Dyskusja wikipedysty:Mpn/2016 10


Dyskusja wikipedysty:Mpn/2019 8/2017 12/2016 10 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Mpn‎ | 2019 8‎ | 2017 12(Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Mpn/2016 10) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Archiwum dyskusji:

Spis treści

Ewolucja biologicznaedytuj kod

Mógłbyś jeszcze raz spojrzeć na przytoczony fragment (Futuyma)? Powstawanie nowego gatunku na powstawaniu barier dla przepływu genów, (barier rozrodczych) - jakby brakowało fragmentu po 3 wyrazie. -Pumpernikiel90 (dyskusja) 08:34, 2 paź 2016 (CEST)

Podziękowanie - Uwiedzenie homoseksualneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 13:43, 6 paź 2016 (CEST)

Meduzaedytuj kod

Wspaniale rozbudowałeś ten artykuł. Uzupełniłem w nim to i owo. Niepokoi mnie jednak ostatni wiersz. Co to za „przyczółek” z Kerkyry? Czy tak to napisał Pietrzykowski? Podejrzewam, że tłumaczenie jest błędne i chodzi o metopę lub coś jeszcze większego. Mam już pewien trop. Kelvin (dyskusja) 18:23, 13 paź 2016 (CEST)

No to Pietrzykowski przetłumaczył to mało precyzyjnie. Bardziej niż o przyczółek, chodzi o tympanon lub fronton. Zobacz teraz artykuł. Czy taka poprawka to OR? Kelvin (dyskusja) 20:44, 13 paź 2016 (CEST)

Ogonkiedytuj kod

Nie wiem, jaką kreskę masz konkretnie na myśli...

Można zainstalować grecką klawiaturę, można szukać w źródłach internetowych i stamtąd kopipastować (np. w Perseus Project, gdzie jest w całości Lidell-Scott, słownik grecko-angielski, co jest jednak trochę skomplikowane w użyciu - http://www.perseus.tufts.edu/hopper/resolveform?redirect=true), można używać symboli unicode - https://en.wikipedia.org/wiki/Unicode_input.

Najłatwiej jednak kopipastować z tej tabelki: https://en.wikipedia.org/wiki/Greek_alphabet#Computer_encodings, co (po weryfikacji w słownikach, a w przypadku nazw własnych książkach) najczęściej sam robię.

Tylko ich nie można pomylić :), zwłaszcza przydechy są malutkie i łatwo o to. Laforgue (niam) 13:46, 19 paź 2016 (CEST)

Talaosedytuj kod

To jest dubel istniejącego, aczkolwiek marnego hasła Talaus. Pozdrawiam Pikador (dyskusja) 19:04, 19 paź 2016 (CEST)

  • Jest jeszcze nieuźródłowione hasło Lizymacha dotyczące domniemanej żony Talaosa, ale nie zgadza się merytorycznie (co do jej rodziców) z Twoim hasłem ani z tym co mają na enwiki. Mógłbyś zerknąć w swoje źródło i poprawić? Pikador (dyskusja) 20:11, 19 paź 2016 (CEST)

Podziękowanie - Meduza (córka Forkosa)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 01:32, 20 paź 2016 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

Dziękuję za edycje z mitologii greckiej i rzymskiej. Nieśmiało zwracam tylko uwagę, czy wartości każdego takiego hasła nie zwiększyłoby dodanie lokalizacji literackich przekazów tego motywu mitycznego, na przykład w Metamorfozach Owidiusza (który wspomniał chyba najwięcej postaci) albo w jakichś innych tekstach. Pozdrawiam (Anagram16 (dyskusja) 18:38, 20 paź 2016 (CEST))

Mitologiaedytuj kod

Oj, sporo braków mamy jeszcze niestety. A i wiele starych haseł wygląda nieciekawie, np. Jolaos. Cieszy mnie, że działasz na tej niwie. TT to dobra okazja do uzupełnień :) Zdziwiło mnie, że takich haseł jak Tespios czy obydwu Glaukosów nie było. Hoa binh (dyskusja) 10:22, 21 paź 2016 (CEST)

Proces Scopes IIedytuj kod

Świetne hasło, docelowo powinniśmy mieć wszystkie te procesy opisane, zwłaszcza te z ostatnich lat. Mam pytanie techniczne - czy hasło nie powinno się nazywać tak, jak ta sprawa funkcjonuje w systemie prawnym USA, tj. Epperson v. Arkansas? „Scopes II” to nazwa potoczna, Scopesa na tej sprawie nie było. Hoa binh (dyskusja) 09:44, 23 paź 2016 (CEST)

Przepraszam, że Ci się wcinam, akurat widziałem ostatnie zmiany. Moim zdaniem słowo "fundamentaliści" jest niefortunnie użyte, jest to pojęcie zbyt szerokie i niepotrzebnie wartościujące. Może podmienić wszędzie na precyzyjniejsze "kreacjoniści"? A "proces" (w tekście) zamienić na "spór prawny" lub coś podobnego? Tam była cała otoczka do samego procesu. A tytuł na "Epperson konra Arkansas"? "Proces Scopes II" mi osobiście kojarzy się z chemią lub metalurgią, dlatego własnie tu zajrzałem. Niestety na tym moja ingerencja się kończy, nie mam źródeł... Radagast13 (dyskusja) 10:11, 23 paź 2016 (CEST)

Przeniosłem, zresztą większość linkowań było do nazwy Epperson v. Arkansas. A „Scopes II” to nazwa potoczna, nazywany też tak jest ważny proces Kitzmiller v. Dover Area School District (którego nie mamy). Hoa binh (dyskusja) 10:14, 23 paź 2016 (CEST)

Podsumowanie Tygodnia religioznawczego IIIedytuj kod

II miejsce w kat. art. pow. 2kB (Tydzień religioznawczy III) III miejsce w kat. art. pow. 5kB (Tydzień religioznawczy III)

Cześć! Przekazuję gwiazdki za II miejsce w kategorii artykułów powyżej 2kB oraz III miejsce w kat. art. pow. 5kB. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 15:49, 25 paź 2016 (CEST)


Leki przeciwzakrzepoweedytuj kod

Witam!
Czy mógłbyś przejrzeć tę edycję? I przy okazji sprawdzić, czy we wcześniejszej jest treść warta przywrócenia?
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 23:39, 26 paź 2016 (CEST)

  • Witam, chciałbym wyrazić swój sprzeciw w związku z konsekwentnym wymazywaniem mojej pracy, nikt mi nie zarzuca błędów, bo trzeba coś znać temat, by to zrobić, tylko źródła i źródła, wiec skądinąd ważny artykuł dalej jest z lekka przaśny, w związku z tym zrobiłem tylko korektę ujednolicając nazewnictwo (bez wnikania co jet aktywne co nie- bo to też zawetowano, a w fizjologi krzepnięcia ma to niejakie znaczenie) , powiedz mi jak miałyby wyglądać źródła do takiej korekty, o poprzednich wpisów zupełnie wystarczające są wymienione już źródła. Mądrala (dyskusja) 12:40, 28 paź 2016 (CEST)Wikipedia:BATUTA 2016edytuj kod

Witaj, zapraszam Cię do wzięcia udziału w tegorocznej akcji BATUTA. Zapoznaj się z projektem i jeśli chcesz do nas dołączyć, wpisz się do tabelki na tej stronie, a tutaj zamieszczaj to, co udało Ci się zrobić. Pozdrawiam, X-domin (dyskusja) 13:40, 27 paź 2016 (CEST)

Lista przygotowana: Wikipedysta:Mpn/Mitologia grecka bez źródeł. Sławek Borewicz, → odbiór 20:55, 27 paź 2016 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mpn/2016 10" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy