Dyskusja wikipedysty:Mati7


Dyskusja wikipedysty:Mati7 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

I przyjemnej pracy na Wikipedii, Drzewianin (chętnie odpowiem) 08:26, 10 kwi 2013 (CEST).

Spis treści

Prośba o źródła w artykule Turtle Isletedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Turtle Islet. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Turtle Isletedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Turtle Islet, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dodać źródła - "własna obserwacja" nie jest wiarygodnym źródłem.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 22:04, 11 cze 2013 (CEST)

Droid Bojowy typu B1edytuj kod

pod tym adresem było już przekierowanie więc system nie pozwolił Ci przenieść gdyż nie masz uprawnień do usuwania artykułów. Dodatkowo zareagował filtr nadużyć sprawdzający opisy zmian ze względu na dużą liczbę wykrzykników w opisie. Przeniosłem już artykuł we właściwe miejsce masti <dyskusja> 18:35, 23 cze 2013 (CEST)

Przeniesione. Przy kolejny artykułach z serii będzie podobny problem bo sa tam przegierowania. Możesz po prostu wyedytować je wklejajć tam swój tekst. nie będzie potrzeby przenoszenia. Dodatkowo w historii nie będzie śladów poprawek w brudnopisie. masti <dyskusja> 18:00, 24 cze 2013 (CEST)

O.M.5edytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 16:42, 26 cze 2013 (CEST)

Artykulyedytuj kod

wolę, żeby na Wikipedii było wiele artykułów o tej samej kategorii, ale z wyczerpującymi informacjami, to znaczy, ze jestes zaawansowanym Inkluzjonista (zobacz WP;Inkluzjonizm]]. Jednak musisz pamietac o zasadzie WP:ENCY. Nie opisujemy wszystkiego np.Scyzoryk Muminka- mial wiele ostrzy, w tym nozyczki i korkociag, posluzyl jako haczyk do zlowienia Wielka ryba (Muminki). Fani rozmaitych rzeczy wiedza o rozmaitych drobniazgach (co bylo w trocinach, ktore Trulul i Klaupacjusz oddali krolowi Jakiemustam?), natomiast, gdyby kazdy opisywal w Wikipedii wszystkio, co mu sie podoba, szybko osiagnelaby rozmiar wielki, ale nie byloby mozliwe zadne opanowanie, skontrolowanie jakiejkolwiek jakosci i prawdziwosci artykulow. Dlatego stawiane sa rozne bariery. Ciacho5 (dyskusja) 18:36, 27 cze 2013 (CEST)

Co mozna zrobic?edytuj kod

Wydaje mi sie, ze mozna zrobic artykuly zbiorcze Postacie z Gwiezdnych Wojen, Pojazdy z Gwiezdnych Wojen, Roboty Z GW czy Sprzet bojowy z GW. Najlepiej przedyskutowac sprawe w Kawiarence, poznasz wiecej opinii. Ciacho5 (dyskusja) 21:11, 29 cze 2013 (CEST)

Battle droids.pngedytuj kod

Ten plik jest załadowany lokalnie na en.wiki. Dlatego nie ma go na Commons i nie można go użyć na pl.wiki. Zresztą i tak nie wolno go u nas uzyć gdyż jest to kadr z filmu. W en.wiki jest uzyty na zasadzie dozwolonego użytku (fair use). Według polskiego prawa nie wolno nam go wykorzystywać. masti <dyskusja> 11:46, 30 cze 2013 (CEST)

Konto uniwersalneedytuj kod

na Commons jest już uzytkownik Mati7. Swój globalny wkład możesz sprawdzić tym narzędziem. Narzędzie do sprawdzania kont uniwersalnych SUL Info pokazuje, że konto na Commons utworzono w 2007 roku. Ponieważ nie było jeszcze wtedy kont uniwersalnych a jego użytkownik takiego nie zrobił udało się to zrobić Tobie. W takim wypadku mozesz spróbować przejąć to konto przez zgłoszenie na stronie Commons:USURP masti <dyskusja> 22:01, 10 lut 2014 (CET)

Nie. Ta strona służy właśnie do przejmowania juz istniejących kont. Twoje konto spełnia warunki przejęcia bo docelowe nie ma żadnych edycji a Ty masz konto uniwersalne. Do zmiany nazwy użytkownika na Commonst słuzy Commons:Changing username masti <dyskusja> 22:13, 10 lut 2014 (CET) Nie jest tak strasznie jak wygląda. Jest podobnie jak u nas. po pierwsze musisz na stronie commons:Commons:Changing_username/Usurp requests#Current usurpation requests wstawić nowy szablon. W twoim przypadku to będzie: {{subst:Usurp| |Mati7}}. Zrób też edycję na swojej stronie dyskusji czyli tu wstawiając tekst I'm requesting usurpation of account Mati7 on Commons ~~~~. Link do diffu wstawiasz do sekcji utworzonej wcześniej. I czekasz na reakcję biurokraty :) Jakby co pisz. Pomogę dalej. masti <dyskusja> 22:27, 11 lut 2014 (CET) poprawiłem :) masti <dyskusja> 22:41, 12 lut 2014 (CET) dobrymi edycjami :) masti <dyskusja> 23:54, 12 lut 2014 (CET)

Repozytorium książekedytuj kod

Właściwie to dwa już są: Wikibooks i Wikiźródła. Chyba, że masz na myśli tylko same listy ISBN, ale coś takiego jako narzędzie też istnieje: Specjalna:Książki. Po wpisaniu numeru pojawiają się linki do bibliotek, np. Specjalna:Książki/2262003424. Jest także projekt Biblionetka. Z ukłonami, Sławek Borewicz (dyskusja) 18:41, 11 lut 2014 (CET)

Jakiekolwiek teksty zamieszczane w projektach Wikimedia nie mogą być chronione pełnymi prawami autorskimi. Tytuł sugeruje nową pozycje. Zamieścić ją można by było, gdyby minęło 70 lat od śmierci autora, albo, gdyby autor zgodził się, aby była ona dostępna na wolnej licencji. Sławek Borewicz (dyskusja) 20:11, 11 lut 2014 (CET)

Commons Usurpationedytuj kod

I'm requesting usurpation of account Mati7 on Commons. Mati7 (dyskusja) 20:50, 12 lut 2014 (CET)

Wikiprzyjacieledytuj kod

Dziękuję, życzę udanych artów.Serdecznie pozdrawiam z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 07:33, 13 lut 2014 (CET)

Turtle Islet i twoja strona.edytuj kod

Gratuluję przyjacielu.Zwłaszcza koord.Sprawdziłem.Aha poza tym widziałem,że byłeś w Berlinie,uuuh.Super.;=)Pozdrawiam właśnie z Berlina.Jeszcze jedna sprawa,popraw błędy na twojej stronie.Jak nie wiesz jakie,to ja ci poprawię.--J.Dygas (dyskusja) 20:11, 13 lut 2014 (CET)

Co ty na to? ;=)--J.Dygas (dyskusja) 08:33, 14 lut 2014 (CET)

O Wyspach Owczych w czasie II Wojny wiem tyle, że Brytyjczycy wylądowali tam w 1940 roku,ale Niemcy próbowali przejąć je w 1941 i w 42 roku,ale wzburzone Morze Północne nie pozwoliło na to,Hitler zrezygnował z tego pomysłu.Jak już napisałem,były plany zajęcia wysp by przeciąć linię anglikom i później amerykanom i kanadyjczykom przepraw konwojów do Murmańska.--J.Dygas (dyskusja) 08:44, 14 lut 2014 (CET)

Poprawiłem twoją stronę,błędów narobiłeś.Nawet nie zauważyłeś że ci poprawiłem?:=)--J.Dygas (dyskusja) 14:00, 14 lut 2014 (CET)

To jest bardzo dobra zasada.--J.Dygas (dyskusja) 14:18, 14 lut 2014 (CET)

Przejrzenieedytuj kod

Załatwione.--J.Dygas (dyskusja) 14:14, 14 lut 2014 (CET)

Nie ma sprawy.Ale ja tego nie przeglądałem;=)Może inny art.(zobacz w Historia i autorzy) .--J.Dygas (dyskusja) 14:38, 14 lut 2014 (CET) A to już lepiej;=).Nie ma sprawy.--J.Dygas (dyskusja) 14:46, 14 lut 2014 (CET)

Miejsce zamieszkania.edytuj kod

Przed wyjazdem do Niemiec mieszkałem na Sieleckiej.To blisko twojej szkoły;=)jeszcze moja ciocia tam mieszka.--J.Dygas (dyskusja) 14:44, 14 lut 2014 (CET)

Przejęcie konta na Commonsedytuj kod

Zrobione, spróbuj przejść na Commons (np. Commons:Bar); przy pierwszych odwiedzinach Commons powinieneś móc utworzyć konto lokalne. odder (dyskusja) 19:59, 19 lut 2014 (CET)

Widzę, że działa :-) odder (dyskusja) 20:02, 19 lut 2014 (CET)

Piesedytuj kod

Jak się wabiła jego matka?Dodaj,zapomniałeś.Pozatym poprawiłem co chciałeś,inaczej nie umiem.--J.Dygas (dyskusja) 13:47, 20 lut 2014 (CET)

To napisz jak wrócisz do Warszawy."Co się odwleczre to nie uciecze" .--J.Dygas (dyskusja) 13:57, 20 lut 2014 (CET)

Aha,wszystkiego najlepszego w dniu urodzin.Dobrych i dużo artów na wikipedii.--J.Dygas (dyskusja) 13:57, 20 lut 2014 (CET)

en-wikiedytuj kod

hej, nie jestem pewien, co masz na myśli z kampanią - istnieje projekt Wiki-Project-Poland na en-wiki, Wikipedysta:Piotrus jest tam aktywny. Pundit | mówże 11:35, 21 lut 2014 (CET)

en:Wikipedia:WikiProject Poland. Nie jestem tez do konca pewien, o co ci chodzi, ale fakt, gdy na pl wiki sa setki edytorow edytujacych tematy o Polsce, na en wiki mamy ich o wiele mniej. Bardzo aktywnych - ponizej dziesieciu... --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 10:05, 25 lut 2014 (CET)

Zakopaneedytuj kod

Jak masz aparat to narób zdjęć i wstaw na commons i potem do artów,jak tam jesteś,masz najlepszą możliwość,jak się wczoraj bawiłeś?Pozdrawiam do Zakopanego.U mas ani milimetra śniegu.A u ciebie pewnie z metr:=)LOL.--J.Dygas (dyskusja) 17:28, 21 lut 2014 (CET)

No,no super.Gratuluję.Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 17:54, 21 lut 2014 (CET)

odp:Lublinedytuj kod

To nie szkodzi,jeżeli wrócisz do Wawy to będziesz znowu miał.Przyjemnego odpoczynku.--J.Dygas (dyskusja) 18:19, 21 lut 2014 (CET)

Jędrzej Śniadeckiedytuj kod

Cześć, dziękuję za te edycję, ale co do zasady powinniśmy podawać w tej sekcji miejsca, nagrody i zdarzenia, które mają już artykuły w Wikipedii (są „niebieskolinkowe”), pomimo pewnego liberalnego podejścia do szkół (jak tutaj). Niestety, Twój szkolny konkurs nie jest jencyklopedyczny. Boston9 (dyskusja) 10:46, 22 lut 2014 (CET)

Zakopaneedytuj kod

Widzę, że chcesz ilustrować artykuły, to dobrze, bo w wielu brakuje zdjęć. Ale akurat Zakopane to artykuł, w którym jest o kilka zdjęć za dużo, tekst nie wygląda dobrze. Dlatego wycofałem Twoje zdjęcie z tego artu. Dodatkowo było to zdjęcie, które nie wnosiło niczego- przedstawiało przystanek, mógłbyś podobną fotografię wykonać w Szczyrku, Wetlinie czy Mławie - wszystkie przystanki są takie same. Powodzenia przy następnych edycjach.--Majonez truskawkowy (dyskusja) 13:10, 24 lut 2014 (CET)

Lublinedytuj kod

A jednak masz internet.;=)--J.Dygas (dyskusja) 10:54, 25 lut 2014 (CET)

Ale super.--J.Dygas (dyskusja) 19:31, 25 lut 2014 (CET)

Jeszcze tu,czy już w wawie ?--J.Dygas (dyskusja) 21:31, 27 lut 2014 (CET)

Konto uniwersalneedytuj kod

Sprawdziłem,przyjacielu,masz.--J.Dygas (dyskusja) 21:36, 27 lut 2014 (CET)

Redaktoredytuj kod

Chcesz być redaktorem polskiej wikipedii?Jeszcze dziś?Jako wikiprzyjaciel,mogę tobie w tym pomóc.--J.Dygas (dyskusja) 21:40, 27 lut 2014 (CET)

Bardzo prawdopodobne,dzisiaj masz.--J.Dygas (dyskusja) 21:48, 27 lut 2014 (CET)

Wierz w przyjaciela.--J.Dygas (dyskusja) 21:50, 27 lut 2014 (CET)

Vauxhalledytuj kod

Witam. Wycofałem Twoje ostatnie edycje w artykule Vauxhall. Podlinkowanie modeli Astra i VXR8 do Opla Astry i HSV GTS jest błędne, bowiem nazw tych używano również do wcześniejszych generacji. W przypadku Astry przekłamanie jest tym większe, że jest to jedyny bodaj przypadek, gdy to Opel zaadoptował nazwę modelu Vauxhalla (porzucając nazwę Kadett) a nie odwrotnie. Z kolei rozdzielenie modeli Carlton i Cavalier jest nieuzasadnione, bowiem z punktu widzenia marki Vauxhall poszczególne generacje tych modeli nie różniły się między sobą bardziej niż np. kolejne generacji Corsy czy Vectry. W powyższym artykule mamy do czynienia z bardzo rzadką sytuacją, gdy linkowanie do strony ujednoznaczniającej jest wskazane. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 22:58, 1 mar 2014 (CET)

Droidedytuj kod

Przez pomyłkę wycofałem Twoją edycję w tym artykule, ale mam nadzieję, że to naprawiłem.--Majonez truskawkowy (dyskusja) 20:50, 2 mar 2014 (CET)

nagłówki róznych poziomówedytuj kod

Ja konsekwentnie stosuję nagłówki "po kolei" czyli na najwyższym poziomie 1, a jak ma podsekcję to drugi itd. Więc w podanych przykładach zostawiłbym 1 poziom. Chyba jedyne zalecenia dotyczące tego jest tu: Pomoc:Dzielenie_artykułów_na_sekcje#Sekcje masti <dyskusja> 22:19, 2 mar 2014 (CET)

czyli tak jak w podanych przez Ciebie przykładach. masti <dyskusja> 22:54, 2 mar 2014 (CET) dla tego okręgu zrobiłęm poprawki. Ale wygląda, że trzebaby to zrobić dla wszystkich pozostałych. Robić? masti <dyskusja> 12:25, 3 mar 2014 (CET)

Ytresedytuj kod

Chodzi o to że w tym roku miastu nadano prawo pobierania podatku Octroi (nie wiem jak to jest po polsku, forma podatku od importowanych dóbr) między tym miasteczkiem a położonym kilka km dalej Ginchy, który wynosił 1 obola za wyładowaną taczkę, 1 denara za obłożone zwierzę juczne i 1 sou za zwierzę coś ciągnące.

Pozdrawiam

Wyprawa do Zakopanego i do Rodzinyedytuj kod

Fajnie było?--J.Dygas (dyskusja) 15:58, 4 mar 2014 (CET)

Ooh,coś źle zjadłeś?--J.Dygas (dyskusja) 16:06, 4 mar 2014 (CET)

Wikipedysta infoboxedytuj kod

Cześć. nie mogłeś urodzić się 20 luty, tylko 20 lutego. Zobacz WP:PBJ#Błędy logiczne i gramatyczne

Na zachętę do dalszego rozwoju na Wikiedytuj kod

Cześć Mati. Bardzo mnie cieszy, że dużo i często edytujesz. Będziesz z czasem coraz lepszy. Mam dla Ciebie nowe wskazówki do rozwoju w projekcie:

 • stosujemy na Wiki te same nazwy sekcji końcowych. Zobacz tutaj. Czyli nie stosujemy sekcji "Źródła", tylko "Bibliografia" a w niej wymieniamy najważniejsze źródła, które wykorzystaliśmy do pisania artykułu
 • podajemy linki do źródeł konkretnie, czyli dokładnie w miejsce, gdzie jest informacja przywołana w artykule. Dodanie jako źródła strony głównej francuskiego instytutu statystyki (Francuski urząd statystyczny (fr.).) to źródło niekonkretne. Inaczej mówiąc: jeśli piszesz o chórze przy UMFC, to linkujesz to podstrony o chórze, zamiast do głównej strony UMFC.
 • jako źródła nie podajemy innych wikipedii. Jeśli przetłumaczysz znaczną część z innej wiki lub nawet cały artykuł, wtedy w opisie zmian zaznacz to i w dyskusji dodaj szablon tłumaczenia.

Jesteś obiecującym wikipedystą, dlatego już teraz dostajesz wskazówki na poziomie zaawansowanym. Śmiało edytuj dalej i rozwijaj się w projekcie. Pozdrawiam serdecznie (też z Warszawy:) H.Rabiega (dyskusja) 17:29, 8 mar 2014 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 18:00, 8 mar 2014 (CET)

Odp:Re: Na zachętę do dalszego rozwoju na Wikiedytuj kod

Odp:Re: Na zachętę do dalszego rozwoju na Wiki
Dzięki za słuszną uwagę o bocie - tu masz rację. Francuski urząd statystyczny jest rzetelnym źródłem, jeśli jest wstawiony konkretnie. Jeśli jest wstawiony ogólnie - nie daje szansy na weryfikację informacji. Sytuacja podobna: gdybym pisał o wielkości polskiego eksportu w 2011 r. i podałbym link do głównej strony polskiego Głównego Urzędu Statystycznego, wtedy każdy sam musiałby sobie poszukać danych o tym, co napisałem. "Bibliografia" - pomimo nazwy związanej z papierem - obejmuje także strony www, jeśli są podstawą artykułu. "Linki zewnętrzne" są dla treści, których nie ma w artykule. H.Rabiega (dyskusja) 19:38, 8 mar 2014 (CET) PS. Gratuluję statusu redaktora:) Teraz już jesteś samodzielny. H.Rabiega (dyskusja) 19:40, 8 mar 2014 (CET)

Redaktoredytuj kod

Przyjacielu, bardzo serdecznie gratuluję ci uzyskania redaktora polskiej wikipedii.Pozwolę sobie jeszcze dodać, byś bardzo uważnie przeglądał strony, i jeszcze jeden typ dla ciebie. Nie akceptuj stron o których nie masz zielonego pojęcia. Zostaw je dla innych redaktorów.Jest nas dużo.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 22:44, 8 mar 2014 (CET)

I jak leci z przeglądaniem?--J.Dygas (dyskusja) 20:37, 16 mar 2014 (CET) No widzę, że dobrze ci idzie z przeglądaniem, poza tym jednym Pi. No przyzwyczaisz się.--J.Dygas (dyskusja) 19:48, 1 kwi 2014 (CEST) Jak tam było w szkole? Ciężko?--J.Dygas (dyskusja) 19:48, 1 kwi 2014 (CEST)

Mieczysław Chrostekedytuj kod

Zaakceptowałem ten art.--J.Dygas (dyskusja) 23:51, 8 mar 2014 (CET)

No i super;=). A jutro nie do szkoły? Ja ze względu na kndydaturę Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2014-03/J.Dygas wziąłem chorobowe.;=)--J.Dygas (dyskusja) 23:59, 8 mar 2014 (CET)

Ale niestety nie możesz jeszcze głosować na podst statutu głosowania, musiałbyś mieć 1. stycznia 2014 roku 1000 wpisów na wikipedii, a nawet tyle nie masz dziś. Trzymaj za mnie kciuki.--J.Dygas (dyskusja) 00:08, 9 mar 2014 (CET)

Szkołaedytuj kod

Hmmmm, oczywiście, jej, jej, jej.Zgubiłem rachubę czasu.;=);=);=)--J.Dygas (dyskusja) 00:21, 9 mar 2014 (CET)

Nie wiem o co ci chodzi w sprawie posługiwania się językiem polskim, ja tak samo mówię po polsku, jak i ty.--J.Dygas (dyskusja) 11:20, 9 mar 2014 (CET)

Sorry, że tak powiem, ale takie żartowanie szkodzi mi w wyborach.--J.Dygas (dyskusja) 12:03, 9 mar 2014 (CET)

Odp:Allainesedytuj kod

Odp:Allaines

Bardzo poprawnie. Dzięki za zaangażowanie. H.Rabiega (dyskusja) 11:47, 9 mar 2014 (CET)

Jesteś precyzyjny – to dobrze dla wikipedysty:) satysfakcji z pracy w projekcie. Do następnego kontaktu H.Rabiega (dyskusja) 11:58, 9 mar 2014 (CET)

Ad:Witaminyedytuj kod

Ad:Witaminy

Dlaczego skasowałeś nawias? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 12:23, 9 mar 2014 (CET)

Inseeedytuj kod

Nie, nie chodzi o to. Są tam informacje o przeprowadzkach i stanie matrymonialnym. PozdrawiamVentic (dyskusja) 22:30, 10 mar 2014 (CET)

Gminy Francjiedytuj kod

jeżeli da się te dane wyłuskać z artykułów to da się zrobić tabelę sortowaną. Muszę na to popatrzeć. masti <dyskusja> 20:52, 12 mar 2014 (CET)

Odp.Plany.

Dobry pomysl.--J.Dygas (dyskusja) 17:18, 5 wrz 2014 (CEST)

Sd.Kfz.251edytuj kod

Jeżeli pojazd nie jest w Muzeum eksponowany, to poco to wstawiasz , w innych nie wymienionych przez ciebie muzeach też nie jest eksponowany, no i jest ok:=) bym był za tym , byś to poprawił . Pozdrawiam do WAWY:=)--J.Dygas (dyskusja) 21:01, 12 mar 2014 (CET)

Sd.Kfz.251edytuj kod

Wygląda super, ani jednego czerwonego linka, a i dobrze ułożony.--J.Dygas (dyskusja) 20:52, 16 mar 2014 (CET)

{{FRA gmina infobox}}edytuj kod

Jeżeli nie zamierzasz wykonać takich edycji w pozostałych 36540 wywołaniach tego szablonu to nie zmieniaj go. Twoja edycja popsuła 36541 artykułów, ty naprawiłeś jeden z nich. Tego typu zmiany należy przedyskutować w Dyskusja wikiprojektu:Infoboksy lub Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne. ~malarz pl PISZ 22:47, 18 mar 2014 (CET)

Odp:Biachesedytuj kod

Odp:Biaches

Teraz jest ekstra:) Dzięki za zaangażowanie. Pozdrawiam serdecznie H.Rabiega (dyskusja) 17:27, 25 mar 2014 (CET)

Piedytuj kod

Cześć, nie oznaczaj proszę edycji w języku angielskim. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:20, 30 mar 2014 (CEST)

Data dostępuedytuj kod

Ta data w szablonach Cytuj to data kiedy zajrzałeś do źródła. Data publikacji jest w parametrze Data publikacji. masti <dyskusja> 09:26, 31 mar 2014 (CEST)

PS: Powodzenia :) masti <dyskusja> 09:26, 31 mar 2014 (CEST)

Test szóstoklasistyedytuj kod

Kiedy będą wyniki?--J.Dygas (dyskusja) 20:16, 1 kwi 2014 (CEST)

Trzymałam, trzymałam. To jestem spokojna. Wyniki kiedy będą, to będą, na pewno wszystko okej. Marencja (dyskusja) 10:20, 2 kwi 2014 (CEST)

Szablon:Strona WWW infoboxedytuj kod

Nie, nie bardzo.--J.Dygas (dyskusja) 20:32, 1 kwi 2014 (CEST)

Aha, takiego szablonu nie ma, zmień.--J.Dygas (dyskusja) 20:34, 1 kwi 2014 (CEST) MI się wydaje po prostu Infobox.--J.Dygas (dyskusja) 20:35, 1 kwi 2014 (CEST)

{{Strona WWW infobox}}edytuj kod

Ale co nie wychodzi? Bo w artykułach sie samo nie pojawi. PS: Strona to alexa.com nie Alex. masti <dyskusja> 21:33, 1 kwi 2014 (CEST)

40/40edytuj kod

Tak długo się czeka na wyniki??? Ojej, dziwna sprawa. A wynik pierwsza klasa! Wypadałoby oblać, ale nie namawiam młodzieży do złego przecież. Bardzo się cieszę i pozdrawiam! Marencja (dyskusja) 01:02, 31 maj 2014 (CEST)

Szkołaedytuj kod

VII klasa?--J.Dygas (dyskusja) 20:14, 24 lut 2015 (CET)

Odp:Francuskie gminyedytuj kod

Odp:Francuskie gminy

Hej. Dzięki za pamięć:) Chętnie poznam zakres prac do wykonania. Mogę wstępnie zadeklarować minimum 2 godziny tygodniowo, które mogę przeznaczyć na współpracę z Tobą przy gminach Francji. Zatem czekam na dalsze szczegóły:) Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 07:25, 27 lut 2015 (CET)

 • Witam ciebie.

A ja pisze z telefonu.Za wolno by to trwalo.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 21:30, 27 lut 2015 (CET)

Dzięki za screeny. Przyjrzę się temu i spróbuję się tego wyuczyć. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 22:38, 27 lut 2015 (CET)
 • Nie,nie rzucaj ale przeciez masz czas na to.To nie zmienia sie tak czesto jak np. wyniki meczy.Hehe.Pozatym masz kolege Rabiege.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 08:44, 28 lut 2015 (CET)

Witam serdecznie! Dziękuję za Twoje sugestie. Ta druga opcja chyba będzie dla mnie trochę łatwiejsza w realizacji. Zerknę do ostatnio publikowanych i zmienię dane o liczbie mieszkańców gmin wg stanu na rok 2012. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam z ciepłej Bydgoszczy... --mirek jakubowski 20:36, 1 mar 2015 (CET) Mirek46 (dyskusja)

Dzięki Mati za inicjatywę i trzymam kciuki za Twoje francuskie gminy. Nie rezygnuj z ambitnych planów – co najwyżej rób sobie odpoczynek co jakiś czas, żeby nabrać nowych sił. Będę podpatrywał, jak Ci idzie:) Widzę, że chodzisz do Staszica przy Nowowiejskiego. W takim razie kiedyś możemy się umówić na mini-wikimaraton w Bibliotece Narodowej:) H.Rabiega (dyskusja) 22:56, 4 mar 2015 (CET) Najwięcej ręcznych edycji w miejscowościach Francji wykonał chyba Regan1973. Pewnie niejedno widział i może wiedzieć, kto mógłby jeszcze pomóc. A przy okazji tu było chętnych dwóch technicznych, więc i może oni by pomogli. Sławek Borewicz, → odbiór 17:02, 10 mar 2015 (CET)

Odp: Francuskie gminyedytuj kod

Przed podjęciem propozycji obejrzyj dokładnie ich wiki. Trzeba wysondować jak u nich z obsługą Wikidanych. U nas jest to ciągle w powijakach. Coś tam ciągniemy ale w dalszym ciągu szału nie ma. Może oni mają ku temu jakiś dedykowany projekt. Jak temat będzie rozpoznany, to wtedy można startować z propozycją. Pochwalić ich obecne dane, wyrazić chęć z ich wykorzystania ale w trybie wiecznej aktualności i wskazać, że ekspozycja danych przez Wikidane to zapewni. Oczywistym jest, że same dane to nie wszystko i trzeba również przygotować moduł(y), które te dane potrafią odczytać i zaprezentować w obecnej formie. Dobrze byłoby przygotować raport jakie dane i skąd przepisywać do jakich cech, jak i gdzie. Dokładne opisanie powinno ułatwić znalezienie operatora bota, który nie będzie musiał poświęcać dodatkowego czasu na własną analizę. Z drugiej strony może nawet są u nich głosy, które tego chcą, ale nie ma wystarczającej motywacji, bo po co zmieniać coś co działa. Jak oni sami tego nie zrobią to propozycję można by również wrzucić bezpośrednio na Wikidane, chociaż bez ich akceptacji te dane będą potem martwe. Jak oni się zmigrują, to będą te dane potem utrzymywać, a o to głównie chodzi. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:13, 14 mar 2015 (CET)

Mówiąc obsługa Wikidanych miałem na myśli wsparcie techniczne w postaci szablonów i modułów, które te dane czytają i wyświetlają oraz z ich powszechnością i popularnością stosowania. Osób ani botów nie musi być dużo. Wystarczy kilka kompetentnych i aktywnych osób i da się wszystko ogarnąć. Z dyskusji niżej wynika, że mają obawy. To normalne. Jest to coś zupełnie nowego. Same Wikidane jeszcze mają ograniczenia. Mi na przykład bardzo brakuje zadawania zapytań. W każdym razie dane nie zając, więc nie uciekną. Nie dziś to za rok może coś się zmieni. Jeśli znasz jakieś artykuły, gdzie takie dane są (być może testowo) już przeniesione do Wikidanych to możemy się zacząć bawić w utworzenie modułów, które je zaprezentują po naszej stronie. Takie rozwiązanie potem można im zaprezentować jako gotowiec do wzięcia. Edycji na ich stronach się nie podejmuję. Za duże ryzyko popełnienia błędu jak się nie zna języka. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:20, 19 mar 2015 (CET) Czekamy aż Francuzi zrobią pierwszy krok i zaimplementują to po swojej stronie. Modèle: to ich przestrzeń szablonów. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:22, 31 mar 2015 (CEST)

Odp. francuskie gminyedytuj kod

Witaj. W dyskusji tej chodzi o możliwość włączenia mechanizmu pobierania przez infoboks gmina we francuskiej Wikipedii (a docelowo przez wszystkie podobne boksy w różnych wersjach językowych) danych z Wikidata. Inicjator dyskusji sugerował, by w ten sposób pobierać informacje o merze, siedzibie gminy, powierzchni, kodzie pocztowym, herbie, jak również ilustrację. W dalszej dyskusji wyrażono co do tego pomysłu kilka wątpliwości: - czy dane z Wikidata są aktualne, czy ktoś się zajmuje na bieżąco ich poprawianiem, czy mogłyby to robić boty, i czy będą to robić bez błędów, w których usunięto by informacje poprawne i ważne, - czy nie będzie tak, że związanie danych w haśle z danymi w Wikidata utrudni ich poprawianie w razie błędu (część dyskutantów wyraża obawy, że będzie to wręcz niemożliwe, jeśli ktoś nie opanował technikaliów, a to podziała zniechęcająco) - jak zapewnić, żeby treść wprowadzona w ten sposób do haseł miała widoczne źródło, - niektóre dane są bardzo nietrwałe (oficjalne strony WWW gmin czy liczba mieszkańców), padały więc pytania, jakie informacje pobierać z Wikidata.

Stwierdzono, że ogólnie takie rozwiązanie byłoby bardzo dobre, ale trzeba to zrobić w porozumieniu z kimś, kto siedzi na Wikidata, żeby zsynchronizować działania. Loraine (dyskusja) 14:46, 16 mar 2015 (CET)

Odp:Tłumaczeniaedytuj kod

Odp:Tłumaczenia
Cześć. W przypisach podajemy odnośniki do książek, artykułów z czasopism, stron internetowych itp. Obcojęzycznych tytułów książek i czasopism nie tłumaczymy. O jakie cytaty chodzi, możesz podać przykład tłumaczonego przez Ciebie hasła? Pozdrawiam Filip em 08:59, 29 cze 2015 (CEST)

Lengo (kanał)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Lengo (kanał), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać definicję
 • ...
 • ...

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 03:09, 30 cze 2015 (CEST)

Nggela (kanał)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Nggela (kanał), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać definicję
 • ...
 • ...

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 03:10, 30 cze 2015 (CEST)

Sealark (kanał)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Sealark (kanał), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać definicję
 • ...
 • ...

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, Khan Tengri (dyskusja) 03:10, 30 cze 2015 (CEST)

Wikipedysta:Mati7/Lengo (kanał)edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:05, 30 cze 2015 (CEST)

USS Aaron Ward (DD-483), po czyszczeniu kodu przejrzyj wykonane zmiany!edytuj kod

Mamy dzięki Tobie kolejną jednostkę opisaną na Pl-Wiki :) W związku z tym dwie prośby - jak rozumiem, jest to tłumaczenie z angielskiej Wikipedii, prawda? To dla zapewnienia ciągłości praw autorskich, wstaw proszę szablon {{przetłumaczony}} na stronę dyskusji artykułu. Druga rzecz - napraw proszę link do Dictionary of American Naval Fighting Ships, bo ten, który podałeś, nie działa :( Poprawiłem też trochę błędów w artykule, przejrzyj go jeszcze, im więcej par oczu tym lepiej ;) Przy okazji, polecam ściągawkę do słownictwa technicznego, głównie autorstwa Belissariusa, IMHO bardzo użyteczna. Dzięki za nowy art i pomyślnych edycji!--Felis domestica (dyskusja) 00:36, 9 lip 2015 (CEST)

Schwerer Wehrmachtschlepperedytuj kod

Na en-Wiki mają ten obrazek. Jeśli prawidłowy, to należałoby dać u nas też. Ciacho5 (dyskusja) 16:23, 19 lip 2015 (CEST)

Sturminfanteriegeschütz 33Bedytuj kod

Nie zmieniaj tytułu na błędny używając wielkich liter. Sprawdź jak ta pozycja jest opisana w katalogu Biblioteki Narodowej - Biblioteka Narodowa lub w WorldCat - WorldCat.--7TP (dyskusja) 16:59, 20 lip 2015 (CEST)

rewertyedytuj kod

Dogadajcie się z @7TP, bo wzajemne rewertowanie się do niczego dobrego nie prowadzi. W razie braku porozumienia podnieście sprawę w Kawiarence. Ciacho5 (dyskusja) 17:02, 20 lip 2015 (CEST)

Tu nie ma się z czym dogadywać. Podałem na tyle wiarygodne źródła, że chyba nie ma wątpliwości, co do prawidłowego zapisu. Jak kolega @Mati7

zaproponuje, aby np. "hak" pisać przez "ch" to też będziemy dyskutować? Zapis jest teraz prawidłowy i nie należy go zmieniać.--7TP (dyskusja) 17:08, 20 lip 2015 (CEST)

Łódź MOBedytuj kod

Po pierwsze, po polsku nazywa się to łodzią ratowniczą, MOB to straszny makaronizm. (faktem jest, że mamy Łódź ratownicza opisujący coś innego (Link zewnętrzny też opisuje podobną), ale to efekt "morskości" Polaków, której i Ty się nie ustrzegłeś (okręt-statek).

Po drugie, przepraszam, ale bzdury wypisujesz. Jakie hybrydowe kadłuby? Źle też tłumaczysz. W oryginale napisano, że używane są zarówno zaburtowe silniki jak i wbudowane z pędnikiem wodnoodrzutowym. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby stosować wbudowany z klasyczną śrubą. Nie ma też żadnego wpływu wielkości (na 59 metrowym holowniku jest, na 250 metrowym tankowcu może nie być).

Przetłumaczyłeś artykuł bez źródła, nie podałeś nowego - tak się nie robi. Proponowałbym oznaczyć do skasowania (jako jedyny autor masz prawo) i napisania od nowa, w oparciu o poważne źródła. Spróbuję takich poszukać, a kiedyś mogę dodać wymagania SOLASu. Ciacho5 (dyskusja) 12:54, 21 lip 2015 (CEST)

 • Właściwe materiały to:

[1], [2], [3], [4], [5], [6].

Wyróżnia się łodzie ratownicze (Rescue Boats) i szybkie łodzie ratownicze (Fast Rescue Boats, Fast Rescue Crafts). Te ostatnie są najczęściej widziane/zauważane i bardziej spektakularne (ponad 20 węzłów, czas wodowania rzędu minuty-dwóch). Ciacho5 (dyskusja) 13:20, 21 lip 2015 (CEST)

 • Eee. Co takiego tam jest? Ja widzę schemat łodzi, a stronę wcześniej krótki jej opis. Coś specjalnego? (błąd w opisie, odwodzenie zamiast odwodnienie na widoku od rufy). Ciacho5 (dyskusja) 16:36, 21 lip 2015 (CEST)
 • A, tak. To jest też skutek naszych braków językowych w sprawach morskich. W angielskim jest oficjalnie rescue boat, MOB lub MOB boat jest nieoficjalnie, ale na tyle często, że jest tak nazywana na planach. Jak będzie artykuł o takiej łodzi (MOB) to umieściłbym go pod Łodź ratownicza, a tamten dał pod Łódź ratownicza (ratownictwo brzegowe) albo Łódź poszukiwawczo-ratownicza. Ciacho5 (dyskusja) 17:02, 21 lip 2015 (CEST)

Odp:Tłumaczenia artykułówedytuj kod

Odp:Tłumaczenia artykułów
musisz sobie włączyć te funkcję osobno dla tych języków, które znasz. Nastepnie klikając w ikonkę "Tłumaczenia" dostaniesz stronę gdzie możesz zarządzać tłumaczeniami. Np. dla en.wiki to będzie en:Special:ContentTranslation. Po wybraniu Rozpocznij tłumaczenie masz możliwość wyboru języków między którymi chcesz tłumaczyć i tytułów artykułów. Do wyszukania brakujących artykułów możesz użyć narzędzia na WMFLabs np. Artykuły istniejące na en.wiki, których nie ma na pl.wiki. I do pracy. Nie sprawdzałem jakości tłumaczeń ale biorąc pod uwagę ogólnie kiepską jakość tłumaczenia maszynowego na język polski warto dobrze przejrzeć treść. masti <dyskusja> 14:49, 28 lip 2015 (CEST) to może i lepiej. Szczerze mówiąc nie korzystałem z tego jeszcze. Choć wiem, że dobrze się sprawdza np. Czeski<->słowacki i tam z tego rozszerzenia korzystają. masti <dyskusja> 15:52, 28 lip 2015 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Khan_Tengriedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Khan_Tengri

Bo to Białorusin. Khan Tengri (dyskusja) 16:49, 28 wrz 2015 (CEST)

Cestaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Cesta, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • dodać źródła

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:06, 6 paź 2015 (CEST)

Batujeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Batuje, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:08, 6 paź 2015 (CEST)

Bela (Słowenia)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Bela (Słowenia), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:08, 6 paź 2015 (CEST)

Brjeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Brje, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:08, 6 paź 2015 (CEST)

Budanjeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Budanje, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:09, 6 paź 2015 (CEST)

Črničeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Črniče, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:09, 6 paź 2015 (CEST)

Dobravljeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Dobravlje, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:10, 6 paź 2015 (CEST)

Dolenjeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Dolenje, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:10, 6 paź 2015 (CEST)

Dolga Poljanaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Dolga Poljana, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:10, 6 paź 2015 (CEST)

Gaberjeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Gaberje, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:10, 6 paź 2015 (CEST)

Gojačeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Gojače, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:11, 6 paź 2015 (CEST)

Gozd (Słowenia)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Gozd (Słowenia), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:11, 6 paź 2015 (CEST)

Grivčeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Grivče, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:11, 6 paź 2015 (CEST)

Kamnjeedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mati7/Kamnje, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • napisać treść
 • uźródłowić

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, John Belushi -- komentarz 17:12, 6 paź 2015 (CEST)

Odp:Słoweńskie miejscowościedytuj kod

Odp:Słoweńskie miejscowości
 • zamiast szukać złych wzorców poszukaj tych dobrych. nie akceptujemy artykułów bez źródeł, substubów a do tego masowo wstawianych. kiedyś obowiązywały inne normy ale dla utworzonych dziś artykułów nie mają one znaczenia. pracuj wolniej ale dokładnie, tak by przyszły czytelnik miał pożytek z jednego choćby artykułu i by nikt już po Tobie nie musiał niczego poprawiać i dodawać podstawowe informacje i źródła. pozdrawiam. - John Belushi -- komentarz 17:16, 6 paź 2015 (CEST)
 • jak wygląda poprawny zalążek możesz zobaczyć na przykładzie hasła: Hopsford, które właśnie powstało - John Belushi -- komentarz 17:23, 6 paź 2015 (CEST)

Wikipedysta:Mati7/Batujeedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:04, 6 paź 2015 (CEST)

Wikipedia:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłęedytuj kod

Cześć. Gratuluję III miejsca w październikowym DNA i zapraszam na podlinkowaną w nagłówku stronę. Tam, jeśli znajdziesz coś dla siebie, dokonaj wyboru dwóch książek (w sprawie ich dostarczenia do Ciebie skontaktuj się z osobą która je oferuje), po czym przekaż informację kolejnemu z tabelki :) W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą. Pozdrawiam, X-domin (dyskusja) 21:09, 15 paź 2015 (CEST)

Re:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłęedytuj kod

Witam serdecznie. Cieszę się, że ktoś docenił mój wkład nie mniej jednak nie skorzystam z pozycji książkowych, ponieważ na liście nie ma żadnych z dziedziny o której pisuję. Czy w związku z rezygnacją również muszę podjąć jakieś działania, bądź komuś gdzieś coś odpisać ? Pzdr. --B-X (dyskusja) 11:18, 17 paź 2015 (CEST)

Witam postąpiłem wg Twoich wskazówek, przekazując swój wybór kolejnej osobie. Swoją drogą ten licznik dodanych artykułów nie jest zbyt precyzyjny, ponieważ naliczył mi zaledwie 7 artów, mimo iż dodałem ich w tym miesiącu 63 nowe wpisy z czego większość spełnia kryteria, ale to tylko takie obserwacje przy okazji. Pozdrawiam.--B-X (dyskusja) 12:37, 18 paź 2015 (CEST) No to teraz już wiem w jaki sposób to działa :) Pzdr.--B-X (dyskusja) 13:23, 18 paź 2015 (CEST)

SMS Wienedytuj kod

Trochę zmian wniosłem. Niektóre z pewnością są słuszne (kotły są opalane, nie napędzane, moc zaś mają maszyny, siłownie lub cały układ kadłub-silnik-śruba, lecz nie kotły), ale w paru miejscach się zatrzymałem:

 1. Pewien jesteś, że okręty tworzyły Dywizję? Częściej używa się określenia dywizjon, ale nie wiem, czy sie różnią i dlaczego.
 2. Pancerz niklowo-stalowy? W żadnym artykule (bo do Wikipedii moja wiedza się (prawie) ogranicza) się z takim nie spotkałem. Ze stali niklowej może? Tak jak w Krążowniki pancerne typu Izumo?
 3. Komandosi. W czasie I wojny to chyba jeszcze ich specjalnie nie było, a okręt jako obrona przed komandosami słabo się raczej spisuje. Natomiast jako obrona przed desantem już ma rację bytu. A desant można wykonać normalnymi siłami, bez komandosów.
 4. i 14 grudnia ogłoszono ocalenie okrętu. Zmieniłem na stratę, ale może wojskowa propaganda ogłosiła co innego?
 5. Marynarka postanowiła o zakończeniu wydobycia okrętu z dna portu 7 czerwca i „Wien” został ostatecznie wydobyty przez Włochów w latach dwudziestych jest (według mnie) trochę niejasne. Czy marynarka postanowiła o zaprzestaniu podnoszenia/porzuceniu operacji, czy też o jej zakończeniu pozytywnym (dokończymy podnoszenia).
 • Jeżeli będziesz w najbliższym czasie edytował, to przy okazji zmień działa na Hotchkiss.

Pozdrowienia. Ciacho5 (dyskusja) 22:35, 21 lis 2015 (CET)

Czy wiesz – Pancerniki obrony wybrzeża typu Monarchedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 16:29, 22 lis 2015 (CET)

Dobry artykułedytuj kod

Sorry ale czy Twoja strona posiada status dobrego artykułu ? Myślę że ten znaczek jest pewnym wyróżnieniem i wiem że dotyczy on artykułu Þór ale niefortunnie umieszczony, sugeruje że Twoja strona została wyróżniona. I jeszcze jedna prośba aby nominowane artykuły (SMS Wien, Budapest, Monarch) umieszczać szablon

Hermod (dyskusja) 21:24, 28 lis 2015 (CET)

SMS Wien, SMS Wien, SMS Budapestedytuj kod

Witaj, generalnie wiele inf. w tych art. się powtarza. Poprawiłem kilka błędów w SMS Budapest - jeśli chce Ci się przenieść te poprawki na dwa pozostałe art. chętnie je sprawdzę pod kątem DA. Pozdrawiam, D kuba (dyskusja) 22:05, 6 gru 2015 (CET)

Podziękowanie - Pancerniki obrony wybrzeża typu Monarchedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:59, 7 gru 2015 (CET)

Życzenia Bożonarodzenioweedytuj kod

Wikiprzyjacielu!!! Życzę tobie i twojej rodzinie szczęśliwych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.--J.Dygas (dyskusja) 15:35, 24 gru 2015 (CET)

DI-1edytuj kod

Tak właściwie to mi się wydaje ok. Nie wiem o co PMG chodzi. Krótki artykuł ale jest dobry. Ja osobiście nic przeciwko niemu nie mam. Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 20:42, 21 sty 2016 (CET)

Mygeetoedytuj kod

Hej, ostatnio integruję większość planet SW w jeden artykuł. Uważam że Mygeeto jako osobny artykuł nie spełnia naszych zaleceń i gdyby dać do DNU to ktoś by szybko usunął. Integracja z listą to według mnie jedyne rozwiązanie na zostawienie tego artykułu na wiki. Co o tym sądzisz? Sidevar (dyskusja) 09:55, 23 sty 2016 (CET)

Ja sugerowałbym się wersją angielską, gdzie osobno mamy tylko te najważniejsze planety. Stworzyć konkretne kryteria byłoby trudno i nie chcę takich tworzyć. Moim aktualnym celem jest integracja tych, które moim zdaniem nie mają żadnych szans w DNU. Sidevar (dyskusja) 10:59, 23 sty 2016 (CET) Przykładowo: Mygeeto, Chandrila, Polis Massa, Zonama Sekot, Utapau czy Ryloth. Możę dorzucę jeszcze kilka, nie sprawdziłem wszystkich planet. Sidevar (dyskusja) 11:17, 23 sty 2016 (CET) Dziękuję za kooperację. Bardzo mało osób potrafi działać zespołowo. Czy nie masz nic przeciwko integracji planet, które wymieniłem wyżej? Sidevar (dyskusja) 15:30, 23 sty 2016 (CET) Jak chcesz to możesz spróbować zintegrować Utapau z Ciała niebieskie z uniwersum Gwiezdnych wojen. W tym przypadku trzeba ten tekst skrócić przynajmniej o połowę. Sidevar (dyskusja) 20:36, 23 sty 2016 (CET) Utapau wygląda ok, możesz integrować :) Sidevar (dyskusja) 22:31, 5 lut 2016 (CET)

Czy wiesz – Pancerniki typu Habsburgedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 17:42, 24 sty 2016 (CET)

Norweskie patrolowceedytuj kod

Witaj. Nie ma takiego zwierzęcia jak silnik diesel-elektryczny. Jest taki napęd (polega na tym, gdybyś nie wiedział, że silnik spalinowy (diesel) (ale może być i turbina) napędza prądnicę (częściej kilka silników napędza kilka prądnic), a prąd zasila silnik/ki obracające śrubę/śruby. Odróżniać należy od (popularnego na okrętach podwodnych) systemu, gdzie śruba jest obracana albo przez silnik spalinowy albo elektryczny.

Będziesz edytował te artykuły i poprawisz przy okazji, czy mam to załatwić? Ciacho5 (dyskusja) 21:55, 1 lut 2016 (CET)

Podziękowanie - Pancerniki typu Habsburgedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 07:33, 10 lut 2016 (CET)

DI-1edytuj kod

Hej

Czasem hasła po prostu nie mają szczęścia. Nikt na nie nie zwrócił uwagi. Dałem głos na tak. PMG (dyskusja) 00:04, 11 kwi 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Zatoka Macajalaredytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Proszę ten artykuł napisać po polsku. Przepraszam, ale zdania w stylu Pod koniec lat 80-tych region Mindanao Północne zaliczył gwałtowny rozwój ekonomiczny z kilku powodów czy wciąż zanieczyszcza zatokę dużą ilością zanieczyszczeń to jest zwyczajny bełkot. Końcówki gramatyczne są używane chyba w sposób losowy (środki do życia znalazło się).

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 09:09, 1 lip 2016 (CEST)

Stirling (wyspa)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • powtórzył prośbę do australijskiego rządu, by zrobiś nieużywany pas startowy dostępny dla szukających azylu - to zdanie nie ma sensu. Prawdopodobnie osiągnęły zaawansowane stadium - to były tak super tajne, że nic nie wiemy? I co osiągnęło? Negogcjacje?

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 09:12, 1 lip 2016 (CEST)

Oznaczenia okrętówedytuj kod

Drobna sugestia: nie pisz oznaczeń alfanumerycznych w rodzaju PGM-5 w cudzysłowach - to nie są nazwy, rozumiane jako imiona okrętów. Pibwl ←« 18:55, 9 lip 2016 (CEST)

Linki interwikiedytuj kod

Uprzejmie przypominam o wstawianiu do nowo utworzonych artykułów linków interwiki. Jak to zrobić, możesz przeczytać na tej stronie pomocy - Pomoc:Interwiki. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 21:10, 1 lis 2016 (CET)

Życzenia Bożonarodzenioweedytuj kod

Wikiprzyjacielu! Życzę tobie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i przekazuję życzenia również dla twojej rodziny pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 19:09, 24 gru 2016 (CET)

Życzeniaedytuj kod

Wikiprzyjacielu! Życzę tobie szczęśliwego Nowego Roku 2017 i udanych artykułów na naszej Wikipedii! :-) --J.Dygas (dyskusja) 19:05, 1 sty 2017 (CET)

SMS Erzherzog Franz Ferdinandedytuj kod

"30 maja pancernik zderzył się z nieznanym austro-węgierskim niszczycielem, gdy oba okręty starały się uniknąć bombardowania przez włoski sterowiec; niszczyciel zatonął" – ja bym to wywalił albo zmienił na „NYT wprawdzie donosił to i to, ale to nieprawda”. Dzięki za dobre artykuły i pozdrawiam;) Zala (dyskusja) 19:21, 8 sty 2017 (CET)

 • Myślę, że czas na opuszczenie bezpiecznego niedźwiedziego leża;) Zala (dyskusja) 07:10, 9 sty 2017 (CET)

Pancerniki typu Radetzkyedytuj kod

Trzeba też ujednolicić nazewnictwo klasy: w artykułach o poszczególnych jednostkach nazywasz je przeddrednotami (moim zdaniem słusznie), a w artykule o typie półdrednotami. Zala (dyskusja) 10:12, 9 sty 2017 (CET)

SMS Radetzkyedytuj kod

Tego akurat nie sprawdziłem, ale zaraz się za to wezmę;) Zala (dyskusja) 20:36, 9 sty 2017 (CET)

Cycling and Wikidataedytuj kod

Hi, I see you add 2017 rosters. We are working on Wikidata d:Module:Cycling race to develop different functions about cycling, we centralize datas on Wikidata to work together and save more time. If you want, we can work together to finish adaptations to PL Wiki and translate items on Wikidata to permit the polish users to work in their language. The page is here. At this moment, we have nine different functions. You can see the in action on FR Wiki. Jérémy-Günther-Heinz Jähnick (dyskusja) 13:40, 15 sty 2017 (CET)

SMS Erzherzog Franz Ferdinandedytuj kod

Witaj! Czy masz coś przeciwko zgłoszeniu powyższego hasła do Medalu? Dodam jeszcze, że wg mnie SMS Radetzky i SMS Zrínyi również nadają się do Medalu, ale skupmy się pierw na powyższym. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 00:48, 25 sty 2017 (CET)

OK! Zgłosiłem Erzherzoga. Daj znać jak skończysz z pozostałymi dwoma. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 15:55, 26 sty 2017 (CET) Cieszę się! Proponuję zgłosić oba, gdy zakończy się dyskusja nad przyznaniem wyróżnienia Franzowi Ferdinandowi. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 00:58, 4 lut 2017 (CET) Witaj! Oba hasła zostały zgłoszone. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 23:20, 3 mar 2017 (CET)

Austro-Węgierskie okręty podwodneedytuj kod

Witaj;) Pisz spokojnie o tych OP, jeśli masz źródła, bo z tym nie jest różowo... Ja raczej będę dalej zajmował się francuskimi i niemieckimi, więc sobie w paradę nie wejdziemy;) A że mam w swojej twórczości sporo DA o OP, możesz zerknąć i ew. się wzorować. Pozdrawiam serdecznie;) Zala (dyskusja) 07:58, 30 sty 2017 (CET)

FC Vizelaedytuj kod

Cześć. Zmieniłem sekcję Linki zewnętrzne na Bibliografia, bo zdaje się, że są to źródła, z których korzystałeś - szczególnie ta druga strona. Pamiętaj, że źródła należy opisywać tak, aby było wiadomo, że nimi są, a nie tylko linkami do stron uzupełniających treść artykułu. Hasła muszą bowiem spełniać zasadę weryfikowalności - nie tylko te zgłoszone do Wikiwyzwania. Pozdrawiam, Nostrix (dyskusja) 21:38, 26 lut 2017 (CET)

Wikiwyzwanieedytuj kod

Ok, zaraz jeszcze raz na to zerknę. Tournasol Słucham :) 15:53, 27 lut 2017 (CET)

T Poprawione, dzięki za zgłoszenie błędu. Tournasol Słucham :) 15:59, 27 lut 2017 (CET)

Okręty podwodne typu U-3edytuj kod

Hej;) Dokonałem poprawek w Twoim brudnopisie. Dokonałbym jeszcze w artykule dwóch zmian: 1. przeniósłbym przypisy z infoboksu do sekcji „Konstrukcja i budowa”, dodając do w niej uźródłowione dane techniczne w niej niewystępujące (w artykułach okrętowych odeszliśmy od stosowania przypisów w infoboksie, jeśli dane występują w tekście artykułu); 2. zintegrowałbym sekcje „Służba” i „Jednostki wchodzące w skład typu” – znaczy zlikwidowałbym tę drugą, a danymi z niej uzupełnił pierwszą, bez podziału na okręty, które niebawem opiszesz;) Rozpisana na pojedyncze okręty sekcja służba nie podoba się wielu „znawcom tematu” (spójrz: Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Okręty podwodne typu UC I) i dobrze by było, jakbyś pozostawił tylko zintegrowaną dla obu okrętów sekcję „Służba” (po dostaniu batów przy UC I robię to teraz np. tak: [7]. Pozdrawiam serdecznie;) Zala (dyskusja) 12:33, 21 mar 2017 (CET)

Odp:CEE Spring 2017edytuj kod

Odp:CEE Spring 2017

Hej :) W obu przypadkach odpowiedź brzmi "tak" :) Tzn. zaliczyłabym hasła dotyczące Austro-Węgier. I również hasło wyciągnięte z brudnopisu i przeniesione do przestrzeni głównej, nawet jeśli brudnopis był starszy. Pozdrawiam cię serdecznie i trzymam kciuki za przyjemny udział w CEE Spring :) Magalia (dyskusja) 13:56, 23 mar 2017 (CET)

Resolute (statek kosmiczny)edytuj kod

Sidevar (dyskusja) 23:04, 2 kwi 2017 (CEST)

Ad:Austro-węgierskie okręty podwodne typu U-3edytuj kod

Coś jest nie tak z tymi Twoimi artykułami o U-3, U-4 i typie U-3. Nie chodzi mi tu o treści merytoryczne, a techniczne. Otóż trafiłem na nie przypadkiem, choć patroluję nowe artykuły o tematyce okrętowej codziennie (nie było ich na liście nowonapisanych). Zaciekawiony, zajrzałem do ich "historii i autorów" i okazało się, że ich początek datuje się na rok czy nawet 2 lata temu, a powstały poprzez przeniesienie Twojej strony brudnopisu z... artykułami na zupełnie inny temat. Czy wiesz może, o co tu chodzi? Pozdrawiam serdecznie ;) Zala (dyskusja) 16:19, 5 kwi 2017 (CEST)

To żaden problem, tylko dość dziwna sytuacja, z którą się jeszcze nie spotkałem na wiki;) Ale człowiek się uczy całe życie;) Zala (dyskusja) 20:17, 5 kwi 2017 (CEST)

Czy wiesz – Austro-węgierskie okręty podwodne typu U-3edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 00:19, 9 kwi 2017 (CEST)

Odp:Zaświadczenieedytuj kod

Odp:Zaświadczenie
Nie, żaden paszport niepotrzebny. Napisz na adres: tomasz.ganicz at wikimedia.pl swoje dane osobowe (tylko te potrzebne do pisma) - dalej napiszę Ci procedurę weryfikacji powiązania Twojego konta z Twoją osobą. Polimerek (dyskusja) 13:02, 29 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Austro-węgierskie okręty podwodne typu U-3edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:47, 1 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:18, 10 maj 2017 (CEST)

Okręty pancerne typu Hydraedytuj kod

Hejka;) Sprawdź w źródłach to zdanie: „Przy normalnej wyporności pancerz wznosił się na 76 mm...”, czy tu nie powinny być centymetry. Ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś zaplanował okręt, którego pb wystaje jedynie 7 cm ponad lw. Zala (dyskusja) 10:48, 11 maj 2017 (CEST)

Parę konstruktywnych uwag i wątpliwości do rozwiązania: z czego wynika w ogóle typ Hydra, skoro np. Conway's podaje Spetsai? Czy na pewno miały wieżę na rufie?... Nie podajesz tu źródła, ale Conway's mówi o barbecie. Mylące jest zdanie "Okręty były opancerzone mieszaniną stali złożonej i Creusota" - zapewne w jednych miejscach była stal Creusota, a w innych pancerz typu compound (nie spotkałem się chyba z tłumaczeniem tego rodzaju pancerza na polski, jeśli już, to pancerz stalowy(? - chociaż niekoniecznie) warstwowy). Jak sądzę, grubość głównego pasa opancerzenia zmniejszała się do 100 mm na obu końcach kadłuba, a nie po obu stronach kadłuba. Skąd jest informacja, że przy normalnej wyporności pancerz wznosił się na 76 mm powyżej linii wody? Conway's mówi o 3 calach, ale w kontekście grubości opancerzenia burt (nienajlepsze jest sformułowanie "warstwa ochronna") ponad głównym pasem. W kwestii technicznej, sugerowałbym nie dzielić bibliografii na dwie kolumny - chyba łatwiej jest wtedy się w niej zorientować na pierwszy rzut oka. Pozdrawiam. Pibwl ←« 09:17, 12 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:31, 10 cze 2017 (CEST) 

Odp:Okręty pancerne typu Dracheedytuj kod

Cześć, i jak, zgłaszasz do wyróżnienia? Pozdrawiam, D kuba (dyskusja) 21:37, 1 lis 2017 (CET)

Jabiimedytuj kod

Jeż0216 (dyskusja) 18:28, 3 gru 2017 (CET)

Podziękowanie - SMS Prinz Eugen (1862)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:01, 19 lut 2018 (CET)

Siecheedytuj kod

Posługujesz się tym nazwiskiem jako twórcy rozdziału o okrętach austro-węgierskich w Conwayu – lecz na stronie 5 przy nim jest napisane „except capital ships”, a do takich należy przecież bohater artykułu. Wobec tego zmieniłbym autora w bibliografii i przypisach na głównego redaktora Conwaya. Pozdrawiam Zala (dyskusja) 09:09, 27 cze 2018 (CEST)

Szablon:SMS Lissaedytuj kod

~malarz pl PISZ 13:13, 31 mar 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Mati7 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 17:58, 24 wrz 2019 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 22:52, 11 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mati7" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy