Dyskusja wikipedysty:Mieniu220


Dyskusja wikipedysty:Mieniu220 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Na zachętę do dalszego edytowania Wikipedii:)edytuj kod

Witamy na pokładzie! Dziękujemy za dotychczasowe edycje i prosimy o kolejne.


  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.


Jeśli coś będzie trudne lub niejasne - śmiało pytaj np. w mojej dyskusji lub mailowo: hubert_rabiega@o2.pl. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 16:17, 16 cze 2016 (CEST)

Autostrada O30 (Turcja)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 15:36, 7 lip 2016 (CEST)

Autostrada O31 (Turcja)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 15:37, 7 lip 2016 (CEST)

kasowanie własneg brudnopisuedytuj kod

Cześć!

Jeśli chcesz po prostu usunąć własny brudnopis, to wstaw w jego treści kod {{ek}} . Wtedy brudnopis zostanie usunięty przez admina, a historia zmian będzie niewidoczna dla przypadkowych czytelników. Mario58 -- Skrobnij zdanko 08:47, 23 lip 2016 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wersje przejrzane
automatycznie przeglądający i redaktorzy

Uprawnienia grup użytkowników

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 22:30, 14 wrz 2016 (CEST)

Polscy arcymistrzowieedytuj kod

Dużo ich jest do przekategoryzowania? Jeśli kilkuset, to poproś o przebotowanie. Polecam też Twej uwadze narzędzie cat-a-lot, opisane tutaj. Ciacho5 (dyskusja) 20:29, 30 mar 2021 (CEST)

A przede wszystkim zapoznaj się z zasadami. Po Twojej pracy będzie ktoś musiał posprzątać, lepiej abyś sam to zrobił VanWiel (dyskusja) 20:33, 30 mar 2021 (CEST) Dziękuję za uwagę. Zadbam o to, aby polscy szachiści będący arcymistrzami, byli tylko w jednej kategorii. Mieniu220 (dyskusja) 20:37, 30 mar 2021 (CEST) Dziękuję za poradę. Próbuję włączyć narzędzie cat-a-lot. Niestety, nie działa. Być może wrzuciłem kod w nie tę sekcję. Zrobiłem też "twarde odświeżenie" przeglądarki, lecz to też nie przyniosło rezultatu. Pod jaką stroną powinno się to umieścić? Poproszę o pomoc. Pozdrawiam, Mieniu220 (dyskusja) 21:12, 30 mar 2021 (CEST) Pomoc już niepotrzebna. Zamiast wrzucić na stronie Wikipedii, wrzuciłem na MediaWiki. Dzięki za to narzędzie! Mieniu220 (dyskusja) 23:30, 30 mar 2021 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mieniu220" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy