Dyskusja wikipedysty:Meritev32


Dyskusja wikipedysty:Meritev32 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Jckowal piszże 12:14, 30 paź 2018 (CET)

Łukasz Zawadaedytuj kod

Thraen (dyskusja) 06:41, 6 gru 2018 (CET)

Linki zewnętrzneedytuj kod

Witaj. Linki zewnętrzne mają prowadzić do wartościowych stron, mówiących więcej niż artykuł, lub podających informacje, których do artykułu nie można przenieść (zdjęcia) o bohaterze czy podmiocie artykułu. Strona o najważniejszych książkach, gdzie delikwent jest wspomniany z imienia i nazwiska, a jego książka omówiona w kilku linijkach (krótkich) to nie jest właściwy LZ. Zobacz więcej na ten temat. Pozdrawiam. Ciacho5 (dyskusja) 19:05, 22 gru 2018 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Meritev32" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy