Dyskusja wikipedysty:Mpn


Dyskusja wikipedysty:Mpn w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Archiwum dyskusji:

Spis treści

Podziękowanie - Acantholipanedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:15, 1 sty 2020 (CET)

Dyskusje w poczekalniedytuj kod

Jako laik, z wiedzą raczej poniżej zera (fachową) może nie powinienem zabierać głosu nad sprawami medycznymi. Zwłaszcza, że znów mnie poniosło w rozwlekłość. Właściwy wpis jest wyboldowany. Dyskutowanie ze mną na tematy medyczne to strata czasu (chyba, że przy piwie/herbacie). Wybacz, że Ci go zająłem. A jakbym znów takie numery odstawiał, to możesz mi przypomnieć. Ciacho5 (dyskusja) 18:00, 1 sty 2020 (CET)

Juvenal Habyarimanaedytuj kod

Witaj! Dodałem źródło do mojej edycji hasła Juvenal Habyarimana, choć już w haśle Rwanda jest napisane że katastrofa prezydenckiego samolotu była pretekstem do masakry ludności. Tak więc wpisałem informację, która jest już na Wikipedii.

Pozdrawiam Teolog1986 (dyskusja) 19:18, 1 sty 2020 (CEST) 

Odmiana nazw naukowychedytuj kod

Masz jakieś źródło na to, że nazw naukowych się nie odmienia? Ja zajmuję się bisfenolem A, jego naukowa, to 2,2-bis(4-hydroksyfenylo)propan, gdy piszę o nim po polsku, to dotychczas np. w dopełniaczu zawsze pisałem "2,2-bis(4-hydroksyfenylo)propanu" i nikt nigdy mi nie zwracał uwagi, aby to było źle, ogólnie wszystkie nazwy widziałem odmieniane. KamilK7 08:23, 2 sty 2020 (CET)

  • No... opis edycji był ogólny, ale w sumie, to w pracy byłem z pośpiechu nie rozeznałem kontekstu, sorki za zwracanie głowy. No i oczywiście nie napisałbym 2,2-bis(4-hydroxyphenylo)propane'u, tylko odmieniając nazwę angielską (zakładając, że nie tworzę dopełniacza poprzez "of" przed wyrazem), napisałbym 2,2-bis(4-hydroxyphenylo)propane's. A Gdarin tak naprawdę, to już kiedyś mi to sugerował, nawet przed Tobą, tylko może zapomniał. :-) KamilK7 01:51, 3 sty 2020 (CET)

Chciałbym przenieść Lasiosphaeriaceae do Wikipedysta:ZneryS/brudnopisedytuj kod

Zadałem to pytanie już dla Selso Czy jest to możliwe, bo zacząłem sprawdzać te wszystkie rodzaje i okazuje się, że dużo jest pod podwójnymi nazwami. ZneryS (dyskusja) 14:09, 7 sty 2020 (CET)

  • Selso już mi odpisał, przepraszam za zamieszanie
    • Sprawdziłem wszystkie rodzaje w Index Fungorum, usunąłem wszystkie powtarzające się. Z 66 na początku, zostało 39. Można już przejrzeć. ZneryS (dyskusja) 20:57, 7 sty 2020 (CET)

Radymnoedytuj kod

Witaj! Zwróć dokładniejszą uwagę uwagę na edycje [1] użytkownika ZuzannaJakubowsk123 bo kolejny raz nie radzi sobie z przypisami i nie zwraca uwagi na ostrzeżenia o braku przypisów lub o ich niewykorzystaniu. PozdrawiamRrudzik (dyskusja) 14:53, 7 sty 2020 (CET).

PS. To samo Roźwienica (gmina)‎ , Pawłosiów (gmina) i wiele innych zobacz na liście wkładu użytkownika.Rrudzik (dyskusja) 15:28, 7 sty 2020 (CET)

Podziękowanie - Koshisaurusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:40, 9 sty 2020 (CET)

Prace badawczeedytuj kod

Witaj mam pytanie. Czy dopuszczalne jest napisanie w Wikipedii że ktoś jest wykonawcą danej pracy badawczej i jej tytułu? Chodzi mi bardziej o zawarcie tej informacji w biografii jakiegoś naukowca. Zasugerowano mi żebym nie pisał że ktoś był np promotorem jakiejś pracy doktorskiej czy habilitacyjnej. Pewnie to samo tyczy się kierowników i recenzentów. A jak to jest z wykonawcami? Ja rozumiem wykonawcę jako współautora danej pracy a zatem chyba mogę to napisać? Arek1632 (dyskusja) 16:30, 9 sty 2020 (CET)

Poczekalnia/artykuły/2019:12:18:Kukuły (Polska)edytuj kod

No tego się nie spodziewałem, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy nic na ten temat nie wiemy. I takie artykuły mają być w Wikipedii. Ktoś blisko 300 lat temu powiedział księdzu z Poczesnej, że mieszka w Kukułach i to ma być podstawa do napisania, że była taka miejscowość w dzisiejszej gminie Poczesna? A może po drodze między wypowiedzią osoby a stroną fanowską sołectwa ktoś coś przekręcił? Czy taki ślad istnienia wystarcza do stwierdzenia zauważalności? To jest mniej zauważalne niż nazwy pokemonów. Nazwy nieoficjalne miejscowości obecnie istniejących, używane lokalnie, pojawiające się w Internecie są wywalane do brudnopisów a nawet kasowane w trybie EK, a tu takie coś zostaje. Dla tego Ipka każda nazwa jaka pojawiła się gdziekolwiek wymaga oddzielnego artykułu. Za brak zauważalności i niewiarygodność źródeł to jest na granicy EK. StoK (dyskusja) 18:58, 11 sty 2020 (CET)


Malarz nie wyraził się wprost ale skrócił artykuł i potwierdził istnienie w artykule informacji niewiarygodnie uźródłowionych. Gdyby Malarz był za zostawieniem takich artykułów, to by nie zgłaszał do usunięcia artykułów o nieoficjalnych nazwach miejscowości obecnie istniejących, o znanym położeniu i wymienionych w PRNG.

z racji istnienia jako odrębna miejscowość - co rozumiesz pod pojęciem odrębna? Skąd to wiadomo?

Artykuł powinien polecieć za brak zauważalności i substub.

StoK (dyskusja) 19:20, 11 sty 2020 (CET)


Punkt 1 oceny w poczekalni:

  • 1. Ostateczną decyzję co do losów strony, wobec których brak jest wyraźnego konsensusu, podejmuje administrator. ... - trochę niegramatyczne, ale chyba jasne.
  • 2. Decyzja podejmowana jest na podstawie merytorycznych ... -

Kryteria kończenia są ze sobą częściowo sprzeczne i nie dające gwarancji, że grupa użytkowników sprawi, że w Wikipedii będą utrzymywane artykuły których treść jest sprzeczna z opisem czym jest/nie jest Wikipedia np. Wikipedia nie jest katalogiem nazwanych miejsc na Ziemi.

StoK (dyskusja) 19:53, 11 sty 2020 (CET)


Nie przekroczyłeś regulaminu poczekalni, ale mogłeś podjąć inną decyzję. A ja wyraziłem swoje zdanie O tym. StoK (dyskusja) 20:06, 11 sty 2020 (CET)


przy podejmowaniu decyzji w poczekalni gdy nie uzyskano konsensusu koniecznie stosuj to co opisano w Wikipedia:Encyklopedyczność, szczególnie sekcja Warunki encyklopedyczności punkt 4. StoK (dyskusja) 22:51, 11 sty 2020 (CET)


to widać jest użyteczny, komuś jest potrzebny, - nieprawda, nikomu nie jest potrzebny. Jeden anonimowy użytkownik robi zamieszanie, powstaje sytuacja w której za nieencyklopedyczność wypadają artykuły. Pokemony potrzebne wielu młodym wyleciały, za niezauważalność, podobnie powinno być z dołami i krzakami po miejscowościach o których nic nie napisano w artykule, a tym bardziej artykuły o tych miejscach zamieszkania o których nie wiadomo gdzie były. Czy to nie wygląda jak hipokryzja? StoK (dyskusja) 08:13, 12 sty 2020 (CET)


Ot ciekawy wynik. [Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2020:01:01:Kaskadnik] jakoś tak argumentacja całkiem inna i sprzeczna z tym co ostatnio napisałeś. StoK (dyskusja) 08:19, 12 sty 2020 (CET)


Ten płynący obiekt wodny jest wymieniany w hydronimach, jest oficjalną nazwą geograficzną w Polsce i coś na jego temat wiemy. Podczas gdy Doły (powiat stargardzki), to naprawdę wyrobisko po cegielni. Nic na temat tego bytu jako miejscowości nie napisano. Po II WŚ, jakiś urzędnik zobaczył nazwę (stara była cegielnia) w papierach niemieckich, nadał jej nazwę, i tą samodzielną miejscowość przydzielił do sołectwa (??) ale później zapomniano o niej. Ale Wikipedia pamięta, bo to jest czególnie encyklopedyczny byt wymagający oddzielnego artykułu. StoK (dyskusja) 12:37, 12 sty 2020 (CET)


Szczególnie argument są encyklopedyczne miejsca, w których nawet dołów nie było, dopiero trzeba było je wykopać StoK (dyskusja) 12:56, 12 sty 2020 (CET)

User:Yugbosnaedytuj kod

Yugbosna (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) – a nie na stałe? Piastu βy język giętki… 19:21, 11 sty 2020 (CET)

Podziękowanie - Anzu (dinozaur)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:08, 13 sty 2020 (CET)

Podziękowanie - Anhuilongedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:24, 15 sty 2020 (CET)

Podziękowanie - Augustynolophusedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:33, 20 sty 2020 (CET)

Odmowa chodzenia do szkołyedytuj kod

Dzięki za 'odnowiony' artykuł. Jak sprawdzić, kiedy będzie na stronie głównej? Widzę, że z propozycji działu Czywiesz błyskawicznie zniknął. --Scholaris simplex (dyskusja) 09:48, 20 sty 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mpn" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy