Dyskusja wikipedysty:Meteor2017/Archiwum dyskusji1


Dyskusja wikipedysty:Meteor2017/Archiwum dyskusji1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Meteor2017 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Powitanieedytuj kod

Witaj wśród twórców Wikipedii! Andrzej z Helu LIST 17:48, 24 maj 2005 (CEST)

Fenixedytuj kod

Prawidłowa odmiana "Fenix" to "Feniksie", nie "Fenixie" - tak według Rady Języka Polskiego odmienia się słowa zakończone na literę "x". Ausir 02:54, 25 maj 2005 (CEST)

Drugi wpis :)edytuj kod

Witaj Meteorze! Odpowiedziałem na twoje uwagi w tym miejscu. Pozdrawiam.


PS Ciekawe, czemu nie chce się otworzyć prawidłowa strona na słowackiej Wikipedii? Marcin Robert 09:33, 25 maj 2005 (CEST)


Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że w systemie regionów prof. Kondrackiego nie ma np. czegoś takiego jak Tatry. Jest Łancuch Tatrzański złożony, oprócz Tatr, także z Gór Choczańskich. Tego rodzaju przykłady pokazują, że jednak sztywne trzymanie się owej regionalizacji nie byłoby najrozsądniejsze w popularnym i encyklopedycznym opisie Karpat. Zastanawiam się, czy w niektórych przypadkach nie dawać pierwszeństwa raczej przewodnikom turystycznym? Sądzę też, że powinniśmy - wyróżniając jeden podział jako podstawowy - informować także o innych mozliwościach. Na przykład opisując Beskid Makowski moglibyśmy wyróżnić jako jego rdzeń Pasmo Koskowej Góry oraz Pasmo Pewelskie (niektórzy jednak twierdzą, że mogłoby ono być częścią Beskidu Małego), dodać do tego Pasmo Lubomira i Łysiny (informując, że wprawdzie większość autorów traktuje je jako część B. M., ale np. według Kondrackiego należy ono do Beskidu Wyspowego), a ponadto wspomnieć, iż niektórzy autorzy - w tym Kondracki - zaliczają tutaj także Pasmo Jałowieckie (Przedbabiogórskie). W tym miejscu napisałem jeszcze coś o Magurze Orawskiej. Marcin Robert 11:47, 31 maj 2005 (CEST)


Góry Kisuckie, Magura Orawska - ta właściwa MO, a nie to, co dotąd za nią brałem, czyli M. Witowska :) - i Góry Czerchowskie zbudowane są z fliszu magurskiego, znajdują się po północnej stronie pasa skałkowego (który jest w nie "wtopiony") i ściśle przylegają do Beskidów Zachodnich, nie widzę więc problemu z zaliczeniem ich do Beskidów. Więcej wątpliwości mam w przypadku oddzielenia od Beskidów Bielaw. Niepokoi mnie numeracja, a także fakt, że Góry Hostyńsako-Wsetyńskie włączane są przez niektórych autorów do Beskidów Zachodnich (co sugeruje też ich słowacka nazwa). Czy rzeczywiście więc sensowne jest oddzielanie Bielaw od BZ? Marcin Robert 12:13, 9 cze 2005 (CEST)

PS Własnie studiuję "Karpaty" Kondrackiego. Niestety w bibliotece znalazłem tylko wydanie z 1978 r., trochę się już rozpadające zresztą. Marcin Robert 12:17, 9 cze 2005 (CEST)


Niepokoi mnie też Bruzda Hronu. Na stronie 126 "Karpat" czytamy: "Za Bańską Bystrzycą Hron skręca na południe, przedzierając się przez ostatnie wapienne wzniesienia, po czym wkracza w obszerną Kotlinę Zwoleńską (...)". Tak naprawdę nie ma więc bezpośredniego połączenia między Kotliną Bańskobystrzycką a Kotliną Zwoleńską. Dlatego też na Bruzdę Hronu zdają się składać dwa oddzielne regiony. Marcin Robert 16:26, 10 cze 2005 (CEST)

Revertedytuj kod

Witaj, nie ma obowiazku czy zalecen wpisywania takiego długiego komunikatu, gdy sie cofa czyjąś edycję. Adminom to się generuje automatycznie, a Ty jak cofasz, to wystarczy, ze wpiszesz revert albo cofniecie zmian itp. Zaoszczedzone 2 minuty mozesz poswiecic na cos innego i przyjemnieszego ;) Kotasik 21:03, 6 cze 2005 (CEST)

OB-40edytuj kod

Myślałem, że usunąłeś ten fragment o OB-40. Dzięki za przeniesienie. --Azymut 10:10, 12 cze 2005 (CEST)

Image:Delichon urbicum cm01.jpgedytuj kod

To na 90% są jerzyki (Apus apus). Hałaśliwe, latają stadami, często na dużych wysokościach, całe czarne? Radomil dyskusja 17:59, 15 cze 2005 (CEST)

Hmmm..., w poblizu pewnie mają gniazda. Czy są to ulepione z gliny, podwieszone "jaskółcze gniazda" czy gnieżdżą się w szczelinach budynków? Radomil dyskusja 18:15, 15 cze 2005 (CEST)

Wyjdź i sprawdź na balkonie. W 100% są całe czarne (ew. z przejaśnieniem na spodzie). Ta sylwetka w locie (długie, wąskie, sierpowate skrzydła) jest charakterystyczna dla jerzyka. Nieco podobne skrzydła z jaskółek ma tylko dymówka, ale za to róźni się ogonem. Poza tym jaskółki są w miastach znacznie rzadsze niż jerzyki. Radomil dyskusja 18:20, 15 cze 2005 (CEST)

OK, ale tym czasem przeniosę fotkę do jeżyków. Głowy sobie za to uciąć nie dam, ale ogolić już tak :) Radomil dyskusja 18:25, 15 cze 2005 (CEST)

Generałowie a kolejkaedytuj kod

Sprawa kolejki załatwiona. Generałami zajmuję się osobno. Dzięki za cynk. Pozdrawiam, TOR 23:23, 15 cze 2005 (CEST)

Podstronyedytuj kod

Tworząc podstrony swojej strony Wikipedysty pamiętaj o dodaniu / po nazwie użytkownika. Spacja ani żaden inny znak nie może się tam znaleźć. Twoja galeria została przeniesiona pod nazwę Wikipedysta:Meteor2017/Galeria. Pozdrawiam, TOR 19:47, 16 cze 2005 (CEST)

Wikipedia:Regulamin głosowańedytuj kod

Zapraszam do głosowania nad regulaminem głosowań. Termin głosowania upływa jutro o godzinie 24:00. Jest 15 głosów za i 10 przeciw.

Niektórzy Wikipedyści sądzą, że głosowanie i jego regulamin są niepotrzebne. Nasz projekt powinien kierować się konsensusem. Autorzy regulaminu uważają, że głosowań nie da się uniknąć, w coraz większej społeczności Wikipedystów. Demokracja nie jest idealna, ale nic lepszego nie wymyślimy.

Superborsuk 15:16, 21 cze 2005 (CEST)

Tanie linie..edytuj kod

Może i przydatne, ale zobacz ile jest takich serwisów: http://www.google.pl/search?hl=pl&c2coff=1&q=tanie+linie+lotnicze&spell=1. Dlaczego akurat ten faworyzować? Kotasik 19:13, 21 cze 2005 (CEST)

Lista konwentówedytuj kod

W sumie masz rację. Stronkę zrobiłem jednak z myślą o projekcie RPG: Wikipedia:WikiProjekt RPG. Na razie projekt nieco zamarł, więc próbuję go reanimować. Nie wszystkie konkenty fantastyczne sa związane z RPG - racja - większość tak, ale są też typowe konwenty erpegowe, które chciałbym podwiesić pod projekt. (Ewentualnie, można zrobić specjlaną kategorię, a stronę skasować) Przykuta 12:20, 27 cze 2005 (CEST)

Krówkiedytuj kod

Brawo! Świetny artykuł :) A.J. 16:40, 12 sie 2005 (CEST)

WikiRPGedytuj kod

Świetne zadanie!! Gratuluje pomysłu :)

Dodałem Twoje zadanie - zwiększyłem punktację za grafiki :) + dopisałem forty :)

Pozdrawiam --WarX <talk> 20:11, 5 wrz 2005 (CEST)


Nie zgłaszaj mi pomysłów - WikiRPG jest wiki - po prostu wpisuj zadania - jak ktoś zacznie je wykonywać, to znaczy, że są dobre :)

Pozdrawiam serdecznie --WarX <talk> 15:19, 8 wrz 2005 (CEST)

Nastąpiło małe nieporozumienie (na IRC) co do zasad dodawania punktów - już wyjaśnione, zaraz dopiszę. Pozdrawiam, tsca 13:30, 11 wrz 2005 (CEST)

Wielki Mistrz
dziękuje za cierpliwe zebranie gminnych plotek po PL-karczmach,
stawia piwo w Wiki-karczmie
i zaprasza do kontynuowania pracy w karczmach FR :-)

infoboxedytuj kod

gotowe - tak się dzieje, gdy linki są niedomknięte :) Przykuta 20:30, 6 wrz 2005 (CEST)

raczej tak, bo przekreślanie wygląda dla mnie dość drastycznie (może jakoś inaczej sobie poodhaczam :) Przykuta 23:37, 6 wrz 2005 (CEST)

Pwitanieedytuj kod

Dzięki za powitanie. Na pewno zostane troche z wami.

Dziękiedytuj kod

Dziękuje za porady, człowiek uczy się przez całe życie. Pozdrawiam! --BAZYL 18:17, 11 wrz 2005 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Gdzie moge zgłosić hasło które według mnie powinno zostać opracowane? Ja niestety aktualnie niemoge sie tym zajać. Soni 20:35, 14 wrz 2005 (CEST)

Lipowiecedytuj kod

Witam. Rozbudowałem znacznie (treść + ok. 90%, grafika) artykuł o zamku Lipowiec i nie za bardzo wiem czy to ja mam zgłaszać ten fakt na WikiRPG, czy ktoś inny. Pozdrawiam IMPERATOR 19:59, 20 wrz 2005 (CEST)

Dopisałem zamek, ale coś nie wyświetla się na liście zamków na głównej stronie WikiRPG Pozdr.IMPERATOR 06:59, 21 wrz 2005 (CEST) OK, już widać wpis. Widocznie była to kwestia odświeżania strony. IMPERATOR 08:44, 21 wrz 2005 (CEST)

Określiłem licencję zdjęć. Wahałem się pomiędzy PD-sel, a GDFL, ale w końcu zdecydowałem się, za radą Seleny na GFDL. Myslę, że teraz już dopełniłem wszelkich formalności :) IMPERATOR 12:19, 22 wrz 2005 (CEST)

Błądedytuj kod

Zwracam się do ciebie bo Stworzyłem artykuł- biografia nazisty pt. Rudolf Batz. i wszystko byłoby dobrze gdyby artykuł nie zapisał sie dwa razy pod Hasłem "Rudolf Batz" i "Wikipedysta:Macioszka/brudnopis". Powiadamian ciebie żebyś usunął ten jeden zbędny artykuł, ja tego zrobić nie potrafie. Za kłopot serdecznie przepraszam. Macioszka

prośba o głosowanieedytuj kod

Zapraszam: Wikipedia:Głosowania/Wykluczenie Kwietnia Kwiecień 18:30, 12 lis 2005 (CET)

Karpaty Zachodnieedytuj kod

Cześć. Przyznam Ci się, że strasznie irytuje mnie fakt zaliczenia do Zewnętrznych Karpat Zachodnich dwu izolowanych wysp, tzn. Karpat Austriacko-Morawskich i Środkowomorawskich. Zresztą zajrzałem do starej encyklopedii PWN sprzed ponad trzydziestu lat, do hasła "Karpaty" autorstwa prof. Kondrackiego, i tam w ogóle te dwa regiony nie były zaliczone do Karpat. Pewnie był to więc późniejszy pomysł Kondrackiego. Proponuję więc, żeby w haśle "Karpaty", w części "Podział Karpat" wprowadzić pojęcie "zachodni kraniec Karpat" i zaliczyć do niego Podkarpacie Zachodnie oraz dwa wspomniane makroregiony. W ten sposób podkreślona zostanie ich pewna odrębność. Natomiast w części poświęconej regionalizacji fizycznogeograficznej lepiej nic nie zmieniać, ponieważ podział na regiony, nazewnictwo i numeracja powinny raczej zostać w gestii zawodowych geografów, a nie encyklopedystów, którzy tylko zdają sprawę z ich działalności. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam Marcin Robert 13:20, 10 gru 2005 (CET)

Witaj. Doszedłem ostatnio do wniosku, że przydałoby się utworzyć nowy artykuł, opisujący cały podobszar - czy też megaregion - karpacki (łącznie z Podkarpaciem, Kotliną Panońską i - zdaje się - Niziną Wołoską). W artykule tym można by wprowadzić pojęcie "zachodniego krańca Karpat", w którego skład wchodziłoby Podkarpacie Zachodnie (tzn. to, co na poniższej mapce zostało określone jako Vněkarpatské sníženiny) cs:Geomorfologické členění ČR oraz Karpaty Austriacko-Morawskie i Środkowomorawskie. Na drugiej mapce wyraźnie widać pewną odrębność owego "zachodniego krańca", złożonego z obniżeń i niewiele wystających ponad nie wzniesień. de:Bild:Slowakei topo.png Pozdrawiam Marcin Robert 13:36, 13 gru 2005 (CET) Dzięki za mapę. :) Jest świetna! I jaka dokładna (współcześni kartografowie mogliby się uczyć)! Przyznam, że nie znałem jej dotąd. Przyjrzałem się na niej m. in. tym dwu makroregionom, które sprawiają tyle problemu i pomyślałem, że jakby się uprzeć, to można by granicę między nimi oraz z główną częścią Karpat poprowadzić środkiem rzek (Dyji oraz Morawy) w najwęższym miejscu ich dolin. Pozbylibyśmy się w ten sposób tych irytujących przerw. Jeśli chodzi o artykuł opisujący region karpacki, to faktycznie przed jego napisaniem warto opracować hasła dotyczące poszczególnych jego części. Tyle, że części te trzeba najpierw zidentyfikować. Postaram się zająć tym w najbliższym czasie. A tak przy okazji: Lubomir w Beskidzie Makowskim ma raczej 904 niż 912 m. n.p.m.? Wprowadziłbym odpowiednią poprawkę? Marcin Robert 10:10, 15 gru 2005 (CET)

The situation of Lemkos in Poland after 1956 till todayedytuj kod

Some 5 thousand Lemko families returned to their home regions in Eastern Poland in 1957-1958.[4] "While the 2002/2003 Polish census shows only 5,800, it is .."

Bardzo prosze o natychmiastowe spowodowanie i usunięcie kłamliwych informacji w jęz. ang. , dot. Akcji Wisła , dot. m.in. falszywego i celowego wypacznia publicznych danych statystycznych, strona ta zostala sfotografowana, wydrukowana, również informacje o edytorach którzy uczestniczą w tej manipulacji, poniewaz strona znajduje sie na serwerze poza Polską, treści z tej strony zostaną przeslane do wlaściwej ambasady/konsulatu !, celem zapoznania adresatów o prowadzonej dzialalności !

infobox góraedytuj kod

ja nie jestem niestety najlepszy przy robieniu ramek itp. itd. jeżeli dasz radę zrobić to lepiej, to nic jak tylko zachęcić cię. pozdrawiam! --slawojar 小山 15:29, 17 gru 2005 (CET)

infobox bitwaedytuj kod

Jeśli możesz, to dorzuć do szablonu Wikipedysta:Toudi/brudnopis2 miejsce na spis bitew kampanii, tak by komorka znikała gdy go nie ma. Tak samo chyba należy zrobić z grafiką bo nie wszystkie bitwy są zilustrowane. Nie najlepiej czuje się w HTMLu. Toudi dyskusja 21:52, 17 gru 2005 (CET)

Dokładnie :) Skoro szablon w tej postaci nadaje sie do opisywania zarówno wojen jak i bitew wiec chyba nalezy to wykorzystac, ale ten wątek najlepiej wrzucić na Wikiprojekt. "Przyczyna" i "Zmiany terytorialne" to raczej najlepsze tłumaczenia, natomiast "Part of" przetlumaczyłbym jako konflikt, tak jak to było w poprzednich szablonach. Toudi dyskusja 00:44, 18 gru 2005 (CET)

Patrząc na infoboxy na stronie Wikiprojektu wydaje mi się ze ten powienin raczej nosić nazwę "Infobox bitwa" zamiast bitwa infobox Toudi dyskusja 13:38, 18 gru 2005 (CET)

szablon:roślina infoboxedytuj kod

Jeśli tak jest ładniej, to pewnie, że zmień ;) nie myślałam nad tym umieszczając tę ściągę. Pozdrawiam, nameless 15:55, 18 gru 2005 (CET)

szlakiedytuj kod

zauważyłam, że wrzuciłeś trochę znaczków szlaków itd - jakiś czas wcześniej też powrzucałam znaczki szlaków rowerowych i narciarskich, więc te rowerowe się dublują - proponuję wywalić te Twoje, bo są o wiele mniejsze (jak ktoś chce to zawsze może większy znaczek pomniejszyć, odwrotne raczej nie). Pozdrawiam nameless 17:15, 18 gru 2005 (CET)

  • wrzuciłam te grafiki do oznaczeń, ale brakuje kolorów szlaków i są to gify, coś trzeba z tym będzie jeszce zrobić :)nameless 18:25, 18 gru 2005 (CET)

Wola Michowaedytuj kod

Dzięki, poza tym znam dobrze Wolę Michową, jeżdżę tam na wakacje :-) Może pomógłbyś popoprawiać gminy, lista miejscowości jest teraz w Dyskusja:Bukowsko, zresztą, dzięki Tobie wiedziałam, ze takowy spis istnieje. Można się za głowę złapać, w Internecie są strony bazujące na Wikipedii i tam to Bukowsko jako gmina wszędzie też jest, z Pryłukami i Michową Wolą. A Bełchówka nigdzie poza wikipedią i wikipochodnymi w Interecie nie figuruje. Mógłbyś sprawdzić, czy jest taka miejscowość w tamtych okolicach?

Ja mogę powstawiać nazwę gminy przy tych miejsowościach, które znam, zaznaczyłabym w dyskusji 'Bukowsko' (nie w tej chwili, wrócę za ok. 2 godziny) a czy Ty mógłbyś -np. jutro, bo dzisiaj to już późno bedzie - uzupełnić? pozdrawiam. Jadwiga 21:45, 19 gru 2005 (CET)

Witam, wieczorową bardzo porą :-) Dzięki, w takim razie Tobie to zostawiam, ja niespecjalnie, jak widzisz w związku z tą Bełchówką, się znam. Ale skoro to jedna z tych bieszczadzkich miejsowości, po których tylko stare drzewa owocowe zostały, to powinno być to zaznaczone w artykule. Ja o Tworylnem kiedyś się przymierzałam, w konktekście Rainbow Family. Skoro znasz Wolę Michową, jak myślisz, nie przeszkadza w artykule informacja o Latarni Wagabundy? Przy calej sympatii dla Kija, nie wiem, czy trochę spamiarsko nie brzmi? Chociaż cóż innego w Bieszczadach, jak nie takie miejsca? Jadwiga 02:45, 20 gru 2005 (CET)

W takim razie zostawmy Kija w spokoju, przenosiłam tylko tę informację, ja sama w Komańczy wspomniałam wprawdzie o Podkowiatej i schronisku Joanny, ale zrobiłam to w bardziej stonowany sposób, moze dlatego mnie tu gryzło ;-)

Nasunęło mi się jeszcze jedno: zajrzałam teraz do Duszatyna, wstawiona jest kategoria 'Bieszczady'. Nie wiem, jak w innych miejsowościach. Ja też mówiąc np. o Komańczy określam ją, że leży w Bieszczadach, a nawet tak myślę :-) Ale przecież to zwyczajowe, Bieszczady zaczynają się od Cisnej. Jadwiga 13:10, 20 gru 2005 (CET)

Zaglądnęłam do: Bieszczady Zachodnie, mnie, jak wspominałam, jak najbardziej odpowiada zaliczenie Komańczy do Bieszczadów, tym bardziej, skoro to możliwe. Natomiast, jak już sobie tak o Bieszczadach gawędzimy, przenieśmy się nieco dalej, do Czarnej. Już kiedyś zastanawiałam się, czy jest zasadne pisać: Czarna Górna. Moim zdaniem nie. Co sądzisz na ten temat, z historii strony wynika, ze to w trakcie pracy nad artykułem pojawiła się Czarna Dolna i Górna.

Też znam Czarną, nigdy nie zauważyłam nawet, zeby pisało tam 'Czarna Górna', aczkolwiek centrum wsi rzeczywiście położone jest na górce :-) Jadwiga 19:36, 20 gru 2005 (CET)

Dla mnie Rzepedź też :-) Dobrze, że to Tobie przypadnie miły obowiązek poprawienia bieszczadzkich (czy z pogranicza) miejsowości. Ale przyjemnie jest zimową porą pogadać o Bieszczadach. Pozdrawiam, Jadwiga 21:48, 20 gru 2005 (CET)

Piękne zdjęcia, teraz to już całkiem można poczuć klimaty bieszczadzkie :-) a w tej dziupli lipowej przy cerkwi w Łopience mam zdjęcie moich dzieci. Za to nie posiadam wewnątrz :-) Wiesz, że w Komańczy 'stara cerkiew' (tak podpisałeś zdjęcie) to cerkiew prawosławna, a 'nowa cerkiew' to grekokatolicka?

Natomiast coraz gorzej z tymi miejscowościami, no pewnie, ze Maniów (w Maniowie świetny miód sprzedają:-) nie może być 31 km od Sanoka, Maniów prawie pod Cisną przecież. Nie wiem, co z tym wszystkim zrobić, są tak niewiarygodne te artykuły, ze to prawie już nie poprawki, tylko trzeba na nowo. Może rzeczywiście powycinaj odległości i kierunki (czy jeszcze coś wtedy zostanie? :-), niech zostaną okrojone mocno stuby, ale prawdziwe. A ja jeszcze raz na tym przykładzie zastanowię się, ile my jeszcze takiej wiedzy przechowujemy na wiki...

Czy wstawiać dwie kategorie: Bieszczady i Beskid Niski? Ze względów praktycznych, byłoby dobre. Trudno mi powiedzieć, czy właściwe, chociaż robimy na wiki rediry, tylko dlatego, ze pod inną nazwą mozna spodziewać się, ze będzie temat poszukiwany. Jadwiga 00:36, 21 gru 2005 (CET)

Czołem. Jadwiga prosiła mnie o opinię w sprawie tych kategorii. Ciężko mi mówić o tym konkretnym przypadku, bo nie znam tego regionu, ale generalnie takie rozwiązanie jest możliwe. Kraj Basków (w swym najszerszym znaczeniu) leży na terytorium Francji i Hiszpanii. I do takiego artykułu dodalibyśmy obie te kategorie. Tak samo można zrobić tutaj, ale jak mówiłem ciężko mi powiedzieć jednoznacznie "tak" lub "nie". Mówię tylko: Tak, da się w ten sposób i jest to praktykowane. TOR 00:58, 21 gru 2005 (CET)

Widzę, że przedreptałeś Bieszczady i na wikipedii :-) Chyba każdy czasem, jak coś go mocno zdenerwuje, komentuję w OZ, czasem trudno się powstrzymać. Zajrzałam do historii niektórych z tych artykułów, napisał je ktoś w czerwcu i pół roku przeleżały, nawet od czasu do czasu ktoś tam wpadał i coś poprawiał. Ot, uroda wiki :-) Jadwiga 00:52, 22 gru 2005 (CET)

Hala sławedytuj kod

Rzeczywiście - może lepiej byłoby co 2 miesiące umieszczać zwycięzców, którzy wisieliby przez dwa miesiące, a poprzedni byliby dopisywani do Hali Sław Wszechczasów. Mogłyby wisiec obie równoczesnie - Hala Sław Wszechczasów byłaby po prostu niżej. Co do zadań schowkowych - pomyśle nad tym. Może nie skasuje startu na dzień 24 grudnia, tylko na 2 tygodnie wcześniej. a potem będzie już normalnie. A przy okazji, nie zaopiekowałbyś się jakimś WikiZadaniem? WarX ostatnio nie ma czasu. Może być wziął jego Linki? Przykuta 10:41, 21 gru 2005 (CET)

OK, wrzucam cię za WarXa, w innych przypadkach myślę, że MW sobie poradzą. Jak nie dadzą rady do świąt to możesz pomóc w wysyłaniu delikatnych ponagleń ;) Przykuta 11:02, 21 gru 2005 (CET)  :/ Ale Jazz, oczywiście, jak możesz to pododawaj punkty - oczywiście w zadaniach, w których nie brałęś udziału, (jak jesteś gdzieś, to ja policzę) i dodaj do tamtej hali sław. Dzięki że zauważyłeś Przykuta 11:18, 21 gru 2005 (CET)

Kozakedytuj kod

Hej!
Dane są z Informator Historyczny nr 2 (Wojsko Polskie)autor: Władysław S. Ways, wyd. przez Wojskowy Instytu Historyczny w Warszawie, 1967
Pozdrawiam serdecznie życząc Świąt wesołych, rodzinnych i spokojnych
Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja

Hala SŁAWedytuj kod

Wiem, ale to powalony pomysł. Ja mam zamiar być pokazany jako mistrz wszystkiego. PSiczek, Pietras1988 DYSKUSJA 15:18, 24 gru 2005 (CET)

Kętrzynedytuj kod

Kętrzyn - zanotowany. Poprawię to po świętach. Dzięki. tsca

Zyndranowaedytuj kod

Cześć. Dlaczego wyrzuciłeś link do Zyndranowa w Łemkach? Nie szkodzi, ze jest do skansenu. zamierzam z powrotem dopisać. Jadwiga 14:53, 25 gru 2005 (CET)

Takie rozwiązanie podoba mi się :-) Jestem uczulona na usuwaniu linku do Zyndranowej, już kiedyś protestowałam, chyba w innym artykule z Łemkowyny, bo nie widzę śladu w dyskusji Łemków tamtego sporu o Zyndranową. Ale to chyba nie Ty byłeś? :-) Nie pamiętam nicka tamtej osoby. Na pewno będzie pełniejsze linkowanie, jak nie tylko do Zyndranowej. Ja akurat Zyndranową dobrze znam i dlatego wpisałam. Rzeczywiście Zdynia z 'Łemkowską watrą' bardzo ważna. Nie wiem, czy o Bielance (to już koło Gorlic) mamy na wiki? Dla mnie Bielanka to też istotny ośrodek kultury łemkowskiej. Świąteczne życzenia na półmetku składam :-) Jadwiga 22:04, 25 gru 2005 (CET)

IRCedytuj kod

W wolnej chwili w najbliższym czasie zapraszam na IRCa. Chętnie zamieniłbym kilka słów. pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 01:17, 27 gru 2005 (CET)

RPGedytuj kod

Hej. No można dodawać wykowane zadania :-)

  • do gminnych plotek - przeniesienie disambiga z dyskusji do artykułu
  • do porządków na szlakach - poprawienie wszystkich linkujących do disambiga

W zasadzie nie warto wykonywać pierwszego bez drugiego... (chociaż chyba wypadałoby się wpisać tylko w jednym zadaniu per disambig?) Pozdrawiam, tsca 12:48, 27 gru 2005 (CET)

Niektórzy wpisują się tu, niektórzy tu... jakoś się rozłożyło. Teraz już kończymy, więc chyba nie warto tego rewolucjonizować. Będą - niedługo! - następne takie akcje z miejscowościami innych krajów - wtedy można to ustalić "z góry". Problem tylko w znalezieniu mistrza. :-) Pozdrawiam, tsca 12:59, 27 gru 2005 (CET)

Łupkówedytuj kod

Widziałam Zyndranową w tłumie innych miejsowości :-) Teraz jest rzeczywiście dobrze. Trafiłam przypadkiem na tamten artykuł, w Akcji Wisła wówczas wstawiłam link do Zyndranowej i z Mendelem walczyłam o pozostawienie. Artykuł w międzyczasie tak się zmienił, ze teraz ten link już na pewno dziwnie by wyglądał.
A może uporządkowałbyś swoim okiem przewodnika sprawę Łupkowa? Nie jest to raczej Nowy Łupków? Moze redirect chociaż? Albo w opisie? Jadwiga 17:06, 28 gru 2005 (CET)


Szwejkiedytuj kod

Dzięki za opisanie Szwejka. Planowałem popracować nad tym artykułem po świętach bo to wstyd, żeby w encyklopedii zabrakło Dobrego Wojaka ale życzliwie pozbawiłeś mnie tego obowiązku. Trochę pododawałem i poredagowałem. --Mohylek 17:15, 28 gru 2005 (CET)

"A dla dobra hasla az przeczytalem przedwojenne opowiadania i Szwejka kijowskiego". No, to mam nadzieję, nie był zbyt nieprzyjemny obowiązek... Próbuję jeszcze dopisać rozdział o kwestiach oparcia "Szwejka" na tzw. Faktach Autentycznych i to też nie jest zbytnio nieprzyjemny obowiązek. Poza tym, planuję powołać do życia hasło Szwejkologia, ciekawe jak szybko wrzucą je na SdU

Popups po polskuedytuj kod

Rzuć okiem na http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Roo72/monobook.js - to jest link do wersji "deweloperskiej" w której można edytować opisy zmian aby były one np. po polsku (tak jak u mnie). Roo72 Dyskusja 10:43, 29 gru 2005 (CET)

Łupkówedytuj kod

W Łupkowie są dwie stacje, wiesz o tym? :-) Ale nie pamiętam, czy na obydwu pociąg się zatrzymuje. W Nowym Łupkowie, pewnie zwyczajowo i dla odróżnienia od stacji znajdującej się na skraju osiedla, o stacji przy samym tunelu mówi się że jest na Starym Łupkowie. Nowa stacja na Starym Łupkowie, a stara na Nowym :-) Stąd mi się to wzięło. Nie wiem też, czy pociągi nadal kursują, czytałam parę miesięcy temu, ze miały być zawieszone, ze względu na małą frekwencję, która spadła nagle, gdy celnicy przestali przymykać oko na 'wiadomo co'. Ale wzmianka o pociągach w artykule w takiej formie jak jest, chyba może zostać.

Do Kubusia zaglądnęłam tylko, tak, Chatka Puchatka w oddzielnym artykule, zobacz jak mamy Shreka - podzielony jest na część I i II. chyba jeszcze jakiś drobiazg w formatowaniu dostrzegłam, wpiszę Ci się później (pewnie wieczorem) na Cytatach. Jadwiga 14:37, 29 gru 2005 (CET)

Jak ja lubię o Bieszczadach pogadać, zwłaszcza, kiedy nie sezon... :-) Jeszcze wrócę do Łupkowa: nie wiedziałam, ze kiedyś była to osada kolejarska, myślałam, ze od poczatku PGR-owska. Te bloki na Nowym Łupkowie to po byłym PGRze, IMO nie ma N.Łupkowa bez PGR-u. I mimo iż całe Bieszczady kiedyś Igloopol okupował, to Łupków jest bardzo charakterystyczny pod tym względem. Mnie się nawet wydawało, ze więźniowie pracowali w PGR-ze, a nie, ze mieli własne gospodarstwo rolne. Ty masz do czego zaglądnąć, sprawdź proszę jeszcze i dopisz chyba też zdanie o PGR-ze. A o tym, jak to było za cesarza i o Szswejku też nie wiedziałam, nie trzymaj takich ciekawych informacji dla siebie i uzupełnij w artykule :-) Zagladnij proszę na Wikicytaty, wpisałam Ci się do dyskusji. Jadwiga 13:56, 30 gru 2005 (CET)

No proszę, nie wiedziałam, że mamy takiego specjalistę od Kubusia na cytatach :-) jak Ty nie wiesz, które z Kubusia, a ktore z Chatki, to już pewnie nikt. Myśl, myśl, myśl (koniec cytatu. Z Kubusia). A cytaty oczwiście pisz, jakie lubisz, długie też. ładne wszystkie te mruczankowe.

Z pocztówką skojarzył mi się ten: Im bardziej pada śnieg,
Bim-bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim-bom
Im bardziej sypie śnieg...
Poza kolorami pespektywa bardzo się udała. Jadwiga 00:29, 31 gru 2005 (CET)

Również składam życzenia, wielu szlaków nowych szlaków, najlepiej takich, na których można pograć w Misie-patysie :-) Podobały mi się 'Wybory', pierwszy raz widzę matematyka, który ładnie pisze. Wiem, że w historii literatury można spotkać kilku.
A moze napisałbyś o Balnicy, chyba nie w jednym artykule świeci na czerwono. Wiesz, że miejscowi mówią 'Banica'? Jadwiga 22:54, 3 sty 2006 (CET)

Do WIkiMistrzaedytuj kod

Abym łatwiej mógł zauważyć zmiany we wszystkich Halach Sław poszczególnych zadań. Proszę o małą zmianę w tabelce. Dzięki temu będe mógł szybko sprawdzić czy w moich danych mam aktualną Hale Sław danego zadania. Tabelka ma wyglądać mniej więcej tak:

Przy każdej zmianie (liczbowej, nie liczą się zmiany kosmetyczne) proszę o zmianę liczby aktualizacji na +1. Z góry dziękuje, ew. pytania proszę zadawać na mojej stronie dyskusji. Zastępca MWM :) :) :) Borkowicz NAPISZ DO MNIE 14:25, 30 gru 2005 (CET)

Może wpisz się jako zastepca MWM d/s podliczania punktów w zastępstwie za nieaktywnych WikiMistrzów :) I koniecznie zerknij tutaj. Przykuta 13:06, 1 sty 2006 (CET) Obecna Hala Wszechczasów uwzględnia tamtą :). Ale jeśli chodzi o punkty w lokalnych halach - nie dą się ich odtworzyć tak by suma z lokalnych dawała to co w hali sław, bo część zadań została zintegrowana. (Wcześniej to były inne zadania) Przykuta 18:58, 1 sty 2006 (CET)

Kategoria:Bieszczadyedytuj kod

Hej,

To nie jest latwe do rozwiazania, poniewaz podzial administracyjny i geograficzny mocno wchodza na siebie. Proponuje zalozenie nowej dyskusji w kawiarence. Powodzenia! -- kocio 22:57, 1 sty 2006 (CET)

Archiwum z pierwszej edycjiedytuj kod

Jasne, jeżeli możesz to przenieść to do lokalnych archiwów i uzupełnij przy okazji "niebieskie tabelki" - wtedy może bedę mógł sobie jakieś punkty rozdysponować :). Co do Em-PIKU i innych zadań tematycznych. We wszystkich przypadkach częśc zadań będzie się powielać. Linki do Wikicytatów też dopisuje się w zadaniach związanych z filmem. W przyszłości trzeba bedzie utworzyć strukturę macierzową jak przybędzie zadań tematycznych ;). Przykuta 13:02, 3 sty 2006 (CET)

Połonina Wetlińskaedytuj kod

Fragment pod szablonem 'geo stub' jest zbieżny z: krzychu.lanet.wroc.net/bazy/pl/1/index.php. Nic bliżej nie można powiedzieć na temat NPA, gdyż podana strona nie wyświetla się. Poza tym do scalenia oba fragmenty artykułu. Miałam sama poprawić, ale nie bardzo wiem jak to tam z tymi stokami jest. Jadwiga 19:40, 5 sty 2006 (CET)

Infobox Wojnaedytuj kod

Powrócę jeszcze do Kampainbox - szablon był co prawda warunkowy, ale zewnętrzny.

Szablon poprawiany przeze mnie wciąż jest w moim brudnopisie. Zmiany moje nie zmieniły wywołań. Więc jeśli wygląd może być, wystarczy zrobić kopiuj wklej. Mam to zrobić ja, czy może ktoś zainteresowany? Na przykład ty. :-)

Zmiany Data->data, czy pogróbienie, to zmiany które nie powodują wymuszenia poprawiania artykułów. Wystarczy Infobox. Moje zmiany głównie dotyczyły kodu - czyli w jaki sposób zapisano szablon. Tak więc czyń swoją powinność :) Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 22:08, 6 sty 2006 (CET)


Dyskusja:Gmina Kętrzyn

Fall Gelbedytuj kod

AvE!

Dzięki za sporą garść informacji na temat wiki. Nie ukrywam że dopiero zacząłem wpływać na kształt tego serwisu. Przedtem tylko biernie z niego korzystałem. Wątki które chciałbym rozbudowywać bądź inicjować dotyczą geografii i historii szczególnie XX wiecznej. Będę się koncentrował na szczególnie zaniedbanych operacjach wojskowych np. Operacji RAJAN czy Entebe.

Jeszcze raz wielki dzięki za pomoc dla zółtodzioba:) Przesyłam pozdrowienia spod Wawelu. Bauers.


Zablokowanieedytuj kod

Hej!
Zablokowałem stronę jak ją aktualizowałem - jakoś tak wyszło - zapomniałem odblokować. Kurczę, ale ludzie mają respecta, że mi o tym nie powiedzieli.
Pozdrawiam serdecznie Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja
PS. Już odblokowałem :)

Jakie hasło? Joy

Obrazkizacjaedytuj kod

Pomógłbyś Polimerkowi przy ocenianiu tego Wikizadania - masz doświadczenie w tej kwestii ;) Przykuta 19:22, 10 sty 2006 (CET)

Infoboxedytuj kod

Co myślisz na temat różnych kolorów dla poszczególnych epok? Przy pomocy Wiktoryna stworzylem takie schematy kolorow brudnopis. Zastosowałem zmienną kolor, ale teraz wydaje mi się ze lepiej by było zrobić parametr w stylu np. background:{{Infobox wojna {{{starożytność}}}}} i definicje koloru umieścić w szablonie Infobox wojna starożytność. Pozowloiłoby to na kontrole nad kolorami. Wkońcu infoboxy są po to, żeby zawierać całe formatowanie. Można też dodać nową kolorystyke dla jakiś znaczących konfliktów typu II wojna światowa. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam, Toudi [readme] 14:25, 12 sty 2006 (CET)

Przerobilem tak jak mówiłeś szablon:Wojna infobox. Jeśli nadal kolorki nie odpowiadają to popraw jak uważasz. Na EN wyrzucili z infoboxu kampainbox i przekształcili w osobny szablon. Zrobilem coś podobnego co może być stosowane razem z infoboxem Szablon:Kampania. Według mnie należy już chyba skończyć z tymi poprwkami i dać znać na wikiprojektach żeby zaczęli stosować :) Pozdrawiam, Toudi [readme] 23:36, 12 sty 2006 (CET)

Mój błąd, bo nie zdążyłem przygotować lepszego przykładu. W zamyśle miało być tak, że najpierw należało utworzyć nowy szablon (np. [1]) w którym zdefiniowałoby się wszystko. Wtedy wystarczyłoby wklepywać do artykułów {{Kampania/nazwa kampanii}}. Co z nową propozycją kolorów ? Ja jestem za. Toudi [readme] 18:48, 17 sty 2006 (CET)

23 lutegoedytuj kod

Podoba ci się WikiFaktoria? Nie chcesz, by zaczęła się następna edycja, gdzie punkty znowu trzeba będzie zbierać od nowa? Zagłosuj: Dyskusja Wikipedii:WikiFaktoria Panther 10:12, 19 sty 2006 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Meteor2017/Archiwum dyskusji1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy