Dyskusja wikipedysty:Matthead


Dyskusja wikipedysty:Matthead w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

Cieszymy się, że pozyskaliśmy nowego wikipedystę i mamy nadzieję, że edytowanie Wikipedii sprawi także Tobie przyjemność. Aby to obopólne zadowolenie pozostało na dłużej, zapoznaj się przynajmniej z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Zasady i zalecenia

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich edycji lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Neutralny punkt widzenia - pot. NPOV W skrócie: unikaj wyrażeń prezentujących tylko jeden punkt widzenia, wymień wady i zalety podane w źródle, a nie opisuj rzeczy jako "dobrych" czy "złych";
  • Weryfikowalność - pot. WER W skrócie: każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty źródłem, informacje o nim zamieść w dolnej sekcji;
  • Czym Wikipedia nie jest pot. CWNJ W skrócie: Wikipedia to nie słownik, forum dyskusyjne, kolekcja linków ani prospekt reklamowy;
  • Prawa autorskie - pot. PA W skrócie: nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej - pot. OR W skrócie: nie pisz nic na podstawie własnych doświadczeń, wszystkie informacje muszą pochodzić z weryfikowalnych źródeł wtórnych.

Aby usprawnić pracę innych wikipedystów powinieneś także stosować się do zaleceń edycyjnych. W ten sposób będziesz od razu tworzył właściwie zredagowane artykuły. Nie bój się także męczyć innych, bardziej doświadczonych wikipedystów pytaniami np. na kanale IRC polskiej Wikipedii.

ThomasBee 22:34, 6 lip 2008 (CEST)

Thorunensisedytuj kod

Zmieniłem w Mikołaj Kopernik łacińską wersję na "Nicolaus Copernicus Thorunensis", zgodnie z inskrypcją na pomniku: zdjęcie pod tym linkiem. Jeśli uważasz, że ta inskrypcja jest błędna, to podaj jakieś źródła do Twojej wersji. Pozdrawiam, Olaf @ 23:06, 3 sty 2009 (CET)

Mikołaj Haberschrackedytuj kod

Witaj. Pamiętaj proszę, że "Bibliografia" powinna zawierać tylko te pozycje, z których faktycznie korzystano przy pisaniu artykułu. Jeśli chcesz dodać książki, które omawiają dane zagadnienie, ale nie były używane przez autora hasła do jego stworzenia, dopisz je proszę pod nagłówkiem "Literatura dodatkowa". Dziękuję, Cancre (dyskusja) 18:37, 6 sty 2009 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Matthead" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy