Dyskusja wikipedysty:MemicznyJanusz


Dyskusja wikipedysty:MemicznyJanusz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Szanowny Panie

Uzupełniłem znacząco hasło "Katarzyna Polak". Dodałem liczne przypisy przy wymienionych realizacjach prac konserwatorskich. Myślę, że teraz to hasło wygląda dużo lepiej. Pozdrawiam...

Pytanie Nieulotna (02:27, 5 maj 2021)edytuj kod

Dzień dobry, napisałam artykuł w brudnopisie, ale niestety koło gwiazdki do zaobserwowania nie pojawia się strzałka, aby móc przenieść artykuł. Czy nowicjusze mogą dodawać nowe artykuły czy tylko edytować? Pozdrawiam --Nieulotna (dyskusja) 02:27, 5 maj 2021 (CEST)

Pytanie Julia Świąder (12:25, 10 maj 2021)edytuj kod

Dzień dobry, chciałabym uzupełnić pewne informacje lecz już parę razy miałam problem z dodaniem. Mam prośbę z tym związaną, czy byłaby możliwość dodania tego przez Pana? Poniżej wysyłam dane informacje:

Budoriukai jest stylem sztuki walki, który został utworzony w latach 80. XX wieku. Zawiera wszystkie odmiany sportowe różnych stylów, organizację systemów, tradycyjne techniki obronne, walkę z przeciwnikami, technikę Kata, testy Tameshi-wari oraz sposoby walki z różnego rodzaju bronią. 

Styl ten reprezentuje wiele federacji, między innymi: -ISKA, -Światowa Federacja Muay Thai, -Światowa Federacja mieszanych sztuk walk Mixed martial arts. Federacja organizuje na terenie Polski różnego rodzaju zgrupowania i festiwale. Prezesem jest Piotr Długosz. W zarządzie zasiadają Grzegorz Kowalik, Dawid Milczarek, Natalia Spalińska oraz Julia Świąder. Siedziba znajduje się w okolicach Centralnego Ośrodku Sportu- Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. --Julia Świąder (dyskusja) 12:25, 10 maj 2021 (CEST)

Pytanie Amelia Sissi (10:27, 11 maj 2021)edytuj kod

Witam! Mam pytanie odnośnie rodzin królewskich: 1. Córki Maksymiliana Bawarskiego, Elżbieta i Maria, są w Wikipedii nazwane: Elżbietą Bawarską oraz Marią Zofią Bawarską, natomiast np. najstarsza córka, Helena - Heleną Karoliną Wittelsbach (a nie, analogicznie: Heleną Bawarską). Czy nie powinno się tego jakoś ujednolicić, aby było bardziej czytelne dla czytelnika, który dopiero poznaje historię? 2. Przedstawiciele szwedzkiej rodziny królewskiej, Wiktoria, Karol Filip, Magdalena etc. są nazwani Wiktorią Bernadotte, Karolem Filipem Bernadotte oraz Magdaleną Bernadotte, a więc podaje się spolszczoną wersję imienia oraz nazwę dynastii. Dlaczego więc przedstawiciele np. duńskiej rodziny królewskiej są nazwani w taki sposób: Joachim (książę duński), Mikołaj (książę Danii) etc. zamiast imieniem i nazwą dynastii? Czy nie powinno się tego ujednolicić i wprowadzić jednego modelu nazywania stron dotyczących różnych rodzin królewskich? 3. Skoro przyjęło się, że spolszcza się imiona władców - dlaczego więc królowa Norwegii nazwana jest Sonją, a nie - polską wersją tego imienia - Sonią? Rozumiem, że spolszczenie imienia w różnych przypadkach jest niemożliwe (np. chociażby w przypadku jej synowej, Mette-Marit) albo że nie ma sensu spolszczać wszystkich imion poszczególnych osób, tylko pierwsze, ale w tym przypadku nienazywanie królowej Norwegii polskim odpowiednikiem jej imienia jest dla mnie niezrozumiałe. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie, Amelia Sissi --Amelia Sissi (dyskusja) 10:27, 11 maj 2021 (CEST)

Pytanie Aktorka marzeń (13:00, 19 maj 2021)edytuj kod

hej ile masz lat --Aktorka marzeń (dyskusja) 13:00, 19 maj 2021 (CEST)

Odp: Władysław IV Wazaedytuj kod

Na właśnie treść artu nie jest na tyle jednoznaczna, aby zmieniać infobox. Zmiana w infoboxie powinna być ukoronowaniem zmiany/uporządkowania artykułu, nie jedyną zmianą. PawelNorbertStrzelecki (dyskusja) 22:54, 21 maj 2021 (CEST)

Podziękowanie - Urszula Plenkiewiczedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 06:36, 25 maj 2021 (CEST)

Pytanie Filantrop13 (11:54, 9 cze 2021)edytuj kod

Przewodniku mój Dzień Dobry :) Mam stworzony brudnopis i nawet wcisnęłam do opublikowania, ale nie mam zielonego pojęcia co dalej. Nie widzę tego w necie. Czy powinno to być jakoś sprawdzone przez kogoś? Jak powinnam działać? Zupełnie nie jestem w stanie znaleźć informacji co powinnam zrobić aby było dobrze. Czekam na informację zwrotną


Pozdrawiam, Filantrop13 --Filantrop13 (dyskusja) 11:54, 9 cze 2021 (CEST)

Pytanie od użytkownika WikPat2 na Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki (14:21, 9 cze 2021)edytuj kod

Dzień dobry, chciałabym na stronie dotyczącej Instytutu stworzyć taką zakładkę jak była na poprzedniej stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Technologii_Materia%C5%82%C3%B3w_Elektronicznych chodzi o ten blok po prawej stronie z podstawowymi danymi, ale nie wiem jak będę wdzięczna za pomoc pozdrawiam --WikPat2 (dyskusja) 14:21, 9 cze 2021 (CEST)

Pytanie WikPat2 (11:05, 10 cze 2021)edytuj kod

Cześć - Tak udało mi się to zrobić... niestety jakiś inny redaktor usunął mój wpis... nie wiem w sumie dlaczego, bo są w nim wszystkie podstawowe informacje o instytucie. Czy da się to jakoś przywrócić? --WikPat2 (dyskusja) 11:05, 10 cze 2021 (CEST)

Pytanie OskarSobo (19:34, 10 cze 2021)edytuj kod

siema --OskarSobo (dyskusja) 19:34, 10 cze 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:MemicznyJanusz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy