19:13, 26 lis 2016 (CET)

PS. Sama akcja archiwizowania odbywa się chyba raz na dobę, także nie martw się tym, że jeszcze nic się nie stało. Therud (dyskusja) 19:26, 26 lis 2016 (CET)

Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej

Therud (dyskusja) 12:25, 14 gru 2016 (CET)

Czy wiesz – Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 00:25, 18 gru 2016 (CET)

Odp. Pytanie

Witaj. Po pierwsze, usunąłem ten link ponieważ w sekcji Zobacz też umieszczamy tylko linki do istniejących haseł. Po drugie, usuń z hasła link do facebooka, gdyż nie traktujemy informacji z tej strony jako wiarygodne źródło. Pozdr. --Jckowal piszże 21:38, 18 gru 2016 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud
 1. Wejdź na swoją stronę brudnopisu
 2. W pasku adresu przeglądarki dopisz ukośnik i nazwę nowego brudnopisu, jeżeli chciałbyś mieć brudnopis o nazwie Toruń to powinieneś w pasku adresu mieć https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mateuszgdynia/brudnopis/Toruń
 3. Naciśnij enter
 4. Powinien pojawić się komunikat w stylu Tutaj możesz stworzyć swoją stronę użytkownika
 5. Naciśnij dowolny z przycisków Utwórz

Therud (dyskusja) 09:03, 30 gru 2016 (CET)

Podziękowanie - Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:47, 8 sty 2017 (CET)

Ad:Transport rowerowy w Toruniu

Ad:Transport rowerowy w Toruniu

Cześć, wydaje mi się, że informacje z artykułu Toruński Rower Miejski odnośnie stacji naprawczych należałoby przenieść do artykułu Transport_rowerowy_w_Toruniu, bo w końcu mogą z nich korzystać wszyscy rowerzyści i nie są one elementem TRM. Therud (dyskusja) 22:11, 8 sty 2017 (CET)

Moim zdaniem o wiele lepiej właśnie pasuje do nowego artykułu. Therud (dyskusja) 22:44, 8 sty 2017 (CET) A co do samego artykuł o transporcie rowerowym to myślę, że warto wspomnieć również o kontraruchu i kontrapasach (o ile są). Therud (dyskusja) 18:32, 9 sty 2017 (CET) Podaj proszę swojego maila to mogę Ci podesłać pewne materiały które mogą się przydać. Therud (dyskusja) 13:43, 10 sty 2017 (CET) Sprawdź maila. Therud (dyskusja) 18:05, 10 sty 2017 (CET)

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[1] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[2] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.

Weź udział w ankiecie teraz!

Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.

Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:45, 13 sty 2017 (CET)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[3] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[4] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.

Weź udział w ankiecie teraz!

Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.

Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:50, 13 sty 2017 (CET)

Re:Toruń

W najbliższym czasie niestety nie wrócę. Może podczas wakacji wrócę :) Pozdrawiam, Runab (dyskusja) 20:32, 18 sty 2017 (CET)

Czy wiesz – Budynek banku BGŻ BNP Paribas w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 00:23, 22 sty 2017 (CET)

Multicamerata

Sidevar (dyskusja) 18:05, 22 sty 2017 (CET)

Multicamerata

Czemu Multicamerata jest ency? Z artykułu nie wynika. Sidevar (dyskusja) 00:25, 22 sty 2017 (CET)

Niestety żaden z tych punktów ency nie daje. Nie mam nic przeciwko tobie, ale ten artykuł zgłaszam do DNU, zobaczymy co inne osoby powiedzą. Sidevar (dyskusja) 18:03, 22 sty 2017 (CET) Dzięki za dodanie nagród, to bardzo pomogło. Sidevar (dyskusja) 22:29, 23 sty 2017 (CET)

Ad:Budynek banku BGŻ BNP Paribas w Toruniu

Ad:Budynek banku BGŻ BNP Paribas w Toruniu

Hej. Pytanko: dlaczego "BGŻ BNP Paribas"? W co najmniej dwóch źródłach, do których linkujesz budynek nazywany jest "budynek Banku Rolnego". pbm (dyskusja) 21:02, 25 sty 2017 (CET)

To, że obecnie ma siedzibę to nie znaczy, że tak brzmi nazwa budynku. Wszystkie źródła z artykuły nazywają odwołują się do Banku Rolnego. Widzę, że masz jakieś papierowe źródło też w artykule - jak w nim jest podane? pbm (dyskusja) 21:44, 25 sty 2017 (CET)

Czy wiesz – Budynek Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 13:09, 10 lut 2017 (CET)

Krajowe Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej

Może zamiast zdjęcia tego zestawu do kondensatu Bosego Einsteina (używanego w kilku miejscach) któreś z tej kategorii. Oprócz budynku, wszystkie zdjęcia są z FAMO, a niektóre pokazują kawałki najdokładniejszego zegara lub pułapki na atomy o "temperaturze" mikrokelwinów. Tylko czy któreś z nich jest na tyle czytelne, żeby zamieszczać? (znaczy, czy widać tam coś zrozumiałego?)(ja wiem, co tam widać, więc moje zdanie się nie liczy). Ciacho5 (dyskusja) 12:12, 12 lut 2017 (CET)

Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje#Budynek Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu i Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje#Budynek banku BGŻ BNP Paribas w Toruniu

Kłaniam się! Czy mógłbyś znaleźć chwilę, by odnieść się do uwag podanych w powyższych dyskusjach? Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 15:32, 14 lut 2017 (CET)

Czy wiesz – Budynek WFOŚiGW w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 22:27, 14 lut 2017 (CET)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey

(Sorry to write in English)

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!

O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:04, 23 lut 2017 (CET)

Podziękowanie - Budynek Banku BGŻ BNP Paribas w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 12:18, 11 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Budynek Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 11:56, 15 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Budynek WFOŚiGW w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 13:40, 16 mar 2017 (CET)

Popiersie Stanisława Moniuszki w Toruniu

Ciacho5 (dyskusja) 22:33, 28 mar 2017 (CEST)

Re:Pomniki

Witam ! W Wikipedii powstało już mnóstwo stron na temat pomników - więc pomniki są encyklopedyczne ale muszą posiadać jakieś wyjątkowe właściwości, tzn mieć dość długą i jakąś ważną historię, wielkość pomnika też ma znaczenie. Pozdr. Morcius (dyskusja) 08:40, 29 mar 2017 (CEST)

Odp:Kościół

Odp:Kościół

Witaj! Tak, uznajemy wszystkie kościoły za encyklopedyczne. Pzdr. Jckowal piszże 22:48, 7 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:18, 10 maj 2017 (CEST)

Odp:hotele

Odp:hotele

Witaj. Hotel to ni mniej ni więcej tylko obiekt o charakterze komercyjnym. M.in. z tego względu nie każdy spełnia kryteria encyklopedyczne. Jako obiekt lub "przedsiębiorstwo" musi się czymś wyróżniać. Albo wielkością, czyli chodzi tu np. o duże sieci hotelowe, albo mieć długą historię jako obiekt, czy np. miescić się w jakimś wyjątkowym lub zabytkowym budynku. Reasumując, nie każdy hotel(ik) jest ency. Jckowal piszże 23:24, 12 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committee

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:31, 10 cze 2017 (CEST) 

Krowi Mostek w Toruniu

Krowi Mostek w Toruniu był usuwany w DNU pół roku temu. Teraz jest ency? Sidevar (dyskusja) 19:52, 19 cze 2017 (CEST)

Sugestia

A gdzie zasugerowano? Therud (dyskusja) 16:27, 23 cze 2017 (CEST) Kolega (taki jak Ty ) z wiki:) Chce poznać Twoje zdanie, tyle... --Mateuszgdynia (dyskusja) 16:30, 23 cze 2017 (CEST)

Domyślam się, a pytam bo chętnie poznałbym jego argumenty:) Therud (dyskusja) 16:48, 23 cze 2017 (CEST) Spoko, ja też podzielam zdanie, że to powinny być 2 artykuły. Zawsze jak widzę 2 infoboxy to zapala mi się czerwona lampka. Therud (dyskusja) 16:58, 23 cze 2017 (CEST)

Osiedla w Toruniu

Ostatnio mam trochę wolnego czasu i w miarę możliwości edytuję Wiki. Z tego co zauważyłem w wielu artykułach o Toruniu znajduje w dzielnicy Rubinkowo, Czerniewice, Podgórz, Wrzosy. Problem w tym, że w Toruniu nie mamy dzielnic (tak, wszyscy w mieście mówią o dzielnicach, ale z prawnego punktu widzenia Toruń może mieć tylko osiedla – na torun.pl zaznaczono, że Toruń nie ma dzielnic). Inna sprawa, że takowe poprawki objęłyby prawie wszystkie artykuły o Toruniu – łącznie z podziałem administracyjnym, w którym znajdziemy informację o dzielnicach i osiedlu. Szczerze mówiąc dałbym sobie z spokój z poprawą (bo i tak wszyscy mówią o istnieniu dzielnic i zarówno prasa, portale internetowe czy inne źródła mówią o dzielnicach), ale na Wiki musimy przedstawiać fakty. Masz może jakiś dobry pomysł na rozwiązanie problemu w sposób mało gwałtowny? Może wcześniej już była dyskusja w Kawiarence o osiedlach/dzielnicach i jest jakieś wytyczne? Runab (dyskusja) 20:03, 25 cze 2017 (CEST)

Dlatego poruszyłem ten temat. Zadaniem Wikipedii jest przekazywanie faktów. Co prawda po ewentualnym poprawieniu prawie wszystkich artykułach będziemy na WP:ZB ciągle tłumaczyć, że w Toruniu nie ma dzielnic. Nazwa zwyczajowa byłaby ok, gdyby to wyraźnie było zaznaczone i byłoby źródło potwierdzające nazwę zwyczajową. Sprawę poruszę w Kawiarence – zawołam pingiem. Runab (dyskusja) 20:37, 25 cze 2017 (CEST) Nie tyle zależy na samej zamianie (wierz mi, nie lubię takiej monotonnej pracy) co po prostu na przedstawieniu faktów. A rygorystyczne przedstawienie faktów wszczepili mi znajomi z technikum, którzy na lekcjach historii potrafili przeczytać w oparciu o Wiki, że dyktatorem Portugalii był Franco, a podczas zimnej wojny do państw niezaangażowanych należał Sudan Południowy (sic!). Nie wiem skąd znaleźli te bzdury, ale jakoś mam bardzo niskie zaufanie do wielu źródeł informacji i gdzie tylko mogę i mam pewność i dobre źródła to poprawiam błędy, bzdury i inne nieścisłości, starając się, żeby samemu czegoś niechcący nie pomylić. Ot taka dygresja skąd moje rygorystyczne podejście do tego, być może przesadzam, ale skoro polskojęzyczna Wikipedia ma być coraz lepsza jakościowo to nie powinniśmy zostawiać luk i błędów. Runab (dyskusja) 20:53, 25 cze 2017 (CEST)

Flisacy i reszta w Toruniu

Wątek założony przed: 21:01, 8 sie 2017 (CET)

Nie wiem, czy wiesz, że 14-15 sierpnia (poniedziałek i wtorek) z okazji Roku Wisły w Toruniu będą pokazy na których oprócz rzemiosł będzie pływająca kuźnia i pływający młyn. Zobacz (o ile nie wiesz) program. Uważam, że bardzo warto byłoby tam porobić mnóstwo zdjęć (o ile będzie jaka taka pogoda, a tłumy nie zasłonią wszystkiego). Postaram się tam przybyć, ale jestem o 400 km w górę Królowej Polskich Rzek i nie wiem, czy się wyrobię.

Maiłbyś możliwość i ochotę popstrykać tam samotnie albo wspólnie i ewentualnie jakieś lody/piwo? Ciacho5

 • Przepraszam, że tak "na czas" informuję, ale życie...

Będę dzisiaj w Toruniu po 13. Szczegóły na maila wysyłam (godziny i telefon). Ciacho5 (dyskusja) 09:09, 14 sie 2017 (CEST)

 • Mam ze 30 zdjęć nadających się, zacząłem wrzucać tutaj. Ciacho5 (dyskusja) 19:03, 15 sie 2017 (CEST)

Ad:Tramwaje w Toruniu

Witaj, mi [11] działa normalnie. Therud (dyskusja) 12:08, 11 paź 2017 (CEST)

Odp na pytanie dot. Dominikańskiej 3

Hm... gwoli ścisłości: budynek o który pytasz ma trzy adresy: Dominikańska 1/5, Wały Gen. Sikorskiego 12 i Zaułek Prosowy 4. Obecnie mieści się tam Wydział Zieleni i Środowiska UM, ale widzę, że już to uzupełniłeś. Pko 19:02, 6 lis 2017 (CET)

Jak styl architektoniczny jest wpisany neogotyk, ale to raczej klasycyzm. Pko 19:05, 6 lis 2017 (CET)

"drobne edakcyjne" w dyskusjach artykułów dot. Torunia

Hej,
zauważyłem, że wstawiasz szablon wikiprojektu w dyskusjach artów dot. Torunia. Po pierwsze zamiast "drobne redakcyjne" w opisie zmian możesz stosować to co jest zgodne z prawdą, czyli "szablon". Po drugie, nie łatwiej było by zlecić to zadanie któremóś z operatorów botów? Pozdrawiam serdecznie, Fafik Napisz coś® 21:15, 17 sty 2018 (CET)

Lokomotywownia Toruń-Kluczyki

Therud (dyskusja) 15:33, 8 mar 2018 (CET)

Drobne

W brudnopisie o gazowni masz podpis w infoboksie gazownia z 2005 roku. To zdjęcie jest z tego roku, gazownia starsza. Proponuję coś w typie gazownia w 2005. Ciacho5 (dyskusja) 13:35, 15 kwi 2018 (CEST)

Brudnopis

Możesz robić wszystko, przy założeniu, że Twa działalność służy rozwojowi Wikipedii. (To tak na boku. Oczywiście, Ty piszesz w brudnopisie arty do Wiki, ale są osoby, które piszą swoje własne rzeczy, nienadające się do publikacji lub niemające się tam pojawić (statut swojego królestwa, tabeli nieistniejącej ligi)(naprawdę).

Możesz usunąć kawałek lub i całą treść. Nie wolno tylko zamieszczać treści łamiących prawa autorskie (tak, nawet w brudnopisie nie można). Ciacho5 (dyskusja) 18:52, 15 kwi 2018 (CEST)

 • Pamiętaj tylko, że w razie przenoszenia (przyciskiem przenieś) brudnopisu do przestrzeni głównej, przenosi się też historia i autorzy. To jest niedobre, dlatego jeśli długo pracujesz w brudnopisie, nad kilkoma artykułami (jak widzę) to lepiej do publikacji użyć kopiuj/wklej (w edytorze kodu). Możesz też zawsze zgłosić zbędny brudnopis do skasowania (normalna procedura EK), możesz sobie tworzyć nowe brudnopisy z kolejnymi numerami lub nazwami. Ciacho5 (dyskusja) 18:56, 15 kwi 2018 (CEST)

Odp: zdjęcia i kształt artykułu Toruń

Cześć. Mam prośbę w związku ze zdjęciami. Widziałem, że również przesyłasz pliki na Commons. Czy mógłbyś je dodawać do bardziej szczegółowych kategorii, niż ogólna Toruń? W tej chwili tam jest ponad 1000 plików i połapanie się w tym jest dość trudne. Ponadto chciałbym też podyskutować ogólnie na temat kształtu artykułu Toruń - był kilka razy zgłaszany do medalu i za każdym razem odpadał. Uważam, że trzeba go mocno odchudzić. Główny artykuł dot. miasta powinien być raczej punktem wyjścia i dawać ogólne pojęcie o temacie, niż szczegółowo opisywać wszystkie aspekty. W tej chwili sam spis treści zajmuje kilka stron! Trochę za dużo też jest tam materiału ilustracyjnego (spróbuj podejrzeć ten artykuł w telefonie komórkowym). Nie chcę tego robić bez Twojego udziału, bo włożyłeś w ten artykuł bardzo dużo pracy. Pozdrawiam. Pko 11:45, 16 kwi 2018 (CEST)

Ad:Toruń Północny

Ad:Toruń Północny

Dobrze byłoby dodać jakiś przypis do tej gminnej ewidencji zabytków. Therud (dyskusja) 11:11, 5 maj 2018 (CEST)

Uwaga oczywiście dotyczyła również pozostałych stacji/przystanków w Toruniu :) Therud (dyskusja) 14:12, 5 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Olęderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 11:31, 7 maj 2018 (CEST)

 • Błąd w nazwie - powinno być Olenderski - taka nazwa na etnomuzeum.pl

Podziękowanie - Olęderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:05, 20 maj 2018 (CEST)

Odp:Przystanki kolejowe

Odp:Przystanki kolejowe

Jak już to w Transport kolejowy w Toruniu. PS. Toruń Podgórz wg Atlasu Kolejowego nigdy nie był ani stacją ani przystankiem tylko posterunkiem odgałęźnym. Therud (dyskusja) 19:20, 28 maj 2018 (CEST)

Biblioteki i archiwa w Toruniu

Nie widzę tam części wspólnych, więc podział nic złego nie zrobi. Natomiast gorsze wydaje mi się, że pełno jest tam POViastych frazesów typu cenne zbiory czy należy do najwazniejszych w kraju. Ciacho5 (dyskusja) 22:45, 4 cze 2018 (CEST)

Domek tzw. Generałówka w Toruniu

Witaj. Czy nie byłoby lepiej gdyby hasło miało nazwę Generałówka (dom w Toruniu). Obecna nazwa jakoś mi zgrzyta. Pozdrawiam. --Jckowal piszże 20:41, 12 cze 2018 (CEST)

Odp:Domek w Toruniu

Odp:Domek w Toruniu

Teraz też jest trochę myląco, tak jak by chodziło o tytuł jakiejś sztuki (która toczy się w Toruniu) albo o kobietę generała która przyjechała do Torunia :)) Sorry za żarty, ale fakt że pomysły można sypać jak z rękawa, ale trzeba wybrać najlepszy. Jckowal piszże 20:51, 12 cze 2018 (CEST)

Jeszcze dodałem redir z Generałówki i tak zostawiamy. Co dwie głowy to nie jedna :) Jckowal piszże 21:14, 12 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Budynek Sądu Okręgowego w Toruniu (ul. Piekary 49)

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 17:37, 13 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Park na Bielanach w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 12:02, 7 lip 2018 (CEST)

Podziękowanie - Budynek Sądu Okręgowego w Toruniu (ul. Piekary 49)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:15, 15 lip 2018 (CEST)

Ad:Romet Rental Systems

Ad:Romet Rental Systems

Przydałby się jakiś przypis, z którego wynikałoby, że RRS wyniosło się z Torunia. Therud (dyskusja) 11:18, 22 lip 2018 (CEST)

Podziękowanie - Park na Bielanach w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 07:30, 27 lip 2018 (CEST)

Pokorna prośba

Cześć! Miałbym do Ciebie wielką prośbę. Skoro mieszkasz w Toruniu, to czy kiedyś w wolnej chwili mógłbyś sfotografować pomnik, którego odsłonięcie dziś nastąpi, a później wrzucić zdjęcia na commons? Bardzo by się przydały do naszych haseł. Oczywiście jeśli to nie kłopot. Pozdrawiam!Dreamcatcher25 (dyskusja) 11:34, 6 paź 2018 (CEST)

Marsz

Była niedawno dyskusja w Poczekalni na temat lokalnego Marszu i, o ile pamiętam, uznany został za nieency. Nie pamiętam, nie zauważyłem toruńskiego. Chyba jednak nie był jakoś specjalnie głośniejszy niż inne lokalne. Ciacho5 (dyskusja) 09:56, 9 paź 2018 (CEST)

Witaj. Niestety w ostatnich paru tygodniach nie mam często możliwości szybkiej odpowiedzi na Wikipedii. Dlatego ta zwłoka w odpowiedzi. Wydaje mi się, że jednak jest to zbyt małego znaczenia, zasięgu i historii impreza, aby miała swoje miejsce w encyklopedii powszechnej jaką jest Wikipedia. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 17:48, 9 paź 2018 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud

Wiem, że trwa przetarg:) Jak tylko system na nowo ruszy to przerzucę go z powrotem do systemów istniejących. Therud (dyskusja) 10:04, 3 lis 2018 (CET)

Szablon:Marszałkowie województwa kujawsko-pomorskiego

~malarz pl PISZ 22:30, 23 lis 2018 (CET)

Ad:Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Ad:Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Warto podać dokładny rok, za jakiś czas nie będzie wiadomo, o który rok chodziło. Therud (dyskusja) 18:57, 27 lis 2018 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja wikipedysty:Therud

Pewnie nikt nie zauważył. Moim zdaniem nie jest encyklopedyczne. Therud (dyskusja) 19:29, 27 lis 2018 (CET)

Czy wiesz – Ruchoma szopka w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 22:29, 16 gru 2018 (CET)

Odp:Ruchoma szopka w Toruniu

Odp:Ruchoma szopka w Toruniu

Hej. OK, ale skąd ja jako czytelnik mam o tym wiedzieć? ;) Nie twierdzę, że to nie jest prawda, ale patrz WP:WER. Odnośnie marszu – wydaje mi się, że tak. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 04:09, 19 gru 2018 (CET)

Odp:Złośliwość

Odp:Złośliwość

Jest wiele artykułów, które są nieencyklopedyczne a ich nie zgłaszam. Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest nieencyklopedyczny to śmiało zgłaszaj pod dyskusję. Therud (dyskusja) 14:14, 21 gru 2018 (CET)

Wstawianie artykułów, które zostały uznani za nieencyklopedyczne jest bardzo źle widziane przez społeczność i skończy się bardzo szybkim usunięciem. Nie polecam. Therud (dyskusja) 15:05, 21 gru 2018 (CET)

Ad:Toruń

Ad:Toruń

Cześć. W tej edycji wstawiłeś wywołania przypisów <ref name="ReferenceB"/> i <ref name="money.pl"/>, ale nie dałeś samych przypisów, co generuje czerwone komunikaty błędów w sekcji Przypisy. Sprawdź też proszę czy bot wstawił poprawny przypis <ref name="torun.pl"> (chyba usunąłeś go w którejś z niedawnych edycji). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:08, 8 sty 2019 (CET)

Co do Marszu Równości w Toruniu, to nie mam pojęcia, całkowicie poza moimi zainteresowaniami. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:20, 8 sty 2019 (CET)

Odp:Stowarzyszenie

Odp:Stowarzyszenie
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy nie wygląda na ency, możesz zgłosić do Poczekalni. Michał Sobkowski dyskusja 16:15, 8 sty 2019 (CET)

Instytut Matematyczny PAN w Toruniu

Michał Sobkowski dyskusja 09:21, 30 sty 2019 (CET)

Bulwar Filadelfijski w Toruniu

Co z tą nazwą było nie tak? Nie widzę strony ujedoznaczniającej, która uzasadniałaby taką zmianę. Sławek Borewicz, → odbiór 16:23, 10 mar 2019 (CET)

No, rozumiem, ale nie ma innego artykułu o nazwie Bulwar Filadelfijski w Toruniu, więc dookreślanie jest tu mylące, a przynajmniej zbędne. Sławek Borewicz, → odbiór 22:20, 10 mar 2019 (CET)

Odp:Bulwar w Toruniu

Odp:Bulwar w Toruniu

Witaj. Ze względu, iż w opisie zmian nie wstawiłeś informacji o przeniesieniu części treści do innego hasła, to wstawiłem szablon z informacją w Dyskusja:Bulwar Filadelfijski w Toruniu, a z hasła Bulwary wiślane w Toruniu zrobiłem przekierowanie. OK? Ented (dyskusja) 13:30, 12 mar 2019 (CET)

Ponadto przeniosłem "Bulwar Filadelfijski (ulica) w Toruniu" na Ulica Bulwar Filadelfijski w Toruniu, ze względu na to, że nie stosujemy dookreślania w nawiasie w środku tytułu hasła oraz zgodnie ze stosowanym nazewnictwem (m.in. w Kategoria:Ulice i place w Toruniu). Pzdr. Ented (dyskusja) 13:55, 12 mar 2019 (CET)

Gwiazda

Cześć. Jako torunianin na każdym kroku na wiki zauważam twoje edycje. Może nie zawsze sam stworzyłbym czy nazwał poszczególne artykuły w ten sam sposób co ty, ale nie da się ukryć, że obecnie trudno jest mi wyszukać jakiś czerwony link o Toruniu, który nadawałby się do napisania artykułu. Dlatego z uwagi na liczbę edycji, gęstość sieci twoich artykułów uznałem, że należy ci się za to Gwiazda Niestrudzonego Użytkownika. Nurtuje mnie tylko ta Gdynia w twojej nazwie użytkownika :) Aʀvєꝺuι + 22:28, 7 mar 2019 (CET)

O Alei Solidarności nic mi nie wiadomo: nie wiem, kto był autorem pierwotnego hasła, jak ono wyglądało i z jakiego powodu było usunięte. Aʀvєꝺuι + 07:29, 9 kwi 2019 (CEST) Kiedy siatkarki budowlanych grały w Spożywczaku? Aʀvєꝺuι + 13:09, 25 cze 2019 (CEST) Nie za wiele jest tam do weryfikacji, prócz tego, że jeden z przypisów nie ma tytułu. A akurat do zespołów grających w Spożywczaku przypisów nie ma. Pytałem o siatkarki, bo z tego co kojarzę, to przez lata grały w hali SP 28 na Skarpie, być może w Spożywczaku kiedyś też, ale tego nie wiem. Aʀvєꝺuι + 14:17, 25 cze 2019 (CEST) Formalnie istnieje, ale w 2008 roku spółka została sprzedana i zmieniła nazwe na FIRMA HANDLOWO-PRODUKCYJNA PAK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Tak przynajmniej mówi KRS. A co to w ogóle za fabryka? Aʀvєꝺuι + 20:16, 9 lip 2019 (CEST)

Odp:Aleja Solidarności

Cześć! Niestety nie mogę już go nigdzie znaleźć, ale o ile dobrze pamiętam, był bardzo zbliżony do tego aktualnego. Mocno wzorowałem się na innych artykułach z szablonu Twojego autorstwa, by zachować trochę spójności. W moim artykule historia była zdecydowanie mniej rozbudowana i prawdopodobnie to spowodowało, że nie dostrzeżono w niej encyklopedyczności. Creative1222 (dyskusja) 10:35, 10 kwi 2019 (CEST)

Ad:BikeU

Ad:BikeU

Hej, wstęp powinien być streszczeniem zasadniczej części artykułu. W artykule nie ma obecnie informacji o Torvelo, a wstępie jest. Wypadałoby stosowny paragraf dodać do zasadniczej części artykułu:) Therud (dyskusja) 17:28, 30 maj 2019 (CEST)

Klasztor oo. jezuitów w Toruniu

wymaga poprawy uźródłowienia Mpn (dyskusja) 19:25, 20 cze 2019 (CEST)

Opis zmian

Nie pisz linki zewnętrzne gdy dodajesz wewnętrzne. Ciacho5 (dyskusja) 10:30, 5 lip 2019 (CEST)

Wycieczka

Na pewno nie wcześniej niż w końcu sierpnia, może nie wcześniej niż w połowie września. Ciacho5 (dyskusja) 10:40, 5 lip 2019 (CEST)

artykuł o Studium Organistowskim

Nie wiem, czy będzie uznany za ency. Sam byłbym za, jeśli to coś w rodzaju szkoły (jak Studium Pielęgniarskie), mającej ileś tam lat, wielu uczniów, którzy uczą się rozmaitych rzeczy, niebieskolinkowych absolwentów itp. (na zasadach dla szkół). Co innego, jeśli to rodzaj kursów, gdzie każdy może przyjść i za odpowiednią opłatą w kilka miesięcy nauczyć się gry na organach lub umiejętność doskonalić. W tym wypadku encyklopedyczność dawałaby jakaś sława, wiek lub wykazany wpływ na organomistrzostwo w Polsce (jak Szkoła Mistrzostwa Filmowego (o ile dobrze pamiętam nazwę)). IMO. Ciacho5 (dyskusja) 14:26, 16 sie 2019 (CEST)

Zdjęcie

Ten facet raczej ani rzemiosła nie pokazuje, ani wodnego. To (o ile pamiętam, bo lata mijają) były po prostu robótki ręczne w stylu "jaskiniowców i pierwszych Piastów". To skóra wyprawiona, żak na ryby wypleciony, jakieś miski/łyżki drewniane itp. Niby wszystko na wodzie przydać się może....

Uważam, że już bardziej pokaz szkutniczy byłby na miejscu lub zgromadzenie łodzi i tratw.

Na następny festiwal warto byłoby akredytację wyrobić. Bo tak stały te łodzie przy brzegu i napstrykałbym zdjęć detali (chociaż część wołała o pomstę :(), ale ochroniarze nie dopuszczali bliżej. Ciacho5 (dyskusja) 14:34, 17 sie 2019 (CEST)

Czy wiesz – Bunkier-Wisła w Toruniu

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 23:55, 18 sie 2019 (CEST)

Community Insights Survey

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Mateuszgdynia/Archiwum/1,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:48, 6 wrz 2019 (CEST)

Podziękowanie - Bunkier-Wisła w Toruniu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:23, 11 wrz 2019 (CEST)

Marsz Równości

Wątek założony przed: 6:17, 17 wrz 2019 (CET)

Cześć. Jestem prawie pewien, że osobny artykuł dotyczący Marszu w Toruniu zostanie usunięty. Zaproponowałbym dopisanie do hasła "Parada równości", jako osobną sekcję, ale teraz zauważyłem, że są artykuły poświęcone Marszowi w Krakowie i Poznaniu. Możesz spróbować, chociaż myślę, że zostanie zgłoszony, bo w porównaniu z Krakowem na przykład ten toruński jest na razie "niszowy".

Reminder: Community Insights Survey

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Mateuszgdynia/Archiwum/1,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:14, 20 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Mateuszgdynia/Archiwum/1,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:52, 3 paź 2019 (CEST)

Kwestia kwesty

Raczej wątpię. Ani to wyjątkowe, ani wielkie, ani pamiętne. To impreza cykliczna, faktycznie, ale nie wymaga wielkich przygotowań/inwestycji, ani ludzie na nią nie przychodzą. Zbiórek publicznych jest od groma i trochę. Ciacho5 (dyskusja) 19:41, 27 paź 2019 (CET)

Dom Schwartza w Toruniu

Kategoria na Commons się nie zgadza. Ciacho5 (dyskusja) 19:55, 27 paź 2019 (CET)

Strona

To strona (chyba) Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Zajawka jest też na tablicy ogłoszeń i jeszcze chyba gdzieś widziałem. --Ciacho5 (dyskusja) 22:39, 5 lis 2019 (CET)

Miasteczko Akademickie w Toruniu

Czy jest jakiś powód, dla którego w tym haśle drugi człon jest pisany wielkimi literami? Wiem, że przenosiłeś to hasło bardzo dawno temu, ale dopiero teraz zwróciłem na nie uwagę. Czy taka nazwa jako własna jest ujawniona w jakichś oficjalnych dokumentach, czy raczej to jest nazwa własna – "miasteczko akademickie"? Aʀvєꝺuι + 21:41, 9 lis 2019 (CET)

Wydaje mi się, że dla takich jednostek nie ma żadnych nazw urzędowych. I jako takie nie ma też nazwy własnej. Tak jak chociażby zespół staromiejski. Aʀvєꝺuι + 22:22, 9 lis 2019 (CET) Moim zdaniem do przeniesienia tak jak Miasteczko akademickie w Lublinie czy Miasteczko akademickie Uniwersytetu Opolskiego. Aʀvєꝺuι + 23:30, 9 lis 2019 (CET) Przyznam się, że specjalnie nie śledzę, co jakiś czas widzę nowe linkowania w obserwowanych przeze mnie artykułach. Teraz wywołany do tablicy rzuciłem okiem ;) Przy niektórych miałbym wątpliwości co do ich encyklopedyczności, ale może póki nikt inny się nie przyczepił, to ja też nie będę robił rabanu. Natomiast w paru przypadkach mam pytania co do zasadności tytułu artykułu. 1) Pływalnia Miejska w Toruniu – to chyba też nie jest oficjalna nazwa własna, nie?, 2) Wodociągi na Mokrym w Toruniu – jeżeli mowa o dzielnicy Mokre, to chyba odmiana powinna być „na Mokrem”, jak np. Potyczka pod Mokrem. Albo Zakopane – Zakopanem. Jeśli nie ma rzeczownika po takiej przymiotnikowej nazwie własnej, to ona odmienia się nieco inaczej. Województwo poznańskie = w województwie poznańskim, ale Poznańskie = w Poznańskiem, 3) Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu (Scena na Zapleczu) – wydaje mi się, że nawiasów używamy w ostateczności, a tu wystarczyłoby coś na zasadzie „Scena na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu”, 4) Park Na Skarpie w Toruniu – czemu nie „Park na Skarpie”?, 5) Grzybek z 1843 roku w Toruniu – mamy inne grzybki?, 6) Hostel Przystanek Toruń – zasadniczo artykuł jest o budynku, nie o hostelu, prawda? Może „Wozownia artyleryjska w Toruniu” albo „Dawna wozownia…”, 7) II Hala balonowa w Toruniu – znowu, czy to jest nazwa własna? Czy ta numeracja kiedyś była urzędowa, wojskowa? W artykule nie ma o tym mowy. Jeśli nie, to może „Hala balonowa w Toruniu”? A seśli nawet taka numeracja była to nazwa powinna chyba raczej wyglądać analogicznie do „II wojna światowa”. Tak czy siak wszystko to są tylko sugestie, chociaż jeśli sądzisz, że artykuły powinny zostać pod obecnymi nazwami, to czekam na kontrargumenty :) Aʀvєꝺuι + 00:25, 10 lis 2019 (CET) Ba, to że mogę, to wiem. Tylko wiem też, że czasami redaktor niekiedy różnie reaguje na co istotniejsze ingerencje w jego autorskie hasło. Tu w niektórych przypadkach nie jestem pewien, czy mam pełny obraz sytuacji, dlatego tylko zgłosiłem się z uwagami. Poza Mokrym/Mokrem pozostałych nie mogę być na 100% pewien, więc pytam ciebie jako osoby, która zapewne musiała się przez sporą liczbę źródeł przegrzebać przy pisaniu tych artykułów. Aʀvєꝺuι + 19:49, 11 lis 2019 (CET)

Szablon:Kluby sportowe w Toruniu

Cześć, mógłbyś przejrzeć? Widzę, ze sporo toruńskich rzeczy porobiłeś :) Widzę pusty link do klubu Wisła Toruń - myślałeś żeby zrobić? Jest stadion na Podgórzu jeszcze, przy poligonie - juniorzy Elany tam grywali dopóki nie powstał kompleks przy Armii Ludowej (63 P.P.); ale kiedy powstał, dla kogo nie wiem. I podobno był stadion przy Targowej (chyba raczej przerośnięte boisko, obecnie szkolne), tam Elana zaczynała grać. Było boisko przy Skłodowskiej Curie, tam gdzie dziś pętla tramwajowa; tam grywał TKP po bankructwie Elany i utracie stadionu na Armii Ludowej, tam też zaczynali rugbyści. I dopytam o ten nieszczęsny stadion przy Sportowej - w nagłówku wciąż jest Stadion Pomorzanina, w adresie strony też - zgaduję, że to jest nie do ruszenia już? IjonTihy (dyskusja) 21:09, 23 mar 2020 (CET)

O stadion Apatora nie będę kruszył kopii, wszak jako taki był znany (właściwie wyłącznie taki, kto wie ze tam wcześniej był stadion piłkarski albo plac wojskowy?). Z drugiej strony gdyby zrobić podobnie jak z ul. Sportową, czyli jedno hasło pod tą nazwą a drugie z odnośnika, to jak ktoś będzie szukał stadionu KS Apator to trafi, i jak będzie szukał boiska na Broniewskiego to też trafi. A z innej beczki: zmieniłem stopkę, nowych klubów będzie sporo więc podzieliłem według epok (państw). II RP i po 1945 wyglądają blado, ale z tego drugiego okresu większość klubów jest jednak w działających. Dzielić po 1945 na PRL i III RP wg mnie nie ma sensu, bo większość klubów działa w obu epokach. Zastawiam się ewentualnie nad podziałem pierwszej kategorii, czyli działających klubów, na dyscypliny: rugby (Angels), łyżwiarstwo (Axel), piłka nożna (Elana, FCT, Opatrunki, Start - te dwa ostatnie chyba nie spełniają warunku encyklopedyczności /co najmniej jeden sezon w 1,2,3 lidze/), koszykówka (Katarzynki, Twarde Pierniki), żużel (KST), hokej (KST HSA), kolarstwo (Pacific), tenis (Start-Wisła), speedrower (TSŻ - działają jeszcze?), wielosekcyjne (AZS UMK (koszykówka, piłka ręczna, wioślarstwo) Budowlani (piłka siatkowa, szermierka, wioślarstwo) Pomorzanin (boks, hokej na trawie, piłka nożna)). Hm? IjonTihy (dyskusja) 19:19, 25 mar 2020 (CET) Skąd wziąłeś datę otwarcia stadionu przy Sportowej 1901? Pierwszym planem miasta na jakim jest to 1916, pierwszy klub piłkarski to 1909 i w tym roku jest mecz opisany jako na "Kulmer Esplanade przygotowanej łatwo przez wojsko". Ale nie wiem czy to o ten stadion właśnie chodzi, a jeśli nie to dziwne, że nie zagrali właśnie tam. Niby obok Sportowej był magazyn prowiantowy, a stadion, biorąc pod uwagę opisy że duża bieżnia, że piasek i kurz, mógł powstać jako plac, być może ujeżdżalnia i z czasem go ucywilizowano. Zresztą na jedynym znanym mi lotniczym zdjęciu całości, trybuna jest jakaś mała, inna niż na zdjęciach z bliska. Więc pewnie też przechodził przebudowy... IjonTihy (dyskusja) 02:20, 26 mar 2020 (CET)

Stadion żużlowy

Tam jest osiem przypisów z czego 6 jest do okresu przed żużlem. Wszystkie przypisy nieżużlowe są do literatury bądź prasy z epoki, a przypisy żużlowe są do stron www i to średniej jakości... Warto by tę część żużlową poprawić. Obiekt ma dwie historie i to trzeba w jednym haśle ująć.IjonTihy (dyskusja) 00:26, 30 mar 2020 (CEST)

hokej Pomorzanina

Myślę, że trzeba zrobić odrębne hasło dla Pomorzanin Toruń (hokej na lodzie) - zebrałem sporo informacji, trzeba by to wydzielić tak jak piłkarzy i laskarzy. Zresztą Pomorek zasługuje, bo hokej w jego wykonaniu to były wydarzenia w mieście :) Obecnie hasło prowadzi do KS Toruń HSA - możesz to rozłączyć, tak żeby można zrobić odrębny artykuł? (z neigo się da linki do HSA) IjonTihy (dyskusja) 17:05, 12 kwi 2020 (CEST)

Sport w Toruniu

Możesz dodać, dużo tego nie będzie :D Ja myślałem, żeby jeszcze tam dodać wszystkie zdobyte mistrzostwa Polski głównie zespołowe (chyba tylko żużel będzie? i laskarze) oraz indywidualne (tu nieco więcej). Jakby to rozszerzyć do strefy medalowej to sporo więcej (chociaż też głównie żużel i laskarze; ostatnio wyskoki koszykarzy, coś tam futsal, trochę hokeja). IjonTihy (dyskusja) 23:15, 20 kwi 2020 (CEST)

Wiem, w pierwszej wersji w ogóle ich nie było widać, dlatego dodałem flagi olimpijskie. Ale nie wiem czy jest sens robić zbyt wiele kategorii. Z drugiej storny takie megakalendarium może być uciążliwe, raczej myślałem, żeby jeszcze porozbijać na dekady (przynajmniej PRL i najnowsze). A może przenieść te flagi między gwiazdkę a datę? IjonTihy (dyskusja) 22:03, 21 kwi 2020 (CEST)

Na razie nie planuję, ale kiedyś może tak. Wrzuciłem zdechły link żeby przypominał co jest do zrobienia, zresztą może ktoś zrobi :p W Sport w Toruniu ta tabelka olimpijczykó jest chaotyczna, zmienię ją; poza tym jest zbyt ważna by być na końcu (chyba). A ta tabelka co ją usunąłem a Ty przywróciłeś, na samym początku, jest bez sensu. Typowa propagandówa ze strony UM, która nic nie mówi: 300 obiektów sportowych? ale policzyli każdą siłownię na wolnym powietrzu odrębnie? Nie chodzi mi nawet o ilość a o to co jest tam zaliczone do obiektów sportowych. To samo dotyczy pozostałych cyfr. Nic nie znaczą, nie są nawet weryfikowalne. Ale tak właśnie robi się PR. Pomijam, że to jest z 2017 roku - problemem nie jest to, że nie będzie takich danych z innych lat, ale ze nie będą one wiarygodne - nawet jeśli będą ze strony UM. No i skoro największe obiekty są krótko opisane to myślę, że zasługuje na to też Stadion Miejski. A - imprezy sportowe trzeba koniecznie podzielić na cykliczne i jednorazowe. W tym drugim przypadku dodać daty IjonTihy (dyskusja) 23:59, 22 kwi 2020 (CEST)

Trochę za bardzo odleciałeś z szablonem. Po pierwsze: połowa klubów jest nieency wiec nie ma sensu nawet zaczynać ich robić, a co za tym idzie też oznaczać; po drugie: seria skrótów typu TKC, TPC, TAX, TTT nic nie mówi i robi więcej chaosu niż pomaga; jeśli nei ma nazwy własnej typu Elana, Pomorzain to chyba trzeba by pisać Klub Curlingowy labo TK Curlingowy - wtedy od razu widać co to; po trzecie: co to jest VfB Thorn? nie ma go w żadnym spisie. Ja i tak ominąłem Turn Verein i SC Hellas bo są nieency, ominąłem FC Preussen chociaż raczej się łapie, a pewnie Hohenzollern też wywalę bo grał tylko towarzysko, a jak zaczął grać w mistrzostwach to po trzech meczach wybuchła wojna :D Po czwarte: Bałtyk i Zuch z II RP też raczej są nieency, ale wciąż nie wiem jaka tu jest kategoria, bo wytyczne odnośnie piłki są mało przydatne względem okresu międzywojennego, a na moje pytanie na stronie wikiprojektu nikt nie odpowiedział jeszcze. Po piąte: z obiektami też namieszałeś nieco moim zdaniem: jeśli wpisujesz takie drobnostki jak boisko do siatkówki przy Raszei, to trzeba by wpisać każdy Orlik; ponadto centrum sportowe przy 63PP i stadion ZKS Elana to de facto to samo.

A, fakt. Już uderzyłem gdzie trzeba, zresztą widzę, że nie tylko ja :D IjonTihy (dyskusja) 17:28, 24 kwi 2020 (CEST)

Tymczasowa siedziba

No własnie [12]- podaj przypis--Kerim44 (dyskusja) 21:32, 21 kwi 2020 (CEST) Nie będziesz dodawał?--Kerim44 (dyskusja) 22:43, 22 kwi 2020 (CEST)

 • zróbmy tak: wpiszemy to co jest tu i teraz. Plany nas (wikipedystów) w zasadzie nie musza obchodzić. Jeśli dobrze rozumiem w tym momencie dowództwo stacjonuje w Bydgoszczy (lenistwo nie pozwala mi wnikać zbyt dokładnie) jeśli potwierdzisz - wyrzucę "tymczasowość" (szczecinianinowi wypada:))--Kerim44 (dyskusja) 23:39, 22 kwi 2020 (CEST)

Tak zamiast medalu

Za niezwykły wkład w poszerzaniu zasobów Wikipedii, za artykuły o architekturze Torunia od Adamt

Hej Powiem szczerze jestem pod wrażeniem Twojego wkładu, w stworzenie tak wielkiej bazy artykułów o architekturze Torunia i jego zabytków. Super, czapki z głów. Nie wiem czy jeszcze daje się takie wikipedyjne wyróżnienia ale niech to będzie oficjalne podziękowanie za wkład w rozwój Wikipedii.--Adamt rzeknij słowo 12:35, 2 maj 2020 (CEST)

Hotel Bulwar - Koszary Racławickie

Wydaje mi się, że musisz zmienić filozofię dotyczącą nazywania obiektów i tworzenia haseł. Koszary Racławickie były są i będą, a hotel jest tam tylko tymczasowo. Ponadto Koszary są budynkiem a hotel de facto jest usługą, która się w budynku mieści (co innego gdy budynek powstaje docelowo dla usługi, jak np. hotel Ibis). Więc jak dla mnie powinno być hasło Koszary Racławickie opisujące ten budynek i jego historię, także obejmującą w czasach najnowszych hotel; natomiast hasło Hotel Bulwar powinien tylko linkować do artykułu o Koszarach. Widziałem, że takie hasło o Koszarach było, ale przeniosłeś je; myślę że trzeba to przywrócić. IjonTihy (dyskusja) 16:56, 17 cze 2020 (CEST)

Wiem, że to czasem wprowadza zamieszanie, ale akurat w tym przypadku, na który się powołujesz budynku Urzędu Marszałkowskiego powinien być zatytułowany Budynek Dyrekcji Kolei Państwowych albo Urząd Wojewódzki mieszasz dwie rzeczy - budynek z instytucją (zresztą nie tylko tu). Powinny być dwie strony: Budynek Dyrekcji Kolei Państwowych z całą jego historią i informacją jakie urzędy i kiedy tam były, oraz druga strona: Urząd Marszałkowski Kujawsko-Pomorski jako instytucja z informacją, że mieści się w budynku takim i takim. Zwłaszcza, że np. Dyrekcja Kolei ma hasło jako urząd, a nie jako budynek. W przypadku UMK też masz odrębnie instytucje (wydziały) a odrębnie budynki. Jest strona budynku Szkoły Wojennej w Bydgoszczy i odrębne strony instytucji jakie tam się mieściły; na dodatek strona budynku nazywa się tak jak instytucja dla jakiej była przewidziana, a nie jaka była tam ostatnia czy najbardziej znana. IjonTihy (dyskusja) 21:45, 17 cze 2020 (CEST)

Nadal nie ogarniasz moich zamiarów chyba i popadasz w przesady. Chociażby z policją i gestapo - są artykuły o siedzibach tych instytucji i o tych instytucjach w innych miastach? Bo to, że nie ma artykułu o Urzędzie Wojewódzkim Województwa Pomorskiego to akurat jest wada, ale nie wiem czy na podstawie danych z internetu można coś napisać. Zresztą na podstawie opracowań też nie wiem - bo np. organizacji tego urzędu nigdzie nie spotkałem wymienionej. A co do Koszar Racławickich to pomyśl tak - hotel bankrutuje za kilka lat. Strona jest postawiona jako hotel, wiec musisz wszystko przenieść pod nowy adres - jeśli będzie nowa instytucja to stworzysz jej stronę, ale jeśli nie? A jeśli będzie strona Koszary to ona będzie zawsze - i dopisywac koeljen instytucje ktore tam są będzie łątwo, ewentualeni tworzyc nowe strony z linki. Pomijam fakt, ze zdanie jakie obecnie zaczyna artykuł o Koszarach jest błędne: Hotel Bulwar w Toruniu - element umocnień Twierdzy Toruń. W czasach twierdzy o hotelu nikt nie śnił, hotel nie jest elementem umocnień. Elementem są Koszary.IjonTihy (dyskusja) 23:23, 24 cze 2020 (CEST)

Ad:Dworzec autobusowy w Toruniu

Ad:Dworzec autobusowy w Toruniu

Cześć, dlaczego przywracasz w tym artykule kategorię "Transport kolejowy w Toruniu", usuwaną przez IP? Przecież to jest artykuł o dworcu autobusowym, a nie kolejowym... Salicyna (dyskusja) 23:40, 10 sie 2020 (CEST)

Zbór ewangelicki na Podgórzu

Cześć, mam takie pytanie. Wiesz może, czy mamy artykuł o nieistniejącym już zborze ewangelickim, mieszczącym się na ulicy Poznańskiej. Zbór zaczął powstawać w 1893 roku, cztery lata później wybudowano kościół (mieścił się w pobliżu Browaru Pomorskiego. O zborze nie ma informacji choćby w religii w Toruniu czy też w artykule o Podgórzu. Runab (dyskusja) 11:30, 4 wrz 2020 (CEST)

Na temat zboru ewangelickiego na Podgórzu wiem dość sporo, ale zaskoczył mnie kompletny brak informacji o nim na Wikipedii :) Jak tylko uporam się z biogramem Jamesa Cooka to zrobię kwerendę i napiszę artykuł o zborze. Nic mi nie wiadomo na temat wpisania lokomotywowni na Kluczykach jak i przy dworcu Wschodnim do gminnej ewidencji zabytków. Również mam tylko spis ewidencji z 2015 roku. Mam znajomego interesującego się koleją w kujawsko-pomorskim. Może on będzie coś wiedział. Napiszę jutro do niego i zapytam się. Runab (dyskusja) 23:54, 4 wrz 2020 (CEST) Zapytałem ale niestety, też nie ma spisu ewidencji. Może jeszcze nowy spis nie powstał? Natomiast zalążek o kościele czeka w brudnopisie. Jak zbiorę więcej informacji to opublikuję. Runab (dyskusja) 22:15, 19 wrz 2020 (CEST) Według infoveriti.pl na Szosie Chełmińskiej 179 mieścił się Polon Labor, w 2001 roku prywatyzowany. Zakładam, że o to chodziło. Runab (dyskusja) 23:37, 19 wrz 2020 (CEST)

Mentor

Dzięki za artykuł, gdybym znalazł jakieś informacje to uzupełnię artykuł. Runab (dyskusja) 17:58, 20 wrz 2020 (CEST)

Linie tramwajowe

Myślę, że ze względu na długość artykułu Tramwaje w Toruniu jak najbardziej można z niego wydzielić Linie tramwajowe w Toruniu, natomiast jeżeli chodzi o wspomniane lokomotywownie to nie widzę takiej potrzeby. Therud (dyskusja) 19:04, 26 wrz 2020 (CEST)

Odp:Toruńska Masa Krytyczna

Nie sądzę by tu chodziło o jakąś dyskryminację. Zwyczajnie tworzenie bytów ponad miarę nadal jest w Wikipedii niedopuszczalne. Jest artykuł Krytyczna masa, gdzie wymieniono kilkanaście miast w których organizuje się takie imprezy Czy Wrocław jest dyskryminowany bo nie ma oddzielnego artykułu ? Nie sądzę choć jestem maniakiem mojego miasta. W artykule toruńskim nic więcej nie będzie poza wymianą kolejnych dat biegu. Według mnie są tematy, które nigdy nie będą ency na osobne artykuły. Ale to moja opinia. Pozdrawiam--Adamt rzeknij słowo 07:24, 28 wrz 2020 (CEST)

Wagon turystyczny

Jeżeli artykuł miałby być o jednym konkretnym wagonie to raczej nie bardzo. Therud (dyskusja) 07:43, 30 wrz 2020 (CEST)

Marsz Równości/marsze równości

Przeniosłeś pod błędne miano — (Wypowiedź jest moją opinią, chyba że zaznaczono inaczej; proszę o brak tzw. pingów). — Paelius (dyskusja) 11:37, 14 paź 2020 (CEST)

Szablon:Toruń

~malarz pl PISZ 18:40, 12 lis 2020 (CET)

Re:Drewniana kostnica na cmentarzu św. Jakuba

Chyba niestety nic nie mam. Mam na półce Ewangelików w Toruniu XVI-XX w. (red. J. Kłaczkow). Przejrzę książkę i sprawdzę, czy jest coś o kostnicy. Może w książce Nekropolie i miejsca pamięci w regionie kujawsko-pomorskim (red. W. Rozynkowski, M. Strzelecka i M. Targowski) znalazłbyś jeszcze jakieś informacje. Runab (dyskusja) 13:21, 16 lis 2020 (CET)

Cmentarze ewangelickie na Podgórzu i odp. dot. kostnicy

 1. Dopisałem dzisiaj trochę nowych informacji o cmentarzach ewangelickich na ulicy Poznańskiej. Przy okazji znalazłem dość ciekawą rzecz. Przypuszcza się, że na nowym cmentarzu nakręcono scenę pogrzebu z filmu Rok spokojnego słońca Zanussiego. Szkoda tylko, że nie jest to potwierdzone, a scenograf Janusz Sosnowski nie był w stanie potwierdzić tej informacji. Napisałem do Ironupiwady, specjalizującego się w kinie polskim, czy coś więcej wie na ten temat. Być może też słyszałeś o tym i wiesz coś więcej?
 2. Niestety w Ewangelikach w Toruniu XVI-XX w nie było ani słowa o kostnicy. Runab (dyskusja) 14:19, 21 lis 2020 (CET)

Cegielnia

Wstawiłem tam link do Toruńskie Towarzystwo Upiększania, ale czerwony. Nie mamy nic o tym? Może zmieniło nazwę? Mieliśmy też konflikt edycji, zobacz, czy czegoś nie pominąłem przy naprawianiu. Ciacho5 (dyskusja) 12:23, 7 gru 2020 (CET)

 1. Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
 2. Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
 3. Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
 4. Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mateuszgdynia/Archiwum/1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy