Dyskusja wikipedysty:Mudgies


Dyskusja wikipedysty:Mudgies w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.

--Rybulo7 (dyskusja) 13:10, 10 kwi 2014 (CEST)

Spis treści

Prośba o źródła w artykule Mudgies Balledytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Mudgies Ball. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Mudgies Balledytuj kod

Rybulo7 (dyskusja) 12:23, 10 kwi 2014 (CEST)

Mudgies-balledytuj kod

Witam to jest nowa tresc a ja oprócz tego nie znam sie na wiki. Bede ratami uzupełniał tresc. Po za tym mam ograniczony dostep do internetu.

Mudgies ball bedzie mial strone internetowa na tej juz wykupionej domenie.

www.mudgies-ball.com

Strona techniczna która będzie podpięta pod wyżej wymienioną domenę jest pod tym adresem.

http://htcg.pl/md/

Mudgies-balledytuj kod

Re: Musisz sam utworzyć taką sekcje == Bibliografia ==. Zapoznaj się z Wikipedia:Bibliografia i Pomoc:Przypisy. Jeśli potrzebujesz pomocy to pisz (na mojej stronie dyskusji). Pamiętaj aby przy wszelkich dyskusjach zawsze się podpisywać za pomocą ~~~~. Pozdrawiam--Rybulo7 (dyskusja) 13:10, 10 kwi 2014 (CEST) Proszę o nie dodawanie reklam, Wikipedia nie służy do tego. Einsbor (dyskusja) 12:24, 13 kwi 2014 (CEST)

To samoedytuj kod

Witaj, Mudgies. Niestety, Twoja nazwa użytkownika jest niezgodna z zasadami. Oznacza to, że możesz stracić możliwość edycji stron. Nie martw się jednak – Twój nick można zmienić. Musisz najpierw wymyślić nazwę użytkownika zgodną z zasadami (czyli nie powinna być reklamą, obraźliwa, niezgodna z prawem, adresem strony WWW lub nazwą przedsiębiorstwa, przypominać adres IP i powinna być możliwa do przeczytania). Następnie wejdź na tę stronę i złóż wniosek o zmianę nazwy użytkownika zgodnie z instrukcjami, lub po prostu załóż nowe konto o poprawnej nazwie.

Wikipedia nie jest serwisem reklamowym. Zapoznaj się z naszymi zasadami i nie wprowadzaj treści, które są z nimi sprzeczne. Nagminne dodawanie treści reklamowych może być uznane za spam i skutkować blokadą konta lub adresu IP. Marcgalrespons 15:22, 10 kwi 2014 (CEST)

Usuni ęcie, dyskusja i podpisywanieedytuj kod

Dyskusja (dość jednostronna) toczyła się we właściwym miejscu, jak setki dyskusji poprzednich. Nikt nie ma pretensji, że to Ty zamieszczałeś wpisy w niewłaściwym miejscu, ale nie spodziewaj się, że licząca kilkanaście lat społeczność będzie się dostosowywać do Ciebie.

Co do meritum: Dokładnie nic nie wskazywało na encyklopedyczność tych artykułów. Reklamy na samochodach są od dawna, jedna malowane, inne na magnesach. To, że mają kształt kuli nie czyni ich wyjątkowymi. Ciacho5 (dyskusja) 12:11, 13 kwi 2014 (CEST)

Podpisedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

  • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
  • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
  • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Ciacho5 (dyskusja) 12:11, 13 kwi 2014 (CEST)

Kolejna próbaedytuj kod

Z pewnością nie przejdą na dłużej niż kilka minut jakieś peany jakie to fajne i NAJ, nie poparte poważnymi źródłami wskazującymi ZNACZENIE. Ciacho5 (dyskusja) 12:24, 13 kwi 2014 (CEST)

  • Jakim fachowcom? Od czego? Opatentowanie nic nie dodaje do encyklopedyczności (widziałem patent na izolowany kijek z hakiem, nieużywany do niczego, chociaż mógłby). Ciacho5 (dyskusja) 12:42, 13 kwi 2014 (CEST)
  • Zapoznaj się, dokładnie, z pojęciem encyklopedyczności. Produkt nie spełnia warunków. Nie ma wpływu na rzeczywistość, nie jest popularny, nie jest przełomowy. Porównujesz z Samsungiem? Samsung wypuszcza prawdopodobnie więcej telewizorów rocznie niż Ty piłeczek przez cały czas istnienia firmy. Jest opisany Wersal, to może opiszę Budę mojego pieska? Samsung reklamy na Wikipedii nie potrzebuje i nie ma. Opisane są (powinny być) osiągnięcia, ale i wpadki, stylem encyklopedycznym, bez ochów i achów, a jeżeli gdzieś się stwierdza, że to jakieś naj to z podaniem poważnych źródeł.

Co do rad i pomocy, każdy, kto próbuje edytować w dobrej wierze, pomoc uzyskuje. Natomiast wszelkie misje, reklamy i próby przepchnięcia swych racji przeciwko większości społeczności (tej zaangażowanej) kończą się niepowodzeniem. Ciacho5 (dyskusja) 12:54, 13 kwi 2014 (CEST)

  • Fakt, nie znam się, ale wydaje mi się, że się mylisz. Można sprzedawać rzeczy, które nie zostały opatentowane. Wątpię, aby każdy model telewizora był opatentowany, nie wiem, czy telewizor jako taki jest opatentowany i wiem o wielu twórcach, którzy specjalnie nie patentowali swych wynalazków, a mimo tego są sprzedawane (przez różnych producentów). Fakt opatentowania jest ważny w handlu, ale nie w Wikipedii. Opatentowany kijek nie wszedł do produkcji i użycia, nie był jakimś przełomowym pomysłem (zarówno uziemione jak i izolowane narzędzia są dość popularne) i jako taki nie ma szans na artykuł w Wikipedii. Maskotki klubów czy Igrzysk są opatentowane, są popularne i znane na całym świecie (gdzie jest telewizja), ale same w sobie raczej nie są encyklopedyczne i opisywane są jako sekcja artykułu o klubie czy danej imprezie.

Ogólnie założyliśmy sobie aby byl wpis co to są Mudgies, opis techniczny z czego sa wykonane, własciwosci itp, oraz co istotne własnie to opis pochodzenia nazwy Mudgies - ale nie przeczytaliście, czy taki wpis może pojawić się. To, że Wikipedię każdy może redagować nie znaczy, że każdy może wpisać co chce. Wpisy naruszające podstawowe zasady są usuwane. W dyskusji (czy dwóch) nikt ze znających zasady nie opowiedział się za pozostawieniem artykułu, więc szans na jego powstanie w najbliższym czasie nie ma. NAtomiast, jeżeli po imprezie okaże się, że stał się tak popularny, iż każdy kibic kojarzy, stanie się encyklopedyczny (Wuwuzela). Oczywiście, musi być nawet wtedy napisany zgodnie z regułami:Obiektywnie, bez reklamy i ochów/achów, na podstawie poważnych źródeł.

Proszę o podpisywanie się, jak wyjaśniono powyżej. Ciacho5 (dyskusja) 13:55, 13 kwi 2014 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mudgies" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy